Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) atila4 válasza freeknight (#13149) üzenetére


atila4
senior tag

Dízel volt. Nem segített mondta engedtem fel szép lassan és ne nyomják semmit nézzem ahogy szép lassan megy.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13152) Gyula84 válasza atila4 (#13151) üzenetére


Gyula84
veterán

én is dízellel megyek :D igaz már a 20. órám volt ma

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13153) HoaryFox válasza atila4 (#13148) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én is dízellel taultam, nekem is meglepő volt elsőre :D 1.4 benzines Astrámmal már nem tudom megcsinálni :N

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13154) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Sziasztok

Hát olvasgatom itt a hsz-eket és most picit para van. Ugyanis én most megyek jogsira de 2 éve vezetek ugyanis párom amerikai és ott 2 évig rendszeresen vezettem mert new yorkban-ban max akkor állít meg a rendőr ha valami szabálytalanságot csinálsz. De most a munkám miatt kell a jogsi és kint sajna nem tehetem le mert nincs lakcímkártyám csak munkavállalási vízumom. Na mindegy is csak ahogy olvasom itthon elég szivatásnak tűnik a gyakorlati vizsga. Kresz az nem gáz 100ból 100x jól megcsinálom a netest is meg a 2012-est is de amit itt írtok :Y :Y :Y :Y
Nem tudom kicsit para van. Majd kiváncsi vagyok mit mond az oktató. Szerencsére nekem heti 5x2 órát mondtak a suliban. Mondjuk nem is az alap óradíjat fizetem.
Nagyon kiváncsi leszek

(#13155) Gyula84 válasza dirteen28 (#13154) üzenetére


Gyula84
veterán

2 évet lehúztál new-yorkban akkor itt nem kell parázni :) menni fog simán

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13156) dirteen28 válasza Gyula84 (#13155) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Remélem :D

De tényleg kiváncsi vagyok mert azért látom a jó öreg szivatás megmaradt még. Ha rossz napja van az vb-nek vagy akármi

[ Szerkesztve ]

(#13157) Gyula84 válasza dirteen28 (#13156) üzenetére


Gyula84
veterán

max megbuksz valami baromságon és? mész újra persze ez + pénz, de nem tudsz jobbat :N oktató nekem úgy mondta hogy ha a vb azt mondja piros akkor ő nem tud fehéret mondani sajnos

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13158) dirteen28 válasza Gyula84 (#13157) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Jaja

Igazad van. Végül is tényleg csak pénz. mondjuk kifizetem azt a 260-at plusz ilyen olyan vizsgadíjat akkor belefér, hogy bukok és kifizetem. De igazából el is múlt ez az ideg mert tényleg nem izgat már. Megyek csinálom aztán látom mi lesz. Ha a saját baromságomon megy el akkor majd ütöm a fejem :D Majd jobban kell figyelnem nehogy rutinból csináljak valamit rosszul

Mondjuk jó volt ma az orvosi :D

Háziorvos: Szia jól vagy? Ezer éve nem láttlak! Mit csinálsz? Tényleg??? Nagyon érdekes lehet! Jogsi? B? 7200! Szia

Ba....z

:D

[ Szerkesztve ]

(#13159) Gyula84 válasza dirteen28 (#13158) üzenetére


Gyula84
veterán

előre idegeskedni kár ezen az biztos még ha megbuksz azon is :)

nekem azért megnézte a szemem meg a vérnyomást is a doki :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13160) g4mer válasza dirteen28 (#13154) üzenetére


g4mer
senior tag

Max a manuális váltó lesz szokatlan :DDD

Sic Parvis Magna

(#13161) dirteen28 válasza g4mer (#13160) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Manuálissal nyomtam kint is. A cégnél is az van meg a sajátom is az :D Utálom az autómatát! Meg gyerekkoromban fater is manuálon tanított :D Akkor autómata ritka volt mint a fehér holló! Viszont volt valakinek itt tapasztalata a NON-STOP-al? Mármint a sulival? Furcsa nekem egy picit! Félek hiába fizetem ott be a plusz pénzt a gyorsabb intézkedésre!

