Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) Daidalosz válasza galervin93 (#68939) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Csak azért ajánlottam a hosszabbat, mert azzal kicsit könnyebb a kövezéssel párhuzamosan húzni a felszíni vooblereket, meg, ha olykor balinra vált az ember, könnyebbek a messze-dobások.
De valóban, bokros terepen körülményesebb, mint a rövidebbek.

(#68952) horcsog válasza hermanyi (#68949) üzenetére


horcsog
tag

Pont fordítva vagyok messzire nem szeretek horgászni matchhel. Egyrészt nem tudom megetetni pontosan , másrészt meg nagyon sokat kell gépészkedni , az már egy nehéz módszer , nekem . Biztos van olyan helyzet amikor 40-50-60 méterre valaki meg tudja etetni horgászni az eredményes lenne. De én ezt nem tudom. Az etetésnél már megbuknék nem tudok olyan távra pontosan csúzlizni. :) Nincs is hozzá szerelésem matchben úszóban se botban sem. Nekem ez a rövid táv 20-25 méteres max amit kényelmesen megetetek meghorgászok.

[ Szerkesztve ]

(#68953) Daidalosz válasza hermanyi (#68944) üzenetére


Daidalosz
kezdő

4.0 m-es DAM Tele Fino-val (2-10 g), 3, 3,5 g-os cuccot ha nem is "ejteni", de dobni könnyedén lehet 25-re.

(#68954) horcsog válasza Daidalosz (#68953) üzenetére


horcsog
tag

Önsúly nélküli kristállyal is szoktam pecázni , de azt úgy az ütköző ólom , az a "főólmozás" úszó fölött alatt . Sekély vízben 1 méteres és hasonlókban. 1 gramm körüli súllyal. Azt már tényleg csak ejteni lehet. :) Ha nincs sok sneci mi halat lehet vele fogni tavasszal mikor átmelegszik a sekély víz. Ha sok a sneci akkor az baj megrohanják az úszót olyan finoman "csobban" azt hiszik valami kaja és felveszik a lassan süllyedő csalit is. Pont a lényege elveszik így.

[ Szerkesztve ]

(#68955) Daidalosz válasza horcsog (#68954) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Én magam által, gyékényszárból készített úszókat (1-3 g között) használok ugyanígy, ahogy leírtad (azzal a különbséggel, hogy a súlyok mind az úszó alatt vannak). És igen, nekem is ez a tapasztalatom: nagyon eredményes tud lenni!

[ Szerkesztve ]

(#68956) horcsog válasza Daidalosz (#68955) üzenetére


horcsog
tag

Akkor az teljesen természetbarát megoldás, gyékényből. :) Nekem régi Drennan kristálywaglereim vannak amik önsúly nélküliek , teljesen átlátszó test , csak az antenna színes. Régen vettem egy készletet ebből és még mindig van belőle. Nem tudom mekkora jelentősége van, mert általában ha sekély vízen kinn van a hal elég zavaros a víz. Szóval valószínű nem zavarná őket ha nem átlátszó az úszó. :) De fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#68957) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#68945) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ebben segítsetek légyszi :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#68958) hermanyi válasza Daidalosz (#68953) üzenetére


hermanyi
őstag

Leirtad a lényeget "nem ejteni".
De elengedtem.

Amúgy én sem szeretek 30m fölé matchbottal horgászni. Pedig felszerelésem 60méterre is adott, mint dobni mint etetni.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68959) jansky1 válasza Sziszifeca (#68945) üzenetére


jansky1
senior tag

22 nyeletőfékes orsójuk van. A kereted alapján leszűkíthető 2-3 találatra. Szerintem válaszd, amelyik tetszik, nagy különbség nincs ezek között.

(#68960) mario1012


mario1012
tag

Sziasztok.
Próbáltam visszakeresni, mert emlékszem, hogy olvastam itt mikor tavasz vége felé a rendeletet meghozták szép kártya elfogadással kapcsolatban, (hogy ahol elfogadják ott minden alszámla részről fel lehet használni az egyenleget) szóba került egy pár horgász webshop, de nem találtam csak egy találatot. A Rácvárosi horgászboltot. Ha esetleg tudnátok még ilyen webshopról és írnátok pár alternatívát az nagy segítség lenne. :R

(#68961) yanna válasza mario1012 (#68960) üzenetére


yanna
őstag

Összefoglaló.

