Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget, ha kérhetnék. Rendeltem Aliexpressen Kínából egy pár cipőt, elvileg DHL-lel (fizettem is érte 20 EUR-t). Viszont a logistics information-nél ezt látom:

2017.05.06 14:45 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.05.05 12:18 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.05.05 12:13 (GMT-7): Export customs clearance complete
2017.05.05 12:12 (GMT-7): arrive export exchange
2017.04.26 14:45 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.04.25 15:42 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.04.25 10:45 (GMT-7): Export customs clearance complete
2017.04.25 00:53 (GMT-7): arrive export exchange
2017.04.24 19:37 (GMT-7): Received by line-haul
2017.04.24 19:29 (GMT-7): Outbound in sorting center
2017.04.24 19:24 (GMT-7): Outbound in sorting center
2017.04.24 19:18 (GMT-7): Inbound in sorting center
2017.04.24 17:53 (GMT-7): Accepted by carrier
2017.04.24 17:53 (GMT-7): Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
2017.04.18 05:41 (GMT-7): Waiting for pick up
2017.04.16 19:34 (GMT-7): Shipment confirmation

Az International Shipping Company-nél meg ezt: China Post Registered Air Mail

Ez most azt jelenti, hogy nem DHL-lel adta fel? Kértem tőle, hogy erősítse meg, hogy DHL-lel postázta, erre csak bemásolta a fenti listát. Keddig meg kellene jönnie a csomagnak, ezért kértem DHL-lel, de az itteni kommentek alapján már amúgyis meg kellett volna jönnie, így nekem elég gyanús a szitu. Azt sem értem, miért volt 2x export vámoláson.

Köszi a segítséget,
D

(#80502) viktorhu válasza Doom (#80501) üzenetére


viktorhu
veterán

24-én adta fel, 25-én már kaptad volna a dhl-től az emailt a vámkezeléshez az infóbekéréssel, szerdán vagy csütörtökön vámolják, és lehet, hogy aznap már meg is kapod. Szóval ez nem DHL, ahogy írod, hanem posta, innentől dispute, a kérdés, hogy mennyi pénzt tudsz visszakérni (ami mindenképp sikerülne, az a DHL-es küldés felára).

Szerk: régen nyitottam már dispute-ot, de ne arra nyisd, ha lehet, hogy nem kaptad meg az árut, hanem hogy nem a megrendelt módon küldte, különben lezárhatják a vitát, amikor megérkezik az áru. A legegyszerűbb az lenne, ha meg tudnál egyezni vele, és utána nyitnál vitát.

[ Szerkesztve ]

(#80503) Occon adom


Occon adom
aktív tag

SYBGZ06104392
Mi lehet ezzel? 3 hete van "elvileg" valahol.De nem érkezik sehogy.

(#80504) tibcsi0407 válasza Occon adom (#80503) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nem kamu TN véletlenül? :)

https://utdetailing.hu/

(#80505) Occon adom válasza tibcsi0407 (#80504) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]
A rendelés után elvileg elindult.
Csak idegesít hogy nem érkezik.

(#80506) peestike válasza Occon adom (#80505) üzenetére


peestike
senior tag

A TN az kamu, magyar postánál mindenképp. :)
Van egy nekem is most, 34 nap és még semmi. Remélhetőleg egyszer csak lesz belőle valami.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#80507) beg válasza Occon adom (#80505) üzenetére


beg
veterán

Pedig ez egy kamu TN. Majd egyszercsak megkapod, ne nézegesd azt a követést, random generált bejegyzések.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80508) Doom válasza viktorhu (#80502) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszönöm.
Az is gond, hogy ha nem érkezik meg legkésőbb jövő csütörtökön, akkor okafogyottá válik az egész, és nem kell. Erre hivatkozva vissza lehet kérni a teljes árat?

Köszi.

(#80509) schawo válasza Doom (#80508) üzenetére


schawo
titán

Nem.

Csak akkor szabad rendelni bármit Kínából, ha van rá legalább két-három hónapod. Vagy futárt kell kérni, ha még úgy is megéri.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80510) Doom válasza schawo (#80509) üzenetére


Doom
aktív tag

Ha futár alatt a DHL-t érted, akkor kértem, mint ahogy írtam is az előző postomban, de nem azzal küldte, úgy látszik.

