Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) #75945984


#75945984
törölt tag

Ma hívtam a postát, 15 perc után egy néni fel is vette a telefont. Elmondtam, hogy az a gondom-bajom, hogy 22-e óta vám elé állítva státuszban van csak a küldeményem, mire megerősítette, hogy valóban, mostanában sok a küldemény és sok panasz van emiatt. És mondom, mennyi ideig ülnek rajta a kollégák? Nyelt egy nagyot, majd sértődött hangnemben közölte, hogy ő csak egy Call Centeres, mit akarok én tőle, meg egyébként is a sok kínai rendelés miatt van ez és védeni kell az országot.... (stb) :Y

Mondom bocs... :R

[ Szerkesztve ]

(#27902) Daywalker válasza #75945984 (#27901) üzenetére


Daywalker
addikt

3 nap után már ennyire türelmetlen vagy? Mostanában 2 hét sem ritka...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27903) #75945984 válasza Daywalker (#27902) üzenetére


#75945984
törölt tag

Nem vagyok az, csak tegnap azt ígérték egyenesen a vámosok, hogy ma meglesz. A vám ma nem vette fel, gondoltam megnézem a postát..

Egyébként nem vámköteles küldeményen ülnek.

[ Szerkesztve ]

(#27904) Daywalker válasza #75945984 (#27903) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor türelmetlenebb vagy, mert két napot sem bírtál ki:))
Ígéret...te komolyan hiszel még itt az ígéreteknek? :U Gondolom mondtak valamit aztán letették, azzal a lendülettel el is felejtették. Biztos van elég dolguk, nem hiszem, hogy a kupacból neked direkt elő fogják rángatni :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27905) kcsa


kcsa
veterán

ó, tehát a nem vámkötelesre is annyit kell várni mint a vámkötelesre? Csodás.

szerk.: két ilyenem is van. Egyik vámon, a másik kóvályog valahol, de abból refund-kérés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27906) Dominó85


Dominó85
veterán

Én ma írtam nekik levelet, amiben megkérdeztem a "harci helyzetet" úgy globálisan, illetve kitértem a két már vám előtti csomagomra is. Holnap kapok választ, ha minden igaz. :U

kcsa
Igen, nagyon úgy néz ki... az én egerem kb olyan dobozban lehet (Youtube-os videók alapján), mint egy mobiltelefon. Na de könyörgöm egy kibaXelt egérről van benne szó. Fészkesjóbúbánatnak nem lehet már a nyamvadt postásnak odahajítani (persze csak óvatosan azért :DDD ), hogy "Hé Gyuszi, nesze csomag, vidd!"

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#27907) kigyula


kigyula
csendes tag

Sziasztok!
Rendel már valaki innen? http://cubot.cc/
Nem tudom mit írnak a csomagra .A tartalomra és az összegre gondolok .

(#27908) Sanyesz. válasza kigyula (#27907) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tök mindegy, mit írnak rá. A fizetési bizonylatot kell bemutatnod (beküldened). Azon pedig az igazság van. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#27909) Víz Elek válasza #75945984 (#27803) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Egyelőre videót kér csak.

De most felkínáltak a vitánál ilyet is, hogy escalate dispute.
Ez egész pontosan mit jelent?

Samsung S9

(#27910) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali. 2-3 telefon eljön egy DHL postával [16$ minideal] vajon ?

[ Szerkesztve ]

(#27911) Dominó85 válasza dReFiX (#27910) üzenetére


Dominó85
veterán

100% Áfa köteles. Szigor van, ez van. Bár a remény hal meg utoljára.

* Péter - 06302461862 *

(#27912) dReFiX válasza Dominó85 (#27911) üzenetére


dReFiX
senior tag

Az oké, csak ha már fizetni kell akkor jöjjön meg hamar és ha eljön 2-3? telefon is egy postával legalább azt szét lehetne dobni.

Illetve a DHL-nek kell még külön fizetni valami díjat a webshopnak fizetett díjon felül ?

[ Szerkesztve ]

(#27913) El_Diablo


El_Diablo
tag

Volt már valakinek dolga svájci postával? Vélemény?

(#27914) Zeki válasza dReFiX (#27912) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs a DHL-nek külön díja, csak ha sokáig raktározod náluk a telód.

El_Diablo

ugyanúgy szidják mint a többit. Ők is belassultak már ősszel.

