Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) musli26


musli26
tag

A By Döme Team Feeder Pearl Carp orsóról aki használja elmondaná a véleményét.
Váltani szeretnék erre.
Érdemes?
Megéri az árát 15k.
Vagy inkább a power fighter 12k jobb?(ár-érték)
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#68752) dik válasza yanna (#68741) üzenetére


dik
őstag

Élővízre kell menni hátha ott nem ilyen... Ja és persze beszámolót is tudsz mondani majd... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#68753) hermanyi


hermanyi
őstag

Jó reggelt :) :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68754) WarninShotZ válasza hermanyi (#68753) üzenetére


WarninShotZ
tag

Jó kis hét zárás, görbüljön, vagy nyúljon a gumi. :DDD :C

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#68755) Zoli bácsi válasza musli26 (#68751) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ezekből az orsókból nekem van Power Fighter, meg Master Carp Pro LCS. A Pearl kettő között helyezkedik el, ilyenem nincs, de tekergettem a boltban.
Először amit olvastam róla, negatívum, de lehet csak az első szériát érintette...Na, amikor megjelent, többen írták hogy a napon a fehér színe bemattul, inkább beige színű lesz.
A Carp Fighternél annyival jobb, hogy csapágy van a kulissza fogaskereke alatt, meg erősített a nyeletőfék rendszer. Közben megtaláltam a szétszedős tesztet, le is írják, több helyen változtattak a kistesóhoz képest, azért strapabíróbb. [link]
Szerintem megéri a felárat. De hozzáteszem, ez a típus hiányzik nekem, viszont megtekergetve tényleg szépen fut.

[ Szerkesztve ]

(#68756) Steady74 válasza hermanyi (#68753) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hajrá papa!

(#68757) frozy


frozy
csendes tag

Orsó fék lamella olajozáshoz milyen olajat lehet használni? Műszerolaj is jó lehet, vagy valami speciális kellene? Ha utóbbi, akkor hol lehet venni ilyent? Köszi!

(#68758) Daidalosz válasza frozy (#68757) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A műszerolaj teljesen megfelelő.

(#68759) KunEmber válasza frozy (#68757) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én ezt mentettem el a fórumról, talán Zoli bácsi az alkotó.

Ha piszkosak a lamellák, fél deci lakkbenzinben átmosom, ezután kell egy fél nap száradás, különben zsírzás ellenére is nyikorog a fék. Száradás után átkenem szilikonzsírral (Biciklisboltban veszem) a filc lamellákat, kevés teflonos zsírspray-t is fújok rá. Konyhai papírtörlővel áttörlöm, ne tocsogjon a kenőanyagtól, és összerakom. Teljesen jó a műszerolajos átitatás is. Ha csak zsírspray-t fújok, az is jó. Ezt a szilikonzsírt profi pecástól hallottam. Lényeg, hogy ne szárazon fusson. Illetve leitatom róla a fölösleget, ne follyon a dobból a kenőanyag, zsinórra kerülve annak nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#68760) doile911


doile911
csendes újonc

Sziasztok!


Szárad a clear coat életem első két teljesen általam készitett wobblerjén.
Gondoltam megosztom veletek büszke vagyok rájuk.

Az a horgász újonc, ahol a 2kg ponty nagy hal, a csuka nem létezik, ha fogtunk valamit aznap (sneci is ér) akkor már nyertünk.

