Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) viktorhu válasza m4rk.89 (#80750) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, erre gondoltam. Akkor ezen akadt el ma a vámkezelés, a tippem az, hogy holnap megkapod.

(#80752) m4rk.89 válasza viktorhu (#80751) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

15 Vámkezelési esemény BUDAPEST - HUNGARY 18:49

Ezt most kaptam. Fizetendő összeget a várhatóan reggeli SMS-el kapom?

(#80753) viktorhu válasza m4rk.89 (#80752) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez még a reggeli 15-ös sor, csak úgy látszik, hogy az SMS-t később küldik. Az összeget majd a futár közli, de ha reggel felhívod az ügyfélszolgálatot, meg tudják mondani (a vámcsoport - akikkel leveleztél - kegyetlenül elfoglalt, de a sima telefonos ügyfélszogálat is megmondja).

(#80754) Samus


Samus
addikt

A termékem állapota április 24. Óta Item sent abroad. Reménykedhetek, hogy valaha megjön, vagy kezdjek készülni a vitára? Lightinthebox rendelés, hamar feladták egyébként. 24 dodó, szóval nem is kis érték. Négy napja írtam nekik, hamar válaszoltak, de persze várják türelemmel, 38-40 nap is lehet a szállítás...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#80755) azbest


azbest
félisten

Ha már kínai posta:
egyik srác elfelejtette magával vinni a macbook töltőjét és mivel a typec fajtánál nem teljesen triviális a pótlása, így inkább feladta futárral.
Éjjel fél 11kor, esőben, egyik lakásnál felveszik, a futár vastagon becsomagolja, elviszi 100km távolságra a másik városba, 9re célba érve... és ez 2 dollárnyi helyi pénzbe kerül. Azt hiszem lenne mit tanulnia az itteni postai és futárcégeknek a kínai sf expressztől [link]

[ Szerkesztve ]

(#80756) schawo válasza azbest (#80755) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogyha a kínai futártól akarnánk tanulni, akkor az sok egyéb durva árukapcsolással jönne, amit inkább kihagynék...

Nálunk is van ilyen szolgáltatás, csak drágában. Lásd -hajtás pajtás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80757) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel [link] a boltal? Szerintetek megbízható lehet, furcsán alacsonyak az áraik? Eddig mindíg PayPal-al fizettem, és kicsit idegenkedeek attól hogy megadjam a kártya adataimat. Előre is köszönöm a segítséget.

(#80758) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
2017.05.21 Célországba megérkezett
2017.05.22 Célországban feldolgozva
azóta semmi. A szép az, hogy EU-ból (Spanyolország) érkezik a küldemény, tehát kb. semmi dolguk vele.
Mi a jó "fittyfenét" csinálnak szerintetek? :W

(#80759) schawo válasza Mokush (#80758) üzenetére


schawo
titán

kicserélik :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80760) Mokush válasza schawo (#80759) üzenetére


Mokush
tag

Vodkára?

(#80761) schawo válasza Mokush (#80760) üzenetére


schawo
titán

Akkor sok cuccot rendelnék a postán keresztül. :D Tartok tőle, hogy a nemzetközi posta kicserélő központban (international mail exchange center a neve szerencsésebb földrajzi helyzetű országokban) a küldemény tartalma változatlan marad, a kicserélés során csak az időt húzzák. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80762) Dashes válasza Dashes (#80711) üzenetére


Dashes
őstag

2017.05.17
00:56
Item information :
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

2017.05.23
20:25
Item information :
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

akkor úgy néz ki nem kell papír..

(#80763) retesz147 válasza schawo (#80761) üzenetére


retesz147
addikt

meg az idegeinket és játszanak a türelmünkel....

Xiaomi 13 eu dev...

(#80764) bl4ze


bl4ze
veterán

Sincerity memória kártya 1 hét alatt kézben.

