Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem ennyi jutott.

(#36952) golyós


golyós
őstag

Találtam nektek FASZA wobblert ;] :DD :P ;)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36953) hermanyi válasza A Zéé (#36950) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen . 2db ot fogtam belőle . Betolás közben egyszer csontit kapta el majd ismét betolás közben gilisztára jött . Úgy bántam vele mint a hímes tojással mert itt legalább van ,és azt szeretném ,hogy maradjon is .

szerk : Grillo
délelőtt 10 ig én is ilyenben ültem .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36954) Interceptor válasza A Zéé (#36950) üzenetére


Interceptor
addikt

Jövő vasárnap jó nekem is, addigra talán a fogás is jobb lesz.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36955) golyós


golyós
őstag

Csalitüske nélkűl, csak magában, hogy kötitek a fües horgot?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36956) gban válasza golyós (#36955) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én minden füles cuccot így:

A 2. átfűzést viszont jellemzően kihagyom, azt tapasztaltam hogy sokkal jobban összeáll a kötés úgy, és stabilitási problémáim sincsenek soha vele.
Ezek az én tapasztalataim, de ez nem azt jelenti hogy én csinálom jól.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36957) golyós válasza gban (#36956) üzenetére


golyós
őstag

Én is erre gondoltam, hogy sima egyszerű kötéssel mint ahogy a forgót, de hátha tudtok valami mást.
De úgy látom mindig a legegyszerűbb a legjobb :-)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36958) Grillo válasza golyós (#36955) üzenetére


Grillo
senior tag

Én ugyan úgy kötöm, mint a lapkásat, csak átfűzöm a zsinórt a fülön is.

(#36959) MK VII


MK VII
veterán

Egy műsort ajánlanék nektek, ha alkalmatok van rá, érdekel titeket akkor nézzétek meg.
Ma este 20:30-kor a Fishing and Hunting csatornán a Balatoni nyár című műsorban Borbáth Balázzsal pergetnek. Nem tudom emlékeztek-e rá. Ő az akit említettem már nektek.

[ Szerkesztve ]

(#36960) galervin93 válasza golyós (#36955) üzenetére


galervin93
őstag

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36961) golyós válasza galervin93 (#36960) üzenetére


golyós
őstag

:R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36962) Interceptor válasza MK VII (#36959) üzenetére


Interceptor
addikt

Fel kéne venned aztán felraknod youtube-ra, mert ilyen csatornám nincs :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36963) MK VII válasza Interceptor (#36962) üzenetére


MK VII
veterán

Én sajnos nem tudom rögzíteni, mert nincs a gépemben TV kártya, de talán meg tudok kérni valakit.
Megpróbálom.

(#36964) vendingo válasza Interceptor (#36962) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem meg nincs tévém. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36965) Interceptor válasza MK VII (#36963) üzenetére


Interceptor
addikt

Kösz :) Amúgy volt néhány műsor ami ezen a csatornán ment és érdekelt volna. Halas főzős műsor előzeteseire emlékszek még amiket a youtube-on láttam fél perces anyagok, egyik részben benne volt Bokor Károly(pergetős anyagai egy részét sikerült megtalálni) meg Lukácsi Béla is. Ezeket is jó lenne egyszer megnézni, bírom őket, jó arcok :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36966) mano660 válasza Interceptor (#36965) üzenetére


mano660
tag

Az Energofish videók, melyeket a Fishing & Hunting TV lead, hamar megjelennek a YouTube oldalán:
Energofish
A Feedermánia videói hasonlókép:
Feedermania

(#36967) Interceptor válasza mano660 (#36966) üzenetére


Interceptor
addikt

Tudom, de engem ezek nem érdekelnek annyira.
Amikre még kíváncsi lennék F&H azok nem kerülnek fel a youtube-ra vagy csak néhány rész.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36968) MK VII válasza Interceptor (#36965) üzenetére


MK VII
veterán

No..
Veszprém topikból egy segítőkész fórumtárs felveszi nekem. Majd kiteszem ide a linket ahonnan el lehet érni/le lehet tölteni. Aztán akit érdekel lekaphatja onnan. :)

(#36969) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Tokról jutott eszembe. Nyáron voltunk egyik tavon és a part mellett úszott egy tok. Megmerítettük, utána néztük, hogy nincs szeme. Szegényke visszaengedés után már nem nagyon járt arra.

