Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) freeknight válasza lacykaa20 (#13100) üzenetére


freeknight
őstag

Uhh, hát akkor nincs más hátra mint előre :D
Sok sikert!

(#13102) lacykaa20 válasza freeknight (#13101) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

Köszönöm :R

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13103) VegyesTamás válasza jerry311 (#13095) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát a gyorsjogsi pont erre van, mert külföldön élő embereknek nincs ideje annyira, meg lehet velük beszélni. Az a srác aki egy EÜ-s oktatáson volt velem, ő C-t csinált így.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13104) atila4 válasza jerry311 (#13095) üzenetére


atila4
senior tag

Igen gyors jogsi. Igaz drágább egy óra, de nekem muszáj így csinálnom. :)

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13105) VegyesTamás válasza atila4 (#13104) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én mondjuk 128k ért csináltam mindent..

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13106) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Autóklub saját képzésével? Néhány saroknyira lakom az újpesti központtól, munkahelyem meg még közelebb van Városkapu közelében, így adná magát, hogy hozzájuk mennék. Nem vagyok annyira fiatal mint a többség (26 momentán), pár éve egyszer már majdnem nekiláttam a képzésnek, de látom azóta eléggé a feje tetejére állt az egész folyamat.

Engem is olyan kérdések foglalkoztatnak, mint mindenkit:

1.) Az Autóklubnál is rengeteget kell várni a levezethető órák/kilométerek megszerzésére?

2.) Mennyire korrektek? Ismerősök több iskolát is lefikáztak bunkó oktatók miatt, de Autóklubot megjárt ismerősöm nincs, keresőt használva a topikban nem igazán volt szó eddig róluk.

3.) Mennyire jellemző még az, hogy kis cuki borítékok is kellenek a gyors levizsgázáshoz (forgalom)? Most itt nem az Autóklubra célzok, hanem általában. Nincs olyan fővárosi ismerősöm aki ezt megúszta volna, míg vidéki kollégák nem is találkoztak ezzel.

4.) Mennyire reális, hogy magasabb óradíjért (2600 Ft helyett 3000 Ft) a villám oktatást választva (hétfőtől-péntekig minden nap gyakorlat) egy hónap alatt letudjam a vezetést? Napi két órát vezetve lehetségesnek tűnik (az más kérdés, hogy vizsgára mikor bocsátanak).

Köszi minden tippet! :)

(#13107) Mela Kehes válasza Stauffenberg (#13106) üzenetére


Mela Kehes
addikt

3. Én nem találkoztam ilyennel, nem is hallottam róla.

4. Vannak autósiskolák, ahol magasabb óradíj ellenében többet mennek veled. Ezt meg kell kérdezni, hogy náluk ez megoldható-e.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13108) Stauffenberg válasza Mela Kehes (#13107) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

3.) Én meg olyannal nem nagyon találkozok, aki nem találkozott még vele. :D

4.) Megkérdeztem, annyira leterheltek, hogy a villámjogsit el lehet felejteni nagyjából. Ha be tudom vállalni a reggeli vezetést, akkor talán a heti 3 x 2 óra összejöhet (gyorsítottban, több pénzért).

Azt mondták, hogy az én tervem, mi szerint 3 hónap alatt le akarom tudni az egészet, eléggé lehetetlen a várakozási idők miatt. Örülhetek ha fél év alatt meglesz.

Nagyjából emiatt a szarakodás miatt hagytam a francba pár éve, mert sem a munkámhoz, sem úgy egyébként nem létszükséglet az autó és a képzés miatt a munkából is vagy előbb kellene eljönnöm vagy később bemennem.

Vagy keressek inkább vidéki iskolát? Dunakeszi mondjuk relatíve közel van.

