Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Gyula84 válasza dirteen28 (#13350) üzenetére


Gyula84
veterán

gratula akkor mehetsz is vissza usankába :D mi mennyi volt? nagyon olcsónak tűnik

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13352) dirteen28 válasza Gyula84 (#13351) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Igen és júliusban neki is vágok párommal a 66-osnak már nem kell sasolni a yardot :D 25000 volt a kresz vizsgadíjjal együtt 90000 volt a vezetés 11000 a forgalmi vizsga díj és 6500 az elsősegély ja meg vettem egy kreszkönyvet 2000 az egész így 134500 :D

(#13353) Gyula84 válasza dirteen28 (#13352) üzenetére


Gyula84
veterán

az szép út lesz :R egyszer talán végig megyek rajta én is :D nem is olyan vészes az a pénz :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13354) SUPREME7 válasza dirteen28 (#13352) üzenetére


SUPREME7
őstag

+7200 orvosi? :) Elsősegély tanfolyam? (vagy az nem kötelező?)
Egyébként grat, hogy minden elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#13355) dirteen28 válasza SUPREME7 (#13354) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Elsősegély tanfolyamra nem mentem mert a párom amerikában mentős így tudtam mindent amit kell. Amúgy ez tényleg nem kötelező. Elolvastam a könyvet a stabil oldal meg az újraélesztés meg ugye ment. A 7200-at nem számoltam igazad van de azt mivel más vizsgálattal együtt csináltam ki is ment a fejemből :D

[ Szerkesztve ]

(#13356) atila4


atila4
senior tag

Na megvan az elsősegély vizsgám is. Jó ha voltam bennt 5 percet.. xD

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13357) nOvOp


nOvOp
senior tag

Az elsősegélyt és az orvosit meddig kell elvégezni? Még KRESZ vizsga előtt?

(#13358) SUPREME7 válasza nOvOp (#13357) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hagyhatod utoljára is az elsősegélyt, de forgalmi vizsga után ki a fene akar azzal szenvedni? Az orvosit a kresz előtt kell,

[ Szerkesztve ]

(#13359) aaadicsek válasza nOvOp (#13357) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Orvosi vizsgálat nélkül azt hiszem nem engednek KRESZvizsgára. Az elsősegélyt viszont a végére is lehet hagyni.

(#13360) nOvOp válasza aaadicsek (#13359) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek.

(#13361) nOvOp válasza atila4 (#13321) üzenetére


nOvOp
senior tag

És ezt hol találom?
Illetve, ha sikeresen elvégeztem az e-learninget, akkor a próbavizsgát akár többször is elvégezhetem, nem befolyásolja a már sikeres próbavizsgát?

(#13362) SUPREME7 válasza nOvOp (#13361) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most tulajdonképpen mit keresel? Bármennyi próbavizsgát csinálhatsz amúgy, a rosszabb eredmény nem írja felül a a az addigi legjobbat.

Ha végeztél az alap képzéssel, akkor megjelenik egy "„B” kategóriás vizsgafelkészítő – Közlekedési alapismeretek " nevű tananyag ami csak tesztekből áll.

Próbavizsga - Az egész kérdésbankból válogat mint az éles vizsgán
Gyakorlás témakörök szerint
Forgalmi szituációs (3pontos) és mozgóképes kérdések

(#13363) nOvOp válasza SUPREME7 (#13362) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ezt nem láttam, köszönöm, így már világos. :)

(#13364) kreszjogsi


kreszjogsi
újonc

Változás 2016.05.23-tól a KRESZ vizsgán! Bővebb infót itt találtok: http://edukresz.hu/mozgokepes-kresz-vizsgakerdesek/

(#13365) Gyula84 válasza kreszjogsi (#13364) üzenetére


Gyula84
veterán

huha kb semmi sem változott :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13366) kiszi07


kiszi07
senior tag

Ti hány órát használtátok a programot ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13367) SUPREME7 válasza kiszi07 (#13366) üzenetére


SUPREME7
őstag

Összesen gyakorlással együtt 23, de még mindig 3 hét mire mehetek vizsgázni, szóval még addig pár óra belemegy...

(#13368) kiszi07 válasza SUPREME7 (#13367) üzenetére


kiszi07
senior tag

Akkor ki maxolsz mindent mi ? ;] Én most vagyok 70 %-nál 14 órával. Nem siettem el semmit sem, volt mikor nem zártam be a programot és ment az idő. Én hétfőn megyek. :K

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13369) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

6 éve van B jogsim, 10 éve M jogsim. Szeretném elkezdeni a korlátlan A motor jogsit.
Elsősegély vizsgát ugye nem kell tennem, viszont az egyik autósiskola oldalán a következőt olvastam.
"Orvosi alkalmassági vélemény

Orvosi alkalmassági vélemény csak akkor kell, ha nincs még semmilyen jogosítványod (B, A1, A2), a háziorvostól vagy az iskola orvosától is beszerezhető (ára kb. 7.300 Ft)."
Nekem ugye még 4 évig érvényes a B miatt a jogsim. Tehát akkor nem kell újra alkalmassági? A 7300Ft-ot szívesen megspórolnám, 4 év múlva ráérnék frissíteni az alkalmasságit.

