Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#11801) djgeg válasza emvy (#11798) üzenetére


djgeg
őstag

Ha azt veszed alapúl, hogy teljese ellszálltak a nagyvárosokban az albérlet árak (nem nem Budapestre gondolok, hanem USA ahol ezeknek a cégeknek az irodáik vannak) akkor nem meglepőek a fizetések még a kezdő sem.
Mindezek mellet pl Californiában egyre több az állással rendelkező hajléktalan. Lakókocsit vesz inkább vagy bérel mint lakást, mert annyira drága.
Volt anno egy Google kezdő fejlesztő, fizetésének több mint a fele ment volna el albira így inkább ott csövelt a a google iroda parkolójában.

Persze amúgy nagyon nem rossz fizetések és láthatóan szépen megnő a senior szintre, viszont a kezdő a kinti tech cégek által kedvelt helyeken található albi árakhoz mérte teljesen reális.

(#11800) Oppenheimer
Kizárt, hogy ennyi lenne egy M2 mondjuk LA ben vagy bárhol máshol ahol ezeknek a nagy cégeknek az irodái vannak (akár 1 órás vonzáskörzetében)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11802) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#11800) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre pont nem, korábban többen írták akik kint vannak, hogy nagyon durvák a lakhatási költségek és max a tapasztalat miatt ér(hét)I még juniorként kimenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11803) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#11802) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Bérelni nagyon drága, venni nem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11804) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#11803) üzenetére


Mercutio_
félisten

Teljesen életszerű, hogy ami drágán kiadható azt inkább olcsón eladják;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11805) emvy válasza Oppenheimer (#11803) üzenetére


emvy
nagyúr

Venni is nagyon draga a Volgyben.

while (!sleep) sheep++;

(#11806) PazsitZ válasza Oppenheimer (#11803) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem is irreálisnak tűnik az a vásárlói ár. Talán valami elnagyolt átlag. De a felkapott igazán belvárosban szerintem nagyon messze van a valóságtól. Eddig minden statisztikában azt olvastam és pár éve személyesen is ezt hallottam.

- http://pazsitz.hu -

(#11807) Oppenheimer válasza PazsitZ (#11806) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mondjuk kevés contributor van a lakásár statisztikához numbeon, kb 10, szóval tényleg nem lehet pontos ebben.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11808) Stanlee válasza Oppenheimer (#11807) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez olyan pontossagu lehet, mint a muncheni szamok, ahol varoskozponti lakas m2 arra 12 ezer euro van maximumnak feltuntetve, de a valosagban 25 ezer es a folott vannak az arak.

En jobban el tudom kepzelni a lakokocsis valtozatot, sajnos.

Viszont az is lehet, hogy a lakokocsis pelda valami FIRE mozgalom tagja lehetett es probalt olcson lakni :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11809) FLx


FLx
addikt

Sokat beszeltem errol a kinti kollegakkal es nagyon nem rozsas a helyzet. Ok ugyan tobbnyire vettek mar lakast, hazat, de olyan modon vannak emiatt eladosodva, hogy az unokaik fogjak talan visszafizetni. Ezt szo szerint mondtak. Akik kimentek EU-bol, nekik meg az alberlet a horror, 2000 dollar felett indulnak a normalisabb kecok. Szoval penz miatt en tovabbra sem gondolom, hogy erdemes kimenni barhova is, kiveve persze, ha olyan allast lehet megcsipni ami mondjuk evi 150k vagy felette.

[ Szerkesztve ]

(#11810) horush válasza FLx (#11809) üzenetére


horush
addikt

Egy jó barátom New Yorkba ment ki frontendesnek fél éve, 4 év tapasztalattal évi 150k-ért. Ebből 8k körül kap havonta és 2000-ért bérel lakást Manhattanben.

Ha azt vesszük, hogy Pesten mondjuk kapna 500-600 nettót és egy normális belvárosi lakás 150 ezer havonta, akkor az arány nagyjából hasonló, de nagyon nem mindegy, hogy 400.000Ft-od marad, miután kifizeted az albérletet vagy 6000 dollár.

