Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) aytukabozs válasza Beni2360 (#76199) üzenetére


aytukabozs
addikt

nem kicsit hosszú ez?
9 számnak kéne lenni nem 10-nek sztem..

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76202) strcpy


strcpy
tag

Amilyen korrekt oldal volt régen a Banggood, akkora egy rakás sz.r lett.
Ami az oldalukon ki van írva a raktárkészletről, az köszönőviszonyban sincs a valósággal. Az elmúlt két hónapban kétszer sikerült megszívatniuk.
Novemberben telefont szerettem volna rendelni, meg is találtam náluk a megfelelőt. Akciós is volt, Banggood pontjaim is voltak, a számláló szerint még ~130(!) darab volt raktáron a 200-ból, és a promóció már napok óta tartott. (Tehát azt sem mondhatjuk, hogy elkapkodták volna előlem fél perc alatt.)
Megrendeltem, PayPal-lal fizettem. Pár nap elteltével felnéztem az oldalra a rendelés státusza "Order Processing" volt. Oké, ez néha megesik, gondoltam. Vártam még két napot, de semmi sem változott. Szóltam a supportnak, ott 20 perc hárítás után közölte velem "Lucy", hogy jelenleg nincs náluk raktáron, majd egy hét múlva jön. (Az oldalon ekkor még mindig kint volt a telefon In Stock felirattal, de már normál áron.)
Letelt az egy hét, másnap kaptam is az e-mailt, hogy sajnálják, de már nem forgalmazzák többet ezt a készüléket. (A világ összes kínai webshopja tele van vele, csak 15-20 dollárral magasabb áron.) De megvehetem ugyanezen az áron a B20 nélküli változatot, ami a rendelésem feladásakor még ~20 dollárral olcsóbb volt. Kérdés nélkül kértem egy PP refund-ot, ami kicsivel több, mint egy hét alatt meg is jött.
tl;dr: Mire kiderült, hogy átb.sztak eltelt két hét; a refunddal együtt 3 hétig állt "náluk" a pénzem.

Most úgy tűnik egy VR szemüveggel fogom lefutni ugyanezt a kört. Rendelés után 8 nappal "közölték", hogy nincs készleten -Back Order- és majd a 21.(!) napon szállítanak.

(#76203) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

Rendelnek memoriakartyat, pendrajvot.

Kerdesem kit ajanlatok? Regebben volt 1-2 bejaratott megbizhato emberke e-bayen. Tudnatok linkelni vagy nevet adni? :C

Köszönöm

(#76204) hegyimorc válasza strcpy (#76202) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" számláló szerint még ~130(!) darab volt raktáron a 200-ból"

Ezek elég gyakran javascript generálta random számok :DD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#76205) Zeki válasza zzz03 (#76203) üzenetére


Zeki
nagyúr

sinceritytrading

(#76206) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok. Valaki rápillantana erre ? Ilyenkor mi van? BG-os rendelés. Kettőt egy időben rendeltem az egyik már hetekkel ezelőtt megjött erről el is feledkeztem. Nem jött értesítés se semmi. Várjak? Visszaküldték? Keressem a postán?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#76207) tallerbator


tallerbator
csendes tag

Sziasztok!

Van egy csomagom (RB121653297SG), ami sikeresen elérkezett Magyarországra azon belül is a Budapest 3-as postára. Mivel a munkahelyemre rendeltem ezért az oda érkező leveleket továbbküldik a Budapest 62-es postára, mert ott van a cég postafiókja. 12.01-én után is küldték azóta pedig nincs nyoma a csomagnak. Voltam a 3-as postán ott nem találták, voltam a 62-es postán is és ott se találták. A postán dolgozó emberek nagyon segítőkészek voltak, de azt mondták nem nagyon tudok mit tenni, max. tehetek panaszt. A további furcsaság a dologban, hogy az utánküldés címére a 3-as posta a saját irányítószámát adta meg.

Szerintetek tudok még csinálni valamit? Nagyon örülnék ha nem veszne el a csomagom. Elvileg vagy a 3-as vagy a 62-es postán van.

