Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) DigitXT válasza whitezo88 (#5000) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem meg lett, bár most nem lett hibátlan, mint anno a "B".:B Sebaj, nagy hibát nem vétettem, egy műszaki kérdésen még tanultam is valamit.:D A maradék három meg irreleváns kategóriába sorolt általam: én a jó válaszra gondoltam.:DDD Szóval ezek miatt biztos nem lesz bajom később.:) Persze ettől függetlenül a hibátlannak jobban örültem volna.:B

(#5002) AMD Power válasza whitezo88 (#5000) üzenetére


AMD Power
titán

Attól ne félj. Menni fog.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5003) whitezo88


whitezo88
nagyúr

megroppantott a bürökrácia vasmarka. visszadobta a faszi a személyim mivel lejárt, és azt mondta így nem tudom igazolni magam( ahaha faszt nem, felismerhető is vagyok rajta)
azért lepődtem meg, mert sem APEH, sem BME, sem a bank, se semmi sohasem nézte a dátumot. jójó szabály (dura lex sed lex), de hát ez a bürökrácia, mikor ilyenen szaroznak mivel ha azt mondja nembaj semmi se történt volna attól még meg tudtam volna csinálni... legalább jogsikiadásig senkit nem érdekelt volna ha a vizsgabiztosok sem ilyenek.
rendőrnél még megértem, de mikor apámat igazuoltatták és neki lejárt a jogsija vagy 2 hónapja őt is továbbengedték, csak szóban figyelmeztették.

(#5004) Bencus88


Bencus88
nagyúr

MEGGGGVVVAAAN a jogosítványom!!!És minden elsőre sikerült éljen :C

(#5005) AMD Power válasza Bencus88 (#5004) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok....

A neheze majd csak most fog jönni... ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5006) Bencus88 válasza AMD Power (#5005) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Köszi amúgy mindig hasonló jókat mondasz:D Amúgy igen most jön a rutinszerzés

(#5007) DigitXT válasza Bencus88 (#5006) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem ezt mondta anno a vizsgabiztos:
"Van egy rossz hírem..."
-Jajj ne... (második vizsgám volt:DDD)
"A jogosítvány nagyon nagy felelősség..."

És ebben rohadtul igaza volt, szóval
gratula, és mindig csak ésszel.:R

[ Szerkesztve ]

(#5008) Bencus88 válasza DigitXT (#5007) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ugyebár bemutatkoztam és kérdezte, hogy :
-Hogy van Bence?
-Köszönöm szépen jól!
-Majd vizsga után máshogy lesz:D
Na jól indult a vizsgám:D
De meg próbálok odafigyelni mindenkire és magamra is az utakon!

(#5009) DigitXT válasza Bencus88 (#5008) üzenetére


DigitXT
félisten

:) S majd ~2 éves jogsival vigyázz leginkább: én is erősítettem a statisztikát, hogy
ekkor történik leginkább baleset, mert már azt hiszi, hogy rutinos, de még nem az, viszont ugyanebből az okból kifolyólag már nem elég óvatos, mert nem is kezdő.:B

[ Szerkesztve ]

(#5010) AMD Power válasza DigitXT (#5009) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már hallottam mástól is... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5011) DigitXT válasza AMD Power (#5010) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is hallottam, mégis ~pontosan két éves jogsival törtem totálra az autónkat.:(
(Azért írtam, hogy erősítettem a statisztikát...:DDD) Természetesen ez nem mókás:
jobb, ha az ember nem a saját bőrén tanul. Mondják is: "A medve nem játék." :D

[ Szerkesztve ]

(#5012) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Amúgy hiába vagyok óvatos, ha más barom meg belém jön, mert menőzik vagy csaja mellette van és akkor ugye nyomni kel stb stb zene olyan hangos semmit nem lehet hallani letekeri télen is az ablakot más hallja a zenét sok ostoba féreg...

