Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Steady74 válasza dragonfx (#16400) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hááát azért ezt nem mondanám...

(#16402) lazlogogola válasza Steady74 (#16401) üzenetére


lazlogogola
tag

Dettó

(#16403) FireFox1996 válasza dragonfx (#16400) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az eredeti ára 20e ft. Akció előtt felemelték 60e-re, aztán hagonsan akcióznak 20e-re :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#16404) dragonfx válasza FireFox1996 (#16403) üzenetére


dragonfx
veterán

Hat kb...
Twin power 140e??
Ezek hulyek....
Annyiért veszek egy embernek komplett kezdofelszerlest minőségi markasat

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16405) mano660 válasza FireFox1996 (#16403) üzenetére


mano660
tag

Ebben lehet igazság, mivel a Walterland-ban már decemberben ennyiért árulták a Shimanokat.
Például:
Shimano Aernos 4000FA

Egyszerű marketing fogás.

(#16406) fess válasza Steady74 (#16398) üzenetére


fess
őstag

Az akciós wobblerek közül tudtok ajánlani valami fogós csuka, szürkületi süllőző (persze külön-külön) wobblert?

(#16407) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma megfogtam életem eddigi legnagyobb pontyát. 8,70kg volt a kicsike. Hát olyan sz@r idő volt, hogy egész délután 3 ig egy normális kapásom nem volt, míg nem jött ez a szörnyeteg. Trágyagiliszta csokorra, etetőnek a Haldorádó Bázis Mix-et használtam (epreset)+ csonti+csemege volt benne még. 0,23 főzsínór, meg vékonyabb fonott előke volt még, 8-as awa-shima lándzsahegyű horoggal.

Kb 6 percig tartott a fárasztás, de egy élmény volt. Hasonló élményeket kívánok nektek is! :)

Itt a szépség:

(#16408) Steady74 válasza Recon666 (#16407) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Grat, szép fogás!

(#16409) Gézengúz válasza Recon666 (#16407) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hello..

Mekkora óriás vagy Te, hogy 1 ekkora ponty 4kilosnak néz ki a kezeid közt? :-)

(#16410) fess válasza Recon666 (#16407) üzenetére


fess
őstag

grat

(#16411) zolynet válasza Recon666 (#16407) üzenetére


zolynet
addikt

grat, szép fogás!
tényleg inkább tűnik a kezeid között egy jó hatosnak mint majdnem kilencesnek :K
melyik tó ez?

Life is too short to stay stock!

(#16412) dragonfx válasza Recon666 (#16407) üzenetére


dragonfx
veterán

grat.
szeretnék én is ekkorát fogni.
a hasán látszik nem 4 kilos szerintem meg a fején.
amugy a helyszín hol volt?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16413) dragonfx


dragonfx
veterán

wtf?? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16414) Recon666 válasza Gézengúz (#16409) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát majd 2 méter vagyok, meg vagy 90kiló, meg kondizok is egy ideje szóval emiatt lehet. :D

többieknek köszönöm, gyönyőrű hal volt, éppen belefért a mertőbe, nem a bojlis volt kint. hát merítőfejjel volt 9,08kg. De lehet azért nem látszik óriásnak mert messziről fotózták. :/ De egy pin-pong labda befért volna a szájába. :D

Ez a Komádi Tó HE horgásztvava. :)

Talán igy jobban kiadja a méretét:

[ Szerkesztve ]

(#16415) Synaptic válasza dragonfx (#16413) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ezt azért kell megvenni ilyen akciós áron , hogy 3-4 hónap múlva el tudd adni 70k ért :)

A horgász apró 90% a shimi (vagy nagyon tetszik mindenkinek és nagyobbat akar venni vagy nem ér egy kalap sz@rt se (ennyiért ))

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#16416) dragonfx válasza Synaptic (#16415) üzenetére


dragonfx
veterán

azt nem értem mibe tud ez többet mint mondjuk akár milyen 20-30k okuma daiwa ebben a tipusban

