Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) tepenzed válasza tween (#28398) üzenetére


tepenzed
őstag

nem az én képem.
Én korum xpert power 14 micro-barbed horgot használok egész évben, bírja a 10kg-os halat is, nagyon erős horog.

Egyébként biztos, hogy nem ilyen élesben, ezzel egyetértek, de jó közelítés.. Amúgy az etetőanyagok is teljesen máshogy bontanak, mint ahogy az akváriumokban mutogatják, szóval ebből a szempontból annak sincs értelme.

(#28402) joe979 válasza tepenzed (#28401) üzenetére


joe979
aktív tag

Pedig ebből a generációból voltak rá panaszok.
Melyik széria melyik horog típus, az nincsen előttem sajnos.
Viszont azt sem közlik, aki óbégat, hogy milyen módszerrel pecázik. Itt még nem tart a magyar pecás világ. Ha szar akkor szar, de hogy mitől azt nem tudni :)

Szissz

(#28403) Gabesz26 válasza tween (#28398) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Szerintem QM1 12-es méretben + 7 mm-es normál tüske

(#28404) tepenzed válasza joe979 (#28402) üzenetére


tepenzed
őstag

a QM1-et is piszkosul szidják (szerintem egyik legelterjedtebb horog), hogy pár peca után kuka mert nem bírja, szerintem meg egyszerűen fárasztani nem tudnak :D

Annyit mondok, a botomon a korum xpert powerből tavaly végig ugyanaz volt fent,cserélni sem kellett, leakadás iszonyat ritka volt

[ Szerkesztve ]

(#28405) csƵ válasza tepenzed (#28404) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem semmi bajom nem volt még a QM1-gyel. Se csorbulás, se halvesztés, se elhajlás.

(#28406) joe979 válasza csƵ (#28405) üzenetére


joe979
aktív tag

Nekem sem volt vele bajom. Csak irreálisan drága. A Pellet Wagglert jobban szeretem ..
Korum kampót még nem vettem, pont a Gruru horgai miatt .

Szissz

(#28407) zsola32 válasza Gabesz26 (#28403) üzenetére


zsola32
őstag

múlt héten én is vettem belőle 12-est, csak lehetne már használni...ezen kívül korum experttel is fogok próbálkozni, 12es és 14es méreteket rendeltem belőle. (fel is kötöttem az összeset)

használ valaki Owner Kaizu horgot? ha igen, milyen méretben és mire? köszi

(#28408) jansky1


jansky1
senior tag

Methodnál csak az etetőanyag állagán múlik, hogy nem bont-e ki víz közben? Van method kosaram, de nem nagyon veszem rá magam a használatára, mindig attól félek, hogy le se ér a cucc, és már nincs kaja a kosárban.

(#28409) joe979 válasza zsola32 (#28407) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez nagyon gyilkos kampó formailag, Ennél ami durvább az a Hayabusha K1 .
Mindegy mit választasz , az Owner horgai nagyon jók ! Nálam nagyon beváltak. Penny, Pin, Chinu széria.

Szissz

(#28410) zsola32 válasza joe979 (#28409) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a megerősítést, a Kaizuból is hadrendbe fogok állítani egy csomagot, már meg vannak kötve

(#28411) csabamigo válasza joe979 (#28409) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Ahová járok időnként horgászni ott kimondottan tiltva van az a Hayabusha K1 horog 1ébként én is Owner horgokat használok teljes elégedettséggel

[ Szerkesztve ]

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#28412) RufuszX válasza tepenzed (#28396) üzenetére


RufuszX
senior tag

A korum lehet megemeli így de a kínai amit én rendeltem az egyáltalán nem, ezért is írtam hogy óvatosan a kínaival.
Terveztem hogy majd megaromázom de nem lesz belőle semmi. Pedig voltam olyan tavon novemberben hogy semmilyen pop-up nem működött csak a gumikokorica és mindenki tőlem kérte :) (akkor haldóst használtam de azt piszok drágának tartom ezért gondoltam hogy kipróbálom az alist, de nem jött be)

(#28413) tepenzed válasza RufuszX (#28412) üzenetére


tepenzed
őstag

Van 250 ftos nevisem is, epres, majd megnézem neked, hogy az lebeg e

(#28414) joe979 válasza csabamigo (#28411) üzenetére


joe979
aktív tag

Valójában a Hayabusha M1 ami brutális, csak nem tudtam már szerkeszteni. De attól még teljesen jogos a tiltása .

