Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) R válasza csapos2 (#3000) üzenetére


R
aktív tag

nem

(#3002) csapos2 válasza R (#3001) üzenetére


csapos2
addikt

Mióta? Igaz nem tudom, helyes-e az illeték megnevezés, de a jogsi kiváltásához, 4000 HUF-ot kell befizetni egy csekken.

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3003) Janoska26 válasza csapos2 (#3002) üzenetére


Janoska26
addikt

ne hallgass rá, jól mondod Én is ennyit fizettem lassan 1 éve :U ezt dobta ki a gogli elsőre :B

[ Szerkesztve ]

(#3004) tbs válasza Janoska26 (#3003) üzenetére


tbs
addikt

Elvették a jogsidat..? ;]

(#3005) Janoska26 válasza tbs (#3004) üzenetére


Janoska26
addikt

rosszabb, akkor kaptam :DD

(#3006) niti válasza AMD Power (#2992) üzenetére


niti
aktív tag

Jesszus... Pestország környékén még ezt sem mondják el? Nekem úgy a számba rágta az oktató, pedig nem is voltunk jóban. Hihetetlen. :U

(#3007) tope válasza AMD Power (#2992) üzenetére


tope
addikt

VÉGREEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :DDD :C

(#3008) AMD Power válasza tope (#3007) üzenetére


AMD Power
titán

:)

A 4K illetéket megtudom venni a Peczválba is vagy el kell mennem "külön" egy okmány irododába?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3009) tbs válasza AMD Power (#3008) üzenetére


tbs
addikt

Jétényleg..! Gratula..! :C

(#3010) AMD Power válasza tbs (#3009) üzenetére


AMD Power
titán

Azt mondta azt oktatóm ,hogy a Petzválba már nem kell mennem hanem csak egy okmány irodába menjek.... :F :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3011) t1


t1
addikt

Megvan az egészségügyim :Y :R

(#3012) jerry311 válasza AMD Power (#3010) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akko' elbaszta.
Még mindig a Petzválban adják ki az igazolólapot, ami alapján készül a jogosítvány.
Az okmányirodában kevés a vizsgalap, nekik a Petzválos igazolólap kell, nélküle nem dolgoznak.

(#3013) nemma válasza t1 (#3011) üzenetére


nemma
addikt

Wow, grat, elmeséled mi volt és hol csináltad?

(#3014) AMD Power válasza jerry311 (#3012) üzenetére


AMD Power
titán

Felhívtam. Kaptam tőle egy vizsgaigazolást csak nem vettem észre. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3015) AMD Power válasza AMD Power (#3014) üzenetére


AMD Power
titán

Elintéztem mindent! Kb két hét és kezemben a jogsi. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3016) tbs válasza AMD Power (#3015) üzenetére


tbs
addikt

:C Osztán óvatosan vezetgess ám! ;]

(#3017) AMD Power válasza tbs (#3016) üzenetére


AMD Power
titán

Egyenlőre ettől nem kell félni. Nincs még autóm. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3018) Eagl3 válasza AMD Power (#3017) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért jó lenne, ha hetente tudnál 2-3x vezetni valahogy.

(#3019) t1 válasza nemma (#3013) üzenetére


t1
addikt

Veszprémben,.... bementem lélegeztetés, stabil oldalfekvés illetve tétel húzás, nekem beszélnem kellet a Heimlich féle műfogásról. Ennyi volt. Egyáltalán nem nehéz, még élveztem is. Ma megvolt az első kresz órám :R

(#3020) tbs válasza AMD Power (#3017) üzenetére


tbs
addikt

:( Pedig most kéne sokat vezetni... :K

(#3021) AMD Power válasza Eagl3 (#3018) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom tudom! Valahogy megpróbálom majd elintézni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3022) Nimrod


Nimrod
addikt

Blogba gondoltam mindezt, de már tegnap is rámszólt a Télapó, hogy még egy korábbi is kint van, úgyhogy elfér ez itt is.
Igen, már nekem is van jogsim. :DDD