(#80511) schawo válasza Doom (#80510) üzenetére


schawo
titán

Ó, hát akkor viszont igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80512) beg válasza Doom (#80510) üzenetére


beg
veterán

Azt kellene tisztázni, hogy DHL Express-re fizettél 20 euro felárat, vagy csak simán DHL-re. Ugyanis az első a gyors (futár) a második a sima német posta, azt németországig küldheti kínából lassan. Tehát ha nincs ott az express akkor átvágott ugyan, de nem jogos a panasz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80513) Doom válasza beg (#80512) üzenetére


Doom
aktív tag

Ez van ott:
DHL
Estimated Delivery Time:9-18 Days

Nincs Express.
Mondjuk ez lehet, hogy megmagyarázná a kétszeri vámolást (a 2. a német lenne)?
A 18 nap ma jár le a feladástól számítva. Értem, hogy ez csak becslés, de ápr. 16-tól számítva nem lehet mondani, hogy ne hagytam volna puffert. Eleve ő is 1 héttel megrendelés után adta fel.
Az a bosszantó, hogy mint írtam, nem csak a 20 euró szállítási költség kidobott pénz, ha nem érkezik meg időben, hanem az egész rendelés is...

(#80514) schawo válasza Doom (#80513) üzenetére


schawo
titán

Mondjuk ha jól látom, akkor is kínai postával adta fel, nem némettel. Mi a követőszám?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80515) Doom válasza schawo (#80514) üzenetére


Doom
aktív tag

RF663479301CN
Tegnap próbáltam rákeresni a China Post oldalán, de nem dobott ki rá semmit. Persze lehet, hogy rossz helyen próbáltam.

(#80516) Stiven


Stiven
csendes tag

Sziasztok!

2017.05.03. Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

Van valaki aki hasonló cipőben jár? :F

Köszönöm!

(#80517) schawo válasza Doom (#80515) üzenetére


schawo
titán

Ez kínai posta, véletlenül sem dhl. Ez tuti nem jön meg időben. Panasz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80518) schawo válasza schawo (#80517) üzenetére


schawo
titán

Esélyes, hogy vámos (áfa határ feletti?). Mert akkor igen, előfordul. Meg akkor hamarosan ott lesz, hogy eljárás alá vonták.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80519) ekrisztian válasza Doom (#80515) üzenetére


ekrisztian
senior tag

És akkor még ott a másik gubanc lehetősége, ha nem noname cipőt rendeltél. Mert akkor még nézegetik majd a NAV-os emberkék is.

(#80520) dchard


dchard
veterán

Na tisztelt urak, ismét megeresztettem egy telefont a postának, hogy három hét után (ennyi ideje van a csomag az országban) ugyan mi a helyzet a témával. Olyan őszinte választ kaptam, amit eddig is sejtettünk, de nem gondoltam hogy valaki bevallja nekem egy rögzített hívásban.

Tehát a válasz az volt, hogy jó eséllyel a jövő hét végére megkapom, ne aggódjak (tehát 4 hét alatt ér Budapestről Budapestre), majd amikor rákérdeztem, hogy árulja már el, hogy ez most a NAV vagy a Posta hibája, kijelentette, hogy egyik intézménynél sincs nagyságrendileg sem kellő számú képzett szakember, és hogy ő (mármint az ügyintéző) az országban lévő közállapotok alapján egy csöppet sem csodálkozik mindezen. Elnézést kért, de nem tud egyebet tenni, mint a türelmemet kérni. Azt is mondta, hogy eddig két hét volt (3-5 munkanap helyett) a leghosszabb idő amit a rendszerben látott hasonló esetben, de a jövő hétre ebből 3 hét is simán lehet.

Ez a tragikomédiának egy olyan új szintje, amit már nem tudok értelmezni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80521) Zeki válasza Doom (#80513) üzenetére


Zeki
nagyúr

Száradjon le a töke a kínainak, amiért ilyen megtévesztést alkalmaz! De egy DHL Express max 5 nap.

(#80522) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
segítséget szeretnék kérni a hogyan tovább ha lehet linkel és szájbarágósan első rendelésem.
Rendeltem a Kinai gearbest-től és kaptam egy sms-t T.Ügyfelünk! RS .........NL számú küldeménye vámkezelésének megkezdéséhez,a www.posta.hu/vam oldalon ellenőrizze ezzel kapcsolatos teendőit ! magyar posta zrt.
csomagom értéke 20$

[ Szerkesztve ]

(#80523) beg válasza feltamadas (#80522) üzenetére


beg
veterán

[link]
[link]

Igazolod fizetési bizonylattal hogy mennyi volt, majd továbbengedik mivel áfa határ alatti. Nem kell pluszban semmit fizetned csak "papírozgatni".

