Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#11301) sutszi válasza tboy93 (#11297) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt írta fentebb pont a te kérdésedre:

5 eve dolgozom a szakmaban, de ez alatt teljes bedobassal, nolifer mode-ban.

Szerintem egyértelműen nincs családja ez alapján.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11302) chabeee válasza DanielLong (#11300) üzenetére


chabeee
tag

#11300 DanielLong: Pannon Egyetem, Veszprém. Szerintem nagyon sok mulik a csapaton akikkel nap mint nap egyutt dolgozunk. Volt egy-ket nagyon penge munkatarsam, akikkel kolcsonosen huztuk egymast, de szerintem nem ennek koszonhetem a jo alapot, inkabb az autodidaktata felfogasnak.

#11297 tboy93: Gyerek tervben van, addig lesz ez a nagy tempo, utana mar offolnom kell, kulonben megskalpolnak. (bar rohadtul szeretem, neha mar lelkiismeretfurdalasom van ha nem csinalok valamit "ertelmeset" :D :W )

(#11303) emvy


emvy
nagyúr

En a legmelosabb idoszakomat 1/2 gyerekkel csinaltam. Nem volt nagyon hosszu, de kisgyerek mellett kb. tobbet lehet dolgozni, mint gyerek nelkul. Reggel felkelsz, dolgozol, este lefekszik, tovabb dolgozol.

Nem mondom, hogy ez jo :DDD, de elvileg lehetseges.

while (!sleep) sheep++;

(#11304) Madwe


Madwe
nagyúr

Nem: Férfi
Kor: 29
Munkakör: Devops Mérnök
Végzetség: OKJ
Nyelvtudás: Angol felső
Netto fizetés: 400.000 (+ évi 400k caffeteria)
Műszak: 08:00-16:30 vagy legkésöbb 10:00-18:30
Légkör: Barátságos, fiatalos
Egyéb: Év végi prémium, mértéke még ismeretlen :D
Munkaviszony: korlátlan
Lokalizáció: Budapest

Hali, ilyen fizetés mennyire átlagos hasonló pozícióban? Vagy alacsonyak voltak az elvárásaim?

(#11305) Revolit válasza Madwe (#11304) üzenetére


Revolit
senior tag

Mennyi tapasztalatod van? Seniorkent szerintem nem sok, meg ugy isem, hogy a legtobb cegnel mar 5-6 ev tapasztalattal senior lesz valaki.

2-3-4 ev tapasztalattal erzem ezt egy jo fizunak szemely szerint.

(#11306) Madwe válasza Revolit (#11305) üzenetére


Madwe
nagyúr

Konkrét pozícióban midnek vettek fel, 5 év tapasztalatom van, de eddig teljesen más toolseteket kellett használnom, illetve más is volt azért a munkakör meg a megnevezés is valamennyire, de a tesztek alapján midbe lőttek be :) Mindenesetre akkor elégedett vagyok, köszi :)

Seniorként egyébként mennyi a reális elvárás manapság (nyilván engem még nem érint, de majd, ha) illetve merre lehet utána tovább fejlődni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11307) Revolit válasza Madwe (#11306) üzenetére


Revolit
senior tag

Hat, szerintem senior elejen (6-8-10 ev tapasztalattal) egy netto 600-as fizu nem egetrengeto. Az olyan brutto 900. Plusz ugye meg ami rajon, a mar-mar szokasosnak mondhato evi 10% bonusz, cafi, egyeb juttatas pl eletbiztositas illetve esetleg reszvenyek. De ha jol alkudsz es jo ceghez mesz, brutto 1 misi kornyeket meg lehet csipni. Persze nem csak alkudni kell tudni, hanem azert erteni is a pozihoz :)

Ugye mindig csak fizukrol beszelunk itt, de szerintem erdemes nezni a teljes "csomagot" :)
Lehet, hogy csak brutto 6-700 -at kapsz, de ha melle van ceges auto, amit ki is hasznalsz, plusz kondiberlet, meleg kaja stb., en ezeket lazan bele kalkulalom.

Itt a vegen kicsit elkalandoztam :B
Egy szo mint szaz, a brutto 1 misi azert szerintem egy igen tisztesseges fizu mezei fejlesztonek / devops -nak / full stack-nek olyan 8 ev tapasztalat kornyeken.
De biztos vagyok benne, hogy mindjart jonnek a fole es ala licitalo kommentek is ;]

(#11308) Madwe válasza Revolit (#11307) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi!

