Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) sasa311 válasza BlackmMmDog (#72750) üzenetére


sasa311
veterán

Csak furcsa, hogy ilyen precízen vezetted mit fogtál :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72752) smokiii1 válasza 4Grider (#72713) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Múltkor én is feltettem ezt a kérdést. Azt a választ kaptam, hogy egyenes háttal kell ülni. Nyugi én se tudom elképzelni hogyan kivitelezhető ez több órán vagy akár egy egész napon keresztül.

(#72753) @mriya@ válasza sasa311 (#72751) üzenetére


@mriya@
őstag

Én csak annyi tudok, hogy 8 halat vittem haza 30 kiló összsúlyban. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72754) hermanyi válasza 4Grider (#72713) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha jó a ládád akkor rákényszerit arra ,hogy normálisan ülj a ládán és nem fog fájni . Persze vannak kivételek akiknek fáj . De egy jó ládán 5 óra abszolúte kibírható . Van amikor 8-10 óra megy ládáról

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72755) Batib


Batib
őstag

Ma én is megcsináltam az összesítést: 86 alkalom, 263 ponty, 2 amur, 2 afrikai harcsa.
Ponty 2 volt 10kg körül 6-8 volt 5 és 10 közötti a többi leginkább 2-4 kg.
Ami még hozzá tartozik, nálam egy-egy alkalom nagyon-nagyon ritkán haladta meg a 4 órahosszát. Ebből 2db-ot vittem haza, egy magán tórol. Az egyesületnél sportjegyem van.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72756) ooloo


ooloo
őstag

A 10+ év után az idén kiváltom az engedélyt .... tegnap regisztráltam és kifizettem a 2200ft-os plasztikkártyát . Azt írják 30-60 nap mire postázzák . Meg kell várnom a kártyát , vagy a számlával már beléphetek egy szabadon választott egyesületbe ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#72757) pupehap válasza ooloo (#72756) üzenetére


pupehap
tag

Nem kell megvárni, a rendszerbe már bekerültél.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#72758) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Huh, összesíteni kell a fogási naplót....
Nekem ez egy sz.r év volt. Tavasszal hideg volt, alig jutottam ki, a pontyok a tavon egyszerűen nem indultak el mint máskor. Vadvíz is teljesen dög volt, a Rába ezen szakasza egy katasztrófa volt. Aztán jött a nyárfaszöszölés.... Nyár közepétől lopva, szökve (táppénz) jutottam ki pecázni. Ha kijutottam is, nem igazán lettek nagy élmények, akik rendszeresen jártok itt, tudjátok hogy délutánokat ültem a Rába parton, gyakorlatilag mozdítás nélkül. Isten bizony hiányoztak az előző évek bénázásai, mikor a feeder 20-as zsinórja csattanva szakadt, és nem akadóba..... ;]
Halat nem hoztam el, de nem is tudnék büszkélkedni. A telepített tavon fogott pontyok számomra értéktelenek, ezekből azért szákba tereltem párat.
Az idei éven gondolkodtam, megyei folyóvízi jegyet veszek, de lehet a tavi jegyet nem váltom ki. Logikusan gondolkodom, a sebész hétfőn másfél órát faragta, véste a lábamat (Végighallgattam, deréktól lefele tettek bénává 3-4 óra hosszára), ha sikerült is neki rendbe tenni, hónapok mire annyira lábra állhatok hogy terhelhessem, ha még egyszer műteni kell, akkor akár nyár is lehet. Kánikulában úgyis hanyagolom a tavat, tavasszal és ősszel szoktam inkább ide menni.
Százezret kiadni azért hogy párszor kimehessek..... :U Meggondolandó, ugye?
Mindegy, de reménykedem hogy ez az év szerencsésebb lesz....
Tavaly szilveszterkor dolgoztam, éjfél után gyerekpezsgővel koccintottunk, egy Péntek családnevű jó srác kollégával. Megállapítottuk, nekünk csak jó évünk lehet, mert Péntekkel kezdődik az év....Minap írt rám, most temette az anyját (66, korona szövődmények), hogy ez k..a nem jött be nekünk. Ja. :B
Azért volt újévkor lencseleves, meg fánk (ez egy éve kimaradt..), hátha mellénk áll a szerencse. :)
Bocs, kicsit személyes dolgok. Itt a fórumon ugye névtelenül vagyunk. Néha esik szó személyes sorsokról, dolgokról, de azt gondolom, kell is, ettől lesz személyesebb a dolog, hihetőbb az ember aki az avatar mögött áll. Nem baj talán, ha kibújunk egy kicsit az álarc, az avatar mögül. :)

(#72759) ooloo válasza pupehap (#72757) üzenetére


ooloo
őstag

Ha jól értem , akkor az egyesületeknek rátekintése van a központi nyilvántartásra ... remek . Nagyon szépen köszönöm !