(#5013) DigitXT válasza Bencus88 (#5012) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért inkább csak legyél óvatos.:K
(Engem pl. nem törtek, én törtem.)
Meg az utolsó 2 szavad finomítandó,
friss jogsival még ne állj így hozzá...
Szerk: hogy mi ez a "még"? Hát az,
hogy van igazságod, de a remény hal
meg utoljára, szóval kitartást.:))

[ Szerkesztve ]

(#5014) nemma válasza Bencus88 (#5012) üzenetére


nemma
addikt

No offense, de azért tanulóvezetőként könnyű ezt mondani, egy évvel ezelőtt én sem úgy vezettem, ahogy most. Tanulás közben az ember korlátok között van, 2500-as fordulat fölött sosem használtam a tanulóautót, nem előztem, nem hallgattam zenét, stb.
Ha a saját kocsidban ülsz, nyilván máshogy vezetsz, és talán a határokat is jobban feszegeted.
Ezt csak a saját példámból írtam... ;)

(#5015) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Jobban átgondolva sok igazságot mondtatok.Csak vannak akik nem azért szerzik a jogsijukat, hogy a-ból b-be eljussanak, hanem anyuci tankol nekik 2ezerér naponta és egész nap városba autókáznak.Na belőlük van nekem elegem...

(#5016) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csepelen melyik autósiskola a legjobb? Eddig az Oktánt és az ATI-t ajánlották. Ezekről van vélemény? Más?

(#5017) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Ötödik bukás után, ha a PÁV nem sikerül, akkor mi van? Még hál'istennek egyáltalán nem tartok ott, de hallottam innen-onnan, hogy utána soha többé nem lehet jogosítványa az embernek, így be lettem kicsit rezelve. Most akkor mi van ezzel valójában? :)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5018) KrAt válasza Alvin_ti4200 (#5016) üzenetére


KrAt
veterán

Kispesti Oktánnál voltam, megbasztak párszor (nem voltam szimpatikus nekik :D) de az oktatókról és az oktátásról csak jót tudok mondani :)

(#5019) Tibcee


Tibcee
tag

Megvan az elsősegély!:) A Moszkván csináltam tanfolyammal együtt és teljesen korrekt volt a dolog. Köszi AMD Powernek és DigitXT-nek a tippet! :R Most jön a neheze (forgalom)... de az ösztönöz, hogy már "csak" 1 aláírás és megvan a jogsi.:)

[ Szerkesztve ]

(#5020) uborka3 válasza leeate (#5017) üzenetére


uborka3
tag

2 év után mehetsz újra.

(#5021) AMD Power válasza Tibcee (#5019) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok. Örülök ,hogy elsőre sikerült. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5022) Xantomas


Xantomas
őstag

Megerősítésre lenne szükségem.
Megvan a Kressz, a járműkezelés, és a forgalom is, viszont a kressz vizsgám 2 éve volt.
Ugye nem kell újra kressz vizsgát tennem, hogy elmehessek elsősegély vizsgára?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#5023) leeate válasza uborka3 (#5020) üzenetére


leeate
senior tag

És a pávra is kell menni újra, vagy "csak" újra kell kezdeni a tanfolyamot? Mondjuk ez mindenképp gatya ;)

Aki volt elsősegélyen, attól kérdezném, hogy miből áll? Azt tudom, hogy lélegeztetni kell annát meg be kell mutatni a másik kettő kötelezőt a másik versenyzőn, de utána..? Van A és B tételsor, ezeket meg is kell csinálni vagy csak el kell mesélni? :O Jó lenne már lerakni.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5024) Tibcee válasza Xantomas (#5022) üzenetére


Tibcee
tag

Volt már téma: nem kell újra leraknod a Kreszt, mivel az elsősegély külön vizsgának számít.

3-4 nap alatt lazán meg lehet csinálni. Voltam tanfolyamon, begépeltem az elméletet, ami kemény 6 oldal, de tényleg annyi, amit kérdeznek(ha kell átküldöm). Ezen kívül tudd a stabil oldalfekvést +a lélegeztetést+ ha nagyon profi akarsz lenni, akkor a Dessault-kötést. Szvsz nem érdemes halogatni, mert kis odafigyeléssel könnyen abszolválható vizsga.

