Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) lakisoft válasza #82471168 (#15150) üzenetére


lakisoft
veterán

Régen ott komoly mozgás volt. Nem tudom mi a helyzet jelenleg?

- Árad -

(#15152) #82471168 válasza lakisoft (#15151) üzenetére


#82471168
törölt tag

Igazából mindig lehet fogni valamit.Például a nyáron lent voltunk 3 napot,és keszeget kárászt fogtunk töménytelen mennyiségbe.Meg pontyot is egy 6-7 darabot olyan 1,5 kg-ak lehettek.Szóval még mindig lehet azért fogdosni.

(#15153) forras2


forras2
őstag

Sok tavon kérik, hogy vigyünk sebfertőtlenítőt. Ilyen célra van külön valami szer "halaknak", vagy jó a sima egyszerű betadine? :U

(#15154) choco01 válasza forras2 (#15153) üzenetére


choco01
addikt

Van, a kész... vagy van recept neten de az alapja soknak a metilénkék.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15155) lakisoft válasza forras2 (#15153) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem van majd küldök. ;)

- Árad -

(#15156) adrian360 válasza forras2 (#15153) üzenetére


adrian360
őstag

(#15157) Steady74 válasza adrian360 (#15156) üzenetére


Steady74
Topikgazda

+1

van készen, de ha sokan megyünk, és pár embernek van, akkor sztem az rendben van. Én szívesen adok kölcsön.

Nem tudom mennyire támogatják a szesszel való fertőtlenítést, úgy is lesz nálunk :DDD

(#15158) sketchifun


sketchifun
senior tag

Lenne meglepetés, mikor a szesz miatt a Csuka nem jó kukacra harapna. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15159) ati012 válasza Steady74 (#15157) üzenetére


ati012
senior tag

2-3 emberre egy darab elég lehet szerintem. Azt meg akár közös költségként is lehet kezelni.

(#15160) Steady74 válasza ati012 (#15159) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:K

(#15161) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Pesten az örs vezér tere környékén lehet vizsgázni valahol?Esetleg az árkádban vagy a sugárban?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#15162) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Tavaly szeptemberben vettem a botomat, meg hozzá a damilt is. 5× voltam lógatni vele. Idei szezonra vegyek új damilt, vagy szerintetek ezt az évet még kihúzza? :U

(#15163) mazsi70 válasza forras2 (#15162) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,nem akadtál el vele rendszeresen ,akkor használd .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15164) FireFox1996 válasza mazsi70 (#15163) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

szerintem is! Használd tovább!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15165) sketchifun


sketchifun
senior tag

Vettem egy új botot.

1700 forintomba fájt, orsóval együtt. Egyenlőre jónak tűnik.
Kapott 0,22-es főzsinórt, és fonottal rákötöttem egy 100G-os súlyt. Kivágtam vele a kertbe, és nem tört ketté. Szóval annyira nem lehet veszélyes. Az orsó egész finoman siklik, nem tűnik veszélyesnek. De ez is majd csak élesben derül ki. :)

Egyébként a ráírtak szerint Heavy karakterisztikájú a bot, ennek ellenére egészen finoman hajlik, szerintem maximum Medium. Egyébként a ráírt dobosúly elvileg 120-160G-ig terjed. :)

Alig várom, hogy élesben kipróbálhassam. Ha bejön, veszek még belőle. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15166) mazsi70 válasza sketchifun (#15165) üzenetére


mazsi70
senior tag

Grat !
Egyébként milyen ? Feeder v. sima fenekező ?

