Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) M_o_g_y_i válasza vegyszer (#3436) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Bár úgy lenne, a csomagos postás felénk rendes és megbízható. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#3452) SUPREME7 válasza sirály69 (#3448) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mikor rendelted, milyen postázással? Trackinget is bemásolhatnád ha nem szupertitkos és máris okosabbak lennénk :) trackitonline.ru-t próbáld még meg, az jóféle.

(#3453) barnam_


barnam_
nagyúr

Külföldi rendeléseknél mi után számolják az áfát?
Csak a termék ára, vagy a szállítás díját is beleszámolják? Pl. DHL-el rendelnék valamit, ok, hogy ők intézik a vámolást, de még a 34$-os szállítási díj után is fizetni kell az áfát?

(#3454) dReFiX válasza barnam_ (#3453) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ár + Postaköltség után kell fizetni. Nem ajánlott Futárral rendelni, ott szinte biztos az áfa.

(#3455) peter76bp válasza atomchicken (#3449) üzenetére


peter76bp
senior tag

HK elvileg gyorsabb

(#3456) zsoltl


zsoltl
csendes tag

Sziasztok

Aki Aliexpress-ben otthon van megkeresne privátban?

Köszönöm
ZS

(#3457) raulicio válasza sirály69 (#3448) üzenetére


raulicio
senior tag

Azzal az oldallal nem stimmel valami, ráadásul nem is lehet a SingPostot kiválasztani. Szóval szerintem valamelyik másik tracker oldalt használd, vagy a legegyszerűbb a singpost oldalán.

Nekem eddig egyedül a 17track.net működött.

[ Szerkesztve ]

(#3458) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Lenne egy kisebb érdekesség, és ha valaki tudna mondani rá okosat, kérem jelezze:

Pár napja az Alin láttam, hogy 2 cb-os szettben is kínál egy kínai porvédő dugót, ingyen postával szettben (iphone5-höz) kemény 0,06$/szett áron. Gondoltam megveszem, és mikor akartam volna fizetni, kiderült, hogy elvesztettem a bankkártyámat. Így el is telt pát nap, mint láttam, kb 21 napom lenne a fizetés teljesítésére, ami 0,12$ lenne. Ma jött az ímél, hogy:

Dear XXX,
The seller has adjusted the price for Order No. 123456789012.
Please check the order detail or contact the seller directly before paying the order.

Sincerely,
AliExpress.com
2013.05.19 22:35

Csekkolva a vásárlást, kiderült, röpke 100$ postaköltséget szeretne ugyanezért a 0,12$-os termékért felszámolni. :W :W :W

Most ilyenkor mi a helyzet?
Van itt is központi helpdesk, ahol esetleg tudnak segíteni, vagy hagyjam a francba az egészet???

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3460) vegyszer válasza #40993792 (#3459) üzenetére


vegyszer
addikt

lehet ilyet, hogy rendelés alatt lévő termék paramétereit átírják?
mert ha azt írta volna át, hogy 2 db helyett 200-at ad, de erről só sincs...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3461) peter76bp válasza vegyszer (#3460) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ezek szerint rendelés után de fizetés előtt lehet, ha még rendszerüzenetet is kaptál róla.

Vagy írj az eladónak, hogy ezt így nyilván nem fizeted ki, ha visszaállítja az eredeti állapotot, akkor megveszed, egyébként nem. Vagy egyszerűen ne foglalkozz vele. Jön majd 1-2 fizetési felhívás, hogy ha nem fizeted ki x napon belül, akkor törli a rendszer a rendelésed, aztán ennyi. Apró bug a rendszerben (bár lehet direkt csinálták így), hogy a kifizetetlen dolgok is ott maradnak a rendeléseid listájában, annak ellenére, hogy valójában nem rendelted meg, illetve nem fizetted ki.

(#3462) raulicio válasza #40993792 (#3459) üzenetére


raulicio
senior tag

a despached to overseas és az item sent abroad az két külön szállítási fázis, vagy ugyan az, csak máshogy megfogalmazva?:)

(#3463) peter76bp válasza raulicio (#3462) üzenetére

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3463) peter76bp válasza raulicio (#3462) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ugyan az, az egyik az SG post elnevezése a másik a magyar posta angol nyelvű kiírása

Ha megnézed ugyanazzal a dátummal kell szerepelnie mindkettőnek a megfelelő részen

[ Szerkesztve ]

(#3464) breakout123


breakout123
aktív tag

Valaki aki már tapasztalt amazon.com-ról vásárlásban az dobna nekem egy pü-t? Nagyon megköszönném! Lenne pár kérdésem hozzá.