Banggood USD 19,99 regisztrált SG post-tal adott fel egy replacement cuccot. (értsd : az előző megdöglött teljesen, és ingyen újra küldték)

Na erre kiváncsi leszek mennyi idő alatt fut be, látva itt a 10-20 napos vámolásokat.
(vámérték alatti, de akkor is időzni fog a reptéren)

.:. bl4ze .:.

(#80765) r4dek


r4dek
csendes tag

Spemall EU Express tracking 11-i rendeléssel:
2017-05-23 05:42 HU, Vecses, Out For Delivery
2017-05-23 05:42 HU, Vecses, Import Scan
2017-05-23 04:45 HU, Vecses, Out For Delivery
2017-05-23 04:30 HU, Vecses, Arrival Scan
2017-05-22 17:06 DE, Nurnberg, Departure Scan
2017-05-22 09:43 DE, Nurnberg, Arrival Scan
2017-05-21 22:43 DE, Herne-Boernig, Departure Scan
2017-05-20 00:12 DE, Herne-Boernig, Arrival Scan
2017-05-19 19:45 NL, Amsterdam, Departure Scan
2017-05-19 17:41 NL, Amsterdam, Origin Scan
2017-05-13 17:14 NL, Order Processed: Ready for UPS

(#80766) luck66 válasza Mokush (#80758) üzenetére


luck66
tag

Spanyolországból vetted vagy a spanyol posta hozza? Mert az sokat számít!

(#80767) Mokush válasza luck66 (#80766) üzenetére


Mokush
tag

Onnan vettem, holland posta hozza.

(#80768) Stiven


Stiven
csendes tag

Ez beszarás!!!
Megkaptam a postai értesítőt (vámköteles áru). Hurrá!
Befáradtam vele a postára, ahol kiderült, hogy már az értesítőn is rosszul szerepel a nevem (én el sem tudtam olvasni, olyan rondán ír a postás). Kezembe kaptam a borítékot és ott szembesültem azzal a ténnyel, hogy a postaládámon szereplő név van ráírva a borítékra (a postaládámon más név szerepel). Ez még semmi, a felbontás után a vámkezelési nyilatkozaton is a postaládámon szereplő név állt! What the fuck???
Felhívtam a postát, ahol arról tájékoztattak, hogy Ők nem tudják megnézni, hogy ki a címzett, erre nem látnak rá. Oké, ez idáig rendben van, de akkor hogyan került rá a postaládámon szereplő név? Ezt nem tudják.
Megfigyelnek?
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a BG-s csomagon mi fog szerepel? Szkájvóker Lajos? vagy esetleg a valós nevem, amin leadtam a rendelést?

A viccet félre téve lehet, hogy a címzett neve lekopott a csomagról? vagy esetleg szétbarmolták rajta?
Valaki járt már hasonló cipőben?

(#80769) azbest válasza Stiven (#80768) üzenetére


azbest
félisten

nekem elírták a nevem a vámkezelésnél (Zoltán helyett Zsolt lettem), ezért a papíron és a borítékon is az szerepelt. Szerencsére nem problémáztak miatta. Nem tudom nálad mennyire más a két név. Ha kovács jános helyett, tóth jolán lettél, az azért gyanús. Esetleg a cím alapján a tulajdonost/bejelentett embert kikeresték valami nyilvántartásból.

[ Szerkesztve ]

(#80770) Stiven válasza azbest (#80769) üzenetére


Stiven
csendes tag

Két vezetéknév is szerepel a postaládámon, az egyik a sajátom. A két vezetéknév volt feltüntetve a borítékon és a papíron. Ez egy nem szokványos elírás.

Lehetséges, hogy valamiféle nyilvántartásból kikerestek, de ez csak a földhivataliból lehetséges, viszont ott ugyebár nem úgy szerepel mint a postaládámon.

Valószínűleg megsérülhetett a címzett felirat a csomagon, és így jelezték a postának, hogy nézze már meg valaki, hogy milyen név is szerepel ezen a címen.