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15167) Gézengúz válasza sketchifun (#15165) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hol borult meg ez a kamion??? :U

(#15168) sketchifun válasza mazsi70 (#15166) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nagy gyűrűs, tehát nem feeder. Ugyanitt van 890Ft-ért elektromos kapásjelző, hozzá 200Ft-ért világító swinger. :) De azt nem vettem, én akarok horgászni, nem egy műanyag valami. :)

Gézengúz: Nem tudom, de még újságuk is van, 3-4 hetente jönnek. :) Egyébként nem hinném, hogy kamionról esett le. :) Kínai a cucc. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15169) ati012 válasza sketchifun (#15168) üzenetére


ati012
senior tag

Vágom mire gondolsz. Árulnak otthonkát, műanyag tányért, paplant, autofelszerelést és még horgászbotot is. Tiszta íbéj csak kicsibe. Ha jól sejtem a kulturházba van a vásár. Szemeztem olyan bottal. Megéri az árát akkor ?

(#15170) forras2 válasza ati012 (#15169) üzenetére


forras2
őstag

Határozottan nem :N Nekem ilyenektől való a teleszkópos botom. Az még hagyján, hogy a gyűrűi "eszik" a damilt, de a spiccről az utolsó gyűrű leesett kb 2 hét után. Orsója az első alkalommal tönkre ment, a fogaskerekek valami műanyagra hajazó fémből voltak. :K

(#15171) sketchifun válasza ati012 (#15169) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nekem eddig bejött. Egyik botom kínai. Egyébként eltaláltad, hogy hol is van ez. :)

A dolog érdekessége, hogy nekem egészen stabilnak tűntek. A saját hibámból a régi gyagyinak eltört a spicce, mert ráléptem. Helyi horgászboltban vettem hozzá egy frankó narancssárgát, ez bírja.

Ez a mostani gyakorlatilag ugyan az, az orsó is, és a bot is. A régi orsója már kissé kerregős, viszont még mindíg magabiztosan, recsegés/ropogás nélkül üzemel. Amíg végleg be nem tojik, nem cserélem le. :)

Nekem ezek a botok beváltak, arra az amatőr horgászatra, amit én művelek, tökéletesen megfelelnek. Persze szándékozok beszerezni egy 2-3 részes feeder botot is. 3,3-3,6M-ig. Egyébként ez amit most vettem, 3 M. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15172) ati012 válasza sketchifun (#15171) üzenetére


ati012
senior tag

Egy tartós tesztre azért kiváncsi lennék

(#15173) FireFox1996 válasza Gézengúz (#15167) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálunk (bp-en) néha-néha is jönnek a ilyen árúsok. Láttam már horgászettet 3-4 ezer ft-ért. (3-3,6 m-es bot + orsó)...

Jelentkezzetek fiúk/lányok, mert kevesen vagyunk még! ITT

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15174) mazsi70 válasza FireFox1996 (#15173) üzenetére


mazsi70
senior tag

Piacon láttam 12 csapágyas orsót 6ezer forintért ! :DDD

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15175) Gézengúz válasza mazsi70 (#15174) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az illesztés a lényeg nem a csapágyszám...

(#15176) mazsi70 válasza Gézengúz (#15175) üzenetére


mazsi70
senior tag

Háááát ,az nem volt :N

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15177) Gézengúz válasza mazsi70 (#15176) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lötyögött mint a meleg tea, Manci néni kezében mi? :U

(#15178) forras2 válasza FireFox1996 (#15173) üzenetére


forras2
őstag

Nem vagyunk olyan kevesen. 13-an jelentkeztünk, szerintem az így elsőre pont elég :K

(#15179) mazsi70 válasza Gézengúz (#15177) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nem egy Longbow minőség volt ;]
De ,erdélyi barna barátunk engedett volna az árból . :)

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15180) sketchifun válasza mazsi70 (#15179) üzenetére


sketchifun
senior tag

Erről mindíg eszembe jutnak a "brazilok", akik házról házra járva árulnak néha. Legutóbbin kiakadtam. Fater ment ki, majd ő elzavarja őket. Úgy jött be, hogy majdnem mindent meg vett tőlük 2.000 forintért. :) Köztük 2 olyan horgászbotot, aminek darabját 6 rugóért árulták. :) Bár azok már eltörtek, nincsenek meg. :D

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15181) mazsi70 válasza sketchifun (#15180) üzenetére


mazsi70
senior tag

Széééép ! ;]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15182) FireFox1996 válasza forras2 (#15178) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

igen, 13-an. De közös időpont miatt csak 10 ;) és bele kell számolni, hogy a végén még 1-2 embernek nem lesz jó, mert közben bejön vmi...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15183) Steady74 válasza sketchifun (#15180) üzenetére


Steady74
Topikgazda

rakosbotot nem lattal naluk veletlenul?