(#36970) hermanyi válasza MK VII (#36968) üzenetére


hermanyi
őstag

Hajrá warez . :D

zsolt1225:
Tok én életemben 1x fogtam rakóval (nem nagyot kb 3kg) Brutális amit a horgon le tud művelni .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36971) Interceptor válasza MK VII (#36968) üzenetére


Interceptor
addikt

oké, köszi :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36972) zsola32 válasza golyós (#36957) üzenetére


zsola32
őstag

nálam mostanában a Grinner knot a nyerő, több helyzetben is bizonyított...

ma családi pecát szerveztünk, a gyerekek spiccbottal fogták a kishalakat, a párom felügyelete mellett.
miután meglettek a kishalak, előkerült az úszós-csukás szerelék, ez dél és kettő között adott három csukeszt.
a párom pergetett, élete első csukáját akasztotta, majd a stég előtt el is hagyta.
aztán váltottam én is pergető felszerelésre, és egy egy másfél dolcsis alis villantóval összejött a negyedik csuka

a feeder ma is gyengén muzsikált, két tenyeres dévér sikeredett.
a gyerkőcök még most is mesélik a mai sztorikat.

:) lányom a tapasztalati ember (10) meg akarta eteni a hattyút kishallal (küsz) de az valamiért nem ette meg.
leányzó le is vonta a konklúziót, biztos azért nem kellett neki mert már nem élt a küsz...ezért jók a családi pecák...

(#36973) MK VII válasza hermanyi (#36970) üzenetére


MK VII
veterán

Őőőő :U :D
Igaz.
Szóval akkor privátban zaklassatok érte. :)

(#36974) Steady74 válasza hermanyi (#36970) üzenetére


Steady74
Topikgazda

3 dolog miatt nem szeretem a tokhalakat. 1.alig bírom megszákolni annyira hosszu a nagyobbja. 2.alig lehet sokszor a szájából a horgot kivenni, szerencsétlenek szája nekem kifejezetten undorító. 3.alig küzd a horgon, hamar feladja. Ordason többet fogtam, ott alig mentek.

(#36975) Emu válasza Steady74 (#36974) üzenetére


Emu
őstag

Akkor te valamilyen selejtes tokot foghattál. Pápaborsosgyőrőn volt szerencsém egy ránézésre 7-8kg-os példányhoz (sajnos megszákolni nem sikerült). A 10 perces fárasztás során többször kiugrott a vízből úgy vitte a szerkót mint egy tengeralattjáró, csak sajnos szákoláskor kipattant a szájából a horog (sehogy sem fért bele a szákba :) )

(#36976) vendingo válasza Emu (#36975) üzenetére


vendingo
veterán

Tokot tilos szákolni, törik a gerince! Én rengeteg 10kg körüli tokot fogtam, hatalmas élvezet volt matchbottal, főleg amikor farokba akadt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36977) Emu válasza vendingo (#36976) üzenetére


Emu
őstag

Ezt nem tudtam :B

(#36978) Interceptor válasza vendingo (#36976) üzenetére


Interceptor
addikt

Hogyan lehet kivenni? Bár nem mintha annyira érintene a dolog, de jövőre még találkozhatok vele :D Mondjuk ahol mi fogtuk, ott úgy van kialakítva a part/stég, hogy majdnem egy métert le kellene nyúlni a vízbe, meg a szabályzatba is az van, hogy csak szákkal lehet kivenni a halat. Mondjuk a farok résznél meg lehetne fogni, nem tudom mennyire jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#36979) tween


tween
őstag

Rakós és egyéb kollégák. Elfelejtettem említeni, hogy ma verseny van nálunk, jöhettetek volna. 6 a beugró, ebben van egy tál étel is. Gyönyörű környezet, barátságos horgászok, jó hangulat :)

[ Szerkesztve ]

(#36980) hermanyi válasza tween (#36979) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem vetted észre ,hogy mindig utólag szólsz ? :B :B :B :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36981) tween válasza hermanyi (#36980) üzenetére


tween
őstag

Pedig letolhatnátok ide a biciklit, valamikor :K

(#36982) hermanyi válasza tween (#36981) üzenetére


hermanyi
őstag

Akartunk menni közös nagy PH pecára is de valaki elfelejtett infot adni . :D Meg helyet foglalni ,hogy egymás mellé tudjunk ülni . Amiben viszont nem te voltál a ludas hanem a topik fő nagy guru mesterhorgász Steady ,hogy ép ő szerette volna a legjobban azt visszanyögte az időpontot ,hogy még se jó neki . ;]
Pedig a 200 Amperes aksit már be is készítettem ,hogy kivesszük a tóból a púpot :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36983) joe979 válasza Steady74 (#36974) üzenetére


