Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#11751) FLx válasza bandus (#11750) üzenetére


FLx
addikt

Egy jo tanacs, csak ugy sajat tapasztalatbol. A fizetesed 50%-at rakd el megtakaritasba mar most minden honapban es fektesd be, akar allampapirba, akar mas legalabb inflacio koveto megtakaritasi formaba. Lehet rovidlejaratu is, ha nagyon likvid akarsz maradni. Ezzel a fizetessel ezt boven megteheted es mar most raszoktatod magad a megtakaritasra. Mert hiaba fogsz mas pozit kapni, tobbet keresni 10 vagy akar 200%-al, mindig el fogod kolteni, mert nagyobb labon kezdesz majd elni, ahogy latod jonni a penzt. Es nincs olyan messze a nyugdij, amikor majd ugyanolyan jol szeretnel elni, mint most, csak nem lesz mibol.

(#11752) bandus válasza FLx (#11751) üzenetére


bandus
veterán

ezt egyébként abszolút értem, elfogadom, de már messze járunk az eredeti beszélgetéstől, csak leírtam a saját approach-omat.

ugyanakkor in general havi br. 1.000.000-nak a felét elrakni nem realitás szerintem a jelenlegi albérleti díjak mellett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11753) Veron válasza layerke (#11746) üzenetére


Veron
őstag

a végére nagy plusz és NEM bandus ellen szól :R

Más, mindenkinek: Arra mi a megoldás, ha a fix éves vállalkozói díj kimaxolja a KATA keretet, de alkalmanként egyéb kiadást is be kellene hajtani a megbízón (útiköltség pl.)? Limit felett 40% adó, ezt nyilván nem számlázom ki, de akkor mit lehet tenni? Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11754) Kobe válasza bandus (#11752) üzenetére


Kobe
veterán

Butasag :) nem vagyok sporolos, abszolut nem, es kocsit is tartok fenn, de nagysagrendileg ekkora budzsen vagyok jomagam is. A fix koltsegek kb 200K t tesznek ki (alberlet, kocsi, garazsbeallo berles - ez mar luxus kb, elofizetesek, tv, mobil, spotify, helyi kozlekedes). A tobbi egyeb valtozo koltseg meg max 100/fő, ha nem annyi akkor tenyleg az elrtvitellel van gaz.

Siman el lehet rakni a felet.

Mondjuk en mellette tobb formaban tolom (3 funda + allamkincstar + nyugdij + egeszsegpenztarba is porgetem), igy tobb fele aramlik, de abszolut nem lehetetlen.
Ha meg nem egyedul van az ember, akkor meg inkabb megoszlanak ezek a dolgok.

(#11755) FLx válasza Veron (#11753) üzenetére


FLx
addikt

Azt tudod tenni, hogy kiszamlazod es befizeted az adot. Vagy nem szamlazod ki es elbukod.

(#11756) bandus válasza Kobe (#11754) üzenetére


bandus
veterán

a fix költség hasonló nagyságrend, de ezen kívül utazol, van-e hobbid, veszel-e ruhát, jársz-e orvoshoz?

szerintem, általánosítva egy 660k-s nettóból nem tudsz eltenni 330k-t, ha 200k a fix opex-ed. én legalábbis biztosan nem :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11757) Veron válasza FLx (#11755) üzenetére


Veron
őstag

De ha meg kell előlegeznem és annak csak 60%-át kapom meg, akkor bizony én bukom el az adót. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11758) FLx válasza Veron (#11757) üzenetére


FLx
addikt

Igy van, de mivel KATA-t valasztottal ahol nincsen koltsegelszamolasra lehetoseg, ez ilyen buli. Ezert fontos KATA eseteben, hogy elore kiszamold mi mennyibe fog neked kerulni es az alapjan allapitsd meg a napidijat vagy barmi mast.

Ergo ezt elore bele kellett volna kalkulalni, ha mar fix dijon kotottel szerzodest.