Szissz

(#28415) RufuszX válasza tepenzed (#28413) üzenetére


RufuszX
senior tag

köszi, arra kíváncsi vagyok :)

(#28416) A Zéé


A Zéé
addikt

Ezeket a gumi kukorica/csonti/szúnyoglárva csalikat a halak meg tudják emészteni amúgy? Vagy ha lelopják a horogról/tüskéről, akkor az bennük marad?

Just a simple Lineman...

(#28417) csabamigo válasza A Zéé (#28416) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Ez 1 jó kérdés!Én is gondolkodtam már ezen,lehet hogy könnyebb/egyszerűbb a csalizás de mivan ha tényleg "lelopja" és lenyeli akár cstüskével együtt?

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#28418) sityupityu válasza A Zéé (#28416) üzenetére


sityupityu
veterán

Én biztos vagyok benne, hogy nem lehet megemészteni. A szúnyoglárva a vékonysága miatt szerintem gond nélkül átmegy az emésztő-bélrendszeren. Egy nagyobb halnál talán a kukorica is, de egy kisebbnél...a fene tudja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28419) joe979 válasza csabamigo (#28417) üzenetére


joe979
aktív tag

Vagy csak kajolgat és felszívja a lehuppant dolgokat .. legyen ez bármi. Környezetebarát szilikon ? Hát ?
Ezért nem való tüskére.

Szissz

(#28420) Steady74 válasza sityupityu (#28418) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem amelyik hal be tudja kapni azon keresztül is megy, ha véletlenül lelopja. Évek óta használom a Korum gumikukoricáját, talán még korábban is, mint Papp Józsi behozta a köztudatba (tévedés, hogy a HD hozta be, előtte már szerintem 2 évvel az Öreg azzal nyomta). Volt, hogy leesett a kukiroca a csalitüske elszakadása miatt, de egyszer sem maradt halban. Szerintem a dobások/fogások számához képest elenyésző százalékban fordulhat elő, hogy lenyeli a hal.

(#28421) sityupityu válasza Steady74 (#28420) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tudom, ha átmegy a kukorica is az csak jó. Én maradok a hagyományos kukoricánál. Műszúnyoglárvát viszont már nagyon régen használok, de azt is csak akkor amikor nem lehet hozzájutni a valódihoz. Egyébként versenyeken általában tiltott. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28422) gerii válasza Steady74 (#28420) üzenetére


gerii
addikt

A leeső csalit is felveszi valami a fenékről, csak később. Egy kisebb hal kloákája nem hiszem, hogy egy kukoricát átereszt.

(#28423) sityupityu válasza gerii (#28422) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezen gondolkodtam én is. Ha a bélrendszeren át is megy viszont a végén megakadhat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28424) Steady74 válasza gerii (#28422) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Eddig csak lebegő kukoricával horgásztam, azok feljönnek a víztetőre. Mindig figyeltem rá, hogy ha a vízben esett le, akkor merítővel kivegyem. Általában a szákolás pillanatában, amikor a merítő szemei közé szorult a kukorica, a hal meg dobott egyet magán, akkor szakadt le a hajszálelőkével együtt. Kisebb ha szerintem meg nem tudja megenni.

Pityu, hol veszed a műszúnyogot? Szeretnék én is az idén venni.

