Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Ibituba válasza Steady74 (#28349) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Amúgy ha már megszólítottál amiért köszönet, megkérdezhetem mi az oka a HD-s cuccok iránti nemtetszésednek?

(#28352) Steady74 válasza Ibituba (#28351) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Miből gondolod, hogy a HD termékek nem tetszenek? Sokat használok belőlük, van botzsákom, száktartóm, nagytáskám, csomó aprócikk, évek óta a pellet line zsinórt használom, és van egy csomó etetőanyag amit használtam tőlük. Ha figyelmesen olvasod fórumot, ezt le is írtam, többször is. A marketingjük nem tetszik, minden évben előadják, hogy vegyél új botot, orsót, miközben valódi újdonságot azért nem mutatnak be. Közkedvelt csak a kék imrének meg ez a görcsös akarása már a vicc kategóriát súrolja, épeszű ember joggal mosolyog rajta. Most nem sorolom végig, nézd meg az fb oldalát.

(#28353) Ibituba válasza Steady74 (#28352) üzenetére


Ibituba
aktív tag

olvasom a csoportot is fb-t is, hd-t is, Igen valóban ez a próbálok mindig valami újjal előjönni, eladni rábeszélni az embereket hogy ez megint valami forradalmi ami nélkül nem is peca a peca ez nekem sem jön be. De látod mennyi embernek meg igen. Ez van. Amúgy cikkekből mindig próbálom szűrni a lényeget. Techniakiai megoldások érdekelnek márkák nem.

(#28354) Steady74 válasza Ibituba (#28353) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sokaknak bejön, igen, nem véletlen az, hogy 40MFt+ keres DG rajtunk évente. Többek között Walter és a feedermania műsorai szimpatikusabbak nekem, nem azt mondják és mutatják, hogy csakis ezzel, hanem ami a célnak a legjobban megfelel azzal horgássz. Technikai újítást keveset látsz a HD-n, ha Döme kitalál valamit, akkor azt másolják a többiek, és hirdetik mint az igét. Preston filmeket inkább nézek, közelebb áll hozzám az a fajta peca mint amit a HD képvisel. Nem 100 méterre kell (csak) horgászni, nem öklömnyi gombócokat kell az etetőkosárba gyúrni, hanem ésszel, finom pecával kell megfogni a halakat.

(#28355) golyós válasza Ibituba (#28353) üzenetére


golyós
őstag

Sokunknak nem a Hd cuccokkal van a problémája hanem a marketingről.Nézz meg egy Walter videót, látsz rajta ruházatban 3 márkát, más márkáju bot, más márkájú minden, nem fényezi őket, inkább a technikát mutatja be.
Szintén ilyen másik kedvencem Jankovich Krisztián, nála sokszor nem is tudod mivel horgászik, ő is inkább apró technikai fogásokat, módszereket mutat be.
Erdei Attila pl.
Ellenben a HD videók: a döme bot nagyszerű párosítása a döme orsóval ami erre a távolságra lett fjlesztve a saját fejlesztésű Hd kék fúzióval ami a HD csalival HD kosárba töltve, Hd zsinorral garantálható fogást biztosít.A kifogott halat a Hd merítővel berakjuk a Hd haltartóba amit Hd pontymatravon lefotozhatunk a Hd erre a célra Nasa által kifejlesztett fényképezővel, amihez Hd filmet is adunk.
De természetesen csakis Hd sapkában, kabátban, szemüvegben ,zokniban, alsógatyában müködik így!
Na ez a próbléma. ( szerintem) ;]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28356) jjohn


jjohn
aktív tag

Hát igen írják a minden évben új bot és szerkó, de most nem nevesítem a céget azt írja, hogyha megvesszük pl: ezt a feeder botot több évre megoldottuk a bot vásárlás gondját, vagy legyen az orsó. Akkor hogy is van ez? Én figyelemmel kísérem az új technikákat szereléseket, és ha kell akkor kiválasztom a nekem megfelelőt mind anyagában, mind pénztárca vonalon. A marketing meg menjen a maga útján szerintem, mert nem tudja hogy nekünk mire van szükségünk. De gondolom mindenki másként vélekedik.