Pár autósiskolát megnéztem, kb 100-130 között jön ki az A. Aki mostanában csinálta, mennyire jött ki?
KRESZ-re ugye újra be kell ülni, de, ha jól tudom csak pár specifikus kérdés van az A kategóriához kapcsolódóan.
Mohácson vagyok, Pécs vagy Szekszárd jöhet szóba.
Ahogy néztem a pécsi iskolák drágábbak, mintha helyi iskolával utazgatnék fel motorral. Mert ugye még buszoznom is kellene ami oda vissza 1680Ft.

Aki mostanában vizsgázott, pár tanács, mire érdemes figyelni stb. A kategóriához kapcsolódóan? :)

Köszi!

(#13370) HoaryFox válasza Atomgeszi (#13369) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az orvosi alkalmasságit nem kell megcsinálnod, az addig érvényes, amíg le nem jár a jogsi.

A többiben sajnos nem tudok segíteni. Bár én is el fogom kezdeni az A korlátlant, de csak jövő februárban :B

Szerk.: A KRESZ-t ugyanúgy végig kell csinálni az adott kategóriához, függetlenül attól, hogy neked B jogsid van már. Azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13371) F_Gergely válasza HoaryFox (#13370) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igy van a kreszt minden esetben ujra meg kell csinalni.
Ugy tudom ha nem sikerul a mar meglevo kategoriat nem erinti tehat veszteni nem vesztesz semmit.

(#13372) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Nakérem ma megvolt az elsősegély úgyhogy minden meglett. holnap Petzvál meg okmányiroda két hét múlva pedig már a saját autómban hasíthatok a rendőrök sasolása nélkül :D Meg voltam nagyon elégedve a sulival amit vállaltak az hiánytalanul teljesült és szerintem elég gyorsan sikerült az egész. Azért még nézelődök majd itt a fórumon mert érdekes. Mindenkinek kéz és lábtörést :D

(#13373) kiszi07 válasza dirteen28 (#13372) üzenetére


kiszi07
senior tag

Az a 2 hét ne lepődj meg, ha kicsúszik 3 vagy 4-re ;]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13374) F_Gergely válasza kiszi07 (#13373) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerintem okmamyirodatol is fugg nekem 1 het alatt megvolt.

(#13375) dirteen28 válasza kiszi07 (#13373) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Nem lesz az annyi mert nekem ott van egy kis hátszelem :D
Amúgy akármi lesz nekem megy a repülőm legfeljebb utánam küldik :D

[ Szerkesztve ]

(#13376) hroberto válasza Atomgeszi (#13369) üzenetére


hroberto
veterán

Ma volt az utolsó vizsgám, minden elsőre sikerült így került 85 000-be az A kategória. E-learning oktatás keretében.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13377) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok 3 sikertelen forgalmin vagyok túl érdemes még próbálkoznom vagy halott ügy?? Van esetleg olyan aki hasonló cipöben járt itt??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13378) kiszi07 válasza takessz (#13377) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én nem, de gyakorolj és probálkozz - légy higgadt. Kérj meg egy ismerősödet, hogy had gyakorolj a kocsijával, ami nem megy.
PS: ma volt elsősegély 4 órás - valami borzalom unalmas volt :D legalább az oktatónak van egy pici humora :) holnap is ugyan ez :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13379) takessz válasza kiszi07 (#13378) üzenetére


takessz
senior tag

Saja az baj mikor Vb megjelenik akkor kezdek el egy idő eltette után pánikoni és elvesztődik a figyelmem ha nincs Vb akkor minden szépen megy!! :F Abba nem akarom hagyni mert sok a pénz benne! Azért ha valaki járt ebben a cipőben öö hogy vészelte át :F ??