(#11811) htomi85 válasza FLx (#11809) üzenetére


htomi85
tag

Unokák?
Fura.
Sosem értettem ki az a balfasz aki 15 évnél hosszabb időre vesz fel jelzáloghitelt.
Ha ábrázoljuk a törlesztőrészletet a futamidő függvényében, innentől már nagyon alacsony a görbe meredeksége.
Ez csak a bankoknak jó.
Szerintem hatósàgilag 10 évben kéne maximàlni a futamidőt és egyből kifújna az ingatlanbuborèk.

(#11812) #41635072 válasza htomi85 (#11811) üzenetére


#41635072
törölt tag

A mai hitelfelvevok jelentos resze, akik diplomas minimalberre vesznek fel 20-30 milliokat, hogy bekoltozhessenek egy kulvarosi panelba. Mindezt azert, mert megkapjak.

(#11813) Ursache válasza htomi85 (#11811) üzenetére


Ursache
senior tag

a rabszolgagyartast ugyan ki akarja megszuntetni?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11814) FLx válasza horush (#11810) üzenetére


FLx
addikt

Ez egy nagyon jo fizu, ennyiert en is mennek azonnal. :DD

(#11815) FLx válasza htomi85 (#11811) üzenetére


FLx
addikt

Bizony, 30 ev futamido vagy tobb az tok alap USA-ban es a legtobb europai nagyvarosban is. Maskeppen senki nem tudna ingatlant venni. Kerdes, hogy kell-e egyaltalan, de ez mar az o dolguk.

(#11816) htomi85 válasza Ursache (#11813) üzenetére


htomi85
tag

Jogos és tisztában vagyok vele.
De ez a rendszer, ami gyakorlatilag egy piramisjáték, két alapvető pillérre épül:
- folyamatosan csökkenő kamatok
- növekvő népesség
Az elsőnél elértük a limitet, a másodiknál pedig jó ideje kaka van. Soktíz éves negatív trend amit nem lehet csokkal kezelni, csak outsourcinggal vagy migrációval.
Nagyon érdekes lesz a következő 10-20 év. Minden idők legnagyobb válságát várom, amiből csak azért nem lesz ww3, mert az atomkorban élünk.

(#11817) Stanlee válasza FLx (#11815) üzenetére


Stanlee
őstag

Egyik volt kollegina ugy vett uj lakast Munchenben, hogy a nagyszulok szinten jo helyen levo muncheni lakasat megorokolte a testverevel, eladtak, es felvette a maximum hitelt amit egy bank hajlando volt neki adni. A ferjenek nincs munkaja, egy fizetesbol (nalam biztos nem keresett tobbet) amugy nem lehetne megelni Munchenben, nem hogy uj lakast venni, de jo starttal nem jelent gondot. Ilyenekbol nagyon sokan vannak egyebkent.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11818) Jhonny06 válasza htomi85 (#11811) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Szerintem hatósàgilag 10 évben kéne maximàlni a futamidőt"

És ezt mégis mivel tudod indokolni? Ha beüt a krah, akkor teljesen mindegy, hogy albérletben élsz, vagy hitelt kell fizetned, mert mehetsz a híd alá. Illetve ha hiteled van, akkor el tudod adni a lakást és abból visszafizetni. Ha meg stabil jövedelmed van, akkor nem gáz 10 évnél tovább fizetni. Nyilván minél előbb kifut, annál jobb, de valószínűleg te is sejted, hogy nem poénból veszik fel az emberek 20 évre, hanem mert nem tudnák máshogy megvenni. Életed végéig albérletben rohadni meg annyira nem poén csak azért, mert nem tudtad volna 10 éves futamidőre felvenni.

(#11819) htomi85 válasza Jhonny06 (#11818) üzenetére


htomi85
tag

Fogjátok már fel flx-el együtt, hogy az összefüggés fordítva van.
Nem azért kell 30 évre felvenni mert drága, hanem azért drága mert hajlandó vagy 30 évre felvenni.
Mikro 101

(#11820) sutszi válasza htomi85 (#11819) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor én már csak a megoldásra vagyok kíváncsi. Mert eddig ebből csak annyi jött le, hogy aki nem felel meg egy kitalált összefüggésrendszer számainak az ne is álmodjon semmiről törődjön bele, hogy egy albérletben dobja fel a pacskert...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11821) Gabró válasza Stanlee (#11808) üzenetére


Gabró
tag

Lehet, hogy azért reálisabb képet látsz, ha az outlier-eket kihagyod a rangeből.

