Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) jUUh válasza molnarpeter (#14450) üzenetére


jUUh
addikt

Értem, köszönöm. :R Forgalmi vizsgán szerintetek érdemes egyből felnyomni a tompítottat? Ismerősök akik vizsgáztak nem egyértelműen nyilatkoztak, volt, akinek szóltak, ha indulásnál feltette, van akinek nem...Na mindegy is, köszöntem szépen mégegyszer a gyors választ! További szép napot! :B :R

Samsung Galaxy S23+

(#14452) molnarpeter válasza jUUh (#14451) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ott azt nézik, figyelsz-e, szóval lakott területen ne nyomd fel, csak mielőtt kimentek (ha lesz ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#14453) jUUh válasza molnarpeter (#14452) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm mégegyszer! :R

Samsung Galaxy S23+

(#14454) pvt.peter válasza pvt.peter (#14448) üzenetére


pvt.peter
őstag

Kozben most megneztem a Webjogsi KMR szerzodest de nem igazan talaltam meg a kerdeses reszt ami arra vonatkozna, hogy a forgalmi vizsga 11000Ft -os dija mellett kikellene fizetnem az oktatonak 1 vezetesi ora dijat is.
Ez egy jogszabaly lenne vagy pedig minden autosiskola sajat maga donti el ennek a dijnak a szuksegesseget?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14455) hurenzon


hurenzon
senior tag

tud valaki online kreszvizsga gyakorlót? lehetőleg olyan kérdéssorral ami az éles vizsgán is lesz.

(#14456) haromegesz14 válasza hurenzon (#14455) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

E-titán? ;]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14457) hurenzon válasza haromegesz14 (#14456) üzenetére


hurenzon
senior tag

ami nem fizetős?

(#14458) kreszjogsi válasza hurenzon (#14455) üzenetére


kreszjogsi
újonc

A jogszabályi előírás úgy szól, hogy a kötelező vezetési óraszám B kat esetén. 29+1 óra. A +1 óra az a forgalmi vizsga. Ez kint van az oldalon is, hogy a forgalmi vizsga is vezetési órának számít: http://webjogsi.hu/kepzeseink/b-kategoria/ valamint az iskola írásos tájékoztatójában is: http://kmr.webjogsi.hu/wp-content/uploads/irasos_tajekoztato_v2_6KMR.pdf

Ez minden iskolánál így van!

(#14459) kreszjogsi válasza hurenzon (#14457) üzenetére


kreszjogsi
újonc

Ami nem fizetős és a vizsgán használt kérdéseket tartalmazza olyan nagyon nincs. Jobban jársz ha megveszed 4600-ért a tesztet: http://kreszteszt.webjogsi.hu/
Ez az etitános ahogy sokan hívják, de ezek az eduKRESZ kérdések. Ez van a vizsgán. http://edukresz.hu/vizsgakerdesek/ Ők adják a hatóságnak is.

(#14460) pvt.peter válasza kreszjogsi (#14458) üzenetére


pvt.peter
őstag

Gondolom nekem szántad ezt a választ :))
Mellesleg köszi, most már világos minden.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14461) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

Ma voltam túl a második gyakorlati alkalmon, (4. óra) de kicsit elfogyott a lelkesedésem a mai óra után. Elég sokszor lefulladtam és szerintem elég sok hibát is vétettem. A fő bajnak azt éreztem, hogy amikor az oktató beszél és figyelmeztet erre-arra (ami teljesen jogos) akkor nehezen tudok koncentrálni a többi dologra komplexebb helyzetekben. Itt arra gondolok, hogyha be kell kanyarodni egy egyenrangú kereszteződésben figyelni kell a váltásra, táblákra, jönnek-e jobbról, jó íven kanyarodjak, sebesség ne legyen túl gyors stb. és e mellé még az oktató is beszél az előzőeken felül, azokat is fel kell fogni, végrehajtani stb.
Főként azért probléma, mert az oktató azt hiszi, hogy nem ismerem a KRESZ-t, pedig nem erről van szó, csak nincs időm minden táblát és apró jelet észrevenni és átgondolni egyszerre...

Ez csak az elején ennyire bonyolult, vagy valamin változatnom kéne?

