Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Zoli bácsi válasza zolee0307 (#36596) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Karbantartás?
Oreel-t nem szedtem szét, szépen fut. Minden új orsómnál a féket szedem szét, vékonyan szilikonzsírral megkenem a filclamellákat, és összerakom. A zsinórvezető görgőt szoktam még szétszedni, megolajozni. 4 éve kezdtem újra a pecát, az első orsóimat mostanában szétszedegetem, zsírozom. A saját tapasztalatom az, hogy gyárilag megfelelően, bőségesen lezsírozzák az olcsó orsókat is, újkorában kár szétszedni. Viszont a fék filclamelláit hajlamosak szárazon belerakni, úgy is működik, de egy kis szilikonzsír csodára képes. Első fékes orsót szétkapom pikk-pakk, a nyeletőfékes orsókkal voltam bajba, ha szétesett a nyeletőfékrendszer, a kis rugók.....de az is egyre jobban megy. Szóval eredeti gondolatmenetre visszatérve, szerintem napi használat mellett is elég egy szezon után szétszedni, zsírozni az orsó belsejét. Viszont a zsinórvezetőre, és a fékre érdemes odafigyelni, néha megpucolni, kenni. Még a legolcsóbb, Silstar CKR 2400ft-os orsó is bőségesen le van zsírozva gyárilag, szétszedtem! (Aztán nekiadtam egyik kollégának..... ) :)

(#36602) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre a botra [link]
ez az 25 ös orsó [link]
esélytelen ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36603) Zoli bácsi válasza DonThomasino (#36602) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A bot paraméterei miatt feltételezem harcsára pergetnél, ehhez kissé kicsinek gondolom az orsót. Én csukázni 25-ös orsóra épphogy fel tudtam csévélni 100m vékonyabb fonottat. Szóval nagyobb, masszívabbat keresnék nehéz pergetéshez. :)

(#36604) DonThomasino válasza Zoli bácsi (#36603) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha mondjuk úgy döntök hogy balinra süllőre ? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36605) zolee0307 válasza Zoli bácsi (#36601) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#36606) Zoli bácsi válasza DonThomasino (#36604) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem balinra, süllőre pergetni elég a 25-ös orsó, de oda a kinézett bot lesz durva. Talán süllőzni elég lenne egy 5-25g dobósúlyú bot, aztán neked kell tudni milyen műcsalikat akarsz dobálni. :)

(#36607) DonThomasino válasza Zoli bácsi (#36606) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na most az van hogy van egy ilyen 25 ös orsóm,
és még az általad írt lágy kis bot (5-25)g is lenne de az erőműhöz kéne folyóra
így a nagy sodrás miatt szükségem lenne a nagyobb súlyra.
A botot már megvettem a 40 es orsó még várat magára.
Persze javíts ki ha tévedek de én így tudom. :)
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36608) csabamigo válasza tomrRRR (#36595) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Szia
Az főféket(első)nem kell kiengedni ,sőt legyen meghúzva (bedobásnál mindnképp), a nyeletőt bekapcsolod ekkor állítsd be,hogy húzod a zsinórt ,érzed ,hogy mennyire könnyű azt te döntöd el és kész(ezt otthon is betudod állítani én 1x beállítottam azóta nem nyúltam hozzá)
Ha húzza a hal akkor csak felveszed a botot és "rátekersz" az orsóra ,akkor átkapcsol a főfékre utánna már azzal játszol

[ Szerkesztve ]

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#36609) zsolt1225 válasza tomrRRR (#36595) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Az első féket valamennyire húzd meg, hogy dobás közbe nehogy megszaladjon és elvágja az ujjad, annyira szoktam, hogy kézzel még meg tudd húzni egy kis erővel. A nyeletőt pedig annyira szoktam,hogyha rakok rá kapásjelzőt akkor az ne vigye le a damilt a súlyával. Utána pedig bekapcsolod a nyeletőféket, hogy hadd vigye a halacska. Ha kapás van először tekersz az orsón és úgy vágsz be, mert ha nem tekersz akkor csak gubanc lesz.

(#36610) Zoli bácsi válasza DonThomasino (#36607) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Folyóra, nagy súlyt dobálni, nagy halakhoz mindenképpen minőségi orsót vegyél, és itt spórolni sem nagyon lehet (nem érdemes). Én típust nem tudok mondani, majd jönnek a pergető sporttársak, és biztos segítenek. Ebben a "műfajban" nem sok tapasztalatom van, sőt, a nehéz pergetést szerintem sosem fogom kipróbálni.

