Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) balazs1956 válasza Gizmo94 (#75148) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szintén segítségeteket kérném!
Reklamáció után a Baggood állítólag feladta október 15-én a csomagot, és az általuk megadott tn szám azóta sem mozdul semerre.
.

Mi a teendő?

(#75152) Turbobacsi válasza balazs1956 (#75151) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

gyanús hogy 1 hónap alatt se érkezett be bp-re: ergo ennek annyi :(

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#75153) RVR400 válasza aytukabozs (#75150) üzenetére


RVR400
veterán

Az alattad levő kommentnél is nézd meg az utolsó időpontot, és hasonlítsd össze a Gizmóéval... Nem kis hiba került a gépezetbe valahol.

[ Szerkesztve ]

(#75154) Bozek válasza RVR400 (#75153) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi ezzel a probléma? Mivel nem egyesével küldözgetik a csomagokat, ezért előfordulhat ez, hogy ugyanaz az időpontja a Célországba elküldve státusznak.

(#75155) Gizmo94 válasza aytukabozs (#75150) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez nem ennyire egyszerű, mert nem volt jelzés sem arról, hogy az országba érkezett, sem arról, hogy belföldi kézbesítésre továbbítva. :)

balazs1956 Semmi, vársz. Ugyanez volt nálam is, néztem, nem mozdult semmit. Éss három napja megtaláltam a postaládában, csak úgy. Minden egyéb extra nélkül. Valami összeakadhatott rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#75156) Gizmo94 válasza Bozek (#75154) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem az időpont egybeesése az érdekes, hanem az, hogy az enyémnél a tracking jelenleg is ugyanígy áll, és három napja nálam a cucc. Ez már így nem offtopic, inkább valami komoly hiba valahol. Rendeltem már párszor, sosem fordult még ilyen elő. Semmi értesítés, nyomkövetés az indító országból feladástól számítva, de a csomag meg itt. :U

[ Szerkesztve ]

(#75157) balazs1956 válasza Gizmo94 (#75156) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mivel ez már egy megreklamált termék, és a csomagom meg sehol, Írtam az előbb Sabrinának:))),
elküldve a Tn-es fényképet is, hátha van valami ötlete.
Mostanában elég sok a gondom a szállítással: egy ebay-es cucc nem jött meg, de reklamálásra rögtön visszafizették.A másik szintén ebay-es újra föladta, de már annak is egy hónapja.Most írtam neki, hogy pénz vissza!!
Egy gearbestes, és ez a banggoodos cuccom van még függőben, de csak a Banggood futott ki az időből.
Közben meg más cuccok ugyaninnen szépen megjövögettek.
Lazzulnak a kínaiak, vagy szarkák vannak valahol?
Sosem fog kiderülni:((

(#75158) dltpwnz válasza balazs1956 (#75157) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Szarkákra tippelnék,nekem az angol levelemnek veszett nyoma :W Jézuska közeledtével kell a kiegészítés ...

(#75159) .DLL


.DLL
veterán

No, megérkezett az első vámköteles rendelésem Kínából. Tök gyorsan itt volt, meg is lepődtem, ugyanakkor most itt tart a helyzet: :(
------------------------
"2016.11.10. 11:27
Item information :
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure"
------------------------

Ezután nekem egyből lépnem kellene valamit, vagy automatikusan jönni fog, az adatbekérő sor, és utána?

("Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted")

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#75160) beg válasza .DLL (#75159) üzenetére


beg
veterán

Már küldheted a cuccokat, ne várj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#75161) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Még eléggé új vagyok a külföldi rendelés témában pár dolog nem igazán világos.

Reggel rendeltem egy telefon a TinyDeal-en, de lefagyott a gépem és mivel volt egyéb dolgom csak délben kattintottam ténylegesen a fizetésre.
Most este néztem a Bankszámlámat a pénzt levonták, a PP is kiírja a tranzakciót (Completed).
Ha a TD-en bemegyek a rendeléseimre, akkor két tranzakciót látok az egyik Canceled, a másik Processing.
Ez eddig világos is.
Viszont mindkét tranzakció esetén ott virít a Buy Again gomb. Még a visszavont megrendelés esetén megértem, hogy felkínálja az újravásárlás tényét, de egy feldolgozás alatt lévőnél miért?
Valami nem stimmelne és úgy érzékeli, hogy nincs fizetve?
Bocs, ha túl hülye kérdést tettem fel.