Kezdődött az egész tavaly októberben, akkor lett meg az orvosim, de a Kresszel kicsit csúsztunk, hogy ne legyen probléma a dátumokkal (előbb lett volna a beiratkozás mint az orvosi), így novemberben kezdtem. Orvosim potom 6000 + 2*300 Ft-ba került (vizitdíjak, mert még a szemészetre is elzavart a háziorvos, csak nem tudni, minek), de legalább 10 évig nincs vele gondom.
Kresz lement, munka mellet jártam órákra, szinte mindegyiken ott voltam (akkor még volt munkám). Gyakorló könyvet nem vettem, csak Kresz könyvet (így már van itthon három is, csak évtizedek vannak a kiadási dátumok között), gyakorolni meg neten keresztül és órákon is. A nettel érdemes vigyázni, mert vannak "hibás" (már nincs érvényben) tesztlapokkal tarkított oldalak is.
Azon csak mosolyogtam amikor próbálkozó szelleműek megpróbálták warez szinten megszerezni az oktató cédét (amin a vizsgakérdések is vannak), aztán csodálkoztak, hogy el ugyan nem indul, de 20-30 trójaival több van a gépen. :U
Kreszvizsga december elején, elsőre sikerült is, bár elég sok hibaponttal, szám szerint 8, de nem rontottam 3 pontosat.
Ekkor kis pihi, jött a karácsony és mindenki lehúzta a rolót (engem meg kirúgtak munkahelyről).
Január közepe, kezdődik a lassúzás a többnyire havas/jeges pályán. Olyan nap nem volt, amikor nem csináltam volna valami orbitális hülyeséget. :DDD
Számtalanszor hittem azt, hogy már kezdem érteni az egészet, aztán kiderült, hogy mégse. :o
Járműkezelési vizsga is megvolt, elsőre itt is átmentem. A kiegészítő feladat megfordulás hátramenettel útkereszteződésben volt.
Rutin. Ez elég sokáig elhúzódott, februártól áprilisig. Minden héten vezettem, többnyire hetente kétszer két órát (egy óra=45 perc). Már utáltam a végére Csepelt és fejből tudtam az összes kátyút.
Közben elsősegély vizsgát is letettem, órákra jártam, könyvet egyszer átrágtam, stabilan oldalra feküdtem (mentősök álma) majd zárt garázsból elméletben kihoztam egy sérültet.
Elsősegélyről egy ottani srác véleménye: aki itt nem megy át az fogyatékos.
És tényleg, ha nem vagy fleg ma akkorbiztos, hogy átmész.
Minden megvolt, eljött a rutin vizsga.
Ekkor már körülbelül 8 órányi pluszórán voltam túl, borzalmasan ment, de montam az oktatónak, hogy próbáljuk meg.
Vizsgán sajna lefulladtam egy kanyarnál (3-asban vettem be), illetve nem vettem észre egy egyenrangút, ezek voltak a fő bűnök.
Ezután két hét síri csend, majd vasárnap este sms oktatómtól, hogy másnap reggel menjek vezetni.

Folyt.köv.

(#3023) csapos2 válasza Nimrod (#3022) üzenetére


csapos2
addikt

"Folyt.köv."

Mi lesz már? ;-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3024) Gambit válasza Nimrod (#3022) üzenetére


Gambit
őstag

Amikor még én vezettem, akkor a "járműkezelés" vizsgát hívták rutinnak, és a "rutint" forgalmi vizsgának. Megváltoztatták volna, vagy félreértek valamit?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3025) Nimrod válasza csapos2 (#3023) üzenetére


Nimrod
addikt

Ebédszünet. :)

Tehát ott hagytam abba, hogy rutin.
Az egészhez úgy álltam hozzá, hogy addig nem megyek vizsgára, amíg nem érzem azt, hogy ez megy nekem.
Őszintén szólva azt se tudtam járműkezelésin, hogy hol vagyok. Hiába, néha nehéz fejem van.
A rutinozás során időnként olyan manővereim voltak, amin még Alonso is pislogna. Mindenesetre gyanús módon mindenki betartotta mögöttem a követési távolság kétszeresét is.
Vizsga, húsvét utáni kedd, reggel.
Fél óráig bírtam, kicsit totojáztam is, meg az említett fulladás és egyenrangú, helycsere.
Kis szünet (nem rajtam múlt), majd két héttel később vasárnap este sms az oktatótól, hogy másnap reggel menjek vezetni. Rákövetkező nap vizsga, szintén reggel.
Rutin feladatok kicsit döcögősen mentek, mert fura volt, hogy a vizsgabiztos mondta mit nézzek.
Indulás. Fejemben csak annyi volt, hogy végigcsinálni fulladás nélkül.
Aránylag sikerült is, egy kanyarnál utolsó percekben tettem vissza gyorsan kettőbe.
Kiegészítő feladat, két kocsi közötti parkolás.
Ezt kicsit érdekesen akartam megoldani, mert egy helyen mondták, hogy jobbra és akkor lehet csinálni a parkolást. Helyem volt szépen, én meg beálltam a legutolsó kocsi után, szabályosan. Csakhogy kettő KÖZÉ kellett volna, de semmi gond, megcsináltam azt is.
Visszaút, kanyarnál szisszegés az oktatótól. Igen, kanyarodni szépen szoktam.
Egy zebrás lámpánál lefulladtam sajna, gyorsan váltott a lámpa én meg bénáztam.
A kocsit ettől függetlenül rendben visszavittem a vizsgabázisra, 8 hibaponttal átmentem. Második nekifutásra.
Ettől függetlenül tartom, hogy férfi létemre ritka bénán vezetek, azoknak meg köszönöm, akik beengedtek pár alkalommal a vizsga során.
Ocsmányiroda 4000 Ft, meg is kaptam másfél hét alatt, azaz ma.