[ Szerkesztve ]

(#27915) Potrien


Potrien
senior tag

Szervusztok!
Szeretnék egy védőtokot az aliexresszről.
Sajnos csak ott kapható (waytek talk 5h hoz)
Én ott még sohasem vásároltam.
Tudna valaki onnan rendelni nekem?
Természetesen előre kifizetném neki.

(#27916) Zeki válasza Potrien (#27915) üzenetére


Zeki
nagyúr

nincs bankkártyád?

(#27917) El_Diablo válasza Zeki (#27914) üzenetére


El_Diablo
tag

Köszi a választ, valahol erre számítottam! :D

(#27918) poffsoft válasza Zeki (#27916) üzenetére


poffsoft
addikt

az első vásárlás elég macerás tud lenni....

[ Szerkesztve ]

(#27919) Phvhun válasza poffsoft (#27918) üzenetére


Phvhun
őstag

Erről most az a mondás jutott eszembe amikor egy éhezőnek nem halat adsz ha kér, hanem horgászbotot.

Minden "első" macerás..

[ Szerkesztve ]

(#27920) Dominó85


Dominó85
veterán

2014.02.25 08:15 Küldemény információ: Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

Ez azt jelenti, hogy baxhatom és készíthetem a papírokat? :((

* Péter - 06302461862 *

(#27921) Graphics válasza Dominó85 (#27920) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27922) Dominó85 válasza Graphics (#27921) üzenetére


Dominó85
veterán

Szomorodjon bele az állam a szegény emberek lehúzásába. Remélem megbuknak az "áprilisi forradalomban"... ;]

Mindegy, akkor küldöm nekik a cuccokat és készítem a zsét... hogy mennének a sunyiba. :o

* Péter - 06302461862 *

(#27923) Graphics válasza Dominó85 (#27922) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne kapkodj a pénzzel, ők se kapkodnak a küldéssel... :D

Előbb a papírok... Nekem is már húznak két csomagot 2-3 hete...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27924) Dominó85 válasza Graphics (#27923) üzenetére


Dominó85
veterán

Hát pedig kapják össze magukat mert eleve a 27% egy rohadt nagy szemétség, nem is beszélve a xaros és lassú ügyintézésről, amiért még van pofájuk +1500-et elkérni. 60k-ból jön így ki a Hongmi-m. Az első negatívum a cikkembe már meg is lesz a telefonról (az ára, köszönhetően az ország honatyáinak). Szakadna rájuk az ég. Küldeném a postának a képeket, erre az 50Mbit-es netem fel sem tölti... Csodás. És lassan indulnom kéne be tanfolyamra. :W

Elküldve. Persze az automatikusan generált levél már vissza is igazolta... Remélem a 9 dolcsis egeremet nem tartogatják már ott a postán. A végén még ellopják és kapok egy üres dobozt. Fú de elegem van ebből az egészből. :(((

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#27925) SUPREME7 válasza Dominó85 (#27924) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bár azzal egyetértek, hogy a 27% az erős túlzás, mint áfa, sőt még azzal is, hogy ha már ügyintézési díj, akkor legyen az az ügy intézve hamar, de ez a hiszti amit levágsz az nevetséges. Amikor megrendelted számítanod kellett rá, sőt hónapok óta azzal van tele a topik, hogy mennyi cucc megdőlt, tehát baromira nem értem mire ez a nyafogás.

(#27926) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Ha rendelek aliról, és megkérem az eladót, hogy magánszemélyként adja fel a csomagot akkor a DHL nem szab ki rá áfát?

Mert ha cégként küldené, akkor 2k-val lépnénk túl ezt a 22 eurós cég-magánszemélyes cuccot, viszont ha magánszemély-magányszemélyként küldi, akkor bőven benne vagyunk.

Samsung S9

(#27927) Dominó85 válasza SUPREME7 (#27925) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem hisztizek, mivel pasi vagyok. Hanem fel vagyok háborodva a posta tetű lassúságán, amiről újfent honatyáink okolhatóak. A nagy fokú leépítések, az áfa pofátlan mértéke (mely kizárja a piaca verseny lehetőségét, multiknak kedvezve) és az ebből adódó végfelhasználói elégedetlenkedések (melyek qrvára jogosak) miatt vagyok mérges. A lényeg hogy jó esetben még a héten vagy a jövő héten meg fogom kapni. De az hogy egy 9 dolcsi pc egér mi a faxt dekkol a postán, azt nem vágom. Nem kértem őket, hogy teszteljék le helyettem is... :))

* Péter - 06302461862 *

(#27928) Sanyesz. válasza Víz Elek (#27926) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szerinted honnan lehet tudni, hogy a kínai feladó cég vagy magánszemély. Hogy van kínaul a Kft.? :Y
Az a gáz, hogy nehezen hihető, hogy egy 22 EURO-s cucc DHL-lel jön, amikor maga a szállítás kb. majdnem ugyanennyi.

