Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) djsilas


djsilas
tag

Üdv! Ti szoktatok kapni valami értesítést, hogy mennyi vámot illetve ÁFA-t kell fizetni (DHL)? Vagy jön a futár és ez a része meglepi?
Pénteken hívtak, hogy csomagom fog érkezni. Elküldtem nekik a kért infókat, ma 9:43-kor azt írták emailben, hogy megkaptak minden infót tőlem, így a vámkezelés folyamatban.

Tracking szerint:
10 Vámkezelési státusz frissült Vasárnap, Február 16, 2014 22:28
14 Vámkezelési eljárás befejeződött Hétfő, Február 17, 2014 01:20
15 Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható Hétfő, Február 17, 2014 01:23
16 Vámkezelési státusz frissült Hétfő, Február 17, 2014 13:52

Amit nem értek:
1, Ha hajnal 1:20 -kor a vámkezelés befejeződött, akkor 9:43 -kor miért írják azt, hogy folyamatban?
2, Én eddig úgy tudtam, hogy a költségeket a futárnál kell fizetni. Akkor miért van visszatartva?
3, 14-15 pont után (valami befejeződött X eredménnyel) mi lehet az a státusz frissítés?
+1 mennyi lesz a sarc és mikor érkezik a csomag?

(#27052) hege21 válasza CandySR (#27049) üzenetére


hege21
senior tag

Írtam,válasz még nem jött....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#27053) Sanyesz. válasza hege21 (#27052) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jön a futár és annak fizeted a költséget. De simán ki tudod magad is számolni. Az általad beküldött fizetési bizonylat 27%-a. Vámot telefonra nem kell fizetni, hacsak nem kereskedelmi mennyiséget rendeltél.
Ne keresd a logikát. Akkor örülj, ha már legalább "Kézbesítésre továbbítva" státuszba kerül.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#27054) alfonzo


alfonzo
csendes tag

Amerikai eladó annyira jó fej volt, hogy nemcsak eltért az olcsóbb (és lassú) szállítás irányába, hanem hibás készüléket küldött, aztán még bizonygatta, hogy azért még lehet használni, meg keresek én a neten rá megoldást. Végül Paypal döntött a javamra, de a visszaszállítás költségét nekem kell állni (tracking számmal).

Melyik szállítást ajánljátok USA-ba?
Most úgy vagyok vele, hogy nekem már nem sürgős, csak olcsó legyen.

(#27055) Zeki válasza alfonzo (#27054) üzenetére


Zeki
nagyúr

Magyar Posta, ajánlott küldemény.

Sajnos más is tapasztalta már, hogy az USA-ban sok a gyökér eladó/vevő.

[ Szerkesztve ]

(#27056) gulupeti válasza beg (#27043) üzenetére


gulupeti
senior tag

Mindennek sajnos ellent mond az, hogy ma 12.410 Ft ellenèben vettem àt a csomagomat, amit pénteken nem sikerült. Geekbuying + Deutschepost. Januàr 16.-àn adtàk fel, december 24.-ei megrendelés. Én nem vettem észre semmi feltűnőt. :)
A geek egyelőre nem tartozik a kedvenc oldalaim közè. Tabletet+tokot rendeltem. Egy-kêt hèt kellett míg kiderült, hogy a tablethez való tok nincs, nem is lesz raktàron, mert nem gyàrtjàk. Jó, ok, akkor küldjêtek anélkül. Újabb egy hét, mi van màr? Mikor postàztok? Hàt a tablet nincs, nem gyártjàk, nem is lesz raktàron. Ainol Novo Hero II lett helyette. Szerintetek az eredetileg rendelteket levették az oldalról? A választ tudjàtok. Azóta is mindkét termék ``in stock``.
A csomagolàs több, mint kielégítő volt. Összessègében viszont úgy gondolom, hogy geekbuyingot jegelem egy időre, persze kinek mi jött be. Sok oldalról vegyesek a vélemények.

(#27057) A tumi válasza hege21 (#27042) üzenetére


A tumi
tag

Jópofa a faszi...legyél türelemmel. Már majdnem egy hónapja célországba elküldve. Kérjél csomagkeresést tőle, vagy claim. Ezekkel nem lehet máshogy beszélni! :(

(#27058) Daywalker


Daywalker
addikt

Tényleg megmozdult 3-a után végre.