(#75162) aytukabozs válasza bulek (#75161) üzenetére


aytukabozs
addikt

Legegyszerűbb ha írsz az ügyfélszolgálatnak, mert lássuk be az azért nem túl gyakori probléma amit leírsz.
(Velem legalábbis még nem fordult elő)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#75163) bulek válasza aytukabozs (#75162) üzenetére


bulek
tag

Köszi!

Megvárom a hétfőt, hogy történik-e vmi érdemi változás. Ha nem, megpróbálok vkit megkérni az ismerősök közül, hogy angolra fordítsa le és elküldöm nekik.

[ Szerkesztve ]

(#75164) aytukabozs válasza bulek (#75163) üzenetére


aytukabozs
addikt

Itt is nyugodtan leírhatod a mondanivalódat, simán érkezik rá angol verzió...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#75165) maj-viktor válasza Gizmo94 (#75156) üzenetére


maj-viktor
őstag

Néha előfordul... több százas rendelés után tudom mondani, hogy volt már ilyen csomagom, hogy "átvettem" és mégsem frissült a TN... később sem... szal így hetekkel később sem!

Az ajánlott bedobásra meg: "megteheti a postás" ~1-2év változott a mód... ha befér a postaládába, ajánlottat is berakhat! (ezt belső szabályzatból tudom - de amúgy nem jellemző... pont azért mert ha meg az ügyfél jelzi, hogy nem kapta meg, akkor nincs "bizonyíték", hogy átvették és azt az adott kézbesítő postáson "verik le")

az okt közepe óta "nem mozduló csomagokra", nekem is van ilyen... most talán pont kettő, és az egyik "megmozdult" - a másik nem...


&

Amúgy meg 60nap is lehet a szállítás....szal... free shipping ára... gyűjtőposta!
Majd ha külön megfizeted a csomagod szállítását... DHL, azt egyenként megfogdossák neked és ha még fizetsz pluszba még díszcsomagolást is kap! :D

Meg jut eszembe, valaki "fikázta" az NL-jét... nekem is volt most egy nagyon hosszú 1,5hónapos utas... cserébe most az utolsó 3db-om... pikk-pakk! (rendeléstől számítva!!! 1hét alatt "célországba megérkezett"... most még a vámon szarakodik majd 2hetet! :D)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#75166) davenport válasza maj-viktor (#75165) üzenetére


davenport
aktív tag

2004-2012 között kézbesíthetett ajánlottat levélszekrénybe, 2013 óta nem, az akkortól hatályos jogszabály kimondja azt, hogy könyvelt (az ajánlott az) küldemény nem kézbesíthető levélszekrénybe.
2012-ben volt egy eltűnt küldeményem, arra azt mondták hogy megfelelően kézbesítették a levélszekrénybe, csak azért kaptam végül kártérítést, mert a levélszekrény nem felelt meg az akkori jogszabályban megfelelteknek, így nem dobhatták volna be.

No money, no honey.

(#75167) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősöm kapott emailt, hogy küldje el a szükséges adatokat a DHL számára a csomagjával kapcsolatban. Ezt meg is tette. A csomagja jelenleg a következő állapotban van: [link]

Tőlem kért segítséget, de én nem nagyon értek hozzá. Mi a következő várható állapota a csomagnak?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#75168) glacious válasza McReay (#75167) üzenetére


glacious
addikt

Ha 22 euró alatti az összeg és igazolja, kihozzák a terméket. Ha nincs, akkor is kihozzák, de ki kell fizetni az áfát és a vámkezelés díját, vlaamint ha olyan terméket vett, ami vámköteles, akkor a vámot is a futárnak.

