Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) tmskvcs válasza kicsako (#13949) üzenetére


tmskvcs
tag

Attól függ hol vezetsz, de Budapesten lehetetlen szerintem.

(#13952) rumos XIII válasza SUPREME7 (#13942) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Na ma voltam bennt megnézni a kartonomat, tantermi tanulás volt be X-elve és előre alákellett írnom az összes jelenlétet, hogy részt vettem rajta... Ezek szerint itt ez az e-learning. :C :U

[ Szerkesztve ]

(#13953) SUPREME7 válasza rumos XIII (#13952) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ja visszaolvasva látom, hogy ez a suli hirdet 106K-s jogsit. Nem csodálkozom.

(#13954) NeoPampalini válasza kicsako (#13949) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én Bp-n vezettem, a 30 óra nem volt elég az 580 km-hez, nekem még hozzá kellett rakni +8 órát, vagy mennyit... Még úgy is, hogy általában "dugó mentes" időszakban mentünk, csak 1x-2x volt araszolgatás.

(#13955) lilith_


lilith_
újonc

Gyakoroljuk a parkolgatásokat, az oktatóm szerint egyszer majd ráérzek. Nagyon elszomorít, hogy a városban közlekedés úgy gondolom, hogy már egész jól megy, de a parkolgatásaim szerencse kérdése, hogy épp sikerül-e, plusz óra garantált... GTA-zni szoktam, hogy szokjam a parkolgatást, nagyon sokat segített :) Nálatok volt ilyen pont, hogy "átkattant" valami, és onnantól éreztétek az autót? Valószínű összefügg, hogy a térben való gondolkodásom elég satnya, de dolgozom az ügyön :)

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13956) Gyula84 válasza lilith_ (#13955) üzenetére


Gyula84
veterán

legyen meg a vizsga után a majd meg belejössz :) ha úgy csinálod ahogy mondja úgy menni fog és el is férsz egy idő után meg simán menni fog rutinból

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13957) updog válasza lilith_ (#13955) üzenetére


updog
senior tag

Nekem is hasonló volt, voltak alkalmak amikor elsőre beálltam mindenhova, volt amikor úgy vezettem mint egy krumpli (az egyik vizsgám is egy sima hátra párhuzamos parkoláson ment el, egyszerűen az nem olyan nap volt). Szóval ez az átkattanás dolog valós cucc valószínűleg.

A GTA-val azért csak óvatosan ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13958) lilith_ válasza updog (#13957) üzenetére


lilith_
újonc

Az átkattanás remélem mihamarabb megtörténik, egyenlőre hiába olajozom a szerkezetet :) Az oktató kiröhögött, amikor elmeséltem neki, hogy azóta értem a jobbra-balra hátra parkolgatást, mióta GTA-val gyakoroltam :)
Nem túl komfortosan érzem magam, hogy nem látom az üzenetet, amire válaszolok, szokatlan megoldás, no de majd megszokom :)

[ Szerkesztve ]

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13959) Gyula84 válasza lilith_ (#13958) üzenetére


Gyula84
veterán

ott van az alul

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13960) lilith_ válasza Gyula84 (#13959) üzenetére


lilith_
újonc

óó mea culpa, és tényleg ott van :) köszi :) kezdő fórumozó noob-sága... :)

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13961) Lifer092


Lifer092
senior tag

Aki volt már EÜ tanfolyamon ott hogy zajlott? Hányan voltak egy csoportban, és hány órás volt egy foglalkozás? Volt gyakorlati része is, tehát mindenki kiment egyesével és megpróbálta az újraélesztést a babán stb?

(#13962) NeoPampalini válasza Lifer092 (#13961) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Külön tanfolyamon nem voltunk, nálunk az autósiskola szervezte ezt is, egy mentőápoló tartotta az előadást. Két alkalom alatt letudta (ez összesen 4 óra volt, ha jól emlékszem). A gyakorlati része "opcionális" volt, aki akarta (merte? :) ), gyakorolhatta a bábun az újraélesztést (+ a stabil oldalfektetést), egyszerűen nem fért bele az időbe, hogy kötelezően mind a húsz ember nekiessen egyesével...

