Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

A tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mennyire tartósak azok az előkék amik egyenes előketartó dobozban vannak tárolva? [link]
Nem árt nekik hogy minimálisan elő vannak feszítve?

(#72202) hermanyi válasza bercsi (#72201) üzenetére


hermanyi
őstag

nem

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72203) Zoli bácsi válasza bercsi (#72201) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én ezidáig ezeket a rugós tartókat használtam, ahol rugó tartja feszesen az előkét. [link]
Semmiféle minőségromlást nem vettem észre. Mondjuk inkább a napfénytől próbáltam óvni a monofil előkéket, azt gondoltam károsnak. :)

(#72204) bercsi válasza hermanyi (#72202) üzenetére


bercsi
aktív tag

és Zoli bácsi.
Köszi, megnyugodtam hogy nem volt hiábavaló a munkám :)

(#72205) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Igen nagy a csönd. :)
Menyhalra horgászik valaki? Most van a szezonja.. :)
Egy kis olvasnivaló, ötletek menyusozáshoz: [link]
Hátha kedvet kaptok...... :K

(#72206) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#72205) üzenetére


@mriya@
őstag

Tegnap tettünk egy tókört, minden horgászt megkérdeztem (öten voltak).
Az össz eredmény 1 db tizenkilós ponty volt.
Ma szándékomban állt lemenni, de a szél miatt lemondtam róla. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72207) Grillo


Grillo
senior tag

Hát, ahogy néztem az idei halárakat, lehet még valami horgászatot össze kéne hoznom. Már a menyhalazáson kívül is. De még mindig náthás vagyok, meg a héten még biztosan dolgoznom kell.

(#72208) galervin93 válasza Grillo (#72207) üzenetére


galervin93
őstag

Ha már menyus. Voltam illetve haverom is volt többször a népszigeti pályán. Sajnos az a tapasztalat, hogy a közvetlen a híd alatti, kb. 150 méteres egybefüggő pálya nekünk nem igazán adta a menyust, egy kapásunk sem volt, ráadásul akadós is. Lejjebb viszont csak ilyen 20-25 méter széles helyek vannak, itt 3-4 ember fér el egymás mellett, szóval nem igazán van lehetőség bandázásra (a helyek között a parton vagy át lehet menni a kövezésen vagy nem, van ahol csak dzsindzsa van, másutt fák is). Meglátjuk hogy alakul a létszám, amúgy szerintem egy botnál 5, kettőnél is ilyen 7-8 méter elég egy embernek, de majd látjuk. :)
Most már időjárásilag is belátható távban vagyunk, szóval szerintem tartható a szerda, legyen mondjuk 15.00 óra a híd alatti parkolóban (kocsival ide vagy a híd másik oldalára lehet parkolni), vagy ott a híd környékén, mindegy, nem fogjuk eltéveszteni. :))
Amúgy tömközzel is jól megközelíthető, és akkor esetleg egy kis szesz sem okoz gondot. :D

szerk.: halas pecára én is megyek kis husiért, haver a héten megy Dunakeszi bányatóra, majd kifaggatom.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72209) jansky1


jansky1
senior tag

Feedermanian van pár cucc féláron.

(#72210) Grillo válasza galervin93 (#72208) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem a szerda még kérdés, mert félbetegen nem megyek ki fagyoskodni, meg attól is függ, hogy asszony hogy lesz, gyerekekkel mi van.
A bányatóról a visszajelzés jó volna, mert akkor oda kiugranék.

(#72211) sasa311 válasza galervin93 (#72208) üzenetére


sasa311
veterán

Múlt héten vasárnap mobyn 10-14 között 6 pontyot és egy kárászt fogtam a fekete tavon. Bár ki tudja mennyit hűlt a víz azóta.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72212) Steady74 válasza galervin93 (#72208) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Botot nem viszek max pálinkát :)

(#72213) galervin93 válasza Steady74 (#72212) üzenetére


galervin93
őstag

Nem is tudtam, hogy már arra is harapnak a menyusok. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72214) szgzuri válasza galervin93 (#72208) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Ott leszek.

(#72215) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Jövőre megveszem az első és valószínűleg egyetlen bojlis botomat. A bojlik is ugyanolyanok, mint bármelyik másik csali, hogy van tízezer íz, aztán vagy bejön vagy nem? Vagy esetleg tudtok olyat ajánlani, ami már bizonyította, hogy fogós?

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#72216) saen válasza Koncipappa (#72215) üzenetére


saen
veterán

Egyik csali sem az íz alapján fogós vagy nem. Ez csak marketing, így egyszerűbb magyarázni az átlaghorgásznak, illetve beazonosítani.

Már jópár éve nincs itthon egy szem bojli sem, viszont amikor még csaliztam ilyesmivel akkor a Mainline Cell bojlija volt a kedvenc. Fogalmam sincs, hogy most kapható-e itthon, de arra figyelj, hogy friss legyen. Az ilyen több éves dobozok kerülendők, akkor is ha nem penészes.