(#13109) freeknight válasza Stauffenberg (#13108) üzenetére


freeknight
őstag

Szia!
Egyáltalán nem vagy még öreg a jogsihoz, én is most csináltam, pont 26 évesen, éppen ma jött meg a plasztik :)

A 3 hónap még éppen lehetséges lehet, ha juttatsz még egy kis áfamentes "ösztönzést" az oktatónak, de még akkor se biztos, hogy be tud szorítani mindig, sajnos az 5-6 hónap reálisabb :( . Nagyon komoly feltételei vannak a szakoktató engedélynek (legalább 2 éve meglévő A-B-C jogsik, ebből az A az, ami kevés embernek van meg), és sajnos baromi drága is a képzésük. Ezzel szemben áll az alacsony fizetés, úgyhogy nem nagyon éri meg oktatónak menni, országosan rekordalacsony a számuk. Ez van, ezzel nem tudsz mit csinálni.

Nekem Miskolcon áprilistól november 24.-ig tartott a képzés, ez 8 hónap, és ráadásul úgy, hogy minden vizsga meglett első nekifutásra. Annyi, hogy meló miatt én se értem rá egy csomószor, úgyhogy nehezen tudtunk egyeztetni az oktatóval.

Fizetni nálunk nagyon nem szokás a vizsgán, pedig gondolkodtam rajta erősen (szeptembertől előléptetés miatt járt volna a céges autó, úgyhogy be akartam magam biztosítani, hogy még idén meglegyen :D ), de az oktatóm végül lebeszélt róla: Miskolcon pár éve sokan buktak be borítékkal, azóta kényesen ügyelnek arra, hogy ne legyen ilyesmi, de végül szerencsére nem is volt rá szükség, anélkül is meglett elsőre.

Autósiskola választásnál pedig elsősorban azt javaslom, hogy az oktató személye legyen a meghatározó: az idegbetegeket, vénembereket messziről kerüld, de a legjobb, ha ismerős ajánl valakit, akivel már személyesen volt tapasztalata.

Sok sikert! :)

(#13110) Stauffenberg válasza freeknight (#13109) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Múltkor egy ismerősömet kísértem a beiratkozásra, aki szintén 26 éves. Egy kicsit elvesztünk azok között, akiknek még szülői aláírás kell a beiratkozáshoz... :D

Persze ez lényegtelen. Van olyan ismerősöm aki 40 évesen állt neki. Én azért nem nyújtanám addig. :)

(#13111) lacykaa20


lacykaa20
csendes tag

És sikerült a forgalmi vizsgám :)) :DD

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13112) Mela Kehes válasza lacykaa20 (#13111) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Grat :C :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13113) lacykaa20 válasza Mela Kehes (#13112) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

Köszi :R

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13114) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Jöttem megint. Itt a Trabant mögé kell érkeznem, ha erre az útra kanyarodok rá?

Utána meg az első kereszteződésben vissza kell sorolnom jobb szélre?

Köszi!

(#13115) Mela Kehes válasza Balázs1621 (#13114) üzenetére


Mela Kehes
addikt

A trabant mellé érkezel és ha továbbra is egyenesen haladsz - mivel ott is parkolnak a jobb szélen - így szerintem nem kell kihúzódnod.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13116) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Na nekem is sikerült a forgalmi vizsga! :)) :C

(#13117) mottt


mottt
csendes tag

Sziasztok sziasztok!

Sajnos csak a vizsgáim után találtam a fórumra. Akik most jelentkeznek B kategóriás tanfolyamra, vagy most fognak vizsgázni azok kedvéért leírom mi mennyi időbe telt nálam (vidéki 20ezres kisváros autósiskolája).

Szeptember közepén kezdődött az elméleti tanfolyam, heti 2 alkalom, (összesen 7 alkalom), mindegyik alkalommal 4 óra egyben tartva. Mikor vége lett az elméleti tanfolyamnak 10 napra rá elméleti vizsga. A sikeres elméleti vizsga után eltelt kb. egy hét, amíg a kartont az oktatónak kiállították. Szóval október legvégén kezdtem vezetni. Heti átlag 5 nap voltam vezetni 2-2 órákat. December legelejére volt forgalmi vizsga időpontom (a reggeli csúcsforgalomban :) ), előtte összesen 47 órát vezettem (kb 1000km). Sikeres forgalmi vizsga után 3 munkanappal vizsgaigazolás, majd okmányiroda. A jogsit pedig ezután 8 nap múlva hozta a postás, majdnem 3 hónappal azután hogy beültem az első kresz órára!