(#68962) 4Grider válasza @mriya@ (#68946) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én szombaton délután csónakkal mentem a Velencei-tavon egy 4 kilométeres kört, de egy elpusztult halat sem láttam.
Kapás viszont a tó közepén sem volt. Fényváltás környékén még rablást sem nagyon láttam. :((

(#68963) fojtviki válasza @mriya@ (#68946) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nagyon furcsa dolgok mennek ott. Nem is tudom, kb egy honapja valamelyik horgasz csoportban felhaborodva tettek ki kepeket, hogy pusztul a hal. Sot meg azt hiszem, valami madar is haldoklott. Irtak, hogy ez biztos mergezes stb. Bejelentettek a horgaszok, akkor azt a valaszt kaptak, hogy oxigen hianyos a viz es ezert van tomeges halpusztulas. Tegnap pedig egy hirbe botlottam, miszerint 4 strandot zartak be, azt hiszem a deli parton, mondvan, hogy szennyezodott a viz. Szoval a horgaszoknak csak igaza volt, valaki gondolom mergezi a vizet. Gondolom a madarak sem azert pusztultak, mert oxigen hianyos a viz :DDD

(#68964) @mriya@ válasza 4Grider (#68962) üzenetére


@mriya@
őstag

A balatoni angolnapusztulás sem volt az egész tavon érzékelhető, de egyes partszakaszokon katasztrofális volt. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68965) mario1012 válasza yanna (#68961) üzenetére


mario1012
tag

Oh, köszönöm szépen. A legkézenfekvőbb helyen nem kerestem, csak a korábbi hsz-ok között. Ezek közül már lehet nézelődni. ;)

(#68966) @mriya@ válasza fojtviki (#68963) üzenetére


@mriya@
őstag

[Itt, ni!]

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68967) 4Grider válasza fojtviki (#68963) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 4 strandot fekália vízbe kerülése miatt zárták be. A csatornahálózat ui. nem bírta mindenütt az intenzív zivatarokat elvezetni...
A júniusi dévér pusztulás egyértelműen a nagyon hirtelen vízmelegedés miatt volt. (Május végén még kifejezetten hideg volt a víz, június közepére 10 fokot emelkedett.) Olyankor ui. természetes velejáró a biológiailag oldott oxigén csökkenése.

(#68968) hermanyi


hermanyi
őstag

velencei tó vízszintje a baj . fele annyi van benne mint a rendes üzemi szint . A kánikula es eső mentesség pedig megtette a magáét . Feeder OB volt és a 80 fös mezőny fele nullázott.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68969) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Rába folyó... Vagy tó....Elő sem szedtem a nehéz fegyverzetet, 25gr.os kosár ment a sodrásba ;] .

(#68970) galervin93 válasza Zoli bácsi (#68969) üzenetére


galervin93
őstag

Cipő le, nadrágszár feltűr, és egy finom pergető cuccal be a zátonyhoz, megdobálni két oldalt a belógó gallyakat... :))

Nekem ma sem szakadt meg a pechsorozatom az RSD-n, 2.5 óra napkeltétől konkrétan egy kapást sem hozott feederrel, pedig 3 távon is próbáltam (partközel, törés felső sekély, meg alsó mély vize). Majd legközelebb... :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#68971) doile911 válasza fojtviki (#68963) üzenetére


doile911
csendes újonc

Mi vasárnap voltunk lent, párom kollégája strandolni ment és a kutya strandra nem engedték be a kutyát mert hogy szennyezett a viz.

Az a horgász újonc, ahol a 2kg ponty nagy hal, a csuka nem létezik, ha fogtunk valamit aznap (sneci is ér) akkor már nyertünk.

