Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) aaadicsek válasza fausto (#14150) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Azt hiszem összesen lehet 10 hibapontod és egy hibát 3szor követhetsz el, de erre már nem esküszöm meg. :d

(#14152) gergo5991 válasza aaadicsek (#14149) üzenetére


gergo5991
őstag

az mi a faszom hogy: a járdán lévő gyalogosokat az úttestre "csalogjata",a másik: jobbratartás során a parkoló jármúveket "szlalomozva" kerülgeti. Menyjek át a szembejövő sávba és ott padlózzam le azt a hosszt ahol kiállnak a parkoló autók vagy mi a fac?, álló járművek mellett sebességhez mérten túl közel halad el, jó majd akkor megkockáztatom hogy a szembejövő leveri a visszapillantót.. jó lehet nyilván eltulzom a dolgot, meg lehet hogy ez a környezethez képest veszi a rendőr, nem pedig minden esetben.

(#14153) aaadicsek válasza gergo5991 (#14152) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Hát eléggé eltúlzod.
A gyalogoscsalogatást nem tudom értelmesen elmagyarázni :D A lényeg, hogy egyértelműen kell jelezned a szándékodat a gyalogosnak, amikor átengeded. A szlalomozgatás amit én kiflizésnek hívnék inkább, ha mondjuk 2 álló leparkolt autó között van egy pár autónyi távolság, akkor ne húzódj ki közéjük csak mert jobbratartás van. Ez megtévesztheti a mögötted jövőt.
Mínél közelebb mész el egy másik autó mellett, annál lassabban kell ezt tenned, értelemszerű.

A rendőr nem feltétlenül fogja ezeket figyelni, addig a szintig, amíg nem vagy közveszélyes, viszont a vizsgán a vizsgabiztos jelenlétében a világ legkultúráltabb soförjének kell lenned. :DDD A valóság persze sokszor más.

(#14154) gergo5991


gergo5991
őstag

köszi a választ, egy olyan érdekelne, a rendőr vizsgán mennyire fogja hibának számítani ha pld elindulok a piros lámpátol amint zöldet kapok és pont kanyar van és 1esben huzom végig a kanyart? valahogy még nem vettem a bátorságot hogy pont kanyarban 1esből 2esbe váltak és egykézzel kormányozzak, főleg úgy hogy a ahova kanyarodok be full holtpontban, nem tudom most a kocsi kicsi amin tanulok vezezni hyundai i20as vagy csak én vok a béne, de egyszerűen nem látom be bal oldali kanyarokat a váz miatt. Hirtelen most csak egy angol kocsit találtam de ugyan ez csak bal kormányos és bal oldali rész.

(#14155) NeoPampalini válasza gergo5991 (#14154) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nemtom... Rendőr? :) Az én oktatóm 25+ éve oktat, soha nem állította meg rendőr, ha fent volt a T tábla a kocsi tetején (amúgy szép is lenne, egy órából elvinne jó sok időt egy ellenőrzés).

Nyugi, a vizsgabiztos még abba is bele fog kötni, hogy hogyan veszel levegőt. :DDD

(#14156) rumos XIII válasza gergo5991 (#14154) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Romániában tanulsz? Úgytudom, hogy ott van rendőr vizsgán.

(#14157) gergo5991 válasza rumos XIII (#14156) üzenetére


gergo5991
őstag

szlovákiában, vizsgán ott vagy te, az oktató, meg a rendőr veled a kocsiban. MO-n a vizsgabiztos nincs rendőr ruhában? mármint rendes civil vizsgabiztos? nálunk 3 fázisból áll a vizsga.
1. elméleti rész a kresz teszt, 50 pontot kell elérni a maximális 55ből.
2. rész forgalomban vezetés 20-25 percig a rendőrrel vagy vizsgabiztos akárki is legyen az. (legtöbb ember elmondása alapján a 20 perc igazából 5 percet takar, volt olyan akinek el kellet vinni a rendőrt a boltba, volt aki egy utcányit ment csak pff)
3. rész - parkolóban bólyák között szlalom, tolatva beállni a bolyából kilakaított "garázsba" vízszintesen, onnan kijönni majd a beállni az alatta lévő "garázsba" vízszintesen, majd visszatolatni a kezdő helyre. Könnyítés képp a bólyákok van még egy méteres zászló is hogy jobban lássad

[ Szerkesztve ]

(#14158) aaadicsek válasza gergo5991 (#14157) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Na ez érdekes, nàlunk egy civilruhás vizsgabiztos van az oktatón és a vizsgázón kívül az autóban. KRESZ vizsgánk meg forgalmi vizsgánk van, rutin (bójás, gyakorlópályás) vizsgánk már nincsen.