Dominó85: Látod, ha tőlem vetted volna meg a Hongmi-t, már régen nyomkodhatnád. :K

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#27929) ArGab


ArGab
őstag

Üdv
Kb 2 hónapja rendeltem Aliexpressről (23€), olyan 2,5 hete érkezett meg az országba és várt vámkezelésre aztán múlt héten vámkezelési eljárást indítottak. Rögtön beküldtem az emailben az adatokat, és mára változott a státusz: Bejövő küldemény vámkezelve
Ezen a ponton nem vámhatározatot szoktak kiadni? Vagy ez azt jelentené hogy nem kell fizetnem? Ilyen estben mi van az eljárási díjjal?

(#27930) Daywalker válasza ArGab (#27929) üzenetére


Daywalker
addikt

Majd lesz az is, a track késik szokás szerint 1-2 napot akkor is, ha azonos napon történnek a dolgok a legutóbbi bejegyzéssel.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27931) SUPREME7 válasza ArGab (#27929) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha azt írja pontosan, a vám elé állítva után, hogy vámkezelve akkor nem kell fizetned már semmit. (valószínűleg nem szedték ki. A kisebb cuccokat nem sűrűn szedik ki, a telefonok, tabletek a méretük és jellegzetes dobozuk miatt tűnhetnek ki már nagyon. Az apróságok szerintem továbbra is vígan átjönnek)

[ Szerkesztve ]

(#27932) domesz


domesz
aktív tag

Szerintetek SG és Sweden post TN-re mennyit várjak hogy bekerüljön a rendszerbe mielőtt reklamálok?

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#27933) Outlander válasza domesz (#27932) üzenetére


Outlander
őstag

Kb 2 hét... de az már nagyon negatív...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#27934) ArGab válasza SUPREME7 (#27931) üzenetére


ArGab
őstag

Igen, ezt tudom, rendeltem már jó párszor, de most nem ez az eset. Elvileg fizetnem nem kellene, eladó szerint magánszemélyként értékesít, viszont vámeljárás alá került, és ez az első ilyenem. Tracking így néz ki:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Ez az utolsó pont az amit nem látok a fórumban visszakeresve másoknál, hanem helyette ezeket:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

[ Szerkesztve ]

(#27935) poffsoft válasza Phvhun (#27919) üzenetére


poffsoft
addikt

nem, nem minden első az.
Aliexpressel momentán 2 hetet szívtam, nem megbízható státust nyertem tőlük, és kellett 2 hét, mire (oltási bizonyítvány, anyja neve 5 példányban, bankkártya másolat, stb. beküldése, majd a security team vizsgálata után) rendelhettem tőlük. A kiszemelt akciók ezalatt kb. 1000x lejártak, valamint pl. a frissbelépő 5$ kupon is ugrott (mert ugye, annak 7 nap a lejárata...)
A többi rendelésemnél nem volt semmi ilyesmi (főleg pp-nél semmi gond).

[ Szerkesztve ]

(#27936) blueye válasza blueye (#27869) üzenetére


blueye
veterán

Visszavonok mindent. Nem csaltak a TNnel.
minideal: hétfői rendelés, tegnap kaptam TNt, ma már látszik a DHL oldalán.

(#27937) Outlander válasza blueye (#27936) üzenetére


Outlander
őstag

Most komoly, h nem számolva az idő eltolódásokat, pár óra múlva te már aggódtál és azthitted h átakarnak verni?! :F :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#27938) Fanatifo válasza Balikaa (#27540) üzenetére


Fanatifo
csendes tag

Neked hogy áll a küldeményed? Nekem 21-e óta ugyanaz a célországba elküldve státusz...

Az emberek egysége bármilyen rendszert képes megdönteni

(#27939) blueye válasza Outlander (#27937) üzenetére


blueye
veterán

Nem komoly. Nem aggódtam. Csak olvastam hogy mostanában másokat, más webshopok szívattak. Hiába kértek DHLlel valamit, kb. csak 10 nap múlva adták fel, így a DHL felár nem éri meg.

Rendeltem már párszor Kínából telefont. De nem DHL-lel. Arra kérdeztem rá hogy szoktak-e a DHL TNnel is trükközni.

