Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lassan lejár a jogosítványom. Június 21-én.
Az lenne a kérdésem hogy akár már most is elkezdhetem intézni a hosszabbítást, vagy rá érek mondjuk május végén ?

Illetve ezt az egész folyamatot megtudom úgy csinálni hogy ne kelljen bemennem a kormányablakhoz ?
Van ügyfélkapum, de 3 évnél korábbi fotóm nincs.

Mert ha minden úgy van ahogyan [link] ebben a cikkben, akkor inkább bemegyek személyesen mert a jogsit úgy is le kell adnom a kormányablakba személyesen.
Ez a cikk 2021.08 havi. Azóta lassan 2 év eltelt. Finomodott azóta a rendszer valamit ?
Valaki tudna nekem ebben segíteni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15402) jogaman válasza Directors (#15401) üzenetére


jogaman
csendes tag

Szia!
Bocs ha kicsit későn!
Akkor intézed amikor akarod, Hogyha elmész orvoshoz és megvan az új alkalmassági valamint van olyan képed az ügyfélkapu rendszerben ami fiatalabb mint 3 év akkor auto kiküldik az újat.
Én így jártam.
Itt tudod engedélyezni, ezek alapján:
[kormányhivatal pont hu, infókkal együtt]
[Nyilvántartó pont hu BM-es leírással.]

Írj majd hogy sikerült.

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#15403) jogaman válasza Directors (#15401) üzenetére


jogaman
csendes tag

Bocsi, mégegy link. Itt el is magyarázzák a [joauto pont hu oldalon]

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#15404) Directors válasza jogaman (#15402) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet! :R
Azóta megcsináltattam. Múlthéten pénteken személyesen bementem mert fotóm nem volt csak olyan 5-6 éves. A héten szerdán már hozta is a postás az új jogsit.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15405) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Szevasztok
PÁV I.&II. kapcsolatban érdeklődnék ...
Milyen a vizsga/képesítés folyamata, körülbelül mire számítsak a vizsgán?
Valakinek van friss/idei élménye?

Köszönöm

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#15406) jogaman válasza Tibor_560sec (#15405) üzenetére


jogaman
csendes tag

Szia!
Ezzel a videóval készültem:
[link]

Itt nagyon jól be tudod gyakorolni a legnehezebb feladatot.

Hornyák Csabi itt beszél róla:
[link]

Elég a kettő ha nem akarsz mentőzni vagy nem vagy tűzoltó.

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#15407) Tibor_560sec válasza jogaman (#15406) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Köszönöm szépen a linkjét a Hornyák verziónak!

Ahogy elnézem itt garantált a pótvizsga/kétkörös nekifutás :P ;] PS Dualshock szerű kontrollerrel sokkal jobb lenne...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#15408) crocy


crocy
tag

Hi,
budapesten tud vki ajanlani jo motoros oktatot (A korlatlanhoz), akinel ha nem benazok, lehet pörgetni a jogsit? Mehet privatba is.
Min heti 2 de inkabb heti 3 alkamat szeretnek.

a varos eszaki resze (3., 13., 4. kerület) lenne az optimalis.

beiratkoztam a webjogsihoz (kresz pipa), meg a duna plazanal talaltam egy oktatot is, de vele abban maradtunk, hogy jelentkezik ha megerkezik a paprijaim hozza.....

attol felek, nem mostanaba fogok motorra ülni ha ra varok.....

[ Szerkesztve ]

(#15409) jogaman válasza Tibor_560sec (#15407) üzenetére


jogaman
csendes tag

Siker? Mikor mész?

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#15410) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

B jogsi utan, ha A kategoriat is szeretnek, a KRESZ-t ujra le kell rakni?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#15411) crocy válasza lockdown90 (#15410) üzenetére


crocy
tag

igen

(#15412) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

sziasztok! eleg amator kerdes, de mit csinaltok, kit hivtok, ha mondjuk lerobbantok az autopalyan? nekem jobb otlet hijan csak az jutna eszembe, hogy neten rakeresek egy random automentessel foglalkozo cegre.

