Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) Zeki válasza RVR400 (#76848) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért vagyunk, hogy az "okosok" szarvát letörjük, és beleverjük az orrukat a valóságba.

(#76852) maj-viktor válasza ace05 (#76838) üzenetére


maj-viktor
őstag

Dec 5-8!? :DDD
Febr 5-8-kor verd a falat / asztalt...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76853) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok. Október 20-án rendeltem a gearbest-ről egy xiaomi mi Bánd 2-t, ami november 1-óta a Cseh postán csücsül. Legalábbis a nyomonkövető alapján. Írtam a cseheknek és azt válaszolták hogy ők már elküldték. Most ilyenkor mit tehetek, mit javasolt ok.
Gearbest-nek is írtam már ticketet, volt üzenet váltás és legutóbb azt írták hogy megkérdezték a cseheket, de 10-15 nap mire választ kapnak. Nos ez már régen letelt és azóta nem jelentkeztek.
Kérdésem hogy érdemes-e negatív értékeléssel "fenyegetőzni" vagy totál felesleges!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#76854) tibcsi0407 válasza jano_77 (#76853) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem lassan érik a Paypal dispute. Legrosszabb esetben visszafizeted, ha még is megérkezik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76855) A texasi válasza jano_77 (#76853) üzenetére


A texasi
aktív tag

Eddig korrektül jártál el a bolt felé;
mostanra viszont már indokolttá vált,
hogy jelezd PayPal bácsinak a problémád!
:K

(Én 12.20-án ügyet nyitottam volna PP-on.)

[ Szerkesztve ]

(#76856) jano_77 válasza A texasi (#76855) üzenetére


jano_77
nagyúr

És ha nem paypal ön keresztül vettem, hanem elektronikus kártyán?!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#76857) beg válasza jano_77 (#76856) üzenetére


beg
veterán

Az hiba. Hova fordulsz ha nem érkezik meg? Ilyenkor csak a gb jóindulatában bízhatsz. Nincs más védelmed.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76858) ablack válasza jano_77 (#76856) üzenetére


ablack
senior tag

Akkor csak a GearBest-el tudod elintézni. Írj nekik (ha nem válaszolnak akár többször) hogy eltelt sok idő, hátha felajánlják az újraküldést.

[ Szerkesztve ]

(#76859) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok,

Azt tudja valaki, hogy amennyiben EU-n kívülről magyar állampolgárként Ausztriába rendelek, akkor hogyan zajlik a vámkezelés és ÁFA elszámolás.
Gondolom az osztrák adótörvények vonatkoznak a csomagra.

(#76860) beg válasza t-bali3 (#76859) üzenetére


beg
veterán

Jól gondolod, a célország törvénye a mérvadó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76861) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Gearbest angol raktárából rendeltem december 14-én. Azóta csak az ő oldalukon olvasható követésben ennyi van csak:
2016-12-14 05:19:05 Parcel Data Received
2016-12-15 22:50:00 United Kingdom, Received

Azóta semmi infó sem náluk, sem a Royal Mail követőjén (a csomag nem található üzenetet kapok). Vajon merre lehet, hogy 2 hete fel sem bukkant sehol? Járt még így valaki?
(A dec. 19-én holland raktárból feladott cucc dec. 28-án megjött.)

(#76862) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Gearbest és Banggood mennyire megbízhatóak/ajanlottak rendelés szempontjából mostanság?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#76863) jano_77 válasza fornettisuti (#76862) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ha engem kérdezel akkor a Gearbest-et messze elkerülöd! :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#76864) msam válasza fornettisuti (#76862) üzenetére


msam
tag

Nekem még nem volt gondom velük. Általában a posta ami problémás.

msam

(#76865) beg válasza jano_77 (#76863) üzenetére


beg
veterán

Mindenkinek lehet rossz élménye egy bolttal, de az említett kettő még mindig a legajánlottabb az összes közül.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76866) ablack válasza fornettisuti (#76862) üzenetére


ablack
senior tag

PayPal-al fizess és akkor sok gond nem lehet. Nekem mind a két boltból volt több rendelésem is probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#76867) beg


beg
veterán

2017 a kakas éve, frissült az idei ünnepnapos táblázat: [link]
A piros és a kék a fontos.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76868) Zoty4 válasza beg (#76867) üzenetére


Zoty4
őstag

Angolos vagy magyaros verzio nincs ?:)

(#76869) beg válasza Zoty4 (#76868) üzenetére


beg
veterán

De van, ugyanarról az oldalról eléred azokat is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76870) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Egy kínából 180$-ért vásárolt (seiko) karórának mekkora vámot számoljak?