Nem vagyok egy München ingatlanpiaci szakértő (Párizsról, NY-ról és Frankfurtról van némi képem), de tippre a 25 ezer EUR+ négyzetméterár ott is valami olyasmi lehet mintha ma nagyon magas műszaki színvonalon építenének a Szabadság vagy a Vörösmarty térre egy házat, és abban árulnának lakásokat, kb. 2,5-3 millió forint/nm-ért (itthon se azt vennéd), miközben szerintem nem ad olyan rossz képet a Numbeon a 650-1000 eFt range a belvárosi lakás négyzetméterére. Lehet, hogy egy 10-20%-kal feljebb tolnám, de nem dupláznám meg a range tetejét, még úgy sem, hogy tudom, hogy van 2M+-os projekt a Szervita téren.

(#11822) Jhonny06 válasza htomi85 (#11819) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát ez rendkívül nagy bölcsesség. :DDD Gondolom leszel te az első, aki bevállalja, hogy 80 éves korában is albérletben rohad, hátha ki tudsz baszni a bankokkal és lejjebb mennek az árak. Ez körülbelül olyan, mint amikor azt taglalta itt valaki, hogy nyugaton azért jobbak a fizetések, mert ott mindenki annyira kemény, hogy nem lehet lenyomni a torkukon az alacsony fizetéseket, nálunk meg ugye igen. És ha itthon is annyira kemények lennének az emberek, mint ott, akkor hirtelen minden megváltozna. Szép gondolat, csak a nap végén enni is kell valamiből és az emberek nagy része nem engedheti meg azt a luxust, hogy keménykedjen és az állásával játsszon.

[ Szerkesztve ]

(#11823) htomi85 válasza Jhonny06 (#11822) üzenetére


htomi85
tag

Hát pedig tök igaza volt annak az embernek.
Ezért kellett keletre vinni a munkát.
Régen ugye voltak ilyenek hogy szakszervezet. Ma már ez szitokszó. Történelem. Nincs már rá szükség.

(#11824) djgeg válasza Jhonny06 (#11822) üzenetére


djgeg
őstag

Az egyik én voltam aki ezzel érvelt, de első sorban a szakszervezetek miatt. Itthon egyáltalán nincs vagy épp nem csinál semmit. Persze nem arról van szó, hogy holnap mindenki keménykedjen és ne menjen senki dolgozni és persze az is szerept játszik, hogy pont az olcsó munkaerőért hozzták ide az irodákat...
Összeségében a magyar emberekkel a baj... minden fronton. Sírva vígad a magyar.... és max az internetadóért megy tűntetni... másért nem vagyunk képesek kiállni.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11825) htomi85 válasza Jhonny06 (#11822) üzenetére


htomi85
tag

Egyébként még mindig nem érted.
Az ellenfeleid nem a bankok. Ők csak kiszolgáló személyzet.
Hanem a tőkések és a politikusok. Akik effektív nem dolgoznak, de erőforrások felett rendelkeznek ilyen-olyan okok miatt.
Nem véletlen ment rá a századvég magazin a járadékvadászatos kiadványra...

(#11826) PazsitZ válasza htomi85 (#11823) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nyílván a termelékenység, hozzáadott érték, GDP csak ilyen légbölkapott dolgok.
Igazából a fizu pusztán csak azon múlik mennyire vagy kemény. Értem.

Új közgazdasági nobel díj várományos van kibontakozóban :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11827) emvy válasza htomi85 (#11823) üzenetére


emvy
nagyúr

Ma is lenne ra szukseg, nyilvan.

while (!sleep) sheep++;

(#11828) Mercutio_ válasza Gabró (#11821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyik Bahreinben dolgozó ismerős egy ideje ott nem különösebben gazdagnak számító vevőknek ajánl ki itteni 1,5-2M Ft/nm árú belvárosi luxusingatlanokat... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11829) Gabró válasza Mercutio_ (#11828) üzenetére


Gabró
tag

En sem azt mondom, hogy nincsenek ilyenek, csak annyit, hogy ezek nagyon kis szeletet teszik ki a belvarosi lakasallomanynak.

