Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) Andris837


Andris837
senior tag

Tegnap voltam a kormányablakban. Megvolt a papírmunka. Két hetet mondott az ügyintéző a kiküldésre. Mik a tapasztalatok, valójában mennyi idő mire kézhez kapom a jogsit? (Postán)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14352) NeoPampalini válasza Andris837 (#14351) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az enyémet kb. egy hét alatt megküldték. :)

(#14353) Andris837 válasza NeoPampalini (#14352) üzenetére


Andris837
senior tag

Bízom benne, hogy a jövő héten nekem is megérkezik. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14354) zsnorbi21 válasza Andris837 (#14353) üzenetére


zsnorbi21
tag

Nekem 6 munkanap volt, Okt. 12.-én igényeltem meg és 20.-án kaptam kézhez.

(#14355) feco70


feco70
senior tag

Üdv! Tudnátok valami jó programot, amin lehet gyakorolni, a fiamnak kéne.

(#14356) haromegesz14 válasza feco70 (#14355) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

eTitán :P

Egyébként meg Anroidra vannak jó KRESZ gyakorló programok, csak böngészd át az áruházat.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14357) gergo5991


gergo5991
őstag

Nah, szeretném bejelenteni, megszereztem a jogositványt, ez év márciusában kezdtem neki októberben lett volna az első vizsgám de le kellet mondani munka miatt, aztán elsőre megbuktam novemberben, igy ma december 21.-én lett meg a vizsga másodjára (picit betojós volt mert tegnap nem volt hó, ma meg bokáig érő hó hullott, de szerencsére nem okozott gondot). Igaz felvidéki vagyok nem tudom igy van-e jelentősége ha részleteket irnék, de akit érdekel privátban szivesen válaszolok minden kérdésre.
saccperkb 180e-be jött ki, bár azóta növekedtek az árak szóval itt most felvidéken olyan 200-210be van egy B-s jogsi
ahhoz képest hogy 3 és fél hónaposnak volt hirdetve eléggé elhúzódott még ha úgy számoljuk hogy ha elsőre meg is lett volna ha nem is halasztom munka okok miatt.
nálunk nem vizsgabiztos van, hanem rendőr, és mit ne mondjak első alkalommal és most második alkalommal is akik előttem mentek hát hogy is mondjam, amiket láttam hallotam, és annak ellenére megkapták a jogositványt, én arra gyanakszom hogy ott egy lefizetés is volt. (gondolok itt arra hogy volt akik piroson mentek át mégis megkapták, volt aki nem tudott elindulni, voltak akik egyszerre 5-6 hibát hibát vétettek mégis megkapták, ennek ellenére először amikor mentem nagyon vicces indok miatt én nem kaptam meg)

[ Szerkesztve ]

(#14358) NeoPampalini válasza gergo5991 (#14357) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Gratulálok, balesetmentes vezetést! :D

(#14359) feco70 válasza haromegesz14 (#14356) üzenetére


feco70
senior tag

:R

(#14360) Andris837 válasza gergo5991 (#14357) üzenetére


Andris837
senior tag

Gratulálok! Sok sok balesetmentes kilométert! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14361) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Mi a különbség a „Gyalogos övezet (zóna)" és a „Gyalogút” között?

Összességében ezt a "zóna" dolgot nem értem, hogy mi a hatóköre és mi szükség volt erre? (ez nem valami régi dolog azt tudom)

(#14362) sityupityu válasza 1eske (#14361) üzenetére


sityupityu
veterán

Magára a zóna dologra mondok egy példát. Ha mondjuk az útkereszteződés elején kinn van egy 30-as tábla, akkor az értelemszerűen azt jelenti, hogy 30 a megengedett legnagyobb sebesség az adott szakaszon. Viszont ezt a következő útkereszteződés rögtön oldja is. Tehát a harmincas szakaszt elhagyva ha a következő útkereszteződés után nincs újra 30-as tábla, akkor a 30-at megelőző korábbi sebességgel lehet ismét haladni. Viszont ha 30-as tábla zóna felirattal van kombinálva, akkor azt a következő útkereszteződés már nem fogja feloldani. Egészen addig tart a korlátozott szakasz amíg meg nem jelenik a 30-as zóna vége nevű tábla.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14363) 1eske válasza sityupityu (#14362) üzenetére


1eske
tag

Köszönőm, így már értem! :R

(#14364) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, gyors kérdés.

