Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) maj-viktor válasza kenny123 (#57450) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én csak AT-t látok, amiből azt feltételezem, hogy Ausztriába van... ausztriai depóban... szal még úton ide...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57452) Rawulf válasza maj-viktor (#57451) üzenetére


Rawulf
őstag

Az AT előtti részre céloztam. DE : Denmark.
Valamiért az ő csomagja is kerülő utat jár/járt be.

Az incorrectly rész szerintem csak technikai jelzés lehet az osztrákok részéről, hogy tovább kell nyomni a sógoroknak.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57453) kenny123 válasza Rawulf (#57452) üzenetére


kenny123
addikt

Oh értem. Köszi szépen a választ, remélem akkor lassan rendeződik, és végre odaér.

yo

(#57454) Rawulf válasza kenny123 (#57453) üzenetére


Rawulf
őstag

A tiéd még nem is olyan rossz, mivel nálam a belgák 27-én indítottak el egy csomagot nekem, amit az angoloktól kaptak kézhez, de még csak ma ért Dániába.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57455) maj-viktor válasza Rawulf (#57452) üzenetére


maj-viktor
őstag

DE nálam inkább német... Denmark (Dánia) inkább DK nem!? O.o

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57456) Rawulf válasza maj-viktor (#57455) üzenetére


Rawulf
őstag

Igazad van. Álmosan benéztem, mert nekem nem két betűs kódként jelölik, hanem DENMARK.
Így pláne szerencsésebb az ő holland logisztikája.
Fura. Tavaly 2-3 nap volt nálam az átlagos London-Budapest szállítási idő, de 4 is csak nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57457) kenny123 válasza Rawulf (#57456) üzenetére


kenny123
addikt

Közben pár órával a nyavajgás után már azt írja a track, hogy Magyarban van a csomag. :) Talán ma-holnap már meg is kapja a címzett.

yo

(#57458) Rawulf válasza kenny123 (#57457) üzenetére


Rawulf
őstag

A májusi német postás és vasutas sztrájkok után teljesen "normális" az ilyen anomália. Sajnos.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57459) bl4ze


bl4ze
veterán

Bulgária-val van tapasztalat ?
Ajánlott levél küldemény jön onnan, Ebay vásárlás : tegnap adták fel.
Mennyi idő lehet kb. onnan ?
Sosem jött még semmi Bulgáriából Nekem :) :)

.:. bl4ze .:.

(#57460) Rawulf válasza bl4ze (#57459) üzenetére


Rawulf
őstag

Kicsomagolás előtt : védőkesztyű, védőszemüveg, védőmaszk, poroltó ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57461) matepe


matepe
csendes tag

kínából rendelt okosórákat mennyire vámolnak? óraként(nem vámolják általában) vagy okostelo kategóriába(rendszeres vámolás) sorolják a vámnál?Tapasztalat?

(#57462) beg válasza matepe (#57461) üzenetére


beg
veterán

Bekérik a fizetési bizonylatot róluk, okoseszköz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57463) Wesder


Wesder
félisten

Megindult a svéd csomag, csak 10 nap kellett neki :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57464) Cavalera


Cavalera
tag

Na, megjött a cucc a coolicoolról. Csütörtökön rendeltem, és ma reggel jött meg Németországból, ami szűk 4 munkanapot fed le. Ha nem lett volna gebasz a weboldallal (merthogy a shipping methodos problémáról kiderült, hogy a coolicool nem úgy muzsikált, ahogy kellett volna), teljesen elégedett lennék a kiszolgálással. Így egy kicsi szépséghibája, hogy az árat épp a webes incidens közben emelték fel 10 dollárral...

Na mindegy, első ilyen rendelésem ha nem is ment zökkenőmentesen, azért a végeredmény pozitív. Így pedig utólag is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#57465) maj-viktor válasza Wesder (#57463) üzenetére


maj-viktor
őstag

"Kézbesítésre továbbítva"
Mondjuk már elmúlt dél a postás még sehol... :'(

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57466) kcsa válasza maj-viktor (#57465) üzenetére


kcsa
veterán

Az nem azt jelenti hogy a helyi postán van ;)

(#57467) beg válasza kcsa (#57466) üzenetére


beg
veterán

Pszzt. Ezt te is tudod, én is tudom, de ne szóljunk senkinek :) Majd 4798 karakterben megtudjuk, miért nem volt igazunk.
Azért ez elég nagy öngól volt őprifrendelőségétől :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57468) Turbobacsi válasza maj-viktor (#57465) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez az hogy úton van a reptérti csomagelosztóból a magyar királyi postához (nekem is van egy ilyen tegnapi státusszal, és nem jött meg ma)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#57469) bl4ze válasza beg (#57467) üzenetére


bl4ze
veterán

jaja, ez holnap lesz ott majd.

jön majd az ömlengés 4000 sorban meg minden szuper helyesírással :W :DDD

.:. bl4ze .:.

