Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) 485 válasza aytukabozs (#26750) üzenetére


485
aktív tag

Nagyon köszi, már próbálom is...

(#26752) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Érdekes dolog, aliexpressen rákérdeztem 2 eladónál, hogy miért 260 USD egy telefon, holott 2 hónapja 130 USD volt, egyiktől ezt a választ kaptam:

Dear friend,
Thanks for your reply,
Because the last part phone, the cost is higher than original, and we have only 1-2 in stock, because before this phone is customer place the order, but no payment, if you like it, please place the order, we will ship it soon.
And the phone price is $160.99 + shipping price is $5.79, the total price is $166.78.
If you like, please place the order soon, we will change the price for you.

Hirdetés: [link]

Ennek mi értelme?

[ Szerkesztve ]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#26753) Cpt. Flint válasza tfalcon96 (#26752) üzenetére


Cpt. Flint
tag

azt nem tudom, de google rövid úton kidob 140-160$-os találatokat is.
(mondjuk a DHGate-en ehhez minimum 5 db-ot kell rendelni, de ingyen a DHL; a másik bótot - Androidcarts.com - meg nem ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#26754) SSlyTR válasza Cpt. Flint (#26753) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

még szerencse, hogy ha valamiből 5öt rendelsz, akkor egyből vám és áfamentes lesz :DD :DD :DD :DD

(#26756) El_Diablo válasza tfalcon96 (#26752) üzenetére


El_Diablo
tag

Talán ideje volt rájönni, hogy lehet és érdemes a kínaiakkal alkudni? :C

(#26757) Cpt. Flint válasza SSlyTR (#26754) üzenetére


Cpt. Flint
tag

ilyet én nem mondtam. :F amúgy, ahogy többször említettem már itt, a mobiltelefonok alapból vámmentesek. :K

(#26758) Sanyesz. válasza Cpt. Flint (#26757) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Minket nem is vám mértéke zavar, hanem az ÁFÁ-é. :))

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#26759) Cpt. Flint válasza Sanyesz. (#26758) üzenetére


Cpt. Flint
tag

akkor csak azt kell írni. :N
de 1 db 130 dolcsis teló ugyanúgy nem áfamentes, mint 5 db.
bevallom, nem igazán értem, hogy mit kértek számon rajtam az áfával, tök más dologból indultunk, szó sem volt erről. :F
arról irkásztunk, hogy valahol 260-ért adják a Haiert, amit e-mail hatására egyből leadtak 160-ra. de közben meg máshol van (már ha tényleg van) alapból akár még olcsóbban is; bár az egyik helyen csak nagyobb tételben rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#26760) SSlyTR válasza Cpt. Flint (#26759) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

én csak arra céloztam, hogy kereskedelmi mennyiséget surolhatja, de passz.
Egyébként ezek max 10% kedvezményt adnak, ha 10et rendelsz, szóval nem hiszem, hogy nincs 170-180 dollár környékén ez a teló.

(#26761) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Meg tudná mondani valaki, hogy 2db használt 25kgos hangfalat egybe csomagolva kb. mennyiért hozhat el a posta/futár Németországból hozzánk? Gondolom, hogy nem 3ft, de a miheztartás végett kíváncsi lennék rá.

Köszi:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#26762) Cpt. Flint válasza SSlyTR (#26760) üzenetére


Cpt. Flint
tag

úgy érted, hogy magánszemélyként nem rendelhetek 5 db telefont, ha kifizetem rájuk az áfát (amit már az egy után is ki kellene fizetnem)? vagy mi? :F

138 $/db, min. 5 db rendelhető
96,9 % pozitív értékelés 3000 alatti tranzakcióból.

de van 2 db 300-ért is, 99,4%-os eladótól.

(#26763) Zeki válasza Cpt. Flint (#26762) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem úgy gondolja, hogy azt kereskedelmi mennyiségnek veszik, és esetleg más adókat is fizetnek kell.

(#26764) Cpt. Flint válasza jippa (#26761) üzenetére


Cpt. Flint
tag

A német DHL oldalán én azt látom, hogy nagyjából 40 €, ha belefér a 120×60×60 cm-be.

(#26765) Cpt. Flint válasza Zeki (#26763) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Hát, szerintem ha bemegyek a tecsóba és veszek 5 db kártyafüggetlen telefont (nem akciósat), senki meg nem kérdi, hogy mit akarok vele.
700 $ + 27 % ÁFA az bő 200 eFt. 300 eFt alatti ingóság értékesítéséből származó bevétel SZJA mentes.
de 5 db új teló még egy (nagyobb) családon belül is simán elfér.

