Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nafene, nincs ez kissé korán..? [link]

galervin93: Én azt vettem észre, ha fénytől védett a zsinór, akkor nem igazán megy tönkre.
Mivel van 30+ felszerelt botom (Szerintem is kóros, gyűjtögetői szenvedély..Jobbára kis értékűek :D ). Idén tényleg elmondhatom, több mint fele nem volt elővéve.
A lényeg, ha megnézem a zsinórokat, így hogy teljes sötétben van tárolva a felszerelés, úgy tűnik semmi baja nem lesz. Legalábbis pár év távlatában. Fonott dobóelőkék fakulnak, sötétben is, de látszólag teljesen használhatók.
Most az utólsó selejtezéskor zsinórokat is osztogattam el, bontatlan, több éve tárolt tekercseket, amik nem jöttek be. Látszólag ezek is újszerű állapotban voltak.
Pár éve, mióta fonott dobóelőkét használok, drasztikusan megnőtt a zsinórjaim élettartama. Eddig inkább elfogytak, mindig levágtam az első kb 4-5 métert.
Nem is cserélem egy szezon után, kettőt elmennek lazán.

(#72052) galervin93 válasza Zoli bácsi (#72051) üzenetére


galervin93
őstag

Hát nekem kapják az ívet (többnyire sűrűn dobálós pecákat mívelek), meg van ami második éves már, csak fogalmam sincs melyik... :D De ezért is nem veszek drága zsinórt, annyival nem bír többet (olyan ez mint az autó gumi - inkább pár évente egy olcsóbb, mint sok évente egy prémium).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72053) KunEmber


KunEmber
senior tag

Szeretnék venni horgászatra vízálló, kantáros nadrágot. Van valami tipp? Decathlont nézegettem, de hátha van más is.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72054) cool13 válasza Daidalosz (#71980) üzenetére


cool13
őstag

Ez igen. :R

(#72055) bercsi válasza jjohn (#72036) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm Neked és a többieknek is a véleményeket, kihasználva a walteros akciót holnap be is rendelek belőle. :D

(#72056) @mriya@ válasza KunEmber (#72053) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha igazán vízállót keresel, akkor Portwest Sealtex Classic a barátod. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72057) KunEmber válasza @mriya@ (#72056) üzenetére


KunEmber
senior tag

Milyen jól néz ki. Fazonra hegesztett zacskó ;]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72058) @mriya@ válasza KunEmber (#72057) üzenetére


@mriya@
őstag

De nagyon jó. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72059) Daidalosz válasza cool13 (#72054) üzenetére


Daidalosz
kezdő

🙂 Nem tudnék már meglenni enélkül.

(#72060) sasa311


sasa311
veterán

:(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72061) SP4C3 válasza sasa311 (#72060) üzenetére


SP4C3
veterán

Szép fogás, meddig fárasztottad? :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#72062) sasa311 válasza SP4C3 (#72061) üzenetére


sasa311
veterán

Kemény menet volt :DDD
10 perc után indultam is haza, de voltak nálam keményebb arcok akik nekialltak lekhorgaszni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72063) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Walterban csak ma -20% akció van, nem láttam volna meg, de bercsi sporttárs említette....
Nem rendeltetek valamit mikulásra? :D
Én nézegetem a Dart 2 feedereket, 15e. körüli árra lecsúszva. Tubertini Trinity is ide esett, mármint a 3-3,3m-esek. Sajnos kétrészesek..... :U
20 éves a Walterland. (Szeretnék én is annyi lenni... :DDD )

"2001 óta sokan lettünk, sokat dolgoztunk, nagyra nőttünk. Mindezt leginkább Nektek, a sok ezer hűséges vásárlónknak köszönhetjük, ezért "veletek együtt" szeretnénk ünnepelni is méghozzá úgy, ahogyan már nagyon rég nem: gyakorlatilag a teljes elérhető kínálatunkat leárazzuk 20%-kal egyetlen napra 2021.december 4-én szombaton."

(#72064) jansky1


jansky1
senior tag

Milyen bot a dart meg a trinity? Tud valaki pár szót írni róluk?

