Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Daywalker válasza Szoszo94 (#27400) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem ma reggel megküldött dokumentumok feldolgozása volt csak tegnap hajnali dátummal, utána semmi...remélem végigmentek rajta csak a trackingbe nem került bele :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27402) kano válasza jojoando (#27398) üzenetére


kano
nagyúr

Felhívtam....
Azt mondta a csajszi (nagyon rendes volt), hogy beérkezett, vámkezelték és szolnoki a címzett ami a csomagon van :F (Budapestre rendeltük). De meg sem próbálták kézbesíteni Szolnokra sem, hanem egyszerűen visszairányították külföldre. :F :Y :W Ír egy levelet nekik, hogy szállítsák ki a kért címre...
Nem értem... Lehet, hogy a kicsi sárga elrontotta a címet, de akkor miért nem próbálták meg kézbesíteni a címre (Szolnokra), mert abból már lehetett volna látni, hogy gebasz van ?!
Érdekes...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27403) potrohosjoco


potrohosjoco
csendes tag

Ennyi lett a dec 12 rendelésemből:

We are pleased to inform you that DHgate will be processing refund of 206USD on order #***************. Your refund will be deposited into one of the accounts listed below based on your payment method:

• Visa/MasterCard: Processing takes approximately 10 to 15 days (refund credited to your credit card account)
• American Express: Processing takes approximately 15 to 25 days (refund credited to your American Express account)
• Worldpay: Processing takes about 3 to 5 days (refund credited to your DHpay Account on Dhgate.com)
• Moneybookers: Processing takes about 3 to 15 days (refund credited to your Moneybookers account)
• Bank transfer/ West Union: Processing takes about 2 to 3 days (refund credited to your DHpay Account on Dhgate.com)

For additional assistance on refund times, please visit DHgate’s Help Center. Thank you for continuing to be a valued DHgate customer.

Snow
DHgate Resolution Center
DHgate.com

Dec 28 célországba elküldve......
Bravo SG post

LeTv X600

(#27404) jojoando válasza kano (#27402) üzenetére


jojoando
senior tag

Ha még az országba van érje utol,
ennyit vártál dolgozzon egy kicsit a TE csomagodért!
Szerintem,.

(#27405) kano válasza jojoando (#27404) üzenetére


kano
nagyúr

Azt mondta, hogy azonnal ír egy email-t, hogy nehogy kikerüljön az országból.
Kíváncsi vagyok... Mindenesetre holnap PayPal claim lesz, ha nem derül ki róla semmi addig.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27406) A tumi


A tumi
tag

A kérdésemre miszerint sikerült e megtudakolni a postán hol van a csomagom, az eladó ismét belinkelte a directlinkes oldalt és azóta nem válaszol. Szerintem meg sem kérdezte a postán, hogy merre van a csomag. 16.-án indítottam a disputot és még ma sem jelent meg a claim opció. Remélem reggelre már tudok claimolni. Elment a kedvem az egész külföldi rendelésektől...csak a telefont sajnálom mert nagy szükségem lett volna rá. :( Bár találtam egy svéd telefonszámot(a városi posta ahova elvileg érkezett a csomag) ahol tudnék érdeklődni a csomagom után de sajna nem beszélek angolul. :( Bízok benne, hogy az ali 100%-ban visszaadja a pénzem, mert ha azt is bukom akkor dzsihadot indítok! :(

[ Szerkesztve ]

(#27407) SutiAdi


SutiAdi
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, mert valószínűleg olyan témában fogok most írni, ami már többször előfordult a topikban, de annyira gyorsan pörög a fórum, hogy nehéz összeszedni a lényeges információkat. Használtam a keresőt is, mielőtt még valaki felróná.
A problémám röviden:
Van egy PandaWill-ről vásárolt Vowney V5-öm, és úgy néz ki, hogy a GSM modul szarakodik benne (kb. 10 percenként valamelyik sim-ről teljesen elmegy a térerő, és kb fél-egy percig nem is jön vissza). Van a családban még egy ugyan ilyen, az jól működik).

Melyik posta milyen csomagszolgáltatását érdemes választani, hogy emberi áron vissza tudjam küldeni a telefont Kínába, és követni is tudjam a csomagot?

Milyen papírral kell majd igazolni visszafelé irányban, hogy javításon volt a telefon, és ne vámolják el?

Valaki le tudná írni röviden a gariztatás folymatát a PandaWillnél, aki már járt hasonló cipőben?

Előre is köszönöm!