(#14462) pvt.peter válasza bundli (#14461) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Ez sajnos ilyen, de idővel változni fog.
Nekem is nagyon sokáig nem sikerült koncentrálnom megfelelően mindenre, de az órák alkalmával egyre jobb lett minden. Egy idő után jönni fog minden magától.
Kérd meg az oktatót, hogy akkor magyarázzon amikor kevésbé vagy leterhelve vezetés közben, pl. egyenesen mész stb.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14463) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Erről hallott már valaki valamit? Mennyi az igazságalapja?
Mert én most vagyok benne éppen a jogosítványszerzésben, és lassan jönne ez az elsősegélyes rész is. Igazából örülnék neki, ha nem kellene ezt is megcsinálni, az autósok nagy része úgyis elfelejti időközben az ott tanultanak.

S9+

(#14464) pvt.peter válasza Yasuo (#14463) üzenetére


pvt.peter
őstag

sztem korai még erről bármit is mondani

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14465) pockhome válasza Yasuo (#14463) üzenetére


pockhome
senior tag

Ez mekkora baromság lenne... :F
Ha akarnál sem tudnál segíteni valakinek :(((

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#14466) Andris837 válasza Yasuo (#14463) üzenetére


Andris837
senior tag

[link]

Félreértelmezések vannak szokás szerint. Elsősegély vizsgát mindenképp meg kell csinálni, csak ugye a feleslegesen futott köröket csökkentik le. Én sem igazán értettem, hogy az elsősegély vizsgaigazolást mi a bánatnak kellett bevinnem a közlekedési hatósághoz, hisz ott nem adtak semmit... Viszont most ugye majd az okmányirodába kell bemutatni, ha csinálják a plasztikot.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#14467) Sanki válasza bundli (#14461) üzenetére


Sanki
addikt

Nem kell aggódni, még nagyon az elején vagy. Próbálj meg minél előrébb tekinteni (ne csak az előtted lévő pár métert nézd) és átgondolni, hogy mit kell majd tenni.
Ha megvannak a mozdulatok, akkor szépen lassan nem is kell majd mindenre külön koncentrálni.

Az oktató azért mondja el a dolgokat, hogy segítsen Neked, mire kell figyelned, ez csak később Neked válik a hasznodra. Ha pedig valami nem egyértelmű nyugodtan kérdezz vissza.

(#14468) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Volna pár kérdésem remélem tudtok segíteni.
Az E-titan = Edukresz? Ha nem akkor számít hogy melyiket választom ?
Muszáj valamelyik autóiskolánál jelentkeznem és onnan tovább választanom az online képzést ?

(#14469) kreszjogsi válasza Rick3D (#14468) üzenetére


kreszjogsi
újonc

Csak és kizárólag az e-Titán képzésadminisztrációs rendszeren keresztül tudod elérni az edukresz online tananyagokat.
KRESZ-t ha vizsgázni akarsz belőle, akkor csak úgy tudsz, hogy beiratkozol egy autósiskolába. Ez jogszabályi előírás. A választott autósiskola fog majd hatósági vizsgára jelenteni. Te nem tudsz jelentkezni. Legalább is az elsőre nem. Ha pótvizsga van az más tészta...azt magadnak intézed....

(#14470) Rick3D válasza kreszjogsi (#14469) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi , már közben informálódtam , épp a második modulnál tartok. :) Felülmúlta az elvárásaimat nagyon érthető és részletgazdag minden ezidáig.

(#14471) .DLL válasza Rick3D (#14470) üzenetére


.DLL
veterán

Második modulnál ... a ... miben, akkor végülis?

(P.H.)

(#14472) Rick3D válasza .DLL (#14471) üzenetére


Rick3D
senior tag

E-titan.

(#14473) TD87


TD87
újonc

Üdv. a következő a gondom. Megcsináltam a jogosítványomat. Elsőre sikerült, de nem érek vele semmit.
Ugyanis. Egy régi kis dízelesen tanultam vezetni. Otthon benzines van. És nem megy folyton lefullasztom.

Tehát gyakorlatilag nem tudok vezetni. Elméletben értem én mit kéne csinálni, szóval köszi, de nem kell elmondani , elméletben értem, de az elmélet nem ér sokat, de hiába értem mit kéne másképp csinálni, nem sikerül.
Szóval hiába tudnám hogy a kuplung pedál is más, de nem érzem. Lehet annyira berögzült amin tanultam.

Otthoni kocsival nem akarok többet gyakorolni nem kéne szétcseszni. Arról meg nem tehetek ,hogy az oktató csak ennyire tanított meg. Most vele is mit csináljak? Kérjem számon?

