Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) Interceptor válasza oxox (#36798) üzenetére


Interceptor
addikt

Jó hely, bárcsak lenne itt is valami hasonló, bár ha lemegy a víz 150 alá akkor kialakulnak kisebb sarkantyúk a pesti szakaszon is itt ott.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36802) Steady74


Steady74
Topikgazda

Vége a cipekedésnek :)

(#36803) tepenzed válasza Steady74 (#36802) üzenetére


tepenzed
őstag

:C :C :C

honnan rendelhető?
egy hazai boltban sem találom

[ Szerkesztve ]

(#36804) oxox válasza Szeszkazán (#36800) üzenetére


oxox
addikt

jaja már most is jobb volt mint 3-4hete, akkor a szigetre sem tudtunk átmenni, mert a második átfolyás akkora volt, mint egy nagyobb patak, akkor a sarkantyúból csak egy-két kő látszott ki. Most készültem, és gumicsizmában átgázoltunk, és ki is mentem addig amig a félsz hagyott.(már csak egy-két kő lógott ki a vizből), hogy onnan mennyi van még nem tudom, de nagyon hangulatos volt,
állni a parttól 30m-re majd térdig a vizben...jó hely. (hátha még hal is lett volna :) )

Egy hibát követtem el, nem vittem a feeder botot, pedig az is el lett volna mellettem...de lassan tanulok :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36805) Szeszkazán válasza oxox (#36804) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Lefele még lehet ott a parton sétálni , úgy 1km a töltőállomás , van pár dobálható hely bőven. Egyszer érdemes lenne végig sétálnod. A régi téglagyárnál is vannak jó helyek , onnan kocsival kb 5-6 percre van , fentebbi szakasz, ott is vannak szépen dobálható helyek, magas víznél onnan szedtem ki egy szép pontyot.

(#36806) Steady74 válasza tepenzed (#36803) üzenetére


Steady74
Topikgazda

fishingzone.hu

(#36807) tepenzed válasza Steady74 (#36806) üzenetére


tepenzed
őstag

jónak tűnik. Élőben mennyire masszív? Az első és hátsó kosár terhelhető rendesen?

Néztem videót, ezek szerint a csomagtartóba a két végét nem lehet simán lehajtani, csak ha leveszem a kerekeket is?!

(#36808) A Zéé válasza Interceptor (#36794) üzenetére


A Zéé
addikt

hát úgy csináltam, hogy a bot kicsit felfelé tartva, és 1-1,5 fordulatokat tekertem egyszerre a hajtókaron, és utána 1-2 másodperc szünet. Lehet, hogy nem az igazi, de a tisztább részeken úgy néztem, hogy ez a gumi szépen mozgott végig. A felfelé tartott bot miatt meg mindig el-el emelete egy picit a fenékről.
Balatonon ugyanígy vezetve jöttek sügerek, azért próbáltam most így. A mostani botom amúgy sokkal jobb gumizáshoz, ezzel sokkal jobban érzem mi történik a csalival. Nem mondom, hogy megszerettem ezt a módszert, de már kezdek ráérezni, és vannak helyzetek, amikor ehhez nyúlok. Nyár elején meg azon gondolkodtam, hogy oda kellene adni minden gumit, jiget, chebut, horgot faternak, mert annyira nem használtam.
Lehet, hogy meg kellene lépni már a fonottra váltást is, de most multis bot vásárlás lesz a következő :)

Just a simple Lineman...

(#36809) oxox válasza Szeszkazán (#36805) üzenetére


oxox
addikt

:R
no majd megnézem alacsonyabb vizállásnál.

elkezdtem lesétálni, de még elég magas a viz, nem lehetett a parton sétálni. (az erdőből 2-300m után visszafordultam). A végénél a parton (van egy csónakház, és annak egy stégje) próbálkoztunk (ott cimbi összerakta a feedert, arra sem jött semmi), de küszökön kivül egy azoknál kisebb süllő jött csak :) (az aranyos volt)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36810) Szeszkazán válasza oxox (#36809) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

A csónakháztól lefelé , bőven sokat lehet sétálni még :D

(#36811) Steady74 válasza tepenzed (#36807) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nagyon masszív, acél szerkezet, ennek megfelelően 20kg a tömege. A kerekek érdemes kivenni, hacsak nem van típusú autóval mész pecázni. Az egyik végét le tudod hajtani simán, a másik végét, a fogantyús részét pedig ki tudod venni. Holnap teszt Nézsán. Videó az összeszerelésről itt.

