Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) Mela Kehes válasza Cry0 (#13050) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Hogy oldotta meg?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13052) Cry0 válasza Mela Kehes (#13051) üzenetére


Cry0
őstag

reggel lemondja a vizsgámat és vnnem kel majd be orvosi papírt róla hogy iigen is beteg voltam

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#13053) Mela Kehes válasza Cry0 (#13052) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ja, az orvosi igazolást nem írtad először. Azért nem gondoltam rá. :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13054) VegyesTamás válasza jerry311 (#13044) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

semmi köze a vezetéshez? :) jólvan, erről beszélgessünk Michelisz Norbival ;) :K amit tudok 80 %-á a szimuban tanultam, a "smooth" vezetést is meg a rallyt is. Ballábfék, duplakuplung, sarokkal gáz stb stb...semmi köze :D ..haverok is ezt mondták, aztán beültem életemben kb másodszor a ladába, és ugyanazt megcsináltam amit szimuba. :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13055) jerry311 válasza VegyesTamás (#13054) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sőt, ha Lada helyett beültetnek egy Forma-1 versenyre, akkor a második versenyt már úgy nyerted volna, hogy lekörözöd Schumachert és rögtön van 8 világbajnoki címed is.
Aha. Persze.

(#13056) VegyesTamás válasza jerry311 (#13055) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

1. Forma 1nek nincs szimulátora, 2. olyanról beszélsz amit meg sem tapasztaltál ahogy elnézem.. 3. kukkancsd csak meg a vidimet ha már ennyire ismersz ;)

Norbira miért nem reagáltál? :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13057) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Én már lassan két éve csináltam a KRESZ -t, viszont barátnőm most kezdené. Nézegettem ezt az új rendszert, és láttam ezt az E-Learning röhejt. Látom, hogy arra van kiépítve, hogy fizess paraszt. Vannak vizsgakérdések INGYEN válasz nélkül... WTF? Meg van tananyag az első három leckéről, hogy piásan, drogosan nem lehet vezetni stb..
Gondoltam jólvan akkor fizetek, és látom, hogy ez autósiskolához van kötve. (amik között a csigavér pl ott sincs...)
Aztán amikor nézegettem az árakat dobtam is egy hátast, hogy kb 20ezer helyett, csak 18ezer, ha online csinálod a tanfolyamot :F
Úgyhogy itt dobtam el ezt az online marhaságot. Létezik még olyan kérdéssor válaszokkal, mint amit régen adtak CD programon? Hogy lehessen gyakorolni is a vizsgára, csak ugye az új kérdésekkel.

(#13058) jerry311 válasza xors (#13057) üzenetére


jerry311
nagyúr

Látom sikerült összekeverni az e-learning és ingyenes tananyag fogalmakat. :W

(#13059) mexicanraven válasza xors (#13057) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

En gyakoroltam, szakoe kerdessoraval, meg a ket regebbi programmal amit az iskolak adtak ki anno. Igy atmentem. Annyi rohadt sok ujitas nincs, aki a regebbi programokon atmegy, az a vizsgan is at fog. Annyi, hogy talan a valaszok mennyisege lehet esetenkent tobb, de nem lehetetlen dologrol van szo.
Mellesleg meg ha nem muszaj az embernek bejarnia a kresz tanfolyamra, mert van online kepzes, en az utobbit valasztanam, olcsobb, nincs helyhez es idohoz kotve, reszemrol semmi ertelme nem volt bejarni, melo utan pl nagyon faraszto bent ulni 3-4 orat, amiket vegigdaralnak.

when the sun shines, we'll shine together

(#13060) xors válasza jerry311 (#13058) üzenetére


xors
senior tag

Nem keverem, csak kérdezem, hogy létezik e új kiadása a régi gyakorló (Kresz Teszt) programnak, vagy csak ha befizetek az E-Learningre...
Ha be is fizetünk a hagyományos tanfolyamra, akkor is szükség van egy gyakorló programra, amivel lehet készülni a vizsgára.

[ Szerkesztve ]

(#13061) Mela Kehes válasza mexicanraven (#13059) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nekem épp tegnap mondták a tanulóim, hogy a szakoe ugyanazokat a kérdéseket adja. Tehát két teszt csak egy-két kérdésben különbözik.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13062) asci


asci
tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire szokványos sikeres vizsga után is venni pár óra gyakorlati oktatást, de én szeretnék, ugyanis a pesti forgalomban nem sokat vezettem. Tudnátok ajánlani egy itteni türelmes :) oktatót?