Az elég jó kilátás, akkor olyan netto +50% tartalék még lehet a területen :)
Az egyéb juttatásokat tényleg érdemes nézni, pl a konditerem bérletet el is feljetettem, pedig kihasználom heti 3x is :D Autot nem ajánlottak, de nem is kérnék, álljon a dugóban akinek 4 kereke van, éljenek a motorok :D

(#11309) BornToBePuli válasza Madwe (#11304) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Mit takar a korlátlan munkaviszony?

Read only felhasználó

(#11310) tboy93 válasza BornToBePuli (#11309) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gondolom hatarozatlan ideju munkaszerzodes :D

(#11311) layerke


layerke
aktív tag

Szép fizetésekkel mászkáltok itt srácok, szerintem majdnem mindegyikőtök teljesen jó bérezéssel van. Néha még irigylem is tőletek, de aki végigjárta az iskolát és bizonyít a munkahelyén, az meg is érdemli a pénzt. Kicsit írok a sajátomról is.

Nem: ffi
Kor: 32
Munkakör: mérnök, csoportvezető (5 közvetlen beosztott)
Végzettség: bsc
Nyelvtudás: angol közép vizsgával
Netto fizetés: 310e
Egyéb: korlátlan telefon, mobilnet, évi 700 cafi
Hely: Szeged

8 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, az első fizetésem nettó 126 e volt.

[ Szerkesztve ]

(#11312) inferno88 válasza BornToBePuli (#11309) üzenetére


inferno88
őstag

örökélet+1 nap rabszolgaság. :C

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#11313) Veron


Veron
őstag

Ismét tanácsot kérnék tőletek.
SW tesztelői, team lead és line management tapasztalatom van,
két lehetőség áll előttem: QA leadnek állni vagy (junior) C# fejlesztőnek. Az előbbi viszonylag egyértelmű karrierút, a második nem annyira.
Szerintetek érdemes megfontolni a fejlesztői tapasztalatszerzést, ha hosszú távon nem az, hanem management pozíció szerepel a tervekben? A fizetés nagyjából ugyanaz, itt csak a szakmai szempontok és tapasztalat számít.
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11314) htomi85 válasza Revolit (#11307) üzenetére


htomi85
tag

Mindig előkerül ez a miasenior kérdés.
Szerintem akiből 6-7 év alatt nem lesz, abból kb sosem lesz. Ott valami gond van.

(#11315) FLx válasza htomi85 (#11314) üzenetére


FLx
addikt

A 6-8-10 evet en.sem erzem a senior elejenek, 6 ev utan siman az lehet mar barki aki kicsit is akart lenni valaki. 10 ev utan mar boven staff, principal vagy akarmi level es nem brutto 900, inkabb 1,2-1,5.

(#11316) kexksz válasza Veron (#11313) üzenetére


kexksz
addikt

Voltal team lead, line manager, lehetnel QA lead es manager akarsz lenni. Megis hogy jon a kepbe egy junior C# fejlesztoi pozi? :D

(#11317) Veron válasza kexksz (#11316) üzenetére


Veron
őstag

Valóban furcsa lehet elsőre de nem feltétlenül. :)
1. Meglepően sok dolog érdekel.
2. Gondoltam a fejlesztői
team managementhez is jól jöhet a saját fejlesztői tapasztalat. (Voltam olyan állásinterjún, ahol azért nem vettek fel, mert nincs fejlesztő múltam)
+1. Belecsöppentem egy C# trainingbe és lehet még a bérből sem kellene leadni a junior pozícióhoz.
Van ennek igy értelme?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11318) ASSMA válasza htomi85 (#11314) üzenetére


ASSMA
kezdő

Attól függ mi alapján nézed szeniornak az embert.
Ha munkába eltöltött időt veszed figyelembe (cégek túlnyomó többsége ezt teszi), ott kb. 5év+ számít szeniornak.
Ha a tudást nézed, akkor pár év után is lehetsz szenior, más kérdés, hogy a cégek nagy része ugyan úgy juniornak fog tekinteni, így nem fogsz túl könnyen ilyen állást találni...

(#11319) chabeee válasza Veron (#11317) üzenetére


chabeee
tag

Szerintem nem nagyon, en vegig tolnam a qa lead poziciot es 2 even belul kezdemenyeznem a manageri vonalat.

