Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) @mriya@ válasza @mriya@ (#72344) üzenetére


@mriya@
őstag

5°C, és 60 kilométeres szél.
Ma sem fogok halat. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72352) sasa311 válasza @mriya@ (#72351) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem 2 tok befigyelt de megerkezett ide is a hurrikán, úgyhogy pakoltam én is :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72353) @mriya@ válasza sasa311 (#72352) üzenetére


@mriya@
őstag

Négyig maradok. :U

Eddig semmi.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72354) sasa311 válasza @mriya@ (#72353) üzenetére


sasa311
veterán

Jött végül valami?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72355) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#72353) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

(#72356) smokiii1 válasza PpenoO (#72343) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Ha még rajtam múlna nem lehetne egyáltalán hazavinni halat mint Angliában. Ha halat akar enni valaki akkor elmegy a Tescoba megveszi.

(#72357) saen válasza smokiii1 (#72356) üzenetére


saen
veterán

Én azon szoktam mosolyogni amikor valaki leszólja a bolti halat, de telepítéskor rögtön rohan horgászni és büszkén mutatja a frissen telepített halat. Kettő között nincs különbség.

(#72358) @mriya@ válasza sasa311 (#72354) üzenetére


@mriya@
őstag

Semmi. :O

Szemben fogtak 2 pontyot, oszt annyi.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72360) saen válasza #46372352 (#72359) üzenetére


saen
veterán

Nem kockatóról beszélek, hanem bármilyen tóról amibe frissen raktak halat. Ha max 1-2 napot tölt el a hal a vízben, attól még nem változik meg az íze.
Emellett van olyan viz a környéken ahol kifejezetten mocsárízű minden hal, nem is szerettem onnan sose hazavinni.

(#72362) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ugyan nem viszek el halat, de a kockatavi pecások panaszkodtak, hogy tavaly nagyobb pontyokat telepítettek, 4-5 kilósakat, és panaszkodtak, hogy zsírosak, nem jó a húsuk. Állítólag a kisebbek, a két kilósak jók.
A Hansági csatornán fogottakat sem szeretik, annak meg iszap íze van. Állítólag.
Jómagam nem hoztam haza halat 2015 óta.
Bolti tengeri halból van rántott hal, meg halászlé nálunk. :B
Sógornőm férje nagy Rábai horgász, saját fogású süllőjéből ettem rántott halat, az nagyon ízlett.

(#72364) sasa311 válasza Zoli bácsi (#72362) üzenetére


sasa311
veterán

Nem pontnak nincs jó íze, majdnem mindegy honnan fogták.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72365) balou84 válasza sasa311 (#72364) üzenetére


balou84
csendes tag

Azért az Akasztói Szikiponty az nagyon is finom, azt érdemes megkóstolni. Lajosmizse Füzes-tóba azt teszik, az onnan hozott mindig nagyon finom. :)

[ Szerkesztve ]

(#72366) KunEmber válasza saen (#72357) üzenetére


KunEmber
senior tag

De van, az RSD felső szakaszán még romlik is a telepített hal minősége a kifejezetten rossz vízminőség miatt. :U Nékünk sem kellett volna azokat a vízi teheneket elvinni @szhzuri

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72367) saen válasza KunEmber (#72366) üzenetére


saen
veterán

Ahhoz azért idő kell, másnapra nem változik meg az íze. Hetek vagy hónapok kellenek ennek.

(#72368) KunEmber válasza saen (#72367) üzenetére


KunEmber
senior tag

Mondjuk az is igaz, hogy egy hétvége kifogják a friss telepítés 90 százalékát.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72369) PpenoO válasza smokiii1 (#72356) üzenetére


PpenoO
őstag

Volt idő amikor rajtad múlt? ;]

Viccet félre téve egyetértek veled, viszont az ilyen fajta telepített szarógép kifogásra való és sokkal finomabb mint a Tescos, én ezért is horgászom. Ha nem telepítenének ilyen típusú halakat, nem is horgásznék, csak azért hogy:"Hajj de jó kifogni téged, kínlódj csak egy kicsit had elégítsem ki fontos homo sapiens vágyaimat, mindjárt teszlek is vissza aranyom, csak még megmutatlak a szomszédnak, szétfotózlak és amúgy egy szent fazék vagyok ám mert puha ágyra tettelek és mert én bekékezem a szádat". Húú, nem bírtam ki, sorry mindenkitől :B .