Mission szökszesszful, mert jogsi megvan és az oktató kocsit sem aprítottam föl. Vagy csak éber volt az oktató.
Félni nem kell, nagy forgalomban nem fogok vezetni még jódarabig, de majd csöndes utcákon gyakorolni igen.
Végösszeg: 160.000 Ft

(#3026) niti válasza Gambit (#3024) üzenetére


niti
aktív tag

Nimrod valamit biztos valamit összekevert, vagy csak feléjük hívják így :) Elvileg úgy van, ahogy te írod, de végülis nem ez a lényeg, érthető így is.
Mikor jön a folytatás?
Szerk: közben megérkezett :D

Szerk 2: gratulálok! :) Gyakorolj sokat, szerintem nem lehetsz annyira béna, legalábbis abból kiindulva, hogy az én oktatóm milyen bolhaméretű problémákat fújt elefántra, és vette el ezzel az összes önbizalmam... nem a legfontosabb dolgokra koncentrálnak szerintem oktatás közben, pont a lényeggel nem foglalkoznak, mert " nem azon az íven kellett volna kanyarodni", meg "nem 25-nél váltunjk vissza kettesbe, hanem 20-nál"...
Persze lehet, hogy rosszul ítélem meg, de ha nem pofáznak bele folytonmindnebe, gyorsan bele lehet jönni. Mondom ezt úgy, hogy nekem sincs a kezemben még a jogsi, pénteken intéztem az okmányirodát. De én tényleg úgy érzem, nem akkora ördöngősség ez, csak túlmisztifikálják, és ameddig az ilyen hülyeségekre figyelsz, hogy ezek megfeleljenek, nem marad időd a lényegre.

[ Szerkesztve ]

(#3027) Nimrod válasza niti (#3026) üzenetére


Nimrod
addikt

Már kint a folytatás. ;)

(#3028) Gambit válasza Nimrod (#3025) üzenetére


Gambit
őstag

Grat! Jól felment a jogsi ára is. Persze muszáj megcsinálni valamikor.
Az szerintem jó, hogy tudod magadról, hogy nem vezetsz még jól. Szerintem egyáltalán senki sem vezet jól, amikor megkapja a jogsit. Majd utána tanul meg, pár ezer kilométer múlva. Szóval jó tanulást a továbbiakban, az igazi tanfolyam majd akkor kezdődik, amikor először mész ki a forgalomba "egyedül".

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3029) Nimrod válasza niti (#3026) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszönöm neked és Gambitnek is a gratulációt (meg aki még esetleg későbbiekben fog), van benne valami, amit mondasz.
Ha a sávtartást meg majd a "saját" kocsit megszokom, akkor azért jobb lesz, de az még lesz vagy 100 óra vezetés, és akkor még mindig csak kezdő vagyok.

Egyébként maga a jogsi oktatás ára az 110k körül van, csak abban nincs benne a többi (elsősegély, orvosi alkalmassági, különóra, okmányiroda, stb.).