(#28425) sityupityu válasza Steady74 (#28424) üzenetére


sityupityu
veterán

A Berkley-ét használom, szerintem más nem is gyárt. A horgászboltos haverommal hozatom. Nagyon nem kell betárazni belőle, mert baromi sokáig elég egy doboz. Kétfajta vastagságban van, a vastagabbikat vedd meg mert a vékony nem jó. A vastag minden tekintetben olyan mint a valódi. Sokan (tudatlanul) azt mondják, hogy csak csonti mellé rakva ér valamit, de ez baromság. Gyakorlatilag ha nem is 100%-ig, de majdnem olyan fogós mint az igazi, simán natúron feltűzve is. Először én sem akartam elhinni, ki kellett próbálnom. Nem véletlenül tiltott dolog a hivatalos versenyeken.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28426) Szeszkazán válasza sityupityu (#28425) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Aromázod is őket, vagy csak piciket mozgatod mint a Walter a videóban? :D

(#28427) sityupityu válasza Szeszkazán (#28426) üzenetére


sityupityu
veterán

Dehogy aromázom, ez nem gumikukorica. :) Gyárilag be van vonva egy spéci anyaggal ami hasonlít az igazi lárva ízére.

De nálam a műcuccok használata itt ki is merült. Ezt is csak akkor használom ha még nem kapni igazit. Írtam, hogy ahhoz képest bár nagyon jó, de azért az igazi az mégis csak igazi. Azzal nem tud felérni semmilyen mű dolog. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28428) gban válasza sityupityu (#28427) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én ezt néztem, nem tudom ér-e valamit.
Bár az ára ennek is olyan, hogy ha rendel az ember bármit, simán hozzá lehet csapni próbából.
Ezt találtam még, nem tudom hogy csak az ára magasabb, vagy meg is éri a különbözetet.

Postázást nem vállalok.

(#28429) Steady74 válasza gban (#28428) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hamár XFish. Mi a véleményetek az üzletről? Ládát tervezek venni tőlük, emiatt kérdezem. Köszi.

(#28430) Szeszkazán válasza Steady74 (#28429) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Én vásároltam már tőlük, 1,5 hetet csúsztak a szállítással de adtak ajándék cuccokat . Ha nem sürgős a dolog rendelj nyugodtan :D

(#28431) joe979 válasza Szeszkazán (#28430) üzenetére


joe979
aktív tag

Olyan rossz nem lehet mint a CarpExpressz, 1,5 éve jön a rodpodom :D

Szissz

(#28432) sityupityu válasza gban (#28428) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyik sem ér kb semmit sem!
Csak a Barkley-t érdemes venni. Csak ennek olyan lágy az anyaga és kelt olyan hatást mint az igazi. Ráadásul ebben egy füzérben van az egész, te tépkedsz belőle akkora darabokat amilyen kell.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28433) gban válasza sityupityu (#28432) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez az?

Postázást nem vállalok.

(#28434) sityupityu válasza gban (#28433) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, ő az. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28435) vendingo válasza sityupityu (#28434) üzenetére


vendingo
veterán

Ezt ki kell próbálnom, mert utálok csontiért rohangálni a boltba ha kaját akarok fogni a teknősnek, vagy ha éppen csali hal kell.

Gondolom működik kisebb halakhoz is spiccbottal, önmagában.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28436) itachi94


itachi94
tag

Sziasztok!
A Komáromi vasúti hídtól (1770,3 fkm) az Ipoly torkolatáig (1708 fkm) horgászik valaki itt? Érdemes meg venni az éves engedélyt vagy sem? :)

(#28437) sityupityu válasza vendingo (#28435) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, persze. Hiszen valójában ez keszeghorgászatra van, csak úgy mint az igazi szúnyoglárva. És ez a nagyszerű benne, hogy felveszi az olyan finnyás keszegféle is mint a dévér! A versenyhorgászatban (keszeghorgászat) elengedhetetlen a szúnyoglárva, különösen a nyári időszakban. Ilyenkor a dévérkeszeg sokszor egyszerűen nem hajlandó felvenni mást, csak a szúnyogot. De még őt is átlehet verni vele ha nincs igazi lárvánk. Persze az igazira azért több kapás van, de még ezt figyelembe véve is fogósnak számít.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28438) Szeszkazán válasza sityupityu (#28437) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Én nyáron a Balcsin fogtam a dévéreket rendesen pellettel meg ízesített kukoricával :D

(#28439) gban válasza sityupityu (#28437) üzenetére


gban
Közösségépítő

Engem igazából a mozgás hiánya tart vissza ezektől, mert szerintem a mozgás a legjobban csalogató feature az élő gilisztánál, csontinál, szúnyoglárvánál. Bár utóbbit sosem használtam még, így csak tippelek hogy az is mozog.