Rávitt a kényszer, hogy megcsináljam gyorsan a jogsit.

Kresszel kezdenék, azonban, időm nincs, így olvastam az e learningről, rátaláltam a webjogsira, amit fel tud készíteni a vizsgára.(etitan) Ami nem világos, hogy jelentkezek elméleti oktatásra, utána kötelező az ő általuk felajánlott sofőrőkből választanom? Ha megcsinálom a kresszt, utána köteleznek valamire?
Ajánlottak egy sofőrt a barátaim, akinél tudnám csinálni, viszont őt intézhetem teljesen függetlenül a webjogsitól?
Annyira nem tiszta ez a rész.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#14365) SUPREME7 válasza szami777 (#14364) üzenetére


SUPREME7
őstag

A jogsi meg a "gyorsan" sehogy se jön össze. Ha nagy szerencséd van, akkor is legalább 3 hónap. A webjogsi is ugyanolyan mint egy "normál" autósiskola, tehát ha a kreszt lenyomod, utána válthatsz sulit ahol szerződve van a másik oktató, de többnyire az átigazolt tanulóknak a gyakorlati óra drágább. Tehát nincs az, hogy egy random oktatónál nyomod a vezetést, hanem leszerződsz egy sulival, és a náluk dolgozó oktatóknál tudsz vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#14366) szami777 válasza SUPREME7 (#14365) üzenetére


szami777
addikt

A gyorsant úgy értettem, hogy júniusig meg kell legyen :)

Köszi a választ, jelentkezek is rá gyorsan. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#14367) gergo5991 válasza szami777 (#14366) üzenetére


gergo5991
őstag

ha közel vagy a szlovák határhoz vannak magyarul induló kurzusok is asszem 1 hónapos a gyors jogi szerzés áruk kb 600-700euró = 180-210k ft

(#14368) szami777 válasza gergo5991 (#14367) üzenetére


szami777
addikt

Budapesten lakok :(
Mivel heti 70 órát melózok, ezért valahol budán kéne találjak jó sofőrt a munkahely és a kecó között.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#14369) Andris837 válasza szami777 (#14366) üzenetére


Andris837
senior tag

A június talán belefér, de ez sok tényezős... Én tavaly januárban kezdtem, január végén végeztem az online tananyaggal, márciusban tudtam menni kresz vizsgára. Utána sok sok várakozás, júniusban tudtam elkezdeni vezetni, az oktató ráadásul szabira is ment közben egy hónapot, így november végén volt a forgalmi vizsga. December közepén jött meg a papir. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14370) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem:
Ha csak útburkolati jelzésként van feltüntetve a STOP jelzés akkor is meg kell állni, ugye?
Ennél a helynél mentem a nyíl irányába ahol egy STOP jelzés van az útburkolaton a vasúti átjárón túl.

Megálltam és utána mentem tovább de az oktatóm magyarázott vmit, hogy ott miért nem kellett volna megállni, csak nem figyeltem teljesen és nem értem, hogy miért volt rossz amit csináltam.

Ötlet-e van vkinek ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14371) sityupityu válasza pvt.peter (#14370) üzenetére


sityupityu
veterán

Mivel a vasúti átjárónál semmi fényjelzés nincs, és te is bármikor szabadon ráfordulhatsz az útról, ezért innen nézve egyértelmű, hogy meg kell hogy álljál.
Aztán lehet, hogy van valami ami ezen a képen nem látszik, bár nem tudom, hogy mi lehet az. Viszont az oktatód is jó okkal mondhatta azt amit.......fene tudja így.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14372) SUPREME7 válasza sityupityu (#14371) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az nem sima átjáró, hanem egy felüljáró, a sínek alatt van egy átjáró :) A képen látszik az útra festett STOP felirat, de a streetview-n már nem, másik irányba viszont van STOP tábla is a streetview-n, szóval lehet ott is volt ahol a kolléga megállt, de ha nem volt semmi elsőbbségadás tábla, akkor lehet az az út már nem főút, és elvileg jobbkéz szabálynak kellett lennie, tehát ha onnan jobbra kanyarodott, akkor elsőbbsége volt, nem kell megállni.