(#36812) Interceptor válasza A Zéé (#36808) üzenetére


Interceptor
addikt

Nekem is ez a kedvenc tekerési technikám :D Most kicsit felbuzdultam ezen, szerintem következő horgászatom gumizás lesz. Nekem van fonott 10-es, meg jiges bot is, a többi rajtam múlik. Öbölbe szerinted hol érdemes gumihalazni? Bejáratnál szoktam, meg láttam másokat is ott csónakból. Még a balinos helyen is próbálkoztam anno, hátha van valami süllő arra felé, de egy kapáson/fognyomon kívül mást nem sikerült még elérnem.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36813) galervin93


galervin93
őstag

Hú gyerekek... Délután elszaladtam az Ipolyra egy kia pergetésre. Gyönyörű a víz, a színek, isteni idő. Kb. fél óra dobálás után elakadtam. Nem ez volt ez első, hol egyszerűbben, hol nehezebben, de kijöttek a csalik. Ez viszont nem akart. Kipöccinteni nem tudtam, a parti fák miatt pedig nem tudtam közelebb menni (pedig a saját oldalamon volt). Gondoltam akkor folyamatos terheléssel hátha megadja magát az akadó. Nem is kellett olyan nagyom erőltetni, elindult kifelé. Kb. mintha egy 2-3 kilós hal lett volna rajta, szóval nem féltem, ennyit nevetve bír a bot. Ez volt a hiba... Kipattant a jig, pont telibeverte a botot a spicc alatt... Úgy tört el, mintha szikével vágták volna. :-( Az én hibám, a zsinórt kézzel kellett volna húzni, és nem bottal. Nem volt szép szülinapi ajándék. :-( Holnap megyek Magyarnándorba vigasztalódni, kipróbálom a Dartot. De az már nem hozza vissza a kedvenc kis Shakespeare botom. :-(

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36814) A Zéé válasza Interceptor (#36812) üzenetére


A Zéé
addikt

hát tipik süllős pályának nekem is ott a bejáratnál a kövek közt tűnik, esetleg a hajók alatt a Melba előtt, ha olyan alacsony a víz, hogy le tudj menni a beton peremre. Vagy bentebb a betonoknál a sügerek :) Hogy ott mennyire jöhet más a kis süllőkön, meg a sügereken kívül, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#36815) gban


gban
Közösségépítő

Tegnap kishallal próbáltam csukát fogni, felbuzdulva a múlt heti sikeren.
1. vitte, sokáig, de nem nagyon, kicsi lehetett, idővel bevágtam amikor lent volt az úszó - se kishal, se nagyhal
2. vitte szépen, nád előtt kénytelen voltam bevágni - a kishal keresztbe volt a szájába, kitekerem a stégig,ott elengedte, horog nem akadt
3. vitte, be a nádba, bevágtam, de már bevitte picit a nádba - nádból kiszedtem, jött egy darabig, aztán vagy ez se akadt vagy leakadt
4. elvitte, ez volt a leghatározottabb, bevágtam, se kishal, se nagyhal

Ma meg semmi mozdítás.
Pergetésre mindkét nap csak követés.

A kishalat simán a gerince alatt átszúrt egyes horgon tettem be, amit közvetlen a drótelőkébe akasztok.
Tegyem hármashorogra?
Tegyek egy kis hármas horgot is a drótelőkére hogy az akadjon tuti mint a wobblernél (vagyis a kishalba nem akasztom azt be, csak ott lóg)?
A kishalak 5-8 centis vörösszárnyúak és bodorkák voltak.

+ adalék: ma nem elég hogy csuka nem jött, de a kishal is alig.
Míg tegnap 10 mp volt bármikor a kishal a stég előtt, ma azok is szórakoztak velem :DDD
Elsőre egy 8-9 centis balin jött, aztán egy naphal, az meg úgy benyelte a mini horgot hogy ki se tudtam szedni belőle.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36816) Emu válasza galervin93 (#36813) üzenetére