C# junior pozicioval kiesnel a manageri context-bol, ami szerintem nagyobb baj, mint az, hogy nincs fejlesztoi tapasztalatod. :K

(#11320) OPiiPO válasza Veron (#11313) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ha hosszú távon manageri pozi érdekel, akkor egyértelmű a QA lead, onnan tovább pár év múlva manageri poziba, ez a normál karrierív szerintem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11321) OPiiPO válasza htomi85 (#11314) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

Általában 10 juniorból egy része elhagyja a szakmát mert rájön hogy nem neki való, páran megragadnak intermediate szinten örökre (hiába van 7-8 év tapasztalatuk, nem rendelkeznek valódi senior szintű problémamegoldó tudással és állandó fejlődési motivációval), és csak 2-3 valódi senior várható.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11322) Veron válasza OPiiPO (#11320) üzenetére


Veron
őstag

Köszi a válaszokat!
Az érveket értem, egyébként már van manageri tapasztalatom és a QA lead nem ennek az útnak a kezdőpontját jelenti. Nem az útra akarok lépni, hanem tovabbmenni rajta.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11323) bandus


bandus
veterán

szerintem ez egy teljesen korrekt hirdetés az autokozmetikából, ahova szoktam vinni a verdát néhanapján. teljesen korrekt bérezéssel szerintem:

"Leginkább autómosóban vagy autókozmetikában szerzett tapasztalatokkal keresünk új kollégát! Lányok jelentkezését is várjuk!

Amit jó ha tudsz:
- minimum heti 4 napodat kérjük
- nyitvatartásunk 08:00 - 20:00 hétfőtől péntekig (általában 18-19 óra körül bezárunk, mert időpontfoglalós rendszerben dolgozunk így nagyon jól tudunk tervezni az adott napra)
- ünnepnapokon zárva vagyunk
- fizetést hetente osztunk
- fizetés havi NETTÓ FIX 230.000 - 250.000 forint között (heti 5 munkanappal számolva HA NEM VAGY KEZDŐ A SZAKMÁBAN azaz megbízhatóan tudsz önállóan dolgozni)
- autópolírozásban szerzett tapasztalatok előnyt jelentenek és plusz pénzzel honoráljuk
- NEM biztosítunk szállást senkinek
- pályakezdőket is alkalmazunk de nem a fent említett bérrel!

A kezdők bérében személyes elbeszélgetés és 1 próbanap után közösen állapodunk meg!

Kezdés: akár azonnal!
Elvárásaink:
- nem toleráljuk ha rendszeresen igazolatlanul késel a munkából és egyáltalán nem értjük meg azt, ha annak ellenére sem veszed fel a műszakot, hogy be vagy osztva.
- légy képes az önálló munkavégzésre
- légy igényes magadra és a munkádra"

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11324) albiosz válasza bandus (#11323) üzenetére


albiosz
őstag

Heti 55 óra munkára (ha az optimista 19 órás zárást számoljuk) szerintem már annyira nem jó ajánlat.

Gyanítom be se jelentenek, esetleg minimálbérre.

(#11325) X Factor válasza albiosz (#11324) üzenetére


X Factor
addikt

Minden relatív. Az itteni IT bérekhez képest amivel tele van a topik nyilván nem túl vonzó, ha meg úgy veszem, h. több ismerős dolgozik netto 100-140 között (és ott is inkább a 40-50 óra közti munkahét dominál), nekik lehet be is dobom.

Make things work

(#11326) EQMontoya válasza X Factor (#11325) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy mi folyik ebben az országban.

Nem nagyon látok a topikban olyan fizut, ami jelentősen az enyém fölött lenne - de azt látom, hogy az országnak egy jól látható része olyan színvonalon él, amit akkor is nehezen (ha egyáltalán) tudnék kifizetni, ha semmit nem takarítanék meg. Jóval nagyobb része, mint ami mondjuk akár a topikban leírtakból, akár a KSH adataiból következne. :U

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#11327) ASSMA válasza bandus (#11323) üzenetére


ASSMA
kezdő

Ez egy tipikusan "kerülendő" kategóriájú állás.

1, Kevés a fizetés.
Hirdetés alapján valószínű napi 12óra heti 5nap mellett ad ennyit.
Valószínű feketén, vagy részben zsebben, különben bruttó bért írt volna. (A fizetést hetente osztunk is erre utal.)
Alapból is ez a "tapasztalt" bér, kezdőnek, mint írták is, valószínű jóval kevesebbet ad, sőt 1 egész próba hónapot is elvár, amire gondolom nem fizet.