(#76871) beg válasza _stick_ (#76870) üzenetére


beg
veterán

27% áfa + kezelési költség.
Összefoglalóban van számolási segédlet is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76872) Zoty4 válasza beg (#76871) üzenetére


Zoty4
őstag

27:)

A naptar nagyon hasznos, koszonjuk :R

[ Szerkesztve ]

(#76873) beg válasza Zoty4 (#76872) üzenetére


beg
veterán

Igen, 27 javítottam. a 2016 2017 elírása mellett ez a másik amit rontok :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76874) _stick_ válasza beg (#76871) üzenetére


_stick_
őstag

Megvan a segédlet, de az én esetemre nem jó a példa.
Karórára mekkora a kereskedelmi vámtarifa?
Az csomag sima regisztrált levéllel érkezik, nem DHL-el. Mekkor lesz így a kezelési költség?

(#76875) fornettisuti válasza _stick_ (#76874) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nyugodtan számolható azzal, amit beg írt.
Több nem lehet, ha kevesebb lesz örülsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#76876) beg válasza _stick_ (#76874) üzenetére


beg
veterán

Annyira elenyésző a vám 150 euró felett nem telefon/tablet esetén (pár %), hogy én még nem halottam olyanról akinek kiszámolták volna. Nagyobb összegnél már más, de ekkoránál nem hinném.

2500 HUF a kezelési költség jelenleg.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76877) _stick_ válasza beg (#76876) üzenetére


_stick_
őstag

Ok, köszönöm urak! :R

(#76878) Mr.-MN


Mr.-MN
újonc

Üdv
a sportsdirect.com-ról történő vásárlásnál van valami amit érdemes tudni?
köszi

(#76879) ablack válasza Mr.-MN (#76878) üzenetére


ablack
senior tag

Mindenféleképpen PayPal-al fizess.

[ Szerkesztve ]

(#76880) DavidQ


DavidQ
tag

Sziasztok!

Csupán a logikát szeretném megtalálni az AliExpress Standard Shipping metódusában? Két külön eladó, mindkettő a fent említett módon küldte a csomagot.

1. termék: pumpás emelő
AliExpress Standard Shipping method: LP00064782385074
Ami a csomagon volt: RQ054271602MY

2. termék: férfi karóra
Aliexpress Standard Shipping method: LP00065457491545
Ami a csomagon volt: RQ047091083MY

Mindkét esetben eladó által adott azonosító pár nap alatt "beélesedett", vagyis elkezdett bejegyzéseket írni, viszont trackitonline-on (és aliexpressen) kívül semmilyen más csomagkövető nem adott találatot a termékre. Gondoltam fake bejegyzéseket kreál egy oldal, nem ez lenne az első eset... Aztán ma kézhez kaptam, és aláírós volt mindkettő. A csomagolást jobban szemügyre véve találtam meg az RQ-s (működő) TN-t, illetve a Nemzetközi regisztrált matricát.
Kérdem én: a kis kínai miért nem ezt a szabvány nemzetközi kódot írta az LP helyett (ismétlem két külön eladóról beszélünk)?

Nem minden kínai szirszar szar!

(#76881) LantosBerry8 válasza DavidQ (#76880) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

én itt találkoztam azzal a jelenséggel, amit te is írsz...

alis rendelés LP..... csomagszám.
A csomagot a 4px, trackitonline, 17track, egy darabig követte, majd semmi. Itt kezdtem el aggódni, ezért kerestem más nyomkövető oldalakat.

A linken található oldal már látott egy olyan bejegyzést, hogy a csomagot Kuala Lumpurban átcsomagolták amihez kapott új, RQ...MY ragszámot.

én sajnos még a mai napig nem kaptam meg (nov.11.-ei rendelés)

(#76882) maj-viktor válasza DavidQ (#76880) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez a pumpás izé nem számít "illegális" cuccnak!? Kb. mint a zárfeltörő készlet vagy volt annó azaz ügy a kamerás "kémtoll"-al... vagy 3éve...