Emu
őstag

Idén rád jár a rúd, ez már a második szerencsétlen bottörés :(

(#36817) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ercsi Kis-Dunárol van info valakinek? Úgy látom, semmi nincs ami táplálná a vizet, nem tudom nem "döglött-e"?! Semmi extra fogásra nem vágyom, csak a gyerekekkel mennék picit szórakozni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#36818) golyós válasza Steady74 (#36802) üzenetére


golyós
őstag

Téged nagyon szerethetnek a boltosok ;)
Én a cuccolást úgy oldom meg, hogy nem megyek olyan tóra ahol 50 méternél többet kell cuccolni vagy nincs kiskocsi.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36819) zsola32 válasza gban (#36815) üzenetére


zsola32
őstag

mifelénk hármas horoggal nyomják a kishalas csukázást.
ma egész nap horgásztam, a nap fénypontja egy kettes tükrös lett, ezen kívül csak dévérek jöttek, leginkább tenyesres méretben, 2 volt "sütő érett".
hidegvizi etetővel tudtam csak halat fogni, az általam kevert kaja egészen múlt hétig működött, ma totálisan leszerepelt.
délután pergettem, csak egy koppintásig jutottam, csuka úrnak mégsem kellett a Cormoran halam.

nagyon jó volt az idő, csend volt, és jól éreztem magam. (mondjuk 9.40-kor jött a ponty, egész nap reménykedtem, hogy megjön a párja, hiába)

a lényeg majdnem kinaradt, szuper a Supernova carp feeder pálca, jövőre megveszem a párját

nálunk tele van a tó kishallal, rajokban mozognak a part környékén, ma a víz nagyon tiszta volt, simán le lehetett látni az aljára. szerintem ez sem kedvezett a mai csukázásnak.

[ Szerkesztve ]

(#36820) Steady74 válasza golyós (#36818) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Walterbottal a f@szom kivan. A Dunakeszi Wland mai pénztárosa hozta a szokásos kereskedelmi formát. Vettem csontit meg 1 kg etetőanyagot, odalépek a pénztárhoz, köszönök, mondom a vevőkódom és a nevem. Rám sem néz (nem vagyok ugyan egy David Hasselhoff), azt mondja: még egyszer. Emberekkel dolgozom együtt, azt gondolom alapvető kommunikációs elem, ha ránézek arra akihez beszélek, megszólítom, és mint ebben az esetben megmondom, hogy nem értettem, elmondaná még egyszer? Legszívesebben mind a 4 doboz csontit kiszórtam volna elé, hogy számolja meg, de siettem. Elmondtam még egyszer a kódom. Mondja az árat, átadom a pénzt, kirántja a kezemből, majd a visszajárót leb@ssza az asztalra. Mondjuk eggyel jobb volt mint általában, akkor felkúrja a szatyrot a pultra, hogy pakoljak bele... Legközelebb vagy otthagyom a picsába a cuccot vagy tényleg megszámoltatom a csontit vele. Elképesztő, ahogy lekezeli az embert. Nem várok vörös szőnyeget, konfettit és reflektorokat, csak alapvető tiszteletet, ha már náluk költöm el a pénzem és járulok hozzá a fizetéséhez. Felháborít.

(#36821) galervin93 válasza Emu (#36816) üzenetére


galervin93
őstag

Ne is mondd... Tizensok év alatt egyszer sem, idén meg kettő is... Még a picker annyira nem is volt vészes, nem volt egy minőségi pálca, nem is volt nagy kedvencem, ez a pergető viszont nagyon a szívemhez nőtt, idén volt tíz éves, kezes kis pálca, jó cucc volt (Fuji orsótartójánál azóta sem volt jobb egy botomon sem). De nem is anyagi, inkább érzelmi szempontból fáj nagyon. És persze az én hülyeségem, ez fáj a legjobban... Ez van sajnos. :-(

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36822) vendingo válasza golyós (#36818) üzenetére


vendingo
veterán

Én meg vagy 1 fordulóval kimegyek a partra, vagy inkább nem is megyek horgászni.
Mindig úgy pakolok, hogy ne kelljen többet fordulni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36823) odrif


odrif
MODERÁTOR

Járt már itt valaki?[link]
Mi a vélemény a faházakról és a tóról?

20 éve a Prohardveren

(#36824) golyós válasza Steady74 (#36820) üzenetére


golyós
őstag

Nálunk Újbudán szerencsére nem ilyenek.
Általában egy csajszi van a kasszában, nincs vele gond, de a srácok is segítenek ha kérdez az ember.
Tény, hogy sok kereskedő úgy van vele, hogy még te legyél hálás, hogy vásárolhattál nála.