[ Szerkesztve ]

(#11759) Kobe válasza bandus (#11756) üzenetére


Kobe
veterán

Utazni utazok, minden evben legalabb egy nagyobb kulfoldi nyaralas benne van, illetve unnwpek kornyeken is vannak kikapcsolodos hetvegek, pl egy egy osztrak shopping korut, ott sem 2 forintot szoltam otthagyni, markasabb ruhak stb mar inkabb onnan vannak

Hobbim van, nem is olcso, koltok is ra, orvosi dolgokkal meg evek ota csak maganrendelesbe jarok. Jelenleg gyogyterapia miatt ez egy havi fix 40K osszeg, szoval nem keves.

Kaja kb 60K, doki 40, hobbi egy 10es, higienia egyebek szinten 10, ruha 0-30 valahol. Ez 150, baratilag fix ktgel 350. Es boven lehet lefaragni.
Ha van feleseg elettars stb akkor a fix koltsegek is felezodnek.

Ha ez a szint nem tarthato, akkor en is azt mondom h vannak gondol es erdemes atgondolni az egesz koncepciot.
Kezd el irni tetelesen mire mennyi megy el, rogton feltunove valnak az aprosagok

(#11760) HoTDoG


HoTDoG
tag

Hajrá bandus! Hasonló túrán voltam én is, hasonló háttérrel és élethelyzettel.
Pénzügyileg tudatosnak tartom magamat, sokszor sajnálom is magamra a pénzt (márkás ruhák, nincs új iphone évente), de valahol meg kell találni az egyensúlyt az "egyszer élünk" és a "napi 500 Ft-os élelmiszerköltés, mert kell nyugdíjra" között, még akkor is, ha nincs zsebben lakás és társai.

(#11761) Veron válasza FLx (#11758) üzenetére


Veron
őstag

Teljesen igazad van. Viszont még mindig tartom, hogy nem tudok minden költséget előre (egyszeri konferencia pl. ), valamint a max. KATA fölé nem mehetnék akkor sem, ha nem fix díjra kötöm.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11762) djgeg válasza Veron (#11761) üzenetére


djgeg
őstag

Mehetsz, csak ÁFAs leszel jövőre.
Amúgy pont most megy kavarás, hogy lehet felemelik a keretet és ha igen akkor visszamenőleg (vagyis ebben az évben ha átcsúszól a 8 millás kereten akkor még nem vágnak át ÁFA körösbe)
Viszont jelenleg ott a keret és azzal számolj. Legjobb esetben a munkáltató odadja kézbe ( bár senkit se akarok adócsalásra rávenni dehát nem ilyen világban élünk )

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11763) FLx válasza Veron (#11761) üzenetére


FLx
addikt

Mehetsz a max KATA fole, csak mashogy kell adozni. Illetve nem kell KATA-ban lenni sem, valaszthatsz mas adozasi format is. Mivel ezt valasztottad, ennek ez a hatranya. Nem a semmiert mondjuk itt a topikban ezer eve, hogy nem olyan aranyelet az a beszamlazos buli...

(#11764) FLx válasza FLx (#11763) üzenetére


FLx
addikt

Amugy ha jol remlik mar 12 millio a hatar es nem muszaj AFA korosnek lenni sem.

(#11765) djgeg válasza FLx (#11764) üzenetére


djgeg
őstag

Az EU elvileg rábólintott, de még Magyar törvény nem született róla. Tehát még 8 millió a határ.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11766) H A M M E R válasza Veron (#11757) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

A cég (akinek számlázol) könyvelőjével kéne egyeztetened, pl kérheted a repülőjegy számlát az ő nevükre, stb.. Minden eset más, nálad repülőjegy vagy benzinpénzről van szó? Én ha havi nettó egy milliót számláznék amiből nettó 920-940 ezer megmarad, havi 5 ezer ft on nem problémáznék. Ha ez havi 100 ezer Ft os költség akkor persze érdemes okosítani:)

(#11767) Veron válasza H A M M E R (#11766) üzenetére


Veron
őstag

Köszi!
Természetesen nem havi 5e Ftról van szó. Repjegy, hotel és konferenciabelépő a kérdés. Alkalmanként történhet és 100-400e Ftos tételt jelent.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11768) FLx válasza Veron (#11767) üzenetére


