Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) sasa311 válasza tomidny72 (#2750) üzenetére


sasa311
veterán

Kiváló, akkor tudjuk, hogy pl. mobil / tablet esetén vagy 1 vagy 2 db vonatkozik ránk.

szerk.:
Akkor meg kéne néznünk a frisset. Mindjárt el is kezdek keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2752) Mateosz válasza Mateosz (#2734) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Jobb, minél kisebb esélyt adni az ellenőröknek.. :K

*** Be prepared! ***

(#2753) szobipeti199


szobipeti199
tag

2013.04.22
07:45

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.04.25
07:20

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Ez azt jelenti, hogy nem kell vámot fizetnem igaz?

(#2754) hunaqua válasza szobipeti199 (#2753) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen! :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2755) huan válasza szobipeti199 (#2753) üzenetére


huan
őstag

Jeeee

2013.04.20 15:05 Célországba elküldve
2013.04.23 08:39 Célországba megérkezett
2013.04.23 08:41 Küldemény vám elé állítva
2013.04.24 10:42 Bejövő küldemény vámkezelve

Innen már 1, vagy 2 munkanap, mire csenget a postás?

(#2756) sasa311 válasza huan (#2755) üzenetére


sasa311
veterán

Vagy 3-4-5.
Nekem volt már olyan is, hogy a posta nyomkövetője még nem is frissült, a csomag meg már rég nálam volt és olyan is, hogy szerdán már vámkezelve volt a csomag és köv. hét kedden kaptam kézhez.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2757) kilozsul


kilozsul
aktív tag

ERRE valaki? :(

(#2758) tomidny72 válasza huan (#2755) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Nekem a tegnap délelőtt vámkezelt csomagomat ma délbe hozta a postás. Ami pénteken ment át a vámon azt meg kedden. Pedig én pécsi vagyok...
Viszont volt olyan is, hogy 10 napot állt az országban az a csomag ami 12 nap alatt érkezett meg Kínából...

(#2759) DGery


DGery
aktív tag

nah sokakkal együtt jött az én egyik csomagom is, ma délelőtt vámolták le XD

a másikat meg ki tudja mikor postázzák... :( :W

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#2760) instantwater


instantwater
addikt

Ma jött egy KARKÖTŐ.
Rajta volt a vámpecsét :D :D :D
MEgnéztem volna a vámtiszt fejét, amikor dörzsöli a tenyerét, hogy na valami jó kis elvámolható cucc, és kiesik egy párszáz forintos karkötő :DD

(#2761) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Ha Kínából rendelek egy tabletet, mondjuk 150-170 $-ért, simán Singapore Posttal szállítom, akkor megúszom a vámot+áfát? Vagy milyen alapon megy, hogy jó, erre most kiszabjuk az áfát, emerre meg nem? Vagy hogy is van ez? :)

(#2762) spileraaa


spileraaa
senior tag

Hello

vegre sikerult a rendeles most mi a kovetkezo lepes ?

Transaction ID: ez mire jo ez jot emailbe a paypaltol

meg kell kapjak emailt ?

tmallboxtol rendeltem

udv

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2763) vegyszer válasza Švejk (#2761) üzenetére


vegyszer
addikt

Szólsz egy vámos ismerősödnek, hogy a SF123321123CN rabszámú motyót véletlenül se nézzék át, és minden rendben lesz. ;]

Viccet félretéve:
Mikor nekem 72-es fonttal volt a motyón, hogy 279,97$ az ára + 57$ a pósta, kíméletlenül megbukott. (Az usából csak így volt hajlandó a fickó feladni) De mikor ilyen nem volt rajta, akkor gond nélkül jött 100 $os vaku.

A vámos két dolgot lát rajta: fizikai kiterjedés, és ráírt érték. Ha valamely kirívó, bezomy kiveszi a sorból. :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2764) vegyszer válasza spileraaa (#2762) üzenetére


vegyszer
addikt

A http://www.singpost.com/ oldalon pl megkeresed a 'tracking item' gombot és az ott felugró dobozban megadod, és örülsz, ha megjelenik. vagy mobilról a magyar http://m.posta.hu/nyomkovetes linket használod. (bár ez eleinte lassabban szinkronizál le, de a hazai mozgást ez mutatja valos(abb) időben

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2765) DGery


DGery
aktív tag

Tegnap előtti érdeklődésemre ma hajnalban jött egy e-mail, hogy a csomagom úton van ;)

Yippíííííí :) :C

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#2766) Attti73


Attti73
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy már 6 napja "célországba elküldve" státuszban áll a rendelésem?
(singpost rendelés).