2, Nem tűnik túl baráti munka környezetnek.
"- NEM biztosítunk szállást senkinek"
"- nem toleráljuk ha rendszeresen igazolatlanul késel a munkából és egyáltalán nem értjük meg azt, ha annak ellenére sem veszed fel a műszakot, hogy be vagy osztva."
Megértem, hogy nem adnak ezt azt/elvárnak dolgokat, de külön ennyire kihangsúlyozni egy álláshirdetésben, nem jó előjel...

De annyiból tényleg korrekt, hogy legalább a fizetést megjelölte.

(#11328) Revolit válasza EQMontoya (#11326) üzenetére


Revolit
senior tag

Ezektol az emberektol megerne megkerdezni, hogy mennyi hiteluk van...

Persze, vannak nagyon jomoduak Magyarorszagon is, de nem ennyi, mint amennyit nap mint nap en is latok.

Ismerek / hallottam tobb embertol is, hogy pl Sasadligeten vett lakast (1 millas negyzetmeterar), es csak a minimum onerot rakta le. De fix torlesztot nem kert, mert az 2% helyett 3% lenne...

Lesz meg itt siras.

(#11329) BornToBePuli válasza ASSMA (#11327) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Próbanap.

Read only felhasználó

(#11330) Mercutio_ válasza X Factor (#11325) üzenetére


Mercutio_
félisten

több ismerős dolgozik netto 100-140 között (és ott is inkább a 40-50 óra közti munkahét dominál)
Pesten?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11331) EQMontoya válasza Mercutio_ (#11330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valszeg nem Budán. :))

Same rules apply!

(#11332) pweaver válasza EQMontoya (#11326) üzenetére


pweaver
csendes tag

Ugyanez merül fel benne, amikor látni az N, P rendszámos óriási kocsikat, mellette fényűzés, drága ruha vásárlás. A kérdés, hogy miből, én csinálok valamit rosszul? Általában az ilyen fickók/nők nem épp úgy néznek ki, mint valami senior java fejlesztő, persze nem szabad külsőről ítélni. :)

(#11333) Vision válasza pweaver (#11332) üzenetére


Vision
veterán

Ki kéne szakadni a véleménybuborékból, és rájönni arra, hogy alkalmazottként sohasem fogsz nagy pénzeket összetalicskázni! Miközben ha van mondjuk egy szoláriumszalonod, akkor elég szép pénzt meg lehet keresni. Vagy mondjuk örököltél pártíz milliót, és jó időben fektetted ingatlanba, akkor most 300%-os hozamnál tartasz 5 éven belül.

Az N,P-s kocsik rendszámtábláján azért majd nézd meg, hogy melyik lízingcég tulajdonában vannak, ugyanis a nagy részük céges autó!

[ Szerkesztve ]

(#11334) Madwe válasza pweaver (#11332) üzenetére


Madwe
nagyúr

Filmiparban pl erőfeszítés nélkül haza tudsz vinni havi 1+milliót, kata/eva-sként jóformán nettóban... ők meg bárhogy kinézhetnek a hangostól kezdve a fényesen át :P

[ Szerkesztve ]

(#11335) Jhonny06 válasza Vision (#11333) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez a szoláriumos dolog honnan jött, van ismerősi körben ilyen? Mert szerintem pont, hogy az ilyen dolgokkal baromira nem lehet nagyot szakítani. Iszonyatosan szivatják itthon a vállalkozókat, brutális terhekkel jár egy üzlet fenntartása, nem fog csak úgy pottyanni az X6M (esetleg ha ügyeskedsz, de szerintem még úgy se).

[ Szerkesztve ]

(#11336) X Factor válasza Mercutio_ (#11330) üzenetére


X Factor
addikt

Ja. De mondhatnám édesanyámat, 61 éves, kórházi adminisztrátor, napi 8 óra, netto 110.

De mondhatom a 29 éves jóbarátainkat ahol mind a srác mind a párja orvos, és netto 190-et kapnak.

De sorolhatom még a tűzoltó havert, az idősgondozót és végtelen hosszan a listát.

Nyilván azoknak akik Morgan Stanley-nél, EPAM-nál, dolgoznak senior fejlesztőként ez olyan nagyon távolinak tűnik, de még akár Pesten is van rengeteg olyan munkakör, ahol csekély a fizetés, csak sok ember ezt egyszerűen a mikrokörnyezetében nem realizálja, ami nem baj, de sajna sok esetben elmaradnak a fizetések az IT szektortól.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#11337) Madwe válasza X Factor (#11336) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk azért hozzátenném, hogy az általad felsorolt állások mindegyike állami szféra, nem verseny. Ott helyszíntől függetlenül mindig rosszabb a helyzet, még pesten is. Pl orvosként magánkorházban máris 3x pénzeket akasztanának le...

