Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#10901) chabeee


chabeee
tag

Sziasztok,

Architect, CTO pozicioban mennyit lehet elkerni?

Jelenleg Java lead-kent dolgozom, banki microservice architecturet alli(tot)tunk ossze. Kaptam egy interview lehetoseget a fent emlitett poziciokra, viszont nem igazan tudom mennyit lehet elkerni ugy, hogy meg nem igen volt tapasztalatom ezekben a munkakorokben. Tudnatok ebben segiteni?

Eddigi tapasztalatok inkabb back-end, devops az elmult par evben, de frontend teruleten is mozgok, de nem mobil, inkabb webes technologiakhoz kothetoen.

[ Szerkesztve ]

(#10902) emvy válasza chabeee (#10901) üzenetére


emvy
nagyúr

800k-2.5M per pillanat Magyarországon. Abszolút cégtől és felelősségtől függ.

while (!sleep) sheep++;

(#10903) chabeee válasza emvy (#10902) üzenetére


chabeee
tag

1.1-1.5re saccoltam volna, koszi a valaszt

(#10904) FLx válasza chabeee (#10903) üzenetére


FLx
addikt

Ez most ket pozi? Hogy kapcsolodnak egymashoz? Azert CTO egy csoppet durvan magasabb szint es mas skillset.

[ Szerkesztve ]

(#10905) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Itt a fent említett KATA-s keresetekre vonatkozóan én is azt látom IT -s ként, hogy vannak munkavállalók, és vállalkozók akik vagy KFT-vel minimálbérre bejelentve vagy egyéni vállalkozóként KATA sok.
Én is gondolkoztam a dolgon, és nehéz megmondani, hogy mi az a nettó összeg különbség a munkavállalóhoz képest, amiért megéri vállalkozóvá válni. PL Keres valaki bruttó 900 ezret, ami kb nettó 600 ezer (gyerek, adókedvezmény nélkül). Lehet hogy így munkavállalóként nettó 600 ezer körül lenne a nyugdíja vagyis inflációval emelt értéke (legalábbis azt hallom hogy akik most mennek nyugdíjba kb a nettó fizetésüket kapják meg, bár a bonyolult számítást nem ismerem), annyi ami kb annyit ér akkor mint most 600 ezer. Ha ezt nézem akkor minimálbér bejelentés vagy KATA-zasnak kb 100 ezer lesz a nyugdíja, tehát 500 ezer a különbség (kerekítettem). Így kalkulálva annyi pénzt kell félreraknia, ami majd nyugdíjas korában havi 500 ezret kamatozzon, hogy ne járjon rosszabbul vállalkozóként. Ez a jelenlegi kamatszintek mellett 50-100 millió forint attól függően hogy bankbetétbe , ingatlanba vagy mibe fektet az ember. Ezt leosztva 20-30 évvel (attól függően hogy hány éves az ember most) az jön ki hogy 140-410 ezer FT ot kéne félrerakni havonta (persze tudom van kamatos kamat, szóval ez nem pontos de nagyságrendileg oké), tehát ha minimum ennyivel többet keres nettóban akkor éri meg vállalkozóvá válni. Persze lehet úgy is gondolkozni, hogy mire mi nyugdíjasok leszünk, nem lesz nyugdíj, meg 100 év lesz a korhatár amit meg sem élünk, de azért meggondolandó a vállalkozósdi, nem feltétlenül éri meg 100 ezer Ft -tal többért KATA zni...

[ Szerkesztve ]

(#10906) htomi85 válasza H A M M E R (#10905) üzenetére


htomi85
tag

A matekod ott hibázik, hogy a cégnek a bruttó 900 az kb 1,17 millióba van. Tehát az alku onnan indul.