[ Szerkesztve ]

(#75169) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Hello

A 11.11 vásárlások után az egyik 13$ cumómra kaptam egy ilyen trackinget;
LP000637XXX54456 (az XXX is 3 szám)
A track checker látja, a Cainiao.com-ról szedi hozzá az infókat, de ez miez?
iyen yanwen sematika, vagy ez valami élő dolog?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#75170) beg válasza aytukabozs (#75169) üzenetére


beg
veterán

Én azt mondom, tünde varázslat. Biztosat a posta üsz. fog mondani, de mint ismerjük még mindig a 2-9-2 a szent formátum :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#75171) peestike válasza aytukabozs (#75169) üzenetére


peestike
senior tag

Ez szerintem belga posta lesz, Ferihegyig adja a nyomkövetést, de nyilván nem ajánlott. A gearbest ezt adta régebben registerednek, fizetős volt. :)
Most nekem is van egy, ha megjött kiderül jól emlékszem, vagy nem...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#75172) RVR400 válasza peestike (#75171) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem ajánlott MY Post küldemény futott LP-s számon, a cainiao.com oldalon kiírja a valós TN-t is.

[ Szerkesztve ]

(#75173) peestike válasza RVR400 (#75172) üzenetére


peestike
senior tag

Megnéztem, nekem nincs rendes számom, csak az LP-s sajnos.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#75174) luck66 válasza peestike (#75173) üzenetére


luck66
tag

én is ilyent kaptam,de irja,hogy ki a szállító

(#75175) maj-viktor válasza davenport (#75166) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen "zárhatónak" kell lenni vagymi...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#75176) lócitrom


lócitrom
őstag

rendeltem két telefont. mindkettő gearbest-től érkezik. sok dolog van, amit nem értek, de most az alábbiak érdekelnének a legjobban.

az egyik elméletileg átesett vámvizsgálaton, de már egy hete. a postának el lett küldve minden, de egyelőre mintha nem is dolgozna náluk egyetlen alkalmazott sem és semmi hír az eszközről. rugdosni kellene a magyar postánál az embereket, vagy mifene? nem vagyok egy türelmetlen típus, de azért ez az ország jó pár misét megér, ha szolgáltatásokról van szó. mennyi időt kell várni vagy hogy van ez?

a másik telefon meg elméletben az országban van, de az sem halad semerre sem. mi nehezítheti meg az amúgy sem nagyon kihasznált magyar posta működését? előre félek, hogy megvettem a telefonokat, de amúgy semmiről sincs pontos információ mióta az országba kerültek. és még fizessek kezelésit meg áfa-t. nevetséges. ha ezt tudom valószínűleg valami áfa-zástól mentesebb oldalt választok valakinek van valami pozitív észrevétele ilyesmivel kapcsolatban?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#75177) maj-viktor válasza lócitrom (#75176) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez ilyen... ilyen "sebességű" 1-2hét is általános tud lenni vámkezelésre... ha nem jó ez a tempó van DHL is, mely szállítással vámolással mindennel együtt 1hét alatt megkapod a világ másik feléről cserébe drágább szállítással - vámkezeléssel...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#75178) lócitrom válasza maj-viktor (#75177) üzenetére


lócitrom
őstag

DHL az végez minden mást abban az esetben? mindkettő amúgy csak áfa köteles elméletben. de biz'isten így ebben a formában többször nem rendelek. nem is tudom mi lenne, ha nem pesten élnék.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#75179) maj-viktor válasza lócitrom (#75178) üzenetére


maj-viktor
őstag

Milyen értelemben minden mást!?
DHL előre elküldi e-mailben a dolgokat - válaszolsz az adatokkal és aznap feldolgozzák és kb. másnap már hozza a cuccost és fizeted a pluszt a futárnak...
Posta kissé maradibb... ajánlott levelet kapsz rá 2-3napra... beküldöd, míg feldolgozzák, stb. 1hét és utána kapod meg szintén fizetve a plusz a postásnak

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#75180) Bazi.Joe válasza aytukabozs (#75169) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Nekem ugyanez volt!!
Amíg Kínában mozog a cucc addig van ilyen száma és amikor hajóra teszik akkor kap ragszámot!!
:K

(#75181) KamuMazsola válasza lócitrom (#75178) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Pösti vagy ecsém? Mondat eleje nagybetű!

Bocs az offért, de ha ilyen sürgős akkor MM.