(#11338) Vision válasza Jhonny06 (#11335) üzenetére


Vision
veterán

Biztos azért van minden sarkon szolárium stúdió, mert olyan rossz biznisz! Erről beszéltem, hogy el sem tudjátok képzelni, hogy ezekben mekkora üzlet van. Ez amúgy csak egy példa volt, írhattam volna cukrászdát, kocsmát, 100 forintos boltot(!).

(#11339) X Factor válasza Madwe (#11337) üzenetére


X Factor
addikt

Ennek számomra mindig ilyen áldozathibáztatás ize van, kb: #minekmentoda

Gondolom az aki orvosnak megy, annak van egy hivatás jellege. Miszerint ő tényleg ezzel szeretne foglalkozni és ennek alapvetően egy megbecsült és megfizetett szakmának kéne lennie. Lehetőség szerint, most h. a konkrét példánál maradjunk, lett volna lehetőségük Németországba, vagy akár Szaud Arábiába is kimenni.

Ha mindenki kimegy/elmegy, átvándolor magánba, akkor mégis mi lesz, azzal a jelentős tömeggel, akik egyébként egyik napról a másikra élnék, a fenn vázolt elég csekély fizetéssel nem tudják a magán ellátásukat fedezni.

Én, csak arra akartam utalni, h. mindig megmosolygom, a topikba beposztolt 500k-1.5m közti brutto fizetéseket, és amikor épp bkv-zom csepel,pesterzsébet,soroksár háromszögben és körbenézek, akkor valahogy nem ezeket az arcokat látom viszont. :)

Azokba a sztorikba meg bele se megyek, amikor 4-5 évvel ezelőtt napi szinten jártam az országot, Kőszeg-től, Nyirbátorig és láttam h. emberek hogyan, mennyiből élnek. Mindig visszagondolok rá, és helyre rak, ha kezdenék elkényelmesedni a város központjában lévő fancy irodában.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#11340) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Nagyon jómódú ismerőseim:
- mind vállalkozó, egyik sem alkalmazott
- mindig keresik, hogy mi újba lehet belevágni és mit érdemes csinálni a pénzükkel
- baromi sokat dolgoznak (többet, mint egy alkalmazott)
- ha egy üzlet felfutott, akkor nem félnek a csúcson kiszállni, eladni és másba belekezdeni
- mindig több lábon állnak, és ezek legtöbbször nagyon különböző dolgok
- jelentős részük kezdte nulláról
- mindannyian már-már megdöbbentő szinten spórolnak

Tudom, hogy van, de nekem elég kevés ismerősöm ilyen, aki mondjuk haverok miatt vagy egyéb a köz által elítélt módon szedte meg magát. Én inkább olyanokkal találkoztam, akik a fentieknek megfelelnek és ez elég volt a sikerhez.
Csak, hogy tisztába tegyük, vannak szorgalmas alkalmazottak, akik rengeteget dolgoznak, de abból soha senki nem lesz gazdag.

A kulcs az ötlet és a kockázat, a nagy lóvé ezekért jár.

[ Szerkesztve ]

(#11341) Madwe válasza X Factor (#11339) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne érts félre, az én mondandómban hibáztatás biztos nem volt benne, tekintve h pl apám mindig is állami szférában dolgozott orvosként (aztán 2 éve rákot túlélve elkezdte máshogy látni az életet s átment verseny szférába, h elöbb kicsekkolhasson mókuskerékből...) csak mondtam, h jogos a példád miszerint így is lehet pesten keresni, de jellemzően az az állami szférában van (mellesleg pesten netto 275k az átlagbér a legfrissebb adatok szerint, ugye...). Metron pedig persze, h az átlag körüli s alatti embereket fogod leginkább látni... Bár azért hozzátenném a legtöbb programozó ismerősöm bkvzik valamint öltözködésre se sokat ad, pedig jól keresnek ők is, hidd el :D sőt az is lehet még az arcáról se süt a hurrá optimizmus, mik vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#11342) CyberPunk666 válasza X Factor (#11339) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Olyan szinten gyűlölöm a tömegközlekedést, hogy motorozom, autózom, blinkeezem, mollimozom vagy akár sétálok 4-5 km-t is, ha az időm engedi, de nem veszem igénybe azt az undormányt. Nincs is bérletem.
A legtöbb kollégám egyszerűen a közelben vesz ki lakást, mert megteheti.