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13380) kiszi07 válasza takessz (#13379) üzenetére


kiszi07
senior tag

Hát mindenképpen próbálkozz, ne add fel - mindig ez a legrosszabb választás. Egyél vitaminokat pld. B-komplex, magnézium-kalcium, C vitamin, cink stb-t.. Én amióta Memolife max-ot szedek észrevehetően jobb a koncentrációm, jobban fog az agyam. (ezt akkor szedd, ha minimum egy 30-as kúrát végig tolsz napi 2) Nálam észrevehető a változás :) Esetleg külön ginzeng gyökéret-teát igyál. Mit rontasz el amúgy ?
Egy kis motivációs zene :K

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13381) takessz


takessz
senior tag

Első vizsgánál Rosszul fordultam ki egy egyirányú utcából.
Második vizsgánál csak annyi hogy nem néztem be a jobbkezesbe első 2 be benéztem a többibe elfejetettem
Harmadik Külső útvonal volt Veszprémnél Videoton és ott megfordulsz be mész egy besoroló sávba ami elég hosszan van a záróvonal és előbb léptem át mint kelet volna Itt igaz ez nem mentség 3 hónapja jártam kb 1 tanóra erejéig! és szerintem ez volt a 3 közül a legsúlyosabb!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13382) kiszi07 válasza takessz (#13381) üzenetére


kiszi07
senior tag

Hajrá, próbáld ki, amiket felsoroltam. Ártani nem fog, nekem sokat segített.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13383) takessz válasza kiszi07 (#13382) üzenetére


takessz
senior tag

Köszi lehet az lesz gondolom nem én vagyok az első aki így járt no meg az utolsó se :) :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13384) takessz


takessz
senior tag

Van itt a fórumon olyan aki pl sokadjára ment át forgalomból az esetleg írhatna hogy hogy küzdötte le a izgulást! :) köszike :))

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13385) Soriano válasza takessz (#13384) üzenetére


Soriano
tag

Szia!

Én kétszer buktam meg, harmadszorra sikerült. Nekem is hasonló problémám volt, mint neked, hogy nagyon izgultam a vizsgabiztos miatt. A másik dolog, hogy én is úgy éreztem és azt is sulykoltam magamnak, hogy megy ez nekem (ha nincs biztos), ne legyek már ilyen béna. Nagyon sok tanácsot kaptam, hogy hogyan győzzem ezt le, de nekem végül az segített, hogy a vizsga napján teljesen kizártam minden mást, nem gondoltam semmi másra, nem biztattam magam, hogy sikerülni fog stb. Csak a helyzetre koncentráltam, pl: senkinek sem mondtam el, hogy mikor lesz a vizsga, mert az is csak nyomást helyezett rám, ha sokan szurkolnak és aztán meg csalódást kell okoznom. Egyszerűen elhatároztam, hogy csak az útra fogok figyelni és mindent úgy csinálok, ahogy tanultam. Végül aztán két vizsgabiztosom volt, mert egyikük hosszabb szabadságról jött vissza és ilyenkor nekik is vizsgázni kell. :D Eléggé idegesítő volt, mert folyamatosan beszéltek, igaz suttogva, de azért hallhatóan. Azt akarom ezzel mondani, hogy ha izgulós vagy, akkor határozd el magad nagyon erősen, hogy lesz ami lesz, akkor is a legjobb formádat hozod. Elsőre talán nem tűnik nagy dolognak, de sokat jelent hidd el. Gondolj arra, hogy ő is csak egy hivatalnok, aki azért van ott, mert ez a munkája, nem pedig azért, hogy megbuktasson.

A másik tanács, hogy esetleg kérdezd meg az oktatót, hogy beülhet-e az órákra egy harmadik személy. Mondjuk olyan, akinek szintén szeretnél valamilyen szinten megfelelni, ahogy a biztosnak is. Segíthet megszokni a szituációt. Nekem ezt az oktatóm ajánlotta fel, mert ő azt tapasztalta, hogy működik.

Remélem segítettem valamennyire :)

Sok sikert a következő vizsgához!

(#13386) takessz válasza Soriano (#13385) üzenetére


takessz
senior tag

Uh köszönöm szépen ezt a 3 személy dolgot kipróbáltuk egy Vb-vel akkor se volt semmi gond mint ha ott se lett volna lehet ezt a titokba-tartás dolog kelne megpróbálnom max a főnökömnek mondom mert ugye szabi miatt.Köszönöm még egyszer a tanácsot remélem én is sikerülni fog már eztán mert mikor beült a vb csak úgy órára azt mondta minden tehetségem megvan hozzá! Köszi még egyszer :B :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13387) Gyula84 válasza Soriano (#13385) üzenetére


Gyula84
veterán

én még azzal is szívtam hogy minden alkalommal az oktató elmondta hogy ki bukott meg rohadt idegesítő tudott lenni... aztán úgy mentem ha megbukok megyek legközelebb

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13388) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! 21-dik óránál járok és mindig van egy hibám amire azt mondja az oktató hogy bukás :/ Jövő hétre van vizsga időpontom. Azt a 9 órát le nyomjuk meg a héten. Talán több órát kéne vennem ?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13389) Soriano válasza Gyula84 (#13387) üzenetére


Soriano
tag

Nekem is mondogatta, meg hogy mennyire sajnálja stb. Engem is idegesített, mert egyrészt nagyon szerettem és nem akartam csalódást okozni, másrészt ilyenkor eszembe jutott, hogy akkor az én hibáimat is elmeséli másnak? Végül kiderült, hogy igen elmeséli, hogy tanuljanak belőle :DDD de amúgy én is rájöttem, hogy nem kell ezekkel foglalkozni. Ezen nem múlik semmi, akárhányszor mehetsz újra csak ugye sokba kerül, meg az egónak se tesz jót a többszöri bukás.