A kanyarban váltást érdemes gyakorolni, de belejön az ember.

(#14159) HoaryFox válasza gergo5991 (#14154) üzenetére


HoaryFox
őstag

Két lehetséges mód:

1. 1-esben szépen megtartod a fordulatszámot, kanyarodsz, majd mehet a kettes.
2. Elindulsz egyben, majd gyorsan váltasz kettesbe és utána kanyarodsz (ha van elég távolság a lámpa és a kereszteződés között)

De nyugodtan kérdezz rá ilyenekre az oktatótól, hogy szerinte hogy "helyesebb".

Az A oszlopnál (amit bejelöltél) pedig előre- vagy hátra hajolással kell kinézni. Mondjuk ez az autó ilyen szempontból rosszabb, hogy ilyen vastag. Én autóm így néz ki, de sosem akadályozott még a kilátásban.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14160) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

ITT és ITT mennyire szabályos a parkolás? Állandóan állnak személyautók. Az első linken épp nem áll, de ne tévesszen meg senkit, mindig állnak 3-4en.

(#14161) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Ha minden igaz, akkor jövőhéten lesz a forgalmi vizsgám.
Vmi hasznos jó tanács? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14162) SUPREME7 válasza pvt.peter (#14161) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ne ölj meg senkit :D Sebesség betartás, gyalogos átkelőnél figyelés, irányjelzések, jobbkezes utcák, egyirányú utcából balról kanyarodás, stop tábla, ha ezek jól mennek nagy baj nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#14163) pvt.peter válasza SUPREME7 (#14162) üzenetére


pvt.peter
őstag

Az a baj, hogy néha eléggé rátudok parázni a vezetésre, hozzáteszem, hogy nincs túl sok okom erre :D

Néha az index elszokott maradni, de ne gondolj nagyon kirívó esetre

Ilyen szokott lenni, hogyha jobb oldalon elfogynak a parkoló autók, akkor egy kicsit beljebb megyek index nélkül :B tudom jelezni kellene ... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14164) gergo5991


gergo5991
őstag

link
ha folytatom a főúton tovább, akkor ki kell tenni ballra az irányjelzőt? az oktató lecseszett mert nem tettem ki ballra, mondván aki szemből jön honnan fogja tudni hogy a főúton megyek tovább vagy lekanyarodok jobbra, és akkor hogy összekoccanhatunk. Logikusan gondolkodva ha nem teszem ki az irányjelzőt egyértelmű hogy folytatom tovább a főúton, de ahogy elnézem a szembeni mellékúton még egy elsőbségadási tábla sincs kitéve

(#14165) fausto válasza gergo5991 (#14164) üzenetére


fausto
addikt

Tudtommal nem kell. A szembe lévő út nem egyirányú? Mert akkor onnan nem jönnek a fűút felé, ergó nem kell tábla.

(#14166) gergo5991 válasza fausto (#14165) üzenetére


gergo5991
őstag

nem egyirányu, viszont a bal oldali mellékútra tilos a behajtás ha ez számít bármit is.

(#14167) SUPREME7 válasza gergo5991 (#14166) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pedig bal oldalon parkoló autókból erősen egyirányú gyanús. És elég csúnya lenne ha onnan jön valaki szembe, és tábla nélkül becsapódik egy főútra. Egyébként az eredeti kérdésre a válasz szerintem, hogy alapvetően nem kell irányjelzést adni, de pl nekem is azt mondta az oktató, hogy jelezzek, a többlet tájékoztatás nem baj.

(#14168) gergo5991 válasza SUPREME7 (#14167) üzenetére


gergo5991
őstag

egy fa mögött megtaláltam az eldugott táblát, tessék, aki jön ki azért megnézném hogy hogy tud kimenni úgy hogy belássa jobbról a forgalmat, mivel mivel a tábla után már rögtön a szembejövő sáv van, gondolom megvárja amig szemből nem jön semmi, kimerészkedik a főűtra hogy belássa a forgalmat jobbról majd kijön ha szabad az út, de így meg akadályozza a főút forgalmát ha esetleg nem tud elmenni és szemből ujra jönnek ótók.

ez is egy érdekes kereszteződés, legutóbb itt álltam vagy 15 percig az oktatóval ameddigre szabad lett az út, mert ugyebár minden irányból elsőbbséget kell adni

Nálatok vannak az utolsó linkhez hasonló kereszteződések?