(#68761) Zoli bácsi válasza KunEmber (#68759) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, ezt én írtam...Talán nem is olyan rég. :)
Amúgy a napokban kipróbáltam ezt a fajta zsírt is a filcre [link] Ez is tökéletes. Szépen beleivódik a filcbe.
Ami tapasztalatom még lett a fékekkel kapcsolatban:
Az sem mindegy milyen a filc lamella az orsóban. Volt egy orsóm, azt akárhogy kókányoltam, nem lett az igazi a fék. Nehezen indult meg, darabosan dolgozott. Szétszedtem sokadszorra, nézegettem, arra jöttem rá, hogy valami nagyon vékony az anyaga a filcnek. Hamar találtam egy elfekvő pót dobban hasonló méretű (1mm-el kisebb átmérőjű) lamellákat, amik szemre kétszer vastagabbak voltak. Ezt betéve olyan lett a fék, amit az ember elvár.
Javaslom mindenkinek, a rossz orsókat, dobokat ne dobja ki, én egy dobozba gyűjtöm, ha kell egy alátét, filckorong, hajtókar... van mihez nyúlni.
Orsóválasztásnál, bár szerintem nem nagyon nézi senki, érdemes megnézni mekkora lamellák vannak a fékben, a Döme orsók fékje az óriás lamellák miatt olyan szuper, olcsó árkategóriában is.

Más. Ha valaki használ halradart, dobálóst, milyen bottal dobja? Én egy teleszkópos 3,5m-es fenekező botot fogtam be, de szerintem egy kisebb pergető bot is bőven elég lenne. Az a legolcsóbb, sárga Energoteam Outdor [link] cucca van. Messze dobni úgysem lehet, hiába a hosszú bot.

(#68762) ooloo válasza doile911 (#68760) üzenetére


ooloo
őstag

Joggal lehetsz büszke ..... gratulálok ! :C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#68763) Daidalosz válasza doile911 (#68760) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ez egy univerzális a jó forma! Milyen fából csináltad?

(#68764) KunEmber válasza Zoli bácsi (#68761) üzenetére


KunEmber
senior tag

Van néhány jegyzetem, ha olvasok valami okosat, elmentem, jó lesz még valamikor. Szépen kategorizálva, jegyzetelve, kereshetően.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#68765) WarninShotZ válasza KunEmber (#68764) üzenetére


WarninShotZ
tag

Okos ötlet, és jól tud jönni bármikor. :D Elkezdtem én is anno, de aztán félbemaradt pár cikk/olvasnány/videó után.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#68766) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#68761) üzenetére


@mriya@
őstag

2X volt, mind 2X eladtam.
Medertörést szépen mutatta, de nem tudtam olyan messzire dobni, mint szerettem volna.
Emiatt egy hajót nem akartam már venni, így menniük kellett. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68767) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, ez a Daiwa Ninja 4000 rosszabb vagy esetleg ugyanolyan mint egy Döme Fine Carp? Vagy véletlenül jobb? Értékegyeztetéssel ajánlották a Raceres eladásba, de egyáltalán nem ismerem. 360as botra kellene egy orsó.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#68768) @mriya@


@mriya@
őstag

Mindjárt leszakad az ég. 👿

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68769) @mriya@


@mriya@
őstag

Beszaladt a nádba, de kierőltettem.
Megsérülhetett a damil, mert merítéskor elszakadt.
Még éppen el tudtam kapni a végét, így meglett őkelme.
6,5 kg.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68770) @mriya@


@mriya@
őstag

5,5 kg

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68771) hermanyi


hermanyi
őstag

köszi aki szurkolt :D
Sorsolásom faca volt . B2 . bő 2méterrel ültem hátrébb mint mindenki a szektorban :D
Az első másfél órában teljesen eseménytelen pecán vettem részt ,majd 2 óra szakadó eső.. Mikor megfogtam az első halamat másfél óra után a jobbomon akkor kérték az első mérést (20kg lehetett csak a szákba ,ha 25 volt akkor is 20 nak számított) 18700 valamennyit mértek neki :) . Onnantól kezdve voltak beeső halaim . nem sok pár db . Sajnos volt 5 db nagy ,1 hez közöm nem volt csattant a 18 as előke . Volt még 4db amivel el el voltam több kevesebb időt ,2-öt láttam is 10+ osak voltak ,de sajna leakadtak a horogról . Ekkor jött az agyalás ,hogy mi a jó búbánatos francért pattantak le a halak . Topp csere (minden ugyan az kivéve a gumit) lás csodát utána 1 halam sem ment el . a vége 38 900 valamennyi . Ebből az utolsó másfél órában 20 kg . Sajnos az összesitésbe az egyik szákomat már nem sikerült rögzíteni. (mérlegelésnél még megvolt és stimmelt is ) :D Így 26980 al zártam a versenyt szektor 5. ként . Ha megvan az a tizen egy két kiló akkor 1 el előrébb végzek, tehát nem oszt nem szoroz. 57660 al nyerték a szektort .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68772) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