Illetve még annyit tennék hozzá, hogy RSD víz szennyezés ide vagy oda, egy mellékági nyurga ponty köröket ver egy hortobágyi halgazdaságból származó ponty ízére, nem hogy egy Tescosra (fujj). Természetesen jó érzés kifogni egy halat de feleslegesen, de ha nem telepítenének ilyen nekem való típusú halakat, csak az érzés meg a látvány miatt nem zargatnám őfelségüket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72370) 4Grider válasza sasa311 (#72364) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a kedvencem a kora tavasszal (április végéig) fogott balatoni hal. Nem zsírosak, tiszta ízűek. Másik véglet azok a pontyok, amik alig látnak friss vizet. A halgazdaságok sok friss víz átfolyatásával tudnak jó minőségű halat előállítani. Viszont az a gond, hogy ezért köbméterenként x Ft vízhasználati díjat kell fizetni a vízügynek. Nem csoda, hogy egyre pocsolyaízűbb halak kerülnek ki a hazai tavak többségéből.

(#72372) sasa311 válasza 4Grider (#72370) üzenetére


sasa311
veterán

Sőt, csomó helyen semmiféle átfolyás nincs, max talajvíz. Láttam nemrég egy olyan halgazdaságot, ahol olyan volt a víz szó szerint mint a mocsár... :DDD

dantre
Lehet csak én nem értem ezt a logikát, de ha állatvédelemről beszélünk akkor miért lenne szabad mesterséges vizen azt, amit vadvizen nem? Ott másmilyen a hal?
Miért nem pont fordítva? Aki a húsért horgászik az menjen mesterséges vízre ahol telepítenek, míg vadvizen ne lehessen halat elvinni, megóvva a természetes faunát (és akkor telepíteni sem kell)

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72373) smokiii1 válasza PpenoO (#72369) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Az autokorrekció közbeszólt. :)
Egyébként nincs nekem se bajom a húshorgászokkal amíg egy bizonyos határon belül maradnak. Pl júniusban vagy júliusban volt hogy egy öreg mondta Látóképen, hogy már csak egy halat vihet haza idén. Azt megfogta és haza is ment.

(#72375) szgzuri válasza KunEmber (#72366) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én gyakran viszek haza halat, és szerencsére mind a feleségem, mind anyukám finoman készíti el.
Idén a három legízletesebbre sikerült csemege: kárászok a Körös holtágból, déverek a Pilismaróti öbölből és márnák a Dunából.
Sajnos halászlevet egyikük sem főz, pedig azt is nagyon szeretem.

(#72376) galervin93


galervin93
őstag

Hát a gasztronómiába nem tudok beszállni a mai pecával, de az élmény annál nagyobb volt, pedig a fogás, hát, finoman szólva sem volt komoly. :DDD

Ennyivel meg is úsztam a napot, sógonak jött egy baba sütyi meg egy bicska csuka, plusz mindkettőnknek egy-egy jobb kapás, ami nem lett meg. Fekete-Körös, Gyula. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72377) Ibituba válasza galervin93 (#72376) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ul cuccal jó móka tud lenni a segérezés. A száját ne feszítsd.

(#72378) sasa311 válasza #46372352 (#72374) üzenetére


sasa311
veterán

Nem tudom követni a logikádat, hogy miért "oké" szórakozni a hallal a halastavon és miért nem az élő vízen. Azt meg tudom érteni aki azt mondja, hogy senki sehol ne szórakozzon a hallall, fogja meg amit megeszik és tipli de ezt nem tudom követni :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72379) KunEmber válasza PpenoO (#72369) üzenetére


KunEmber
senior tag

Bocsi, mellékágról nem írtam, XXXes törpeharcsa például zseniálisan finom. De a Dél-pesti szennyvíztisztító (=kb. Kis Duna liget) és Szigetszentmiklós között ne egyél onnan halat.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72380) galervin93 válasza Ibituba (#72377) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, próbáltam figyelni rá, sajna ficánkolt pedig tartottam a másik kezemmel.
Érdekes hogy egyedül volt, legalábbis többet nem hogy becsapni nem tudtunk, de nem is volt kapásunk se (ő szépen "megsorozta" a gumit ahogy kell).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72382) Ibituba