FLx
addikt

Altalaban azert alkalmaznak valakit szerzodessel, hogy ezeket ne kelljen a cegnek fizetnie. Pl. a konferencia szinte mindenhol FTE juttatas. Eppen ezert nem is fogadnak be szamlat ezzel kapcsolatban es te sem kerhetsz a ceg nevere szamlat, mert nem vagy FTE. Legalabbis a legtobb helyen igy megy ez, kiveve par magyar kkv-t ahol okosban csinaljak es ugyis mindegy, mert kreativ konyveles van. De a legjobb amit tehetsz, hogy a penzugytol megkerdezed a cegnel, mert ebbol mindenkeppen kiskapu lesz es vagy bevallaljak vagy nem.

(#11769) Aizadar


Aizadar
újonc

Nem: Férfi
Kor: 23
Munkakör: Java fejlesztő
Végzettség: Érettségi + rendszergazda OKJ
Nyelvtudás: angol, német
Nettó fizetés: 350e HUF

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a fizetés reális-e Bp-n két és fél év tapasztalattal (1 év PHP fejlesztő, 1,5 év Java fejlesztő), illetve még az, hogy ettől kérhetek-e többet ennyi tapasztalattal?

[ Szerkesztve ]

(#11770) Oppenheimer válasza Aizadar (#11769) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez a tudásod függvénye. Ez egy junior fizu, de ha úgy gondolod van medior vagy senior tudásod, akkor természetesen kérhetsz jóval többet is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11771) amargo válasza Oppenheimer (#11770) üzenetére


amargo
addikt

2 év alatt senior tudás (?), azért a valóságtól ne szakadjunk el.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11772) Jhonny06 válasza Aizadar (#11769) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennyivel vettek fel, vagy azóta volt emelés? Hányszor váltottál? Ez szerintem nem egy rossz fizu. Mondjuk a juniorokat felveszik nettó 300 körül, aztán 1-1,5 év múlva reális a nettó 50k emelés. Persze ha már egy ideje ott vagy én nem volt emelés, akkor be lehet játszani, ha elégedett vagy a teljesítményeddel és a TM-ed is.

[ Szerkesztve ]

(#11773) mobal válasza amargo (#11771) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2 éves szenyórok a kedvenceim. De volt jobb is, 2 év tapasztalattal CTO ;]

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11774) emvy válasza mobal (#11773) üzenetére


emvy
nagyúr

CTO siman lehetsz ennyi tapasztalattal -- sajat cegben.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11775) mobal válasza emvy (#11774) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szenyór is :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11776) 426os válasza mobal (#11775) üzenetére


426os
őstag

Vannak akik már az egyetemen seniorok ;]

.

(#11777) Vision válasza mobal (#11773) üzenetére


Vision
veterán

Van egy ismerősöm, Linux admin. Csinált egy céget (bt), és informatikai üzletág vezető volt a névjegykártyáján. Egyszemélyes vállalat volt. Szóval ja, így könnyű! :D

(#11778) kexksz válasza Vision (#11777) üzenetére


kexksz
addikt

Ez eleg regi trukk nagyban is. Befektetesi bankoknal pl. azert lett az elso officer szint neve "Vice President" (amit mondjuk 5 ev tapasztalattal el lehet erni) hogy a kliensek azt higyjek annyira komolyan veszik oket, hogy valami istentelen nagy emberrel beszelnek a cegtol, az alkalmazottak meg motivaltak hogy megszerezzek a titulust, mert azt hiszik jelent barmit is.

[ Szerkesztve ]

(#11779) #92700160


#92700160
törölt tag

Sziasztok!

En pont forditva szeretnek erdeklodni. Kivancsi lennek, hogy mi lehet realis brutto BP-n ezzel:

2 ev startup tapasztalat angliaban frontend fejlesztesben: js, react, react-native, graphql, rest, nodejs, otthoni projektekben reasonml/ocaml.