@mriya@: Gratula, érdemes volt kint maradnod. :)
" de kierőltettem" : Gondolom egy picit meggörbült a spicc a dióverőn...... :DDD :) :)

hermanyi MESTER, neked is gratuláció. Ez sport. :R



(#68773) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#68772) üzenetére


@mriya@
őstag

Itt nem lehet sz@rozni velük, mert egyből beugranak a nádba.
A kisebbik nem volt túl aktív, könnyen kijött. :K


Úgy elhúzott mellettünk a zivatar, hogy csak néhány csepp hullott. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68774) Spoon16 válasza KunEmber (#68767) üzenetére


Spoon16
tag

Azt mondják,hogy a Daiwa ebben az árkategóriában még nem az igazi. Nem tapasztalat, csak itt olvastam ha jól emlékszem.

(#68775) jjohn


jjohn
aktív tag

Ebből sem lesz egy darabig peca. Duna Gönyűnél. Általában kb 15-20 méter kavicsos rész lenne még a jelző tábla előtt.
http://gonyuweb.dyndns.org:8022/video.mjpg
Ahol még szeretek horgászni az is durva most és rosszabb lesz a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#68776) KunEmber válasza Spoon16 (#68774) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nekem is ennyi az infóm, csak ugye nem tudom, hogy a százezres Daiwához képest rossz, vagy egy Nevis/Tsurinoya-kategóriához képest is. Mert nekem kellene egy olyasmi és ennyi...

Tipródom rajta.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#68777) jjohn válasza jjohn (#68775) üzenetére


jjohn
aktív tag

Úgy látszik sikerült a webkamera képét beilleszteni, pedig csak állót szerettem volna jelen állapotot rögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#68778) gerii válasza hermanyi (#68750) üzenetére


gerii
addikt

Köszi, ez nem jó hír.

Pesten hol lehetne megcsináltatni, gondolom ha tört botot meg a tudnak javítani, akkor egy merítő nyél is megoldható?

Vagy vegyek egy újat, és ha kompatibilis a mostanival, akkor lesz 2 tartalék tagom?
SerieWalter rakós merítők jó fajták?

Illetve ernyő leszúróból ez a menetes Carp Zoom életképes, vagy inkább a tüskés verzió a jobb?

Köszi!

(#68779) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy kis élménybeszámoló a tegnapi pecáról. Barátommal voltunk kint a Bentán(4-es tó). Nyitásra odaértünk, gyors kipakolás meg szerelék készítés és kb fél óra után már a vízben voltak a cuccok.

Egy ideje megvan az itteni ajánlásra vett matchbot+orsó de még nem volt lehetőségem kipróbálni pedig viszketett már a tenyerem De a tegnapi nap a matchbot volt a főszereplő, mondhatni sikeresen felavattam.
A szerelék 0.18as főzsinór, 14-es fluo előket 12-es horog és egy 6gr-os Cralusso UFO Waggler úszó(fixre szerelve).
Az etetést nem bonyolítottam túl, szemes kaját és 8mm-es pelletet lőttem csúzlival.

Délelőtt jött pár kisebb ponty ilyen teszkós méretű, de nem igazán voltak aktívak a halak. Aztán délben elkezdett szakadni az eső egy órán keresztül. Akkor a halak is felélénkültek, kb minden második dobásra kapás(3-4 hal nem lett meg, volt amelyiket elsiettem a bevágást, volt ami meg fárasztásnál akadt le).