joe979
aktív tag

Valahol egyetértek veled. Mikor rákaptam jó pár évvel ezelőtt APére, akkor imádtam tokozni , kb úgy 1,5 évig, imádtam őket. úgy 3 - 5 kiló súlyig pickerrel. Pláne mikor kiugrik a vízből .... De nagyon macerás hal. Végletekig kitudja fárasztani saját magát, elég porcos a pofája, sokszor nyeli a horgot mint a szart .... ha vágó tok akkor nehéz fogni, forgatni, kioperálni a horgot is .... rengeteg az állkapás, mivel szeret forogni az etetés fölött .. De hogy nem küzd, azt sosem tapasztaltam nála, bányatavon ahova tud törni a mélységbe ott durvább a viselkedése. Macerás hal, nem érdemli meg ezt a szadizást .. egyszer azért elmennék olyan helyre ahol van 10+ méretben, jó lenne fogni belőle egyszer, de utána nem járnék olyan vízre !

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#36984) FireFox1996 válasza tween (#36981) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

letekertem vonla biciklivel, ha időben szóltál volna ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#36985) tween válasza FireFox1996 (#36984) üzenetére


tween
őstag

Olyan közel laksz? :Y

Hermi! Már mondtam a főninek is, hogy ez a helyfoglalás nálunk nem ilyen egyszerű..

[ Szerkesztve ]

(#36986) hermanyi válasza tween (#36985) üzenetére


hermanyi
őstag

Majd küldök neked Gázművekes műanyag fóliatekercset . 4 karó azt lezársz egy 50-100m es részt :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36987) Steady74 válasza tween (#36985) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fél nap alatt le is ért volna :)

Nincs mese oda kell menni nyitásra, és elsőnek elfoglalni a helyeket.

(#36988) Steady74


Steady74
Topikgazda

Imádom! újból feltaláljuk a kereket! Már alig várom, hogy olvashassam! Ja, nem :DDD

(#36989) gban


gban
Közösségépítő

Lecseréltem az egyes horgot hármasra a kishalas csukázáshoz, meg is lett mind (amit észre is vettem).
Reggel gondoltam, tök jó hogy 1 csalihal kifogása kb. fél perc, és bajban leszek ha eltűnnek, nem is fogtam csak mindig annyit amennyit fel is tettem.
Aztán nap közepén eltűntek.
Jött vagy 20 naphal, pár sügér, aztán 10 centi fölötti vörösszárnyúak, komolyan idegben voltam hogy nincs mit feltennem.
Aztán jött is 2, el is tettem őket tartalékba.
Egyszer gondoltam egyet, mert túl nagy volt a csend az egyik úszónál, és kivettem hogy lecserélem a kishalat.
Kivettem de már nem volt rajta semmi.
Feltettem az újat, és cseréltem volna a másik boton is, de arra már nem jutott idő - szinte azonnal elvitte egy csuka, de rakéta módjára. Mire felvettem a botot és bevágtam, már vagy 20 méterre volt az eredeti helyétől. Nem nagyon kellett nyeletni :N
Az első meg jó soká jött, cserébe amíg azzal bajlódtam a parton, a másik úszóm odébbment vagy 5 métert, ezért írtam az elején hogy amit észre is vettem az meglett, meg ugye nem volt mit lecserélnem, azt se tudom ki-mi-mikor szedte le. Ez se magától ment odébb...
Aztán a rakéta is jó sokára jött, de legalább gyönyörű kapás volt. Ez a 2 jött csak tegnap, ismerős meg sorba fogta a 20-as sügereket gilisztával, jött az is 6-8 db.
Pergetésre semmi, az említett 8 Rapala amit vettem még sajnos szűz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36990) sityupityu válasza tween (#36979) üzenetére


sityupityu
veterán

Pedig muszáj lesz egyszer oda lemennem. Ha nem is pecázni de legalább megnézni a helyet. Mondjuk motorral.
Én amúgy elkaptam valami nyavalyát, szerintem nem is fogok dolgozni a héten.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36991) Grillo válasza sityupityu (#36990) üzenetére


Grillo
senior tag

Nagyon szép hely, a kastélyra azért ráférne pár milliárd, de a tavakat rendbe rakták. A déli részen van egy fasza kelta település is.