(#5025) Tibcee válasza leeate (#5023) üzenetére


Tibcee
tag

Elsősegélyen: két kötelező van: 1. stabil, 2. lélegeztetés

Nálam úgy volt,hogy négyen mentünk be, mi fektettünk, a másik kettő lélegeztetett, tehát még a kötelezőkből is csak az egyik kellett. Életfunkciók vizsgálatát, csontok ellenőrzését sem kérte, csak magát a fektetést. Az elmélet meg két kérdésből állt. (azt húzni kellett: tőlem az artériás nyomókötést kérdezte, illetve a cukorbetegség miatti kómát) Esetleg előfordulhat, hogy megkér, hogy mutasd be neki vmelyik kötést,de csak akkor ha nem tudod neki rendesen elmondani.

Kb. 7-8 perc alatt le is vizsgáztunk.

[ Szerkesztve ]

(#5026) Shadowfax válasza leeate (#5023) üzenetére


Shadowfax
addikt

Előbb sikeres PAV IV. vizsgát kell tenned. (Mondjuk annak az esélye, hogy ez elsőre nem sikerül, igen csekély.)

(#5027) Xantomas válasza Tibcee (#5024) üzenetére


Xantomas
őstag

Általános- és középiskolában elsősegély versenyeket nyertünk, az oklevél amit kaptunk, azt mondták mentesít a vizsga alól, csak nem sikerült egyiket sem megtalálni. Csak a fene akart már érte plusz 10E ft-ot kifizetni a tanfolyamra, és a vizsgára.

A jegyzetet szívesen fogadom, akartam is jelentkezni vizsgára, csak az autós iskolába ahova hivatalosan be vagyok jelentve ott két hetenként van vizsga, és az utolsó kettőre nem fértem be, mert előtte való nap mentem oda.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#5028) leeate válasza Shadowfax (#5026) üzenetére


leeate
senior tag

Hát azért hallottam már olyanról, akinek nem sikerült.. aztán a PÁV II-n meg átment. Igazából nem is tudom, mit vizsgálnak ezeken, de nem akarok odakerülni.. van még 3 lövésem :D

Tibcee: köszi az infókat.
Egybk. én is végigmentem már egy tanfolyamon, de a kötelezőkön más nem nagyon ragadt meg bennem, és igazából nincs is nagyon most kedvem ehhez, majd ha meglesz a forgalmi.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5029) Shadowfax válasza leeate (#5028) üzenetére


Shadowfax
addikt

A történet már ott megbukik, hogy ha a PAV IV nem sikerült neki, akkor nem is jelentkezhetett PAV II-re sem. ;)
Azt vizsgálják, hogy rendelkezel-e mindazokkal a pszichés jellemzőkkel, ami a biztonságos járművezetéshez kell. (Reakcióidő, mozgáskoordináció, személyiségjellemzők etc...)

(#5030) gaborbol


gaborbol
őstag

Én 25.-én vizsgázom alkohol és drog elméletből :W (Maryland-i jogsihoz feltétel sajna.)
Van vagy 50 oldal, az utolsó 10 oldal meg egyenesen agyhalál, mekkora baromság...
Aztán, ha ez megvan, akkor mehetek csak elméleti és gyakorlati vizsgára.

[ Szerkesztve ]

(#5031) leeate válasza gaborbol (#5030) üzenetére


leeate
senior tag

Eh, hát tényleg szörnyű, hogy meg kell tanulnod azt az 50 oldalt, és csak utána csinálhatod meg az egyoldalas tesztet meg a két utcasarkig tartó forgalmi vizsgát :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5032) leeate válasza Shadowfax (#5029) üzenetére


leeate
senior tag

Oktatóm mondta.
Hm.. érdekes. Én vajon rendelkezem? Ha gondolatban árokba téríteném a motorosokat, az már pszichopata jellemvonás? ;]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5033) gaborbol válasza leeate (#5031) üzenetére


gaborbol
őstag

Biflázzam be mit okoz, meddig hat, meddig mutatható ki stb, a kokain, heroin, barbiturátok, lsd, fű, faxtudjamégmi, aztán ha elkap a rendőr ezek miatt ,vagy pia miatt, mint kell neki tennie, mit tehetek én vagy nem teszek, ezért hány bűntetőpont jár, mennyi börtön, mennyi pénzbünt stb.
Mi a túrónak kell ezeket tudnom,nem értem, tanulja meg az, akit ezzel elkapnak, nekem ezekhez semmi közöm sincs.