(#15413) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

2 zsarucsaj igazoltat egy autóst, civil autóból.
Mennyire legális ez?

(#15414) solena válasza bobalazs (#15413) üzenetére


solena
tag

Teljesen. A rendőrségnek vannak kívülről civil kialakítású rendőrautói (pl., a pofátlanító videókhoz is használnak). Két rendőr, ha szabályos az eljárás, akkor senki nem szólhat semmit.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15415) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Jogsival érintőleges kérdésem van:
most februárban fog lejárni a jogosítványom (jelenleg B és A kat.), de előreláthatólag jövőre szeretném letenni a D jogsit, amihez ugye 2-es alkalmassági kell. Arra gondoltam, hogy most a jogsi megújításánál egyből a 2-es alkalmassági vizsgálatot kérek, hogy amikor a D-t megcsinálom, akkor ne kelljen.
Jól gondolkodok, hogy ez a 2-es alkalmasságit elfogadják majd vagy újra el kell mennem vizsgálatra? (ezt a kollégám mondja, hogy hiába csinálom meg most, ugyanúgy elküldenek orvosira)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15416) jerry311 válasza HoaryFox (#15415) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a baaaaaj, hogy az összes kategóriád átváltja 5 éves lejáratra. Megcsináltam a C-t, meglett a 2-es alkalmassági, és az új jogsin a szigorúbb alkalmasságival az B is csökkent 5 évre, nem csak a C. Szopóbéka.
Mindenképp kell 2 új jogsit csináltatnod,mert ez ugye lejár.
A kérdés, hogy melyik kezedbe harapsz:
- Ha most csináltatod a 2-es alkalmasságit, akkor az mostantól 5 évig érvényes. Tehát amikor beleírják a D-t, akkor az addig lesz érvényes, amíg az alkalmassági.
- Ha most csak megcsinálod az 1-est, akkor a D-nél ki kell fizetni egy újabb 2-es vizsgálatot.
Röviden: mit szeretnél, rövidebb érvényességet a D-nek, vagy 2 alkalmassági vizsgálatot fizetni?

(#15417) HoaryFox válasza jerry311 (#15416) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha szigorúan pénzügyi oldalról nézzük, akkor:
- ha most kérem a 2-es kategóriát, majd 5 év múlva újra kell csinálnom, akkor 2 egységnyi pénzért kapok 10 év alkalmasságit.
- ha most csak az 1-est "csinálnám meg", és majd 1 év múlva a 2-est, akkor 2 egységnyi pénzért kapok 6 évnyi alkalmasságit.

Tehát az előbbivel jobban járok úgymond :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15418) Tarhonyaa


Tarhonyaa
csendes tag

Sziasztok!

Szegeden melyik autósiskolát ajánljátok B-s jogsihoz akik rendesen meg is tanítanak és nem évekbe telik?Valamint vizsgán divat még a boríték? Azt gondoltam volna, hogy nem de még mindig elég vegyes véleményekről lehet hallani.

Köszi!

(#15419) lockdown90 válasza Tarhonyaa (#15418) üzenetére


lockdown90
senior tag

Gondolom olyanoktól hallasz ilyen véleményt akiknek problémájuk van és buknak.
Akik átmentek probléma nélkül, nem terjeszetenek ilyeneket :D

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#15420) jerry311 válasza lockdown90 (#15419) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem csak...
Hugi első oktatója egy gyökér fasz volt. Akkor telt be a pohár, amikor novemberben több, mint 1.5 óra várakozás után sem jelent meg, de attól függetrlenül kérte az óradíjat.
Oktató csere után sokkal jobban és könnyebben ment neki a tanulás. Le is vizsgázott másodikra. 0 kenőpénz.
Az első vizsgán rosszul választotta meg a helyet az egy ívben megforduláshoz, el is kaszálta a vizsgabiztos.

Úgyhogy, teljesen megértem #15418 jellegű hozzászólásokat és igényeket. Nem vagyok Szögödi, nem tudok segíteni oktató találni. Viszont van egy csomó földút ahol lehet gyakorolni. Én is úgy mentem az első igazi órámra, hogy már nem volt gond az elindulás, megállás, kanyarodás...