(#68972) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Márna. zip Azt hittem halat fogtam, ki csavarta a tartót. :D Bio ponty matrac... :B

(#68973) sasa311


sasa311
veterán

Pva hálót vagy zacskót nem lehet valahol nagyobb kiszerelésben / nem horgász célra venni? Nem akarom elhinni, hogy ilyen horror ára van, mint a peca boltokban :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68974) 4Grider válasza sasa311 (#68973) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán speciális mosodai zsákok készülnek még poli vinil alkoholból (PVA), de azok is elég drágák, meg nagyok etetőanyag bejuttatásához. Persze fel lehet darabolni, kérdés, hogy rendes fóliahegesztővel hegeszthetőek-e. Meg a mosodai zsákok 45 fok feletti vízhez vannak belőve...

(#68975) mano660


mano660
tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a véleményeteket a [Maxima Chameleon] zsinórjairól, feederen használva.
Előre is köszönöm!

(#68976) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

az elmúlt 2 hétben volt peca rendesen (6), Benkó Szabadidő Kecskemét, Balog tanya, Tiszakécske II. holtág, Kozák tó

legutolsó két Benkó pecámról rakok fel képet 7.30 és 12+-os (mindig rossz fotós volt közelben :DDD )

(#68977) bercsi válasza BlackmMmDog (#68976) üzenetére


bercsi
aktív tag

Szép torpedók :C
Kécske II milyen most, nincs bedögölve a víz? Szombaton nem mertem lemenni, helyette Alpárra látogattam el. Pont jókor, szinte az egész holtágat ellepte a sulyom :(((

(#68978) BlackmMmDog válasza bercsi (#68977) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szép hangulatos nappali peca volt :) 8 ponty kapásból 5 meg lett (két 1,2-as és egy közel 7kg akadt le).1,6- tól 3,1-ig lett meg.

(#68979) hermanyi válasza mano660 (#68975) üzenetére


hermanyi
őstag

nem arra van . az match zsinór , a feeder megöli .
MAP zsinórt ajánlok . Vagy esetleg Gorilát (nekem nagyon nem jött be )

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68980) mano660 válasza hermanyi (#68979) üzenetére


mano660
tag

Köszönöm a válaszodat!
Ránézek a MAP-ra, a Gorilla nekem sem jött be.

(#68981) bercsi válasza BlackmMmDog (#68978) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ez már nagyon jónak mondható ott :)
Na legközelebb lenézek én is, hátha szerencsém lesz :D

(#68982) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hazaértem a Rábáról, erősen rövidülnek a napok, holnap meg meló.
Nem sok mindent vártam, meleg is van, víz meg alig, amint láthatjátok a délután feltöltött képen. Úgy voltam vele, inkább a vízpart, mint itthon tévézzek ebbe a melegben. Fújt a szél, egész hűs volt a vízpart, estefele felhősödni kezdett. Legnagyobb hal egy akkora kárász, ami pontyból is erősen méretes lenne. Kis márnák, paduc, kárász jött. Annyi kapás, halfogás mindig volt hogy ne unjam meg. Methodot beküldtem a "sodrásba", a 25 gr-os kosár kb 1m-el ment lejjebb, mint ahova dobtam, kb 2m-es lehetett a víz. Egy gubancgátlós feeder szereléket bedobtam a szinte álló vízbe a sodrás szélén, csináltam egy etetést. Hiába az etetés, a halak legnagyobb része megint a methodra jött, mint máskor.
Estig jött egy kis víz, kb 20-30centit feljebb jött, szinte eltűntek a szigetek.
Én nem tudok szép halakat mutatni, ez az év ilyen....De ma is jól szórakoztam. Csönd volt, vízpart....Mi kell még..? Sör, de azt otthon hagytam. ;]

(#68983) Steady74 válasza mano660 (#68980) üzenetére


Steady74
Topikgazda

MAP Optimumot is a Maxima gyártja, még egy ajánlás a részemről!