Amúgy a legtöbb kollégán, engem is beleértve, nem látod, hogy mennyit keresünk, mert ugyanúgy nézünk ki, és az ennél kevesebbet kereső embereknek jobb telefonjuk van, mint sokunknak.

[ Szerkesztve ]

(#11343) Madwe válasza CyberPunk666 (#11342) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1 igen mobil, az is érdekes kérdés :D Az átlag ezeréves hitelre mindig megveszem a legújabb legrágább iphone (persze tárhelyben a legkisebbet, mert az nem látszik) emberekkel szemben én itt alig látok kollegát, aki ne csak a céges vackot használná, amit hozzá vágnak... pedig ITsok, kockák, megtehetnék... mégis egy ezer éves belépő katos androiddal mászkálnak...

(#11344) Hannibhál válasza Madwe (#11343) üzenetére


Hannibhál
őstag

mert rájön az ember(nem IT-sként is) h a snapdragon 845 egy kicsit erős a telefonáláshoz és a chateléshez, valamint a zenét sem játssza le jobban és még egy sakk játék is 3000fps megy rajta, de a kijelző tud 60at jó esetben:D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#11345) lorcsi válasza EQMontoya (#11326) üzenetére


lorcsi
veterán

és vajon náluk hol tűnik fel a NAV ?
vagy a nav mit lát belőlük?

(#11346) EQMontoya válasza lorcsi (#11345) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amit akar: semmit. :)

Same rules apply!

(#11347) Revolit válasza ASSMA (#11327) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez mar egyszer ki lett targyalva, hogy azert mert nettot mondd / ir valaki, meg nem feltetlen feketezesrol van szo. Egyszeruen az atlag magyar penzugyi ismeretekkel rendelkezo ember nem erti a netto / brutto kozotti kulonbseget. Igy sokszor videken a gyari munkas berek is nettot irnak.

Sot, a BKV hirdetesek is nettot irnak itt Budapesten a jaratokon kiragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#11348) weiss válasza ASSMA (#11327) üzenetére


weiss
addikt

2, Nem tűnik túl baráti munka környezetnek.
"- NEM biztosítunk szállást senkinek"
"- nem toleráljuk ha rendszeresen igazolatlanul késel a munkából és egyáltalán nem értjük meg azt, ha annak ellenére sem veszed fel a műszakot, hogy be vagy osztva."

Szerintem inkább az lehet a háttérben, hogy alkalmaztak már pár kóklert.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11349) Kobe


Kobe
veterán

A kocsimosos polirozos hirdetesrol nekem az jutott eszembe, hogy a felfuto bereknel en arra leszek kivancsi az oktatasba fektetett energia es a tobblet elvarasok kozotti arany hogyan fog alakulni a jovoben, illetve mikor jon el az a vilag hogy ujra megeri tanulni.
Masok a piaci trendek, es szakmunkasnak all a vilag. Ez ok, egy darabig.
Viszont egy pelda: banki penztarosok, a minimum a felsofoku (szak)vegzettseg, egy nyelv alap ismerete, penzkezeloi vizsga.
Felelosseg: a legtobb bank a benyelt hamis penzeket a dolgozon veri le, illetve a legtobbjuknel a nap vegi penztari hianyt is (namost egy 10-200M kozotti keszpenzforgalmat bonyolito banknal egy felrekattintas is erdekes lehet, lakas arat bukhatod egy munkanap alatt ha nem sikerul reconcilialni hol ment felre a dolog :) )
Fizetes: atlag 160-200K netto

Bolti penztaros: legyen kozepfoku vegzettseged, minimal kereskedelmi tapasztalatod vagy csak ne legyel hot hulye a penztargephez, felelosseg nuku (pfuhh, lenyultak 10db 30 ftos kiflit, ki nem xarja le :) ), bird ki a muszakos rendet.
Fizetes: netto 230+

Es mindketto hianyszakma.... Valahol azert nonszensz hogy 10-20M ekkel elszamolni alacsonyabb fizetest er mint 30dkg parizerrel

[ Szerkesztve ]

(#11350) sutszi válasza Kobe (#11349) üzenetére


sutszi
veterán

Pénztáros felelősséget szerintem rosszul tudod... Nem éppen 30 dkg párizsi ott a tét.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.