Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#11251) Jhonny06 válasza Because (#11250) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát igen.. én csak mosolygok, amikor ilyeneket olvasok (nagyon gyakran egyébként ebben a topicban), hogy vidéken megközelítik az IT béreket a gyári melósok fizetései. Igen, csak éppen folyamatosan műszakozol, nincs rendes magánéleted, teljesen felborul az életviteled, ünnepnapokon is ott rohadsz, a szabadságért véresen küzdeni kell, stb. Én "csak" IT supportot csináltam műszakban (mondjuk olyan volt a szolgáltatás, hogy 365/24), de már az is ultraszopó volt. A legtöbb embernek fogalma sincs, hogy miről beszél.

[ Szerkesztve ]

(#11252) kexksz válasza Jhonny06 (#11251) üzenetére


kexksz
addikt

"A legtöbb embernek fogalma sincs, hogy miről beszél."
/thread
Egyszeruen mindenki buborekban el es felinformaciokbol probalja megformalni a valosagat. Nincs titkos recept, ez a topic arra jo hogy rajossz ki miben domain expert esetleg utana meg tudod kerdezni rola.

[ Szerkesztve ]

(#11253) Vision válasza Jhonny06 (#11251) üzenetére


Vision
veterán

Ez is hozzáállás kérdése. Nálunk az üzemeltető kollégák műszakos rendben dolgoznak, és imádják az éjszakát. Persze havonta 1 hetet töltenek úgy, szóval nem az a klasszikus gyári műszakozás.
Öcsém gépbeállító egy gyárban, 12 órás műszakban, na az kemény! Viszont megszokta már és nem panaszkodik.

Egyébként mindennek megvan az előnye és a hátránya. A klasszikus irodai 9-17:30-nak is van árnyoldala, ebbe is bele lehet szürkülni vastagon, miközben semmit sem tudsz elintézni napközben jószerivel, vagy elkéredzkedsz.

[ Szerkesztve ]

(#11254) Mercutio_ válasza Vision (#11253) üzenetére


Mercutio_
félisten

3 évig toltam 2 műszakban (6-14; 14-22) üzemeltetést, a hajnali ébredés duplán amortizált, míg a délutáni műszak kettévágta a napot, és kb. a "semmivel" elment a hét. (Nyáron persze a meló után buli és délig alvás nem volt rossz :DDD )
Persze ez embertípus kérdése, aki koránkelő biztos még élvezi is, hogy szinte 1 egész napja szabad.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11255) Egon


Egon
nagyúr

Szerintetek az alábbi hirdetés vonatkozásában max. milyen bérigénnyel érdemes bepróbálkozni (nyilván olyan összeget kellene megjelölni, ami náluk a maximum amit erre pozícióra szánnának - sem túl alacsonyat, sem túl magasat (utóbbinál sanszos hogy egyből kukázzák a jelentkezést)), amennyiben az "előnyt jelent" részben felsorolt 6 pontból 3 (2., 3. és 6.) teljesül?
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11256) Jhonny06 válasza Egon (#11255) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Eximbank"

(#11257) Egon válasza Jhonny06 (#11256) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha esetleg ezt kifejtenéd részletesebben... :U
Saját tapasztalat?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11258) savoo válasza Egon (#11257) üzenetére


savoo
addikt

Nem olvasol híreket?

(#11259) Egon válasza savoo (#11258) üzenetére


Egon
nagyúr

Látom, neked is nehezedre esett egy linket bedobni: éljen a barkóbázás, meg a fölös háesz-szaporítás... :U
Ha arra gondoltok, hogy telerakták pártkatonával a bankot, akkor az a válaszom, hogy egyrészt hidegen hagy (ettől még lehet jó maga a pozíció), másrészt ezzel az erővel lassan minden második munkahelyet tiltólistára lehetne rakni (persze nekem sem tetszik ez a tendencia, de sajnos ebben élünk).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11260) adalbert1 válasza FLx (#11214) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem sem tűnnek valósnak ezek a számok (inkább úgy fogalmazok, hogy annyira nem általánosak). DBA pozícióra a legutóbbi 4 megkeresésem alapján 650-750 között fizettek volna (persze ehhez még hozzájön a készenléti díj és esetlegesen a túlórák, de ugye az is mind elvégzett munka), ezzel szemben itt maximumnak simán kiírtak 1.3-at - biztos adtak el ennyiért is embert, de szerintem ez már inkább a technical lead kategória, mint a sima dba, illetve a cégek nagy része szerintem ennyi pénzt nem akar kifizetni (szóval biztos van ilyen pozíció, csak nagyon kevés).