(#72065) galervin93 válasza jansky1 (#72064) üzenetére


galervin93
őstag

Dart II "teszkós pontyos" bot, 1-3 kilós halakat jól lehet vele termelni. 1.5 OZ-s spiccel kell használni (2-es van még mellette, de az nem illik annyira hozzá). 20-30 grammos kosarakkal érzi magát a legjobban.
Trinity egy finomabb cucc, még a medium is, a light meg végképp. Vékony blank, parabola akció, igazi finom cucc, elképesztően könnyű, szinte nincs is súlya. Nagyon ajánlott, igazi finom pecához való, 12-16-os előkével "kell" használni.
Mindkettő jó kis cucc, előbbi jó, utóbbi nagyon jó áron van a Walteros akcióban (még nem kizárt, hogy utóbbira én is elcsábulok :DDD ).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72066) hermanyi válasza sasa311 (#72060) üzenetére


hermanyi
őstag

Palotaváros - on voltam ma versenyen. Reggel csónakkal törték a jeget :K :K :K

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72067) bercsi válasza Zoli bácsi (#72063) üzenetére


bercsi
aktív tag

Én onnan akartam rendelni az előke zsinórokat meg preston hook box-ot, de ezek voltak itt kecskeméten is, inkább megvettem a törzshelyen :)

jansky1
Nekem 3.3 ea trinity light volt, imádtam. Keszegezni vettem, eszméletlen jó pecákat lehetett vele nyomni. 10-es előkét lekezelte simán mono zsinórral, 0.06-os fonotthoz már erőgumit raktam be.
Nekem a 170 centis szállítási hossz volt a sok, el kellett adni.

(#72068) Grillo válasza hermanyi (#72066) üzenetére


Grillo
senior tag

És, hogy ment? Ilyenkor használsz valami melegítőt (elektromost vagy kémiait), hogy bírd az egyhelyben ülést?

(#72069) galervin93 válasza Grillo (#72068) üzenetére


galervin93
őstag

"Kémiai".

:DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72070) hermanyi válasza Grillo (#72068) üzenetére


hermanyi
őstag

Ahogy galervin93 írja . Alapozó etetés elött egy 3-4-5 centes és utána már fűt a hév :D
Mellényen gondolkodom amúgy , de nem fogom megvenni ,mert nem akarok hidegbe pecázni , de azé minden évben belefutok egy 2 mínuszos vagy hóeséses pecába :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72071) Horvi válasza galervin93 (#72065) üzenetére


Horvi
őstag

Van a Trinity-hez hasonló finom cucc de 3 részesben a könnyebb szállítás érdekében amit tudnátok ajánlani?

Hello darkness, my old friend...

(#72072) @mriya@


@mriya@
őstag

Én a reggeli mínusz 8 után úgy döntöttem, itthon maradok. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72073) busman válasza @mriya@ (#72072) üzenetére


busman
addikt

Reggel indulok az első pergető pecámra. Kérdés folyó víz,vagy álló víz? Ötletem sincs.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#72074) Zoli bácsi válasza Horvi (#72071) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem ebben az árkategóriában nincs. Nekem is ez a bajom. :)
Most ezt nézegetem: [link] Állítólag nagyon finom bot, nem az igazi a ráírt adat.
Vagy ezt nézem: [link] Rossz nyelvek azt csiripelik, ugyanaz a blank. Gyűrűk, spiccek mások. :K

(#72075) Horvi válasza Zoli bácsi (#72074) üzenetére


Horvi
őstag

Ezt szomorúan hallom :( Nézegettem az SW-ből a light/fine feedert illetve a daiwa-nak a 3 részes light feederét de azok már ugye drágábbak.

Hello darkness, my old friend...

(#72076) Grillo válasza busman (#72073) üzenetére


Grillo
senior tag

Folyóvíz, ott nem lesz jég.

(#72077) @mriya@ válasza busman (#72073) üzenetére


@mriya@
őstag

Majd belefagy a damil a görgőbe, és a spiccgyűrűbe. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72078) bercsi válasza Horvi (#72071) üzenetére


bercsi
aktív tag

ET Finessa. Én erre cseréltem le a trinity-t. Az EA feszesebb, finessa inkább lágyabb. Nem az a takony bot szerencsére, pontosan lehet vele pecázni.