[ Szerkesztve ]

(#80771) viktorhu válasza Stiven (#80770) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg azért, hogy a webáruházban hogy van rögzítve a címed. Lehet, hogy valamikor beírtad a ládán szereplő szöveget is, hogy biztosan megtaláljanak.

(#80772) Stiven válasza viktorhu (#80771) üzenetére


Stiven
csendes tag

Nem, megnéztem. Nem először rendeltem a BG-ről, és soha semmilyen probléma nem volt a címmel.

Szerintem megsérült a csomagolás. :W

[ Szerkesztve ]

(#80773) frenk1


frenk1
aktív tag

giztop vagy honorbuy weboldalhoz van kupon kód kedvezményes, mert rendelni akarok eu raktárról telefont. Kérlek küldjétek el a kedvezményes kupon kódot.Köszönöm előre is!

(#80774) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
a kép alapján hány nap mire megkapom a csomagom

(#80775) beg válasza feltamadas (#80774) üzenetére


beg
veterán

Egy nap és két hét között bármi előfordulhat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80776) feltamadas válasza beg (#80775) üzenetére


feltamadas
tag

akár holnap is jöhet
április 24 a rendelés napja, péntekem második hete a vámon csücsül

[ Szerkesztve ]

(#80777) beg válasza feltamadas (#80776) üzenetére


beg
veterán

Amit írtam 1-14 esetén az 1 valóban jelentheti a holnapot is, azért így írtam.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80778) daver88 válasza feltamadas (#80776) üzenetére


daver88
aktív tag

nekem holnap telik le a bűvös 15 nap a ....dokumentumok feldolgozása üzenet óta az egyik csomagomnál, az előző 2 is pontos ennyi idő után mozdult...úgyhogy ez már tendencia...:)

(#80779) schawo válasza beg (#80777) üzenetére


schawo
titán

Nekem 15 nap volt a "feldolgozása" felirat után.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80780) norbert400 válasza feltamadas (#80774) üzenetére


norbert400
tag

nálam tegnap este váltott Célországban feldolgozva szövegre.
Ezek szerint akkor én is várhatok még rá majdnem egy hetet míg változik. fasza.:D

(#80781) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Első rendelésem. Kell aggódnom?

22.05.2017 00:10
Célországba elküldve (Export)

22.05.2017 04:00
Elhagyta a repteret
Beijing Terminal (10000061)

Azóta semmi hír. Földkörüli pályára állt volna a repülő, esetleg tolatva jön? :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#80782) daver88 válasza keke69 (#80781) üzenetére


daver88
aktív tag

őőőő..aggódni nem kell, majd június 22-én kell esetleg felhúzott szemöldökkel ránézni a nyomkövetésre...utána kérdezz rá újra itt...

(#80783) beg válasza keke69 (#80781) üzenetére


beg
veterán

Itt felül ezt olvastam:
"Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni."

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80784) keke69


keke69
őstag

Köszönöm!
Csak érthetetlen számomra, hogy 3 nap alatt nem ért ide a repülő. Ezek szerint még majd egy hónapot körözhet a levegőben, csak nehogy elfogyjon a kerozin :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#80785) beg válasza keke69 (#80784) üzenetére


beg
veterán

Mi a tracking number első kettő és utolsó kettő betűje?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80786) keke69 válasza beg (#80785) üzenetére


keke69
őstag

RK és CN

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#80787) beg válasza keke69 (#80786) üzenetére


beg
veterán

Jó lesz az, csak sok mindenen múlik a tényleges repülőre adás.
Türelem :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80788) viktorhu válasza keke69 (#80784) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nem úgy megy :) Majd megérkezik valahova az a repülő, ott lepakolja a helyi posta, felrakják másik járműre... Meg a célországba elküldve sem feltétlenül jelenti azt, hogy már repülőn van.