[ Szerkesztve ]

(#14373) sityupityu válasza SUPREME7 (#14372) üzenetére


sityupityu
veterán

Tényleg, nem is láttam, hogy az egy felüljáró. :DDD
Akkor meg tök egyértelmű, nem kell megállni.
Egyébként meg az egész kérdést félreértelmeztem. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14374) SUPREME7 válasza sityupityu (#14373) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, most kicsit körbenéztem a streetview-n, a Gázgyár utca már nem főút, az átjáró után nincs se tábla, se útburkolati jel, szóval egyértelműen jobbkéz szabály miatt nem kellett megállnia, ha jobbra kanyarodott. Ha balra, akkor pedig csak a jobbról érkezőnek kellett elsőbbséget adni.

(#14375) sityupityu válasza SUPREME7 (#14372) üzenetére


sityupityu
veterán

de ha nem volt semmi elsőbbségadás tábla, akkor lehet az az út már nem főút, és elvileg jobbkéz szabálynak kellett lennie,

Viszont ez sem igaz. Ha az lenne ami mondanál, akkor nem lenne stop felirat felfestve az útra. Ki van zárva, hogy ott jobbkéz szabály legyen. Nonszensz lenne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14376) SUPREME7 válasza sityupityu (#14375) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nézd meg a streetview-n, nincs STOP felirat, a műhold képen viszont ott a STOP felirat, nem tudom melyik a régebbi, de olyat se láttam még, hogy STOP felirat van, tábla viszont nincs. Lehet valaha ott is volt STOP tábla, és kint maradt a felirat, de a Gázgyár utca nem főút, szóval indokolatlan lenne a STOP tábla.

[ Szerkesztve ]

(#14377) sityupityu válasza SUPREME7 (#14376) üzenetére


sityupityu
veterán

Hiszek neked, de én a képet néztem amit belinkeltek, tehát abból indulok ki, hogy az a valóság.
Ha a képet nézzük, akkor nem lehet ott jobbkéz szabály. De ha időközben eltüntették, akkor igen, akkor teljesen más a helyzet.

de olyat se láttam még, hogy STOP felirat van, tábla viszont nincs.

Én már láttam olyat, kidöntötték a táblát. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14378) SUPREME7 válasza sityupityu (#14377) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mondjuk a streetview 2013-as, szóval könnyen lehet, hogy a műholdkép frissebb, és azon van STOP felirat és a kolléga is gondolom látta a feliratot, azért mondta, de akkor is érdekes, hogy nincs tábla mellé, meg hát indokolatlan.

(#14379) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Igen, egy picit szerencsétlen a helyzet, mert a Streetview mást mutat mint a műholdkép :S

1. Azt hol tudom megnézni, hogy Budapesten mik az aktuális főutak?
2. Amúgy sztem az a helyzet amit @SUPREME7 fórumtársunk írt. Az az adott út már nem főút, illetve valószínűleg ott maradt a STOP felirat az úton miután a STOP táblát kiszedték. (ha egyáltalán volt...)
Mellesleg most már rémlik, hogy amit az oktató magyarázott az vmi főúttal kapcsolatos dolog volt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14380) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok! KRESZ vizsga helyszínnek a XIX. kerületi Vas Gereben út 2-4. címet kaptam, viszont ott csak egy benzinkutat találok ... Pontosan milyen épületet kell keresnem? Tudtok segíteni?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14381) SUPREME7 válasza haromegesz14 (#14380) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha az Üllői út felöl nézzük, akkor benzinkút a sarkon van, kicsit tovább a Vas Gereben utcában, kb 100m-re balra van a József Attila utca, és onnan nyílik a vizsgaközpont, nem lehet eltéveszteni, egy bazinagy két sorompós kapu van ott.

[kép] | [kép]

A második képen szemben lévő épületbe kell menned, a 2. emeletre.