Inkább az érdekelne, hogy hol érdemes plusz órákat venni? Nyilván benzinessel, hogy azt tudjam gyakorolni ami a probléma
Dízellel nem volt gondom, nem fulladt, jól parkolok, jó volt az úttartás, váltás, kormánykezelés.
De ha lefulladok cseszhetem, ha egy kereszteződésben vagy lámpánál állok. Az sem opció, hogy falábú vagyok járjak csak dízellel.

(#14474) SUPREME7 válasza TD87 (#14473) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én benzinesen tanultam, az oktatás során talán egyszer fulladtam le, majd ahogy meglett a jogsim, saját autóval, annyira stresszeltem lámpánál, hogy 1-2 hétig rendszeresen lefulladtam, mert próbáltam dinamikusan elindulni, és kevesebb gázt adtam mint amennyire engedtem a kuplungot. Menj egy forgalommentes helyre és gyakorold, egy kolllégám most rakta a jogsit, ő még mindig úgy indul, hogy 1500-2000-ig felpörgeti a motort, és csak utána engedi a kuplungot, neked is innen javaslom az indulást, amíg be nem áll a lábad arra, hogy egyszerre csinálva is menjen.

És tegyél ki egy T betűt a hátsó ablakra, sokkal türelmesebbek lesznek az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#14475) molnarpeter válasza TD87 (#14473) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Keress oktatót, hogy szeretnél pár órát gyakorolni benzinessel. Valami pici autót keress 1 literes körüli motorral, a többi az oktató türelmén múlik :D Nem említetted, de vehetsz automatát is :DDD Máskülönben eltérően kell vezetni a két fajtát, nem tértél ki rá, azért leírom. Benzines induláskor kér mindig kis gázt, 1500 körül finom kuplungolással elég szokott lenni. Dízel alapjáraton is elindul, ha legalább közepesen nagy motor (1.6 TD ügyeskedést igényel még, 2.0 körüli dízelekkel általában könnyedén működik a módszer), parton ez praktikus lehet, ha már ismered az autót, és akkor kuplungolás közben felengedett lábfékkel is el tudsz indulni. Benzines 2-3000 fordulat között legyen forgalomban, dízel 1500-2500, de ha már biztosabb vagy a dolgodban, meleg motorral illik néha nagyobbat gyorsítani (dízelek, főleg az újabbak le tudnak kormolódni több helyen). Ami még fontos kuplungolással kapcsolatban, és nekem nem esett le elsőre, hogy a fogáspont megtalálása után gyakorolni kell, hogy ne engedd feljebb a pedált, hanem tartsd úgy egy kicsit a lábad, várd meg az elindulást, csak utána engedd fel teljesen. Kezdetben tarthatod 2000 körül a fordulatot elinduláskor, majd később ráérsz finomítani.

Supreme: szvsz a T fölösleges :B

[ Szerkesztve ]

(#14476) sityupityu válasza TD87 (#14473) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez most nem fog tetszeni amit írok (lehet, hogy a többieknek sem), de nehogy már az oktatód legyen hibás csak azért, mert neked kb jó eséllyel az átlag alatt van az érzéked ehhez a témához. :DDD :N
Mit tudott volna megtanítani pluszban szerinted? Külön benzines autón is órákat adni neked vagy egyáltalán mire gondolsz? Igen, kicsit másképp kell felengedni a két autón a kuplungot, de akinek egy csöppnyi érzéke is van a vezetéshez annak pár elindulás elég a másik autóban ahhoz, hogy ne legyen ilyen téren gondja. És ez igaz akkor is, ha egy frissen tanult sofőrről van szó. Sőt, csak ebben az esetben igaz, mert egy rutinos vezetőnek meg nem is szabad ilyesmivel gondban lenni még akkor sem, ha még nem ült az adott fajta autóban. Arról már nem is beszélek, hogy akár két benzines autó között is ordas nagy különbség tud lenni elindulás terén.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14477) molnarpeter válasza sityupityu (#14476) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb minden egyes autóban más a kopás miatt is :K Mióta szinte hetente mást hajtok, automata párti lettem :DDD

(#14478) sityupityu válasza molnarpeter (#14477) üzenetére


sityupityu
veterán

Kb minden egyes autóban más a kopás miatt is

Ennyi. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14479) Gyula84 válasza TD87 (#14473) üzenetére


Gyula84
veterán

azért leírhattad volna, hogy mit is tudsz róla! én is dízellel tanultam, az enyém is dizel de ahogy be kellett ülnöm egy benzinesbe azzal is ment elsőre

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#14480) TD87 válasza SUPREME7 (#14474) üzenetére


TD87
újonc

Voltam ma úgy forgalommentes helyen gyakorolni párszor megpróbáltam de annyi. A kocsi nem az enyém, a tulaj az meg félti. Ezt mondjuk megértem. Jogos részéről.