Cserében ajánlhatok egy rendkívül jó oktatót Vácon :)

(#13063) mexicanraven válasza Mela Kehes (#13061) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Persze, ismétli, ezért is készültem fel több programból, nem is tudom, fentebb is volt ez már téma, hogy nem tudom annak, hogy sikerül aki csak szakoésból készül..

asci: hivatalosan ilyet nem lehet, mivel úgymond ez 'sofőrképzés', tehát ha már megvan az egy más kategóriába esik, a NAV által büntethető.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#13064) Earl_Muttley válasza mexicanraven (#13063) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Rengeteg autósiskola csinál "gyakorló vezetés" órákat is, és úgy hirdetik hogy jogsi után. Akkor az nem ez? Ismerős pont akar ilyet

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13065) Mela Kehes válasza mexicanraven (#13063) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Érdekes, mert valaki úgy jön ki vizsgáról, hogy tök könnyű volt mert azokat a kérdéseket kapta mint a szakoe-n. Más pedig rengeteg olyat, amivel ott nem is találkozott. Ez van.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13066) jerry311 válasza Mela Kehes (#13065) üzenetére


jerry311
nagyúr

10k kérdésből lehet ilyen is megy olyan is.
A másik meg, hogy nem a kérdéseket kell ismerni, hanem a KRESZ-t és akkor minden kérdés könnyű.

(#13067) Mela Kehes válasza jerry311 (#13066) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen, elsőre parázik ettől mindenki.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13068) mexicanraven válasza Earl_Muttley (#13064) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem tudom Zoli, nekem az oktatóm mondta, én is érdeklődtem róla régebben. Lehet külön engedély kell hozzá, és suli függő...
Te hogy állsz a vezetéssel?

Mela Kehes: Én nem tudom, amikor én kezdtem neki a kresznek, nyomattam a szakoe-t, éreztem én, hogy ismétlődőek eléggé a kérdések, de addig csináltam amíg java részt mindig 90% fölött teljesítettem, na akkor elővettem egy régebbi programot, és egyből bukta, 5x pont. Aztán újra és újra.
Szerintem az a legjobb, ha párhuzamosan készülnek fel a tanulók, veszteni nem lehet vele...

when the sun shines, we'll shine together

(#13069) Earl_Muttley válasza mexicanraven (#13068) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

22 óra, az oktató nem enged 30-al vizsgázni, mert későn kezdtünk rutin feladatokat csinálni. (a pékség-wc párosok érintése nélkül nem így lett volna)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13070) xors válasza Earl_Muttley (#13069) üzenetére


xors
senior tag

Oh ne aggódj az normális.
Mi CBA -ban is voltunk anno, mert épp akciós volt a csirkemell, azt miért ne a fizetett órám alatt menjünk be...
(Csigavér)

(#13071) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok! Sok barátom most vizsgázik innen az ötlet! Igyekeztem értelmesen összefoglalni szerintem mi lehet hasznos tudni egy forgalmi vizsgán ebben a videóban :) remélem hasznos lesz mindenkinek :)

Ha valami ötleted van, kihagytam nagyon fontosat valami stb, csak írd meg, és csinálok kövit :)

Mi krémesezni mentünk az oktatóval, meghívott mindig, nekem nem volt ám kifogásom ellene :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13072) HoaryFox válasza VegyesTamás (#13071) üzenetére


HoaryFox
őstag

1/2 off:

Jó ötlet szerintem, csak egy kicsit a technikai megvalósítás... oké, nem megy úgy, hogy egybe elmondod a dolgot, de hogy így "ugrálnak" a mondandók, ez speciel engem nagyon zavar, főleg, hogy van, hogy 1 szó után már vágás van.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13073) VegyesTamás válasza HoaryFox (#13072) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

óó ez szándékosan ilyen...még az "őőő" meg a levegővétel is ki van vágva, mert így pörög tömör...gyors :) szépnek nem mondható, de a lendületes lesz tőle a vidi..viszont kis szünet lehetett volna a részegységek között, de majd legközelebb :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13074) freeknight


freeknight
őstag

Üdvözlet!
Múlt hét kedden első nekifutásra meglett a forgalmi :) .
Tegnap voltam is megigényelni a jogsit az okmányirodában kormányablakban, 2-3 hetet mondtak, mire megérkezik. Nektek mi a tapasztalatotok, mennyi idő volt, míg kiküldték?
Illetve ugye ajánlott levélben küldik ki. Mi párommal napközben dolgozunk, úgyhogy nagymamám címére kértem a postázást, a nekem szóló ajánlott levelet át tudja venni más is?