Postázást nem vállalok.

(#28440) Szeszkazán válasza gban (#28439) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

A gumi szúnyog szépen rezonál, főleg ha néha kicsit mozgatod is.

[ Szerkesztve ]

(#28441) sityupityu válasza Szeszkazán (#28438) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, hogy van időszak amikor lehet fogni mással is, de ha aznap ment pelletre akkor lárvával legalább a tízszeres mennyiséget lehetett volna fogni. Ne menjünk bele a keszeghorgászat témába, pláne ilyen pelleteket felhozva. Köszi. :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28442) sityupityu válasza gban (#28439) üzenetére


sityupityu
veterán

Sokszor versenyen kénytelenek voltunk döglött szúnyoggal pecázni,mert nem volt más. Szinte ugyanúgy lehet vele fogni. Ezt steady is bármikor megerősíti.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28443) Szeszkazán válasza sityupityu (#28441) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Teljesen igazat adok, amit felhoztam az a keszeghorgászat legalja :D

(#28444) vendingo válasza sityupityu (#28437) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.

Tuti, hogy veszek ilyen gumit. Ugyan még élő szúnyoglárvával se horgásztam, mert macerás a tárolása, de ez egy próbát megér.
Pont van a korábban linkelt shopban olyan feederbot, mint amilyet szeretnék, de megfogadtam, hogy olvadásig semmit nem veszek.

Mióta van a sügérre is tilalom? Agyam eldobom tőle. Törpeharcsára nincs véletlenül?

A tavasz totálisan ki fog esni pergetés ügyileg. Békés halazni meg nem nagyon van időm, kedvem, szóval nem sok peca lesz tavasszal, ha csak nem veszek egy spicc botot is, mert pár órára nem fogom kicipelni a fél horgászgarnitúrám. Spiccezni, pergetni kimegyek 1-2 órára is, de feederezni, matchezni nem sok értelme van ilyen rövid ideig, mert mire kipakolok,felszerelek, elhelyezkedek már jöhetek is haza.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28446) vendingo válasza adrian360 (#28445) üzenetére


vendingo
veterán

Hatalmas akciók vannak...
Megnéztem pár bot és orsó árat, és Walterban még hihetetlen 20-30%-os akcióban is drágább, mint máshol akció nélkül :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28447) gban válasza vendingo (#28446) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ettől féltem én is... :(
De így se rossz, több marad a tárcában, kevesebb cuccot kell pakolgatni, tárolni.

Postázást nem vállalok.

(#28448) tepenzed válasza vendingo (#28446) üzenetére


tepenzed
őstag

levontad a kedvezményt? mert az oldalon még nincs

Amúgy a tubertini és walter botokat érdemes ilyenkor, mondjuk lehetne 20% fölé menni :D

amúgy aki finom pecára vágyik, ez egy rohadt jó bot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28449) adrian360 válasza vendingo (#28446) üzenetére


adrian360
őstag

igen tudom a ittveddmegkurvaolcsondesemminincsraktáron.webshop.freeweb.hu-n mindig jobb.

(#28450) A Zéé válasza vendingo (#28444) üzenetére


A Zéé
addikt

én is nyűglődök egyelőre, hogy mi lesz velem májusig... Faterrel akarok majd egyezkedni, hátha van 1 nem használt match botja, aztán lehet, hogy valami kockatavakra elnézek sportjeggyel. Nagy pénzeket most nem lenne szabad költenem tavasszal horgász cuccra, meg nem is akarok nagy cuccigényű dolgokat.
Ha ez a tervem nem jön be, akkor lehet, hogy májusig nem veszek területit sem (bár azt lehet nem bírom ki...).

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.