Origin: malysztor

(#3465) sirály69 válasza SUPREME7 (#3452) üzenetére


sirály69
őstag

RF144077607SG

Zsolt_72, raulicio : :R Kb. 6 keresőt próbáltam, de sehol a csomagom... :W
Szerintem fel sem adták....(tmallbox), kezd tele lenni a t..m hócipőm!

Szerver Hosting Debrecenben

(#3466) peter76bp válasza sirály69 (#3465) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ha sehol semmi info, akkor nincs feladva, ennyi. Nem tudom mikor kaptad ezt a számot, de ha eltelt már pár nap, akkor írj nekik nyugodtan, hogy ez a tracking használhatatlan. Vagy adják fel végre a csomagod, vagy adjanak rendes tracking számot,mert különben visszakéred a pénzed és rendelsz máshonnan.

(#3467) raulicio válasza sirály69 (#3465) üzenetére


raulicio
senior tag

Nekem mondjuk nincs sok tapasztalatom, mert eddig többnyire az eu-n belülről rendeltem, de a mostani rendelésem a minidealről eddig így zajlott sg posttal:
05.08-án még kínai munkaidőben rendeltem meg.
05.13-án kaptam a trackinget, ami
05.15-én jelent meg a rendszerben
05.16-án elvileg útjára indult.

Ezen már csak akkor lehetett volna gyorsítani, ha a minideal nem tökörészik annyit.

Minden esetre én is azt javasolnám, hogy beszélj velük, hogy ne szórakozzanak, mert bünti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3468) sirály69 válasza peter76bp (#3466) üzenetére


sirály69
őstag

05/13/2013 11:50:51 Shipped
05/09/2013 18:28:43 Payment accepted

Skype:
"Justin Sun 2013.05.18. 12:48
ok , i will call shipping company
siraly69 2013.05.18. 12:56
When?
Justin Sun 2013.05.18. 12:58
maybe i will get news from shipping company in next monday
2013.05.18. 12:58
bcs today is weekend
2013.05.18. 12:58
pls you dont worry"

Most kb 1 órája skype ra írtam, hogy sikerült-e valamit megtudni, de nincs még válasz...

Szerver Hosting Debrecenben

(#3469) sirály69


sirály69
őstag

Sajnos angolból gyenge vagyok.... :B
Valaki tudna segíteni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#3470) Szoszo94 válasza sirály69 (#3468) üzenetére


Szoszo94
őstag

Azt irta, hogy talan hetfon tud uj hirekkel szolgalni, bar hetfo "hetvege", de ne aggodj.
Nemetet tanulok, de ennyit konyitok az angolhoz is szerencsere :)

Amugy a bcs=because pls=please

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3471) sirály69 válasza Szoszo94 (#3470) üzenetére


sirály69
őstag

Nem a mai nap(today)...?
Akkor lehet hogy ők sem dolgoznak ma?
Kerestem, de sehol sem találom, hogy nekik a mai nap nem lenne munkanap...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#3472) Szoszo94 válasza sirály69 (#3471) üzenetére


Szoszo94
őstag

Punkosd katolikus unnep, nem? Az az egesz vilagon az akkor szerintem, bar nem tudom, hogy kinaban hany katolikus van :D :F
18-ra irta a hetveget, csak ugye a datumhoz kepest irtam en is amit irtam :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3474) Szoszo94 válasza #40993792 (#3473) üzenetére


Szoszo94
őstag

Eszrevettem en is, javitottamis :) A masodik hetfo helyett 18-at akartam irni, csak nem figyeltem elegge oda. De az elozo uzenetben irtam is. :D
A lenyeg, hogy elvileg MA erdeklodik utana.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3475) raulicio válasza sirály69 (#3471) üzenetére


raulicio
senior tag

Ha jól látom, akkor 18-án, szombaton írta, hogy "ma hétvége van", magyarul hétvégén megáll az élet, mint nálunk. Kínában szerintem a pünkösd nem hivatalos ünnepnap, valószínűleg azért írta, hogy majd akkor tudja felhívni a szállítót.