Továbbá van egy másik csomagom ami már 12 napja belföldi feldolgozásra továbbítva van, erre azt mondták a postán, hogy normális mert most nagyon le vannak terhelve. Van valaki aki már ennyi ideje vár a csomagjára?

(#76208) strcpy válasza hegyimorc (#76204) üzenetére


strcpy
tag

Én meg bíztam benne, hogy csak csináltak PHP-ben egy adatbázis-lekérdezést. :DDD

(#76209) #73959936 válasza strcpy (#76202) üzenetére


#73959936
törölt tag

Miért a TD milyen ?

Tegnap kaptam vissza a pénzem....egyetlen szépséghiba részükről, hogy nagyot ugrott a dodó árfolyam, na de két hét az két hét...

[ Szerkesztve ]

(#76210) #73959936 válasza #73959936 (#76209) üzenetére


#73959936
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#76211) kemalboy01 válasza strcpy (#76208) üzenetére


kemalboy01
tag

Held by Custom 14/12/2016

Ez mit jelent?

(#76212) strcpy válasza kemalboy01 (#76211) üzenetére


strcpy
tag

VÁM-on tartják.
Gondolom majd jön az értesítő az ÁFA (+VÁM) fizetési kötelezettségedről.

(#76213) margithid


margithid
veterán

Elég gyenge az angolom, ezeknek a farmeroknak mi a bajuk, hogy enynire olcsón adják?
Nem használtak? Vannak bennük kisebb elszabások talán?

(#76214) bb71 válasza margithid (#76213) üzenetére


bb71
őstag

használt, javított stb. Lutrit veszel, akármi lehet a termékkel, de csak akkor derül ki, ha megkaptad...

[ Szerkesztve ]

(#76215) strcpy válasza #73959936 (#76209) üzenetére


strcpy
tag

Tekints rá úgy, mint alacsony kockázatú, rövidtávú befektetésre. :D

Én is nyertem valamennyit az árfolyamon. Hurrá! Ellenben még mindig nincs semmi a fa alá.
Viszont jó, hogy felhoztad; mert eszembe jutott, hogy elfelejtettem visszakérni 17 dollárnyi Banggood pontot.

UPDATE: Support elvileg vissza fogja utalni 24 órán belül.

[ Szerkesztve ]

(#76216) margithid válasza bb71 (#76214) üzenetére


margithid
veterán

Értem, akkor kihagyom... Túl szép, hogy igaz legyen ennyiért a levis farmer:(

(#76217) strcpy válasza margithid (#76213) üzenetére


strcpy
tag

Ezek a gyártás/koptatás során keletkezett selejtes -illetve a selejt közül a jobb- darabok.

A leírás szerint a címke kopott, vagy akár szakadt és a nadrág színe is fakóbb lehet.
Általában az ilyen ruhadarabokon lehetnek még kisebb foltok vagy 1-2 rosszul elvarrt cérnaszál, ((nagyritkán elszabás)).
Ebay-ről elég lutri, amin talán az eladó 99.7%-os értékelése segít valamicskét.

Budapesten is vannak hasonló üzletek, csak ott ugye meg is tudod nézni az árut. Ízlés kérdése, talán egy fokkal jobb, mint a second hand ruhák. Bár engem mindkettőtől a hideg ráz.

(#76218) margithid válasza strcpy (#76217) üzenetére


margithid
veterán

Na igen, drága igy látatlanban, legalább a konkrét hibát tudná az ember...
Smog farmert most vettem 6-7k körül, az is teljesen jó, de azért egy levis ennyiért megérné, mert kb tuti kétszer annyi ideig tartana, csakhát igy tényleg lutri...
Inkább akkor majd sportsdirectről próbálok ki valamit, majd lesz egy nagyobb rendelésem sportruhákból és akkor bevállalok egy farmert is szerintem!
Tényleg, ezek az angol márkák Lee Cooper, Jack and Jones, Slazenger, kb átlagos méretnek felelnek meg?
Tehát mondjuk én vagyok 183 cm és 82 kg igy az L-es ruha a nekem való kb.

[ Szerkesztve ]

(#76219) maj-viktor válasza strcpy (#76202) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez nem pre-orderes cucc volt!? Ott szokott ilyen előfordulni...