(#36992) gban válasza Grillo (#36991) üzenetére


gban
Közösségépítő

Majd ha fociznak a kastélyban, lesz rá pénz.

Postázást nem vállalok.

(#36993) MK VII válasza gban (#36989) üzenetére


MK VII
veterán

10 centi körüli vörösek a legjobbak csukázni.
Egy 3 kilós csuka már simán rámegy a 15-20cm-es prédára.
Egyébként amikor van sok kishal fogjál sokat aztán fagyaszd le és legközelebb mikor mész lesz csalid. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36994) galervin93 válasza MK VII (#36993) üzenetére


galervin93
őstag

Így van, a legjobb méret.
Nálunk volt idő hogy sok kis karika meg dévér jelent meg a holtágban, egy szezonon át azokkal csaliztam, nem is kicsikkel, és hiába magas a hátuk, simán vitték őket a csukszok. Csak picit nehezen bírják a horgon. Vörös, bodri, kárász jobb, azok bírják a strapát, mondjuk a kárász ha talál valami apró kis fedezéket rögtön megáll, ami nem szerencsés, ilyenkor érdemes picit rámozdítani, hogy meginduljon.
Ej, de rég csukáztam már egy jót sétáltatós szerkóval...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36995) gban válasza MK VII (#36993) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálunk a csukák jellemzően 43-48 centisek, ritkán jön 55-60 centis is, illetve akad 33-35 centis is, sajnos a kisebbekre az is valóban rámozdul. De írtam 2 hete, a 6-7 centis vöröset is úgy benyelte a 20-as sügér hogy a farka vége épphogy kilátszott, pislogtunk is rendesen
Szóval a 10+ centist ránézésre is nagynak találom, legjobban a 7-8 centiseket szeretem.
Így belegondolva amik jöttek inkább 15 centisek voltak. 10-es valóban még jó lett volna, de ezek tényleg túlméretesek voltak csalinak.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36996) tween


tween
őstag

Kell szervezni ide egy normális fórumpecát, mindenkivel! Kivétel nincs, csak ha orvosi igazolást mutat fel az illető, mentségére! ;]

(#36997) Steady74 válasza tween (#36996) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hermanyi, készítsd a villanypecát!! :DDD

(#36998) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Helló sporttársak!
A szakadó eső miatt a kazánházban nekiálltam karbantartani. A 3 évnél idősebb orsóimat szétszedtem. Kezdek belejönni, mindent össze is raktam, már nem okoz gondot a széthulló nyeletőfék kapcsoló sem. Lezsíroztam az orsók belsejét, a filckorongokat a fékben, és a zsinórvezető görgőket is szétszedtem.
2 db Nevis Freeway, 2 db Silstar Tierra feeder, 1 db Silstar Tierra FS, 1 db Lineaffe hypercarp, és egy Nevis Pantera került szétszedésre. Ja és egy Nevis Snatch 35. Szóval kis értékű orsók. :)
A Panthera görgője kiesett megbontásnál, nem tudom hogyan volt összerakva, akárhogy rakom vagy nem forog, vagy nehézkesen. Nincs valakinek ilyen típusú orsója, vagy nem emlékezik rá hogyan van összerakva? Sajnos Panterám csak egy van, nem tudom megnézni másikban.
Nem sok alkatrészből áll,lefotóztam, a jobbra lévő átlátszó alátét nem biztos hogy ide való, a szerszámok elpakolásakor találtam, akármelyik orsóból kimaradhatott. A mérete miatt viszont zsinórvezetőben lehetett.
Ez a fekete gumis alátét emlékeim szerint a csavar felől volt, de akárhogy rakom, nem az igazi....
Tud valaki segíteni? :R Igen, tudom hogy ne szedje szét a hülye, ha nem tudja összerakni, de szeretném saját magam karbantartani az orsóimat, és már fél óra alatt szétszedem-zsírzom összarakom, és az olcsó orsóimon szeretném megszerezni a rutint. :)

(#36999) zsola32 válasza MK VII (#36993) üzenetére


zsola32
őstag

csukázni is jó a fagyasztott csali?

(#37000) MK VII válasza zsola32 (#36999) üzenetére


MK VII
veterán

Csukázni nem szoktam szóval nem tudom, de valószínűsítem, hogy csukázni jobb az élő csali.
Mi csak süllőzni szoktunk. Nem szeretjük a csukát ezért nem is horgászunk rá kifejezetten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.