(#3476) breakout123


breakout123
aktív tag

Valaki tudna segíteni? Ezt szeretném megvenni: [link]
Miután rámegyek a buy and download-ra kéri a kártya adatokat (kártyaszám,kártya tulajdonos neve, lejárati dátum). A kártya tulajdonosnál hogy írjam be a nevem? Ahogy a kártyán szerepel vagy keresztnév vezetéknév?

Origin: malysztor

(#3477) Gege94 válasza Szoszo94 (#3474) üzenetére


Gege94
tag

MOST fent van Justin. :D

(#3478) dReFiX válasza Gege94 (#3477) üzenetére


dReFiX
senior tag

16-17 óráig általában mindig fent van. TMALLBOX

(#3479) sirály69


sirály69
őstag

:R Mindenkinek!
Sajnos nem válaszol semmire....! :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#3480) peter76bp válasza breakout123 (#3476) üzenetére


peter76bp
senior tag

Írd úgy ahogy a kártyán van. Ha ellenőrzik szerintem rájönnek majd, az a lényeg, hogy Ne Jakab Piroska legyen beírva ha Nagy Sanyinak hívnak ;)

(#3481) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

PayPal fizetésnél, ha bankkártya van mögé téve akkor bank árfolyam vagy paypal árfolyam szerint vált?

(#3482) Szoszo94 válasza BYpsilon (#3481) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vasarlasnal ahogy beallitod, ugy valt. En par napja vasaroltam, a banki arfolyammal akkor kb 2000,- ft difi volt a bank javara (PP 51e, OTP 49e).
az other conversation az a menupont, ahol fizetes elott valthatsz.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3483) BYpsilon válasza Szoszo94 (#3482) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Ha jól értem akkor ezt a bolt oldalán kell választani a fizetés során.

(#3484) dReFiX válasza BYpsilon (#3483) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nem, amikor majd átdob a paypal oldalára, bejelentkezel, majd a "other conversion options-ban" kiválasztod a neked megfelelőt. De érdemes a bankot választani, mert a PP szép kis haszonkulccsal dolgozik.

(#3485) sirály69

De ha feladta, akkor a posta oldalán pattog a labda, írtál a SG POST-nak hátha válaszolnak valamit ?

[ Szerkesztve ]

(#3485) sirály69


sirály69
őstag

Megírtam, nekik, hogy mivel nem sikerült semmit megoldani paypal dispute-t fogok indítani...
Jó ha így csinálom..?

Szerver Hosting Debrecenben

(#3486) BYpsilon válasza dReFiX (#3484) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Értem, köszi. Ezért is kérdeztem, bank elvileg 229huf, Paypal meg 236huf valtott USD-t mikor pénteken néztem. Nem mindegy. :)

(#3487) axioma válasza dReFiX (#3484) üzenetére


axioma
veterán

Es ez a funkcio lett kiirtva azzal, hogy osszekotottek (mar aki engedte) az ebay es paypal account-ot. Akkor mar csak kartyat lehet valtani a jobb oldali kis boxban, fizetesi devizat nem...
Persze megoldhato, csak tudni kell elore. (En egyebkent osszekotes de egyesevel paypal belepest akartam, de valamikor osszekototte teljesen, ami azert nem mind1, mert a ket jelszavam erossege nem egyforma, szoval szedem is szet oket.)

(#3488) asturel


asturel
őstag

Ebay-en kaptam trackinget:
Tracking #:30202540771
Carrier:4PX
ezt a http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px oldalon kene tudnom kovetni? Olyan mintha ez a tracking oldal nem is mukodne, barmit irok be ugyanazt irja ki :D

mod.: 1$ -os cucc, de nem ertem akkor miert adott trackinget? En is furcsallottam, hogy nincs benne semmi betu, de mondom hatha..

[ Szerkesztve ]

(#3489) dReFiX válasza asturel (#3488) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez kamu tracking szerintem. Betűknek is kellene benne lenniük.

[ Szerkesztve ]

(#3490) peter76bp válasza asturel (#3488) üzenetére


peter76bp
senior tag

AB123456789CD a trackingek formátuma, a végéből látod, hogy milyen posta CN, SG vagy HK, a leggyakoribb a kínai rendeléseknél esetleg CH, IE, SE, DE. Szóval az a számsor az értelmezehetlen a tracking rendszernek.