Összességében eseménydús peca volt, fogtam kb 10-12 pontyot(2kg-tól 5kg-ig voltak) meg néhány kárászt. Tudom nem nagy szám az itteni beszámolókat nézve de nekem az eddigi legnagyobb halam volt ez az 5kg-os példány.

A nap tanulságai:
- Meg kell tanulnom csúzlizni. Pár ezer lövés és valószínű belejövök :DD
- A szerelék nem volt az igazi, valószínű rosszul választottam ki az úszót/méretét így amikor feltámadt a szél nem igazán tudtam egy helyben tartani a cuccot.
- Ezt a fenékmérés dolgot még nem érzem igazán így azt is gyakorolni kell még.
- A zsinórsüllyesztést is gyakorolni kell, mert nem nagyon akart menni valamiért.
- Kelleni fog egy új merítő mert azzal ami most van alig tudom megmeríteni a halat, túl rövid a matchbotozáshoz.
Szóval összességében még rengeteget kell gyakorolnom.

A nap hülyesége:
- Barátom kérdezte mekkorát lehet dobni ezzel a matchbottal mert azért még ez a kis 6gr-os úszós szerkó is repült rendesen.
Mondom nézzük meg és jól megküldtem. Nyilván gubanc lett az eredménye(ezen kívül csak egy gubancot sikerült dobni ami azért jó eredmény) illetve az úszóból a kalibrációs antenna egyszerűen kirepült, be a tó közepére. :DD
Viszont mivel folyamatosan egy irányból fújt a szél így gondoltuk a nap végén körülnézünk a part mentén hátha kivitte az áramlat az antennát. Meglett :C

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#68780) sasa311 válasza Horvi (#68779) üzenetére


sasa311
veterán

Milyen bot?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68781) @mriya@


@mriya@
őstag

Ha valaki venne bojlis botot, szóljon! :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68782) hermanyi válasza Horvi (#68779) üzenetére


hermanyi
őstag

Match botozás a horgászat egyik leg összetetteb műfaja.
Az ,hogy a zsinór nem merül az nem biztos ,hogy user error ,egyszerűen lehet szar a zsineg . Vagy csak koszos . tisztitó folyadék sokszor csodákra képes .
Fenék mérés , felólmozod rendesen a szereléket ,majd a forgóra nyomsz egy SSG-t . Innentől kezdve csak annyi dolgod van ,hogy dobálsz és addig állítod a szereléket míg be nem áll rendesen az úszó. ha megvan akkor SSG le és mehet a peca .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68783) Horvi válasza hermanyi (#68782) üzenetére


Horvi
őstag

Igen az feltűnt, hogy nem egyszerű a dolog. Egy ilyen zsinórt vettem. Többen ajánlották a MAP-ot de elsőre drágának éreztem, így gondoltam egy olcsóbb is jó lesz amíg tanulok.
Erről a tisztító folyadék dologról még nem hallottam, ennek utána nézek.

Köszi szépen a tanácsot. Én eddig úgy csináltam, hogy felólmoztam a szerkót és utána egy fenékmérő ólmot raktam a horogra és azzal dobáltam.

A távolság jelölésére milyen opciók vannak a zsinór jelölő filcen kívül?

sasa311 - végül a Zebco Trophy lett a befutó 3,90-es méretben, meg egy Ryobi Ecusima 4000 orsó lett rárakva

Hello darkness, my old friend...