Ibituba
aktív tag

A horgászatról elmélkedni, hogy melyik ágazata a humánusabb a halak védelmét figyelembe véve egy ördögi kör. Hobbipeca, versenyhorgászat, c&r stb... Sajnos ha kőkeményen a halak kíméletét, védelmét nézzük , akkor egyik megoldás sem hozható össze azzal. Minden esetben sérül a hal, hol kevésbé, hol jobban. A döntést mi hozzuk, hogy horgászunk rájuk. A többi csak kozmetikázása a dolognak. Visszaengedem, fertőtlenítem, szakáll nélküli horgot használok, bevizezem a kezem... stb. Mélyebben belemenni nem feltétlen érdemes, mert sajnos legtöbb esetben vitát szül. Legtisztességesebb az lenne ha nem horgásznánk rájuk hobbiból, élmény miatt, csak élelemszerzés céljából, de ugye emberből vagyunk, azt állítjuk magunkról, hogy civilizálódtunk, bár sokszor nagyon másképp cselekszünk.

(#72384) sasa311 válasza #46372352 (#72381) üzenetére


sasa311
veterán

Én csak azt kérdőjeleztem meg, hogy mi alapján tűnt jó ötletnek az, hogy maszek tavon lehessen sporthorgászni és vadvízen húshorgászani - mert a gyakorlatban ennek ellentetje lenne logikus, hiszen a halastó kvázi a "sertéstelep" illetve Tescos akvárium megfeleőlje, beleteszik a halat, hogy kifogd. Ahogy a farmon azért nevelik a malacot vagy csirkét, hogy levágják és megegyük. Míg a vadvíz normál esetben nem kéne ilyen legyen. De nyilván csak reakció volt a gondolatmenetre. Nincs különösebb bajom a húshorgászokkal, akár milyen sok húshorgász van még mindig töredéke halat fognak ki, mint a halászattal tették ezt. Engem meg nem zavarna az sem ha teljesen betiltanák vadvízből a hal elhurcibálását, max megveszem a Tescoban azt a 3 db halat amit évente hazaviszek ;]

Amúgy németországban, svájcban TILOS halat visszadobni. A megfogott halat kötelező agyonütni és hazavinni, majd ha megvan a kvóta irány haza.

Eredmény:
Ide járnak a német sporthorgászok.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72386) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Véleményetek szerint mi lenne a még emészthető megoldás a visszaengedés tiltása helyett?

dantre

Ezzel a kockatavas dologgal nagyon nem értek egyet. Nem kell rangsorolni hogy vadvízen mit lehet, illetve horgásztavon.

[ Szerkesztve ]

(#72387) sasa311 válasza #46372352 (#72385) üzenetére


sasa311
veterán

akkor már sokkal inkább a magántavakon szórakozzanak a halakkal mint a természetes vizeken,

Ezt a részét nem igazán értem a gondolatmenetednek, hiszen a hal minkét helyen hal. Ha pedig nem az állatok védelme a háttere az ötletnek akkor nem tudom micsoda. Nyilván nem a természetes halállomány védelme, mert azzal tuti nem védem, hogy ha kell ha nem mindent elteszek.

Ibituba
Kötelező halvedelmi eszközök. Nyilván aki meggyőződésből ellenzi a sporthorgaszatot azt ez nem győzné meg, hogy jajj pihe puha matrac meg fertőtlenítő meg gumis merítőháló, stb, de szemleletvaltasnak jó kezdet lenne. Én meg azért szentül hiszem, hogyha a sport célú horgászatot nem tiltják be 100%osan (értelmetlen és egyben kivitelezhetetlen is lenne) akkor azért csak jobb a halnak ha nem ütik agyon ha már kifogtak.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72389) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Attól baja nem lesz ha matracra rakod, gumis merítő, fertőtlenítő használata.. Mondjuk nálam matrac nem játszik. Pergetek, legyezek. Kimeritem, horog ki engedem vissza. Le sem rakom a merítőt. Nem mérem nem fotozom.