(#11830) OPiiPO válasza htomi85 (#11825) üzenetére


OPiiPO
addikt

"ment rá a századvég magazin a járadékvadászatos kiadványra"
- erről kimaradtam, ez mi volt légyszives?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11831) petyus_ válasza OPiiPO (#11830) üzenetére


petyus_
senior tag

(#11832) Stanlee válasza Gabró (#11821) üzenetére


Stanlee
őstag

Uj epitesu tarsashazi projektek alig vannak Munchen belvarosaban, mert a meglevo epuletek is mar iszonyat dragak, ahol van telek, az meg olyan resz, aminek valami hatulutoje van, pl. Munchen Hbf-re a vaganyok mellett, ami par vonatszerelmesen kivul sokaknak nem lehet erdekes a kilatas, zaj, es kevesbe jo levego miatt - nemhiaba inkabb irodaepuletek vannak tobbsegben (pl. Google).

Amiket en irtam arakat, azok a kozponttol kisse kintebb levo, atlag 5-6 metromegallo a varoskozponttol, 60-as-70-es evekben epult, felujitott lakasok, rogton bekoltozhetoek. 10-12 ezer euro uj projekteknel, olyan helyeken, ahol alig van infrastruktura, atlagos ar sajnos. A hasznalt lakas piac sem sokkal jobb, ott a 50-es 60-as evekben epult elfogadhato helyen, de lift nelkuli, a mai igenyeknek mar kevesbe megfelelo elosztasu lakasok 8-10 ezer tajekan mennek.

Az immowelt szerint a median ar uj es hasznalt lakasra, Munchenben most 6540 euro, az atlagarak a belvarosi reszen 8500+ felett vannak, ebben persze benne van a pincebol kialakitott szuterentol kezdve az altalam is irt masik veglet, a maga 25 ezres araval, nagy tagas, felujitott, liftes, lakasok is.

Amit mondani akarok, az az, hogy hiaba keres mondjuk egy programozo a volgyben 150 k-t bruttoban, ha 15-20 evnyi brutto fizeteset ki kell adnia egy ingatlanra, akkor ugyanott van, mint barmelyikonk, nem tud egyszeruen lakast/hazat venni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11833) Vision válasza FLx (#11809) üzenetére


Vision
veterán

4000 lesz az. Barátok élnek kint, első kézből tudom. Mondjuk nem értem, hogy mi vonz bárkit is NY-ba a karrieren kívül. Szerintem élhetetlen az a város. Arról nem beszélve, hogy credit history nélkül lakáshoz jutni piszok nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#11834) FLx válasza Vision (#11833) üzenetére


FLx
addikt

Az igen, ott ennyire elszalltak az arak? En Boston kornyeket tudom, ott 2-2,5ezer korul azert lehet jo helyen lakni. Amugy en se mennek oda soha, nekem tul porgos volt meg koszos. A credit history sajnos mindenhol problemas, azt en is tapasztaltam.

(#11835) bandus válasza FLx (#11834) üzenetére


bandus
veterán

nyáron sikerült életem csajánál kikötnöm san francisco külvárosában (értsd: kb 20 perc uber drive volt a downtown), ahol egy hétvége erejéig vigyázott a barátai házára. kicsike sorház, alul konyha nappali, elég tágas, felül háló, fürdő és egy picike szoba amibe kb csak egy ágy fért be. ezt bérelték 3600 dollárért havonta. másik érdekes sztori egy random beszélgetés a reptéren, faszi folyamat SF-be jár dolgozni, és amikor kérdeztem miért nem költözik oda, azt mondta, hogy hasonló kategóriájú ház, mint ami a neki van phoenixben 20-szoros áron megy SF-ben. vissza is kérdeztem, de tényleg ezt mondta. persze ezek könnyen lecsekkolhatók a neten is, csak eszembe jutottak a sztorik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11836) Vision válasza FLx (#11834) üzenetére


Vision
veterán

Ha Manhattanban akarsz élni, akkor igen.