(#15184) forras2 válasza FireFox1996 (#15182) üzenetére


forras2
őstag

A listába oda írhatnád a nevem mellé, hogy Székesfehérvár mellől, Füléről jönnék, fuvarra várok :R

(#15185) FireFox1996 válasza forras2 (#15184) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

frissítve ;) Szebb lenne, ha 20-an lennénk...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15186) lakisoft válasza FireFox1996 (#15185) üzenetére


lakisoft
veterán

Várom a frissítést. :R

- Árad -

(#15187) ati012 válasza Steady74 (#15183) üzenetére


ati012
senior tag

Ezek nincsenek horgászbotra specializálódva. Ezeknél minden van.
Vannak a modosabb fajták, ők kibérelnek egy termet (művház) és ott nyomják a bizniszt.
Van akik járják az utcákat kis szekérrel. Ezek többnyire románok, c!gányok.

Sláger termék: stíl firisz, bos flex, ágynemű.

Nem összetévesztendő a seprűsökkel. Újabban őket látom többségbe. Házaló románt már nagyon rég nem láttam. :O Pedig jó bizniceket kötöttünk.

(#15188) forras2


forras2
őstag

Most olvasgattam 1 pár fórumot, cikket, meg néztem pár videót. Szinte mindegyiknél ez az "új" etetőanyagot ajánlják, ezt a FermentiX bekevert etetőt. Próbáltátok Ti már? Tényleg ennyire jók? :U Drágábbnak nem drágább mint a többi, de valami beváltabbra szeretnék váltani, mert a tavaly vásárolt etetőanyagomnak sikere nem volt, pedig próbáltam ilyen epres (epres etetőanyaga dara, epres adalék anyag, epres kukorica és epres mikropellet keveréket, epres rendes pellettel csalizva) keveréket. És próbáltam ezt az igazi büdös (pálinkás kukorica, octopus-nád etetőanyag dara keverék, büdös, nem tudom milyen adalék anyag, pálinkás kukoricával csalizva, meg octopusos pellettel is) cuccot, de ez sem nyerte el a halak tetszését :U
Főként pontyokra mentem/megyek. Egyszer volt velük igazi sikerem, de az is kolbászos pellettel, ott jött rá 1 marha nagy tokhal, amit sajnos nem sikerült megmeríteni :O

[ Szerkesztve ]

(#15189) Recon666 válasza forras2 (#15188) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azért mert dolgozik a marketing gépezet. Tavasszal, hideg vízben nem erőltetném ezt a büdős erjesztett vonalat, inkább a gyümölcsös édes ízeket és az élő csalit mindenképp! :)

(#15190) Gézengúz válasza Recon666 (#15189) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tavaly nyáron, 3-an pecáztunk Ezerszigeten, a középső srác fermentx-el...Szinte az összes halat Ő fogta középről!!!!! Értitek, kb 20-25m-re volt a 2 szélső...Azt hittük belökjük a vízbe... :U

(#15191) mazsi70 válasza Gézengúz (#15190) üzenetére


mazsi70
senior tag

:D :D :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15192) forras2 válasza Recon666 (#15189) üzenetére


forras2
őstag

Én majd csak akkor fogok kijárni lógatni, amikor már jó idő lesz, tehát kb májustól. Csak hát fejben addig a szettemet is, meg az etető anyagot is össze akarom állítani, ha az anyagiak úgy engedik, már csak rendelni kelljen. Amúgy tavaly szeptember nem tudom milyen időnek számított, de akkor volt ez az eset, hogy semmit nem fogtam, mindegy melyik anyagot használtam, míg mások azért szedtek ki szép halakat "szép" számban.
Ezért gondoltam azt, hogy az etető anyagom nem volt az igazi.