[ Szerkesztve ]

(#26766) jippa válasza Cpt. Flint (#26764) üzenetére


jippa
aktív tag

köszi, látom

a kettő együtt 50kg

akkor 2X40=80EUR

mégegyszer köszi

jippa

(#26767) Cpt. Flint válasza Cpt. Flint (#26764) üzenetére


Cpt. Flint
tag

nem, bocs, figyelmetlen voltam; 31,5 kg a maximum, tehát ha darabonként 25 kg, akkor csak két csomag lehet a kettő, azaz 2×40 €. :O

aha, látom közben te is megnézted. :K

[ Szerkesztve ]

(#26768) jippa válasza Cpt. Flint (#26767) üzenetére


jippa
aktív tag

:R

(#26769) Graphics válasza tfalcon96 (#26752) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért, hogy ne egy darabot vegyél... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26770) A tumi válasza tfalcon96 (#26752) üzenetére


A tumi
tag

Ilyen telefont várok én is(ami nem hiszem, hogy megérkezik már, mert még most is célországba elküldve a státusz és nem változik). 158.99 dodóért vettem jan.2.-án tokkal,16GB-os memókártyával. Most ugyan ott már 180.99 dodó az ára csak a telefonnak, bár az eladó elérhetetlen semmilyen levélre nem reagál. :(

(#26771) rokeon


rokeon
csendes tag

2014.02.12 15:03
Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

Már közel van :C

(#26772) hevizms


hevizms
addikt

2014.01.02
16:55
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.01.22
19:52
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.02.13
08:34 xxxxx 1 posta

Gratulálok a magyar ügyintézésnek.Még jó hogy Magyarország jobban teljesít! :W
Többet volt a navnál a csomagom mint amig ideért kínából,pedig az sem volt kevés nap.
Már éppen paypal vitát akartam inditani mert a 44-ik napon voltam a rendeléstől számitva,

[ Szerkesztve ]

(#26773) aytukabozs válasza hevizms (#26772) üzenetére


aytukabozs
addikt

ez most hongmi vagy a g3t?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26774) hevizms válasza aytukabozs (#26773) üzenetére


hevizms
addikt

G3T.
Hongmit DHL-el rendeltem,azzal nem is volt semmi gond.A legdühitőbb az egészben hogy van képük elkérni ilyen szolgáltatásért 1500 ft-ot.
Szégyellje magát az egész bagázs.

(#26775) salieri.


salieri.
őstag

Rendeltem mixeshoptól egy V3 telefont DHL küldéssel, 3 napja processing .
Mi a fene tart náluk eddig?

(#26776) Cifu válasza salieri. (#26775) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ne úgy képzeld el ezeket a webshopokat, hogy van nekik saját raktárkészletük. :)

A Processing náluk általában úgy néz ki, hogy megrendelik egy kínai nagykerből, aztán vagy van éppen nekik raktáron, vagy nincs. Ha van, akkor küldik, ha nincs, akkor várakozás (és ha kérdezed, akkor éppen feldolgozás alatt, vagy a korrektebb leírja, hogy most nagy a kereslet, és várni kell rá). Egyébként a V3 most hirtelen hiánycikk lett, több normálisabb shopnál is "hamarosan visszatér", "per pillanat nincs" és hasonló feliratok olvashatóak a terméknél. Mintha írták is volna a V3 topicban, hogy pár helyen Február 20.-ára ígérik a szállítmányt csak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26777) Marty válasza salieri. (#26775) üzenetére


Marty
tag

Esélyes hogy nincs készleten, nekem 5-7 napon belül szoktak küldeni, változó, ellenben korrektek.

(#26778) Outlander válasza Cifu (#26776) üzenetére


Outlander
őstag

"több normálisabb shopnál is "hamarosan visszatér", "per pillanat nincs" és hasonló feliratok olvashatóak a terméknél."

Az hagyján... de olyan is h Error Report! Én majdnem kettévágtam a bankkártyámat. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#26779) Zeki válasza Outlander (#26778) üzenetére


Zeki
nagyúr

:DD :C

(#26780) salieri.


salieri.
őstag

Jah ,csak legalább ne írnák ki az adatlapra ,hogy

The phone is in stock , please order online directly.

Na kíváncsi leszek mikor fogják feladni.

Dec 26 óta másik V3 rendelésem most van vámkezelés alatt, gondoltam megelőzöm mixeshopról,de ez nem fog összejönni.

[ Szerkesztve ]

(#26781) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok :)

Rendelt már valaki a Mixeshopról EUEXP.-vel?
Van amit érdemes lenne ha igaz ami oda van irva.
Köszönöm a választ.

Üdv :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#26782) cocus007


cocus007
tag

Jó hogy ma (szombat) reggel került csak ki, hogy csütörtökön mit csináltak:
2014-02-13 14:03, Item information : Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2014-02-13 14:02, Item information : Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

akkor vajon hétfőn már hozzák, vagy várhatok még pár napot?

Geekbuying-nál van 25 dolcsis kupon a zopo 998ra

[ Szerkesztve ]

(#26783) Graphics válasza cocus007 (#26782) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindig 2 nap az eltérés szinte.. :) ez van..

Neked szerencséd, de én se panaszkodok... tovább tart a Mo.-i intézkedés, ,mmint hogy megérkezzen a csomag Kínából ide...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26784) godan


godan
csendes tag

Szinte könnybe lábad az ember szeme :)

[ Szerkesztve ]

(#26785) aytukabozs válasza godan (#26784) üzenetére


aytukabozs
addikt

na igen, van még aki a szerencse fia... :)

mit 'nyertél' ha nem indiszkrét a kérdés...?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26786) Geeo válasza godan (#26784) üzenetére


Geeo
újonc

Ezek szerint a délelőtti műszak nem sokat szórakozott, mert 3 perccel később az enyémet is elengedték :-)

(#26787) rotti


rotti
újonc

Sziasztok !
Kérdésem lenne hogy akkor pár nap és a kezemben lesz a telefon ? örülhetek ?