(#68984) smokiii1 válasza horcsog (#68952) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem is ez a 20-25 méter ideális match bottal. Ahogy írtad is annál messzebb már nehéz etetni is, én meg az úszót is nehezen látom ilyen nagy távolságokban.
Az meg hogy te eldobsz könnyedén egy 4+2es úszót erre a távolságra, oké elhiszem, nekem nem megy. Persze vastagabb zsinórral horgászom, az is visszafog, meg biztos a dobástechnikám se az igazi még, de én kb 30 méternél nem tudok messzebbre dobni még a 14 grammos úszóval se. Ha erősen dobom akkor gubancolódik és nem is megy messzebbre, ha meg jól dobom akkor max 30 méter. Abból visszatekerek a zsinórsüllyesztés miatt és kb 25-27 méteren vagyok. Vagyis így szemmértékkel azt mondom kb annyi.

(#68985) mano660 válasza Steady74 (#68983) üzenetére


mano660
tag

Köszönöm, teszek egy próbát.

(#68986) @mriya@


@mriya@
őstag

moon

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68987) horcsog válasza smokiii1 (#68984) üzenetére


horcsog
tag

Nem tudom mi lehet az oka, de így látatlanban az a tippem a botod nagyobb súlyok dobására van kitalálva. Amit én használok azzal 14 grammos úszót nem is lehetne normálisan dobni mert túl sok lenne a botnak.

4+2-öt akkor rakok ha pl 20 méterre etettem és feltámad egy erős szél akkor ne kelljen izmozni a könnyebb úszókkal felteszem a 6 grammos nehézbombázót. De általában nem is használom mert ehhez már illene dobóelőke is .

Ha összhangban van a cucc (bot, orsó, zsinór) 14 grammos úszóval 70 méterekre lehet horgászni (hátszél nélkül:)

(Milyen a meder meghatározza érdemes e messzebb horgászni. Lehet a 20-25 méter is nagyon sok mikor 8 méterre van a medertörés és onnan egyenletes iszap befelé. Egy kocka tavon ami egy lavór sok esetben mindegy 10 méterre vagy 30 méterre horgászol akkor sokkal jobb 10 -re gyorsabb a peca pontosabb az etetés. De ez már egy másik téma . )

[ Szerkesztve ]

(#68988) smokiii1 válasza horcsog (#68987) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Na ez a másik dolog. 10 gramm alatti úszót már egy kis felszíni sodrás is elviszi a helyéről.

(#68989) szgzuri


szgzuri
csendes tag

Tegnap a Pilismaróti öbölben horgásztunk. Én először jártam ott, kollegám tavaly már busázott párszor a vizen. Ő most is busázott, én egy busás és egy hosszúelőkés keszeges bottal készültem.
A busák elkerültek minket, viszont a keszegek nagyon szépen összegyűltek az ütemes etetésre. Napközben a nagy meleg ellenére, a távolabbi, mély vízből folyamatosan húzták a spiccet a 25-35 centis dévérek.
Két kisebb potyka is felvette a csontit.
Nagyon élvezetes peca volt.

(#68990) Aflamin


Aflamin
tag


Új faj ?

(#68991) sasa311 válasza szgzuri (#68989) üzenetére


sasa311
veterán

Mekkora a víz?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68992) jjohn


jjohn
aktív tag

Végre lejjebb ment a Duna vízszintje, ami által elérhetővé vált a kedvenc helyem. Igaz még a part dagonyás, de megközelíthető a hely. Sok hal ugyan nem jött, gondolom még meg vannak zavarodva a vízszint miatt, illetve jól elmosta az áradás a beszoktatott helyet. Rekordom szilvaorrúban most 1,17 kg. Etetőanyag Big Case Tímár, csali csonti, alagút kosár 130 gr benne a kaja és csonti is, előke 0,16 Nevis Vision, horog Gamakatsu LS-2260B 10-es horog. Amíg a szilvát hámoztam ki a horogból, a másik botot majdnem bevitte valami a vízbe, gyors akasztás a horogelőke volt a leggyengébb láncszem, szakadt így nem tudom kivel volt dolgom "márnára tippelnék" a keményebb fajtából. Alapjában véve jó kis horgászat volt 4 órában,volt jobb is de most ez van. Persze volt pár ami leakadt a partközelben, de ez egy ilyen szakma. :) :)




(#68993) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok
Nagyméretű merítőháló ajánlásokat kérnék kinek mi vált be.
Nem a legolcsóbb nem a legdrágább olyan középkategóriás érdekelne ami strapabíró kis szővésű háló és szerintem nem a teleszkóposak a nyerők ,de kezdőként mindent köszönök.
Az xfisch.hu oldalon nézelődtem egész jó áron vannak és van választék bőven bár nem ismerem a boltot mennyire megbízható , eddig a Waterlandból vásároltam ,de ott most hiányos a készlet.