(#5034) leeate válasza gaborbol (#5033) üzenetére


leeate
senior tag

Egész biztosan nincs? :DD (bocsánat)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5035) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Kártyás jogsinál a kék tokot is kérheti a rendőr vagy elég a kártya?
Nem találtam benne semmi olyat, csak nem vagyok benne biztos. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5036) ádyz válasza tomcsi23 (#5035) üzenetére


ádyz
addikt

Elég a kártya.

A tok az csak egy tok.

Bár, szerintem jobb ha benne tartod, mert akkor védi a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#5037) tomcsi23 válasza ádyz (#5036) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi szépen. Most a forgalmiban "tárolom", forgamlit meg a személyiben. A jogsi az első iratom, ami kártyás. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5038) mrsaba


mrsaba
csendes tag

Sziasztok!

Kb. mikor kéne elkezdenem a moped vizsga letételét, hogy nyárra (június) meglegyen?

(#5039) Tibcee válasza mrsaba (#5038) üzenetére


Tibcee
tag

Szia, szerintem másfél-két hónap biztos kell rá.

(#5040) mrsaba válasza Tibcee (#5039) üzenetére


mrsaba
csendes tag

Igazából rutinom van, mert szoktam motorozgatni... szóval azzal nem lehet nagy baj, mondjuk városban soha nem motoroztam még.

(#5041) Timyyy


Timyyy
őstag

3 hét múlva lesz 1 éves a jogsim! :C

(#5042) Konflikt


Konflikt
addikt

mostanaban gondolkodom, h belekezdek a B-s jogsiba (most mar ideje lenne:D)
szval pesten milyen minosegi iskolat tudtok javasolni VI-VII-XIII-XIV kerekben, es kornyeken?
negativ velemenyek is erdekelnek bmilyen iskolarol.:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5043) Tibcee válasza mrsaba (#5040) üzenetére


Tibcee
tag

Ha tudsz már motorozni akkor más a helyzet: Kreszre egy hét elég lehet, elsősegélyre 3-4 nap,+ a rutin és a forgalom, de a két vizsga között minimum egy hétnek kell lennie ha jól tudom.

(#5044) leeate


leeate
senior tag

Azt tudom, hogy a csigavért pl. nagyon lehúzzák.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5045) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!
Miskolcon nem tudtok valami rendes oktatót rutinra meg forgalomra ?? Lassan úgy is le fog menni a kresz kéne vkit addig találni, aki nem csak a pénztárcáját nézi ..:)

(#5046) jerry311 válasza mrsaba (#5040) üzenetére


jerry311
nagyúr

A rutinos vezetőket szokták meghúzni a vizsgákon, mert általában akkor is megszokásból motoroznak. Ami lehet, hogy jó, de a vizsgán nem jó.

(#5047) jerry311 válasza leeate (#5044) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk azt nem értem, miért húzzák le. Illetve van tippem, hogy én még jókor tanultam náluk (B és C kat). Mindkettőhöz értelmes oktatót kaptam. Sőt! C kategórián olyan csajt kaptam oktatónak, hogy boldogan fizettem volna akár 1000 pótórát is. :DDD

(#5048) zsid válasza jerry311 (#5046) üzenetére


zsid
senior tag

Aki meg halál balfasz, egyedül kimegy a forgalomba és simán tömegkarambolt okoz, az meg kapjon jogsit. Szar ez a rendszer.

<tRucKdriFteR>

(#5049) tothm


tothm
őstag

Azt meglehet csinálni, hogy a kreszt otthon tanulom meg, és csak vizsgázni megyek be, a tandíjat megspórolva? :R

(#5050) leeate válasza tothm (#5049) üzenetére


leeate
senior tag

Sajnos nem.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.