Úgyhogy inkább keresek egy olyan oktatót aki benzinessel ad par órát.

(#14481) TD87 válasza sityupityu (#14476) üzenetére


TD87
újonc

Akkor csöppnyi érzékem sincs hozzá.
Béna vagyok ez van, aláírom.
De ez eddig nem derült ki!

De igen az oktató hibája. Hogy kaphattam úgy jogosítvanyt ha nem vagyok rá alkalmas?
Egy oktatónak igenis látnia kell mire képes a diák. Miért nem látta hogy ügyetlen vagyok miért nem figyelmeztett készített fel?
Nem lenne szabad hogy akinek nem megy, levizsgázhasson. Sokat érek vele hogy hajszálpontosan parkolok. Mert az oktatót semmi más nem érdekelte. Csak a pontos parkolás.
Ha valaki nem tanul meg vezetni az nem csak zavaró az életveszélyes lehet.
Az oktató szerint teljesen jol kezelem a pedálokat!!
Ne már hogy nem látta hogy nem jól csinálom és egy benzinessel szarban leszek.

(#14482) TD87 válasza molnarpeter (#14475) üzenetére


TD87
újonc

Kösz így lesz. Elméletben értem , de nem sikerül.
Amin tanultam gázt hozzá se kellett adni , kuplung be es fel , gurul. Azzal egyszer se fulladtam le.

Erzem én hogy lenne egy pont a benzinesnél amit tartani kéne , de még se találom el.

(#14483) molnarpeter válasza TD87 (#14482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Menj vmi sík terepre, pl üres parkoló. Gázzal tarts fordulatot. Kuplungot kezdd módszeresen felengedni, nagyon-nagyon lassan. Mikor megmozdul az autó, ne engedd feljebb egy kis ideig, csak ha már teljesen megindult az autó (eleinte pár másodpercig is így tarthatod). Következő feladat az lehet, hogy part aljára odaállsz, és kicsit felgurulva csúsztatott kuplunggal nem hagyod visszagurulni.

[ Szerkesztve ]

(#14484) Gyula84 válasza TD87 (#14481) üzenetére


Gyula84
veterán

de azt az autot biztosan jol kezelted mert különben nem kaptál volna jogsit a benzines meg csak egy kicsit más majd ha ráérzel úgy is így leszel vele te is :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#14485) TD87 válasza molnarpeter (#14483) üzenetére


TD87
újonc

Értem. Az volt tapasztalatom : kuplung benyomtam, kezdtem felengedni , kicsit engedtem az auto meg nem mozdul, még egy kicsit engedek rajta es lefullad.
Nem találom hogy mennyit engedjek és hol tartsam meg. Meg hogy mennyi gázt adjak.

Amin tanultam ha gyakorlatilag lekaptam róla a lábam is indult. És kuplunggal egész jól eltudtam szabályozni mennyire lóduljon meg egyesben vagy tolatáskor.

Azt hiszem mindem képp fizethetek es keresnem kell egy benzines tanuló kocsit.
Fater nem igazán akarja hogy az övén gyakoroljak. Tegnap túl sokszor fullasztottam le. Félti. Ezt pedig megertem. De ha nem gyakorlok most sose tanulom meg.

Nagyon bosszant különben, az ügyetlenségem.

(#14486) TD87 válasza Gyula84 (#14484) üzenetére


TD87
újonc

Hát...azt hittem jól kezelem ,eddig. De nézd sok olyan van akinek van nyelvvizsgája de egy vonatjegyet nem tud kérni.
Én is így érzem most magam.

Es hol vannak még a nehezebb feladatok. Enelkedőn elindulni?

Különben most gondoltam csak bele, ezt pl sose csinaltam míg vezetni tanultam. Egyszerse gyakoroltuk, hogy meredebb emelkrdőn indulás megállas. Volt tolatva szlalom menet. Meg olyan precízen parkolok...de mit erek vele?

Mondjuk benzinessel mire sikerült egyszer elindulni és mentünk a hegyek közé jó kis kanyargós emelkedős út sok le fel váltással az is egész jól ment.

