Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na itt kb. 2000 tag van -ami nagyon óvatos becsléssel évi 40-50! milla bevétel ( :U ).
Cirka 80-100 ha állóvíz, plusz a Tisza ~20km-es szakasza, illetve a Sajó egy szakasza, meg pár csatorna.
A tavakon szó szerint bujkálni kell, hogy ne fedezze fel a többi "spori", hogy hol fogod a halakat -már ha egyáltalán sikerül- mert másnap már rá is ült az általad etetett, kitakarított horgászhelyre...
Gyönyörű helyeken vannak a vizeink, de sajna mivel szabad vizek az őrzésük se olyan. Meg ekkora taglétszámra pedig édes-kevés a telepített halmennyiség.
Nem véletlenül jártam eddig is fizetős tavakra -amiből szerencsére van a környékünkön választék.

...elmúlik...

(#15952) #82471168 válasza Recon666 (#15948) üzenetére


#82471168
törölt tag

Megkérdezhetem hogy hol laksz?Csak mert hogy mondtad a köröst.Én szarvasi vagyok.

(#15953) fess válasza Argos (#15951) üzenetére


fess
őstag

A Sajón szokott sikered lenni? Én tőled fentebb horgászok rajta,de tavaly pl. a sok keszegtől,küsztől nem lehetett normálisan horgászni.

(#15954) Recon666 válasza #82471168 (#15952) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Komádi. Hajdú-bihar (Sebes-körös), de itt van nem messze a Fekete és a Fehér Körös is. :)

fess: Erre van egy technika amit a körösön használunk, hogy kikerüljük őket. Ne etetőanyagot haználj, hanem földet, aromát és szemes takarmányt, főleg főtt cuccokat: Búza, kukorica. zzel lehet szelektálni nagyjából pket, a körösön nekünk is megyűlt a bajunk a sok küsszel, emiatt így etetünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#15955) Argos válasza fess (#15953) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Idén még nem volt. Tavaly meg nem voltam.. :DDD
A vízállás is elég magas egyébként és hideg a víz. No, meg elég gyors folyású azon a szakaszon, amit relatíve könnyű megközelíteni. Majd ha jönnek a valóban jó idők, akkor tüzetesebben is megvizsgálom valami eldugott, csendes zugban.
Csak még ki kell okosodni folyami pecából, mert nagyon nem olyan, mint állóvízen. :)

...elmúlik...

(#15956) fess válasza Recon666 (#15954) üzenetére


fess
őstag

Köszi a tippet. Általában kosárral etetek,ez a földes kaja is tapad annyira,hogy használható legyen?
Argos83:Erre is elég gyors, azt hittem lejjebb azért belassul. Nekem is még tanulnom kell a folyóvizet, az viszont nagyon tetszik, hogy még a legkisebb küsz is szinte úgy kap, hogy majd lekapja a botot az ágasról, nem piszmognak, mint a tavakon.

[ Szerkesztve ]

(#15957) Argos válasza fess (#15956) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Persze, hogy tapad. Nem játszottál gyerekként a sárban/homokozóban? :DDD
Hovatovább valamikor vályogból építettét a házakat. ;)

Az viszont szentigaz, hogy egy vadvízi halhoz nem hasonlítható egy medencében nevelkedett halacska, se étvágy, se kapókedv, legkevésbé a küzdelem szempontjából :)
Vasárnap, ha minden jól megy, akkor kijutunk végre a kedvesemmel az idei első közös pecánkra is. Egyem a szívét, alig várja már! :)
No, de most megyek kattingatni kicsit, ha már RoS release van! :P

...elmúlik...

(#15959) fess válasza Argos (#15958) üzenetére


fess
őstag

A hajózáshoz kell külön hajójogsi is, nem? Miből gondolják,hogy aki horgászik az hajókázni is fog? Miért kellene azokat az ismereteket ismernie egy horgásznak?