(#76207) tallerbator
utánküldés esetén a másik postára "úton" veszett el... a trackből ennyi látszik!
Azt írtad voltál mind2 postán (ott nekik a rendszerükbe) valamit kéne látniuk, hogy "hol veszett el" - hol van... sztem a második postán kéne legyen... max. hanyag volt az ügyintéződ! bár nem értem... ha trackes látni kell, hogy hol van... ott van-e!? vagy ha valami adminisztrációs hiba miatt nem találják, akkoris! ragszámmal mentél be!? vagy hogy csak van egy csomagod!? (ha meg ő sem lát semmit, akkor "elveszett - ellopták")
Kerestetés - kártérítés (de ezt feladó tud intézni vagy ha lemond a jogáról a javadra, te)
amúgy te ha vásárlás - paypal - refund, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76220) LámaZ válasza zzz03 (#76203) üzenetére


LámaZ
addikt

mymemory.co.uk

(#76218) margithid
„én vagyok 183 cm és 82 kg igy az L-es ruha a nekem való kb.”
Kicsi neked az L-es szerintem.

Amúgy ruházati terméket, beleértve a cipőt is, weben rendelni lutri.
„Mesdames et messieurs, faites vos jeux!” :)
(Gyengébbek kedvéért, ezt a krupiék kiabálják a kaszinókban: „Hölgyeim és uraim, tegyék meg tétjeiket!”)

(Kivéve, ha másik üzletben ugyanazt már felpróbáltad.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#76221) margithid válasza LámaZ (#76220) üzenetére


margithid
veterán

Adidasból, Pumából L-es kell, Smog farmernadrágból most vettem 33/32-est, van M-es Kappa pólóm.
Rivaldi télikabátból kell XL-es, de az az egy amiből ez kell.
M-es és L-es között mozgom általánoságban.

(#76222) strcpy válasza maj-viktor (#76219) üzenetére


strcpy
tag

Nem, egyik sem pre-order volt. A telefon egy B20-as Xiaomi Redmi 3S lett volna, a VR szemüveg egy Blitzwolf BW-VR3.

(#76223) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Kérdés: Kaptam egy sms-t a POSTÁTÓL hogy vámolnának.

Elég az egyiket beküldeni?

Csak mert a Gearbest oldaláról letölthető a rendelésnél az INVOICE-ban: GRAND TOTAL:17.34 USD szerepel, Paypal-on pedig 34,67 USD :C Nyilván a 17,34 vámérték alatt van, a 34,67 nem.

POSTA-i tájékoztató....
"Rendelt termék árutovábbítása (vámkezelési nyilatkozat B) pontjának választásakor) esetén
mellékelendő dokumentumok:
- számla, és/vagy
- paypal igazolás és/vagy

- rendelés-visszaigazolás (pl.: ebay) és/vagy
- banki igazolás átutalásról"

Bár "B" pontot ír, tehát ha a VÁMosok vámolnak? Mert az "A" pont : postai vámkezelés....

[ Szerkesztve ]

(#76224) tibcsi0407 válasza nimfas (#76223) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te is tudod a választ. :)

https://utdetailing.hu/

(#76225) luck66 válasza nimfas (#76223) üzenetére


luck66
tag

A Gb "INVOICE"-ban az szerepel,amit ők a csomagra írtak(mindenki tudja,hogy nem valós),a további teendőket gondolom tudod

(#76226) tallerbator válasza maj-viktor (#76219) üzenetére


tallerbator
csendes tag

Ragszámmal mentem, mindkét postán keresték a csomagot (bár a 62-es postán nem túl alaposan). Az ő rendszerükben annyival több infó van, hogy az utánküldés cél irányítószáma az 1300, ami furcsa módon a 3-as posta irányítószáma. Lehet majd még egyszer bemegyek, de már nem sok jóban reménykedek.

(#76227) beg válasza tallerbator (#76226) üzenetére


beg
veterán

Ajánlott olvasmány a legendás 62-es postáról :) [link]
Nem mondom, hogy lopnak, de gyanúsan nagy az elvesztési ráta. Index cikk.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76228) aytukabozs válasza beg (#76227) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hehe, le se esett...