(#68784) @mriya@ válasza Horvi (#68783) üzenetére


@mriya@
őstag

Finom mosogatószeres szivacson kell áthúzni a zsinórt.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68785) hermanyi válasza Horvi (#68783) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem ismerem ezt a zsinórt. Az, hogy azt írják bevágáskor késés nélküli kapcsolat. Ez engem már nem győz meg. Match zsinórok nyúlnak, rugalmasak. Sajnos sokan keverik a pellet waglerezést a matchbotozással. MAP zsinór is inkább pellet waglerhez jó, de használható matchezni is. Pedig teljesen más módszer mások a felszereléssel való elvárások. Én maximát használok hál isten megint lehet venni vettem is gyorsba 3 tekercsel.
Fenék mérés én jobban szeretem a forgó fölé az ssgt.
Zsinór jelölés vagy jelölsz filccel vagy mint a feedernél klipszelsz. Utóbbihoz azért kell némi rutin. De ha sokat dobálsz akkor belejössz. Ugyanez a csúzlit használat. Gyakorlás teszi a mestert.

@mriya@ az nagyon sokáig tart . Kis pumpás aeroszolos flakonba mosogatószeres víz (én folyékony szappant használok) és peca közben ha már nem úgy merül lefújom a dobot . Azonnal oldja a zsíros szennyeződést ami gátolja a zsinór merülését. Tökéletes. Feederen is szoktam használni

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68786) galervin93 válasza hermanyi (#68785) üzenetére


galervin93
őstag

Két megjegyzés a miért/hogyanra:
- azért érdemesebb a forgóra tenni a mérő ólmot, mert így nem függ az előke hosszától az, amit mérünk
- klipszelés főleg nagyobb távokon működik, 30 méter felett, ott már van elég nyúlása a zsinórnak, hogy érkezéskor finoman visszatartva ne legyen gubanc a vége. De ehhez az kell, hogy a meghorgászni kívánt távot maximum néhány méter plusszban meg tudjuk dobni folyamatosan. Én rá szoktam hagyni pár métert a zsinórsüllyesztéshez, de annyira nem vagyok oda a klipszért, inkább a filc.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#68787) csababarca válasza @mriya@ (#68781) üzenetére


csababarca
őstag

Milyen botról van szó?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68788) hermanyi válasza galervin93 (#68786) üzenetére


hermanyi
őstag

Én mindig a forgóra rakom ,így tanultam , de ugye folyó vízen ez a mérés nem az igazi ez tavon működik inkább.
Ha tudsz ugyanakkorákat dobni kb ra akkor megy a klipsz kisebb távon is ,persze finom kéz és bot kell hozzá ,vagy jó bontotű :DDD :DDD :DDD .
Én is a filcet használom . Túl dobok és filcig süllyesztek .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68789) Horvi válasza hermanyi (#68785) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Minden infó/tipp/trükk jól jön, csak most tanulom a dolgokat. Ez a zsinór szimpatikus lehet majd következőnek megpróbálom. A klipszeléstől kicsit tartok, mi van ha fárasztásnál elérek odáig, meg nem tudom mennyire macerás kiakasztani, ezeket majd próbálgatni kell.

Hello darkness, my old friend...

(#68790) @mriya@ válasza csababarca (#68787) üzenetére


@mriya@
őstag

írtam.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#68791) sasa311 válasza Horvi (#68783) üzenetére


sasa311
veterán

Az egy nagyon jó zsinór, én csak azzal matchezek és ha nem koszos jól is süllyed. Szintén trophy match csak 420 :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68792) Horvi válasza sasa311 (#68791) üzenetére


Horvi
őstag

Adok neki esélyt és megpucolom a zsinórt aztán a következő pecánál kiderül. Amúgy simán benne van, hogy én bénázok :DD
Nekem ez a 3,90-es hossz is szokatlan a rövid feeder után.