(#10907) skristof válasza H A M M E R (#10905) üzenetére


skristof
tag

azért 30 évnél már a kamatos kamat elhagyását nem tenném meg :)

(#10908) chabeee válasza FLx (#10904) üzenetére


chabeee
tag

linkedin alapjan ezt a ket poziciot talaltak "perfect fit"-nek a hr-esek :C

(#10909) FLx válasza chabeee (#10908) üzenetére


FLx
addikt

Atyaeg. :DDD

(#10910) emvy válasza FLx (#10909) üzenetére


emvy
nagyúr

Simán lehet mindkettő perfect fit, nem? Ettől még ugyanaz a két pozíció.

while (!sleep) sheep++;

(#10911) FLx válasza emvy (#10910) üzenetére


FLx
addikt

Csodalkoznek ha valaki perfect fit lenne egy sima architect pozira is meg egy CTO-ra is. Foleg egy java lead pozi utan exec level-re kerulni, hat mokas...

(#10912) Vision válasza FLx (#10911) üzenetére


Vision
veterán

Cégmérettől is függ. 20-fős KKV-nál miért ne lehetne CTO? :DDD

(#10913) FLx válasza Vision (#10912) üzenetére


FLx
addikt

Az jogos. :DDD :DD

(#10914) emvy válasza Vision (#10912) üzenetére


emvy
nagyúr

Így van. 20 fős cégnél meg már nagyon sokat lehet keresni, ha jól megy.

A szmajli meg talán viccesnek van szanva, de egy startupnal CTO-nak lenni nem kis felelősség, mivel ő alakítja ki a kultúrát, ami meghatarozza a hosszabb távú működést.

while (!sleep) sheep++;

(#10915) Vision válasza emvy (#10914) üzenetére


Vision
veterán

Egyszerűen csak nem szoktuk még meg azt az új trendet, hogy már 3-fős mikrovállalkozások vezetői is CEO-nak neveztetik magukat, ennek analógiája ez a helyzet is. A másik részével egyetértek.

(#10916) emvy válasza Vision (#10915) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogy nevezné máshogy, ha egyszer így hívják a pozíciót? Magyarul ügyvezető igazgató. Egy egyszemélyes kft-nek is van CEO-ja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#10917) htomi85 válasza emvy (#10916) üzenetére


htomi85
tag

Bár sokan hívatják magukat ügyvezető igazgatónak meg elnök-vezérigazgatónak, de ezeket az új Ptk. nem ismeri.
Van ügyvezető meg cégvezető (kft), vezérigazgató (rt) és igazgatóság (zrt) vagy igazgatótanács (nyrt), aminek lehet elnöke.
Szerintem az ügyvezető angolul inkább director.
Szóval aki CEO akar lenni, annak egy zrt-t kell alapítani, 5 millióval.

(#10918) emvy válasza htomi85 (#10917) üzenetére


emvy
nagyúr

Beszélj bármely nyugati VC-vel, számukra a legfelsőbb operatív döntéshozó a CEO, kétfős startup esetén is.

while (!sleep) sheep++;

(#10919) bandus válasza htomi85 (#10917) üzenetére


bandus
veterán

ha prudensek akarunk lenni akkor az ügyvezető az a managing director, szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10920) kraftxld válasza Vision (#10912) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy 3 fős cégben vagyok CTO :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10921) emvy válasza bandus (#10919) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát, ezt beszéld meg a befektetesi bankokkal, pl. az MS-nel van vagy 500 managing director ;)

while (!sleep) sheep++;

(#10922) Revolit válasza emvy (#10921) üzenetére


Revolit
senior tag

Azert ez az 500 kicsit tulzonak tunt, tekintve hogy Budapesten van vagy fel tucat. De nem szoltam :DDD
[link]

(#10923) kexksz válasza Revolit (#10922) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem a VP titulus viccesebb, afaik azert alakult igy hogy a kliensek mindig azt higyjek hogy valami hatalmas emberrel beszelgetnek. :D

(#10924) EQMontoya válasza Revolit (#10922) üzenetére


EQMontoya
veterán

Budapesten 3 van.

Same rules apply!