(#15421) jogaman válasza Tarhonyaa (#15418) üzenetére


jogaman
csendes tag

Szia!
Szeged egy kva sz#r város minden szempontból.
B-t ott fejeztem be, elsőre meglett.
Én Bóna Vilmos autósiskolánál csináltam, ami egy jó suli, viszont az oktatót, Ballai Ferencet nem ajánlom!
Én 50 órából mentem át, úgy, hogy 40 után vitt először vizsgázni, de akkor el sem tudtam indulni mert a beírt (nyilván nem levezetett, csak hasra csapva megadott) éjszakai vezetés nem számított júniusban éjszakainak. :C
Szóval a kövi vizsga ingyen volt, de volt még plusz 9 kötelező óra + vizsga amit ki kellett fizetnem......

Aztán elkezdtem a C kategóriát szegeden (ATI császárné. Soha többet!!!!!), az oktató rutin nélkül küldött rutin vizsgára, szerencsén múlt hogy meglett elsőre.

Na a forgalomnál nem volt ilyen szerencsém 2x mentem. Egyszer ő nyúlt bele, egyszer elvileg nem engedtem át egy gyalogost (aki aztán nem is akart átmenni.... vicc.... :W
Átmentem orosházára, ott meg nem akart elvinni az oktató vizsgázni, mer hogy a levezetett 6 óra (ami 30 kellene legyen teherautónál ugye.... de csak 4+ 2 vizsga volt) nem nagyon tanított meg és még vegyek + 20 órát. 7000 Ft/óra áron.
Erre is azt mondtam hogy nem! Itt ennyiért biztosan nem!

Átjöttem békéscsabára.
Furcsa módon, itt 3 alkalom, 9 óra alatt meg is lett az egész C kategória elsőre. Úgy hogy ebből 1 alkalom az full országút volt, mezőkovácsháza, Kétegyháza hasonlók érintésével....

Szóval szerintem Szeged ebből a szempontból szar ahogy van.
Bóna Vilmos mint ember és iskolavezető ajánlott, De a többi oktató felejtős.
Vili rendes, készséges, türelmes.....
A város egy horror, a vizsgabiztosok iszonyt szigorúak.
Én nem szerettem ott tanulni.

Amúgy ezek után a GKI valamint az E kategória is csont nélkül meglett itt csabán. Semmi gond nem volt.
Néha muszáj váltani.

Remélem segítettem.

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#15422) Tarhonyaa válasza jogaman (#15421) üzenetére


Tarhonyaa
csendes tag

Szia, mindenképp segített, köszönöm szépen!

Nem tudom mennyit jelent de holcsinaldajogsit oldalon a "2-4 Kerék Autósiskola" sikerességi rátája a legmagasabb, bár az is csak 2022-es adat.

Minden esetre rengeteg a rémsztori szegedi jogsikkal kapcsolatban.

(#15423) lockdown90 válasza Tarhonyaa (#15422) üzenetére


lockdown90
senior tag

2-4 kerek meg egy viszonylag uj iskola

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#15424) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Most, hogy a középsulisoknak ingyenes lesz ősztől a B-s jogsi, szerintetek milyen árváltozásra lehet (ha lehet) számítani?

(#15425) jerry311 válasza 5150head (#15424) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az attol fugg mennyit fizetnek az adonkbol az oktatoknak, mert nyilvan lesz valami fix hatosagi ar, amin elszamoljak ezeket az orakat.
Ha nem fizetnek eleget, akkor az iskolasok nem kapnak idopontot vezetesre.
Ha tul sokat fizetnek, akkor felmegy a nem iskolasok kepzesenek ara is, vagy alig lesz idopont, mert tele lesznek kozepiskolasokkal.
:( Nem varok semmilyen javulast ettol.

(#15426) lockdown90 válasza jerry311 (#15425) üzenetére


lockdown90
senior tag

valoszinuleg ugy lesz hogy a kotelezo oraszamig lesz csak ingyenes nem? vagy ha valakinek 90 ora kell akkor is full ingyenes lesz?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.