2014.02.17
11:01

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

És semmi bejegyzés utána...készítem is a papírokat :O Megizélhetik, hogy +1-2 dollárral szopatnak...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27059) beg válasza gulupeti (#27056) üzenetére


beg
veterán

Nem azt mondtam hogy mindig átmegy, hanem a mostanság jelzett átcsúszósok döntő többsége onnan érkezett. Amúgy nekem is a bögyömben van a pandával együtt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27060) rotti


rotti
újonc

Megjött az egyik csomagom, szerintem ahogy olvasgatom a fórumot elég hamar kaptam meg.
Rendelés leadva Január 31, Február 17-én meg is kaptam. Focalprice -tól, egy telefon és vámmentesen :)

Viszont a Tinydeal-től a csomagom még úton van, Jan. 22 rendelés, igaz TN nélkül.

(#27061) bagkri01 válasza CandySR (#27039) üzenetére


bagkri01
őstag

Úgy látom egyszerre jöttek a csomagjaink, de az enyém mindig vám elé állítva státuszban van. :W

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#27062) beg


beg
veterán

Hello Dear Customer
As the Chinese New Year holidays, the factory stopped working, our factory workers are hard working overtime, I will send you as soon as possible, you can wait 8-12 days it? I hope you can understand,Please help me to delay delivery time to 10 days, thank you thank you

Ezek még meddig akarják a hálidéjre fogni? :) Ma küldte pici barát.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27063) #75945984


#75945984
törölt tag

Január 6-án rendelt rc modell a mai napon megérkezett. Fiji postával jött és ~6500 volt a vám.

DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.01.17
09:23
Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2014.01.17
10:42
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.01.17
23:33
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.02.11
02:22
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.02.11
02:28
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.02.11
09:00
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

2014.02.11
09:51
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

2014.02.11
10:09
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure

2014.02.11
10:12
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

2014.02.12
08:18
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

2014.02.13
12:04
Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

2014.02.13
12:05
Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

(#27064) szili.tamas1 válasza #75945984 (#27063) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Na, gratula. Itt még nem volt a postás bácsi:-(

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27065) gulupeti válasza Daywalker (#27058) üzenetére


gulupeti
senior tag

A 02.04.-én vám elé állított viszont még mindig sztenderdre van állítva. Már egy hetem sincs vissza a paypal 45 napjából. Gondolom az ebből eredő esetleges káromat a posta vagy nav átvállalja.
Már nem attól kell félni, hogy a kínaiak miatt az ember kicsúszik a határidőből. Kína-Németország-Magyarország szállítási idő a feladástól 5-7, max. 10 nap. Magyarországon pedig ma 2 hete áll a csomagom.
Felháborító, vérlázító, idegörlő. Ekkora meglassuláshoz azért komoly semmittevés kell. Normális helyeken ilyenkor nem szoktak munkába állítani néhány plusz embert? Gondolom szerintük ez teljesen rendben van így.

(#27066) Graphics válasza szili.tamas1 (#27064) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még itt se. :/ :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27067) szili.tamas1 válasza gulupeti (#27065) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Igazából ahogy kivettem a postás nő szavaiból tegnap, a postának ehhez elég kevés köze van, amikor bejön a cucc az országba, rátenyerel a nav, és addig se ki se be senki, amíg a nagyurak azt nem böfögik egy kávé meg egy cigi között hogy "józsi, ezt a kupacot vihetitek". Állami "cég" lévén, senkinek nem érdeke a hatékonyság, felelősök sincsenek. Büntiből olyan céggel kell ezután szállíttatni, aminek van saját vámügynöksége.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27068) olyt74


olyt74
csendes tag

Sziasztok!

Kínából rendelnék 1 tablettet az érték kb 240 usa dollár.Ha a Singapore post hozza a küldeményt mekkora az esély a vámolásra?azt tudom ha dhl vagy hasonló akkor szinte mindig fizetni kell vámot..de ennél ugyan az az esély mint a china post?