Tavaly tavasszal elég sokszor lett emlegetve ez a posta :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76229) beg válasza aytukabozs (#76228) üzenetére


beg
veterán

Az a baj ezzel, hogy ezek szerint nem a végpontban (kézbesítő) történt a bermuda háromszög, hiszen azokat nagy valószínűséggel már kiiktatták (volna) a rendszerből. Ergo az origó magasabb pozicióban keresendő :U

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76230) maj-viktor válasza strcpy (#76222) üzenetére


maj-viktor
őstag

Várj nekem a most vámolt csomagom is pont ez volt banggood-ról... csak ha jól értem, akkor neked a "Global" verzióról van szó... bár előtte én is megszívtam valamivel... már nem emlékszem... másik Xiaomi-t akartam... ja megvan asszem Xiaomi Redmi 3X lett volna az első... aztán azzal "szivattak" 2hétig, így váltottam 3S-re a rendelést... ami szintén durván hosszú ideig jött... és vámolták, stb. ez már csak ilyen!

szept22 volt a Redmi 3X (amit nem tudtak leszállítani)
okt11 rendelés a Redmi 3S

Így végződött:
2016.10.28 18:02
Küldemény információ: Célországba elküldve
2016.10.28 18:02
Küldemény információ: Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett
2016.10.28 18:02
Küldemény információ: Küldemény postai átvétele a küldő országba
2016.10.29 23:59
Küldemény információ: Célországba elküldve
2016.11.14 12:31
Küldemény információ: Célországba megérkezett
2016.11.23 10:17
Küldemény információ: Vámköteles küldemény NAV regisztráció
2016.11.26 10:52
Küldemény információ: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől
2016.12.02 14:27
Küldemény információ: Megküldött dokumentumok feldolgozása
2016.12.05 13:52
Küldemény információ: Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve
2016.12.08 10:56
Küldemény információ: Küldés a kézbesítő postára
2016.12.09 11:42 xxx posta
Küldemény információ: Kézbesítés regisztrálva

Külföldről rendelni sosem a szívbajosok sportja volt... :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76231) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

2hete olkban rohadó csomagról lelehet szépen mondani,igaz ? :))

(#76232) ans1980 válasza dexi (#76188) üzenetére


ans1980
tag

Nekem is sajnos ugyanúgy áll a két telefonom. Most már hozzápiszkálhatnának, mert kezdek aggódni a karácsonyi megérkezés miatt, ugyanis karácsonyi ajándék lenne...
Viszont!!
Megérkezett az országba az október óta utazó csomagom! Valami már talán tényleg lesz...

2016-12-14 13:39 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2016-10-29 00:10 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-10-28 20:53 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-10-25 20:34 Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

(#76233) aytukabozs válasza ans1980 (#76232) üzenetére


aytukabozs
addikt

a világnéző csomag esete :)

Nekem ma jött meg két sima (egy CN, egy SINGPOST), az év közben szokásos 2-3 hét helyett
33. és 44. napra.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76234) dexi válasza ans1980 (#76232) üzenetére


dexi
csendes tag

Én péntekig várok.Utána elkezdem borogatni az asztalt.
Qrva bosszantó hogy a világ túlsó feléről gyorsabban megérkezik a csomag az országba, utána meg hetekif rohad valahol.És majd egyszer megkapod.
Közben a TN nélküli csomagok megérkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#76235) kemalboy01


kemalboy01
tag

Az én rendelt árum értéke 126usd így nem kell vámot fizetnem csak áfát,kezelési költséget. Az áfát hogy kell befizetni?

(#76236) aytukabozs válasza kemalboy01 (#76235) üzenetére


aytukabozs
addikt

Elveszi a kezedből a postás. :)

(#76234) dexi

:D És ezt pontosan hogyan tervezed véghezvinni...?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76237) stairmaster válasza dltpwnz (#76231) üzenetére


stairmaster
tag

Nekem is december elseje óta ott van... :DD

(#76238) dltpwnz válasza stairmaster (#76237) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

átérzem haver,kajak ideér 4nap alatt spanyolból,azóta meg fali dísz náluk már a pofám leszakad

(#76239) kemalboy01 válasza aytukabozs (#76236) üzenetére


kemalboy01
tag

Jólvan mostmár mindent tudok :D

(#76240) ablack


ablack
senior tag

Nem is olyan rossz ez a cseh posta. RR*********CZ

GearBest 2016.11.21 feladás.