(#10925) H A M M E R válasza htomi85 (#10906) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Igen, ha azt mondja egy cég, hogy vagy bejelent bruttó 900 K ra amiből megkapsz nettó 600 K-t vagy számlázhatsz 1,17 millió + ÁFA-t, amiből KATAz-va marad 1,1 millió, ott egyértelműen jobb a vállalkozósdi. Csak én azzal találkozom, hogy a cégek nem azért keresnek alvállalkozót mert jó tündérek, és azt akarják hogy te jobban járj, hanem ők szeretnének jobban járni, és jó esetben azt mondták, hogy számlázz 900 K-t, amiből marad neked 830 K ami még mindig több a 600 K-nál, de ha abból 200 K- val többet kell félretenned nyugdíjra, akkor nem lényegesen jobb. Arról nem beszélve hogy van egy kis dolgod a könyvelővel, ÁFA utalással, ha ÁFÁS vagy, ha ezt az időt is beleszámolod az is pénz, stb... Nem azt mondom hogy nem érdemes vállalkozóvá válni, de 100 ezer Ft-tal többért nem feltétlenül érdemes. És akkor még jön az hogyha beteg vagy mi van, stb...

(#10926) htomi85 válasza H A M M E R (#10925) üzenetére


htomi85
tag

A vállalkozósdi alapvetően azért kedvelt, mert egy munkaszerződést körülményes felmondani.
Nyilván ezt be kell árazni. Az alkalmazottak hajlamosak pont annyit dolgozni, hogy ne rúgják ki őket. Cserébe kicsi a pénz. De aki vállalkozik, az általában rendesen melózik, ezért is tud többet elkérni.

[ Szerkesztve ]

(#10927) Zeki válasza Ryder1 (#10856) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kecskeméten br 1300- 1500Ft-os órabéreket + pótlékok + bónuszok dobálják már az ember után 8 általánossal, csak menjen már valaki a gépsorra.
És ez megy még majd feljebb, mert ősztől Merci bővítés, és akkor kell beszállító bővítés is. A munkaerőt már így is 50Km-ről buszoztatják a cégek (beszállítók, nyomda, mindenki). Sőt, már diákokat is ugyanígy buszoztatják.

(#10928) Zeki válasza Zeki (#10927) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most láttam:
Kecskeméti négy csillagos hotelbe keresünk konyhai mosogatót

a cég saját állományba kerülnek
napi 8 órás munkaidő
100% bejelentett állás
tiszta, kulturált konyhai környezet
könnyen emelhető edények

Fix havi bér, cafetéria, ingyenes napi meleg étkezés, kedvezményes üdülési lehetőség országosan és külföldön, kedvezményes sportolási lehetőség a hotelben.

Fizetés: NETTO 130 ezer Ft.

(#10929) EQMontoya válasza Zeki (#10928) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez azért gyenge, mint az algopirin.

Same rules apply!

(#10930) Zeki válasza EQMontoya (#10929) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyilván nem lesz egyszerű konyhai kisegítőt találni, de van ingyen kaja, meg némi cafeteria. Így azért barátibb.

(#10931) inferno88 válasza Zeki (#10928) üzenetére


inferno88
őstag

100% bejelentett, de nettó 130? Akkor annak egy része 100%-os, nem? :(

Semper fi!

(#10932) 426os válasza inferno88 (#10931) üzenetére


426os
őstag

Sokan nem tudnak mit kezdeni a bruttó fogalmával, nem tudják belőle kiszámolni, hogy abból mennyit kapnak, így ezen közönséget megcélzó munkáknál szerintem lehet bejelentett a bér attól függetlenül, hogy a nettót írják ki (saccolnak egy átlag emberre). Szomorú, de ez van.

.