Nyelvtudas angol folyekonyan, mas sajnos nincsen.

Nagyon szepen koszonom!

(#11780) FLx válasza #92700160 (#11779) üzenetére


FLx
addikt

Tudastol nagyban fugg a dolog, de olyan 6-700 brutto.

(#11781) emvy válasza FLx (#11780) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem több. A piac sokra értékeli ezt a hátteret.

while (!sleep) sheep++;

(#11782) FLx válasza emvy (#11781) üzenetére


FLx
addikt

Attol fugg melyik piac, nagy cegeknel nem annyira nagy szo ket ev startup... Es magaban is mint munkatapasztalat, szinte semmi a ket ev.

[ Szerkesztve ]

(#11783) mobal válasza FLx (#11780) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha 2 év tapasztalattal 700 akkor 5+-szal mennyire kérjek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11784) tboy93 válasza mobal (#11783) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, 2 evre erosen hangzik a 700

(#11785) Kobe


Kobe
veterán

Gondolkozom januarban egy piaci korbenezesen.
6 ev relevans tapasztalattal (kb 5+ BA es folyamattervezes, IT-n belul, az ertelmesebbik fajtabol, sok teruleten tenyleg relevans tapasztalattal (FI, SD, kis- nagyker, kisebb projektektol a nagyokig, CR-ektol a teljes bevezetesig, valtozo szerepkorokben - specifikaciotol a full PM ig) kb mit lehet elkerni nagyobb, multiknal?

(#11786) #92700160


#92700160
törölt tag

Koszonom mindenkinek!

(#11787) kexksz válasza emvy (#11781) üzenetére


kexksz
addikt

En most par megkeresesre valaszoltam, mindegyikre azzal kezdve, hogy a berigenyem 850k. 2 ev tapasztalatom van. Eddig egyik hely sem huzta a szajat, mondtak hogy meg tudunk benne allapodni, menjen az interju (aktivan nem keresek, mert szeretem a mostani helyemet, de ez lenne az osszeg, aminel mar elgondolkodnek, hogy valtok, ha erdekes a munka is).

Ismerosom 21 eves, diplomaja nincs, de 18 eves kora ota dolgozik, ot is most vettek fel 800k-ert standard Angular pakolgatonak. Szoval 2 ev tapasztalattal szerintem kb. barhol adnak 700k-t ha van barmi tudas is van mogotte.

(Ezek a berek jolfizeto multiknal ertendoek, masra nincs ralatasom.)

@mobal: Ennyi informacio alapjan en azt mondanam 1m, de ez nagyban fugg a tudasodtol es hogy fejlesztesen kivul milyen plusz melot soznak rad.

(#11788) #41635072 válasza kexksz (#11787) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na latom sikerult megint keveset kernem :D

(#11789) mobal válasza kexksz (#11787) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

5+ év, főleg Java és webes technológia. Spring, Laravel, Node szóval elég tág.

Szerk.: Ha sikerül találnod, finoman utalj rá melyik cég. Kajak érdekel. GLHF.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11790) EQMontoya válasza kexksz (#11787) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi, rámondani rámondják, aztán a végén majd kiderül, hogy lesz az ennyi, bónusszal, cafival, stb.

Same rules apply!

(#11791) FLx válasza EQMontoya (#11790) üzenetére


FLx
addikt

En legutobb amikor kaptam mindenfele nagy szamokkal ajanlatot Linkedin-en, direkt rakerdeztem, hogy ugye brutto fizetesrol beszelunk. A legtobb HR-es majd elejtette a telefont, hogy ok mindig csomagrol beszelnek. Persze kb. a mikulascsomaggal volt az egesz egyenlo vagy azzal sem. Repkedtek a millios cafeteriak meg hasonlok, amikkel pont jovore el lehet menni valahova...

Az egyik holgy meg meglepodve meg is kerdezte a vegen, hogy on alapfizetesben szeretne ennyit keresni? :D Mondtam is neki, en a penzt szeretem nem az igergetest.

