Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) tomidny72 válasza peter76bp (#2193) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Nekem van egy SG amit 25-én "célországba elküldve" és 28-án "célországba megérkezett" (sőt már át is jutott a vámon), de a 26-án "célországba elküldött" még valahol utazik...
A CN-es csomagok meg elszórva ki tudja hol (2 célországba elküldve, 2 meg még csak regisztrált a magyar postánál CN trackingben meg random). De teljesen független a státusz az elküldés dátumától. Amit korábban elküldtek, az lassabban halad, mint amit később...

(#2202) peter76bp válasza sasa311 (#2200) üzenetére


peter76bp
senior tag

Szomorú eset, (és kb olyan szemétség, mint a jó pénzért felvett és elvesztett tértivevényes levél kerestetése, ami ugyancsak egy valag pénz és 30 nap múlva mondják meg hogy hol veszhetett el kb) viszont ezek tudatában érdemes lenne az első HSZ-be belevenni, hogy ha gariba küldünk vissza valamit, akkor a feladóvevényt kötelező szigorúan hét lakat alatt őrizni mindaddig, amíg a kezeink közé nem kapjuk a visszaküldött csere vagy javított készüléket.

(#2203) sasa311 válasza peter76bp (#2202) üzenetére


sasa311
veterán

Na igen, első HSZ-be akár be is lehetne rakni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2204) LámaZ válasza sasa311 (#2200) üzenetére


LámaZ
addikt

Írj a Tékozló Homárra. :-)

Legyen minden jó!

(#2205) kano válasza sasa311 (#2203) üzenetére


kano
nagyúr

Én akkor sem hagynám ennyiben.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2206) BITBOYS válasza sasa311 (#2203) üzenetére


BITBOYS
addikt

Feltétlen! Homár is jó ötlet..

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2207) axioma válasza sasa311 (#2198) üzenetére


axioma
veterán

Hat en az eljaras ellen megkeresnem hol lehetne panaszt tenni... egyszeruen a vamhatarozat kiadojanak a fonoket, panaszirodat vagy barmit.Nem ugy van az, hogy hatosag es annyi. Egyszer a TB-ellenor akarta csokkenteni a gyed-emet, hogy szerintuk rosszul van szamolva. Felhivtam a hivatalt, kertem az ellenorok fonoket, es ujraellenoriztek, visszaallitottak. Igaz, ott vastagon igazam volt, az ellenor volt tulbuzgo.

[ Szerkesztve ]

(#2208) sasa311 válasza axioma (#2207) üzenetére


sasa311
veterán

Áh, már az ügyben több ezer forintot eltelefonáltam. Mire visszaszerezném azt a 25$ áfát addigra az nekem legalább 50$-omba fájna...

Azért írtam le, hogy tudja itt mindenki, hogyha visszaküld esetleg valamit akkor tegye el a feladóvevényt..

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2209) kano válasza sasa311 (#2208) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor köszönjük a tájékoztatást!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2210) Tannhauser válasza peter76bp (#2108) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Egyébként milyen oldal az, ami ilyen szépen kiírja a csomag nyomkövetését:

"2013.03.27 09:48, Item information : Postán átvehető
2013.03.26 12:50, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.25 22:57, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.03.25 22:52, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.16 21:37, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.15 21:37, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.15 19:18, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.15 12:55, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.14 15:00, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted"

Amiket én nézek, azokban vagy csak kínai krikszkrakszok vannak, vagy olyan misztikus mondatok, hogy aszongya: "Departure from outward office of exchange". (Ez most vagy rosszul van fordítva, vagy ha jól, akkor csak az érti meg külön magyarázat nélkül, akinek három felmenőig postás ősei vannak :)

(#2212) dReFiX válasza Tannhauser (#2210) üzenetére


dReFiX
senior tag

http://posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes
Ajánlott még :
http://www.17track.net/ [ Itt többet is megadhatsz, illetve keresés után a linket elmentve nem kell újra beírni csak a linkre kattintani. Elég hasznos ]

(#2211) VBenc
OFF :F

[ Szerkesztve ]

(#2213) Tannhauser válasza dReFiX (#2212) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Köszi, szóval a Magyar Posta. Azt hittem, az csak akkor működik, ha már itt a csomag. De tényleg kiírja, hogy:
"2013.03.30 08:48 Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted
2013.03.30 18:57 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.30 21:26 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.31 21:25 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad "

A 17track-et néztem korábban is, de mindig csak 1 sort láttam. Most vettem észre, hogy ki is lehet nyitni :)

[ Szerkesztve ]

(#2214) gabor# válasza sasa311 (#2200) üzenetére


gabor#
tag

Meg kell őrizni a feladóvevényt! Esetleg valakinél meg van még egy régi csájnába címzett? Most az segítene.