(#10933) Veron


Veron
őstag

Szeretném kikérni a véleményetek.
10 éves munkatapasztalattal; amiből 2,5 üzletfejlesztési manager, 5 tesztmérnök/test architect és 2,5 line manager; Budapesten szoftverfejlesztő cégnél line managerként mennyit lehet kérni?
Scrumban dolgoztunk, ismerem a lean six sigmát, van 2 advanced ISTQB vizsgám az angol nyelvvel pedig nincs problémám a munkában szóban sem. Fejlesztő nem voltam, de mérnökként C-szerű nyelvben írtam makrókat, a Java és egy kicsit a C# ismerős. BME mérnök-infós MSc és NYME mérnök-közgazdász posztgraduális diplomám van.
Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10934) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok!

Villamosmérnök végzettség
3 év beágyazott C fejlesztő tapasztalat + 1 év 40 órás gyakornok bőven főállású felelősségekkel
Safety critical orvosi eszköz, multiprocesszor rendszer, nem hivatalosan részt veszek az architektúra fejlesztésében, vannak egyéb nem projekt felelősségeim az ilyen kiegészítő eszközökkel kapcsolatban (tool kipróbálás, választás, bevezetés, adminként menedzselése, gyakornok menedzselése...)
TDD - ben fejlesztés

Váltanék: Bruttó 700 mennyire reális szerintetek Budapesten? (csak teljes bejelentés érdekel!)

Illetve milyen cégeket tudtok ajánlani, ha ezek lennének a szempontjaim:
- kötetlen munkaidő / laza törzsid
- túlóralehetőség (jelen helyemen fixen havi 20-30 órát szoktam, ennyi nekem beleférne máshol is)
- motorral tudjak elzárt helyen parkolni
- lehetőség kiküldetésre, akár hosszabbat is bevállalok vagy sok rövidet

a beágy c vonalat megtartanám, esetleg c++-ra váltanék szívesen
hosszabbtávon expert/architect vonal érdekelne a managerivel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#10935) skristof válasza CyberPunk666 (#10934) üzenetére


skristof
tag

szerintem ez reális bérigény simán. volt kolléga kb ennyi / picit kevesebb tapasztalattal és gyengébb skillsettel ment a GE-hez java dev-nek bruttó 750ér

[ Szerkesztve ]

(#10936) CyberPunk666 válasza skristof (#10935) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

köszi, sajnos a beágy c vonal valamivel rosszabbul fizet, mint a java. :/
jelen cégemnél vezetőváltás és pár átalakítás után sajnos sokat esett az elégedettségem.
korábban azt is el tudtam volna képzelni, hogy még sok évig maradok, de most inkább továbbállok.
nagyon visszaesett a fizetések növekedésének üteme a korábbihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#10937) FLx válasza CyberPunk666 (#10934) üzenetére


FLx
addikt

Siman realis, de szamold bele, ha nagyobb ceghez mesz, foleg, ha nemzetkozi multi, hogy nem fognak engedni egy perc tulorat sem, de legalabbis nem fizetik ki. Szoval ennyivel rakd magasabbra a fizetesi igenyt.

(#10938) CyberPunk666 válasza FLx (#10937) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Így saccra mit tartanál reálisnak? Mondjuk aminél nem küldenek el azonnal és tudunk alkudozni, de nem leszek alulfizetve a lehetőségekhez képest.
A mostani helyemen az utóbbi két emelés nagyon vékony volt, a 20 fős csapatunkból 3-an mentek az elmúlt két hónapban. Rajtam kívül kettőről tudom, hogy nézelődik.

Nyilván bemondanám a legmagasabbat, ami még reális, aztán akkor úgy is elégedett tudnék lenni, hogy ha engedni kell belőle.
De 700 alá pl nem mennék semmivel és a teljes bejelentettségből sem nagyon engednék.

(#10939) Mercutio_ válasza CyberPunk666 (#10938) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondj 700-850 közti sávott körülmények/lehetőségek, egyéb juttatások függvényében és akkor nagyobb a mozgástér mindkét fél számára.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10940) #41635072 válasza Mercutio_ (#10939) üzenetére


#41635072
törölt tag

En azt tapsztaltam, hogy ha savot mondok be akkor mindig az aljat, vagy ahhoz kozel ajanlanak.