(#13390) takessz válasza atila4 (#13388) üzenetére


takessz
senior tag

Szia először is sok szerencsét mi az a hiba pontosan??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13391) takessz


takessz
senior tag

Igen mondjuk 5 bukás után PÁV van ami nem tudom milyen lehet! De valahogyan nem is akarom úgy csinálom majd hogy most már meg legyen!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13392) atila4 válasza takessz (#13390) üzenetére


atila4
senior tag

Mindig más :) Múlt héten nem nagyon adtam elsőbbséget a gyalogosokat ( ezt már azóta javítottam) Akkor még kicsit hadilábon állok azzal mikor váltsak vissza kanyarnál (kicsit be szokott rángatni az autó (de most erre nagyon szoktam figyelni és gyakorolni) Meg pont ma volt, hogy előttem ment egy bicajos és én bal index és ki kerültem, csak az volt a probléma hogy már el értem a záró vonalat. De mindig más :D Másnap már figyelek rá, csak félek hogy vizsgán is lesz valami ami miatt meg bukok :(

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13393) takessz válasza atila4 (#13392) üzenetére


takessz
senior tag

Nyugi szerintem ez javulni fog én 3 szor buktam meg forgalmin olyan piti dolgok miatt jó igaz a záróvonal átlépése városon kívül az nem volt az de többi igen és elég sok órát vettem 60 óra és 3 vizsga eddig ami nem sikerült szerintem bőven javulni fogsz de ha teheted vegyél + órát ha tudsz!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13394) F_Gergely válasza atila4 (#13392) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerintem ilyenkor az oktato is vizsgazik, es ha jol adta le az amyagot akkor nem lenne szabad hogy a diak igy es ennyit hibazzon... ez az oktatot is minositi.
Kanyarban 2esbe valtunk vissza (gyakorlatban nem, de vizsgan igen mert belassitasz annyira), bringast ha nem tudod kikerulni ne tedd, berakod kettesbe vagy harmasba es alapjaraton szepen gurulsz mogotte es ha ugat a biztos megmondod hogy kresz szerint 1 meter oldaltavolsagot javallott tartani, ezt mivel nem tudod kivitelezni mert nincs hely, nem elozod meg, ezert nem buktathat meg.
Zebranal mindig megallunk, es ugy kozelitjuk meg hogy megtudj allni ha szukseges.
Nem kell izgulni, menni fog csak sajat magadban, fejben rakd ossze a dolgokat mit-mikor--miert es hogyan.

(#13395) Gyula84 válasza Soriano (#13389) üzenetére


Gyula84
veterán

lány vagy amúgy? férfi oktatod volt vagy nő? persze a pénz az azért sokunknál számít meg van hogy az idő is

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13396) Atomgeszi válasza hroberto (#13376) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor felétek jó olcsó. Itt vidéken az utolsó bőrt is lehúzzák az emberről.
Na meg alig van oktató, és azok is túl vállalják magukat. Nem is tudom mikor kezdjek bele..
Mennyi idő alatt lett meg neked? Előzmény jogsi? :)

(#13397) hroberto válasza Atomgeszi (#13396) üzenetére


hroberto
veterán

Kb. 2 hónap alatt megvolt. Az elméleti képzésen két nap alatt túl voltam az E-Learningel.
Mivel már régóta motorozok, a gyakorlat is gyorsan ment. 2X voltam rutinozni, 1X forgalomban.
Amúgy B,C,D kategóriám van még ezen kívül.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13398) Soriano válasza Gyula84 (#13395) üzenetére


Soriano
tag

Igen és férfi oktatóm volt. Miért kérdezed? :)

(#13399) Gyula84 válasza Soriano (#13398) üzenetére


Gyula84
veterán

volt hogy előbb bementem és vezetésig volt idő, oktató észrevett beszállított az autóba, hogy nézzem a másikat miközben vezet ebből is lehet tanulni :) pont lány volt az illető és azokat a célozgatásokat hát szerintem nagyon gáz volt és ismerte az anyját a lánynak. Nálad nem volt ilyen?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13400) Soriano válasza Gyula84 (#13399) üzenetére


Soriano
tag

Nálam nem volt semmi ilyesmi. Ha lett volna, akkor biztosan váltok oktatót. Egy dolog miatt voltam csak elégedetlen, az pedig a szokásos probléma, hogy keveset tudtam vezeti. Általában egy héten egyszer egy dupla óra, nagy szerencse volt, ha tudtam menni kétszer egy héten.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.