(#13162) atila4


atila4
senior tag

Na ma volt a 8-dik órám. Hát esküszöm ma ment a legrosszabban. Voltak olyanok, hogy mondta az oktató, hogy jobbra menjek aztán szépen el mentem balra :U Meg valahogy ma nem éreztem annyira. Veletek is előfordult ilyen?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13163) freeknight válasza atila4 (#13162) üzenetére


freeknight
őstag

Bizony, érdekes, hogy nálam is a 8.-9. óra környékén jött a mélypont, rögtön miután éreztem, hogy egyre jobban megy :D .
Talán azért lehetett, mert az oktatóm ilyenkor kezdte elengedni a kezem, már nem segített parkolásnál, és a forgalmi helyzetek felismerésében/megoldásában sem.
Nyugi, egyre javulni fogsz. Nekem a közvetlenül vizsga előtti óra is gázos volt, mintha akkor ültem volna először autóba, de szerencsére a vizsgán már úgy vezettem, mint a kisangyal :D

(#13164) Gyula84 válasza atila4 (#13162) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem is volt ilyen mondja jobbra indexelek is erre egyenesen akartam menni :D igaz az ilyen dolgok a 2óra közelében vannak már

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13165) atila4 válasza Gyula84 (#13164) üzenetére


atila4
senior tag

Én is már 1:40-nel jártam. Hát mondom neki kicsit össze zavarodtam :D

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13166) Gyula84 válasza atila4 (#13165) üzenetére


Gyula84
veterán

ja nekem meg mondja látom már fáradsz :D egyfolytában 2órán keresztül menni városban szerintem megterhelő az agyamnak biztosan az tuti :DDD
20óra után még most is sikerül lefullasztanom szomszédom erre azt mondja neki meg 50év után is :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13167) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!
Előzmény 1
Előzmény 2
Előzmény 3
"Nincs végzet, csak ha bevégzed!" Na ma délben volt a forgalmi vizsgám, 7 hibaponttal átmentem. Öröm és boldogság van. Nem hittem volna, hogy eljutok idáig és elsőre sikerül minden. Visszatekintve, hogy 2015 júliusában már megvolt minden elmélet, elég rögös út vezetett idáig. Előzményekből kiderül, hogy volt egy oktató/suli váltásom. Tisztában vagyunk azzal, hogy oktató és vizsgabiztos hiány van jelenleg az országban. Azoknak üzenem, akik nem elégedettek az oktatójukkal és a szolgáltatással, merjenek váltani. Tudom, hogy nem egyszerű értelmes oktatót találni, aki heti megfelelő óraszámban tud gyakorlatot tanítani. Megéri keresgélni, elvégre nem kevés pénzt fizetünk ki a gyakorlati órákért (2700 előbbi/ 3500 utóbbi óránként), nem bántam meg a váltást. Én is ha hamarabb észhez térek, nem pazaroltam volna el 10 órát az előző oktatómnál. Néhány p*csfej oktató túlságosan nyeregben érzi magát, mert azt hiszi, hogy túlkereslet van rájuk és már mindent megtehet, elég szomorú. Laci-Bá az oktatóm mérhetetlen türelemmel bírt, korrekt volt mindig, mindent meg lehetett vele beszélni, igazi minta oktató, le a kalappal előtte. Szóval türelem minden jogsiért küzdő kollégának, nem egyszerű, de ki kell tartani. A vége ~46 óra vezetés lett (~215 ropiba fájt), igaz két hétre rá kaptam vizsgaidőpontot, addig is gyakoroltunk próbavizsgákkal, hogy ne essek ki a ritmusból. Visszaolvasva reagálásként, nálam az volt, hogy a második órában már többször dekoncentrált voltam, többet hibáztam. Nem is vezettem a vizsga napján emiatt, csak két nappal előtte, nekem ez jött be, de minden ember más. Amúgy én is diesel járgányon tanultam és 1-es fokozatban lehet indulni gáz nélkül, a vége felé már 2-es fokozatban is ment a dolog, de nagyon lágy kuplung felemeléssel, ilyenek a diesel járgányok, nem mellesleg ezt az oktatóm direkt így tanította nekem. Vizsga napjára érdemes pihenten menni, szabit kivenni, orvosi igazolás, igazolt hiányzás... Vizsga előtt közvetlen hallgasd meg a kedvenc zenéidet. :) Csak arra kell gondolni, hogy sikerülni fog és ezt ma mindenképpen megcsinálom. Magán a vizsgán csak a feladatra koncentrálj, jól fog menni minden és a magabiztosságod is szépen a felszínre jön. Mindehhez a recepthez kell még egy jó vizsgabiztos is természetesen egy csipetnyi szerencsével megfűszerezve. Fel a fejjel és sok szerencsét a küzdőknek! Elnézést kérek a terjedelemért! Fórumtárs korábbi elsőbbségi anyaga tényleg nagyon hasznos: Katt Erősen ajánlott a régi szoftver is: Kresz Teszt 2012 v3.3 (gondolom mindenki tudja honnan kell tölteni)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13168) Gyula84 válasza tranceplanet (#13167) üzenetére


Gyula84
veterán

merre tanultál? megyére gondolok :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13169) tranceplanet válasza Gyula84 (#13168) üzenetére


tranceplanet
addikt

Fejér megye - Székesfehérvár :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13170) Gyula84 válasza tranceplanet (#13169) üzenetére


Gyula84
veterán

áhh akkor mindegy csak azért, mert enyémet is Lacinak hívják :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13171) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

Felesegem vezetni tanulna es a 21. Ker-ben keresunk autos iskolat. Tudnatok ajanlani olyat amivel jo tapasztalatotok volt?