Ami engem ennél jobban zavar mostanában, az a pár cégnél tapasztalt rugalmatlanság: nincs home office (aki nem akar dolgozni, az bent is megtalálja úgyis a módját, hogy elkerülje a munkát), munkaidő reggel 8-tól 16-17-ig (jobb helyeken, ha elég nagy a team, ez simán le van úgy fedve, hogy van egy törzsidő, azon kívül meg mindenki úgy jön-megy, ahogy szeretne).
Ide sorolnám azt is, mikor az adott cég HR-es kollégája linkedin-en megtalál, de azért regisztráljam magam a saját rendszerükbe, és töltsek fel friss cv-t (ami szinte megegyezik a linkedin profilommal) - egy ilyen process-t minek ennyire túlbonyolítani? Persze lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, és a jó dolgomban azt sem tudom, hogy mit csináljak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11261) horush válasza adalbert1 (#11260) üzenetére


horush
addikt

A saját rendszeres regisztrációkat én is nagyon utálom, nem értem miért nem elég LinkedInnel regisztrálni. Ha csak egy CV-t kell pluszban feltölteni az egy dolog, de sok helyen tényleg ilyen fél óra, mire minden szart kitöltesz.

(#11262) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok, csatlakoznék :R

Nem: Férfi
Kor: 22
Munkakör: Raktáros
Végzetség: Érettségi +Raktáros OKJ
Nyelvtudás: Angol alap (középszintű érettségi)
Netto fizetés: 170.000Huf
Műszak: 8:30-16:30
Légkör: Kellemes
Egyéb: Bérlet

Kérdésem is lenne, bármilyen junior informatikai végzettséggel tudnék többet keresni? Esetleg IT support?
Köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#11263) Egon válasza horush (#11261) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyszerű: lusták kézzel felvinni az adataidat egy jól kereshető (saját) adatbázisba, arra meg nem szánnak erőforrást, hogy ezeket az adatokat valami algoritmussal kiszedjék a profilodból vagy a CV-dből.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11264) freaghill válasza Imilenni (#11262) üzenetére


freaghill
őstag

Ha tudsz külföldiül akkor L1 supporton legtöbb helyen többet keresnél.

(#11265) ASSMA válasza Imilenni (#11262) üzenetére


ASSMA
kezdő

Tudnál.
Más kérdés, hogy ha csak a pénz miatt mennél, abból olyan eredmény is fog születni...

(#11266) Vision válasza Imilenni (#11262) üzenetére


Vision
veterán

Szerintem raktárosként jobb fizu is elérhető, tehát ha szereted a munkádat, akkor inkább szakmán belül maradj! Az L1 support eléggé dögrovás.

(#11267) Imilenni


Imilenni
addikt

Nem a fizu miatt, infos beálítottságú vagyok, csak azért kérdezem mert meló mellett van időm tanulni.
Egyébként milyen végzettség kell egy ilyen support álláshoz?

Press "F" to pay respects.

(#11268) BaLee válasza Imilenni (#11267) üzenetére


BaLee
addikt

Cégfüggő. Komolyabb cégeknél, multiknál, multik alvállalkozóinál legtöbb helyen főiskolai diploma kell ilyen pozíciókhoz, meg egy kis nyelvtudás. De pl. állami pozíciókban, kisebb vállalkozásoknál ez nem feltétlenül előírás, de többször a pénz is kevesebb.

(#11269) Alexios válasza BaLee (#11268) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem láttam olyan multit ahova sima x level supporthoz diplomát kértek volna(de biztos van ilyen), nyelvtudás annál inkább

[ Szerkesztve ]

(#11270) freaghill válasza BaLee (#11268) üzenetére


freaghill
őstag

Nem mondanám, hogy diplomához lenne kötött. Álláshirdetésben írják, hogy követelmény de igazából nem az. Bátyámnak érettségije van, és egy multinál dolgozik, L1ként kezdett de már feljebb van, egyik ismerősöm L1, ő régebb óta, és egy kőműves szakmája van, de a nyelvet viszont nagyon jól beszéli.

Igazából csak egy kis alap számítógépes tudás kell (tudd mi az az IP, és hasonló dolgok), meg nyelvtudás.

[ Szerkesztve ]

(#11271) Jhonny06 válasza BaLee (#11268) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont, hogy inkább állami poziknál szoktak lenni ilyen megkötések, hogy kötelező a diploma, multinál kevésbé (főleg ilyen pozira).

(#11272) BaLee válasza Jhonny06 (#11271) üzenetére


BaLee
addikt

Én anno pont fordítva tapasztaltam, de lehet máshol máshogyan van akkor. :)

Bár az is lehet, hogy hirdetésben írták, de végül mégsem volt elvárás, de ugye ezt nem tudhatom.