Üdv.: KamuMazsola

(#75182) bb71


bb71
őstag

Érdekes dolog történt az imént: a Paypal áttételesen kierőszakolta, hogy átállítsam a Currency Conversiont az ő váltására. Ezzel 4600,- nál 100 Ft-ot buktam. Nem is az összeg az érdekes...

Németből ebay.de vásárlás - hibakódot dobott, amikor Paypalon rányomtam a Pay Now gombra. Ezután - mivel nem akartam időt húzni, levelet írni PP customer szerviznek - átváltottam az említett opciót és simán ment a fizetés.

Ősidők óta uazal a kártyával fizetek PP-nél, nem értem.

(#75183) sungmincopy


sungmincopy
újonc

Sziasztok!

Első ilyen rendelésem, úgyhogy kérném a segítségeteket, hogy ez mit jelent? :D
Előre is köszi! :)

postNL:
09-11-2016 16:28
The item has been processed in the country of destination
HUNGARY
08-11-2016 16:57
The item is on transport to the country of destination
08-11-2016 02:23
The item has arrived in the country of destination
07-11-2016 17:59
The item is on transport to the country of destination
07-11-2016 01:06
The item is at the PostNL sorting center
01-11-2016 10:21
The item is pre-advised

posta.hu:
2016.11.07
01:06
NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.11.07
21:05
NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.11.09
16:28
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#75184) beg válasza sungmincopy (#75183) üzenetére


beg
veterán

Mármint a Célországba megérkezett?

Hátööö. Megérkezett :)
Megnézik, megszagolják, ha áfás, értesítenek, ha nem, akkor továbbítják kézbesítésre, postás kiviszi, örülünk Vincent.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#75185) sungmincopy válasza beg (#75184) üzenetére


sungmincopy
újonc

Ja, csak arra értettem, hogy mióta megérkezett, hozzá se szagoltak. De akkor ezek szerint ez a "gyorsaság" normális. Köszi! :)

(#75186) Nagymelák válasza sungmincopy (#75183) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ne aggódj,az enyém 8.-án megérkezett,azóta guggol rajta a vám,biztos tetszik nekik a csomagom azért marasztalják ennyire. :) Kemény 8 dollár volt,karácsonyra csak megjön. :)

(#75187) Black Phone válasza Nagymelák (#75186) üzenetére


Black Phone
senior tag

A multkor nekem is majdnem 3 hétig nézegették...

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#75188) Bozek válasza sungmincopy (#75185) üzenetére


Bozek
nagyúr

Eltelt azóta 2,5(!) munkanap. Na meg azt se felejtsd el, hogy nem 1-2 csomag érkezik naponta, és ahogy közeledik a karácsony, a beérkező csomagok száma jelentősen megnő.

(#75189) bl4ze válasza Nagymelák (#75186) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is pont ez. Kettő 22 eur alatti post nl csomag, nov.8 óta hozzá sem szagoltak 😖

.:. bl4ze .:.

(#75190) shiftac


shiftac
aktív tag

Sziasztok!
3 kérdésem lenne EU-n kívüli rendeléssel kapcsolatban:
Van egy csomag, aminek a trackingjénél már napok óta az áll, hogy Held by custom. Ez pontosan mit jelent? 30€ az értéke amúgy, így gondolom megvámolják, de nem ezt szokta kiírni tudtommal, ha megfogják a vámon.

A másik, hogyha rendelek mondjuk 2db, egyenként 20€ értékű csomagot, akkor ugye nem vámolják meg még akkor sem, ha egyszerre vagy 1-2 nap eltéréssel érkezne? Ha jól tudom csomagonként nézik az értékeket.