(#11837) Gabró válasza Vision (#11836) üzenetére


Gabró
tag

Studio 2,5k körül/alatt is van, jó házban, jó környéken, szép, világos lakás Midtownban. 4k-ért már egy jó, két hálósat tudsz bérelni.

(#11838) Vision válasza Gabró (#11837) üzenetére


Vision
veterán

Egy barátomnak Midtown északi részén bérelt a cége egy kb. 30 négyzetméteres lakást 4k+-ért. Mások szintén 4k-ért rosszabb környéken bérelnek 2 hálószobásat. Beszédes, hogy utóbbi senior könyvvizsgáló, és így sem engedhet meg magának egy lakást, csak egy szobát.

(#11839) tboy93 válasza Vision (#11838) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hosszú távon (hónapok) el nem tudnám képzelni az életem 30-40 nm-en :(

(#11840) FLx válasza tboy93 (#11839) üzenetére


FLx
addikt

10 eve lakom pont ekkoraban, csalad nelkul boven eleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#11841) Madwe válasza FLx (#11840) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1, ha nincs gyerek, pláne ha asszony sincs, 40nm bőven elég. ha van gyerek, akkor nyilván iszonyat kevés :)

(#11842) Gabró válasza Vision (#11838) üzenetére


Gabró
tag

Vannak parkra nezo nagyon exkluziv hazak Midtown eszaki reszen. Biztos elbirta a ceg budzseje a 4 ezer dollart, de azert ez ott is egy nagyon eros ar, messze atlag feletti egy studioert.

A masik sztorihoz: ha harom fele oszlik a 2 halos berleti dija, akkor megertem, hogy miert teszik igy, de ha fejenkent leraknak 2k-t, akkor szerintem amogott a berlet mogott nem pusztan anyagi megfontolasok vannak.

(#11843) Vision válasza Gabró (#11842) üzenetére


Vision
veterán

Nem exkluzív, nem parkra néző, laktam nála 2 hétig. A lakás közepesen volt lepukkant, szerintem 20 éve nem volt felújítva. Amúgy ez 1,5 szobás, mert van külön háló.

A másik csapat: ketten bérelnek lakást, az ismerősöm (könyvvizsgáló), és egy pakisztáni kollégája. 2 különnyíló szoba, amerikai konyhás nappali. Ez ~ 4000 dolcsi. A lokáció közepesen jó, ha jól emlékszem east village.

[ Szerkesztve ]

(#11844) tboy93 válasza FLx (#11840) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elhiszem, hogy van akinek elég. Nekem mondjuk már a kert hiánya is kizáró tényező lenne.

(#11845) skristof válasza tboy93 (#11844) üzenetére


skristof
tag

egyedülállóként? :Y

(#11846) Vision válasza tboy93 (#11844) üzenetére


Vision
veterán

Budapesten ezt nagyon drága megvalósítani. Kertnek mondjuk az is jó, ha van egy nyaralód valahol vidéken, hétköznap nagy dolgokat úgysem tudsz véghez vinni.

(#11847) harylmu válasza skristof (#11845) üzenetére


harylmu
őstag

En pl csaladi hazban nottem fel tobbnyire es en is nehezen tudom elkepzelni magamat 40nm-en kert nelkul. Mondjuk pont ezert Pest agglomeriacioiban nezelodok bevallalva a plusz utazast.

(#11848) tboy93 válasza skristof (#11845) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem vagyok egyedulallo, fel eves picurral vagyunk harman ekkora kecoban.

Tapsi: hetkoznap is szoktam barkacsolni, ahhoz meg nem art egy pince, meg a kert sem.

Harylmu: mi is agglomerációban lakunk, ha lenne lehetosegem se koltoznek be Pestre :N

[ Szerkesztve ]

(#11849) Madwe válasza Vision (#11846) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha van kutya, motor stb, akkor azért hétköznap sem árt :D

(#11850) Vision válasza Madwe (#11849) üzenetére


Vision
veterán

Nyilván nekem is hiányzik a kert, de éppen nincs 60+millióm kertes házra. Van egy telkem 60 km-re a várostól, közel a családhoz, ezzel azért el lehet lenni jobb híján.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.