(#11273) Egon válasza Egon (#11255) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11274) PazsitZ válasza BaLee (#11272) üzenetére


PazsitZ
addikt

En meg pont nem. Az allami cegek, allami megrendelesek, palyazatok igenylik tipikusan a diploma lekonyveleset. Amugy viszont barkit felvesznek.
Ertelmes cegek minimum azt szoktak irni a hirdeteseikben, hogy diploma vagy vele egyenerteku tapasztalat.
De lehet masfele hirdeteseket szoktunk nezni :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11275) proof88


proof88
addikt

Amúgy meg SSC-knél ilyen supportos melóban nagyon nagy az elvándorlás, és azért jó pár hónap beletanulni úgy, hogy ne kelljen tapasztalt kollégák folyamatos segítségét igénybe venned. Szóval ha akarnak felvesznek.

(#11276) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem: Férfi
Kor: 24
Munkakör: Élelmezésvezető
Végzetség: Élelmiszermérnök
Nyelvtudás: Angolból felsőfokú szóbeli, középfokú írásbeli nyelvvizsga. Sajnos nem használom a nyelvet 6 éve, de most újrakezdtem egy angoltanárral, talán középszinten átmennék.
Netto fizetés: 140.000 (+ kb 40.000 HUF értékű étel/élelmiszer)
Műszak: ténylegesen 06:00-14:00, nyáron 06:00-13:00.
Légkör: Éppen elvagyok 10 kb. 50 éves asszony társaságában, de javarészt az irodámban vagyok. Hiányzik a fiatalos légkör, mégis abszolút szerethetőek a mindennapok. A vezetői pozíciót abszolút élvezem, és a munká,at is szeretem, a munkáltatómat leszámítva, őt is csak a kapzsisága miatt nem.
Egyéb: Távolsági bérlet
Munkaviszony: ~1év
Lokalizáció: Hajdú-Bihar megye

Ezt a nettó bért abszolút méltatlannak érzem. Sajnos a cégnél van ebben a poziban egy 10 éve dolgozó hölgy is, ő sem keres tőlem sokkal többet, ez teljesen elvette a kedvem.
Milyen irányba lenne szerintetek érdemes elmennem ezzel a végzettséggel? Lakás, kapcsolat miatt ide vagyok kötve, de kezdenék magammal valamit -ha lehet, a végzettségemmel, plusz valamilyen képzéssel mellé- egy jobb jövedelem érdekében. Jár esetleg valaki hasonló cipőben velem?

[ Szerkesztve ]

(#11277) Mercutio_ válasza Ádám16 (#11276) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elmész pincérkedni ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11278) htomi85 válasza Ádám16 (#11276) üzenetére


htomi85
tag

Nem a végzettségeddel van baj, hanem a lakhelyeddel.
Ha nem költözöl, sosem fogsz kitörni.

(#11279) Zeki válasza Ádám16 (#11276) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kivárod a BMW gyárat, üzemi konyha meg ott is lesz...

(#11280) hege1989


hege1989
tag

Nem értem, hogy a többség miért ennyire KATA ellenes. Hallottatok már olyat, hogy valaki megütötte a bokáját mert KATÁ-zik?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#11281) BornToBePuli válasza hege1989 (#11280) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Csak ha az asszony nem tudja... ;-)

Read only felhasználó

(#11282) FLx válasza hege1989 (#11280) üzenetére


FLx
addikt

Nem, azert meg nem. Bujtatott foglalkoztatasert mar igen.

(#11283) H A M M E R válasza FLx (#11282) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

És ezt csak hallottad, hogy ismerős sógorának, az ismerősének a valakijének mesélte valaki, vagy ismered az illetőt? Kíváncsi lennék, hogy mit ellenőriztek. és hogyan?
Nekem a könyvelő azt mondta, hogy akit nála ellenőriztek, ott csak bekérték a szerződéseket, számlákat stb, abból meg ugye nem derült ki semmi..
Illetve olyat hallottam én is hogy épitkezésre kiment a NAV rendőrökkel, igazoltattak mindenkit, és akinek nem volt munkaviszonyra sem más szerződése, de láthatóan dolgozott abból lett valami büntetés, de az más szituáció, mint az informatikusoknál...

(#11284) OPiiPO válasza hege1989 (#11280) üzenetére


OPiiPO
addikt

én még nem, pedig eléggé sok van ilyen a környékemen - tényleg kíváncsi lennék első kézből származó példára, nem olyan hogy olvastam valahol az interneten ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11285) hege1989 válasza FLx (#11282) üzenetére


hege1989
tag

Erre gondoltam. Ezek szerint neked van olyan ismerősöd aki így pórul járt?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#11286) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Mindenki kérdez meg értetlenkedik a KATA törvénnyel kapcsolatban, de szerintem senki sem nézte még meg, hogy mit is ír.