[ Szerkesztve ]

(#14382) haromegesz14 válasza SUPREME7 (#14381) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszi! Így már meg lesz

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14383) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Forgalmi vizsgan bukasi tenyezonek szamit ha keresztezodesnel jobbra kanyarodva epp egy buszsavba erkezek amit korabban nem vettem eszre?
(Nyilvan azonnal elhagyom utana amint tudom.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14384) kory24 válasza pvt.peter (#14383) üzenetére


kory24
őstag

Ilyen kereszteződések előtt kell lennie besorolás jelző táblának.
És a táblákat illik észrevenni, de ha elmulasztod sztem az csak hiba pont és nem bukás, legalábbis ha észre veszed és amint tudsz kijössz belőle (esetleg ugye kövi lehetőségnél jobbra fordulsz, mert akkor kresz szerint jogosan vetted igénybe buszsáv, csakhát vizsga útvonalról akkor letérsz, ami hiba de nem bukás)

(#14385) pvt.peter válasza kory24 (#14384) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia, köszi a választ.

Igen, illene észrevenni, de pl. ennél a kereszteződénél ha jobbra fordulok és véletlenül rámegyek a buszsávra akkor mi a helyes teendő?
1. Menjek az első kereszteződésig ahol letudok fordulni jobbra vagy
2. azonnal index balra és váltsak sávot amint lehet?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14386) SUPREME7 válasza kory24 (#14384) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én még nem láttam a keresztutcából előjelzőt, hogy jobbra buszsáv, jobbra befordul a buszsávba - nagyobb forgalmú úton nem is tud mást tenni - és van átsoroló lehetőség többnyire szinte egyből. (szaggatott vonal értelemszerűen)

(#14387) Andris837 válasza pvt.peter (#14385) üzenetére


Andris837
senior tag

Nézd, nekem az oktatómmal volt egy taktikám erre. Egyrészt az ilyen helyekre gyakran elvitt és tudtam, hogy adott szituációban hova kell besorolnom. Pl.: A képen látható kereszteződés előtt mondta, hogy a következő lehetőségnél forduljak jobbra, majd utána ismét jobbra, akkor tudtam, hogy maradni kell a buszsávban. Ha nem mondott semmit, akkor már előre tudtam, hogy a belsőbe kell húzódnom. Mondjuk a vezetésem elején nagyon rászoktatott arra, hogy figyeljem a táblákat és mindig annak megfelelően haladjak. Ez kialakul majd. Eleinte pl. örültem, hogy egyáltalán tudtam haladni. :D Ugye idővel már a technikát megszokod, érzésből tudod, hogy mikor mit kell csinálnod, akkor már több figyelem jut minden másra.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha az útvonalad a kereszteződés után ismét jobbra fog menni és ezt mondja neked az oktató akkor maradj a buszsávban, viszont ha nem és véletlenül oda sorolsz akkor igen, szabályosan, irányjelzés, körültekintés után minél rövidebb idő alatt hagyd el a buszsávot.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14388) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#14386) üzenetére


SUPREME7
őstag

Najó, lehet tévedek, de akkor se életszerű...

Tipikus eset, amikor mellékutcából kihajtva buszsávot keresztezünk, de nagy a dugó, és nem tudunk besorolni. Haladhatunk-e a buszsávon, amíg beengednek? A KRESZ szerint nem, a buszsávot csak keresztezésre (ez van a kihajtásnál), valamint bekanyarodás előtti felkészülésre lehet igénybe venni.

Kíváncsi lennék egy vizsgára ilyen helyzetben a vizsgabiztos mit szólna, ha mondjuk 70-es útra a tanuló kihagyva a buszsávot, mint "gyorsítósáv", kb 10km/h-val átvágva a buszsávon besorolna :D Vagy fél órát állva várna, hogy elfogyjanak az autók.

[ Szerkesztve ]

(#14389) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Köszi a választ. Látom sikerült triggerelnem még néhány hozzászólást :D

#14386: SUPREME7 talán néhány alkalommal láttam ilyen táblát ahol a rákanyarodó úton már ki volt rakva, hogy melyik lesz a buszsáv.
De am. igen nem túl sűrűn fordul elő ilyen.