(#13963) updog válasza NeoPampalini (#13962) üzenetére


updog
senior tag

aki akarta (merte? :) ), gyakorolhatta a bábun az újraélesztést (+ a stabil oldalfektetést), egyszerűen nem fért bele az időbe, hogy kötelezően mind a húsz ember nekiessen egyesével...

Nálunk emiatt lehetett maradni szabadon a tanfolyam után, aki akart, gyakorolhatott még, mert a tanfolyam időtartama alatt 1 (egy) ember ment ki. Kb. még ketten maradtak utána, a többi hazament. Valahol szomorú ez.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13964) lilith_ válasza Lifer092 (#13961) üzenetére


lilith_
újonc

Nálunk 3 alkalom volt, egyenként 3 órás, mindenki kipróbált mindent, és maradhattunk is pluszban. Egy elég jó kiállású partnerem volt, szóval nagyon lelkesen kötözgettem a karját, meg "emeltem ki" az autóból :)

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13965) Gyula84


Gyula84
veterán

nálunk muszáj volt megcsinálni mindent :D nem is volt baj szerintem 3x3 óra volt talán vagy 4 alkalom

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13966) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Tréler utánfutót amit BE jogsival lehet vezetni az vezetheti CE jogsival?
Nem tudom ha valakinek CE jogsija van az megkapja-e BE-t alapból vagy külön kell vizsgázni BE-re?

(#13967) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Probalok mar egy ideje (elso talalkozas ota :D) rajonni, hogy mi ertelme van az "Egyenrangu utak keresztezodese" tablanak.

Vki eltudna magyarazni ennek a tablanak a szuksegesseget?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13968) aaadicsek válasza pvt.peter (#13967) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

A lényege, hogy figyelmeztet, hogy a jobbkéz-szabály lesz érvényben.
Általában olyan utakon látom, ami megtévesztően főútvonalnak néz ki de valójában nem az.

[ Szerkesztve ]

(#13969) pvt.peter válasza aaadicsek (#13968) üzenetére


pvt.peter
őstag

Koszi a valaszt, ertem.
Igen, a jobbkez szabaly miatt kerdeztem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13970) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sikerült a kresz vizsgám, irány a vezetés :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13971) kiszi07


kiszi07
senior tag

Srácok, én lassan 1 éve kezdtem a jogsit. Akkor átmentem az alkalmasságin szemüveg nélkül, azóta csináltattam egy szemüveget, mert nagyon sokat romlott a szemem. Így rajta lesz majd a jogsimon, hogy szemüveges vagyok? Most megyek majd vizsgázni vezetésből.
PS: több hónapot külföldön voltam, azért nem vagyok ennyire nub :D

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13972) Shade45


Shade45
senior tag

kiszi07

Amit én tudok erről, hogy ha rendőr bácsi igazoltat és nem stimmel a valóság a jogsiban találtakkal, akkor bünti a vége.

A jogsira az kerül rá, amit az alkalmassági tartalmaz! Ha nincsenek korlátozó tényezők (lásd: szemüveg) említve az igazoláson, akkor értelemszerűen nem kerül rá.

De én azt javaslom neked, hogy menj vissza a dokihoz és korrigáltasd vele az eredményt, nehogy később probléma legyen belőle. Elvileg ezért nem kell újból fizetni!

Még egy apró dolog: ha kontaktlencsét is hordasz, vagy tervezel hordani, akkor ezt is jelezd a dokinak, mert a szemüveg és a kontaktlencse külön kóddal rendelkezik; így ha a fakabát elkap kontaktlencsében, de a jogsidon csak a szemüveg van feltüntetve, akkor már írhatja is a csekket.

[ Szerkesztve ]

(#13973) pvt.peter válasza kiszi07 (#13971) üzenetére


pvt.peter
őstag

Menj el a háziorvosodhoz és kérj egészségügyi orvosi igazolást vgay frissítsd a régit.
Korlátozásként írasd bele, hogy szemüvegben vagy kontaktlencsében vezethetsz.
Sajnos ez ilyen.