(#36611) csabamigo válasza zsolt1225 (#36609) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Igen ,mindenképpen tekerni kell bevágásnál ,mondjuk én úgy szoktam,hogy miközben emelem a botot közben tekerek rá de jogos ,hogy ha hirtelen fekapja és csak utánna kezdi akkor lehet gubanc

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#36612) galervin93 válasza Steady74 (#36597) üzenetére


galervin93
őstag

Lehet vak vagyok, de nem találom az eksönt az oldalukon. Merre van? Mert akkor előrébb hoznám picit a Dart II vásárt.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36613) sityupityu válasza DonThomasino (#36607) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ilyenkor elég sokat szoktam a Dunán csónakból kimondottan süllőzni nagy gumikkal és 15-20 grammos jigfejekkel, de én azért nem írok, mert számomra még mindig homályos, hogy mit is akarsz tulajdonképpen. :F
Először ugye jöttél egy harcsapergető vagy kuttyogató bottal (már nem emlékszem), de most meg már balinozásról és süllőzésről írsz. Sodrás ide vagy oda, egy harcsás durung bot nem lesz jó ezekre a a célokra. De lehet, hogy csak én maradtam le valamiről és nem értettem meg az egészet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36614) Interceptor válasza DonThomasino (#36607) üzenetére


Interceptor
addikt

Miért nem veszel egy ilyet? 30-80-asba tökéletes lesz oda, nekem is van ilyen bot, tudom mit beszélek. A négyezres orsó jó hozzá, balinhoz egyébként sem feltétlen jó a túl kicsi orsó, mivel ugyanazon bevontatási sebességhez gyorsabban kell tekerned a hajtókart.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36615) vendingo válasza DonThomasino (#36607) üzenetére


vendingo
veterán

Nagy igénybevételhez nem való ez az orsó, 1 szezont nem fog bírni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36616) DonThomasino válasza sityupityu (#36613) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ahogy írtam a bot már meg van 28-57G.
Ehhez szeretnék a jövőben majd... egy 40 es orsót
és próbálok képbe kerülni milyen orsót lenne érdemes venni.

A süllő balin úgy jött elő hogy van egy ilyen 25 ös orsóm is
amit használok lágy bottal kis súllyal. 5-15 7-20G és
esetleg kipróbálnám ezzel az új bottal.

Bocs ha nem voltam érthető remélem így világos.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36617) DonThomasino válasza Interceptor (#36614) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi de a bot már meg van.
Én nagy különbséget nem látok a kettő között.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36618) Interceptor válasza DonThomasino (#36617) üzenetére


Interceptor
addikt

Valószínűleg akcióban eltér mivel amit linkeltem az nem egy harcsázó bot, bár szedtek ki vele 40kg-osat is. Ez egy érzékeny, de erős bot, 150-170 g-os közepes akcióval, míg amit linkeltél az egy 300g-os extrém kemény bot, szerintem az nagy harcsára való :) Más akció.

(#36619) DonThomasino: 300g fölötti van benne anyag rendesen, azért gondolom, hogy a gyakorlatban az egy másik akció.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36619) DonThomasino válasza Interceptor (#36618) üzenetére


DonThomasino
veterán

Fogtad már az enyémet, azért mondod hogy durung?
Mindkettő B akciójú és a dobósúly is nagyon hasonló.
Persze lehet hogy igazad van, de ez csak akkor derülne ki ha össze mérnénk.
Alapvetően nekem ezt úgy adták el,
hogy ebben a súlyban még egy általános pergető nem harcsázó.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36620) Interceptor válasza DonThomasino (#36619) üzenetére


Interceptor
addikt

A tiéd heavy vagy extreme heavy az enyém meg medium bot.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36621) DonThomasino válasza Interceptor (#36620) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így van ahogy írtad heavy,
300g feletti a súlya mert 3m a hossza. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36622) Interceptor válasza DonThomasino (#36621) üzenetére


Interceptor
addikt

A bot amit linkeltem az medium nem heavy, nekem 2,7m-es van ami 170g körüli, más történet a két bot. Ebből van egy 250 grammos Heavy 80-150g dobósúlyú változat is, az felelne meg a tiédnek inkább.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36623) sityupityu válasza DonThomasino (#36616) üzenetére


sityupityu
veterán

28-57 grammos? De lejjebb meg olvasom, hogy több mint 300 gramm a súlya? Pergetőbotban az valami brutális lehet. Dobnál egy linket, hogy mit is vettél?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36624) zolee0307


zolee0307
őstag

Szerintetek melyik bot?