(#27408) Zeki válasza SutiAdi (#27407) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ajánlott postai küldeménykéd küldöd vissza. Ennyi.
Visszafele azzal az ajánlott szelvénnyel tudod igazolni.

(#27409) RVR400 válasza kano (#27402) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem volt már így, és kamu csomag volt. Vagyis 1 telefon helyett 1 db boríték volt a küldemény, de rossz címzéssel, és vissza is fordították rögtön. Érdeklődtem (kisközség, így emlékeztek rá), hogy mi lehet a cuccal, aztán közölték, hogy ez 1 boríték volt, rossz utcanévvel, meg valami csaj volt a címzett.

(#27410) SSlyTR válasza kano (#27405) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ezt levélben intézik? nekem 10 perc alatt átirányították a csomagot és kb 500 forintba kerül

(#27411) jojoando válasza RVR400 (#27409) üzenetére


jojoando
senior tag

Én beszéltem skypén az eladóval, leegyeztettem vele mindent ,
aztán a tőle kapott pontos címmel adtam fel.
Minidel csak nem vág át!

(#27412) Chaser válasza SutiAdi (#27407) üzenetére


Chaser
titán

Párszor már láttam: CN29-es nyomtatvány, nem tudom mi az:)
Normál ajánltként kevés, tértivel küldd. Én már coptam be ezzel. Visszament a motyó, valaki át is vette, de a címzett azt mondta ő nem. Na most ajánlott levélnél nem adja ki a posta ki vette át. Tértinél meg kapsz egy cetlit az átvevő aláírásával.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27413) : iSiS : válasza SutiAdi (#27407) üzenetére


: iSiS :
tag

Kínai garanciáztatás, pénzvisszafizetés, visszaküldés.

Tapasztalatok és amit tudni érdemes [link]

[ Szerkesztve ]

(#27414) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egyiket ma hozták... juppi... 3 hét :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27415) MeOf


MeOf
újonc

No felhívtam a postát. Azt mondták, hogy a héten már biztosan nem kapom meg a csomagom, mert (17.én kiadott vámhatározattal :W ) még a kicserélő központban van. :(
Igy paypal -on ment a dispute. A kínai biztosan nagyon fog örülni neki.

(#27416) Víz Elek válasza kano (#27378) üzenetére


Víz Elek
senior tag

De akkor miért írja azt, hogy postázás 1-2 hét ? :D

Egyébként tudsz esetleg ilyen pulcsikat olcsó pénzért? :DDD

Samsung S9

(#27417) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Bocs a dupláért, de kifutottam a szerkesztési időből..

Tegnap szóltak a DHL-től, hogy csomag érkezik az országba, küldjem el a vámeljáráshoz szükséges doksikat, bla bla bla...

Elküldtem, erre ma reggel érkezett tőlük egy mail, amiben a következő szerepelt.

Nem értem, hogy mi a közük nekik ehhez?
Kifizetem az áfát, örüljenek, és kész..

Samsung S9

(#27418) bl4ze válasza Víz Elek (#27417) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha nem a te neveden a küldemény, de TE küldöd az iratokat-anyagot vámkezeléshez még jó, hogy MEGKÉRDEZI KI VAGY.

Gondolkodj már :)

Ha a te neveden van a csomag és a vámolás is akkor passz : lehet a tartalma nem teljesen "fehér" ? :)

.:. bl4ze .:.

(#27419) Lénia


Lénia
csendes tag

Január 17.-ei rendelés, nagyon remélem hogy jövőhéten már a kezemben lesz:

2014.02.03
09:09
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.03
23:55
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.10
10:49
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.02.10
14:50
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.02.18
01:01
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.02.18
10:56
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014.02.19
11:07
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.02.19
11:10
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.02.19
13:16
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

(#27420) kano válasza SSlyTR (#27410) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, csak Te nem a visszairányuló tranzitból akartad kiszedetni. :)
(#27416) Víz Elek
Subotica. :K

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27421) Víz Elek válasza bl4ze (#27418) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Egyik volt szomszédom megkért rá, hogy rendeljek már neki telót, mert neki nincs paypalja..
Ergo tök mindegy ki küldi el a dokumentumokat, mivel a paypal rögtön úgy kezdi a visszaigazoló levelét, hogy
Hello, XYZ.

Minden okés a csomagban, azt sem vágom, hogy minek írtak, mivel a csomagon fel van tüntetve a telefon+DHL teljes összege.