(#2215) LámaZ


LámaZ
addikt

A Magyar Posta Zrt‐n keresztül Magyarországra postaforgalomban beérkező, illetve innen kivitelre kerülő küldemények esetében alkalmazandó egyes vámjogszabályokról szóló felhívás
http://www.nav.gov.hu/nav/vam/vaminformaciok/egyeb/tajekoztato_magyar_posta_zrt.html

Legyen minden jó!

(#2216) csibe1 válasza sasa311 (#2198) üzenetére


csibe1
addikt

Nem fogadják el a saját rendszerükből származó adatot? : :Y
Akkor mi a fenének tárolják el,ha nem mérvadó? :F
Ez madzsarisztán. :C
Nem tudom van-e még lejjebb,ha igen szerintem azt is elérjük; az illetékesek már biztos dolgoznak rajta.
Szerintem írd meg a homárra,legalább tudják mire számítsanak a népek.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2217) imis


imis
senior tag

paypal-s vásárlást ismerem, de ezt a tokot csak az aliexpress-szen találtam, kérdezném, hogy azt hogy kell megrendelni ill. fizetni, nem szívesen adnám ki a kártyaadatokat. mennyire gyorsan szállítanak az aliexpress-ről?

(#2218) peter76bp válasza imis (#2217) üzenetére


peter76bp
senior tag

Leírás szerint 6 munkanapon belül postára adja, illetve kapsz tracking számot. A többi a postán múlik, tudod kérni SG vagy HK postázással is.

Alin csak bankkártyával tudsz fizetni. Illetve valaki mondta, hogy esetleg lehet egyezkedni velük, hogy PayPal-al fizess ha átvállalod a költségét, de egy 12$-os toknál nem sok esélyt látok rá, hogy megérné ezzel görcsölni. Egyébként itt is van vásárlói védelem, de ha nagyon nem bízol benne keress ebay-en vagy valamelyik webshopban ilyen tokot.

[ Szerkesztve ]

(#2219) peter76bp válasza imis (#2217) üzenetére


peter76bp
senior tag

Igazából hülyeség, mert ugyanúgy egy idegennek leszel kiszolgáltatva, de ha nagyon nem akarsz beregisztrálni alira én megrendelem neked, ha elutalod előre az árát, de felelősséget nem vállalok érte. Lehet, hogy 2 nap múlva megkapom a trackinget de csak 2 hét múlva indul útnak és majd májusban kapod meg. Normál esetben egyébként kb 2 hét alatt meg kellene érkeznie.

(#2220) hunaqua válasza peter76bp (#2218) üzenetére


hunaqua
addikt

Az viszont jó hír,hogy az Alin-n is felkerült az SG a hivatalosan választható szállítók közé! :C
Eddig csak alkudozni lehetett a kereskedővel,ha SG-t akart a Customer.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2221) peter76bp válasza hunaqua (#2220) üzenetére


peter76bp
senior tag

Igen, pont ennél a toknál láttam, hogy ott van. Aztán még 1-2 másik cuccnál is, de ennek ellenére ahol nincs ott, ott alkudozni kell :D

Pont egy másiknál azt látom hogy csak China Postot lehet választani Processing Time 20 nap és leírásban meg odaírja, hogy 48 órán belül postázza HK Posttal. Ezeket csípem nagyon. Meg mikor Processing Time 7 nap, megveszem és a visszaszámlálás 13 napról indul. Érdekelne, hogy ezt hogy számolja ez a hülye rendszer, mert még 3 napos hétvégékkel sem jön ki. De mondjuk majdnem mindegy, mert az hogy ad egy trackinget semmit nem ér amíg valóban útnak nem indul a csomag. Csak irritál hogy majd 2 hétről kezd el számolgatni. :((

(#2222) Csongii


Csongii
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék mivel tapasztalatom az nem sok van ilyen téren, az Aliexpress ről szeretnék rendelni többféle dolgot is, valaki segítene nekem abban hogy ha én több mindent szeretnék rendelni akkor itt ugyebár több eladótól kell meg rendelnem akkor ezeket nem lehet egy csomagban kérni? Vagy rosszul értelmeztem az oldal és ez egy konkrét cég, nem pedig több eladó mint pl az Ebay-en. Előre is köszönöm :R