Okuma Carbonite Match 35G, vagy eurostar Master Class Match?

Egy Okuma Carbonite 2M 35FD elsőfékes orsót néztem ki hozzá.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#36625) zsola32


zsola32
őstag

Walterland...
supernova carp feeder 3.9m illetve dartII 3.0m berendelve
(eladtam a manta evo-x botot, a supernova lesz az utódja)

rendeltem egy zacsi walteros dark 2 kg-os eteőkaját, a "lehülő vizekre"

kb. két hete agyaltam hogy mit vegyek, jól jött ez az akció.

(#36626) DonThomasino válasza sityupityu (#36623) üzenetére


DonThomasino
veterán

Persze...
[link]
Elírtam a dobósúlyt bocs . 28-75g

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36627) Zoli bácsi válasza zolee0307 (#36624) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Olcsó Match botok közül mindenki a Nevis Whisper szériát szokta ajánlani. Nekem is van :)
Kettő közül én az Eurostart venném, feederbe bevált, nem mellékesen igényesebben néz ki mint az Okuma.:)

(#36628) sityupityu válasza DonThomasino (#36626) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez egy harcsapergető jellegű bot, bár ez a nevében is benne van.
Ha nem harcsázni vetted, akkor szerintem nem ezt a botot kerested magadnak. Ez a bot nem még jigezni sem lesz jó nagy fejekkel a sodrásban ha süllőzni akarsz, mert még oda is baromi erős. Wobblerezni stb meg végképp felejtős.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36629) tween válasza sityupityu (#36628) üzenetére


tween
őstag

Idővel az ember eljut egy olyan szintre, hogy még az 5-25 is brutálisnak tűnik :D

(#36630) sityupityu válasza tween (#36629) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, azért folyóvízre valóban más botok kellenek mint egy tóra, de túlzásokba sem kell azért esni.
Folyón, hogy a sodrás ne hajlítsa be a botot, és hogy jól lehessen érezni minden tekerésnél amikor a fenéken visszaér/koppan a csali gumizás közben (ez nagyon fontos) egy gerinces bot kell, de nem harcsára való. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36631) DonThomasino válasza sityupityu (#36628) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezzel már simán kiegyezek harcsapergető jellegű bot ,
bár hogy mire lesz jó az szerintem csak menet közbe fog kiderülni.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36632) musli26 válasza zolee0307 (#36624) üzenetére


musli26
tag

Eurostar Master Class :C :DD :))

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#36633) Grillo


Grillo
senior tag

Szerintetek van értelme ma kiugrani délutánra a Dunára? Szódligetnél a kikötőre gondoltam, a gyerkőccel kéne még egy jót dobálni. Milyen etetőanyag lenne ideális?
Zéé, nem tudod, a kikötő bejáratától északra eső benti részen miért nem horgászik senki? Legalábbis eddig nem láttam ott horgászt.

(#36634) gban


gban
Közösségépítő

Mai szerzemények:

Sehol nerm kapni a Gold verziót szinte semelyikből, és 14k alat volt a 8 db, jó vétel volt szerintem.

Postázást nem vállalok.

(#36635) A Zéé válasza Grillo (#36633) üzenetére


A Zéé
addikt

Egyszer néztem meg arra, és ott sekélyebbnek, meg iszaposabbnak is tűnt a fenék, gondolom azért nem. :)

Just a simple Lineman...

(#36636) Grillo válasza A Zéé (#36635) üzenetére


Grillo
senior tag

Aha. Pergettem ott is múltkor, de nem jött semmi.
Eh, lehet nem megyek ki, a szél is elég élénknek tűnik. Meg jönne a kisebbik is, vele meg kipakolni sem érdemes... :DDD

(#36637) tween válasza gban (#36634) üzenetére


tween
őstag

:R

(#36638) gban válasza tween (#36637) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csak nem tőled vettem :F :))

Postázást nem vállalok.

(#36639) zsola32 válasza Grillo (#36636) üzenetére


zsola32
őstag

mi most indulunk, 3 feeder és egy peregtő cájgot viszünk.
én voltam tegnap is, keszegezős nap lett belőle, a pontyok elkerültek.