(#15960) Argos válasza fess (#15959) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy mit akarnak ezzel elérni.. De, amit fennen hangoztatnak, hogy természetvédelem, meg a fauna, flóra óvása, új életre keltése.. etc. Na, azt ezzel nem fogják elérni.
Aki szemetelt, szétbarmolta a környezetét, nyakló nélkül vitte haza/eladni a halat azt eddig se érdekelte, hogy van-e vizsgája/engedélye vagy nincs. Ezzel nem fogják visszaszorítani a sz*rházi haltolvajokat, szemetelőket, mert azokat ahogy eddig se, ezután se fogják ellenőrizni/elkapni. Nem hülye a halőr se, hogy odamenjen és jól megveresse magát.. annyit nem fizetnek neki se.
Csak egy újabb nyakatekert szabályozást akasztanak az ember nyakába, aki szeretne kicsit a természetben kikapcsolódni. A kifogott halacskának örülés helyett, ülhetsz le egyből könyvelni a fogási naplóba, mert jönnek és megb*sznak ha elmulasztod.. Mert téged meg fognak, aki próbál normálisan horgászni.
Hovatovább, akinek már eddig is volt engedélye, annak akkor nem kellene ezeket ugyanúgy tudnia, mint egy 'frissdiplomásnak'?
Félreértés ne essék, eszem ágába sincs újravizsgáztatni a szerencséseket, csak azért mégis fura..

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15961) Synaptic


Synaptic
senior tag

Ne legyetek már beszarva egy horgászvizsgától. Anno a vadászvizsgára 7 tankönyvnyi anyag volt a tanulandó ez meg összesen max. 40 oldal

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#15962) Zsombe válasza Argos (#15958) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én meg pont most szeretném letenni a horgászvizsgát. "Jól" jártam. :DDD :W

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#15963) zolynet válasza FireFox1996 (#15937) üzenetére


zolynet
addikt

+1 szavazat Nézsára (ezersziget) :K

Life is too short to stay stock!

(#15964) Steady74 válasza zolynet (#15963) üzenetére


Steady74
Topikgazda

akár :)

nem messze van a cser-tó, szóba jöhet az is

(#15965) dragonfx


dragonfx
veterán

melyik tó van csörög és váchartyán között?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15966) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

Az új fogási naplóban van valami olyan, hogy horgászat megkezdése előtt be kell írni a horgászhelyet meg a dátumot a fogási naplóba. Jól értem, hogy minden alkalommal beírom, hogy itt voltam, nem csak x-elek, és akkor is ott lesz a dátum, ha nem is fogtam semmit?
Hozzáteszem megszámoltuk 308 hely van a naplóban. Oké irreális hogy beteljen (főleg a mi esetünkben), de ha mégis?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15967) fess válasza greenity (#15966) üzenetére


fess
őstag

Igen,x-elni és írni is kell a dátumot. Ha betelne,gondolom bemész az egyesülethez és kérsz egy új fogási naplót.

(#15968) Steady74


Steady74
Topikgazda

Kisebbik lányommal, aki talán nagy pecás lesz, meglátogattuk meg a Kána tavat. A termés 2 ponty, kárász és keszeg dögivel, két piros arc :)

(#15969) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Én feeder bottal szeretnék pecázni folyó vizen.És erre van valami taktika?Vagy tudtok valamit mondani hogy mire figyeljek? :F

(#15970) adrian360 válasza #82471168 (#15969) üzenetére


adrian360
őstag

Arra kell figyelni hogy mennyire nagy a sodrása a víznek. Megfelelően nagy tömegű kosár kell, és ehhez egy erősebb bot, hogy biztonságosan el is tudd dobni. az etetésnél meg bele kell számolni hogy ahogy viszi a víz az anyagot, méterekkel arrébb lehet a "felhő".

(#15971) #82471168 válasza adrian360 (#15970) üzenetére


#82471168
törölt tag

Köszönöm. Max két hét múlva már le is bírom írni a tapasztalataimat :)

(#15972) Recon666 válasza #82471168 (#15969) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sodrásban én kocka kosarat használok, amit nem tud görgetni a víz. Bot spicc felfele néz, minél kevesebb kontakt legyen a víz és a damil között. Általában hosszabb előke 30-50cm stb...