Feltételezem , hogy a régebbi ( 10+ év ) egyesületi tagságomat nem tartják nyilván ... a Nagybudapesti Horgászok Egyesületében voltam tag anno . Ha nem találom meg a horgászigazolványomat , akkor vizsgáznom kell .... nem gond .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#72760) smokiii1 válasza Batib (#72755) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Ezt mind felírtad hogy ennyire pontosan tudod? Mert én pl mivel nem vittem haza idén halat, nem tudom miből mennyit fogtam csak az emlékezetesebb napok maradtak meg.
Az egyik mikor sikerült matracra fektetni egy 12,5 kilós pontyot, egy másik alkalommal kb 50 db keszeg/kárász/kárász méretű kisponty jött, a harmadik pedig mikor Látóképen fogtam egy kb 7 órás peca alatt 10 pontyot. Mondjuk egyik se volt nagy, olyan 2-3 kilósan lehettek.

(#72761) @mriya@ válasza smokiii1 (#72760) üzenetére


@mriya@
őstag

Én még a nagyokat sem számoltam össze.
Gyors fotó után mentek vissza.
Kicsiből pedig nagyon sok volt.
Előfordult, hogy inkább abbahagytam a horgászatot, ne kínozzam őket. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72762) Batib válasza smokiii1 (#72760) üzenetére


Batib
őstag

Igen. A telon volt egy fájl oda írtam be mindet, az aznapi horgászat végeztével. Idén először vezettem ezt, kíváncsiságból. Egyik horgásztársam papíron strigulázta, onnan kaptam kedvet.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72763) Sungoo válasza Zoli bácsi (#72758) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem is baj egy kis személyes írás. A példámon tapasztalva kiderült, hogy az avatarok mögött is segítőkész Emberek állnak, és összezárnak a bajban. Nekem nem volt nehéz összesíteni a tavalyi évet, egy percet sem töltöttem vízparton. Kívánok Neked mihamarabbi felépülést, és szerencsésebb évet.

(#72764) pupehap válasza ooloo (#72759) üzenetére


pupehap
tag

Szerintem vedd fel az egyesülettel a kapcsolatot, hátha le tudnak igazolni és nem kell újravizsgáznod.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#72765) sasa311 válasza ooloo (#72759) üzenetére


sasa311
veterán

5 évre van archiválva a nyilvántartós korábbról (2016-tól, mielőtt még bejött volna a teljesen digitális nyilvántartás).
Ha volt engedélyed 2016 után akkor azt bármelyik engedélyt kiadó horgászboltos látja a rendszerben és tud kiadni újat. Ha nem volt akkor 2016 előttről elő kell kaparnod egy bármilyen évjáratú állami horgászjegyet azt elfogadják.
Én is ezt játszottam el 2019-ben, mert amíg építkeztünk addig hanyagoltam a pecát aztán úgy kellett feltúrni egy ősrégi engedélyt.

Ha egyik sincs akkor újra kell sajnos vizsgázni :(

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72766) jansky1


jansky1
senior tag

Mit szóltok az új haldorado videóhoz?

(#72767) Steady74 válasza jansky1 (#72766) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bele-bele kattintottam, most hogy kiírtad, nincs hang jelenleg (gyerek elkunyizta a fülesemet), a képek tetszenek.

(#72768) sasa311 válasza jansky1 (#72766) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem kicsit magyar népmesék érzésem volt, meg, hogy túltolták az érzést, tartalom meg szinte semmi.. A Tisza sokkal jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72769) Zoli bácsi válasza jansky1 (#72766) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

12 hónap a Dunán 1. rész – januártól áprilisig [link] Erre gondolsz?
Majd megnézem, én is belepörgettem, 50 perces, majd kiküldöm a TV-re..... :)

(#72770) faragojof válasza jansky1 (#72766) üzenetére


faragojof
senior tag

Sajnálom, de nekem abszolút nem tetszett. :( Mesterkélt, izzadságszagú meg következetlen. Sem nem természetfilm, sem nem horgászfilm. Bár mindegyikre akar egy kicsit hasonlítani, a végeredmény egy "semmilyen" sem lett.
Ha arra gondolok, hogy milyen jó horgászvideókat csinál (még akkor is, ha akár termékbemutatóként is nézhetem őket), akkor ebben nulla információ van pecáról. Ha meg természetfilmként nézem, akkor meg a környezetről hiányzik a narrációból az infó.
Ja! A narrációt meg egyértelműen ő írta. :DDD Ugyanaz a retorika mint a videóiban.
A vége tetszett a legjobban. Ott végre magát adta.