Egyszer korábban olvastam még, vagy talán 1 műsorban(?) néztem, hogy más milyen ízesítésű etető anyag kell, ha meleg van, más ha hideg van, más kell ha süt a nap, de esik az eső(mert ilyenkor sokkal nagyobb a víz Zoxigén tartalma, és kevesebbet esznek a halak), más etető anyag kell ebben az átmeneti időben...
Kezdek kicsit nagyon összezavarodni ez a horgászat kapcsán :D

[ Szerkesztve ]

(#15193) FireFox1996 válasza forras2 (#15192) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ezért szeretek pergetni, és ragadozóra menni. Nem akarom nagyon elkényeztetni a pontyokat ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15194) Recon666 válasza Gézengúz (#15190) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, de az etetőanyagon kívül számos dolog szewrepet játszik. Szerelék, zsínórvatagság, csali, pontos etetés stb.
Erre mondhatnám én is, mikor kint voltam a helyi sport tón és 15+ pontyot fogtam a SBS Flumino etetőanyaggal míg a többiek 3-4db körlöttem. Tigrismogyoróval csaliztam. Még etetőanyagot sem kellet adjak a melettem űlőnek. Adtam egy szem átfúrt tigrismogyorót és amint bedobta rá 10 perce már fárasztott. Szóval egyáltalán nem biztos hogy az etetőaynagnak tudható be, azért nem csodaszer a fetmentX-sem, nem jobb mint a hasonló árú Top Mix vagy egyéb jobb fajta etetőanyag. :)

[ Szerkesztve ]

(#15195) Steady74 válasza forras2 (#15188) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vadkan tavon pecáztam tavaly, két etetésem volt, egy kb 30-35 méterre meg egy kb 70-re. Kint kizárólag a method kajákkal etettem, bent vegyesen, HD Fermentix és egyéb pontyos kajákkal. Dög meleg volt a víz vagy 20 fokos sztem. Mindkét fajta kajára volt kapásom, de az erjesztett cuccra sokkal hamarabb, és darabszámban több.

(#15196) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Frissítve! Ellenőrizzetek, és jelentkezzetek! ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15197) forras2


forras2
őstag

Szeretnék idén valami kis "hazait" is adni a halaknak... Szeretném kipróbálni a bojli főzést.
Tudtok valami jó, és pontos leírást, miből, hogyan kell, lehet csinálni bojlit? :))

Plusz, megpróbálnék majd pár szem kukoricát erjeszteni... Ennek mi a folyamata?
Az úgy helyt álló, hogy ízesítek vizet, pl fokhagymásat, és abba bele teszem a kukorica szemeket? :U Az úgy nekem szépre fog erjedni? :U

(#15198) ati012 válasza forras2 (#15197) üzenetére


ati012
senior tag

[link]

Év elején megcsinálod és elvagy egész évben.

Úszóson nagyon vékony fonott előke bevállhat?

[ Szerkesztve ]

(#15199) Steady74 válasza ati012 (#15198) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, jó lehet. Pl nádi pontyozásnál egészen jól jön, match botos horgászatnál (ha erre gondoltál) szerintem felesleges, mert egy jó matchbot annyira lágy, hogy 3-4 kg-os pontyot 14-15-ös előkével, akadálymentes vízen az orsó fékje nélkül ki lehet fárasztani.

(#15200) fess válasza forras2 (#15197) üzenetére


fess
őstag

Azért ne erjeszd egy évig,nekem a túl erjesztett nem jött be. Valahol azt olvastam, hogy egy hetes erjesztett már bőven megfelel. Írtó büdös tud lenni, jól zárható edénybe rakd,mert egy pár csepp lé és az egész kocsiból dőlni fog a bűz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.