(#27069) Graphics válasza szili.tamas1 (#27067) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én tegnap egy postás dolgozoval beszéltem, és tán lehetne kérni, hogy ki intézze a vámoltatást. De ezt még megérdeklödöm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27070) Evita85


Evita85
tag

3-ai csomag és megmozdult:) Juppi:) Vámkezelésre vár!:) Most kivételesen örülök neki, ha kérik az adatokat akkor kapják:) :DD

(#27071) Daywalker válasza Evita85 (#27070) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, tegnap előszedték a 3-ai pakkokat. Nekem vámkezelés alatt, már megküldtem a doksikat...épp néztem, 1,8 euróval csúsztam túl a határon...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27072) Graphics válasza olyt74 (#27068) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindegy mi hozza, mindent vámolnak szinte, max ha haverod hozza akkor nem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27073) Daywalker válasza Graphics (#27072) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha repülőn személyesen hozod mások az értékhatárok, szóval ja:) Bár néha még azon felül is, mert sokszor senki sem áll a zöld folyosón.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27074) Zeki válasza olyt74 (#27068) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az jó, egyszer szívsz, mert a szingapúri posta lassú, aztán szívsz mert a nav lassú, aztán szívsz mert fizetsz.
Jobb a dhl. Ott csak fizetsz, de 1 hét alatt nálad lehet a cucc. Amúgy akár 1-2 hónap is lehet.

(#27075) Upo


Upo
addikt

Nekem is megjött a postás bácsi, to2c és SG

2014.01.17
16:41

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.30
10:38

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.30
10:45

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.02.10
12:00

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.02.11
08:36

Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014.02.11
13:06

Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.02.11
13:09

Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.02.12
09:12

Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.02.13
15:01

Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014.02.13
15:02

Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2014.02.18
09:25 Baja 1 posta

Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Kiegészítő információ:
címzett
2014.02.18
09:25 Baja 1 posta

Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Kiegészítő információ:
címzett

Azért a szívbajt rám hozta, elkezdte számolni hogy tizennyolcezer..tizenkilencezer..
Mondom álljunk meg, ez nem ok.
Akkor nézem hogy fel volt írva a papírra:
1500
8799
10299

Ezeket kezdte összeadni, aztán szóltam hogy az alsó a fenti kettő összege (nem volt aláhúzás) úgyhogy kiegyeztünk abban.
Visszajárónak ad egy 500-ast meg egy 200-ast. Megfogtam a papírpénzt, kezdtem elrakni a tárcámba erre felkapja a 200-ast hogy köszi helló és már ment is. Legyél boldog vele B+ végülis ott hagytam vagy 2 másodpercre... :N

Lényeg a lényeg, rögtön kicsomi videó, minden ok lett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#27076) Graphics válasza Zeki (#27074) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SG nekem 1-1,5 hét most, a magyar valoság meg +2... ez a baj abszurdidzsisztánnal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27077) zsigus


zsigus
őstag

Amióta olvasom a topic-ot egyre inkább fel*szom magam... Nekem is úton van 5 csomagom (sőt, ha az egyiket szétszedik, hogy beleférjen a súlyhatárba, ami nem tudom mennyi, akkor lehet, hogy 6-7), 8e Ft összértékben, mindegyik Free postás.

Az elsőt Jan. 31.-én adták fel, kíváncsi vagyok mikor ér ide. Elvileg én úgy gondoltam, hogy a héten itt kell lennie, de ezek után már az sem biztos, hogy a hónapban megjön.

Írtam több eladónak is utólag, hogy ha tud adjon tracking no.-t, de mindkettő azt írta vissza, hogy anélkül adta fel, várjak 10-25 napot.

[ Szerkesztve ]

(#27078) CandySR válasza Upo (#27075) üzenetére


CandySR
tag

Volt egy mondás régen: hülye-hülyébb-leghülyébb-rendőr-postás-vasutas :D

Nekem Budapesten az egyik nagy postáról kísérelték meg tegnap a kézbesítést, hagytak cetlit, hogy másnap átvehetem a helyi kispostán. Felhívtam tegnap délután őket, hogy ne vigyék át a kispostára, hanem elmegyek érte reggel a nagyra. Mondták, hogy OK, reggel mehetek. Természetesen átküldték az éjszaka és reggel potyára keltem fel korábban és mentem el a csomagért. Szellemi fogyatékosok :W

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#27079) Leleményes válasza CandySR (#27078) üzenetére


Leleményes
tag

-NAV-os :)

(#27080) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Ez így normális?

2014.01.22
17:08

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2014.01.22
17:08

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.01.22
17:08

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.12
15:54

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2014.02.12
15:58

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.13
07:20

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#27081) beg válasza szkorhetz (#27080) üzenetére


beg
veterán

igen

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27082) Lénia


Lénia
csendes tag

Kezd hergelni hogy 10.-e óta vám elé állítva van a telóm és a státusz nem változik, tud valaki valami telószámot ahol érdeklődhetnék hogy mi van már?