[ Szerkesztve ]

(#14169) SUPREME7 válasza gergo5991 (#14168) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jahogy Szlovákia. Akkor csak szimplán szabálytalanul (legalábbis nálunk kétirányú utcában a menetirány szerinti bal oldalon tilos parkolni) parkolnak az autók ami eléggé megtévesztő.

Az oktatód nyilván óvatosabb, mint amilyen te leszel a hétköznapokban, egy ilyen kereszteződésből is ki lehet jutni hamar ha elég pofátlan vagy. Nálunk is vannak durvák:

Pl itt kanyarodj balra, még úgy is necces, hogy van becsatlakozó sáv:
https://goo.gl/maps/iqsisL3eK6o

Nagyobb forgalomnál amikor folyamatosan jönnek balról, és sokan kanyarodnak jobb kéz felől balra, akkor ez is jópár perces kereszteződés, ráadásul 70-es tábla van, tehát ha jönnek balról vagy 80-nal sokan akkor necces kimerészkedni.

[ Szerkesztve ]

(#14170) kiszi07 válasza fausto (#14165) üzenetére


kiszi07
senior tag

A kresz szerint köteles vagy megkezdés előtt jelezni az irányváltoztatás szándékát!
PS: ajánlom tanulmányozni a kreszt

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14171) pvt.peter válasza kiszi07 (#14170) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ez így igaz.

De mivel a főúton halad tovább emiatt nem kötelező jelezni, hogy balra fordul.
Persze ahogy előttem írta SUPREME7 kolléga, nem hátrány a többlet tájékoztatás.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14172) pvt.peter válasza gergo5991 (#14168) üzenetére


pvt.peter
őstag

"ez is egy érdekes kereszteződés, legutóbb itt álltam vagy 15 percig az oktatóval ameddigre szabad lett az út, mert ugyebár minden irányból elsőbbséget kell adni"

Minden irányból sztem nem kell.
Csak balról a főútra (tovább)kanyarodó járműnek, illetve a jobbkéz szabály miatt jobbról érkező járműnek.
A szemben levő busznak nem kötelező elsőbbséget adnod amennyiben a hozzád képest jobbra levő útra akar kanyarodni.

Javítson ki vki ha tévedek :B

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14173) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Itt kinek van elsőbbsége? Oktatóm szerint nem nekem, furcsa számomra.

(#14174) SUPREME7 válasza rumos XIII (#14173) üzenetére


SUPREME7
őstag

Zavaró a kereszteződés "elrendezése", de tulajdonképpen ugyanaz a szitu mint egy normál egyenrangú kereszteződésnél, a jobbra kanyarodónak elsőbbsége van a balra kanyarodóval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#14175) kiszi07 válasza rumos XIII (#14173) üzenetére


kiszi07
senior tag

Sima jobbkéz-szabály.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14176) SUPREME7 válasza kiszi07 (#14175) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hol van itt jobbkéz szabály? :D Az az egyenrangú kereszteződésnél a jobb kéz felől érkezőnek elsőbbség. Ez kanyarodási szabály.

(#14177) rumos XIII válasza SUPREME7 (#14174) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Köxike! :R

Oldaltávolságra valami protipp?

(#14178) pvt.peter válasza SUPREME7 (#14176) üzenetére


pvt.peter
őstag

am. egy picit tényleg zavaró ez a kereszteződés

de itt is tlképpen azt a szabályt kell alkalmazni, hogy mindig a kiseb ívben kanyarodónak van elsőbbsége (nem? :D)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14179) Telda


Telda
addikt

Hali!
Ha én egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei autós-motoros iskolába szeretnék járni.
Akkor annál megyei közlekedési felügyeletnél kell vizsgáznom, ahova az iskola tartozik, vagy másik megyei felügyeletnél is vizsgázhatok kreszből? A konkrét eset az lenne, hogy Jászberényben szeretnék motoros vizsgát tenni, alapesetben Szolnokon kellene kreszből vizsgáznom. Viszont Eger számomra jóval közelebb is járhatóbb is lenne, mint Szolnok. Csak ugye Eger az Heves megye.