(#2223) sasa311 válasza Csongii (#2222) üzenetére


sasa311
veterán

Az ALI a kínai e-bay. Ergo nem lehet egy csomagba kérni mindent - hacsak nem egy személy az eladó.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2224) hunaqua válasza Csongii (#2222) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez egy gyűjtő oldal,10000000000 kereskedővel.Az Ali mint rendszer felügyeli csak ezeket a mérhetetlenül komoly és korrekt gentlemanusokat. :D (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2225) Csongii válasza sasa311 (#2223) üzenetére


Csongii
csendes tag

Értem én is erre tippeltem akkor próbálok egy eladótól vásárolni, általánosságba vélemények? Nem nagy értékű dolgokról van szó fólia meg hátlap.

(#2226) peter76bp válasza Csongii (#2222) üzenetére


peter76bp
senior tag

Sok eladó sok helyről. max azt tudod megtenni, hogy megnézed egy adott termékről kiindulva a View my store linkre kattintva, hogy árul-e még az adott eladó olyat, ami érdekel, és ha igen tőle rendeled.

De én mondjuk nem pakoltatnék egybe sok mindent. Jobb az ha külön jön. Kisebb csomagok jobban csúsznak, mint egy nagy doboz telepakolva mindennel.

(#2227) Csongii válasza peter76bp (#2226) üzenetére


Csongii
csendes tag

Köszi a válaszokat, elvileg nem rendelek annyit hogy 50 dolcsi felett legyen, de azért még körül nézek hátha találok máshol is egy Hero 9300+ ra kellene fólia és sajnos a Note 2 nem jó rá.

(#2228) peter76bp válasza Csongii (#2227) üzenetére


peter76bp
senior tag

ebay-en van pár

(#2229) axioma válasza Csongii (#2227) üzenetére


axioma
veterán

A kinaiaknal nincs egybepostazasi kedvezmeny, mivel nem darabra, hanem sulyra fizetik ezeket az aprokat is. Es akkor legalabb egy reszuk tud csak egyszerre kesni vagy elveszni (jo esetben)...

[ Szerkesztve ]

(#2230) Endura69 válasza Csongii (#2227) üzenetére


Endura69
csendes tag

Szia!Az áruk mellett fel van tüntetve mennyi idő alatt dolgozza fel a szállító a megrendelésed(Processing time).Azután következik a szállítási idő(Delivery Time).Eddig járt az új vevőknek 5dollár kedvezmény,most nem tudom megvan-e még(20dollár feletti rendelésnél mastercard kártyával fizetve).Az Aliexpress megbízható oldal,védett oldalon tudsz fizetni.ha nem szállít a forgalmazó a szállítási időn belül és te jelzed visszafizetik a befizettett összeget(buyer protection) a boltot megbüntetik.Érdemes több bolt ajánlatát összevetni a keresőben,és a legolcsóbbat és legmegbízhatóbbat kiválasztani(Posittive fedback).Ha megkaptad a terméket visszajelzel és minősíted a boltot,mint a Vaterán.

Te is fiam,Bluetooth?

(#2231) szuszinho válasza kano (#2194) üzenetére


szuszinho
őstag

26-i HK-s rendelésemnél még nekem sem él a tracking number, ellenben 2 CN-es igen. Meddig érdemes várni?

(#2232) hunaqua válasza szuszinho (#2231) üzenetére


hunaqua
addikt

Ott valami gond van,"piszkáld" meg az eladót.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2233) tomidny72 válasza szuszinho (#2231) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Nekem volt olyan, hogy először adtak egy CN-es számot, aztán pár nap múlva lett belőle SG-s. De erről nem kaptam email-t, csak a DX felületén vettem észre. A megkapott csomagon látszott is, hogy felülragasztották a számot.

Ma végre jött egy csomagom SG-vel, és egy másik már a vámon, de amin legjobban meglepődtem, hogy egy CN-es csomag nagyon belőzött mindent, és az is már a vámon van. Pedig azt rendeltem legutoljára, ennek ellenére több korábban feladott CN-es csomagot is megelőzött... :D

Persze a mostani csomagban kaptam akksikat, amihez a rendelt töltő még talán el se hagyta Kínát :W

(#2234) GabN73


GabN73
addikt

Mindig is imádtam a magyar postát...