(#2767) szobipeti199


szobipeti199
tag

A singpostos szállítást a magyar posta csomagként, vagy ajánlott levélként hozza?

(#2768) bigbuda válasza Attti73 (#2766) üzenetére


bigbuda
aktív tag

próbáld meg itt lecsekkolni, lehet még singpost tracking rendszerén nem frissítették

Posta nyomkövető

[ Szerkesztve ]

(#2769) Attti73 válasza bigbuda (#2768) üzenetére


Attti73
tag

Az összes létező tracker rendszerben ezt az infot látom. :-)

(#2770) jozsi252 válasza Attti73 (#2766) üzenetére


jozsi252
veterán

Normális. Nekem volt olyan hogy 8 napig állt úgy, szóval no para.

iPhone 13 Pro Max

(#2771) vegyszer válasza szobipeti199 (#2767) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha nincs ajánlva, akkor levélként, ha túlméretes is.
Ha van, valószínűleg akkor is levélként hozzák ki.
Csak alá kell írni

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2772) Attti73 válasza jozsi252 (#2770) üzenetére


Attti73
tag

Köszi! Remélem nem lesz gond. :-)

(#2773) spileraaa válasza vegyszer (#2764) üzenetére


spileraaa
senior tag

de ilyet nem kaptam tracking number

vagy ez a rendelestol szamitva hany napon belul varjam emailben ?

hany nap utan kerdezek utana

tegnap rendeltem meg ezt

[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2774) DGery válasza spileraaa (#2773) üzenetére


DGery
aktív tag

Elméletileg ha elpostázták, és küldtek róla értesítést, akkor az értesítésben van egy (RB12345678912CN) ehhez hasonló számsor, az a ragszám. Ha az e-mailben nincs, akkor lépj be az oldalra, és valahol az accountod alatt vannak a szállítási infók, ott megtalálod valószínűleg

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#2775) kano válasza spileraaa (#2773) üzenetére


kano
nagyúr

Olvass már vissza egy kicsit, mert minden kérdésedre le van írva már vagy 100x a válasz. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2776) Švejk válasza vegyszer (#2763) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm, akkor nagyjából a szerencsén múlik :(

(#2777) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

ez megbízható oldal rendeltem telót és nem válaszolnak: http://www.chinatabletpc.com/

még üzenet se jött a megrendelésről! de paypalos jött!

(#2778) ggg666 válasza Vjankovics82 (#2777) üzenetére


ggg666
őstag

Mikor rendelted?

Mert ott már hétvége van.

(#2779) tiko76


tiko76
aktív tag

Hétvégén nem szállít ki a posta?

(#2780) Vjankovics82 válasza ggg666 (#2778) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

24-én rendeltem de semmi üzenet a rendelésről!!! csak paypalos üzenet!

ezt rendeltem: http://www.chinatabletpc.com/m-goods-id-6603-a-order_view.htm remélem van raktáron!

(#2781) DGery válasza tiko76 (#2779) üzenetére


DGery
aktív tag

hacsak nem futár hozza, és akkor is nincs megjelölve a hétvégi kiszállítás, akkor nem :)

Nekem is jól jönne a 2 kábel szombaton egy rendezvényre (amit már levámoltak csütörtökön) sajna csak a jövő héten kapom meg :/

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#2782) tiko76 válasza DGery (#2781) üzenetére


tiko76
aktív tag

nem hiszem hogy futár hozza.sajnos csak jövő héten lesz nálam. szerdán de.10-kor vámolták.