"Formicate Under Command of the King,,

(#72771) galervin93 válasza ooloo (#72759) üzenetére


galervin93
őstag

Ahogy sasa311 kolléga írja, régi állami vagy vizsgabizonyítvány is jó! Elég kemény lett a vizsgázás, szóval túrd fel inkább a régit. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72772) jansky1 válasza faragojof (#72770) üzenetére


jansky1
senior tag

Az az érzésem volt nekem is, hogy mivel nem jött össze jan, febr a fogás nem volt miről termékbemutatót csinálni, vészmegoldásként jött a természetfilm jelleg. Gondolom az RSD marasztalt folyó szerűséget akartak csinálni.
Keszegperverzeknek ;] : Van matchbotos keszegezés is vmi hajóroncs mellett (március).

[ Szerkesztve ]

(#72773) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem mostanság a predátorosok Hol a hal sorozata bejött, bár néha erőltetett, de jó az operatőr, többnyire hangulatosak a videók, bár a tanulság csekély, de legalább szórakoztat. És még a környéken is vannak, amikor a Dunán forgatnak.
Az utolsó rész elején pedig a drónos vágóképek akadályának rövid leírása plusz alapot adott a résznek. :DDD

(#72774) faragojof válasza jansky1 (#72772) üzenetére


faragojof
senior tag

Szendőfi Balázs
Ő természetfilmes. És szerintem nagyon profi.
Ljasuk Dimitry
Ő nemtom mi. Talán a Tisza-tó polihisztora? De amit csinál nagyon tetszik. Összeszedett, ötletes.
Döme profi horgász, nagyon jó marketinges. De hogy ezt a katyvasz videót minek csinálta, halvány fogalmam nincs.
"Keszegperverzeknek" :DDD
Így csinál egy profi horgász. Ha kétszer lukra fut, megcsinálja a szerencséjét!

"Formicate Under Command of the King,,

(#72775) PpenoO válasza galervin93 (#72771) üzenetére


PpenoO
őstag

Én már az online rendszeren vizsgáztam tavaly. A vizsgát 10 perc alatt lezavartam és egy kérdést rontottam az 50ből. Nézett is a vizsgabiztos :Y de véleményem szerint nem nehezek illetve kikövetkeztethetőek a kérdések, pláne, ha előtte lepörgeti párszor az ember fia az online vizsgatesztet.

(#72776) hermanyi válasza jansky1 (#72766) üzenetére


hermanyi
őstag

Ne Dömét nézd hanem [SziSzit]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72777) jansky1 válasza hermanyi (#72776) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem én vagyok a célközönség, de azért meg szoktam nézni a filmjeit. A matchfishing műsorát Jéger Szabolccsal kifejezetten kedvelem a f&h-on.

(#72778) busman válasza hermanyi (#72776) üzenetére


busman
addikt

Nagyon szimpatikus...az egyik legszimpatikusabb. :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#72779) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Megnéztem nagyjából én is. (Végére estek be látogatók :D )
Erdélyi Pupa Balázs filmjeire, meg a Caperlan filmekre emlékeztetett...Mese, filozófia, kevés "szakmai" tartalommal. Nekem tetszett, jobbára a szép táj miatt, meg ugye az elején voltak mozdítás nélküli pecák, ilyet egy "normális" horgászfilmben nem nagyon látni, itt végre ezt is bemutatták. :)

(#72780) vrob71


vrob71
tag

Sziasztok! Holtágra, csatornára vásárolnék gumicsónakot kb. 3m hosszig, egyelöre motor nélkül, evezövel használnám. Ha van ajánlat kérném írjátok meg.