(#72217) vihartigris válasza galervin93 (#72213) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#72218) sasa311 válasza Koncipappa (#72215) üzenetére


sasa311
veterán

Haverom hatalmas bojlis pecas, csak bait bait bojlival nyomja. Balatoni ponty fogó versenyen is a top csapatok közül sokan ezzel nyomták.
Biztosan van különbség, ott ahol carpzoom bojlira mozditas sem volt bait bait 4 halat adott 3 óra alatt. Viszont én azt vettem észre, hogy ahol nem ismerik a halak ott kár megprobalni is.

Amúgy feeder de főleg match után még a leglagyabb bojlis bot is egy seprunyel érzetet kelti.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72219) diablo1984 válasza sasa311 (#72218) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem van olyan pontyos Trabucco match botom, ami feszes mint állat. Igaz idén 1x match-eltem, de valahogy a feeder közelebb állt hozzán idén, főleg a method(2 éve meg a hosszú előkés volt még nyerő).

(#72220) jansky1 válasza sasa311 (#72218) üzenetére


jansky1
senior tag

De kb még kismillió oka lehet, hogy miért pont a bait baitet vette fel

(#72221) sasa311 válasza jansky1 (#72220) üzenetére


sasa311
veterán

Természetesen. :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72222) jjohn válasza saen (#72216) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ahogy a csalikról írtál, nekem egy verseny horgász említette, egyszer akinek hohó boltja is van pl: színen 3 van ami a halaknak készül és kedvelnek a sárga, piros és zöld, a többi csak a horgászok számára, készül.
Mainline bojlit meg waftereket most itt találtam, meg a centrumzoo oldalán.
Ha erre gondolsz még létezik.

[ Szerkesztve ]

(#72223) saen válasza jjohn (#72222) üzenetére


saen
veterán

Azt tudom, hogy létezik, csak itthon a forgalmazó anno nagyon béna volt. Én angliából rendeltem rendszeresen, mert ami itthon volt az mind nagyon régi cucc volt. Amikor csomagolást váltott a Mainline, utána két évvel is még a régi csomagolású cuccokat hozták a pontyshowra is :W

(#72224) smokiii1 válasza sasa311 (#72218) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is így voltam vele míg nem akadt egy 12 kg-s ponty rá. Szeretem én is a lágy feedereket, match botokat, de be kell látni hogy 5-6 kiló felett, főleg ha harciasabbak akkor kell az erősebb bot. Persze hidegebb időszakban fogtam már 7kg feletti pontyot is azzal a feederrel amivel még keszegezni is élvezetes, de érezhetően az volt a hátára a botnak.

(#72225) sasa311 válasza smokiii1 (#72224) üzenetére


sasa311
veterán

Idén 20+ volt a legnagyobb amit médium feederrel fogtam. Valóban, ha akadobol kellett volna a Tiszán kicibalni akkor bajban lettem volna, de szabad terepen, tóból semmi gond nem volt. 6 kilós vad hal úgy megy (egy darabig) mint egy lusta 15-ös a kocka távon.
A bojlis bottal 11est fogtam a harcsan utoljára , de mellette ugyan itt feedereztem is, ugyan annyi idő alatt jött ki a feederrel, mint a bojlissal, csak itt megvolt a seprunyel feeling, pedig csak 3 libras.

Azt abszolút nem gondolom, hogy egy nem akados terepen ne lehetne kis túlzással bármekkora pontyot kivenni egy max médium feederrel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72226) diablo1984 válasza smokiii1 (#72224) üzenetére


diablo1984
veterán

Jaja, ha nagyobb halat gyorsabban kell kikapni, ahhoz kell a craft a botban. Egy versenyen ahol meg sok nagy halra lehet számítani, ott a light és medium botokat el kell felejteni.
A by döme tf master carp pro 390lc botom 170g-os dobósúlyú, de jól dolgozik fárasztáskor, de ha erőltetni kell, azt is bírja és a törpét is észre lehet rajta venni.

(#72227) galervin93


galervin93
őstag

No akkor egy kis infó az "elérhetetlen" (se telefon, se face, semmi) Dunakeszi bányatóhoz: a tó jelentős része befagyott, holnap reggelre gyanúsan az egész be fog állni... Péntekre mond kellően szeles időt, valószínűleg az felszaggatja, de a víz attól még hideg, elég egy szélcsendes éjszaka erősebb faggyal.
...de mindez nem fog minket zavarni egy kis holnapi menyusozásban, várunk mindenkit szeretettel 15.00 óra magasságában a Népszigeten a vasúti hídnál! :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72228) Steady74 válasza galervin93 (#72227) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Meddig tervezitek? 7 körül tudok menni vagy 8 még nem tudom.

(#72229) galervin93 válasza Steady74 (#72228) üzenetére


galervin93
őstag

Igazából nincs terv a végére, amíg kitart a hangulat, halak, hőmérséklet... :D De ez a 7-8 nálam a minimum, szóval legalább egy őrülttel biztosan találkozol. :DDD :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72230) Grillo válasza galervin93 (#72229) üzenetére


Grillo
senior tag

Na nekem mennem kell vidékre, úgyhogy nem tudom hogy érek vissza, ha időben, akkor kinézek hozzátok, de cucc nem lesz nálam sajnos.