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80524) feltamadas válasza beg (#80523) üzenetére


feltamadas
tag

melyik linken mit keresek? első linken melyiket
második linken melyiket

[ Szerkesztve ]

(#80525) beg válasza feltamadas (#80524) üzenetére


beg
veterán

Az elsőn a vám, áfa értékhatárok alatti rész, a másodikon meg úgy mindent olvass át.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80526) feltamadas válasza beg (#80525) üzenetére


feltamadas
tag

eszt kel kitöltenem
Egyszeri import vámkezelési megbízás magánszemély részére érkezett nemzetközi vámtartalmú postai küldeményhez közvetett képviseletre

(#80527) beg válasza feltamadas (#80526) üzenetére


beg
veterán

Aszt.

posta.hu/vam első pár sora:

"POSTAI VÁMÜGYNÖKI SZOLGÁLTATÁS
TISZTELT ÜGYFELEINK! A MEGNÖVEKEDETT KÜLDEMÉNYMENNYISÉGEKRE VALÓ TEKINTETTEL, AZ ESETLEGES HOSSZABB KEZELÉSI IDŐ MIATT MEGÉRTÉSÜKET KÉRJÜK!

Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése* (SMS-ben és levélben kapott értesítés esetén is a lentiek alapján kell eljárni)

A kiválasztott vámeljárásról a Magánszemély Vámkezelési nyilatkozat című dokumentum kitöltésével rendelkezhet.
Olvassa el a Magánszemélyek részére szóló tájékoztató levelet , hogy megtudja, milyen dokumentumokat kell mellékelnie a vámkezelési nyilatkozathoz.
A kitöltött és aláírt nyilatkozatot, az áru jellegének megfelelő mellékelendő dokumentumokkal együtt el kell küldeni (szkennelve vagy fényképként) a postaimport@posta.hu e-mail címre vagy a +36-1-297-1174-es fax számra. Az Ön által megküldött dokumentumok alapján a Magyar Posta Zrt. kezdeményezi a vámkezelést.
A Magyar Posta kizárólag a fenti dokumentumok megérkezése, és azok jogszabályi megfelelőségének vizsgálata után tudja kezdeményezni a vámkezelést."

Melyik része nem megy?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80528) Doom válasza ekrisztian (#80519) üzenetére


Doom
aktív tag

A cipő noname. Az összeg elvileg 22,8 EUR, de kértem, hogy 22 alattit írjon rá. Vagy bejön, vagy nem.
Közben írtam neki, hogy szeretném visszakapni a szállítási költséget, erre annyit írt, hogy OK, úgyhogy azt legalább elismerte. De ha nem jön meg időben, megpróbálom az egészet visszakapni, meglátjuk, mit szól majd hozzá.
Köszi mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#80529) peestike válasza feltamadas (#80526) üzenetére


peestike
senior tag

"eszt" :Y :W

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#80530) Roli5 válasza peestike (#80529) üzenetére


Roli5
tag

"kel" ✌️

De legalább segített magán s nem a sültgalambot várta csak...

[ Szerkesztve ]

(#80531) dave0


dave0
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már olvastam arról a lehetőségről, hogy egy cégen keresztül lehet vásárolni ide hozzánk is olyan németországi boltokból, akik alapból nem szállítanak ide. (A webshopban hozzájuk kell rendelni aztán ők továbbküldik ide)

Valaki el tudná küldeni nekem ennek az oldalnak a linkjét?

(#80532) DavidQ válasza dave0 (#80531) üzenetére


DavidQ
tag

Szóval parcel forwarding opciót keresel. Én a borderlinx-ről hallottam, de ha beírod googleba hogy parcel forwarding from germany szerintem találsz rá céget.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#80533) UberMutant válasza dave0 (#80531) üzenetére


UberMutant
őstag

https://www.mailboxde.com/
[link]
oneplus one telefont vettem rajtuk keresztül annak idején. teljesen jól működött a dolog.
olvasd el és tartsd be a címzésre vonatkozó szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#80534) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

"Már vagy fél napja nem működik a Magyar Posta honlapja
Ne is próbáljon ügyeket intézni, vagy megnézni, hol jár épp egy csomagja. Mondjuk az utóbbira úgyis tudhatja a választ: Budaörsön."

(#80535) Roli5 válasza Bendegúz98 (#80534) üzenetére


Roli5
tag

Lehet újra kíváncsiskodni, megy a nyomkövetési oldal. Hú, de hiányzott :).

(#80536) dchard válasza Roli5 (#80535) üzenetére


dchard
veterán

Vicces látni, hogy milyen rafináltan dátumoz vissza a posta. Ma jelent meg trackingen hogy "Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve" pénteki dátummal, miközben sem tegnap sem tegnap előtt nem szerepelt rajta ilyen infó.