Viszont majd be kell még szereznem szerintem pár úszót, mert eddig vannak különböző súlyúak de mindegyik más típus :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#68793) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Most hogy téma a match botozás, múltkori pecámmal kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés.
Annak a pecának nálam az volt a célja, hogy gyakoroljam a pontos horgászatot match bottal, ami úgy érzem ment is. Először használtam zsinór jelölést, de olyan 1-2 méteren belül sikerült tartani az úszót széltől függöen. Ezzel még nem is lett volna baj, de többször dobtam gubancot. Erre is kérnék tanácsot hogyan lehet minimalizálni, dobótechnikával és ólmozás elhelyezésével!
Illetve a másik dolog: Hogyan horgásszak match bottal kimondottan pontyra? Ugyanis egy kisebb kockatavon voltam és próbáltam kemény, főzött kukoricával és csemegével etetni, csalizni pedig vagy a csemegével, vagy a pálinkás változattal, vagy csontival, de csontival csak kárászt sikerült fogni kukoricával meg semmit. Pedig kb egy hónapja még jól működött a pálinkás kukorica mint csali. Most azon gondolkodom veszek megint valami édeset, meg magmixet etetni.

[ Szerkesztve ]

(#68794) sasa311 válasza Horvi (#68792) üzenetére


sasa311
veterán

18-as pontyot vettem ki a 20-assal és a trophy-Vál. Ennél jobb zsinór nem is kell :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68795) sasa311 válasza smokiii1 (#68793) üzenetére


sasa311
veterán

Minden tó más... Ki kell tudakolni mi a menő csali. Az ordason pl a sajt és a pellet, kukorica vagy tigrismogyoro alig megy, míg máshol meg csak az.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#68796) galervin93 válasza sasa311 (#68795) üzenetére


galervin93
őstag

Nem biztos hogy a csali a lényeg. A ponty szereti a fix csalit. Ezért működnek jól a fenekező módszerek. Minél jobban áramlik a víz (legyen az egy csatorna, lassú folyóvíz, vagy csak a szél keltette áramlás), annál nehezebb úgy felkínálni úszóval a csalit, hogy az a pontynak is tetszen. Szóval itt inkább a technika a kérdés. Nagyobb úszóval, fenék közelében lévő főólmozással sokat lehet stabilizálni a szerkón. Jó hosszú előke teljesen hosszában a fenékre helyezve stb.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#68797) Horvi válasza sasa311 (#68794) üzenetére


Horvi
őstag

Én 0.18-as méretben vettem rá, viszont a 18-as ponty még elkerült :DD
Lehet nem sok esélyem lenne ellene így az elején, még nagyon kezdő matchező vagyok :DD

Hello darkness, my old friend...

(#68798) doile911 válasza ooloo (#68762) üzenetére


doile911
csendes újonc

ooloo:
Köszönöm szépen!

Daidalosz:
Semmilyenből, leterveztem fusion 360-ban majd kinyomtattam , raktam bele egy jó 3g olmot (ragasztva hogy ne zörögjön) illetve hajtottam bele fém drótot.

A nyomtatás anyaga UV és ütés álló ASA ( az ASA egy ABS-t kiváltó anyag, csak jobban ellenáll az időjárásnak, meg könnyebb vele dolgozni)


edit: Lemértem őket, 13 grammosak lettek a végére.

[ Szerkesztve ]

Az a horgász újonc, ahol a 2kg ponty nagy hal, a csuka nem létezik, ha fogtunk valamit aznap (sneci is ér) akkor már nyertünk.

(#68799) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Volt szó róla párszor, nem csak én, más is panaszkodott, hogy a kétrészes, bojlis botok a szállítási hossz miatt nem nagyon férnek el az autóba.
A Delphin bemutató filmjében már beszéltek róla, most itt van, rendelhető.
2 részes 3,6m-es bojlis bot 50-es keverővel, 153cm szállítási hosszal. Ez teljesen jó. Aki nem érti, a nyél rész teleszkópos. :K
Mit gondoltok, a gyakorlatban mennyire jó megoldás lehet? [link]
Jobb lehet a háromrészesnél, teleszkóposnál..? :)

(#68800) saen válasza Zoli bácsi (#68799) üzenetére


saen
veterán

Nash-nél láttam hasonló botot először, igaz ők a rövid szegmensben tolták, aztán már Daiwának is van. Ilyen hosszban viszont még nem láttam, de az ötlet mindenképp jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.