(#27420) kano: helyben esetleg nem tudsz valakit? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#27422) bl4ze válasza Víz Elek (#27421) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak ismetlem magam: nem a Te nevedre szól a küldemény, de te küldöd a vámkezeléshez az iratokat.

Teljesen jogos, jogszerű, hogy megkérdezi ki vagy-milyen viszonyban vagy a címzettel.

.:. bl4ze .:.

(#27423) Víz Elek válasza bl4ze (#27422) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Értem, akkor elvileg nem lesz belőle gond.

Ha lesz ilyen a közeljövőben (bár nem hiszem) akkor elküldöm a srácnak a paypal visszaigazoló mailt, és ő küldi tovább a dhl-nek/postának akkor nem lesz belőle ilyen gond?

Samsung S9

(#27424) kano válasza Víz Elek (#27421) üzenetére


kano
nagyúr

Nem ismerek ilyen köröket. :)
Ez egy automatizmus a DHL-nél, hogy már amikor felveszik a csomagot bekérnek minden infót a címzettől.
Ha küldesz nekik akkor jó, ha nem akkor a rendelkezésükre álló infó alapján döntenek.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27425) jojoando válasza Víz Elek (#27423) üzenetére


jojoando
senior tag

Aki a fizetést intézi azzal beszél a VÁM illetve annak jön a megkeresés.
Utána, alatta persze tisztázod az ismerősöddel a dolgokat,
de alapjaiban aki "VÁSÁROLTA" azt terhel minden nemű fizetés is.
Most ezt kavarni nincs értelme aképpen, hogy neked van Paypal de nem neked lesz.
Haveroddal megbeszéled, nem vót "szerencse", ennyivel többe lesz a dolog.

Ergo, csináljon magának Paypalt, és akkor nincs további görbület! :D
Így tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#27426) sbe561


sbe561
tag

Napok óta igérget a Tmall-os Justin, hogy küldi a telóm. Ma is kért még 1-2 munkanap türelmet és küldi a TN-t.
Ami a legjobban bosszant, hogy direkt DHL-l kértem, hogy gyorsan megkapjam. :W
Ha vitát indítok, akkor az mennyi ideig véd? 20 nap, vagy 20 + 45nap?

(Ennyit a kínai webshoppokról, Alin és Ebay-on is vettem már jópár dolgot, de így még nem szívattak meg! Ott ugye vannak visszajelzések, értékelések, de itt... Már bánom, hogy nem adtam egy kicsivel többet az Alin! :( )

(#27427) Zeki válasza Víz Elek (#27423) üzenetére


Zeki
nagyúr

Legközelebb magadnak rendeled, a te címedre, és ha megjön, odaadod a srácnak.

(#27428) Zeki válasza sbe561 (#27426) üzenetére


Zeki
nagyúr

Alisok is szívnak mint a torkosborz. Ha nem olyat rendelnek, ami van.
45 napig véd a paypal.

(#27429) Víz Elek válasza Zeki (#27427) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ezt szerettem volna én is rögtön, de amikor leadtam a rendelést, jött a hiba, hogy a DHL nem szállít ebbe a városba ahol élek.. :/

[link]

Samsung S9

(#27430) colonia válasza Graphics (#27144) üzenetére


colonia
aktív tag

Na megkaptad vagy még ülnek rajta?
Nekem ma hozta a postás! :) Ez gyors volt!
2014.02.12
14:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.02.18
08:37
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.02.18
08:41
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#27431) Chaser válasza sbe561 (#27426) üzenetére


Chaser
titán

Azt se hidd el amit kérdez:D 1x két hétig hülyített valamivel, amit elvileg még másnap feladott hogy kifizettem. Elmondása szerint ők szuper korrekt. Na mondom akkor menj a f@szba:D, majd PP eldönti. Másnap érdekes mód vissza is adták a pénzt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27432) Víz Elek válasza Chaser (#27431) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Velem normális Justin, szinte mindig válaszol, és rendelés után 1 max. 2 nap múlva feladja a csomagot. :))

Nem csalódtam még benne.

Samsung S9

(#27433) Graphics válasza colonia (#27430) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megkaptam... Amúgy amint írok nekik, hogy hát izé ez a csomagom hol van... 1 hét után egyből megtalálják :U

Megjött, az egyik.. még lóg a levegőbe 2db, az egyiknek beküldtem a papírjait, remélem legalább holnap vámhatározat lesz belőle....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27434) salieri.


salieri.
őstag

Van rá sansz,hogy holnap megkapom a csomagot?
December 26-án rendeltem a telefont.. :U

2014.02.19
09:01

Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

(#27435) Evita85 válasza bl4ze (#27422) üzenetére


Evita85
tag

Akkor ez várható nálunk is? Sima postai vámkezelés.A férjem nevére rendeltük ,én küldtem nekik az emailt. X Y, én X Éva vagyok. Levél feladójaként X Éva van feltüntetve,de a számlalevélen rajta van hogy X Y.. Na majd kiderül...