[ Szerkesztve ]

(#72781) hermanyi válasza busman (#72778) üzenetére


hermanyi
őstag

Nagyon kilóg a nagyok közül . Minden értelemben . És Magyarországon az Ő filmjeiben találsz tartalmat is . Rajta kívül 1 film volt amire azt mondom ,hogy igen ilyennek kellene lenni a horgász filmeknek . Az egy MATRIX film volt Siroki Dáviddal . Az is csak azért lett nagyon jó ,mert Polyáca Cs-nak nem volt köze hozzá. :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#72782) @mriya@ válasza hermanyi (#72781) üzenetére


@mriya@
őstag

Én inkább játékfilmeket nézek. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72783) galervin93 válasza PpenoO (#72775) üzenetére


galervin93
őstag

Persze, simán megugorható, kis tanulás + a digitális felület, azért egy egy diplomavédés. :DDD De nehezebb mint a régi rendszerben.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#72784) horcsog


horcsog
tag

Nekem bejött ez az új Döme film, valamit visszaad abból mi is az a horgászat. A Döme féle vadvízi kalandok sorozatban vannak jó filmek.

Kár, hogy csak békéshalra pecázik Döme, arra is szinte csak feederrel a filmeken. Ez kicsit egysíkúvá teszi egy idő után még a jobb filmjeit is. De ez most kifejezetten tetszett, végre nem arra volt kihegyezve a film, hogy egy halastóból haldós kajával lehet fogni a telepített pontyot. :)

[ Szerkesztve ]

(#72785) jansky1 válasza horcsog (#72784) üzenetére


jansky1
senior tag

Lesz rablóhalas horgászata, azt hiszem a Tisza-tavi sorozatban.

(#72786) sasa311 válasza jansky1 (#72785) üzenetére


sasa311
veterán

Volt benne egy pár perces harcsázós rész, amikor az amuri kagylóval harcsázott (amúgy az élőn, nem a Tisza tavon)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72787) jansky1 válasza sasa311 (#72786) üzenetére


jansky1
senior tag

Valóban, már el is felejtettem. Itt is van.
A sorozat címe "4 évszak horgászbottal a Tisza-tavon", azért írtam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#72788) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Erről a fajta megoldásról mi a véleményetek?
[LEEDA CONCEPT GT 12FT TWIN TIP]

1.4 T-jet M32

(#72789) horcsog válasza jansky1 (#72785) üzenetére


horcsog
tag

Megnéztem ezt a Tisza, Tisza-tó epizódot is , tényleg harcsázott. Feederbottal. :) A léki feeder peca után feederbotos harcsázás is megvalósult. :) Még egy feederbotos kuttyogatás, vagy pergetés azért hiányzik , vagy nádi pontyozás és kiderül feeder mindenre jó.

Mondjuk ez a feeder amit harcsázáshoz használt egy elég erős fenekező bot feederspiccel. De a harcsa feederspicc nélkül is hajtogatta volna a párszáz grammos bot végét. Mindegy , legyint.

De amúgy tetszett ez a rész is. Amin nagyot néztem lazán megfogja a döglött kagylókat gumikesztyű minden nélkül. Óvatosan azzal ha valaki kipróbálja mert lehet könnyen egy vérmérgezés belőle mondjuk egy seb a kézen , vagy megböki a horog miközben így csaliz. + elég erős szaga is van amit lemosni csak vízzel nem lehet. Egy haverom szokott úgy csalizni szed kagylót kiteszi a napra 2-3 napig lesz bukéja és utána azzal csaliz. Gumikesztyű nélkül nem nyúlnék hozzá. :) De fogós csali ha valaki bírja vele a csalizást.

[ Szerkesztve ]

(#72790) smokiii1 válasza hermanyi (#72781) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én mondjuk kedvelem Polyák Csaba filmjeit is (remélem jól írtam a nevét), de mostanság nekem is Szilvási Szilárd filmjei a legjobbak. Nem etető anyagot reklámoz, botot, orsót stb hanem valóban azon van a hangsúly hogy egy adott technikát hogyan tudsz hatékonyan művelni. Illetve főleg a match botos így szerelek én videói tetszettek nagyon. Rájöttem belőlük hogy nyáron miket rontottam el én match botozás közben.
Na meg az egyik match botos keszegezős videóban mikor rossz botzsákot vitt el vagy otthon hagyta a merítőt. Sokkal emberibb mint Döme 180-szor látott akármilyen pontyos videója vagy akár a method sulis videók, pedig abból azért tényleg lehetett tanulni is, akármilyen egyszerű is a methodozás, de az alapokat elsajátíthatják azok akik a nulláról kezdik.

(#72791) Steady74 válasza smokiii1 (#72790) üzenetére


Steady74
Topikgazda

PCS eladja magát 3 kg ingyen etetőanyagért, nem hiteles.