(#13075) jerry311 válasza freeknight (#13074) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ez necces lehet, de reméljük jól alakul.
Jelenleg úgy van, hogy a postás kb. bárkinek odaadja, aki ajtót nyit a címen, de előfordult olyan is, hogy bedobták a ládába.
Viszont ha nem veszi át senki, akkor el kell menni érte a postára, ott viszont (ha követik az szabályokat) már csak személyi és lakcímkártya ellenében adják át. Ha a név vagy cím nem egyezik, akkor nem adják oda. Tippelem nem a nagyanyó címe szerepel a lakcímkártyádon.

(#13076) freeknight válasza jerry311 (#13075) üzenetére


freeknight
őstag

Az a baj, hogy nekem is csak akkor jutott eszembe, hogy lehet nem fog ez jól kijönni, miután már hazaértem az okmányból :DDD
De az a szerencse, hogy valóban nagymamám címe szerepel még mindig a lakcímkártyámon, mert kolis koromban oda voltam bejelentve, és azóta sem jutott eszembe átjelentkezni :D Meg ismeri a postást is elméletileg, szóval szerintem odaadnák neki. Na mindegy, remélem ezért nem kell még futnom plusz köröket meg szabit kivenni.
Egyébként 2 vagy 3 hét érkezési idő a reális? Több ismerősöm is van, akiknek kicsivel több, mint 1 hét után küldték, bár gondolom ez sok mindentől függhet.

(#13077) jerry311 válasza freeknight (#13076) üzenetére


jerry311
nagyúr

Karácsony van (mingyá) így az közigazgatás is lelassul. :DDD
Ha karácsonyig nem kapod meg, akkor valószínűleg nem fenyeget a veszély, hogy szilveszterkor elveszik. :))

(#13078) VegyesTamás válasza freeknight (#13076) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én ezért kértem, hogy sms-t kérek és maradjon az ocsmányirodában, majd átveszem, bumm :) 1,5 hét köpontiba :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13079) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Egy gyors kerdesem lenne, ha savot akarok valtani, akkor miert kell a fejem hatra forditasaval a hatso ablakon hatraneznem?

[ Szerkesztve ]

(#13080) freeknight válasza Balázs1621 (#13079) üzenetére


freeknight
őstag

Hogy lecsekkold a holtteret.

(#13081) Balázs1621 válasza freeknight (#13080) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Eddig ugy csinaltam, hogy az oldalso ablakokat neztem a vallam felett elnezve hatra, de ezek szerint hatra is kell nezni a hatso ablakon, de ott mi tortenhet, amit a kozepso tukorbol nem latok?

[ Szerkesztve ]

(#13082) jerry311 válasza Balázs1621 (#13081) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hátranézést én sem értem, az a középső tükörben teljesen jól látszik. Jobbra-balra hátra kell csak benézni a holttérbe.

(#13083) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Én sem értem, nekem az oktató azt tanította/tanítja amit leírtam. Ezt, amit felvetettem neten olvastam, de valószínűleg hülyeség, oda elég, a középső tükör is, sávváltásnál persze.

(#13084) Mela Kehes válasza Balázs1621 (#13083) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Jobbra és balra hátra kell nézni, ott van a holttér. Középen hátra csak tolatásnál kell nézni.
Mikor vezetni tanultam nem értettem én sem. Az oktatóm mindig mondta, hogy nem nézem a holtteret. Aztán amikor forgattam a fejem elhallgatott. NA mondom akkor ezt kell csinálnom. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13085) HoaryFox válasza Balázs1621 (#13083) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azért kell a holtteret is csekkolni, mert lehet egy motorost nem látsz és ráhúzod a kocsit. Van olyan rész, amit egyik tükörből sem látsz, mégis lehet ott valaki.

Jó, mondjuk ez nem téli probléma, de nyáron azért hasznos lehet.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13086) Mela Kehes válasza HoaryFox (#13085) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Elfér ott egy autó is. Elméleti tanfolyamon mindenki megtanulja ezt.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13087) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Köszi a segítséget. Lenne még kérdésem.

Itt csak jobbra kanyarodhatok. Balra egyirányú, jobbra is egyirányú út van, és amin én közlekedem az is az. A kérdés az, hogy jobbra kell-e irányjelzőt használni ilyen esetben?