Ha a rendőr megállít és szemüvegben/kontaktlencsében vagy és ez nincs a jogsidban, akkor megbüntet.
Ha a jogsidban fel van tüntetve, hogy szemüveges/kontaktlencsés vagy és nincs rajtad semelyik sem, akkor megbüntet.

Szerk.: látom már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13974) kiszi07 válasza pvt.peter (#13973) üzenetére


kiszi07
senior tag

Pont ezt akarom megelőzni, hogy mindig nálam legyen a szemüveg. Amúgy jól látok csak túl távolra nem, így a biztonság kedvéért inkább csináltattam. Nem kell mindig hordanom a szemüveget, hétköznapokon fel sem veszem.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13975) updog válasza kiszi07 (#13974) üzenetére


updog
senior tag

"Amúgy jól látok csak túl távolra nem" Végülis vezetéskor nem is szükséges távolra jól látni. Ja.. :Y

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13976) kiszi07 válasza updog (#13975) üzenetére


kiszi07
senior tag

200-300 méterről nem tudom elolvasni a táblát csak hunyorítva, szerintem nem vészes... Így tanultam meg vezetni.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13977) sityupityu válasza Buster17 (#13966) üzenetére


sityupityu
veterán

Természetesen megkapod a BE-t is ha van CE jogosítványod. Az magába foglalja azt is, hiszen egy magasabb kategóriát tettél le. Több fajta mezőgazdasági jármű vezetéséhez is jogosultságot kapsz ha van CE jogsid.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13978) updog válasza kiszi07 (#13976) üzenetére


updog
senior tag

2-300 méterre szerintem senki nem tud elolvasni a tescos hirdetőtáblán kívül semmit :DDD Hányas a szemed?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13979) sityupityu válasza pvt.peter (#13973) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ha a rendőr megállít és szemüvegben/kontaktlencsében vagy és ez nincs a jogsidban, akkor megbüntet."

Ez egy nettó hülyeség mert nincs ilyen szabály, hogy ezért megbüntethetnek. :)
Fordítva igen, ha be van jegyezve a jogosítványba, hogy szemüveges vagy, de az nincs rajtad amikor igazoltatnak.

Én simán minden kötelezőt elolvasok az orvosi vizsgálatnál, de mivel elég sokat vezetek éjszaka és érzem, hogy fárad a szemem ezért a szemorvosom felírt egy fél dioptriás szemüveget. Éjszakai vezetésnél mindig rajtam van, vagy máskor is ha úgy érzem, hogy fáradna a szemem. Már 7-8 éve így van. Jó párszor igazoltattak már így szemüvegben vezetve, de még soha sem kérdezték,hogy mit keres rajtam. A jogosítvány hosszabbításnál is azt mondta az orvos, hogy amíg elolvasom a kötelezőt addig nem fogja beírni, hogy szemüveg kéne függetlenül attól, hogy én hordok-e.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13980) kiszi07 válasza updog (#13978) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én is elolvastam a kötelezőt, b -1, j -1.25. Én teljesen jól látok messzire csak a biztonság kedvéért saját önszántamból csináltattam szemüveget, ha nincs a jogsin, hogy szemüveges vagyok, akkor nem szólhatnak bele.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13981) updog válasza kiszi07 (#13980) üzenetére


updog
senior tag

Hát nem tudom, én -1 / -0.75-tel sem érzem úgy, hogy biztonságosan tudnék vezetni szemüveg nélkül.

Azt hiszem nem én foglak meggyőzni, de gondolj bele, mennyire veszélyes lehet, ha mondjuk mész városban 70-nel, és elkezdesz fókuszálni/hunyorogni mondjuk egy táblára, vagy bárhova amit nem látsz élesen, kvázi megszüntetve a perifériás (meg szinte minden másfajta) érzékelést.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13982) pvt.peter válasza sityupityu (#13979) üzenetére


pvt.peter
őstag

Én úgy tudom, hogyha elmész orvoshoz, ahol az kerül megállapításra, hogy szemüveg kell, akkor ezt az infót az orvos is megküldi a szükséges hatóság(ok)nak.