(vagy te amúgy a "hétköznapi életben" ilyet mire használsz!?)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76883) Zoty4 válasza maj-viktor (#76882) üzenetére


Zoty4
őstag

Feltori a kocsidat :)

Viccet felreteve, lehet olyan munkaja van, hogy ot hivjak ha bent maradt a kulcs a kocsiban es igy serulesmentesen ki tudja nyitni az ajtot

[ Szerkesztve ]

(#76884) maj-viktor válasza Zoty4 (#76883) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ok, akadnak "hivatásos" 0-24 zárszervíz - zárfeltörő... csak ha ezt a NAV "megfogja" épp, nem fogja jószemmel nézni... ha "illegális cucc"! (én inkább csak jótanácsként írtam - írom másoknak a jövőre nézően)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76885) RVR400 válasza beg (#76876) üzenetére


RVR400
veterán

Itt meg ilyen értékben szerintem mindenki csak olyan cuccot rendelt, ami a vámkódex szerint 0-s, én nem merném ennyire biztosan állítani, hogy nem jön rá az ÁFA-n kívül más.

[ Szerkesztve ]

(#76886) DavidQ válasza maj-viktor (#76882) üzenetére


DavidQ
tag

Apám karosszériás, ő mondta hogy szüksége lenne egy ilyenre. Van hogy úgy eldeformálódik egy-egy karosszéria elem, hogy meg kell szenvednie az elmozdításával, ekkor nagy segítség lehet ez a kis pumpás légzsák. Tehát emelés, és feszítés az amire ő használni fogja.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#76887) RVR400 válasza maj-viktor (#76884) üzenetére


RVR400
veterán

Nem is értem, hogy erővágót hogyan lehet még venni barkácsáruházban... :DDD A késeket is betilthatnák, meg esetleg téglát is, mert be lehet vele dobni kirakatot, sőt a baltával is fejbe lehet vágni bárkit. ;) A madzagok és kötelek lennének a következők, meg a folyókat és tavakat is el kell keríteni, mert bele lehet fojtani valakit. :D

[ Szerkesztve ]

(#76888) bl4ze válasza Mr.-MN (#76878) üzenetére


bl4ze
veterán

A méreteidet érdemes tudni jól :)

.:. bl4ze .:.

(#76889) GZoli7 válasza ablack (#76879) üzenetére


GZoli7
senior tag

Lehet már paypallal fizetni? Eddig nem volt...

(#76890) Azie válasza Mr.-MN (#76878) üzenetére


Azie
őstag

nagyon rosszak az értékeléseik és a panasz is sok, hogy használt/firkált, szar árut küldenek, más alternativa nincs, mondjuk h. bemenj a boltba?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#76891) beg válasza maj-viktor (#76882) üzenetére


beg
veterán

Csak annyira mint a feszítővas, flex, kombináltfogó.

Pumpálható gumipárna nehogy már viselési engedélyhez legyen kötve szerinted. :W

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76892) A texasi válasza RVR400 (#76887) üzenetére


A texasi
aktív tag

sőt ... még a papír is tud vágni
:C

(#76893) -=RelakS=- válasza A texasi (#76892) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Parancsolsz?

:Y
:C
:DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76894) MKristof


MKristof
csendes tag

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy a Postai vámkezelés díjat (2500 Ft) mindenképpen ki kell fizetni, akkor is, ha nem kellett vámot, sem áfát fizetnem?

(#76895) bl4ze válasza MKristof (#76894) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, akkor nem. Ha sarc mentes lesz, akkor nem, akkor hozzák "ingyé" :)

.:. bl4ze .:.

(#76896) Zoty4 válasza MKristof (#76894) üzenetére


Zoty4
őstag

Nem, akkor nem kell

(#76897) maj-viktor válasza beg (#76891) üzenetére


maj-viktor
őstag

Természetesen nem, de ez elég specifikus termék... azért írtam a kémtoll-as példát! (nem én találtam ki)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76898) MKristof válasza bl4ze (#76895) üzenetére


MKristof
csendes tag

Okés, köszönöm a segítséget.
Egyébként kínából jött vissza garanciális javítással a mobilom, a kifelé küldésnél egy CN22-es formanyomtatvány és egy pdf a beszélgetésemről a kínaival elég volt nekik a vámmentességhez.

(#76899) Mr.-MN válasza ablack (#76879) üzenetére


Mr.-MN
újonc

Igen,ha adott az opció feltétlenül
köszi a válaszod

(#76900) Mr.-MN válasza Azie (#76890) üzenetére


Mr.-MN
újonc

igen az a legjobb ha személyesen bemegyek és úgy vásárolok,denem tudom úgy lesz-e ugyanolyan gazdag kínálat mint pl a webshopban
köszi a választ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.