Kresztanfolyam kotelezo, vagy lehet menni rogton vizsgara?

-- end of transmission --

(#13172) Earl_Muttley válasza SaNyEe (#13171) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csepelen a Körút Kft-t ajánlom, oktatóból azon belül is Ágit, sajna én nem hozzá kerültem.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13173) Earl_Muttley válasza Earl_Muttley (#13172) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Lemaradt, sorry, a kresz kötelező, az elsősegély nem, de ott van tanfolyam. Viszont ha oda mentek, egy privátot bitte dobj :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13174) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Nos egy hetes kálvária volt találni egy iskolát. Előre nem nyilatkozok róla nehogy balszerencsét hozzon :D De a negatívumokat le tudom írni. Elég sok sulit felhívtam ez a egy ahova beíratkoztam adott válaszokat rendesen a kérdésemre. De a legdurvább a Non Stop volt ahol még azért is kérdőre vontak, hogy milyen néven használom az emailemet!!!! Mivel én az angolosított nevemet használom a mailben ez kicsapta a biztositékot a jóembernél utána egy kioktató levelezés volt ami számomra nagyon tanulságos volt. Sajnos azt vettem észre, hogy mivel nagy a túljelentkezés ezért az iskolák azt csinálnak amit akarnak. Remélem ezzel a sulival szerencsém lesz és az egy hetes intenzív keresgélés nem volt hiába. Ahogy lesz tapasztalatom megírom azt is

(#13175) nOvOp válasza dirteen28 (#13174) üzenetére


nOvOp
senior tag

És melyik suli lett?

(#13176) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Like-Drive remélem beváltja a reményeimet

(#13177) Trub


Trub
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Az ok, hogy autóval sávon belül előzhetsz biciklist és motorkerékpárt, de fordítva? Motorkerékpárral sávon belül autót előzhetsz, ha elég széles a sáv, és megvan az oldaltávolság?

Párhuzamos közlekedésű úton konkréten tiltva van, de szimpla egy sávos úton...

A KRESZ-ben elvileg nem tiltja semmi, így én úgy gondolom lehet. Kíváncsi vagyok ti hogyan értelmezitek.

[ Szerkesztve ]

(#13178) HoaryFox válasza Trub (#13177) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha jól tudom, akkor csak sávváltással lehet személygépjárművet előzni, az addig oké, hogy az egy nyomon haladó járművet, mint pl. motor, kerékpár azt sávon belül lehet előzni, de fordítva szerintem nem szabályos.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13179) Gyula84 válasza Trub (#13177) üzenetére


Gyula84
veterán

Csak egy nyomon halado járművet előzhetsz sávon belül

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13180) Trub válasza Gyula84 (#13179) üzenetére


Trub
tag

Ha lehet, akkor ezt a paragrafust a KRESZ szövegéből idéznéd. :B Én régóta tanulmányozom a szövegét, és ilyet nem találtam benne.

(#13181) Gyula84 válasza Trub (#13180) üzenetére


Gyula84
veterán

Ezt egy oldalon találtam
Az egy nyomon haladó jármű is előzhet egy nyomon haladó járművet, nem előzhet azonban azonos sávon belül gépkocsit, oldalkocsis motorkerékpárt vagy más, nem egy nyomon haladó járművet.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13182) Gyula84


Gyula84
veterán

hali

volna egy kérdésem nekem is vizsgakor a kocsit ellenőrizni kell-e?
mert a KRESZ azt írja, hogy "napi első elindulás előtt ellenőrizni kell" szóval az oktató(vagy aki hozta az autót) ezt megtette vagyis köteles volt :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13183) HoaryFox válasza Gyula84 (#13182) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekünk mindig ez volt a legelső, amikor vezettem, függetlenül attól, hogy az oktató megcsinálta-e. Vizsgán ez lesz az első feladatod, addig nem is indulhatsz el.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13184) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Elsősegély vizsga mennyire necces?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13185) jerry311 válasza Earl_Muttley (#13184) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ mennyire vágod a témát.
Ha semennyire, akkor kivágnak mint macskát szarni.
Ha tudod annyira, hogy ne ölj meg egyetlen sérültet sem, akkor át fogsz menni.