Vezetni meg úgy-ahogy szeretek, engem megnyugtat, száguldozós fajta meg végképp nem vagyok, 60-as táblánál vígan megyek 50 körül és esetleg akkor gyorsítok, ha látom, hogy mögöttem közelednek.
Viszont egész oktatás alatt rettenetesen fostam, hogy valami bajt okozok, volt egy-két húzós biciklis kerülésem, meg időnként úgy voltam vele, hogy két jármű között elférek, holott nem. :U

(#3030) jerry311 válasza Nimrod (#3029) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig az oktatás alatt kell legkevésbé félni. :DDD
Ott még van oktató, aki megakadélyozza az ilyen "hülyeségeket". :))

(#3031) Nimrod


Nimrod
addikt

Tanuló matricát a kocsira hol lehet szerezni vagy venni? :F

(#3033) csapos2 válasza Nimrod (#3031) üzenetére


csapos2
addikt

Mire kell az neked?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3034) R válasza csapos2 (#3033) üzenetére


R
aktív tag

mert csak 4k az illeték, nem inflálódott már régóta, így marad lé a tapaszra ;]

(#3035) Nimrod válasza Kalandor (#3032) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszönöm, tévesen azt hittem, hogy csak valami okmányiroda adhat ki ilyet.
Azt jól tudom, hogy csak első évben használható ("kezdő" jogosítvány)?

Egyébként azért jöhet jól, mert akkor jó nagy ívben fog mindenki kerülni amíg bele nem rázódok. :DDD

(#3036) zsid


zsid
senior tag

Nekem minden kompletten 95 000,- volt, igaz nem személyautóra :B

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#3037) csapos2 válasza Nimrod (#3035) üzenetére


csapos2
addikt

Két évig számít kezdő jogosítványnak, addig nem vontathatsz könnyű pótkocsit. (utánfutót)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3038) t1 válasza Nimrod (#3035) üzenetére


t1
addikt

sztem hülyeség :DDD

(#3039) jerry311 válasza Nimrod (#3035) üzenetére


jerry311
nagyúr

"T", úgy mint: "Told le!"
Nem akarsz te olyan matricát. Sokkal jobb és egyszerűbb az életed nélküle.
Ha "T" nélkül vezetsz legfeljebb azt hiszik balf... vagy.
Ha "T"-vel vezetsz, akkor még külön szopatnak is, akik utálják a tanulóvezetőket.

Hidd el, sokkal kevesebb probléma van "T" nélkül.

(#3040) KrAt válasza jerry311 (#3039) üzenetére


KrAt
veterán

Nimrod mostmár hiszel nekem? :D

(#3041) AMD Power válasza jerry311 (#3039) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig ez nem rossz dolog. Csak a magyar vezetési "kultúrában"...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3042) jerry311 válasza AMD Power (#3041) üzenetére


jerry311
nagyúr

A magyar vezetési miben??? :DDD

(#3043) zsid


zsid
senior tag

Azért a teherautósok nagy része odafigyel a tanuló vezetőkre (a nagyobb százaléka, nem mind1;köztük is van tahó). Ha meg T nélkül balf@szkodsz előttük azt annyira már nem szeretik :DDD

<tRucKdriFteR>

(#3044) jerry311 válasza zsid (#3043) üzenetére


jerry311
nagyúr

Teherautósok amúgy is figyelnek (ha el nem alszanak), nekik nemcsak oda kell érni, de mindez úgy, hogy a rakomány is egyben marad. :))

(#3045) zsid válasza jerry311 (#3044) üzenetére


zsid
senior tag

Ha kicsit borul az áru az nem nagy gond :DDD

Lenne egy olyna kérdésem, hogy sikeres kresz vizsga után mennyi időn belül kell forgalomvizsgázni?
Ha jól emléxem akkor régebben ha 1 éven belül nem volt meg a forgalomvizsga, akkor újra kellett kreszvizsgázni , vagy nem?
Valaki tudja ezt pontosan?

<tRucKdriFteR>

(#3046) jerry311 válasza zsid (#3045) üzenetére


jerry311
nagyúr

1 év. Ha 1 éven belül nincs jogsid, akkor bukó.

(#3047) Mazka05


Mazka05
őstag

Melyik nagy téma körök szerepelnek majd a motoros kreszvizsgánál?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#3048) R válasza zsid (#3045) üzenetére


R
aktív tag

2 év volt régen...

(#3049) jerry311 válasza R (#3048) üzenetére


jerry311
nagyúr

2 év a KRESz kezdettétől a végéig, vagy nem?

(#3050) zsid


zsid
senior tag

Ezt szeretném én is tudni. Igaz egy darabig nem akarok jogsit csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.