Hétfőn megyünk Big boss-ra, kollégám szervez egy baráti "mini versenyt" , bármilyen módszerrel lehet horgászni, a jó hangulaton van a lényeg.

(#36823) odrif haverom jár oda, sok hal van, nem nagyon lehet nullázni.1x voltam már gyönyörű hely.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36825) Steady74 válasza golyós (#36824) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Dunakeszin a srácok jó fejek, rendesek, segítenek, a pénztáros csajt kellene helyre tenni, nagyon el van tévedve.

[ Szerkesztve ]

(#36826) Grillo válasza Interceptor (#36801) üzenetére


Grillo
senior tag

Gödön van két ilyen sarkantyú, meg Sződligeten, a kikötőtől délre.

(#36827) vendingo válasza golyós (#36824) üzenetére


vendingo
veterán

Rokonomék voltak pár napot, de nulláztak. Villám csapott a tóba. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36828) Grillo válasza Steady74 (#36825) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, hát nem túl vevőbarát...

(#36829) gban válasza zsola32 (#36819) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem, lehet én is átállok arra (hármashorog az egyes helyett a kishalba).
Bár sz se jó ha túl hamar megérzi és otthagyja.

Ki szavaz mellette / ellene?

Postázást nem vállalok.

(#36830) golyós válasza vendingo (#36827) üzenetére


golyós
őstag

Már melyiken? A Derítőn vagy a BB-n?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36831) MK VII válasza gban (#36829) üzenetére


MK VII
veterán

Átállnék én is csak a Balatonon tiltva van sajnos a hármas horog... Pedig régen csak azzal süllőztünk...
Ja szombaton végre megtört a jég.. Fatti fogott egy 1,80-as és egy 2,20-as fogast éjjel olyan 2 körül..
Most is épp kint ülnek hajón haverjával.. Vérszemet kapott. :D

(#36832) Interceptor válasza A Zéé (#36814) üzenetére


Interceptor
addikt

Tavaly augusztusban(mikor újrakezdtem a horgászatot) fogtam kis süllőt kék prizmás körforgóval szürkület legelején a bejáratnál, gondolom olyankor már vízközt járnak a süllők. Meg egyet sikerült fogni szintén szürkületben a fal mellett a partról, azt is körforgóval. Gumihallal még semmit sem sikerült, bár ezt világosban próbáltam mindig, mert hogy olyankor a fenéken lehetnek a süllők. Lehet az öbölben tényleg ilyen kis süllők vannak leginkább. Azt láttam múltkor, hogy valami süllő szerűséget fogtak csónakból a fal mellett a mély vízben még nappal és gumihallal, lehet kősüllő volt, de ott mindig van egy egy csónak.

(#36826) Grillo: Közben beugrott , hogy van még egy a Kvassay zsilip előtt, ahol tavaly egyszer már voltam.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36833) gban válasza MK VII (#36831) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem is tudtam hogy tiltva van.
Balatonon ezelőtt 30 évvel pecáztam :B
De gondolom a wobbleren nem tilos?
Azon is meglepődtem amikor hallottam hogy pontyból is nagyobb a mérethatár mint az országosban, nem is kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36834) MK VII válasza gban (#36833) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen csak élőhalas csalizásnál van tiltva a hármashorog, elvileg azért, mert, ha méreten aluli van kifogva akkor ne sérüljön annyira, hogy ne lehessen visszadobni. Egy hármashorgot elég nehéz torokról kiszedni, ha nagyon benyeli... Legtöbbször a sima szimpla horgot is úgy szoktuk kiszedni, hogy bent hagyjuk. :)
Ha mélyen van akkor csak leakasztjuk a horogelőkét a forgóról aztán mehet egy másik fel a szerelékre, aztán otthon pucolásnál meg kiszedjük belőle.

Igen.. A Balatonon 10kg vagy 70cm a korlátozás a pontyra. 10 kiló fölött is el lehet hozni a pontyot, ha egy darab. Ha kettő vagy 3 akkor maximum 10 kg, de, ha egy akkor is olyan 12-13 kilóig még engedik, hogy elhozd, de fölötte azért már beszólnak... Szóval egy-két kilót pluszban még engednek.
Mondjuk tizen x kilós pontyot már tényleg nem szívesen eszünk meg mi sem... Balatoni pontyból szerintem olyan 4-5 kilóig van még jó ize.. Amit tavasszal fogtam 6,48kg-ost már az is elég zsíros volt és olyan nem avas zsír íze volt. Szóval legközelebb már el sem hozom szerintem a 4-5 kiló fölöttit, ha egyáltalán fogok.