Hozzá kell tennem, hogy nagy szerencsém volt hogy sikerült minden elsőre, és mert volt éppen szabad oktató aki ennyire rugalmasan ráért (nem én választottam az oktatót, hanem akinek a legkevesebb tanulója volt éppen, ahhoz mentem).

Remélem a "frissjogsisok" megosztják első 1000-10000 kilométereik tapasztalatát a fórumon.
Mindenkinek balesetmentes vezetést!

(#13118) Mela Kehes válasza mottt (#13117) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Azért a heti átlag 5 nap vezetés az elég komoly. Egyszer, max. kétszer szoktak menni vezetni egy héten.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13119) Earl_Muttley válasza Mela Kehes (#13118) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nálam most a heti 1x2 órára sikerült beállnia, de már bejelentette, hogy a 2 ünnep közt ő nem akar dolgozni... :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13120) VegyesTamás válasza jerry311 (#13055) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

tessék, it van ez is...szimulátorból életemben először hegesztett difis driftautóba...feketében én vezetek. ;)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13121) jerry311 válasza VegyesTamás (#13120) üzenetére


jerry311
nagyúr

Még mindig itt tartasz?

(#13122) asci válasza VegyesTamás (#13120) üzenetére


asci
tag

Milyen szimulátorokon gyakoroltál?

(#13123) VegyesTamás válasza asci (#13122) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

korábban Live for Speed, mostanában már Asetto Corsa, ami sokkal jobb :)

jerry311: látom még mindig nem sikerült elismerni ;) és nem engem hanem magát a szimeket, csak mert neked nem jött, be vagy nem is próbáltad...

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13124) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok!

Beiratkoztam B kategóriás jogosítványra munka mellett, az oktatás gyorstalpaló volt, ami miatt nem is bosszankodom, mert örültem, hogy egyáltalán el tudtam menni.

Az első vizsgámra nem készültem meg is buktam mint annak a rendje, a másodikra viszont már készültem, az itthonra letölthető Kresz Teszt 2012-őt általában 10 ből 8 tesztlapot sikeresen kitöltök, viszont elhasaltam ma is....

A problémám az lenne, hogy most akkor lehet ugyanazokat a kérdéseket gyakorolni amit a vizsgán is kértek vagy erre nincs lehetőség ?

A második bukásom 63-pontos lett ahol az egyik 3 pontosat benéztem, ha azt nem néztem volna be akkor most nem vergődnék itt...

Üdv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13125) jerry311 válasza Jojo5 (#13124) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet.
[link]

(#13126) Balázs1621 válasza Jojo5 (#13124) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Szakoe-t nyomasd ezerrel! Én csak olyan kérdéseket kaptam, amiket ott! De ha megtanulod a kreszt, akkor semmi meglepetés nem érhet vizsgán.

(#13127) jerry311 válasza Balázs1621 (#13126) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na igen, a kérdésekből több ezernyi van jelenleg, úgyhogy begyakorolni nem lehet minden választ. Viszont gyakorlással közelebb lehet kerülni a vizsga nyelvezetéhez, illetve a kérdéseket írók gondolkodásához, ami KRESZ tudással ötvözve már sikeres elméleti vizsgát jelent.

(#13128) Jojo5


Jojo5
őstag

Balázs1621: A szakoe-s tesztek nekem legalábbis nem tűnnek túl változatosnak mindig 90-97% között végzek általában.

jerry311: köszönöm a linket, de azt írták is, hogy az ingyenes részben korlátozzák a kérdések számát... :((

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13129) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Üdv!

Így a 40.óra körül megromlott a viszonyom az oktatómmal, türelmetlen, feszélyez, stb.