#14387: jó taktika :) köszönöm a választ. Van úgy, hogy néha nem veszem észre a buszsávot miután rákanyarodtam az adott útra. Leginkább a Szentendrei úton szoktam besz*pni :S

#14388: erre én is kíváncsi lennék :)

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14390) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan weboldal, ahol az egyes sulikhoz tartozó oktatók értékeléséről lehet információt kapni?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14391) Sanki válasza haromegesz14 (#14390) üzenetére


Sanki
addikt

Szerintem ilyen oldal nem nagyon van, inkább a helyi topikokban érdeklődj szerintem.

(#14392) NeoPampalini válasza haromegesz14 (#14390) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Facebook-on érdemes még keresgélni, esetleg a google térképen, ott is vannak vélemények. Mondjuk oktatókra bontva még nem találtam ilyet, max. a hozzászólók ajánlanak embereket.

(#14393) .DLL


.DLL
veterán

Itt egy kicsit szárazabb, adatokon alapuló elemzés, egy adatelemzőtől: Forbes Tök érdekes ez a megközelítés amire egy átlag ember nem gondolna. Tény, hogy sajnos az oktatókról külön nem sok szó esik, pedig ők a legfontosabb láncszem a jogsiszerzésben imho, csak iskolákra lebontva, de akár egy jó kezdőpont lehet.
Mit gondoltok?

(P.H.)

(#14394) pvt.peter


pvt.peter
őstag

A mai nap sikeres forgalmi vizsgát tettem :))
Köszönöm a válaszokat a néha félig vagy teljesen bugyutának tűnő kérdéseimre.

Ja és én is megkaptam: "a közlekedési helyzetet lassan ismeri fel" ... :D

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14395) Andris837 válasza pvt.peter (#14394) üzenetére


Andris837
senior tag

Gratulálok! :) :C

Azt mindenkinek kiosztják szvsz. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14396) Sang66


Sang66
csendes tag

Erősítsetek meg kérlek, itt ugye a tábla/útburkolati jel arra utal, hogy egy egyívű manőverrel visszafelé (az eddig iránnyal ellentétes irányba) is lehet kanyarodni?

(szóval ha mondjuk én vagyok a sárga taxis)

https://www.google.hu/maps/@47.5013537,19.054832,3a,75y,127.14h,76.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1sf36I18PvHmEGBB5PIBREeg!2e0!7i13312!8i6656

(#14397) sityupityu válasza Sang66 (#14396) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tiltja semmi a visszakanyarodást, így nyugodtan megteheted.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14398) Sang66 válasza sityupityu (#14397) üzenetére


Sang66
csendes tag

Szuper köszi :)

(#14399) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Azokhoz szól most legfőképpen a kérdésem akik az elméletet e-Titánon keresztül csinálták. Ti mennyi idő alatt végeztetek az egész megtanulásával? Van olyan, hogy minimum tanulási idő? Tehát, hogy pl 1 hétig minimum kell tanulni, annál hamarabb nem lehet befejezni. Vagy akár ha valaki akarja 3 nap alatt is végezhet vele?
A másik, hogy ti mennyi időre rá kaptatok vizsgaidőpontot?
Köszi előre is! :)

S9+

(#14400) Andris837 válasza Yasuo (#14399) üzenetére


Andris837
senior tag

Szia!

Január 11-én kezdtem az otthoni tanulást és az összes modult végigtoltam január 31-re. Utána nyomtam a próbavizsgákat, kértem vizsgaidőpontot. Nekem annyiban volt "más", hogy én iskolához voltam beosztva, Székesfehérváron, így nekem a vizsgaidőpontot ők rendezték. Március 3-ra kaptam időpontot vizsgázni. (Sikerült, elsőre.)

Az, hogy mennyire haladsz az anyaggal szerintem nincs megkötve. Bedarálhatod egy hét alatt is, vagy akár az általad említett három nap alatt is, ha úgy van időd és kedved és energiád. Egy a lényeg, modulokra van osztva az anyag, minden modul végén "vizsgáznod" kell, csak úgy mehetsz tovább a következő modulra. Mindez persze otthon, tehát nem kell menni sehova. A végén próbavizsga van, amit ha teljesítesz akkor kapsz egy "tanfolyamigazolást", amivel mehetsz vizsgaidőpontot kérni. Ha jól emlékszem, de majd a srácok kijavítanak, ha tévednék.

Sok sikert! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.