[ Szerkesztve ]

(#36835) gban válasza MK VII (#36834) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pontynál az alsó méretre gondoltam :B
Az országos szabályozás szerint ugye 30 cm a mérethatár, a Balatonban 35 cm.
Múlt évben voltunk lent, fogott valaki egy 34 centist, szép kerek volt, tehát nem 1 kg volt, de dobhatta vissza.
Pedig egy családnak már az is szinte nagy egy étkezésre.
Most olvasom, ha már a Balatonról van szó, sügérre is van korlátozás (min. 15 cm).
Az is érdekes aki abból elteszi a kisebbet, nálunk a 20 centis az már oké, de igazából még azon is alig van mit enni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36836) MK VII válasza gban (#36835) üzenetére


MK VII
veterán

Jaaa... Igen.. 30 cm volt itt is aztán pár éve felemelték 35-re, de nem bánom, meg szerintem sokan nem bánják. Legalábbis akiket én ismerek teljesen egyet értenek vele.
2-3 nyaras pontyokat telepítenek általában a Balatonba, most nemrég is volt két telepítés is.. Rengeteg pontyot telepítettek. És ezek a 2-3 nyaras pontyok pont 35 centi körül vannak. 33-38 cm.
Mondjuk az is korrekt, hogy ilyenkor telepítések alkalmával ugye a telepítés helyszíne közelében meg is van tiltva a vadászat 1-2 napig. Viszont után mintha osztódással szaporodnának az ellenőrök. Ilyenkor rámennek szépen a horgászokra, mert még sok ponty a part közelben tanyázik, ismerkedik a területtel aztán a 34-gyes kifogott és elrakott pontyokra szépen rámennek.
Hallottam egyik horgásztól, hogy szerinte pont azért telepítenek ilyenkor és jönnek az ellenőrök mint a hangyák, hogy büntethessenek... Én erre csak annyit mondtam neki, hogy aki nem jár tilosban annak nincs félnivalója... Nem kell eltenni a 34-gyes potykát és kész.. Sőt.. Legyen inkább plusz 3-4 centi és akkor az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#36837) gban válasza MK VII (#36836) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy meg kell kérni hogy csücsörítsen ha jön az ellenőr :DDD

Postázást nem vállalok.

(#36838) vendingo válasza golyós (#36830) üzenetére


vendingo
veterán

Derítő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36839) jansky1 válasza gban (#36815) üzenetére


jansky1
senior tag

Kishal tűzés után szoktam tenni még egy kis darab szelepgumit a horogra. Így mindig megmarad a kishal a horgon, szemrevételezhető, ha nem lett meg a a nagy hal a kapás után.

(#36840) golyós válasza vendingo (#36838) üzenetére


golyós
őstag

Haverék mindig a hisszú stégről pecáztak, ott mindig jött.
Igaz idén szerintem nem voltak még.
Azért egy villám nem lehetett egyszerű.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36841) A Zéé válasza MK VII (#36834) üzenetére


A Zéé
addikt

amúgy a hal ízénél valóban fontos a mérete. Fater is ha elhoz pontyot, akkor a 3-5 kg köztieket.
Ami alatta van, és nem helyi ívás, annak az ízén érezni, hogy tápon nevelkedett. Mire felnőnek 3 kiló felettire, addigra úsznak legalább egy évet a vízben. Felette meg már zsírosodik, azért megy el az íze.

Just a simple Lineman...

(#36842) MK VII


MK VII
veterán

No skacok.. Idénre elköszöntem a pecától..
A hely ahol tárolni szoktam a táskámat elázott és vele együtt minden horgászcuccom és az engedélyem is. Cafatokban van az egész. :(

Tavaly elhagytam, de akkor még megvettem megint az éves-t. Sajnos nem pótolják, hanem meg kell venni mindent ugyan úgy. Pont most mikor beindultak a süllők... Fatti éjjel megint fogott 3db-ot.