(#13186) mexicanraven válasza Earl_Muttley (#13184) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ha van lehetoseged elsosegely kozponton keresztul keszulj fel es vizsgazz. Beled vagjak a tananyagot es vizsgan is normalisabbak lesznek. Debrecenben legalabb is igy megy.

when the sun shines, we'll shine together

(#13187) BRIKLY válasza Earl_Muttley (#13184) üzenetére


BRIKLY
veterán

Annyira,hogy nekem egy pénteki nap volt a tanfolyam. Kb 6 óra. Végigültem,figyeltem,újraélesztést,stbil oldalfekvést,stb. ez idő alatt begyakoroltuk.A tanfolyam után semmiféle könyvet,vagy akármit nem olvastam. Rá következő hétfőn mentem vizsgázni.Beugró: újraélesztés,sikerült. Utána 1 kérdés: Baleset,beteg eszméleténél van,szerinte eltört a keze,és szúr az oldala. Mit csinálsz vele? Mozdíthatod?
Megmondtam a helyes választ,és gratuláltak a sikeres vizsgához. Szerinted mi a helyes válasz? :)

(#13188) jerry311 válasza BRIKLY (#13187) üzenetére


jerry311
nagyúr

Visszamegyek a kocsimhoz, előveszem a sörétes puskát a csomagtartóból és lelövöm, hogy ne szenvedjen. :DDD

(#13189) BRIKLY válasza jerry311 (#13188) üzenetére


BRIKLY
veterán

Áh,az nem jó,téged megbüntetnek. Hagyd az orvosokra,majd megoldják legálisan..

De amennyire kemény volt a vizsga,lehet,hogy még ezzel is átengedtek volna néhány embert :DDD Volt,akinek 2 percen keresztül körbemagyarázták a kérdésre a választ,de átment...

(#13190) Gyula84 válasza BRIKLY (#13187) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem most indul 7.-én 4x4óra azt hiszem szóval itt nagyon figyelnek :D

(#13183) necsak
igen tényleg csináltunk házi vizsgát és ott mondta az oktató :)

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13191) kory24


kory24
őstag

Szasztok!

Ha van valaki, akinek 5x sikertelen volt a B forgalmi vizsga és eltelt 2 év is a kresz vizsga óta, de ő nem akar már B jogsit, hanem inkabb M est (motorra) próbálná meg akkor is kell mennie a páv alkalmassági tesztre és csak utána kezdheti az M es jogsit?

(#13192) freeknight válasza kory24 (#13191) üzenetére


freeknight
őstag

Mivel a kismotorra nem kell gyakorlati vizsga, ezért szerintem pályaalkalmassági sem.
Viszont mivel 2 év már eltelt, KRESZ tanfolyamot újra ki kell járni és vizsgázni.

(#13193) jerry311 válasza freeknight (#13192) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mióta nem kell segédmotoros kerékpárra gyakorlati vizsgát tenni?

(#13194) freeknight válasza jerry311 (#13193) üzenetére


freeknight
őstag

Én nem tudtam egészen eddig, hogy kell :D . Sosem láttam még kismotorral vizsgázni senkit forgalomban :D .
Akkor viszont valószínűleg el kell menni pályaalkalmasságira is.

(#13195) jerry311 válasza freeknight (#13194) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, forgalmi vizsga nincs is, de azért rutinpályán meg kell csinálni ugyanazt, mint az 'A' kategóriáknál.

(#13196) Mela Kehes válasza jerry311 (#13193) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ezt honnan vetted?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13197) jerry311 válasza Mela Kehes (#13196) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem véletlen kérdeztem, hogy mióta...
Utoljára több mint 20 évvel ezelőtt próbáltam SMKP-ra jogsit szerezni. Akkor még valami ilyesmi volt, emlékeim szerint. Lehet változott, vagy rosszul emlékszem.

(#13198) freeknight válasza jerry311 (#13197) üzenetére


freeknight
őstag

Ebben én se vagyok otthon, sosem akartam kismotorra jogsit (most már van B, szóval már nem is kell), de úgy olvastam, hogy most már van belőle forgalmi vizsga is!

Ez egy oldal, de mindenhol máshol is ezt az infot írják.

(#13199) tboldi válasza freeknight (#13198) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hű, de régen jártam erre... :DDD

Én 7 éve csináltam (akkor még M-nek hívták), volt rutin- és forgalmi vizsga is.

(#13200) Mela Kehes válasza jerry311 (#13197) üzenetére


Mela Kehes
addikt

4 óra rutin, azt járműkezelési vizsga zárja. 6 óra forgalmi vezetés, azt pedig forgalmi vizsga.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.