(#13088) freeknight válasza Balázs1621 (#13087) üzenetére


freeknight
őstag

Szerintem itt nem kötelező, nincs kötelező haladási irány tábla, és az út megy tovább, de az index amúgy nem árt sosem :) . Vizsgán meg főleg, ha kihagysz egyet is bukta, ha ott is jelzel, ahol nem kéne, akkor csak fejcsóválás. Jobb biztosra menni.
De a legjobb, ha az oktatótad kérdezed, ő ismeri a forgalmi rendet.

[ Szerkesztve ]

(#13089) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Na még egy. :)

Jobb oldali fehér autótól érkezem. Hogy mennétek be a belső sávba? Először a szélsőbe jobbra indexel, majd a sávváltoztatás szabályai szerint a belső sávba? Ti hogy csinálnátok? Mert ha egyből a belsőbe érkezem, az dupla sávváltás nem? Még nagyon tanulok, de kövezzetek meg érte! :B

(#13090) HoaryFox válasza Balázs1621 (#13087) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerintem nem kell, ugyanis a "védett út" folytatódik jobbra, csak akkor kellene az index balra, ha a szemközti parkolóba mennél be.

#13087: Kimész a jobb oldali, ún. gyorsítósávba, majd balra index-szel jelzed, hogy be szeretnél menni a forgalmi sávba. Elsőbbséget kell adni mindenkinek, aki azon a sávon halad, ahová te szeretnél besorolni.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13091) lacykaa20


lacykaa20
csendes tag

Sziasztok.

Szerdán lesz a forgalmi vizsgám (Szolnokon) de nagyon félek tőle.
Már csak azért is mert eddig 2x voltam Szolnokon vezetni és kb 5x itt faluba.
Szerintetek nem kevés ez így?

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13092) jerry311 válasza lacykaa20 (#13091) üzenetére


jerry311
nagyúr

És ezt így hogy? 7 alkalom az legjobb jóindulattal is csak 14 óra. Hol van ez a 30-hoz? Vagy a minimális kilométerhez?

(#13093) lacykaa20 válasza jerry311 (#13092) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

Hát igen én is ezt mondom.
Lehetetlen hogy sikerül így a vizsgám.

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13094) atila4


atila4
senior tag

Elsőre sikerült a KRESZ vizsgám :U :C

E-titan rendszerben csináltam az oktatás részét. Most várhatok míg kapok egy hónap szabadságot(külföldön dolgozom), hogy le vezessem a 30 órámat. Már nagyon várom :))

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13095) jerry311 válasza atila4 (#13094) üzenetére


jerry311
nagyúr

1 hónap alatt 30 órát? Hahahahahahahahahaaa
Már bocs, de a jelenlegi tapasztalat az, hogy 1-1 órára is heteket várnak emberek, nemhogy 30-ra.

(#13096) BRIKLY válasza jerry311 (#13095) üzenetére


BRIKLY
veterán

Így van, nekem már az is csoda,ha 1 héten 2 órát tudok vezetni.. most meg pl 2 hete vezettem utoljára.. :U

(#13097) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Szerencsere nalunk nem ilyen durva a helyzet, volt hogy heti 5x2 orat vezettem.

(#13098) lacykaa20 válasza Balázs1621 (#13097) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

De jó neked :)
Én Aug 8-án tettem le a kreszt és most vizsgázok szerdán 7órával a hátam mögött :(

;-.....Carpe Diem.....-;

(#13099) freeknight válasza lacykaa20 (#13093) üzenetére


freeknight
őstag

14 órával elenged az oktatód vizsgázni? Gondolom a 30 órás tanfolyamot kifizetted, és gondolom ha megbuksz, ki fogja számlázni a pótórákat is...
Remélem nem voltál akkora madár, hogy aláírd a kartonodat :U
Javaslom azonnal nézz új suli és oktató után. 2-3 órát lecsippent, azt mondom oké, ha te is belemész, de hogy kevesebb, mint a felét vezesd le, az azért durva.

(#13100) lacykaa20 válasza freeknight (#13099) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

Sajnos de, aláítam és ki is fizettem a 30órát :(
Na de majd kiderül szerdán hogy sikerül e vagy sem.
Oktató szerint elég jó minden csak többet kell figyelnem a holtteret.

[ Szerkesztve ]

;-.....Carpe Diem.....-;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.