(#3491) asturel válasza peter76bp (#3442) üzenetére


asturel
őstag

Online az elado, persze nem valaszol chaten es a korabban kuldott uzeneteimre se kaptam valaszt :D

(#3492) axioma válasza asturel (#3488) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem nem feltetlen kamu, lehet hogy ott valami postai rendszerben ez is jelent valamit, de a nemzetkozi csomagszam az nem ilyen. Volt nekem olyan esetem, pont egy kesett tizenezer ft-os tetelnel, hogy csak ilyet adott, es nem tudtam a magyar postan lekerdezni. Mikor kezdett kozeledni a 45. nap, szoltam neki, hogy kene nemzetkozi, vagy refund, akkor adott egy rendes kovethetot. Vegul ugy 50. napra jott meg, de akkor nem izgattam magam, mert tobb muanyag jatek volt nem konnyen hamis elektronikus ize, meg naiv voltam, nem felteteleztem hogy a tracking alatt mas is johet. Jobb azert kerni refund-ot es ha megjon ES az amit rendeltel, akkor repay (vagy open case-t hagyni addig).

(#3493) sirály69


sirály69
őstag

A paypal oldalán elindítottam a dispute-t...
Remélem nem csináltam benne hibát...

Szerver Hosting Debrecenben

(#3494) ggg666 válasza sirály69 (#3493) üzenetére


ggg666
őstag

Azért mert nem válaszoltak az ottani idő szerinti munkaidő után?

Nálam volt, hogy a magyar posta az utánvételes pénzemet 3 hét múlva küldte, de már másnap átvették.

Szerinted ott nem baxnak el semmit?

A választ meg sem várod és egyből disput

(#3495) asturel


asturel
őstag

Aki aliexpressen rendelt es nem az 'alapertelmezett' postat valasztotta, megemlitette kulon, hogy massal kuldje? Mivel ezt hozta fel indokkent, hogy nem irtam sehol, hogy HK-val kuldje es ne CN-nel, mikor nalam egyertelmuen latszik, hogy a HK voltkivalasztva a rendelesnel, detailsnel is HK-t ir.
Na kozben elismerte, hogy nala is latszik, de 'nem figyelte' es kovetkezoleg kapok valami ajandekot.. most irjam, hogy inkabb partial refundot kerek?

[ Szerkesztve ]

(#3496) SUPREME7 válasza asturel (#3495) üzenetére


SUPREME7
őstag

És van lényegbeli különbség a kettő között? :F

(#3497) dReFiX válasza asturel (#3495) üzenetére


dReFiX
senior tag

Fizettél pluszban valamilyen postai szolgáltatásért, és nem kaptad meg vagy mi a baj ? Nem olyan rég óta van bevezetve a HK post, eddig csak CN volt. Nem mindegyik eladó állt át gondolom rá.

(#3498) vegyszer válasza sirály69 (#3493) üzenetére


vegyszer
addikt

ezzel akkor járod meg, ha van élő cikkszám, mert véletlen úton van
mert akkor vissza kell vonnod, és ha elküldték, vagy sérül, akkor nem nyithatsz újabb problémamegoldást.
És az biza veszélyes...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3499) asturel válasza dReFiX (#3497) üzenetére


asturel
őstag

Nem, de direkt azert attol az eladotol vettem, mert volt nala HK is, ki is valasztottam, erre feladta CN-el.. irtam neki, hogy miert CN-el adta fel, mikor HK-t valasztottam, majd kozolte, hogy nem emlitettem meg sehol, hogy HK-val kuldje, visszairtam neki, hogy nalam eleg feltuno az order detailsnel, hogy HK lett valasztva, erre azt valaszolta, hogy nem vette eszre. :W

(#3500) sirály69 válasza ggg666 (#3494) üzenetére


sirály69
őstag

Bocsi, de ők írták, hogy hétfőn rákérdeznek telefonon!
Ha aktív lett volna a tracking number akkor én sem idegeskednék...., bár van aki a megrendelés után már 12 napra meg is kapja amit rendelt! Nekem meg semmi hír!
Ma reggel írtam neki skype-ra és egész nap nem válaszolt semmire + a weboldalukon keresztül is írtam múlthét szerdán(ma is) és arra sem reagáltak!!!!!!! Ekkor döntöttem a dispute melett.
Kifizettem 70 eFt-ot és nem kapok semmit. Egyébként egyszer sem írta le hogy már elküldték!
Bezzeg amikor érdeklődtem, hogy vásárolnék valamit szinte azonnal válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.