(#72079) galervin93 válasza Grillo (#72076) üzenetére


galervin93
őstag

Holnap reggelre nem igazán valószínű hogy befagyna, -1-0-1 fok lesz éjjel, esni is fog valami (eső, hó, ónos, bármi lehet...), meg lesz egy pici légmozgás is, bár nem túl sok (legalábbis a főváros és környékén kb. ilyesmi lesz a helyzet). Én is tervezek menni reggelről, pergetnék pár órácskát, de még nem tudom pontosan mi legyen. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72080) lbandi777 válasza galervin93 (#72079) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Dunán sötétben szépen adja a süllőt.https://www.fastfishing.hu/Yo-Zuri-Crystal-Minnow-70F-HAJ-d2935.htm?tab=description
Világ életemben Rapala fan voltam de ez most valahogy jobban működik.

(#72081) Steady74 válasza hermanyi (#72070) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mellény jó, érdemes venni annak aki sokat van hidegben és sokat ül.

(#72082) Steady74


Steady74
Topikgazda

Valaki keresett füles keszegező horgot, a Gurunak a Feeder Special horga megjelent fülesben.

(#72083) busman


busman
addikt

Ma nem nagyon kell menni sehova...zuhog. :(((

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#72084) diablo1984 válasza busman (#72083) üzenetére


diablo1984
veterán

menjél nyugodtan: This is SPARTAAAAAAA! :))

(#72085) galervin93 válasza diablo1984 (#72084) üzenetére


galervin93
őstag

:D :D
Én reggel 4 óta ébren vagyok, valamiért kidobott az ágy, inkább néztem a szép kis hóesést az ablakból, de amikor eljött az idő valahogy nem akaródzott elmenni horgászni. Áttettem délutánra, megnézem majd a Dunát. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72086) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#72087) BlackmMmDog válasza galervin93 (#72085) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Úgy néz ki nekem a kedd lesz peca napom :)

(#72088) busman válasza diablo1984 (#72084) üzenetére


busman
addikt

Most jött szembe egy Dragon Nanopower XT60P.,nem tudtam otthagyni.Ez már betegség. :N

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#72089) diablo1984 válasza busman (#72088) üzenetére


diablo1984
veterán

nyugi én is most a szezon végén vásároltam mindenből be, már az asszony immunis rá teljesen, már legyinteni sem legyint ezekre, pedig érzi, hogy nem feltétlenül hiányzik egy újabb orsó vagy bot, de KELL! :))

(#72090) musli26 válasza Steady74 (#72082) üzenetére


musli26
tag

Én voltam.:DD

Zoli bácsi :Már benne volt a kosárban a trinity light 3m bot.
De a végén ellen tudtam állni. :O

Nagyon nehezen. :W

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#72091) hermanyi válasza Zoli bácsi (#72086) üzenetére


hermanyi
őstag

loptam Amúgy szerintem D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72092) Zoli bácsi válasza musli26 (#72090) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én sem vettem a végén semmit. Trinity nekem azért esett ki, mert kétrészes.
Akciók mindig vannak. :)
Tavaszig úgysem hiszem hogy kimegyek pecázni. Addig meg lehet valami újdonság is. Ezek a finom, könnyű botok úgyis a keresettek közé tartoznak, szerintem ráfekszenek a gyártók is.
Nézegettem, a Finessa jól kifutott. Amúgy a kis gyűrűk miatt nem tetszett. Ezt [link] is nézegettem. Nálam a Nevis Method Carp volt még esélyes, aztán úgy döntöttem várok.
Végül is van két finom botom, egy Döme Fine Carp 3,6m, meg egy Eurostar Master Class Picker 2,7m-es.
Mindegyik jó bot, a Döme az eltérő hosszúságú spiccei miatt nem tetszik (szállíthatóság miatt), a pickerhez meg egyfajta spicc van gyárilag, a feeder sorozat közepes, 2 oz erősségűjénél is erősebb. Nem az igazi finom pecát teszi lehetővé, amit szeretnék.
Van még a Leeda klón, Silstar RC10-es 3,6m-es feederem is, erre is rá lehet fogni hogy finom pálca, de azért ez már erősebb annál, amit elképzelek egy Light feederről. :)
Meg azért is halasztottam, lehet asszony kitalálja hogy nincs ötlete karácsonyra, rendeljek valamit.
Mindig vannak ötleteim. De rájöttem, soha nincs vége, valamit mindig kitalálok, még ez, még amaz kellene. Aztán be van b..a a sarokba sok esetben.... :B Ez az igazság. :D
Úgyhogy csak olyat akarok vásárolni, amire szükség van, használnám. Egy jó Light feeder ilyen lenne, úgy érzem. :K
Jövőre a finom feederes, és a match (bolo vadvízen) vonalra szeretnék ráállni. :)

(#72093) galervin93 válasza Zoli bácsi (#72092) üzenetére


galervin93
őstag

Én a Walter (=Deáky) kosarakból azért vettem pár darabot, ha sok kaját/földet kell bejuttatni ezeket használom, mert a sima kosarai nem túl nagyok.* Jövőre úgyis csak drágább lesz..