(#14180) tranceplanet válasza Telda (#14179) üzenetére


tranceplanet
addikt

B kategóriánál én Veszprém megyei vagyok és mindent Fejér megyében csináltam. Az autós suli asszisztense azt mondta, Pestről többen jártak le ide, mert fent két hónapba tellt, mire autóra kerülhetett az illető. Gondolom a többi kategóriánál is bármely megyében járhatsz tanfolyamra. A jogsidat majd a saját okmányirodádban fogod megkapni.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14181) pvt.peter válasza aaadicsek (#14149) üzenetére


pvt.peter
őstag

Am. ez már annyira nem up-to-date.

Betudja vki linkelni a legfrissebb vizsgaminősítő lapot?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14182) SUPREME7 válasza pvt.peter (#14181) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#14183) pvt.peter válasza SUPREME7 (#14182) üzenetére


pvt.peter
őstag

Közben megtaláltam.

Itt a legfrissebb forgalmi vizsga minősítő lap, amit 2017.01.01 -től használnak B kategóriás forgalmi vizsgán:

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14184) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Vizsgán ha állóhelyzetben kezdjük el tekerni a kormányt kanyarodás előtt, majd rögtön el is indulunk az mennyire okés?

Csak azért kérdezem mert nézegetek youtube -on videókat és ennél az első komment pont azt írja, hogy álló helyzetben tilos tekerni a kormányt -> vizsgán bukta. Nálam eddig sosem szólt az oktató érte...

Bár mondjuk eléggé megkérdőjelezhető a videó hasznossága, pl. tolatásnál nem fordul hátra a kis csaj és nem is szól érte az oktató.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14185) aaadicsek válasza pvt.peter (#14184) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Szerintem nem volt ezzel baj. Tolatás megkezdése előtt hátratekint, aztán sasol mindenhova, oldaltükrök + hátra. Helyben kormányforgatás az nem tiltott dolog, de gömbfejeknek, meg a gumiköpenynek nem tesz jót (ezek kopó alkatrészek, normális hogy használódnak...), ezért szoktak sipítozni miatta, ahogy nekem is sipítoztak. Egy szervótlan autóban, azért mindenképp kellemesebb menetközben tekergetni, kevesebbet kell bírkózni, hasznos technika. Ha beletanul az ember, akkor magától jön. De ugye vannak helyzetek, amikor csak helyben tudsz kormányozni, akkor ez van :D Nem hagyhatod ott az autót, mert belédverték, hogy állva nem :DDD kormányozhatsz. A videóban a javítás közben a hátragurulás után úgy lett volna elegáns, hogy még a visszagurulás utolsó centijein szedi vissza középre, de nem volt vészes.

(#14186) pvt.peter válasza aaadicsek (#14185) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem.

Hát én mindig kaptam azért, hogyha hátratolatásnál nem folyamatosan hátrafelé néztem.
Közben persze tekintgetni kell oldalra is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14187) aaadicsek válasza pvt.peter (#14186) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

A vezényszó nálam a baba volt. Amint beraktam hátramenetbe, mindig megkellett néznem van-e a mögöttem babakocsi :D. Valamelyik előző delikvens úgy bukott meg, hogy tolatásnál nem vett észre egy babakocsit, aztán azóta ez a módszer az oktatómnál. Úgyzajlott, hogy baba!, tükrök, előre, baba! ide-oda :D Ilyen 2/3részben hátratekintgetés az összes többi magam körül.

(#14188) GarakXY


GarakXY
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten csütörtökön délután (07.27.) mentem be okmányiroda megigényelni a jogsimat. Online lekérdezés alapján jelenleg (08.01.) kiállítása jelenleg folyamatban van. Szerintetek meg kapom még a héten?

(#14189) NeoPampalini válasza GarakXY (#14188) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Esélyes, nekem is kb. másfél hétbe került, mire postázták (nem okmányirodába kértem az átvételt).