2016.12.02 CZPRGA (Czech Republi
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.12.13
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2016.12.13
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

[ Szerkesztve ]

(#76241) luck66 válasza kemalboy01 (#76239) üzenetére


luck66
tag

ja ,csak még előtte papíroznak egy csomót

(#76240) ablack Miért vágysz a tömeg haragjára? :W

[ Szerkesztve ]

(#76242) dexi válasza aytukabozs (#76236) üzenetére


dexi
csendes tag

Megkérdezem, hogy mi a lóf....t csinálnak 24.-e óta a csomagommal?
És addig keresek valakit amíg nem kapok érdemleges választ.
A postásomat már sikeresen rendszabályozták amikor már arra is lusta volt hogy az értesítőket bedobja a postaládába.
Én elhiszem hogy qrva sok csomag van,de ez már kicsit túlzás.

(#76243) ablack válasza luck66 (#76241) üzenetére


ablack
senior tag

Nem vágyok, csak az itt olvasottak alapján azt hittem már nem ér ide karácsonyra és pozitívan csalódtam. Legyen róla pozitív vélemény is. :)

[ Szerkesztve ]

(#76244) hunaqua


hunaqua
addikt

11.11.-én rendeltem 12 dolgot.Ebből eddig 2 cucc jött meg.Ami érdekes ,hogy az egyik csomag viszont 2 és fél hét alatt itt volt. :Y A maradék 10 viszont még a "holdon".

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#76245) Azie válasza dexi (#76242) üzenetére


Azie
őstag

én 2,5 éve bementem, megpanaszoltam hogy 1x se jött fel, pedig akkor otthon voltam általában, a fecnit félig kitöltve, csak 2. körben dobálta, volt hogy rossz helyre. 2 hét múlva új postás volt, azóta is minden rendben be van dobva.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#76246) Krysz74


Krysz74
tag

Küldtem egy Mailt a postának, hogy mondjanak már valamit a csomagról, ami Dec. 2 rohad valahol Magyarországon.
Erre kaptam az automatikus választ:
Tisztelt Ügyfelünk!
Elektronikus üzenetét megkaptuk, melynek feldolgozását hamarosan megkezdjük. A megnövekedett ügyfélmegkeresések miatt előfordulhat hosszabb válaszadási idő. Amennyiben küldeménye felől érdeklődik, kérjük, használja a https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes oldalt. Megértését köszönjük.
Üdvözlettel: Magyar Posta Zrt. Ügyfélszolgálata
Miért használjam az oldalukat amikor szarra sem jó? :)
Ez annyira vicces. :))

(#76247) maj-viktor válasza Krysz74 (#76246) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amúgy "az új nyomkövető oldal" csak nekem szokott szarakodni és csak néha bejönni!?
(direkt próbáltam más-más böngészőből is hátha az, de nem... most pl. megy)

Az "új":
https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal

A "régi":
https://posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes

Ám az "új" szimpatikusabb a "belföldi - üzleti csomagok esetén" - részletesebben kiírja a dolgokat róla... a külföldi meg a szokásos!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76248) Krysz74 válasza maj-viktor (#76247) üzenetére


Krysz74
tag

Otthon és itt a melóhelyemen is operát használok. Néha tényleg szarakodok az oldal. Nem tölti be lassú stb…..

(#76249) Azie


Azie
őstag

2016.12.15
05:38 Budapest 10 posta
Küldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable
Kiegészítő információ:
Telephelyre címzett más postán bérlő ügyfelek küldeményeinek indítása

Valaki lefordítaná ezt magyarra? o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#76250) aytukabozs válasza Azie (#76249) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerintem azt jelentihogy menjél be szépen a Kőrösire a csomagért. ;)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.