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16417) #82471168 válasza dragonfx (#16416) üzenetére


#82471168
törölt tag

Egyszerű a dolog.. Csak a márkát és a nevet fizeted meg,semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#16418) Synaptic válasza dragonfx (#16416) üzenetére


Synaptic
senior tag

Sajna a peca ezen része teljesen elment abba az irányba mint pl a nike, adidas versus versace, louis vuitton

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#16419) FireFox1996 válasza Recon666 (#16414) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

szép fogás! :R Gra! :R

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#16420) Gézengúz válasza Recon666 (#16414) üzenetére


Gézengúz
addikt

Áááá nem jobb ez így se, :) Neked 20kilósokkal kéne fényképezkedned...Baromi kicsinek tűnik melletted.... :)

(#16421) Recon666 válasza Gézengúz (#16420) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát ezzel nem tudok mit kezdeni, de élőben tényleg hatalmas volt, a 3,5kg-os pontyhoz képest. Óriási feje volt. :D

FireFox1996: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#16422) Gézengúz válasza Recon666 (#16421) üzenetére


Gézengúz
addikt

Látod Ő tud pózolni....

[link]

(#16423) Recon666 válasza Gézengúz (#16422) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, csak o fele akkora mint en. :D Fehovan talalkoztam vele, sztem nincs 60kg :D Meghat o mar fogott egy par nagy halat, betanulhatta ennyi ido utan. :D

(#16424) dragonfx válasza #82471168 (#16417) üzenetére


dragonfx
veterán

Hat igen.

16418: ez a tökéletes hasonlat....;-)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16425) lazlogogola válasza dragonfx (#16413) üzenetére


lazlogogola
tag

Van egy magnézium BBX-es Shimano pergető orsóm,csészefékes.
A szülinapomra kaptam vagy 3 éve.Hozzá egy Lesath pergető botot, ami akkor vagy 150 ezer volt.
A botot elajándékoztam amikor a fiam megszületett egy sóvárgó sporinak.

Az orsó még csak nincs is hazai forgalomba. A bolti ára 250 ezer forint volt.
Ilyen.
http://www.ebay.com/sch/sis.html?_kw=Shimano+BB+X+TECHNIUM+Mg+2500+D+Spinning+Saltwater+Reel

Egyszer próbáltam eladni a vaterán 150 e-t,de persze senkit nem érdekelt. :-)

(#16426) dragonfx válasza lazlogogola (#16425) üzenetére


dragonfx
veterán

Kár volt megvenni.pláne ha nem használod.
Az ilyen cuccoknak max vagizas értéke van.
Ha valaki csúcsot akár akkor sem kell 20e fölé mennie.

Néztem meg láttam 2500ert is 50es orsot.zebco.t.ami egy jó márka. Igáz egy csapos....de a dám.om is az mégis 5+ éve forog jól. Lehet veszek egyet tartalekba

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16427) lazlogogola válasza dragonfx (#16426) üzenetére


lazlogogola
tag

Kaptam.
Az árának jobban örültem volna:-(

(#16428) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Celeb lettem :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16429) dragonfx válasza lazlogogola (#16427) üzenetére


dragonfx
veterán

Ja amúgy első orsom egy silstar dr 35 volt. 2 csapos asszem. Egy gorgot kellett benne cserélni 20 év alatt.tavaly óta nem találom. :'( ereklye,emlék volt pedig...:'( a kezdo kis cuccos.
Anno akkor volt 6e asszem.....
Amúgy maga a szerkezet olyan egyszerű völt én simán szetszedtem,generaloztam,feket,belsejét....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16430) FireFox1996 válasza Recon666 (#16428) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R :R :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#16431) vendingo válasza dragonfx (#16429) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is van egy ereklyém.
Anno vettem spicc botozni egy úszót, ez volt 16 éve, azóta is bent figyel a ládámban.
Illetve a ládában a kosz is ereklye, ugyanis soha az életben nem takarítottam ki :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16432) lakisoft válasza Recon666 (#16428) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez igen. Csatlakoztál a Teamhez? :D

(#16433) Recon666 válasza lakisoft (#16432) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hogynee! Jövő héten már utazok Gabival az USA-ba Bufalo Carpozni! :D :D

(#16434) lakisoft válasza Recon666 (#16433) üzenetére


lakisoft
veterán

:).