(#72231) Steady74 válasza Grillo (#72230) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ott lesz Erviné, majd azzal pecálunk.

Ja és a sok ruhára való tekintettel ezúttal a pelletpumpa itthonmarad :Y :B

(#72232) galervin93 válasza Grillo (#72230) üzenetére


galervin93
őstag

Nálam lesz egy plusz szerkó, megóggyuk. :D
A pelletpumpa annyira ruha alatt elfér... :DDD :DDD

A víz kemény 3 fokos, kisebb áradás elejét fogjuk elkapni, egész jó kis előjelek. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72233) Grillo válasza galervin93 (#72227) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint a nagyduna felőli oldalon?

(#72234) galervin93 válasza Grillo (#72233) üzenetére


galervin93
őstag

:K Valahol itt mondjuk, negyedig-félig ott leszek. Mindkét oldalon lehet amúgy parkolni. (Kocsival kicsit kacsázni kell, a Váci útról a Praktiker, Tesco környékén kell bemenni a Zsilip utcára, Waze/Gmaps ismeri!). De tömközzel is vállalható (én pl. lehet hogy vonattal megyek Újpest megállóból, ami gyak. Újpest-Városkapu is egyben [kék metró, buszok], 10 perc sincs gyalogszerrel), aztán akkor otthon hagyható a jogsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72235) Grillo válasza galervin93 (#72234) üzenetére


Grillo
senior tag

Indulásra biztos nem érek oda, Veszprémben leszek egész nap, kérdés mikor tudok indulni vissza. Akkor innen valahol a parton lesztek.

(#72236) hermanyi válasza galervin93 (#72232) üzenetére


hermanyi
őstag

szerkót viszek , kérdéses a csali . Hogy mikor érek azt passzolom :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72237) @mriya@ válasza galervin93 (#72234) üzenetére


@mriya@
őstag

Kecskés Jani farmja mellett sok autó elfér a híd alatt.
Szegénykém most elég rossz bőrben van. 😢

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72238) galervin93 válasza Grillo (#72235) üzenetére


galervin93
őstag

Reméljük mihamarabb, és igen, lefelé max 300-400 méter, 5 perc sétánál nem több. :)

hermanyi
Szintúgy! Legalább szgzuri kolléga és én biztosan ott leszünk, szóval ha (fej)lámpa fényét látjátok lent a parti köveken, akkor gyertek majd le. :DD Csalit viszek fagyasztott halat, ha esetleg valakinek van vastagabb gili jöhet az is, bár csak egyszer próbáltuk és akkor éppen nem adta, de ki tudja, lehet holnap éppen az kell majd nekik... :))

@mriya@
Övé a sok kecske-kacsa-liba?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72239) KunEmber válasza galervin93 (#72227) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem tudom mikor érek oda, csak dumálni megyek ki. Majd találkozunk a helyszínen :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72240) @mriya@ válasza galervin93 (#72238) üzenetére


@mriya@
őstag

Igen, az övé.
Régebben nála vettem napijegyet az öbölre.
Sajnos a covid betett neki (is), felesége elhunyt, ő hónapok óta beteg. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72241) hermanyi válasza galervin93 (#72238) üzenetére


hermanyi
őstag

ha minden igaz fél 5 körül tudok indulni . Csepelről .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72242) galervin93 válasza hermanyi (#72241) üzenetére


galervin93
őstag

:R

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72243) galervin93 válasza galervin93 (#72227) üzenetére


galervin93
őstag

Hú gyerekek, szégyenszemre de késni fogok, olyan 15.20 körül leszek csak ott. :W Elnézést...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72244) galervin93


galervin93
őstag

Jelentem szgzuri kollégával megkezdtük a hadműveletet! :DD
Kb 400 méterre a hídtól délre, pont szemben van velünk a nagyobbik gyárkémény.

Gyertek urak gyertek! :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72245) vihartigris válasza galervin93 (#72244) üzenetére


vihartigris
őstag

Horgásztok is vagy csak a vizet nézitek, levegőztök? ;]

bármi reciproka a semmi

(#72246) Grillo


Grillo
senior tag

Sajnos az egész város be van állva, még egy óra lenne odaérni.

Majd írjátok meg mi volt, bocs.

(#72247) KunEmber


KunEmber
senior tag

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#72248) hermanyi válasza galervin93 (#72244) üzenetére


hermanyi
őstag

Úton vagyok fél óra kb

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72249) sasa311


sasa311
veterán

Megy a hal urak?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72250) Grillo válasza hermanyi (#72248) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát basszus 16 előtt kicsivel indultam Veszprémből, 17 körül már az M7 bevezetőn álltam a dugóban, és majdnem 19 volt, mire Dunakeszire értem. Komolyan azon gondolkodtam már az Erzsébet-híd környékén, hogy félreállok, aztán alszom/eszem/bármit csinálok, mert felesleges vezetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.