Mit tegyek? Nyeljek, hogy minél hamarabb vizsgához jussak, vagy váltsak?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13130) mexicanraven válasza Earl_Muttley (#13129) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mondd el neki ezt a problémádat, ilyenkor már necesebb váltani, mert ugye átmenni máshoz vizsgázni, ahhoz illene plusz órákat venni.
Az a baj, hogy elvégre nem ezért fizettél...
Maga a vezetés hogy megy?

when the sun shines, we'll shine together

(#13131) jerry311 válasza Earl_Muttley (#13129) üzenetére


jerry311
nagyúr

40. óra körül már a vizsgán kellene gondolkodni, na de ez mindegy most.
Első körben megpróbálhatod, hogy tudtára adod ez így neked nem teremt kellemes környezetet a tanuláshoz. Tehát legyen szíves türelmesen hozzáállni a dolgokhoz, azért fizetsz neki, hogy tanítson, nem azért hogy lebasszon. A legtöbb diák, sokkal könnyebben tanul, ha a jól sikerült dolgokért dicséretet kap, a nem jó dolgoknál pedig lebaszás helyett elmagyarázzák neki, hogy mit kellett volna csinálni, illetve legközelebb mit csináljon.
Ha nem változtat 2-3 óra alatt sem, akkor keress másik oktatót (ebben a 2-3 órában már simán kifizethettél 10k HUF-ot, csak hogy szarul érezd magad). Első körben iskolán belül, mert az egyszerűbb, utána meg másik iskolában is akár.

(#13132) mexicanraven válasza jerry311 (#13131) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Azzal, hogy a vizsgán kattog, csak jobban elbassza a dolgokat...
Én is kattogtam, vizsga előtt olyan szarul ment olykor a vezetés, hogy tán' a tizenötödik órán jobban mentm, mint a negyvenediknél.
Csakis nyugodtan, odafigyelve.

when the sun shines, we'll shine together

(#13133) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Esetleg Budapesten tudtok ajánlani iskolát "B" kategóriás jogosítványhoz, ahol korrektek és viszonylag "rövid" idő alatt le lehet tenni?
köszi a válaszokat

(#13134) Jojo5


Jojo5
őstag

Mai nappal sikeresen abszolváltam a Kresz vizsgát, 74 ponttal, a következő lépés a forgalom... :R :C

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13135) jerry311 válasza Jojo5 (#13134) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hajrá! :)

(#13136) HoaryFox válasza Jojo5 (#13134) üzenetére


HoaryFox
őstag

Csak ügyesen! Nem köll fosni az autótól! :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13137) xors


xors
senior tag

Nem tudom, hogy volt e már, de barátnőm most tanulja a KRESZ -t és keresgéltem neki segédanyagot. Egy nagyon jó összefoglalást találtam a az elsőbbségadásról: [link]
:C

(#13138) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok.

Az iránt érdeklődnék, hogy valaki fel tudna-e világosítani a következő témáról? :

B+E jogosítványt, ha megszerzem és később pár év múlva esetleg lerakom C-re (teherautóra) a jogosítványt, akkor automatikusan meglesz a C+E is?

Köszi előre is.

(#13139) freeknight válasza Feribacsi555 (#13138) üzenetére


freeknight
őstag

Nem.

Igazából a B+E megszerzése teljesen felesleges, kivéve, ha van egy lakókocsid, vagy munkádból kapcsolatosan kell (pl.: lovakat szeretnél szállítani).

(#13140) Feribacsi555 válasza freeknight (#13139) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Vagy trailert húzni :)

De nem is ez a lényeg, csak egyik ismerősöm, akinek megvan "nagyobb" autókra is a jogosítványa, váltig állította, hogy a b+e-vel konkrétan az E kategóriát szerzem meg, így később ha leteszem a C-t, akkor meglesz a C+E.

Ezt már csak azért is tartottam furcsának, mert ugye B+E nél B kategóriás autóval húzol valamit. (Nálunk egy trailert, rajta egy autóval).

De azért a C+E nél teherautóval kell húzni nehézpótot, azért az meg nem ugyan az.

Köszönöm a választ, amúgy én is ezen a véleményen vagyok, hogy a B+E-vel nem lehet kiváltani később esetleg a C+E-t.