Az utolsó kérdésem pedig az lenne, ha Ebay-ről rendelek és paypal-al fizetek, viszont tracking number nélkül és nem érkezne meg vagy dead on arrival/hibás, akkor amennyiben az eladóval nem sikerülne refundot megbeszélni, akkor a PayPal (ha tudom képpel és videóvall bizonyítani a hibát) /nem érkezik meg (azt hiszem 45 naopon belül) visszafizeti a termék árát, nem? Csak annyi lesz, hogy nincs nyomkövetési szám.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#75191) .DLL válasza bl4ze (#75189) üzenetére


.DLL
veterán

Bezzeg a jókis CN Post annó, oké, hogy kellett várni 3-5 hetet, de utána a belföldi kézbesítés elég gyors votl, egyiket sem térítették el a vámon (nekem).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#75192) beg válasza .DLL (#75191) üzenetére


beg
veterán

Mert CN nem szállíthat akkut. Ergo nem játékszer (telefon/tablet/drón/akciókamera/okosóra) :) Ezáltal az gyorsan siklik még most is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#75193) embe


embe
nagyúr

Ma mondták a postán, hogy állítólag olyan ember hiány van a hazai postán, hogy Pesten is rabok válogatják a küldeményeket. Várhatjuk itt lelkesen a csomagokat.....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75194) lócitrom


lócitrom
őstag

és az hogy meg miért van, hogy Aliexpress-szen 120 eurós telefon után semmit sem kell fizetni? Szingapúri posta küldött így anno nekem egy csomagot. mitől másabb, mint mondjuk a Gearbest?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#75195) embe válasza lócitrom (#75194) üzenetére


embe
nagyúr

Mert nem szúrták ki a vámon. Szerencséd volt.
De kérdezd meg a NAV-ot! ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75196) tibcsi0407 válasza embe (#75195) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hehe. Ez frappáns megoldás. ;]

https://utdetailing.hu/

(#75197) embe válasza tibcsi0407 (#75196) üzenetére


embe
nagyúr

Jogkövető állampolgárként önként, dalolva kellene jelezni, és kérni a VÁM eljárást. Nem így szól a jogszabály? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75198) maj-viktor válasza embe (#75193) üzenetére


maj-viktor
őstag

Eléggé vizuális típus vagyok! :D
Elképzeltem, ahogy ilyen guantanomo-i narancs ruhákban vagy ilyen fekete-fehér rab csíkos ruhákban válogatják a csomagokat a rabok! :D (ja várj itthon a tyúklábas mint az elterjedt! Akkor az! :D)

Mondjuk simán eltudom képzelni... há jó maga viseletű, stb. kihozzák néha árkot takarítani, falevelet sepreni, stb. bár ezeket most közmunkába tolják, nem!?

Ám ja a bejövő csomagok száma exponenciálisan növekszik, a dolgozók számát meg leéépítik... mondjuk olyan bérért nem is csodálom, kevesen maradnak sokáig... (itt is mostanában mindennap más postás jön... régen megvolt fix. 2-3ember, az utóbbi időkben az itteni kézbesítők is az elmúlt 1hétben legalább 5új arcot láttam... kár a "régiekért")

Na ja, akkus csak NL-el jön szinte! (bár most pont kaptam talán egy CH és SE-set is... régebben volt sláger a SE... az utóbbi 1évben pl. ilyen kis powerbank, mivel "akkus" NL-el jött)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#75199) embe válasza maj-viktor (#75198) üzenetére


embe
nagyúr

Ja-ja. Épp azon mérgelődök, hogy ma fizettem be a vízdíjat, bőven határidőn belül. Erre ma jön egy vizes csekk. Mérgelődve felbontottam. Utána néztem, hogy másik utcába, teljesen más névre szól.....
Helyettesítő postás van. Vajon nekem hány csomagot tökítettek így el?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75200) maj-viktor válasza shiftac (#75190) üzenetére


maj-viktor
őstag

1. 30€ még olyan "határ" ami átjöhet gond nélkül... persze ha már 1hete "nem mozdul itthon" sanszosabb, hogy "megfogták" - de erről értesítenek...

2. Külön-külön csomagonként rendeld, akkor nincs gond... akár 2-3nap különbséggel... per csomag számít a 22€-s határ

3. Ha nem érkezik meg full refund... de ez inkább 60nap (a 45nap a "régi" paypal határ, ami viszont meg már kiterjedt 180napra - eddig van "védelmed")
DOA esetén meg pláne értékes termék esetén visszaposta játszik és úgy full refund vagy megtartás és partial refund... visszaposta esetén szerencséd van ~1,5éve paypal visszafizeti a visszapostát is...
https://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55029-55029.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.