Szerk: mondjuk ha a pekingi repteret elhagyta, az talán már tényleg jelent valamit :) De hogy Budapesten mikor lesz, azt senki sem tudja még ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#80789) keke69


keke69
őstag

Mindenkinek köszönöm az infókat! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#80790) wincmd32


wincmd32
tag

Sziasztok!
Nekem is 2hetig tartott a dokumentumok feldolgozasa, de ezzel meg nem ert veget a kalvaria. Most ott tart hogy "vammentes inditvany elkuldve nav reszere" 18-a ota (lasd kep) ez a statusz nektek meddig tartott? Es mi jon utana? Mikor meltosztatnak vegre kezbesiteni? Marha lassan dolgoznak odabent....
Koszi

(#80791) daver88 válasza wincmd32 (#80790) üzenetére


daver88
aktív tag

úgy látszik a vámmentes irodában lassabban dolgoznak, mert nálam a vámolandó tételeknél mindkétszer 2 nap alatt a kézbesítő postán volt a cucc...

[ Szerkesztve ]

(#80792) wincmd32 válasza daver88 (#80791) üzenetére


wincmd32
tag

Biztos azert mert abbol penzuk van :)
De tenyleg, ha most megint 2hetig varatnak kiterek a hitembol... Evek ota rendelek vamolos es nem vamolos csomagokat de ennyire fajdalmasan lassu es nyogvenyelos nem volt ez regebben. Mikor lassult ez be ennyire?

(#80793) beg válasza wincmd32 (#80792) üzenetére


beg
veterán

Karácsonykor.
De nem mondanám hogy tavaly karácsonykor :) csak akkor durvult be igazán.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80794) varadigabor


varadigabor
senior tag

"Célországban feldolgozva"-tól mennyit kínlódnak mostanában? Reményeim szerint egyiket se vámolják meg.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#80795) Mokush válasza varadigabor (#80794) üzenetére


Mokush
tag

Az enyém pl. vasárnap óta nem mozdul, pedig EU-ból jön. Szóval sokat.

(#80796) ada19


ada19
senior tag

Sziasztok,

Salt Lake City-ből kapok USPS-el egy ajándékcsomagot (annyira ajándék, hogy én sem tudom még mi van benne, azaz sejtem, valószínűleg céges promó anyagok, kütyük - swag stb.). Jelenleg a már jól ismert "Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure" állapotban áll tegnap óta. Utánaolvastam a posta.hu/vam oldalon, hogy az én esetemben mi a teendő és elvileg tételes listát értékekkel kell írnom a vámoláshoz, ami azért is különösen érdekes mert még én sem tudom (és még az is lehet a feladó sem pontosan) hogy mi van a csomagban, random cuccok esetén (poló, toll, stb.) meg kb. megállapíthatatlan. :)

Annyit még kiderítettem, hogy a feladó kitöltötte a USPS customs formot - ez mentesít engem a dokumentumok beküldése alól, vagy nem úszom meg, és ki kell kérdeznem hogy mit és milyen értékben küldött?

Köszi! :R

Mégsenem

(#80797) wincmd32 válasza varadigabor (#80794) üzenetére


wincmd32
tag

Szia!
4 kommentel a kerdesed elott van berakva egy kep, a csomagom eddigi folyamatairol. Nezd meg!
Az a statusz amiben a te csomagod van most, az enyemnel aprilis 26-an volt aktualis. Es meg azota sem kaptam meg a csomagomat!!! Ez azt hiszem lehet valasz a kerdesedre.
Egyebkent igy hogy 1 honapja ulnek a tulajdonomon lehet valahol reklamalni? Fogyasztovedelem ilyesmivel foglalkozik? Vagy ez nem az o hataskoruk?

(#80798) JasL


JasL
senior tag

RE473539145SE van egy ilyen nyomkövetési számom BG-ről, de ott semmiféle nyomkövetési adat nem látszik, hiányzó adatot mutat a Tracking alatt.

Ötlet, hogy hol próbálkozzak a varázszámommal?

(#80799) Turbobacsi válasza JasL (#80798) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

bármely általános nyomkövető mutatja... (pl.: [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#80800) JasL válasza Turbobacsi (#80799) üzenetére


JasL
senior tag

:R

varadigabor: neked is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.