[ Szerkesztve ]

(#2783) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem először külföldről, és van 2 kérdésem:

- ma jött email a paypaltól a tracking számmal, de egyelőre nem található ilyen csomag. Ez normális? (minideal.netről rendeltem, singposttal jön)

- ugyanebben az emailben a shipping addressnél szerepel ugyan a címem - hiszen a paypal tudja -, de mellé van írva pirossal, hogy: unconfirmed. Ez miért van? Bajos ez így?

Köszi!

*** Be prepared! ***

(#2785) Mateosz válasza #40993792 (#2784) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi!
Még nincs pánik.. :D

*** Be prepared! ***

(#2786) vegyszer válasza Mateosz (#2783) üzenetére


vegyszer
addikt

A levelezési cím nincs megerősítve. Ez nekem is így van, vagy 100 vásárlás után.

A szám nekem hétfőn délután jött meg a vasárnap késő esti vásárlást követően. Aktivitás 4 nap után lett rajta.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2787) Mateosz válasza vegyszer (#2786) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi!

Csak azt nem értettem, hogy miért. De akkor mind1, a lényeg, hogy hozza ki a postás! :)

*** Be prepared! ***

(#2788) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Rendeltem kínából egy cipőt és a csomagszám alapján ezt adta ki "2013/04/26 17:34, pont információ: Küldemény Vám ELE állítva / Elem vám elé"
Ezzel kapcsolatban mire számíthatok?
Kell fizetnem valamit, a csomag megérkezésekor?

(#2790) dReFiX


dReFiX
senior tag

Lassan már tényleg kéne a szájbarágós doksi. Vagy FAQ ;]

(#2791) gyuszito


gyuszito
senior tag

2013.04.26
14:08
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Minidealről rendeltem egy telefont 23-án. Pusztán kíváncsiságból kérdezném, hogy ha a célország Magyarország, akkor elképzelhető, hogy repülővel jön? Úgyértem semmiféle helyet nem mutat közben. SG-post-tal rendeltem. Csak gyorsabb lenne, mint hajóval :D :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#2793) gyuszito válasza gyuszito (#2791) üzenetére


gyuszito
senior tag

Szégyenlem magam... de komolyan.. minden topikban eljátszom a lehetőségemet.. most olvasom csak a 2.hsz-t és látom, hogy amit tudunk, az annyi, hogy "általában repülővel", tehát bizakodom, hogy Hétfőn vám elé lesz állítva, pénteken pedig már boldog tulaja leszek az új Phabletemnek! Mégegyszer elnézést, kérdés nélkül ismeglett volna a válasz.. :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#2794) doc válasza gyuszito (#2791) üzenetére


doc
nagyúr

csak hogy kicsit megnyugtassalak, egy aktualis rendelesem:

2013.04.25
05:01
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.04.25
06:40
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.04.25
18:43
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#2795) gyuszito válasza doc (#2794) üzenetére


gyuszito
senior tag

fúúú nagyon komoly!! Ha repcsibel küldték, akkor nagyon valószínű, hogy tegnap délután fél 5 14:08 óta már az országban van. Gondolom a vám ellenőrzés, (vagy micsoda) csak hétköznap megy, és így hétfőn már vám elé állhat a dolog. Csak ott kell sok szerencse, hogy gyorsan átmenjen, mert láttam itt fórumon olyat, hogy 3 óra alatt megvolt, meg olyat is, hogy 3 nap.. bízakodom!! Köszönöm, hogy megnyugtattál!! Valóban sokat segített! :R :R

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#2796) Tompo92 válasza #40993792 (#2789) üzenetére


Tompo92
senior tag

Értem. köszi :R

(#2797) sasa311


sasa311
veterán

Melyik most az aktuális "best buy" tablet 9-10 col környékén, amelyik beépített 3G SIM kártyát be tud fogadni?

Vagy esetleg tud valaki egy aktív kínai tabletes topicot? :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2798) doc válasza sasa311 (#2797) üzenetére


doc
nagyúr

pl

(#2799) BITBOYS válasza sasa311 (#2797) üzenetére


BITBOYS
addikt

7-es nem jó? :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2800) sasa311 válasza BITBOYS (#2799) üzenetére


sasa311
veterán

Akár jó is lehetne de a linket tábla egy ipari hulladék :)

Ennél valami normálisabb kéne (min. dual core és 1 gb ram)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.