(#14190) gergo5991


gergo5991
őstag

Érdekelne, miután megkaptátok a jogosítványt, rá hány napra vezettetek újból? Egyedül, esetleg tapasztaltabb sofőrrel mentetek ki a forgalomba, esetleg haver kocsijával 1-2 kört mentetek? Nálunk akik falun csinálták a jogositványt félnek a városban közlekedni mert hát eléggé nagy város ez meg minden, oktatóval full lazán megy nekem a városi közlekedés, nem hiszem hogy oktató nélkül is másképp menne majd. Érdekelne a ti véleményetek friss jogsival hogyan illeszkedtetek be az utakra :D

[ Szerkesztve ]

(#14191) HoaryFox válasza gergo5991 (#14190) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem volt 3 hónap kihagyás, de utána megvettem az első kocsimat és teljesen önállóan elkezdtem közlekedni :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14192) gergo5991 válasza HoaryFox (#14191) üzenetére


gergo5991
őstag

benzinest vagy dizelest vettél? picit félek hogy ha dizelesen tanulok oktatóval hogyan fogok átállni benzinesre, van hogy picit félek elidulni nem hogy pont egy kanyarban lefulladok vagy valami dizelessel is, hát érdekes lessz mert benzines kocsinak van itthon

(#14193) HoaryFox válasza gergo5991 (#14192) üzenetére


HoaryFox
őstag

Dízelen tanultam (H Astra) és egy benzinest vettem (F Astra), hát az első pár méter vicces volt, de 1 perc és megszoktam.

Ilyen szempontból szerintem benzinesen jobb tanulni, mert a dízelt vezetheted úgy, mint a benzinest, de fordítva nem, főleg a kuplungolásra gondolok itt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14194) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de így a forgalmi vizsgához közeledve egyre jobban kezdek beparázni.
A mai nap volt az utolsó vezetés, és vmi borzalmasan ment...
Kb. úgy vezettem mint az első órák valamelyikén amikor már forgalomban voltam.
Példát nem mondok, mert megfogtok kövezni. :D (szó szerint közvetlen életveszély)
Viszont előző órán a legnagyobb hibám az volt, hogy nem jeleztem index -el, hogy 30 cm -t arrébb mentem oldalirányban...

Általános dolog az, hogy a vizsgához közeledve az emberek egyszerűen elb*sszák a vezetést vagy pedig már most kezdjek készülni a rákövetkező vizsgára? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14195) DrDobos válasza pvt.peter (#14194) üzenetére


DrDobos
őstag

En az utolso 9-10 oramon ugy vezettem, hogy mondtam az oktatonak hogy szoljom rogton ha hiba van. Nem volt olyan ora ahol nem 'buktam' volna meg minimum 3szor. Aztan a vizsgan minden lazan ment, egyszeruen ki kell zarni a korulotted levo ket embert, es jo lesz :D mondjuk azert az oktatod utasitasait figyeld :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#14196) SUPREME7 válasza gergo5991 (#14190) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én kb 3 hetet hagytam ki amíg megvettem az autómat, de élből egy 80km pálya + Budapest belvároson át este hoztam haza egyedül, Raikkönen nem izzad annyit futamon mint én akkor 1 óra alatt :DD Egyébként muszáj néha bemerészkedni a nagyobb forgalomba, hogy szokja az ember, én is utálom a belvárost itt pesten, minden tiszteletem annak aki ott vizsgázik :D Több mint fél éve van jogsim, de még mindig nem szívesen megyek be.

[ Szerkesztve ]

(#14197) pvt.peter válasza DrDobos (#14195) üzenetére


pvt.peter
őstag

Holnap kiderül, hogy mennyire sikerült őket kizárni :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14198) DrDobos válasza pvt.peter (#14197) üzenetére


DrDobos
őstag

Sikerülni fog.:) amibe nekem amugy anno belekotottek: parkolas elore, hibatlan. Jovok ki, persze elotte hatranezes, es egy 30 cmt ugy haladtam hatra mar a tolatas vege elott hogy elore neztem nehogy menet kozbe meghuzzam a parkolo autot ahogy hozom ki az orrat. Amikor kialltam, tennem egyesbe de szolt a biztos hogy varjak egy kicsit, on hatra fele haladt megse nezett hatra. Meg egy ilyen, es legkozelebb johet ujra. Na a hasonlo szitukat engedd el mert ha csak ezen gorcsolsz az utana levo elso ot percben tuti rontasz valamit.

Samsung Galaxy A55 5G

(#14199) pvt.peter válasza DrDobos (#14198) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a tippet, sajnos ezernyi dologba bele köthetnek :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14200) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Egy gyors kérdés: ha itt egyenesen megyek tovább, tehát ha nem kanyarodok le jobbra akkor nem kell indexelnem, ugye?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.