(#72792) sasa311 válasza horcsog (#72789) üzenetére


sasa311
veterán

Ezt az amuri kagyló még nem büdös amikor feljön a víz tetejére frissen. Persze ettől a fertőzés részét még értem, de akkor ez igaz csontira, gilisztára, halszeletre, mindenre :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#72793) @mriya@ válasza horcsog (#72789) üzenetére


@mriya@
őstag

Én csak fenekezéshez, úszózáshoz, pergetéshez használtam a 4,20-as xtra-heavy feederbotomat. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#72794) szgzuri válasza @mriya@ (#72793) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én spiccbotként használtam feeder botot snecit fogni.

(#72795) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Olyan ez a feeder bot, mint a tampon..Mindent lehet vele csinálni....... ;]
Volt hogy a Rábán egy balin ott rabolt előttem, órákon át, nem volt más bot, levágtam a végszereléket, aztán 3,9m-es feederrel, nyeletős orsóval dobáltam woblert......
Poénnak jó volt, de pár perc után úgy éreztem letöri a kezemet.
Amúgy szerintem egy könnyű feeder bot egy úszós bothoz áll legközelebb (Match), míg a durung, erős feederek egy könnyű, 2,75 LBS bojlis bottal mutatnak hasonlóságot.

(#72796) jansky1 válasza @mriya@ (#72793) üzenetére


jansky1
senior tag

Ebből a topicból tudtam meg, hogy a vanity remek etetőbotként is funkcionálhat. :DDD

(#72797) horcsog válasza sasa311 (#72792) üzenetére


horcsog
tag

Attól függ mennyire friss. Ha nyáron döglik a kagyló , még a csónakba pakolok már érzem , hogy "kagylószag" is keveredik a többi vízparti illat közé. :) Pedig nincs tele a víz dögökkel , csak itt ott. Ugyanúgy ahogy a döglött halat is sokszor előbb megérzed mint meglátod ha 100 méteres körzetben van valahol. :)

Csontikat amit boltban veszel fertőtlenítik , átmászatják valami fertőtlenítő poron vagy ilyesmi. Giliszta persze trágyában, földben van ott is lehet gond , de mégse egy bomló "hús". Kagyló amúgy is nagyon könnyen romlik egyik legkönnyebben megromló húsféle. Nagyon kényes étkezésnél is nagy figyelmet igényel friss legyen.

Mindig van nálam bőr munkáskesztyű ha harcsázni megyek , kiemeléshez, ha nem is készültem kagylós csalizásra az ott van és azt felveszem biztos ami biztos .

[ Szerkesztve ]

(#72798) horcsog válasza @mriya@ (#72793) üzenetére


horcsog
tag

Annak idején egy teleszkópos 200 grammos botot használtam pergetéstől , úszózás , fenekezés sok mindenre. Az volt az egyetlen peremfutó orsóval felszerelt botom mint ifjúsági horgász. :) Dömének valószínű van harcsázó botja is , csak nem ő gyártja akkor bemutatja mi mindenre jó egy feederbot. De azért a léki fenekező horgászat feederrel az mindent vitt nálam. :) Sok furcsaságot láttam már vízparton de, hogy valaki lékről fenekezzen és spiccről nézze a kapást és még elmagyarázza, hogy ez miért jobb mint úszóval. Ezt már nem tudja felülmúlni akármit talál ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#72799) saen válasza horcsog (#72798) üzenetére


saen
veterán

Dömét nem sokat látod nem feeder bottal. Főszezonban csak azt tolja az üzlet miatt, hidegebb hónapokban néha lemegy süllőzni ha nagyon mondják neki, hogy eszik valahol, de kb ennyi.

(#72800) horcsog válasza saen (#72799) üzenetére


horcsog
tag

Emlékszem még régi horgászújságokban , haldoradó előtti időkben írogatott pergetésről is, gumihalas süllőzés ilyesmik. Gondolom sokat úszózhat, mint régi versenyző, ha van ideje rá a sok feederfilm mellett. :)

Egyébként nem igazán értem a feedernek ezt a nagy népszerűségét. Olyan szempontból értem , hogy egyszerű fenekező módszer, és finom cuccot lehet belőle összerakni. Csak kevés olyan helyzet van amikor egy feeder a legjobb választás. Keszegezni jobbak az úszós módszerek a legtöbb esetben. Nagyobb halakra , vagy távoli fenekező horgászatra megint nem a legideálisabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.