(#15973) dragonfx válasza Steady74 (#15968) üzenetére


dragonfx
veterán

ment a hal akkor? :U
mi ma voltunka z ordason..hááát klassz a hely mozgott a hal..de 50 emberből max 5 fogott halat :Y
egy mozditásunk nem volt nem hogy hal...
fura....melegedett mozgott a hal...áhhh irto hideg a víz.
megint felrugtam idén is a 20 éves leszűrt tapasztalatot :W ... a szezon május 1.től kezdődik.azelőtt kár is.mert átverős az idő.itt is piros arcok vannak,klassz idő volt/van,de a víz az éjjeli közel 0 fokok miatt bazi hideg. irto gyenge a fogás...kivételek lehetnek....de topikba leírtak is ezt támasztják alá az elmúlt 3 hétben

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15974) Gézengúz válasza dragonfx (#15973) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugyanmár, 10 C fok körüli hőmérsékletű vizekben már úszni is lehet.. :)

[link]

(#15975) dragonfx válasza Gézengúz (#15974) üzenetére


dragonfx
veterán

:C
hajrá.átadom neked a lehetőséget.
eza felszínnéla partnál mérik.
benn 2 méter mélyen hány fok lehet?? :Y 5?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15976) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Mai eredmény elég light volt, kimentem egy helyi csatornára kollégával. Hát ő nullázott 2 óra alatt, én fogtam egy dévért, egy bodorkát és 2db küszt. :/ Pedig amilyen jó idő vol, többet vártam igaz leakadt vagy 3db hal.. :)

(#15977) nickwaren válasza dragonfx (#15973) üzenetére


nickwaren
tag

Lehet felül írná a tapasztalatod, ha ilyen időben olyan vizet horgásznál, amit már ismersz. ;) Nagyon sokat segít ilyenkor a helyismeret a sikeres pecában, meg a kitartás. Nem mondom, volt már egy pár húzós hideg éjszaka az évben, de a fogásra nincs panasz. Volt valami a mostani hétvége időjárásában ami megzavarta őket, mert 2 héttel ezelőtt a nagy szélben jelentősen jobb volt a halak kapókedve.

(#15978) dragonfx válasza nickwaren (#15977) üzenetére


dragonfx
veterán

jó igen a hőingást dumáltuk pár törzssporival ez tény.
és az is nekem a hazai pálya a moby2...
csakhát az állami jegy....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15979) nickwaren válasza dragonfx (#15978) üzenetére


nickwaren
tag

Próbáld megcsináltatni a Kaland horgászboltban (A Népszínház utcában) ;) régen nekem is ott volt, ott talán tagsággal együtt olyan 7-ből megúszod, az szerintem egy évre vetítve nem sok és már mehetsz is. ;)

(#15980) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nálunk a végeredmény:
Párom: 1 kárász szákban, ~5 leakadt.
Szerény személyem: 7 kárász a szákban, ~3 leakadt.
0,5 - 1,5 kilóig vegyesen. Persze, mindegyik halacska ment is vissza a tóba.

Gyönyörű idő egész nap, igaz némi széllel. Potykák nem nagyon jelentkeztek, de az etetésen egész nap ott sürgölődtek a kárászok. Folyamatosan billegett a kapásjelző. Lehet volt ponty is, de azok óvatosabbak lehettek. :P
Lényeg a lényeg, remekül éreztük magunkat az idei első közös pecázáson! :)
Süttettük a hasunkat egy kicsit, élveztük az éledező tavaszi tájat, ettünk, ittunk, mókáztunk, kapás is volt. Mi kell még?

Akit esetleg érdekel:
A halkaja -a jelek szerint- kárászra nagyon bejött.
Alapja kukoricadara (saját darálás, nem bolti!)
Kiviszörpben áztatott száraz kenyér.
Száraz kukorica, árpa, fahéjjal, pár kanál cukorral, vanilincukorral, kiviszörppel megfőzve. (a főzőlével lett felöntve a dara, plusz még némi víz, amennyit felvett)
Tejbegríz fahéjjal, kiviszörppel ízesítve.
Jól összedolgozva, a parton 2 doboz csontival megspékelve.
Zabálták! :K

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15981) dragonfx válasza nickwaren (#15979) üzenetére


dragonfx
veterán

igen rájövök mindig hosszútávon az élményfaktort is belevéve megéri. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15982) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Közös pecázás!