(#57470) maj-viktor válasza Turbobacsi (#57468) üzenetére


maj-viktor
őstag

Basszus tényleg... összekevertem! :DDD
(extázisba vagyok, mert olyan csomag, amit nagyon-nagyon-nagyon várok! :D)

bl4ze, ha te nem szólnál be már unatkoznál mi!?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57471) Wesder


Wesder
félisten

De imádok ide járni :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57472) Zeki válasza Wesder (#57471) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, még nők is vannak. :)

(#57473) maj-viktor válasza Zeki (#57472) üzenetére


maj-viktor
őstag

Itt!? Hol!? Az interneten!? Kizárt! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57474) Wesder válasza Zeki (#57472) üzenetére


Wesder
félisten

Hol? :D Nekem nem is szóltatok brüh :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57475) Zeki válasza Wesder (#57474) üzenetére


Zeki
nagyúr

A múltkor ment a dual sim topikban a slotolás, avagy egy nőben hány használható slot van, és egyből jöttek a nők vitázni. :)

(#57476) Rawulf válasza Zeki (#57475) üzenetére


Rawulf
őstag

Rossz az aki rosszra gondolt ;] , de elnézést. :B

"Please state the nature of the medical emergency."

(#57477) kcsa válasza Zeki (#57475) üzenetére


kcsa
veterán

És mi lett a konszenzus? ;]

(#57478) aytukabozs válasza kcsa (#57477) üzenetére


aytukabozs
addikt

mi lett volna?
MINDEN FÉRFI DISZNÓ!
:DDD

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#57479) beg válasza kcsa (#57477) üzenetére


beg
veterán

És hogy minden a mi hibánk.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57480) pomphl


pomphl
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Sikeresen egy hét alatt megérkezett a zte nubia z9 max teló A Chigon Tech jóvoltából . :D MiBanddel együtt rendeltem, de az valamiért kimaradt a csomagból. A chaten hebegtek habogtak, hogy Angliában lemaradt stb. De nagyon segítőkészek, gyrosan és korrektül reagálnak. Vetekszik az EU raktáros áruházakkal.

[ Szerkesztve ]

(#57481) Wesder válasza Zeki (#57475) üzenetére


Wesder
félisten

És erről lemaradtam :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57482) Xes


Xes
csendes tag

2015.05.31
00:55

Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

18. küldeményem tűnt el 3 hónap alatt, valakinek ötlet, hogy mit tudnék csinálni rendőrségi ügyen kívül? Tettem panaszt személyesen, telefonon, e-mail ben már a postán de semmi változás nincs ugyanúgy lopkodják tovább. Azon gondolkodtam, hogy talán 1 cikket megérne és fel kéne keresnem újságírót aki leközölné, talán akkor észbekapna a posta, jobb ötletem nincs. :(((

(#57483) beg válasza Xes (#57482) üzenetére


beg
veterán

Ezt még talán megkaphatod, de a másik 17 már durva. Én egyenes kaszával mennék mindenhova, ahol panaszt lehet tenni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57484) aytukabozs válasza Xes (#57482) üzenetére


aytukabozs
addikt

te vagy a 62-es posta mártírja? :)

Össze kéne már dobni egy bakapcsolt GPS-trekkerre...
Tolvajkergetők után szabadon.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#57485) Xes


Xes
csendes tag

Sajnos ezt sem fogom már megkapni, amit max. 2 munkanapon belül nem kézbesítenek az már eltűnt, hiába kezdik el "keresni" sosincs meg. 16. csomagomnál amikor jeleztem az eltűnést 1 nap múlva már válaszoltak hivatalos levélben, hogy elveszett stb. még arra se vették a fáradtságot, hogy keressék egyáltalán.

(#57486) maj-viktor válasza Xes (#57485) üzenetére


maj-viktor
őstag

16 mind "regisztrált" TN-es levél/csomag tűnt el!? Melyik posta ez!?
(ha ennyire megoldhatatlan a dolog, akkor esetleg máshova kérni a csomagjaidat...!? szülő - barát - testvér címe)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57487) Xes válasza maj-viktor (#57486) üzenetére


Xes
csendes tag

62 es nyugati posta, természetesen mind trackinges hisz akkor nem is tudnék reklamálni, ha nem lenne nyomkövetési szám. Sajnos igen :(

(#57488) maj-viktor válasza Xes (#57487) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen, közbe visszakerestem... és rájöttem te vagy az... a 62-es Nyugati posta-n eltűnős emberke...
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55390-55390.html

Erről az jut eszembe, tegnap adtam fel ott egy levelet/csomagot... és amióta felújították mégszarabb lett az egész rendszer... sorszámozás... azelőtt is kellett várni egy jó 10-15percet, de most akárhányszor betérek oda random időpontokban 30percet várok, hogy feladjak egy nyomorult csomagot... felisb*szom magam, ha oda visz az utam... próbálom is kerülni!