(#16435) dragonfx válasza vendingo (#16431) üzenetére


dragonfx
veterán

Ja ilyen aprok vannak.mint bodó fele úszó 1gr.os.nagy sostoi fogasok részese.
Meg régi orosz 2 műanyag felbol osszrakott uszó...passz hány gr.os. :-D kb 3-4. Első halaimat fogtam vele a soroksári dunan vorosszarnyu,bodri,suger....
Első bot egy royal 80gr.os volt. Kb D akcios...:-D hajlassal...nem tudom hol van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16436) Steady74 válasza dragonfx (#16426) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Felesleges ezen kattogni. A daiwa shimi dragabb mint a spro vagy mint a nevis? Igen. Jobb minisegu mint a nevis vagy a spro? Igen. Bmw 116d jobb mint a skoda fabia? Igen. Dragabb? Igen. Ugyanaz a kategoria? Igen. (Meretet tekintve) sokak szerint nem eri meg? Igen. Core i7 3960 dragab ... es lehetne sorolni. Megmutatom mit tud egy 10 eves stradic mellett egy blue arc. Eg es fold... pedig a spro is gci jo.

(#16437) dragonfx válasza Steady74 (#16436) üzenetére


dragonfx
veterán

Szerintem nem jobb.
Én a spro.ról .beszéltem es a dam.ról.onnan indult ki.
Autoipart meg a számítástechnikát ne hasonlitsuk a pecazashoz.
A shimanonal a feliratot fizeted meg.lehetne erre is tucatnyi példát felhozni....de szerinted vagod.
Mibe tud jobb lenni egyáltalán??
Pl:6 csap az 6 csap barmibe...belső alkatrészek ugyanazok.
Csak irto csúcson van magnézium otvozet.
Aludob szinte már alap.de gyakorlatból mondom semmi előnye...max ha folyamatosan 20 kilós amurokat akarsz a nadbol tepkedni....
Mibe tud egy orso jobb lenne a másiknál? A csapok szama,fék milyensége(letapad e?),attetel ugyanaz,....a suly...de ebben sem...mert minnél több csap annal nehezebb lész mert azon nem tudnak konnyiteni....
Én nem vagyok shimano ellenes a bicajom minden az. A szerelekes zsinorom az.sőt használtam már uszozasra bötöt tőlük.de semmivel nem tud többet....
Ezek a mai bojlis botok is parasztvakitas...egy ugyanolyan 3.6as tele bottal is megfogható az a hal. A dobás a gyűrűk nagysagan mulik amire vetelkor oda kell figyelni. A sulyon lehet csokkenteni ha az anyag olyan szovesu pl: boronkevlar.....
Ilyen alapon akkor neked sportex botokat szabadna venned....mert minőségben garantaltan jobb mint a kommersz shimano.
Ettől fuggetlenbe megnéztem a palettát az alivio megéri az árát....pl:uszos orosonak.....

U.i.: amúgy még mindenki azt vész amit akár.a párton ugysem a bot,orso dont mennyit fogsz....ha már költeni akárok a pecara inkább veszel milo,vde, trabucco,sensas anyagot....owner horgot jó kanocot...mert a hal ezzel kontaktol....ez dönt.az utolsó 1 metere a cuccnak. A többi a te tudasodon múlik....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16438) adrian360 válasza dragonfx (#16437) üzenetére


adrian360
őstag

egy dolgot nem szoktak figyelembe venni az emberek, az pedig a minőség ellenőrzés. Kinában készül mindkettő, ugyan annyi csapágy van mindkettőben, de míg az egyik cég hasra ütésre 10 % hibahatárt enged meg és spórol a többlépcsős gyártás közbeni minőség ellenőrzésen, addig egy "top márkás" cég 1% plusz folyamatos ellenőrzés, ezért is kerül többe.
Nem azt mondom hogy a shimano biztosan ilyen cég, nem ismerem a gyártási folyamatokat, de tény hogy sok cég / gyár a minőség ellenőrzésen spórol, mert azon a legegyszerűbb, és így könnyebb alacsonyan tartani költségeket, és árakat.