Mondjatok helyet, és szavazzatok rá! (Aki jön)
(privátban, vagy saját fórumjában, mert itt össze-visszaírkáltok, és nem tudom összeszedni...)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15983) fess


fess
őstag

Ma rápróbáltam a csukákra, ha már lejárt a tilalmi idejük, sajna nem jártam sikerrel, egy köszönt ki a part mellé,de nem akart harapni. A víz kristálytiszta volt, sütött a nap is, a part mentén szinte végig tele volt küsszel, volt hogy kb. 200-as raj ment el előttem. Gondolkoztam is rajta, hogy miért ennék a vasat, amikor itt úszik a sok friss husi... Ezüstös körforgót erőltettem,mert a küszök is folyamatosan villogtak.
A tó mellet van egy kis patak, sekély vízzel, sással-vizes parttal, így csak nagyon hosszú bottal lehet elérni a medret. Viszont alkarnyi domik úszkálnak benne. Spiccbottal "pergetett" már valaki? Lehet azzal fogom őket megpróbálni, más ötletem nincs,hogyan érhetném el őket.

(#15984) hcs57 válasza fess (#15983) üzenetére


hcs57
őstag

Kristálytiszta vízben a csillogó villantó inkább riasztó, mint sikeres. Ilyenkor a matt kanalak ajánlottak.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15985) Gézengúz válasza fess (#15983) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez a srác nagyon sok mindent tud a domizásról...

[link]

(#15986) fess válasza hcs57 (#15984) üzenetére


fess
őstag

Olvastam erről én is, de gondoltam ha már ennyi ezüstös hal van, hátha...
Gézengúz:köszi az oldalt,majd olvasgatom.

(#15987) FireFox1996 válasza FireFox1996 (#15982) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Lehet szavazni a helyekre!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15988) Gézengúz válasza FireFox1996 (#15987) üzenetére


Gézengúz
addikt

Legyen még egy Ezersziget, de még nem biztos, hogy ott leszek...

(#15989) lakisoft válasza FireFox1996 (#15987) üzenetére


lakisoft
veterán

Sajna nem tudok menni esküvőn leszek aznap. :R

- Árad -

(#15990) hcs57 válasza lakisoft (#15989) üzenetére


hcs57
őstag

Pedig erősíthetted volna a Sáskát..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15991) hcs57 válasza FireFox1996 (#15987) üzenetére


hcs57
őstag

A Sáskán rendezendő verseny esetében a napijegynél jóval olcsóbban horgászhatunk, ismerem a tógazdát..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15992) ati012 válasza hcs57 (#15991) üzenetére


ati012
senior tag

Te, adi mester és én támogatjuk az ebesi tavat. Az már 3 :)
nGabor is szokott tán fisingelni, lehet megkéne kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#15993) Steady74


Steady74
Topikgazda

Az utánpótlás már megvan :)

(#15994) lakisoft válasza Steady74 (#15993) üzenetére


lakisoft
veterán

DE cuki :). :R

- Árad -

(#15995) FireFox1996 válasza Steady74 (#15993) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ez nem az a tó (bár lyuknak nevezném), ami a XI. ker.ben van ? mellette van egy sport centrum?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15996) Synaptic válasza Steady74 (#15993) üzenetére


Synaptic
senior tag

:R

Nekem is kell olyan dögös rózsaszín horgász fotel :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#15997) Steady74 válasza lakisoft (#15994) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Köszi srácok :R

De, az a lyuk, a Kána tó. Szonja egész nap elvolt, nekem sem kellett egész nap figyelnem rá, biciklizett, levest készített a halaknak, pecázott a spiccbotjával, szóval emiatt jó választás.

Rózsaszín fotel meg nem eladó!!! :DDD

(#15998) FireFox1996 válasza Steady74 (#15997) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen, jó választásnak tűnik. Csak legyen is kapás, hogy motiválja őket! Az enyéim ha 15 perc alatt nem jön a kapás, akkor azt kérdezik, hogy apa, mikor menjünk? :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15999) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma beújítottam egy használt Shimano Catana CX TE2 8m spicc botot 15k-ba. A körösön jó lesz úsztatni, nagyon pöpec pálca. :)

[ Szerkesztve ]

(#16000) Steady74 válasza FireFox1996 (#15998) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kicsi 5kor kelt, estig amig a vizparton voltunk meg sem allt. Szombaton lehet megint megyunk :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.