[ Szerkesztve ]

(#28357) sityupityu válasza jjohn (#28356) üzenetére


sityupityu
veterán

Eleve az egész nem állja meg a helyét, mert nem is csúcskategóriás (de még csak nem is felső) termékeket árulnak. Az orsóikról meg már ne is beszéljünk. Nekem konkrétan semmi sem kéne tőlük. Persze van egy-két jó holmijuk pl bottartó, száktartó stb, de azok meg a hülye színük miatt nem kell. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28358) tween


tween
őstag

Gyerekek! Will Smith is jön a hétvégén hozzánk, a forgatásra. Már itt van kb. 15 kamion, meg egy hatalmas sátor, ahol saját konyhájuk van...Most ha már kiváltom az éves területit, remélem kéthavonta két hétre korlátoznak a pecában, mert filmet forgatnak állandóan...

(#28359) joe979 válasza sityupityu (#28357) üzenetére


joe979
aktív tag

Pontosan, Döme versenyeken miért a Daiwa kurblikat használja ? Vagy már leszokott róla ? :)

Szissz

(#28360) tepenzed válasza joe979 (#28359) üzenetére


tepenzed
őstag

szerintem a hd etetőanyag zacskóba is mást töltenek versenyeken :DDD

(#28361) sityupityu válasza joe979 (#28359) üzenetére


sityupityu
veterán

Na ez az. :K

Tween Vigyázz nehogy Will Smith rád vakuzzon aztán azt sem tudod majd, hogy ki vagy. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28362) tween


tween
őstag

Még mindig a bottáska vételen agonizálok.. Plusz 10-12 cm még elfogadható? Vagy milyen az ideális méret? Szégyen vagy nem, de eddig soha nem használtam botzsákot :DDD

(#28363) sityupityu válasza tween (#28362) üzenetére


sityupityu
veterán

10-12 centi még elmegy. Milyet akarsz venni, keménytokos stb....?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28364) tween válasza sityupityu (#28363) üzenetére


tween
őstag

Sportex super safe2, 150cm. Közel 140cm ugye a matchbot, ezért kérdeztem, hogy az a plusz 10-12 cm problémás vajon?

(#28365) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Kora tavaszra lehet kellene valami spiccbot pl bodorkázáshoz... Nevis patriot 7m botról valakinek tapasztalata? Ezt néztem max 20e a keret rá.

(#28366) sityupityu válasza tween (#28364) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem probléma az, hogy minimálisan hosszabb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28367) sityupityu válasza Ibituba (#28365) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tudom, hogy mihez vagy hozzászokva, de a 400 grammos súlyával nem lesz egy élménypeca.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28368) tween válasza sityupityu (#28366) üzenetére


tween
őstag

A 140-es persze jobb lenne, de égen földön nem találok értelmeset. Marad ez, ha mást nem találok.

(#28369) vendingo válasza Ibituba (#28365) üzenetére


vendingo
veterán

Ezzel jól járnál.

Én tavasszal előkapom a matchbotokat és várom a ragadozótilalom végét.
Még arra is gondoltam, hogy hagyom a horgászatot, amíg nincs vége a tilalomnak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28370) Ibituba válasza sityupityu (#28367) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Túl nehéz lenne? Van egy kompozit 6m esem na az böszme nehéz. Javaslat?

(#28371) sityupityu válasza Ibituba (#28370) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, 400 gramm már nagyon sok egy 7 méteres botnál.

Egy Catana jó megoldás lenne, csak nem az amit vendingo linkelt, mert az egy nagyhalas spiccbot (5-ös erősség). Kettes erősségű tűspicces kell neked ebből a Catana-ból.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28372) gban válasza vendingo (#28369) üzenetére


gban
Közösségépítő

Még jó hogy nálunk egyáltalán nincs fajlagos tilalom (a Fűzvölgyin).

Postázást nem vállalok.

(#28373) vendingo válasza sityupityu (#28371) üzenetére


vendingo
veterán

Valóban.