[ Szerkesztve ]

(#16439) vendingo


vendingo
veterán

Mitől tud letapadni az orsó?
Kiküszöbölhető a dolog?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16440) fess válasza vendingo (#16439) üzenetére


fess
őstag

Szerintem mikor kiszáradnak a fékben a papír vagy valami szövet lamellák. Elvileg évente szét kellene szedni,kenni őket,én nem nagyon szoktam.
Kis leírás róla

[ Szerkesztve ]

(#16441) Steady74 válasza dragonfx (#16437) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kiegyezni nem fogunk :)

De még egy példa hátha ez a vonal átmegy:

neki és neki ugyanaz van a lába között, mégis, az egész szerkezet összetettsége miatt valahogy a másodikra szavazok.

(#16442) L_YKing


L_YKing
addikt

Ha ez nem fake akkor hatalmas a fogás!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#16443) lakisoft válasza L_YKing (#16442) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerinted a Balatonról való? :D

(#16444) lazlogogola válasza Steady74 (#16441) üzenetére


lazlogogola
tag

Hát...szerintem elb..tt szerkezet mind a kettő!

(#16445) mano660 válasza dragonfx (#16437) üzenetére


mano660
tag

A különbség a Spro és a Shimi között az anyag-, és az összeszerelés minőségében van. Több Spro orsót vásároltam, és mind azzal kezdtem, hogy széjjel szedtem zsíroztam, hézagoltam, a fék lamellákat sorjáztam, zsíroztam.Ezek után már egész használható orsó vált belőle (bár sosem értettem, hogy a dobtengelyt miért nem készítik nagyobb átmérővel), és most itt nem a Ryobi által gyártott Blue Arc-ról beszélek. A Shimi esetében minderre nincs szükség, azonnal használható gond nélkül (ebből is több orsóm van).

(#16446) lakisoft válasza mano660 (#16445) üzenetére


lakisoft
veterán

Van olyan Shimi orsó aminél ugyanezt el kell játszani, sőt használat előtt célszerű 1 csapágy cseréje és onnantól kezdve szinte elnyűhetetlenné válik.

Előző szériás BIG BAITRUNNER van itt valakinek?

(#16447) L_YKing válasza lakisoft (#16443) üzenetére


L_YKing
addikt

Nem hiszem... :D
De akkor is szép példány, bár eléggé visszataszító az angolna.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#16448) vendingo válasza L_YKing (#16442) üzenetére


vendingo
veterán

Lehetne ekkora itthon is, ha szerencsétlen eljutna a tengerig meg vissza :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16449) dragonfx válasza Steady74 (#16441) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe ez kicsit más példa. :C
a spro.t nem tudom mér fikázzátok. szerintme jó márka.

u.i.:nem fogunk. de ha nem lennének akik ugy gondolják mint te akkor csődbe menni a shimano amiért azért kár lenne. :R valakikből nekik is milliomosoknak kell lenniük.... :R

a minőségellenőrzés meg tudodjátok hol van?? a világ farkába se. amikor millios nagyságrendeket termelnek naponta.....valószínű egyesével......aha....én meg kék hajjal születtem csak befestettem feketére. :C

"az anyag-, és az összeszerelés minőségében van" nincs különbség.mind2 háza és csapágyai vannak.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16450) L_YKing válasza vendingo (#16448) üzenetére


L_YKing
addikt

Az meg a másik... :U
De sok szép őshonos hal nincs emiatt a Dunába... :( :(((

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.