Local barcode:
Date - Time Place Status

14-02-2014 12:04:00 Your parcel has arrived at your Postal Distribution Center and will be delivered to y. you in 2 to 3 days.
14-02-2014 08:46:06 Your parcel is being transported to the distribution center for further handling.
06-02-2014 13:00:00 Your parcel has been checked-in for transport by plane.
06-02-2014 00:01:00 Your parcel has left the e-tailer's warehouse and is on its way to the airport.
05-02-2014 10:55:32 Your order is packed and ready to come your way.

(#26788) Outlander válasza rotti (#26787) üzenetére


Outlander
őstag

Attól függ h neked mi számít pár napnak?

Illetve az örülés mértéke is emberenként eltérő.... van aki egy almának (zöldség) is tud örülni... de van aki egy másik almának (iphone, ipad stb) sem.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#26789) tfalcon96 válasza Cpt. Flint (#26753) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Általam megbízthatónak tartott boltokban nincsen, vagy 180 USD fölött van, ezért aliexpressben gondolkodom. Egyébként a szóban forgó bolt a visszajelzések és az eddigi levélváltások alapján megbízhatónak tűník, csak a logikáját nem értem. Ha 160-ért oda tudja adni, akkor miért ír 260-at? A kutya sem fog tőle venni, mert ez nagyon sok lenne. Kíváncsi vagyok a másik levelére, bár az 180-ért hirdeti.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#26790) rotti válasza Outlander (#26788) üzenetére


rotti
újonc

csak azért érdeklődtem mert a nyomkövetést csak a bpostinternational.com -n tudom megnézni, sehol máshol nem mutat semmit. Az adatok alapján átment a vámkezelésen, ezért kérdeztem volt e már ilyen valakinek.

(#26791) El_Diablo válasza tfalcon96 (#26789) üzenetére


El_Diablo
tag

Te is csak fosod a betűket de nem olvasol.

(#26792) Graphics válasza tfalcon96 (#26789) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vázoltam, nem egy darabot akar eladni... ezért az 1, azaz EGY darabos árat felnyomja... :) avagy épp nincs készleten neki, emiatt drágább...

Azt szeretné, ha több darabot adna el... Azért ha feltűnne, ali-n inkább nagy tételekre hegyezik ki az árakat :U
Amúgy meg Marshall-kereszt, kereslet-kínálat ... és ilyenek

Majdcsak ebből már kihámozod :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26793) szirupka válasza Bagira01 (#26532) üzenetére


szirupka
csendes tag

Együtt jön a csomagunk. :) Van már nálad változás azóta?

(#26794) franklajos


franklajos
csendes tag

2014-02-14 16:41, Miskolc Posta Feldolgozó Üzem , Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered Additional information : helyettes átvevő
2014-02-13 07:52, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2014-02-10 14:34, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014-02-10 10:49, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-02-03 23:55, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-02-03 09:09, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:5257 Millisecond

Csütörtök reggel vámolták a csomit, gondoltam, ha szerencsém van pénteken kihozza a posta. Tudtam, hogy ezt a csomagos posta hozza, aki 10-11 között szokott jönni. Hát nem jött. Még egyszer PÉNTEK este 5 után csengetnek, hogy csomagom érkezett. Mondta, hogy rossz kupacba rakta a kollégája és csak este vitte vissza, hogy nem az Ő körzete. Úgy gondolta, hogy még kihozza, biztosan várom már. Szólt, hogy sérült volt a csomagolás nézzem át, hogy rendben van-e , azt még megvárja. (szerintem a csomagot a vámon nézték meg, a röntgen alapján nem tudták beazonosítani, a posta meg alapból cimkézi nekik, hogy sérült a csomagolás.)
Csak ennyi és, hogy mindenkinek ilyen postást kívánok!

(#26795) Cifu válasza franklajos (#26794) üzenetére


Cifu
nagyúr

:C

Azért kellenek az ilyen kommentek is, ugyanis ebből látszik, hogy mégse olyan reménytelen itt minden. :K

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26796) CandySR válasza Geeo (#26786) üzenetére


CandySR
tag

Valentin napoztak a vámosok! Helyes! :C :C :C

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#26797) janaman01 válasza Outlander (#26788) üzenetére


janaman01
addikt

Te figyelj már az alma az nem gyümölcs? :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#26798) Outlander válasza janaman01 (#26797) üzenetére


Outlander
őstag

És van akinek semmi sem jó. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#26799) janaman01 válasza Outlander (#26798) üzenetére


janaman01
addikt

:D, :D , :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#26800) szili.tamas1 válasza franklajos (#26794) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Póstai bérkommentelő!!!!!!44négynegyvennégy
(csak vicc :D)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.