Innentől kezdve miért is lenne hülyeség az amit írtam?

Ha te egy olyan jogosítvánnyal vezetsz ahol ez az infó még nincs feltüntetve, és netalántán az intézkedő rendőr leellenőrzi a központ segítségével, hogy milyen adatok vannak a jelenlegi jogsidon azzal összehasonlítva, hogy milyen adatoknak kellene rajtuk lenniük, akkor szintén bibis a helyzet, nem?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13983) sityupityu válasza pvt.peter (#13982) üzenetére


sityupityu
veterán

Mit kérdez le a rendőr?
Mit nem értesz azon, hogy az orvosi alkalmassági vizsgálat szerint nem kell szemüveg!!!? Sokan hordanak 0,25 illetve 0,5 dioptriás szemüveget (nem egész nap) mert nem 100%-os a távolbalátásuk hanem csak 95. Viszont a szükséges kötelezőt szemüveg nélkül is látják az orvosi alkalmassági vizsgálaton ezek az emberek, ezért nem az kerül be a jogosítványba, hogy szemüvegesek. Akkor miért nem a valóság szerepel a jogosítványban te szerinted? Milyen más adatokat tudnának lekérni a rendőrök a központból? Mit ebben az érthetetlen? :) Könyörgöm, ne beszéljünk/állítsunk már hülyeségeket.

Ráadásul én nem is a körzeti orvosomhoz járok, hanem ötévente kell munkaalkalmassági orvosi vizsgálatra járnom a hivatásos jogosítványom miatt. Pluszba még a munkahelyemen évente van ettől független orvosi vizsgálat is a kockázat miatt, mivel a közlekedés szempontjából kiemelten veszélyes a járművet vezetek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13984) pvt.peter válasza sityupityu (#13983) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ok, jogos, vmiért azt hittem, hogy orvosi alkalmasságin lett megállapítva az, hogy kell szemüveg neki.

Ha viszont az a helyzet állna fent, hogy az orvosi vizsgálaton megállapításra kerül, hogy kell neki szemüveg, és a jogsijában nincs benne ez az infó, és lekérdezi a rendőr, akkor mégiscsak szívás van.
Ergo, nem kérvényezte a jogosítványának a módosítását.

Mellesleg -1, illetve -1.25 -ös dioptriával eléggé nehézkesen lehet látni a legalját a betűoszlopnak (legalábbis nekem azt is elkellett olvasni).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13985) kiszi07 válasza updog (#13981) üzenetére


kiszi07
senior tag

Pont ezért kérdeztem rá. Beszéltem az oktatómmal, azt mondta h mivel az alkalmassági sikerült, így nem fogják ráírni. Majd a következőn 10 év múlva kell szólnom, addig nem kötelező a szemüveg. (ekkora pedig már megműtettem a szemem.)
pvt.peter hunyorogva láttam, az orvos azt mondta, hogy majd vizsgáltassam meg, ha úgy érzem

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13986) sityupityu válasza pvt.peter (#13984) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ha viszont az a helyzet állna fent, hogy az orvosi vizsgálaton megállapításra kerül, hogy kell neki szemüveg, és a jogsijában nincs benne ez az infó, és lekérdezi a rendőr, akkor mégiscsak szívás van."

Itt pontosan most mire gondolsz? Az orvosi alkalmassági vizsgálatra? Mert azt te nem tudod manipulálni, hogy más kerüljön bele, hiszen az okmányiroda aszerint intézi a jogosítványod ami az orvosi alkalmassági papíron szerepel.

Ha meg esetleg arra gondolsz, hogy ha az orvosi alkalmassági vizsgálat után 1-2 év múlva te privát elmész szemorvoshoz ahol kiderül, hogy romlott a szemed akkor a jogszabály valószínűleg úgy szól, hogy köteles lennél a két alkalmassági vizsgálat közötti időben is beírattatni (új jogsi) a jogosítványba, még ha az nem is járt le. :K
Viszont az is igaz, hogy ilyen adatbázis nem áll a helyszínelő rendőr rendelkezésére, ennyi erővel a fogászati kartonod adatait is tudnák, vagy hogy mire vagy allergiás. :)

Ennyire ne menjünk bele. :)
Az amiről beszéltünk-beszéltem azt te félreértetted.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13987) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Itt miért nem szabályos az A jelű jármű közlekedése?