Hirtelen ehhez találtam linket, mert ezzel szemezek hónapok óta. Nekem gumival lenne nagyobbacska halakhoz.

gban: Nálunk még a sügérre is tilalmi idő van, ha jól tudom.
Egyedül a pontyra és az 50+ cm harcsára nincs tilalom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28374) sityupityu válasza Ibituba (#28370) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez kell neked.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28375) Ibituba válasza sityupityu (#28374) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ennek nagyon vékony az első tagja. milyen csatlakozó való rá?

(#28376) sityupityu válasza Ibituba (#28375) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, hogy vékony, mivel tűspicces. De ne aggódj, nem fog eltörni mert fárasztáskor az egész bot dolgozik nem csak a spicc. :)

Ugyanolyan stonfo kapocs kell a az elejére mint a csőspicces botokra csak kisebb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28377) gban


gban
Közösségépítő

Most volt F&H-on Walter Velencei tavi dévérezése.
A lényegről beszélt, de vitt bele némi reklámot, de egyáltalán nem volt zavaró, sőt.
Nem mondta hogy ez aztán a csúcs, nem mondta hogy mindenkinek ilyen kell, nem mondta hogy csak erre jön a hal, nem mondta hogy milyen márka, csak hogy milyen típus (World champion, Nova 4000), az orsót nem istenítette, de megemlítette, hogy 4 dobbal és kétféle hajtókarral adják - ez így még érdekes is volt, nem pedig visszatetsző.
A stílusa is bejön nekem, semmi fellengzősség, ezért szeretem Jankovich Krisztián filmjeit is.

Postázást nem vállalok.

(#28378) gban


gban
Közösségépítő

Lehet, érdekel valakit - mintha kerestek volna páran ilyesmit.

Postázást nem vállalok.

(#28379) csƵ


csƵ
őstag

Nem tudom, hogy titeket mennyire visel meg, de nekem rohadtul elegem van már ebből a mocskos télből. Lesz március is, mire ki olvadnak a vizek.

(#28380) vendingo válasza csƵ (#28379) üzenetére


vendingo
veterán

Remélhetőleg addig kiolvadnak, de már nekem is elegem van a jégből.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28381) tepenzed válasza csƵ (#28379) üzenetére


tepenzed
őstag

szombatra 9 fokot mond, van pár jégmentes tó, talán sikerül megnyugodnom :D

(#28382) Steady74 válasza csƵ (#28379) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem elsősorban a magas gázszámla miatt van elegem meg a sok hóba fagyott kutyasz@r miatt az udvaron :DDD

Most indulunk a gyerekkel korizni a Garden Lake-re, ez a része tetszik a télnek!

(#28383) vendingo válasza Steady74 (#28382) üzenetére


vendingo
veterán

Sokkal jobb a fagyott kutyaszar. Nem kenődik, és nem büdös.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28384) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Velem az a baj hogy nagyon türelmetlen vagyok. Mennék már pecázni, de engem a hideg is nagyon zavar nem csak a jég. És mivel vezetem ezt le? vásárlással..

(#28385) itachi94 válasza Ibituba (#28384) üzenetére


itachi94
tag

Hát szerintem sokan így vagyunk vele. Mindenki menne már pecázni :D. Én meg várom a tartós +15 fokot minimum. Addig nekem is csak vásárlás lesz :D

(#28386) sityupityu


sityupityu
veterán

Én már kifejtettem itt, hogy mennyire rühellem a telet. Nem csak a jég hanem maga a hideg is zavar. Utálom! :)

Steady74 Azaz, a fűtésszámla. :K :W

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28387) Ibituba


Ibituba
aktív tag

El akarom hagyni a gubancgátló csövet a feeder-picker botjaimról. Az etetőkosarat szeretném ezután csúszó forgó kapocsba rögzíteni. Véleményetek szerint ebből érdemes olyat választanom aminek a szemébe van kis betét, vagy teljesen jó a betét nélküli is? Drennan power gumin (0,65) kellene akadás mentesen csúszkálnia.