Btw network / it system uzemeltetes vonalon MID szinten kozel 3 ev tapasztalattal mi a realitas mostansag? (600-700 kozott ha jol sejtem durvan br).

[ Szerkesztve ]

(#10941) chabeee válasza #41635072 (#10940) üzenetére


chabeee
tag

En mult heten pont ezen agyaltam interview utan. Kellett mondanom egy berigenyt, utolag mar nem gondolkoznek intervallumban. Az interviewer biztosra akart menni es megkerdezte, ha az aljat kapom meg a bemondott intervallumnak eljonnek-e a jelenlegi helyemrol? Agyaltam, de teljesen igaza volt. A valasz: nem vagyok benne biztos es erre reagalva kert tolem egy olyan berigenyt, amiert tuti eljonnek a mostani poziciobol. Bemondtam a fix osszeget, ment egy kis alkudozas, de a lenyeget tekintve elegedetten jottem ki. Ha ajanlatot tesznek ezzel a berrel, akkor gondolkozas nelkul megyek felmondani. Ezzel az o idejuket, illetve a sajat idomet sem huzom.

[ Szerkesztve ]

(#10942) htomi85 válasza #41635072 (#10940) üzenetére


htomi85
tag

Mert mégis mi mást mondanál, ha a másik oldalon ülnél?
Komolyan botrány, jól fizetett alkalmazottak mennyire nem tudnak néha vállalkozó fejjel gondolkodni.
Mennyi a tarifád bemondod kész. Nem zászló ez vagy váci út hogy sávozzunk, eszem megáll.

(#10943) FLx válasza #41635072 (#10940) üzenetére


FLx
addikt

Most network vagy IT system az erdekes? A MID szint az mit jelent? Mennyi felhos gyakorlati tudas van?

(#10944) VirsLee válasza htomi85 (#10942) üzenetére


VirsLee
őstag

Én is sávot szoktam mondani. Ez azért van, mert nem csak a fizetés számít, plusz vannak béren kívüli juttatások is. Több helyen előre kérik a fizetési igényt, amikor még nem is ismered a fizetés mellé járó csomagot és a konkrét körülményeket, így az alja legyen az, amit mindenképp meg akarsz kapni, mint bért, a teteje pedig legyen az, amit akkor szeretnél kapni, ha nincs cafeteria, bónusz, 13. havi és egyéb pluszok. Egyébként pedig vannak még olyan apróságok, mint:
- a munka
- munkaidő
- távolság
- cég
- csapat
Szóval sok faktor van. Ha valahol bemondasz egy fix összeget, mert nem tudok mik a juttatások a cég pedig megnézni és azt látja, hogy Te kértél fix 1 millát, amit nem tudnak megadni, de amúgy 850e-t igen, plusz a juttatásokkal amúgy lenne 1.1m, de így el fogtok csúszni egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#10945) kovsol válasza chabeee (#10941) üzenetére


kovsol
titán

Én is bemondtam múltkor egy 900e-1Milliós bérigényt, aztán végül hozzátettem, hogy az 1 millió lenne inkább az ahol nem kellene már gondolkozzak az ajánlat után. De a mostani helyemen azon kívül, hogy jobb lenne több pénz nincs igazán nagy probléma. Elég dinamikus a munkaidő, és home office is van 50%. Ezek meg nem lennének meg az új helyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10946) Veron válasza Veron (#10933) üzenetére


Veron
őstag

Ha már ennyire meglódult a topic, az én szituációmat is véleményeznétek? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10947) FLx válasza VirsLee (#10944) üzenetére


FLx
addikt

A penz az penz, az egyeb juttatas meg bohockodas. Azt vagy adjak, vagy nem adjak, es a szerzodes modositasa es indoklas nelkul barmikor eltunhet a csomagodbol, utana mesz majd a fonokhoz, hogy de en azt hittem, hogy de? Ingyenkonyhajegy majd fedezi a hiteledet, vagy a ceges ingyen sor? Szoval az extra izek akkor szamithatnak, ha mindket helyen uaz a fix havi fizetesed. A beigert bonusz es a 20. havi fizetes is csak mese sok esetben, aztan majd jon a vezer, hogy tudod Jozsikam nem ment most jol a cegnek...