De a városban làmpa/ kereszteződes, és annyi. Ha ujra elkellett indulni lefulladtam .

(#14487) .DLL válasza TD87 (#14485) üzenetére


.DLL
veterán

Azért ez nem szép tőle sem, hogy nem enged gyakorolni Faterod, inkább támogatnia kellene, mert így hogy ennyire félti, csak téged stresszel, pedig, pár ilyentől nem lesz baja, különben az összes benzines tanulóautót is lehetne cserélni hamar, hisz azokat is sokszor lefullasztja minden tanuló a kezdeti időben.

"uplung benyomtam, kezdtem felengedni , kicsit engedtem az auto meg nem mozdul, még egy kicsit engedek rajta es lefullad."
Mert eközben a motor fordulatszám valszeg nem volt elég magas. Persze túl magas se legyen mert akkor megránt és meglódul, de eleinte inkább kicsit magasabb legyen, ahogy előttem is tanácsolták, akkor el fog indulni a kocsi. Nem árt ha van fordulatszámmérő, és akkor a hangját össze tudod párosítani számértékekkel, később pedig már hangra is megmondod kb. mennyit forog a motor.

Az sem árt, ha nem egy szétkopott kuplungtárcsa van a gépben, hogy finoman, már kis csúsztatással is tudjon indító erőt átvinni, de ezt ugye nem ismerjük. Amúgy tényleg, milyen kocsiról van szó, csak kíváncsiságképp.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14488) Rick3D válasza TD87 (#14486) üzenetére


Rick3D
senior tag

Bocs hogy beleszólok de én még soha életemben se nem hallottam se nem láttam olyan aki egy akármilyen nyelvizzásgát lerak akármelyik nyelvből és nem tud egy jegyet vételezni magának ... ez kb az a hiedelem hogy minek a nyelvvizsga van aki úgy sem tud megszólalni. Maximum ha nem gyakorolja baromi sok évig de az olyannak f*sznak a nyelvvizsga ... ? Ámbár létezik de nem a nyelvvizsgát minősíti hanem azt az állatot aki fölösen törte magát miatta.

Nem értem mi nem megy neked, én még a KRESZ vizsgám előtt vagyok 2 modullal. A szombati napon elmentünk gyakorolni (egy haverommal) és ahogy a nagykönyvben megvolt írva úgy csináltam mindent és siker, 1x fulladtam le mert még szoknom kell az arányokat. Soha életembe nem ültem még azelőtt vezető ülésben és soha nem is érdekeltek az autók. Félre ne érts nem a saját vállamat veregetem de ez első modulos anyag. Ha én nekem sikerült kétlem hogy másnak ne sikerülne. Azért még a dombon felfelé menettől tartok annak ellenére hogy az is megvan elméletbe :DDD A puding próbája az evés :DD

(#14489) ficere


ficere
aktív tag

Amikor elkezdtél vezetni, nem kérdezték milyen autón szeretnéd a gyakorlatot?

Machete nem ír sms-t

(#14490) TD87 válasza .DLL (#14487) üzenetére


TD87
újonc

Eh, félti a kocsijàt nagyon. Állandóan tiszogatja , még egy kis koszra is háklis.

Es hát többször lefulladtam zsinórban. Emiatt aggodalmaskodni kezdett. Amúgy se túl türelmes.

Ja. Es Honda jazz . Kicsi motor 1.4 es 82 LE .

(#14491) TD87 válasza ficere (#14489) üzenetére


TD87
újonc

Ahol tanultam az autósiskolában egy kocsi van egy okato. Régebbi kicsi dízeles Renault .

(#14492) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek oktató/iskola kiválasztásához.

Külföldön élek, de itt végtelenül drága a jogosítvány megszerzése (kb. 4-szerese az otthoninak). 2009 óta van B-kategóriás jogsim, ezt szeretném úgy kiegészíteni A2 (vagy esetleg B125) jogosítvánnyal, hogy a forgalmi órákat a lehető legrövidebb időn belül, szinte egyszerre letudhassam.
Arra az időszakra kivennék egy hosszabb szabadságot, az elméleti részt pedig meg tudom oldani online (azt hiszem :D ). A vizsgához külön haza tudok ugrani, és az ügyintézés sem probléma.

Mennyire lehet ezt megdumálni az oktatókkal? Tudtok ajánlani olyan sulit, ahol levezethető az óraszám 1-2 hét alatt? Budapest, Székesfehérvár, vagy ezek vonzáskörzete?