(#13141) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Új autósiskolába iratkoztam át.
Volt már sajnos sikertelen forgalmi vizsgám (több is).

Az új oktatómnak mikor mondtam nem kellene beállítanom a tükröket magamnak? (magas vagyok, az ő beállításaival semmit nem látok szinte egyikben sem).

Azt mondta, hogy nem, mert tükröt nem szabad használni, sehol személygépkocsiban.
Vizsgán bukás....

Szerinte parkolásnál se illetve saroktolatásnál se szabad tükör segítségével csinálni, hanem csakis hátranézéssel. (Indok: ha tükröt nézem elüthetek vkit....)

Ezelőtti oktatómnál nem volt ilyen, sőt minden vezetés úgy kezdődött tükrök, ülés beállítása.
Illetve pl párhuzamos parkolást hátramenetben is tükör segítségével tanította meg, és vizsgán se szólt sose vizsgabiztos ne nézzem tükröt.

Azt tudom, hogy csak a tükör nézése nem jó, hátramenetnél mindenképp kell hátranézni, na de hogy tükröt egyáltalán nem használni.... ez nekem hihetetlen....

Sávváltást is ezelőtt úgy csináltam előbb tükör (tükrök) azután hátrafordulás, de most itt tükör tilos

(#13142) jerry311 válasza kory24 (#13141) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mi az hogy nem használunk tükröket?
Nem szépítek: ez egy fasz, keress másik oktatót. Sürgősen.
Név? Autósiskola? Csak hogy tudjuk kihez NE.

(#13143) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Vizsgán nagyon nézni fogják, hogy használod-e a tükröket és hogy forgatod-e a fejedet. Én 70%-ban néztem hátra 30-ban előre vizsgán, és így is 3 hibapontot kaptam csak a körültekintésre! :D Bár számítani lehetett rá, mert mikor mentünk vizsgázni, az oktatóm mikor meglátta vb-t, csak ennyit mondott: kur..ra forgasd a fejedet! :D

(#13144) HoaryFox válasza kory24 (#13141) üzenetére


HoaryFox
őstag

:Y

AZONNAL keress valaki mást. A tükör pont azért jó, mert kevés fejmozgással is be tudsz nézni mögéd pl. Az ilyen hol szerezte az oktatói engedélyét?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13145) VegyesTamás válasza kory24 (#13141) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ez egy kicsit nyilvánosságra kerülne, szerintem gyalogos oktató sem lehet...ekkora baromságot.... :Y :Y :Y

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13146) jerry311 válasza VegyesTamás (#13145) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kerüljön nyilvánosságra, ide nekünk a nevet. Nehogymá minden hülye taníthasson!

(#13147) xors válasza jerry311 (#13146) üzenetére


xors
senior tag

Lehetne egy ilyen első hsz., feketelista :DD
Amúgy Pesterzsébeten a 27-es számú autósiskoláról van valakinek véleménye? Barátnőm fogja ott kezdeni nemsokára a KRESZ -t, remélem jó lesz :) Ígértek programot meg egy csomó netes segédanyagot is amit emailben küldenek. Kíváncsi leszek :C

(#13148) atila4


atila4
senior tag

Most voltam először vezetni. Az normális ha 1-esbe csak engedem fel a kuplungot és semmi gáz nélkül megy az autó? Így elég laza volt... :D

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13149) freeknight válasza atila4 (#13148) üzenetére


freeknight
őstag

Dízeles kocsinál van ilyen, benzinesnél egy minimális gázadás mindenképp kell.

De valószínűbb, hogy az oktatód rásegített kicsit a pedéljain :DDD

(#13150) jerry311 válasza freeknight (#13149) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, esélyes hogy az oktató segített a jobb oldalról.
De...
Finom kuplung kezeléssel el lehet indulni gázadás nélkül akár kettesben is. Nem lesz sportos indulás, de megoldható.
Ha van motorvezérlő elektronika (márpedig szerintem az olyan öreg oktató autók már kikoptak, amiben ne lenne), akkor az is segít, mert tartani akarja az alapjárati fordulatszámot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.