(#10948) #95561216 válasza VirsLee (#10944) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én is sávozni szoktam, és pont ezt tapsztaltam, hogy mindig az alját ajálnják, hiába mondom el, hogy ez attól függ, mennyire tetszik a cég. Egyszer mondtam, hogy tőletek a teteje kell, csak a fejvadász jelzett vissza, hogy besértődtek. Ez azért rossz, mert ha mindenhova nagyot mondok, és szembejön egy ami igazán tetszik, és elutasítanak, akkor nem fejtik ki többnyire, hogy szakmai/személyes gond volt-e, vagy a fizetési igény volt túl magas, pedig lehet elmennék 10-20%-al kevesebbért is. Kivéve persze azon pofátlan cégeket, akik végigtolnak 4-5 kört, majd beajánlanak egy sokkal alacsonyabb fizetést.

(#10949) VirsLee válasza FLx (#10947) üzenetére


VirsLee
őstag

Megértem, hogy zavart vagy, biztos voltak rossz tapasztalataid, ezért is érdemes sávot megadni, ha nem ismered az elején a feltételeket. Több cégnél kollektív szerződésben vannak rögzítve ezek a dolgok, úgy pedig nem könnyű vele játszani, része a szerződésednek. Jelenleg az én fizum x, erre rájön kb. 33% plusz azokból, amiket Te nem szeretnél beleszámolni. Amikor sávot mondtam, akkor 0.9-1.1x volt, helyette lett 1.33x. Igazad van abban, hogy a plusz az bizonytalan, mert esetemben nincs kollektív szerződés, de az ajánlatnál már látod, hogy ha 1.1x biztos helyett 1+0.33x-et kapsz, az megéri-e. Ellenben ha az elején görcsösen ragaszkodsz az 1.1x-hez, lehet, hogy nem jutsz el a végéig, hogy össze tudd hasonlítani, hisz 1x volt az alapbérre adható keret. A cég pedig nyilván nem fogja a kedvedért több ezer ember kompenzációs rendszerét átalakítani.

[ Szerkesztve ]

(#10950) FLx válasza #95561216 (#10948) üzenetére


FLx
addikt

Most komolyan, ha te lennel a donteshozo, mit mondanal? Eleve az aljat fogja mindenki mondani es melle meg kicsit panaszkodnak is, hogy sok penz am az. En mar reg nem aggodom azon, hogy elbukok a nagy fizetesi igeny miatt, olyan helyen szeretek dolgozni ahol megfizetik a munkamat. Egy valtasnal minimum 20%-al tobbet kerek a macera miatt, nem hogy annyival kevesebbet adjanak. :D De teny, hogy van egy szint ami felett az istennek sem akarnak fizetni akarmihez is ertesz, mert az sok penz es kesz. Inkabb felvesz valami szerencsetlent aki belefer a bersavba, de legalabb semmihez se ert. Ilyenkor szoktak az ujra kiirt allashirdetesekben csokkenni a kriteriumok aztan fel vagy akar egy ev mulva rajonnek, hogy nem is kell nekik ember. Ez valami meno trend mostanaban vilagszerte.

ps. Ja multkor en is beszelgettem egy kedves fejvadasszal aki odaig meg vissza volt, hogy en kellek nekik, aztan hetek mulva kinyogte, hogy a felet fizetnek annak amit kerek. :D Olyan lassan a linkedin, mint az ingatlan.com, ahol a tularazott lakasok tomkelege kerint evek ota a rendszerben, mert a tulaj meg remenykedik. Itt pont ez van az olcsojanos cegekkel, akik sokszor nagyon nagy multik amugy...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.