TD87: Azt írod az elmélettel tisztában vagy, ezért gyakorlati tippet adok.
Tudtál araszolva haladni az oktató kocsin? Tehát amikor gázpedál nélkül, csak a kuplung enyhe (nem teljes) felengedésével gurulsz nagyon lassan egy darabig?
Ha nem, ha igen, próbáld meg ezt egy benzinesen. Nyilvánvalóan le fogsz fulladni sokszor, de ennél jobban nem fogod tudni megtanulni, hogy hol a kuplung fogáspontja.
Tehát gáz nélkül, egyesben nagyon nagyon lassan engedd fel a kuplungot. Mikor érzed, hogy icipicit gurulni kezd a kocsi (és egyben egy picit lejjebb esik a fordulatszám is), akkor megvan a fogáspont. Gyakorold rövid gurulással, aztán úgy is, hogy (mikor a fordulatszám kezd visszaállni) teljesen felengeded a kuplungot (ergo alapjáraton gurulsz). Ha ez már jól megy, akkor tudod, hogy hol kell adni egy kevés gázt is hozzá (a fogáspontnál), de a gáz ellenére továbbra se engedd fel gyorsabban a kuplungot, mint eddig.
Lehet, hogy lassú lesz az elindulás, de biztos és nem fulladsz le :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#14493) TD87 válasza Johnny_vT (#14492) üzenetére


TD87
újonc

Persze. Amin tanultam pl parkolni előre hátra csak kuplungal, azzal szabályozva a sebességet.

(#14494) TD87


TD87
újonc

Ma ismét gyakoroltam.
Most már nem fulladtam le, viszont induláskor mindig rángatott egyet a kocsi. ( úgy csináltam kuplung be , kis gáz tartom a gázt kuplung fel)

Tudom nagyon nem jó rángatva indulni persze.

Csak most is 10 percet ha gyakorolhattam?
Fater aggodalmaskodott és addig stresszelt míg újra lefulladtam. Es ennyi

Ha nem aggódna es feltene a kocsit, és lenne pár órám gyakorolni, úgy érzem akkor eltudnék indulni úgy-ahogy fulladas nélkül.

Na de ezért is keresek erre egy oktatót.

(#14495) molnarpeter válasza TD87 (#14494) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Helyileg hol?

(#14496) TD87 válasza molnarpeter (#14495) üzenetére


TD87
újonc

Hol keresek ? Budapest. Vidéken lakok itt nincs sok lehetőség. Erdeklődzem már pár helyen, de nem voltak megfelelöek.

(#14497) HoaryFox válasza TD87 (#14494) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem "ugrasz le" véletlenül a kuplungról? Magyarul nem csúsztatod eléggé, hanem hirtelen ráengeded a kuplungot, az hirtelen fordul egy nagyobbat és abból simán lehet rángatás.

Próbáld meg tovább csúsztatni a kuplungot.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14498) TD87 válasza HoaryFox (#14497) üzenetére


TD87
újonc

Lehet. Amin tanultam ott nem volt ilyen. Mindenesetre jöv héten megyek plusz órát venni

(#14499) molnarpeter válasza TD87 (#14498) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen autón?

(#14500) demerion válasza TD87 (#14494) üzenetére


demerion
tag

Ezt tényleg csak gyakorolni kell. Januárban kaptam meg a jogosítványomat, egy 1.4es D Corsán tanultam vezetni, azóta egy 1.2-es Fabiat vezetek heti párszor. A két autó között pont annyi volt a különbség hogy az első indulásnál majdnem áttoltam a kuplungpedált a tűzfalon :D Az elején kb minden második lámpánál lefulladtam, azóta megszoktam. A legfontosabb, hogy ne stresszelj! Lámpánál is, ha esetleg lefulladsz nem kell felhúzni magad, szép nyugodtan újra. Kuplung fogáspontig, az autó kicsit megemelkedik, itt megtartod, lassan adod a gázt és ezzel egyidőben engeded fel nagyon lassan a kuplungot. Rángatni akkor fog, ha túl gyorsan engeded fel a kuplungot/kevés gázt adsz. Ha átülsz egy másik autóba - mint a fenti példám is mutatja - előfordulhat, hogy kelleni fog egy kis idő mire megszokod és addig ugyan úgy lehet, hogy lefulladsz párszor :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.