Ezért írtam le hogy a minideal korrekt eddig. Gondoltam segítek másoknak.... Remélem nem zavart :)

[ Szerkesztve ]

(#27940) Sanyesz. válasza blueye (#27939) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A MiniDeal-ről eddig is tudtam (tudtuk), hogy korrekt bolt. Legalább most Te is meggyőződtél és megerősítettél benne.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#27941) Outlander válasza blueye (#27939) üzenetére


Outlander
őstag

Ami komoly, az h focalprice refundolni akart, de elküldte egy tök másik email címre...

És h most ezt akkor ő rossz helyre küldte, várják már míg ami refundolja magának az adott helyről...

Én komolyan mondom ezek nem gyengén copatnak... :W
De most mondtam is neki h elmehet a nádirigó anyjába... :((( :o

Focalprice soha többé.... január 2. a rendelés, de még mindig se csomag, se pénz.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#27942) blueye válasza Sanyesz. (#27940) üzenetére


blueye
veterán

Kb. 1 éve rendeltem tőlük utoljára, akkor is nagyon normálisak voltak, pechükre pont az ő csomagjaikat fogták meg először a VÁMon tömegesen, akkor "szoktam le" róluk (gondolom többekkel együtt). Most meg már mindegy, így akár 10-20 USDvel többet is szívesen adok egy korrekt boltnak, ahol nem kell emailben, chaten veszekedni hogy adják már fel a kifizetett rendelést.

@Outlander: na pont erről írtam..., sajnálom az esetedet

[ Szerkesztve ]

(#27943) Sanyesz. válasza blueye (#27942) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Egy éve még biztosan nem fogták meg a MiniDeal-es (és a többi) csomagot se. Az én tavaly nyári csomagom is csont nélkül érkezett tőlük. A vámszigorítás ősz óta van. Onnantól meg már mindegy, honnan jön.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#27944) poffsoft válasza Outlander (#27941) üzenetére


poffsoft
addikt

háromszor is elolvastam, de nekem 4négynégy! :F
Annyit felfogtam, hogy valami nem frankó :)

[ Szerkesztve ]

(#27945) Outlander válasza poffsoft (#27944) üzenetére


Outlander
őstag

Neked nehéz elmagyarázni te belterjes tenyésztés vagy.... Ne ebben a topikban okoskodjál. :DDD :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#27946) fudi2002


fudi2002
veterán

Mixeshop.com
Eus szállítással ténylegesen ugye az euból jön? Volt bárki akinek személyes negatív vagy pozitív tapasztalata volt? Megjegyzem 4-5 telefon esetén bedob egy eu2 szállítási módot ami olcsóbb mint az 1-es, lehet megérné több ismerősömmel együtt rendelni.
Köszönöm a türelmetek! :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27947) beg válasza fudi2002 (#27946) üzenetére


beg
veterán

Jópárszor volt téma, ide az oldalkeresőbe beírva is szép mennyiségű találatot ad. euexp1 szállítást kell kérni, kb 50 USD felár de áfát nem fogsz fizetni, mert az az eus raktárból jön. Több telefonnál megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27948) blueye válasza Sanyesz. (#27943) üzenetére


blueye
veterán

En mast irtam volna? :)
Pont osszel akartam toluk rendelni ujra, amikor kb. 99%kal halasztak ki oket.

(#27949) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje nézegetem a kínai mobilokat. Van Freelander PD10-es tabletem szintén Kínából, meg vagyok vele elégedve. Szóval van kiindulási alapom.

Viszont a mobiltelefonok terén iszonyat káosz van, úgy érzem.
Honnan vásároljak? A Dealsprime-ot ajánlották, bár a tabletemet az eBay-en keresztül vettem.

Melyiket vegyem? 1 GB ram alatti szóba sem jöhet, még jobb lenne egy 2 GB ram-os készülék, plusz minden további dolog, ami ehhez jár (pl. két sim-kártya kezelés folyamatosan).

Melyik márkák a legjobbbak?

Nem akarok túl sokat költeni rá, mert pár hónap, fél év, 1 évre rá úgyis mindennek lemegy az ára, jönnek az újabbak, jobbak stb.

Megbízhatóságban mik a tapasztalatotok?

Tud vki nekem eligazítást adni?

Köszi!!

(#27950) bl4ze válasza MrChef (#27949) üzenetére


bl4ze
veterán

hát ez nem telefon topik....

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.