*Sose értem a súly és az űrtartalom miért függ ennyire össze, a legtöbb kosárral az a baj, hogy a 20-30 grammos, legáltalánosabb méretbe alig fér kaja. A fentebb linkeltből meg pl. már az XS-esbe is több fér, és lehet 10, 20 vagy 30 grammos is...
Jig-fejeknél ugyanez van, alig lehet találni nagy horgot kis súllyal vagy fordítva, de hogy miért, nem bírok rájönni... Nagyon kevés az az állóvíz, ahol pl. 6, max 8 grammnál több kell egy átlagos helyen, de pl. folyón, mélyebb vízen meg simán elkélne a 10-14-20-as fej is pici horoggal, ha mondjuk kövese menne az ember (tudom vegyek csónakot :D ). Persze cheburashka megoldja, de nem mindig opció.
Panasz OFF. :DDD :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72094) sasa311 válasza galervin93 (#72093) üzenetére


sasa311
veterán

Mert az átlag user odáig jut, hogy kis dobósúly = kis korás, ignorálja, hogy a kajának is súlya van. Pergetésénél feltételezem kb. ugyan ez a helyzet.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72095) saen válasza galervin93 (#72093) üzenetére


saen
veterán

Azért van ez a jig fejeknél, mert nagyobb piacokon nem horgásznak így. Kősüllő pl nagyon sok helyen egyszerűen nincs, emellett a nagyobb piacokon nagyhalazni a menő, nem ivadékokra horgászni.
Ettől függetlenül lehet azért találni megfelelő jigfejet sok esetre (bár 20-as fej pici horoggal a legnehezebb, de az itthon is extrém), csak keresgélni kell.

(#72096) Atis45 válasza sasa311 (#72094) üzenetére


Atis45
aktív tag

Azért nem lenne baj az se, ha a gyártók feltüntetnék, hogy az etető kosárba kb hány gramm etetőanyag fér.

(#72097) hermanyi válasza Atis45 (#72096) üzenetére


hermanyi
őstag

és azt ,hogy csinálja ? Minden kaja más tömegű. mondjuk egy sima alagút kosárba fér rendes keszeges kajákból 30g a nagydunai kajából meg 80g ugyanaz a mennyiség

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72098) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Azért lehet a kosár töltésnél is kreatív lenni.
HA teszek etetőanyagot egyik oldalra, közepébe csemegekukoricát, másik oldalra is etetőanyagot, akkor kisebb a töltet súlya. Nálam másik véglet is előfordul, a feeder kosárra gyakorlatilag rágyúrok egy gombócot.... ;]
Method kosárral is sikerül, pláne ha jó az etetőanyag állaga, hogy két töméssel kb. dupla adagot rágyógyítani......
Feeder kosárnál az a jó, hogy könnyen cserélhető. Vannak ezek a hatalmas, súly nélküli drót kosarak. [link] Pár dobással meg lehet etetni a helyet, aztán le lehet cserélni kicsi kosárra. Az etetésre álló halakat nem rettenti el a nagy csobbanás......Bár úgy vettem észre, a becsapódó kosár a keszegnépet nem riasztja, inkább odavonzza. Methodnál fordul elő, hogy a zsinór megfeszítésekor már rajt a dévér, úgy hogy nem egy helyre dobálok. :)

(#72099) Daidalosz


Daidalosz
kezdő

Etetőanyag min. = kb 1,1 g/cm^3 (mert 1 alatt úszna), agyag nagyon alaposan összenyomva kb. 2,2 g/cm^3. Ha tehát ugyanabba a kosárba az egyik esetben csak etetőanyagot, a másikban csak agyagot teszünk, a tömegkülönbség nem haladhatja meg a 100%-ot. (Kaviccsal is nagyon hasonló a helyzet.) Persze, ha az agyagnál, vagy kavicsnál nagyobb sűrűségű anyagokkal nehezítesz (?) simán igaz lehet a 30/80 reláció.

(#72100) Zoli bácsi válasza Daidalosz (#72099) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mérnök vagy? :D Csak tippelem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.