(#28388) Zoli bácsi válasza Ibituba (#28387) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én is próbálgattam, nekem teljesen jól működött a sima karabíneres forgókapocs, sőt, a pergetős kapcsokat használtam erre a célra. Viszont azért cső nélkül többször sikerült gubancot dobnom, még a power gum is fel szokott tekeredni. Valószínűleg a dobótechnikám a hibás, és mindig visszatérek a gubancgátló csőhöz. Rövid csövet használok, és rövid, methodos előkét, a lényeg hogy a horog ne érjen el a kosár fölé. Így bevált. A sodort zsinórszakasz volt még a legjobban bevált gubanc ellen, de 100%-os csak a gubancgátló cső volt rövid előkével.

(#28389) Ibituba válasza Zoli bácsi (#28388) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Én viszont folyóvízen használom nem ritkán 50-60cm-es előkével, tehát ezért gondoltam hogy minek az a cső oda. Meg eleve is egy tört csövön keresztül még ha a rövid fajta is, szerintem ha más nem a gumi súrlódása, letapadása végett is nagyok sok jelzés van, ami nem kerül el a spicchez, főleg ha finnyásan is esznek, épphogy csak rezegtetnek. Aztán lehet rosszul gondolom. Amúgy én is a sima betét nélkülivel szimpatizálok.

(#28390) sityupityu válasza Ibituba (#28389) üzenetére


sityupityu
veterán

Hosszú előkével szerintem nem lesz gond, én is így tolom a Dunán.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28391) golyós


golyós
őstag

Megejtettem első vásárlásom Ali-n, vettem 100db gumi kukoricát 2$-ért meg 1,29$-ért 50 db gumicsontit.
Ha rendben megjön akkor örülök mert úgy is kellenek.Ha nem akkor meg nem vészes a bukta, bár szerintem nem lesz gond, nem nagyon van negatív kritika az oldalról.
A következő vásárlás is ki van nézve: 1$-ért dobóújj.Fonot dobóelőkénél jó ha van :K

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28392) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Azt mondják Százhalombattán az erőműnél engedik a forró vizet, remélem pár napig még megy és akkor szombaton ki tudok ülni.

(#28393) RufuszX válasza golyós (#28391) üzenetére


RufuszX
senior tag

Egy gond van a gumikukoricával, hogy nem lebegteti meg a horgot.
Egyébként jó és meg is érkezik.
Ha tiéd lebeg, akkor kérek majd egy linket hozzá :)

(#28394) gban válasza RufuszX (#28393) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lebegteti meg?
Egy csomóra azt írják, lebegő, és akartam is olyat rendelni.
De akkor megvárom míg ez tisztázódik.

Postázást nem vállalok.

(#28395) tween válasza RufuszX (#28393) üzenetére


tween
őstag

Ha balanszol, már akkor bőven tökéletes.

(#28396) tepenzed válasza RufuszX (#28393) üzenetére


tepenzed
őstag

nem a horognak kell lebegni hanem a csalinak.
Ez a tökéletes, de egyébként az se baj, ha elfekszik:

A korum gumikukorica nekem szépen lebeg.

(#28397) adrian360 válasza tepenzed (#28396) üzenetére


adrian360
őstag

amúgy nagyon szeretem ezeket a képeket akváriumban 40 centis vízben szépen lebeg, de mondjuk egy 4 méteres mélységben kicsit más nyomás értékek vannak már, plusz még egy állóvízben is vannak áramlatok, szóval korántsem biztos hogy ilyen szépen áll az a horog :)

(#28398) tween válasza tepenzed (#28396) üzenetére


tween
őstag

Ez a horog egy Guru QM1 10-es méretben?

(#28399) joe979


joe979
aktív tag

Itt az ideje végre , hogy elhozzam a Dunára való botot. Jól éreztem, hogy várjak vele :)

Szissz

(#28400) golyós válasza RufuszX (#28393) üzenetére


golyós
őstag

Elvileg popup, de értékelésnél írta 1 ember, hogy nem az.Majd meglátjuk, method kosárba jó így is.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.