(#72390) horcsog válasza Zoli bácsi (#72362) üzenetére


horcsog
tag

Friss pontytelepítésnek ki kell "fürödnie" magát. Kb amit ősszel telepítenek érdemes elfogyasztani következő tavasszal. október-március időtáv kb elég lehet "megtisztuljon" . De ez a minimum. Még jobb ha olyat fogyasztasz ami az adott vízben nőtt meg 4-5 kilósra az 1 kiló körüli telepített méretről . Abból lehet főzni finom halászlevet , sült pontyot, rántott pontyot. Persze nem mindegy milyen vízbe telepítették. Balaton, és hasonló tiszta vizű
nagy víztározók ahol van helye mozogni és úsznia kell a kaja után, és természetes táplálékon él. Az sportos lesz a nagy méret is. Jó ízű semmi mellékíz. Ilyen helyen felnőtt nagyméretű ponty 10 kilós vagy nagyobb olyan finom kaját lehet belőle csinálni 10 ujjad megnyalod. :) Olyan különbség lesz egy tógazdasági 1-2 kilós pontyhoz képest mint egy háztáji csirke és a ketrecben tartott ipari tápos között. :) Ég és föld nagyjából.

Persze a ponty akárhol él nem lesz belőle süllő vagy harcsa. :) Az azért egy megint más minőségű halétel alapanyaga lehet. Nekem ez a kettő aminél finomabbat még nem találtam. Azért egy 2-3 kilós frissen jó vízből fogott süllő megsütve Karácsonyra, minden tengeri herkentyű is elbújhat mellette vsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#72391) horcsog


horcsog
tag

Egyébként a színéről már látszik a halnak , hogy friss telepítésű e. Pontyoknál telepítés után még sokáig ez a piszkosszürke egészségtelen szín , mint egy sápadt beteg kb. 1-2 év múlva ugyanaz a hal egy jó vízben olyan ragyogó egészséges élénk színű lesz. Hiába nő közben több kilót akár, sokkal sportosabb lesz mint amikor berakták és tiszta zsír az egész. Persze az se mindegy tükörponty vagy tőponty, esetleg nyurga .

De azért egy jó sült dévérkeszeg se utolsó kaja. Nagyon finoman el lehet készíteni , nem cserélném le egy boltban vett akármilyen halra az biztos. Pontyot halastóból, vagy halboltból maximum csalihalnak ajánlanám nem fogyasztásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#72392) saen válasza horcsog (#72391) üzenetére


saen
veterán

Egy rendesen elkészített sült keszeg szerintem százszor finomabb, mint akármelyik ponty. Húú de éhes lettem :O

(#72393) horcsog válasza saen (#72392) üzenetére


horcsog
tag

Sokszor veri a pontyot szerintem is. De azért egy 4-5 kilós vöröshúsú sportos tőpontyból ami szín hús szinte egy -két nagy szelet rántott ponty is jól tud esni. :)

(#72394) @mriya@ válasza saen (#72392) üzenetére


@mriya@
őstag

Imádom a rántott csirkecomb-filét. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72395) PpenoO válasza horcsog (#72390) üzenetére


PpenoO
őstag

Pont ezért szeretek horgászni, a megengedett éves mennyiség közelében sem járok, igaz az idei év az RSD mellékágon tragédia volt kapás szempontból.

Amúgy nem értem miért nem tiltják be a ponty/csuka horgászatot telepítés után pár hónapra. Ha igazak a rablással kapcsolatos mendemondák (már a dunába engedett halakat rabolják le, előtte nincs rablás :DDD), meghívhatnák a rabsicokat a kitermelő tavakhoz, onnan vihetnék el a halállományt, olcsóbb lenne mindenkinek és mi horgászok is tisztában lennénk mire számíthatunk ha bedobjuk a csalit.

(#72397) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#72398) fess válasza Zoli bácsi (#72397) üzenetére


fess
őstag

a macskának biztos tetszene :D

(#72399) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag



És egy kis poén: :D

(#72400) Grillo válasza Zoli bácsi (#72399) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, hogy jön a melegedés, mert akkor elmenne a jég, és lehetne menni, de közben ahogy nézem esőt is hoz, úgyhogy bukó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.