(#13988) lilith_


lilith_
újonc

20. óra, ma voltam kint először igazi autók között parkolni, eddig csak a rutinpályán gyakoroltunk. Ennyire béna vagyok, hogy csak most mert kivinni? Ti hanyadik órától gyakoroltatok így?

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13989) sityupityu válasza rumos XIII (#13987) üzenetére


sityupityu
veterán

Azért nem szabályos, mert a képen párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest látható és a forgalmi sávok azonos irányon belül el vannak választva egymástól útburkolati jellel (szaggatott vonal), ezért nem vehető igénybe a villamospálya. Ha nem lennének jelölve útburkolati jellel akkor rendben lenne, de akkor is csak a képen látható módon, a hozzánk közelebb eső, azonos irányú villamos pálya. Az ellentétes oldal használata már minden esetben helytelen lenne.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13990) Gyula84 válasza lilith_ (#13988) üzenetére


Gyula84
veterán

Nálam fél 1 óra gyakorlással kezdtem, majd kivitt a forgalomba hát lestem, de azt mondta ő így csinálja, nem éreztem valami magabiztosnak magam. Ezzel meg ne foglalkozz mennyi alatt lesz meg persze tudom pénz, de senki sem egyforma :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13991) lilith_ válasza Gyula84 (#13990) üzenetére


lilith_
újonc

A forgalomban én is az első óra óta kint vagyok, parás igen :) A parkolás rész volt eddig csak a rutinpályán, 2 autónyi helyre már bárhogy beállok :)

Az életben semmi sem megy könnyen. Akkor miért hiszed, hogy egy idézet bármit is megkönnyít?

(#13992) Gyula84 válasza lilith_ (#13991) üzenetére


Gyula84
veterán

félreolvastam amit írtál :W bocs, kb 20. körül voltam én is rutinpályán 1órát kb azt azóta se persze addig parkoltam forgalom közben nem is értettem

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13993) rumos XIII válasza sityupityu (#13989) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Köszönöm! :R

(#13994) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Nővérem nyáron szerezte meg a jogsit, ma volt itt, leültettem az én kresztesztem elé. Mondta, hogy RIP, köze nincs hozzá, mint ami vizsgán van. :DDD Tetszik eddig ez az autósiskola..

(#13995) kicsako


kicsako
őstag

Elso oran forgalomba vitt az oktato :DDD ekkor meg csak kormanyoznom kellett.
2. Oran kivitt valami kertvarosi kihalt reszre ahol kuplungot gyakoroltatta elindulas 2-3asba valtas.
3. Ora ota en csinalok mindent (neha belenyul ha balf*sz vagyok) autopalyan meg varosba cikazunk mikor merre van dolga :))
13oranal tartok, vegig forgalomban. Parkolas ilyesmi nem volt meg.
(Webjogsi bp.)

[ Szerkesztve ]

(#13996) pvt.peter válasza kicsako (#13995) üzenetére


pvt.peter
őstag

Melyik oktatónál vagy?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13997) kicsako válasza pvt.peter (#13996) üzenetére


kicsako
őstag

Ment pu

(#13998) Soja


Soja
aktív tag

Tudja-e valaki, mekkora jutalom jár menetiránnyal szemben történő parkolásért? :((
Párhuzamos parkolás, felfestett parkoló az út szélén, csak nem menetirány szerint álltam meg...
Feljelentés érkezett a rendőrségtől.

Köszi

(#13999) updog válasza Soja (#13998) üzenetére


updog
senior tag

(write-only-ban voltam, sorry :) )

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14000) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Elsősegély vizsgát kellene tennem szerdán de nem nagyon találom, hogy melyik az aktuális tételsor illetve, hogy most újraélesztésnél kell-e lélegeztetés vagy csak kompresszió kell?
Valaki aki mostanság volt vizsgázni ki tudna segíteni?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.