(#27083) Daywalker válasza Lénia (#27082) üzenetére


Daywalker
addikt

10... :DD Nekem 3-án állították oda és tegnap nyúltak csak hozzá. Türelem, két hétig is eltarthat, mire megmozdul.
Egyébként meg a posta oldalán fent van a telefonszám, de max friss track infót tudnak adni, ha van...meggyorsítani nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27084) Outlander válasza Daywalker (#27083) üzenetére


Outlander
őstag

Dehogynem lehet...
Elkiálltod magad h Álllákh Áhbár és lecsapod a kagylót, garantáltan előre helyezik a csomagot. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#27085) Daywalker válasza Outlander (#27084) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Utána meg élvezheti valamelyik fegyintézmény vendégszeretetét:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27086) KurtCobain válasza Upo (#27075) üzenetére


KurtCobain
őstag

"kezdtem elrakni a tárcámba erre felkapja a 200-ast hogy köszi helló és már ment is"
:DDD

Mmm'kay?

(#27087) #75945984


#75945984
törölt tag

A 2-es terminál NAV telefonszáma:

+3612972460

(#27088) szlibud


szlibud
tag

8-án országba érkezett cuccom ma 18-án kapom meg (10 nap!), úgy h nem vámolták...

Karácsonyi rohamban még 10 nap volt pont vámolással együtt...

(#27089) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Muhaha. Megvártam míg jön a kézbesítő, nem hozott semmit. 11kor elindultam a fiammal anyámhoz, 12:05kor hazaértem, mi volt a ládában?? ÉRTESÍTŐ. Tök jó, hogy pénteken tudok legkorábban lemenni érte.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27090) Graphics válasza #75945984 (#27087) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oooo igen, délután akitivizálom már magam, alllaha akbarrr..... ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27091) #75945984 válasza Graphics (#27090) üzenetére


#75945984
törölt tag

3-ig hívd őket, utána már temetik a munkát :D

(#27092) djsilas válasza olyt74 (#27068) üzenetére


djsilas
tag

Szerintem meg vámot kb. soha nem fizetsz, ha saját használatra kis tételben rendeled - laptop, mobiltelefon, digitális kamera játékkonzol ilyesmi vámmentes. ÁFA... na arra jó esélyed van!
vámkezelés != vámfizetés !!

(#27093) Daywalker válasza djsilas (#27092) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem meg ne legyünk ennyire kukacosak, az is vámkezelési eljárás, ha csak áfát fizetsz utána.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27094) djsilas válasza Daywalker (#27093) üzenetére


djsilas
tag

Yes OK, Sir! :B
De hozzászólásokat olvasgatva számomra úgy jön/jött le, hogy többen többféleképpen értelmezik ezt a dolgot... ;)

(#27095) CandySR


CandySR
tag

Ez a harmadik "tessék kínai telefont venni" cikk az indexen az elmúlt egy hónapban! (Én az első hatására döntöttem úgy, hogy megválok a szir-szar Ace-emtől).

[link]

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#27096) MeOf


MeOf
újonc

14. -e óta a megküldött dokumentumokat dolgozzák fel.
Nem tudom mi olyan bonyolult 2 számlán megnézni az összeget, majd a $98 -t átváltani forintra és beszorozni 0,27 -el.
A kérdés az, hogy pénteken jár le a 45 napom. Ha addig nincs a kiskezemben a csomag akkor gondolom paypal -on kezdjek vitát nyitni, hogy ez a helyzet. A másik kérdés, hogy mit írjak? Ül rajta a vám, és ezért még nem kaptam meg?

(#27097) Graphics válasza CandySR (#27095) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ritka gyenge irás...

Amugy Zopot Litvéniábol a leggyorsabban, 2-4 nap alatt itt van. Ez a hazai forgalmazo elég gyenge marketingszag...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27098) beg válasza Graphics (#27097) üzenetére


beg
veterán

Egyetértek. Zopo Baltic és szerintem hamarabb megkapod onnan, mint itthonról. Gariztatni meg úgyis kínába kell/lehet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27099) CandySR válasza Graphics (#27097) üzenetére


CandySR
tag

Újságírók mindig ilyeneket alkotnak. Aki nem ért az adott témához, annak ad némi (többnyire téves) információt, aki ért hozzá, az meg csak fogja a fejét, hogy mi ez a sok baromság :D

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#27100) miszterpi


miszterpi
csendes tag

Fedex-el nehogy szállíttassatok valamit is, mert épp most számláztak ki a csomagomhoz az ÁFA mellé +3680 Ft-ot vámközvetítési díj címén.... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.