(#36640) zolee0307 válasza Zoli bácsi (#36627) üzenetére


zolee0307
őstag

+ musli26:

Köszönöm, egyébként az Okuma botok milyenek minőségre? Nekem valamiért tetszik ez az Okuma bot, most ahol venném ott csak pár száz Ft-al drábább.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#36641) csƵ


csƵ
őstag

Menjen a picsába a FishingTime... :W

(#36642) vendingo válasza csƵ (#36641) üzenetére


vendingo
veterán

Meg a szél is...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36643) Steady74 válasza csƵ (#36641) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mé'?

(#36644) vendingo


vendingo
veterán

Ne tudjátok meg hogy jártam! Szolgáljon mindenkinek intő példával:
Van 2 zsák aqua pelletem a pincében. Az elmúlt pár hónapban gyakorlatilag nem is voltam horgászni. Múlt hét szombaton megyek le pelletért a pincébe, megcsapott a tömény egérszag, mind a 2 zsák ki volt rágva, csupa szar volt körbe minden.
Most ipari mennyiségben állítottam fel csapdákat. Mire a 2. csapda elkészült, addigra az első fogott is egyet. 5 perc alatt 6 egér lett meg, de még vannak bőven, time lapse videóztam őket, kíváncsi voltam rájuk. Asszem kevés lett a csapódós és ragasztós csapdák száma, muszáj lesz mérgeznem is. Holnap megyek, megnézem a botjaimat, fosok, hogy a nyeleken lévő parafát/szivacsot is kirágták :(

Ajánlom mindenkinek, hogy csapdázzon az etetőanyag körül, mert jön a hideg, a rágcsálók meg kezdenek behúzódni a melegebb helyekre.

Mindig is volt 1-1 egér a pincénkben, nem foglalkoztam velük, de ennyit utoljára faluhelyen láttam a takarmányok környékén.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36645) gban válasza vendingo (#36644) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha kifogy a gyári csapda, jó módszer a virágcserép kitámaszt egy fél dióval módszer - amikor elkezdi majszolni a diót, azt kilöki, és maga alá zárja a cserép. Ha a fél dió bele kifelé néz, nem működik a dolog :DDD
Érdemes alátenni egy fa vagy bármilyen lapot, hogy fel tudd emelni egyben és kivinni ahova akarod.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36646) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Tudtok egy jó 3M körüli masszív szegecses merítő nyelet?

(#36647) Grillo válasza vendingo (#36644) üzenetére


Grillo
senior tag

Fasza helyzet, ha ennyien vannak, akkor az nem most ment be oda.

(#36648) tepenzed válasza vendingo (#36644) üzenetére


tepenzed
őstag

huh, hát a pelletnél az az első, hogy át masszív hordókba :D

(#36649) galervin93 válasza vendingo (#36644) üzenetére


galervin93
őstag

Részvétem... Nálunk is ugyanez a helyzet vidéken, etetőanyag nincs biztonságban az őszi-téli-tavaszi időszakban... Mi jó pár éve csapdázunk folyamatosan, nyáron alig akad egy-két fogás, de ilyenkor jönnek befele. Apám egyszer gumikukoricával töltötte fel a fogókat - mondanom sem kell, nem tudták leszedni, egy darabbal több egeret is meg lehetett fogni. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36650) csƵ válasza Steady74 (#36643) üzenetére


csƵ
őstag

Hétfőn rendeltem tőlük 2 botot, azt mondták, hogy pénteken nálam lesz. Előreutaltam 66.000 forintot. Szóltak 2 nap múlva, hogy az egyiket már nem lehet beszerezni, mi legyen vele? Írtam aznap, hogy inkább utalják vissza, nem választok helyette mást. Kérdeztem, hogy mikor kapom meg a csomagot? Azóta nem válaszoltak, pedig látták az üzenetet. Posztolgatnak a Facebook oldalukra. 2 nap múlva megint érdeklődtem. Semmi reakció.
Én is a kereskedelemben dolgozom, de ez kurvára megengedhetetlen. Mi az, hogy nem kap az ügyfél választ? Náluk van 1 hete 66k-m és nem kommunikálnak.
A legszebb az egészben, hogy lemondtam előtte ugyanezt a rendelésemet az xfish-nél, mert az akció miatt olcsóbb volt a FT-tól.
Már bánom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.