Jövőre már lehet ki sem váltom... Rám jár a rúd. :(((

[ Szerkesztve ]

(#36843) hermanyi válasza MK VII (#36842) üzenetére


hermanyi
őstag

Pedig ki kellene, hogy cseréljék. Haverom is hasonlóan járt és aszem 5000 huf volt neki a csere díj.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36844) MK VII válasza hermanyi (#36843) üzenetére


MK VII
veterán

Nem pótolják...
Tavaly lefutottam már a köröket és nem pótolják. Egyetlen esetben pótolják, de akkor is csak a területit, ha viszek rendőrségi papírt, hogy bűncselekmény áldozata lett az engedélyem, tehát ellopták, mondjuk egy autófeltörés vagy akármilyen dologból kifolyólag.

(#36845) MK VII válasza hermanyi (#36843) üzenetére


MK VII
veterán

Ja most értem meg, Te mire akartál kilyukadni.
Cserélni cserélik persze, ha tudod vinni az előzőt amin látszik minden. De nekem most úgy ázott el, hogy arról meg nem mondod, hogy az egy horgászengedély volt.. Így viszont nem adnak újat.

(#36846) Poultier válasza odrif (#36823) üzenetére


Poultier
tag

Tavaly előtt március elején voltunk 2 napot, ment a hal a nádasnál, kb. 8 ponty volt a menü. Tavaly nyáron voltunk a szigeten az egyik faházban, csak kárászok jöttek, nemes halat nem nagyon fogott senki azon a hétvégén. Mikor jöttünk el az egyik öreg mondta, hogy évente egyszer telepítenek, de akkor nagyon sokat, mégpedig késő ősszel. Ezt a tézist támasztotta alá munkatársam, aki múlt hét végén szintén betlizett. Kár érte, egy paradicsom lehetne a víz, de úgy látszik mindenki csak a pénzt veszi ki belőle.

(#36847) hermanyi válasza MK VII (#36845) üzenetére


hermanyi
őstag

Akkor mond azt, hogy elhagytad. Bent vagy a rendszerben mivel van éves zsugád. Köteles adni újat.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36848) MK VII válasza hermanyi (#36847) üzenetére


MK VII
veterán

Pont akkor nem adnak egyáltalán újat, ha elhagyom.
Tavaly volt ebből kifolyólag mindenféle hivatalos vízügyi meg halgazdálkodási szervvel dolgom...
Egyetlen esetben adnak újat ingyen, ha viszek a rendőrségről papírt, hogy ellopták és a feljelentést megtettem, de akkor is csak területit. Az államit meg a tagságit/tagságikat újra meg kell venni.

Mondjuk érthető az álláspontjuk teljes mértékben, mert ennyi erővel, ha valakinek betelik a fogási naplója tehát megfogta a kvótát bizonyos halfajokból akkor csak bejelenti ,hogy elhagyta és kér egy másikat, holott meg kéne vennie még egyszer az éves engedélyt, ha tovább akar horgászni.
Egy barátom tavaly azért vett két engedélyt, mert már májusra megfogta a pontyból kifogható mennyiséget. Hogy tovább horgászhasson vennie kellett még egy éves-t. Természetesen nem muszáj évest venni, lehet napijegyet is.

Szóval ez van. :(

[ Szerkesztve ]

(#36849) Interceptor válasza A Zéé (#36841) üzenetére


Interceptor
addikt

Viszont egy ragadozó halnál ez mindegy nem, hogy mekkora? Bár túl nagyot alapból nem vinnék haza, igaz még semmit sem vittem haza :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36850) galervin93


galervin93
őstag

5 óra peca alatt egyetlen rendes hallal akadt dolgom, az ia meglépett pár másodperc után (methid). Hosszú előkés klasszikus feeder egy szem keszeget adott két óra alatt... Vízközt se jött semmi, próbáltam matchezni is (a feeder etetésén, lőttem rá folyamatosan csúzlival is). Aztán a hosszú előkés feedert is átszereltem methodra, így már kettő volt benn, de csak maszatolós kapások (inkább piszkálgatások) voltak mindkét boton. Pedig olyan szép idő van, azt gondolná az ember, mikor ha nem most... Hát most sem... Egy-két potykát fogtak azért, meg ugye nekem is volt valami, szóval azért eszegetnek, csak nem tudom mi volna a megoldás, ha már ott vannak a csalinál, akkor fel is vegyék (csak egy 8 mm-es, kemény ananászos lebegő pellett hozott kapást methodon, csonti, kukorica, egyéb pelletek semmit).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.