(#68994) horcsog válasza smokiii1 (#68988) üzenetére


horcsog
tag

A legelső kérdés a bot milyen súlyú úszókkal dolgozik jól dobásnál. Mennyire segít rá a dobásra adott súlynál. Normál esetben hozzá passzoló súlynál a bot sokat rásegít a dobásra, főleg egy matchbot. Szóval nem kell izmozni ugyanahhoz a távhoz mint egy hozzá nem passzoló súlyú cuccal .

Egy nagy úszót is ki lehet finomra súlyozni, főleg matchúszókat amiket eleve finom pecához találtak ki. Max annyi probléma van a nagyobb súlyú úszókkal ott dobóelőke kell jobban megnyúzzák dobásnál a zsinórt. + beérkezésnél azért úgy kell rásimítani a vízre ne csobbanjon mondjuk sekély vízben vagy olyan vízen ahol ez zavarhatja a halat. De ez azért kezelhető .

Csak azt akartam az egésszel mondani ha küzdened kell az etetés túldobásához , nem dobod lazán túl akkor az gubancot hozhat, kinyírja a zsinórodat , macera, megutálod a műfajt.

Ha ez ideális súlytartomány megvan tól-ig mekkora úszókkal dolgozik jól a bot, akkor jöhet az milyen az ólmok elhelyezkedése a zsinóron , csúszó, vagy fix úszó, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#68995) galervin93 válasza smokiii1 (#68988) üzenetére


galervin93
őstag

Bebacna. Az hogy mennyire "áll ellen" az áramlásnak, az nagyban múlik az ólmozáson. Ilyen esetben kiveszel minden súlyt az úszóból, felraksz egy 8 grammos gömbólmot, alá 30-50-70 centire a jelzőt, hidd el, egy kis felszíni pitty-putty nem fogja elvinni.
Meg persze zsinór süllyesztés, ez is a kulcsa a dolognak.

jjohn, szép peca, gyönyörű szilva, grat!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#68996) smokiii1 válasza galervin93 (#68995) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Oké de amiről te beszél az már slider. Én eddig fix úszóval próbálkoztam. Ha fix úszóval dobsz úgy hogy a zsinóron lévő súly nagyobb mint az úszó súlya akkor nem jól repül.
Na mindegy majd rápróbálok a sliderre ha visszakapom végre a botom, de lehet az csak jövő héten lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68997) galervin93 válasza smokiii1 (#68996) üzenetére


galervin93
őstag

Kabáthoz a gombot, és ne fordítva.
Próbáld ki, pont ez a lényege, hogy megannyi irányzat van az "úszózás-on belül.
Ez nem egy faék method, hogy zsinór, kosár, horog földön-vízen-levegőben... :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#68998) jjohn válasza galervin93 (#68995) üzenetére


jjohn
aktív tag

Köszi. Jelen esetben ez van, de hát ez ilyen nincs mindig kolbászos kerítés :) , inkább kint legyen az ember. A múltkori dévérem, az 1,55 kg-t nyomott, eddig a legnagyobb amit tavon fogtam az 2 kg volt. Erre mondják "sok kicsi sokra megy".

(#68999) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Honnan tudok rendelni alaktrészt ha tudom a robbantási ábrából azt hogy melyik kell? Google semmit se dob fel.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#69000) @mriya@ válasza BogyóBP (#68999) üzenetére


@mriya@
őstag

Sok esetben kizárólag a szervizek kapnak alkatrészt., néha csak a márkaszervizek. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.