A 2012. évi CXLVII. törvényről van szó: [link]

Érdemes átolvasni a 14. szakaszát: [link]

És szerintem érdemes is lezárni a témát, ne is kérjen senki tapasztalatot, mert szerintem adótitkot (kinél, mikor állapított meg valamit az adóhatóság) senki sem fog megosztani.

Read only felhasználó

(#11287) azbest válasza BornToBePuli (#11286) üzenetére


azbest
félisten

ebben nincs semmi újdonság, a nav oldalán lévő tájékoztató füzet sok egyebek mellett ezt is tartalmazza. Az adótitok pedig nem azt jelenti, hogy egy vállalkozó számára tilos beszélnie arról hogyan adózik, hanem azt, hogy a hivatal nem teheti közzé, titoktartásra kötelezett minden dolgozójuk. :U

(#11288) chabeee


chabeee
tag

Váltást kovetoen:

Nem: Férfi
Kor: 26
Munkakör: Architect
Végzetség: Bsc
Nyelvtudás: Angol felso
Netto fizetés: 875
Egyéb: Lizingelt auto, kulonbozo zsebek (konferencia,kurzusok,konyvek,stb) +1 het szabi, Mellette sajat ceg
Hely: Budapest

[ Szerkesztve ]

(#11289) tehPwnerer válasza chabeee (#11288) üzenetére


tehPwnerer
csendes tag

Ez igen, gratulálok! :)

(#11290) tboy93 válasza chabeee (#11288) üzenetére


tboy93
nagyúr

Korrekt :K meg szabad kerdezni, hogy konkretan hany ev tapasztalatod van, hol (vagy milyen pozicioban) dolgoztal eddig?

(#11291) chabeee válasza tboy93 (#11290) üzenetére


chabeee
tag

5 eve dolgozom a szakmaban, de ez alatt teljes bedobassal, nolifer mode-ban.
3.5-4 eve otthon is managelem a projektjeimet, 300 oras honapok nem egy volt. Ebbol lett a ceg, ami igazabol egy agency.

Eddig negy full-time munkahelyem volt. Junior Java, Full-stack, Senior Java es utana Lead Java.
A kis projekteken mindig full stack developer volt a "pozicio" neve.

(#11292) tboy93 válasza chabeee (#11291) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na akkor Te tényleg megdolgoztál azért, hogy itt tartasz :K

Nekem is volt olyan helyem ahol toltam néha 200 órás hónapokat, de nekem már az is sok volt, bennem nincs ilyen elhivatottság. A 8 órás munkarend nekem tökéletes, ezért (se) lesz nekem a közeljövőben vállalkozásom az tuti.

(#11293) chabeee válasza tboy93 (#11292) üzenetére


chabeee
tag

Sajat ceghez nem feltetlen kell ennyit dolgozni, csak ha nem adod fel a biztos penzt es ha megelegszel kevesebbel is. Elso korben nekem lassan indult a dolog, de utana nagyon beindult, nem birtam mar egyedul. Melo az van, meg a leggyengebbek is meg tudnak fogni nagyon jo allasokat/projekteket nagyon jo penzert.

(#11294) H A M M E R válasza chabeee (#11293) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

A Netto fizetés: 875 hogy jön össze ez csak a full time munkád, vagy a saját céges egyébbel együtt ennyi, amire havi 300 órát írtál?
Napi 8 órára sok ilyen fiatalon, és gratulálok, ha a havi 300 óra munkával jön össze akkor ezt nem mondanám nagy bevételnek, inkább átlagos, és ha válallkozóként úgy hogy minimálbérre vagy bejelentve akkor meg kevés, bár ez nem derült ki a leírásból.. A full time munkád, munkavállaló vagy számlázol?

[ Szerkesztve ]

(#11295) chabeee válasza H A M M E R (#11294) üzenetére


chabeee
tag

ez csak a teljes munkaidos allas, alkalmazotti viszony.

A vallalkozas altal generalt profit az a ceg penze

[ Szerkesztve ]

(#11296) mobal válasza chabeee (#11288) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Grat. Nekem nem érné meg ez a tempó.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11297) tboy93 válasza chabeee (#11295) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csalad van mellette? Nem tunik osszeegyeztethetonek ezzel a tempoval :B

(#11298) Jhonny06 válasza tboy93 (#11297) üzenetére


Jhonny06
veterán

26 évesen még nem is kell.. :)

(#11299) tboy93 válasza Jhonny06 (#11298) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kinek mi. En a fiatalon csaladalapitas hive vagyok, baratnommel celunk volt hogy fiatal szulok legyunk.

(#11300) DanielLong válasza H A M M E R (#11294) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha már ennyire faggatnak, én azt kérdezném, hogy hol végeztél és hogy a szakmai tapasztalatodat hogy látod, csak a saját kitartásodnak és munkádnak köszönheted, vagy olyan környezetben voltál, ahol a körülötted lévők is sokat segítettek?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.