(#27436) Víz Elek válasza salieri. (#27434) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Sajnos nem igazán, nekem az utolsó 3 rendelésemnél..

2014.02.10
Vámhatározat kiadva
2014.02.12
Kézbesítés regisztrálva

2014.02.14
Vámhatározat kiadva
2014.02.19
Kézbesítés regisztrálva

2014.02.17
Vámhatározat kiadva
2014.02.19
Kézbesítés regisztrálva

Tehát általában minimum 2 nap kell.. vagy több.

Egyébként honnan érkezett a teló ilyen "gyorsasággal"?

Samsung S9

(#27437) salieri. válasza Víz Elek (#27436) üzenetére


salieri.
őstag

Na ennek örülök ! :(

A pandawilltől jön ,karácsonyi akció keretében rendeltem egy Inew V3,de ez volt az utolsó SG rendelésem,ezután csak DHL. Mondjuk az is vicc,hogy milyen későn adták fel.

(#27438) Víz Elek válasza salieri. (#27437) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Idei karácsonyra rendelted? :DD :P

Samsung S9

(#27439) Graphics válasza salieri. (#27437) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor még szerintem nem is volt készleten az iNEW V3-as... csak kitették..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27440) salieri.


salieri.
őstag

Igen,idén karácsonyra csak megérkezik :DDD
Volt az már ,de későbbi rendelést hamarabb elküldtek ,mint nekem.
Úgyhogy a pandawillel egy időre befejeztem :)

(#27441) Balikaa válasza Fanatifo (#27314) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Megmozdult már a Tiéd? Nekem ugyan az továbbra is, többi tracker oldal nem tud semmit a csomagról...

(#27442) Chaser válasza Víz Elek (#27432) üzenetére


Chaser
titán

A csillagos eget lehazudta két hétig, így meg úgy küldte a csomagomat. Minden nap kért rendelés azonosítót, ha nem azt akkor a nevemet, ha nem azt mit vettem stb:D Azóta se próbáltam náluk venni semmit, nem is fogok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27443) Víz Elek válasza Chaser (#27442) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Én eddig 20+ készüléket hoztam tőlük, egyszer kellett hosszabb ideig várni (9 napot), mégpedig idén januárban, mert nem volt készleten a THL T100S, de ezt előre közölte velem, hogy majd csak kb. 10 nap múlva lesz.

Samsung S9

(#27444) attika89


attika89
senior tag

Üdv,

Van egy kb 7 kg-os csomagom, amit hamarosan fel kellene adnom Amerikába.
Na most én azt terveztem, hogy Postán elsőbbségi csomagként adom fel, ami olyan 19-20-e Ft. Szerencsére eddig nem volt problémám a posta szolgáltatásaival, és minden rendben időben odaért.

Igazából az érdekelne, hogy milyen lehetőségek lennének még? A tracking is fontos.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#27445) janaman01


janaman01
addikt

Na most elégeltem meg alin....26 napja nem adta még fel a kis ferdeszemű....nyomtam is a megfelelő gombot:) kiváncsian várom a fejleményeket.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#27446) bl4ze válasza attika89 (#27444) üzenetére


bl4ze
veterán

Ennél olcsóbban nem igen találsz.

nézd meg itt, de jóval drágább lesz - furgefutar.hu

.:. bl4ze .:.

(#27447) attika89 válasza bl4ze (#27446) üzenetére


attika89
senior tag

Köszönöm!
huhh, tényleg jóval drágább ajánlatokat dob fel.
Minden esetre megjegyzem az oldalt.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#27448) captain81 válasza beg (#27383) üzenetére


captain81
csendes tag

Már döntött is az ebay a javamra, nem kellett nekik sok idő. Természetesen nem felejtettem el kihagyni a feladó case zárási próbálkozásait sem. Remélem megkapja a fejmosást is.

(#27449) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na felmerült bennem egy kérdés, Antelife-ról ha rendelek a spanyol raktárból, akkor az vám és áfamentes? Mivel EU-n belül van /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27450) CoolBoy323 válasza Graphics (#27449) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az lenne, ha szállítanának hazánkba ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.