Ám ja, ha ennyire nem tesznek semmit az eltűnésekre... egy index / homár posztot mindenképpen megér!
(te sajnos, mint vásárló semmit nem érsz... mert a csomag tulajdonosa a feladó, így ő tudja köröztetni - kártérítést igényelni... te meg paypal-tól visszakapod a pénzt... csak a felesleges várakozás a csomagra, termékre, míg a pénz visszajön, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57489) kcsa válasza Xes (#57487) üzenetére


kcsa
veterán

Naiv kérdés, de posta központi panaszt tettél már? (gondolom igen). Nekem megoldották már olyan rettenetes ügyeimet is, miszerint a postás nem volt hajlandó soha felcsengetni, csak bedobálta az értesítőt. Na azóta csenget amióta megmogyorózták. Ha esetleg ez kimaradt volna, lépd meg.

Egyébként Tékozló Homárra vele!

(#57490) Xes


Xes
csendes tag

Igen, többször tettem telefonon is panaszt, e-mail ben is minden egyes csomagra de semmi érdemleges csak a sablonválaszok...
Indexes szerkesztővel felvettem a kapcsolatot mondta küldjek át mindent érdekli a dolog.

(#57491) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Vki próbálta már? :D

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#57492) Baloo27 válasza Xes (#57490) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Megpróbálhatnál kérni méltányosságból a postán pár hétre egy postafiókot, hátha akkor kevésbé vesznének el a csomagjaid :)

(#57493) beg válasza Xes (#57490) üzenetére


beg
veterán

Majd számolj be róla, érdekel. Az ilyen lopkodós tróger(eke)t kéne kínába feladni TN nélkül egy jól lezárt dobozban. Szó nélkül nyomnám a donation gombot egy ilyen projektre.

Keresőnek: 62. sz. Nyugati posta lopás #monnyonle

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57494) nash2 válasza Xes (#57490) üzenetére


nash2
tag

Mindenképpen vidd nagy nyilvánosság elé kell vinni a dolgot, csak akkor fognak a postánál megmozdulni, amikor már nagy a felháborodás. Index nagyon jó lenne, rengetegen olvassák. Egyébként meg érdekes hely lehet az a 62-es posta hogy 18 trackelt csomagot zsinórban bukta nélkül sikerült ellopnia a rohadéknak. Szerintem nem egyedül csinálja, biztos hogy szervezetten, másképp ez nem menne ilyen simán / könnyedén.

Nash

(#57495) Wesder válasza Xes (#57482) üzenetére


Wesder
félisten

Bakker, nem lennék a helyedben :( szànalmas hogy semmit sem hajlandóak tenni az ügy érdekében...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57496) maj-viktor válasza Wesder (#57495) üzenetére


maj-viktor
őstag

Évi 1-2 csomag nekem is előfordul, de van kártérítés vagy paypal részéről (ha vásárló vagyok), ha küldő, akkor meg a posta 15+1x-es feladási díj... szal sosem ért kár... max az idő (viszont mint tudjuk az idő pénz)

1-et még elviselnék, még kettőt is, bár "ideges lennék", de sorozatban 10-20db... és még mindig nem írtál róla egy nyilvános posztot facebook-ra, ami megosztható vagy nagy nyilvánosság... TV - net - origo - index - homár... arra csak felkapják a fejüket az ottani vezetők! ÉN tuti már a 3. után bementem volna és valami postavezetőt kértem volna, hogy ne tökörésszen, rúgja ki a tolvajt / hibást (bazze mai világba egy csomag lekövethető... hogy van gikszer a rendszerben, ki lopja / tünteti el valójában _ hol tánik el), mondom egy 0,1-1% alatti hibalehetőség be-besúcszik, de mittudomén 3hónap alatt nemkapnék meg / 10-20db REGISZTRÁLT csomagot... én olyan nyilvános balhét csapnék, mondom, ami egy egyszerű embernek megadatik... ír egy blogposztot róla... facebook nyilvános poszt.... homar.blog.hu-ra elküldve, index címlap, stb.

Amúgy meg, ha ez sem vezet megoldásra... mondom - sajnos kérd más címre, ahonnan valamilyen módon megkaphatod... legyen az szülő - testvér - barát, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57497) purpledonkey válasza maj-viktor (#57496) üzenetére


purpledonkey
tag

teljesen jó, amit írsz, tényleg érdemes lenne az általad említett megoldásokat megfontolni! Sztem nem is kellett volna off-ba tenni.

(#57498) Pogika


Pogika
aktív tag

Olyan elő szokott fordulni, hogy az postai sms után nem jön ajánlott levèl? Eddig mindig jött az sms után 1 munkanappal nekem, de most már 3 munkanapja semmi, persze a beküldött doksikat sem dolgozták fel, a nyomkövető státuszom mèg csak a cèlországba megèrkezett.

(#57499) maj-viktor válasza Pogika (#57498) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én még sosem kaptam SMS-t... pedig vannak vámos csomagjaim... csak ajánlott levél
(és minden csomagon rajta van a mobilszámom)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57500) Wesder


Wesder
félisten

Vàmon van a csomagom, remélem pénteken itt lesz :) (15$) BT hangfal :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.