[ Szerkesztve ]

(#11792) Jhonny06 válasza EQMontoya (#11790) üzenetére


Jhonny06
veterán

2 évvel bármilyen módon is kapsz 850k-t, az baromi jó. Mondjuk a bónusz ígéretekkel vigyázni kell, de az, hogy kafival vagy anélkül ennyi, az már kb. mindegy.

(#11793) ITmuki


ITmuki
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 29
Munkakör: Java fejlesztő (nem nagyon érdekelnek a jelzők, de végülis szenyóóór, meg amit akartok)
Végzettség: BME Mérnökinfo BSc
Nyelvtudás: angol
Nettó fizetés: 500 HUF(Br. 750)

5 év tapasztalat.

Kisebb cég, hirtelen bazi nagy fluktuáció, több ember idén lelépett => bazi nagy felelősség:
Rövid határidő
Ügyfelezés(én megyek ki, mérem fel az igényt, demozom, specifikálok, stb.)
Fejlesztések, tesztelések, back-end, illetve front-end egy része(ebbe egyre többet túrok), deployment.

Nem is olyan rég jöttem, de most eléggé rámszakadt minden, amolyan polip lettem. Sajnos látom, hogy milyen hiányosságok vannak itt minden tekintetben. Az tuti, hogy a projekt végéig ebben nem tudok elérni változásokat, ami sokba kerül és még az elején megfoghatták volna a lavinát, de nem tették. :N

A legszomorúbb az, hogy nehéz jó fejlesztőket találni, főleg egy kisebb cég számára, ráadásul még mekkmesterekből is alig van, volt itt egy pár, de távoztak(most azzal a szarral is szívok, amiket ők munkának hívtak.)

(#11794) Goose-T válasza ITmuki (#11793) üzenetére


Goose-T
veterán

Kérj több pénzt, vagy menj el te is egy másik, normálisabb céghez. Ha több a munka, azért több fizetés jár, ez a cég problémája, nem a tiéd.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11795) JayZ válasza Kobe (#11785) üzenetére


JayZ
tag

Ez engem is érdekelne. :)
Illetve, 1-1.5 év tapasztalattal mi a reális BA bérigény itthon?

(#11796) kexksz válasza EQMontoya (#11790) üzenetére


kexksz
addikt

Egyelore eleg felvallrol veszem az egeszet, mert alapvetoen szeretem a mostani helyem, 1 honapig meg kulfoldon vagyok munka miatt, illetve diplomam is csak februarban lesz meg, de tobb ismeros peldajan at tudom, hogy kivitelezheto. Tipikusnak egyaltalan nem az, de megoldhato. Csak ahhoz hoztam peldanak, hogy 2 evvel a 700k nem elrugaszkodott.

(#11797) ITmuki válasza Goose-T (#11794) üzenetére


ITmuki
csendes tag

Köszi, engem nem kell félteni, csak megosztottam az aktuális helyzetet.

(#11798) emvy


emvy
nagyúr

"hogyan idegesitsunk fel mindenkit" mai resze:

Google/Facebook/Microsoft mernoki fizetesek, elsosorban USA

Jo latni a reszvenyopcioval egyutt felmillio dollaros evi fizeteseket senior software engineer szinteken, ami meg nem menedzseri pozicio :) Bar az igazan erdekes a beleposzint -- egyetem utan mindenestol evi 120-150k korul is lehet keresni, jopofa.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11799) j0k3r! válasza emvy (#11798) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Valószínűleg hülyeség, amit kérdezek, de az a 120-150k-s kezdőfizetés "átszámítva" mennyi lenne itthon? Mármint úgy átszámítva, hogy "ugyanaz" az életszínvonal (nyilván nem a HUF-USD árfolyamra gondolok). Gondolom ebből kint már valaki egy normális albérletet, autót, nyaralást, stb. fent tud tartani, nem?

some men just wanna watch the world burn...

(#11800) Oppenheimer válasza j0k3r! (#11799) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Erre való a numbeo.com. Ez különösen érdekes:

Sokkal könnyebb ott lakást venni mint Budapesten, főleg ha nem örökké kezdő bért keresel.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.