SG posta, 28.-án kaptam meg a TN-t, szóval gyorsan eljutott kis hazánkba. Erre vámon ül még ennyi időt ^^

(#2235) szuszinho válasza hunaqua (#2232) üzenetére


szuszinho
őstag

Rákérdeztem. Azt mondta, hogy 28-án elküldte, viszont 29-1-ig ünnep volt Hongkongban, és ezért van csúszás, csak legyek türelemmel.

(#2236) tomidny72 válasza szuszinho (#2235) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Sőt ma is ünnep van Hong Kongban a hivatalos naptár szerint: http://www.gov.hk/en/about/abouthk/holiday/

(#2237) tyuli76


tyuli76
tag

Üdv.
2 napja kaptam a Tracking Number-t,de a hong postnál nem talál semmit,az aliexpressen vásároltam.Legyek még türelmes?

(#2238) szuszinho válasza tyuli76 (#2237) üzenetére


szuszinho
őstag

Legyél.

(#2239) gya82 válasza GabN73 (#2234) üzenetére


gya82
csendes tag

Szintén zenész! Dettó ugyanígy áll az én minideal-es rendelésem is!
(bár az enyém 2 perccel később került a vám elé)
Kicsit kezdek aggódni....

[ Szerkesztve ]

(#2240) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Van egy csomagom, ami a nyomonkövetési szám alapján, nagy valószínűséggel elkeveredett. HK postánál március 19-én csomag felvéve a státusza.
Eladónak írtam, hogy kérdezzen rá a postára, de szerintem nem foglalkozik vele, csak annyit válaszolt, hogy nincs infója, hogy hol lehet a csomag.
A Paypalon indítok egy reklamációt, ilyen esetben is visszaadhatják a pénzem?

(#2241) GabN73 válasza gya82 (#2239) üzenetére


GabN73
addikt

Na, akkor reménykedjünk... És pont 1 helyről rendeltük :)

(#2242) kano válasza szuszinho (#2231) üzenetére


kano
nagyúr

MP4nation-nál költözés volt. Azt írták nekem is (és itt is írta valaki), hogy holnap kezdenek.

(#2237) tyuli76
Ezek mindig ünnepelnek valamit. ;]

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2243) tomidny72 válasza Thewi (#2240) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Mármint a magyar posta rendszerében látszik csak ennyi, vagy a hong kong postánál is?
Netán 17track-el nézed? Ott érdemes a "Details"-lel megnézni a részletes adatokat, mert CN-nél amíg a magyar posta lát egy státuszt, addig a kínaiak adnak hozzá 5-öt...

(#2244) Marty


Marty
tag

Szerintetek ha ebayen vettem egy fülest, nagyon jó áron volt(102/102 pozitív értékelésű eladó), és 30.án feladta, de még nem látom egyik nyomkövető renszerben sem, az gyanús? :)

Mennyit várjak china post esetén?
Mert a levélre nem reagál...lehet, hogy csak fake ragszámot küldött?!

(#2245) dReFiX válasza Marty (#2244) üzenetére


dReFiX
senior tag

Valószínűleg kamu, annyi értékelés pedig elég kevés.

[ Szerkesztve ]

(#2246) kano válasza Marty (#2244) üzenetére


kano
nagyúr

Nem kell parázni. Várj még egy kicsit.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2247) Thewi válasza tomidny72 (#2243) üzenetére


Thewi
tag

Megnéztem HKpost oldalán a 17 track-en is és mindenhol csak ugyanazt mutatja.
A hkpost eddig 2-4 nap között útnak indította a csomagot a felvétel után, most már 2 hét telt el és semmi.

(#2248) hunaqua válasza Thewi (#2247) üzenetére


hunaqua
addikt

Sajnos ez gyakori a HK-nál.Van amikor 2-5 nap alatt elindul,de volt már sokszor,hogy 15 nap.Igaz nekem ezután 3-4 nap alatt beért Budapestre.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2249) szuszinho


szuszinho
őstag

26-án vásárol, 28-án feladott HK csomag:
Destination - Hungary
The item was posted on 5-Apr-2013 and is being processed for delivery to the addressee.

(#2250) dReFiX


dReFiX
senior tag

Másnak is van még 2-ai vám elé ragadva csomagja ? :( Vagy csak nem frissül ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.