Ja igen, azt meg sem említem, hogy 28-a óta több mint két hét alatt sikerült egyszerűen továbbítani a NAV-nak a kitöltött vámáru nyilatkozatot???

Szeretnék érdeklődni, hogy szeretne-e csatlakozni valaki egy csoportos panasztételhez a posta ellen az NMHH-nál? Tüntetést is szívesen szervezek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80537) Roli5 válasza dchard (#80536) üzenetére


Roli5
tag

... én aláírok mindent... :) Na jó, majdnem mindent.

(#80538) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Dhl express-hong kong- küldeményinformáció megérkezett... 4 napja ez van a tn-re. Jól gyanítom még el sem indult a csomag? Írjak rá az eladóra vagy várjak még holnapig, hogy hétfőn megindulnak az események? Köszi a válaszokat :)

(#80539) C0d3r válasza dchard (#80536) üzenetére


C0d3r
addikt

Nekem se kell kétszer mondani, és biztos lennénk még egy "páran"...

(#80540) daver88 válasza dchard (#80536) üzenetére


daver88
aktív tag

egy állami cég ellen nyújtasz be panaszt egy állami cégnek, amelyek hatalma egy ember kezében összpontosul -->L.J...

őőő sok sikert :D :)

(#80541) Bornie127 válasza daver88 (#80540) üzenetére


Bornie127
senior tag

A morgolódástól, panaszkodástól, mérgelődéstől, bosszankodástól még mindig több, mintha nem csinálnánk semmit sem. Én is aláírom bármikor.

(#80542) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Nem teljesen értem, hogyan történik a külföldről érkező csomag feldolgozása.
A csomag megérkezik Magyarországra a posta elosztó telephelyére. Amennyiben a termék EU kívülről érkezik és az értéke 22 EUR felett van, akkor mi történik?

- Bekérik a számlát és ha az értéke 22-150 EUR között van megterhelik az Áfá-val, ha pedig 150 EUR felett van akkor Áfával és vámmal saját hatáskörben.

- Vagy 22-150 EUR között Áfát számítanak fel és felette továbbítják a NAV-hoz vámolás céljából.

Ha a küldemény értéke feltételezhetően 22 EUR felett van mindig kérnek be számlát?

(Hasznos lenne, - főleg azoknak, akik az első terméküket várják - ha az összefoglalóba lenne egy rövid utalás arra, hogy a nyomkövetésnél kapott üzenetek mit jelentenek pontosan.
Pl. „Belföldi feldolgozásra továbbítva” Ez most arra utal, hogy most fogják majd eldönteni, hogy vámolják-e, vagy arra hogy már kézbesítéshez továbbítják?)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#80543) beg válasza net91 (#80542) üzenetére


beg
veterán

Érdekes én ezt találtam az összefoglalóban:

Belföldi feldolgozásra továbbítva/Submitted for delivery/Forwarded for domestic sorting bejegyzés után nincs más teendő, várjuk a postást.

A többire is van válasz még videó is hogy mi történik és hogyan.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80544) net91 válasza beg (#80543) üzenetére


net91
senior tag

Erről lenne szó.

"A többire is van válasz még videó is hogy mi történik és hogyan."
És hol található? Lehet átsiklottam felette, mert én találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#80545) beg válasza net91 (#80544) üzenetére


beg
veterán

Vám, áfa, értékhatárok alatti rész.
Ahogy írtam korábban, ez azt jelenti, hogy várod a postást türelmesen.
Hasznos linkek alatti rész is tartalmaz infókat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80546) peestike válasza net91 (#80544) üzenetére


peestike
senior tag

Ezt már viszi majd a postás. Lehet már holnap, de inkább holnap után.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#80547) net91 válasza peestike (#80546) üzenetére


net91
senior tag

beg, peestike, köszönöm a válaszokat. :R
Örülni fogok, ha holnap, holnapután keres a postás, mert az azt jeleni, hogy két hét alatt megérkezett ingyen postával SG-ből a csomagom.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#80548) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok. Melyik boltot ajánlátok, ahol van vám biztosítás és xiaomi termékeket is árulnak? Xiaomi Mi Purifier 2-n gondolkodom. Köszi

(#80549) viktorhu válasza Don77 (#80538) üzenetére


viktorhu
veterán

El kell jutnia Hongkongba előbb (általában onnan küldik dhl-lel), és hétvége van.

(#80550) george


george
csendes tag

Üdv! Tudtok a aliexpressnek egy elérhető emailt ahol fel lehet velük venni a kapcsolatot? Hála!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.