Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) GeneraL_XTX válasza jerry311 (#15000) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Felhívtam őket, sajnos igen, április 15-ig jégre tették mind a tanfolyamokat mind a vizsgákat :(

(#15002) sugarforce válasza GeneraL_XTX (#14999) üzenetére


sugarforce
őstag

szegeden offolták a vizsgákat.

(#15003) nitro16 válasza GeneraL_XTX (#15001) üzenetére


nitro16
senior tag

Mondtam én... és mivel minden szigorodik, kitudja mennyivel fogják még azt is megtolni.
Elég szívás ez azoknak akik még benne vannak, illetve minden területen elég nagy a gond.

Amúgy ha valakinek kell az elsősegély, hogy kb mint kell megtanulni akkor írjon nyugodtan privátot, és elküldöm. Mert én durván 6 oldalba szépen itthon összefoglaltam magamnak. Ha azt valaki megtanulja akkor simán átmegy.

(#15004) Sanyaaa26 válasza nitro16 (#15003) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Lehet ki fogtok nevetni, de én már a hétre is lemondtam a gyakorlati vezetést, jobb félni. Oda tömegközlekedés, haza megint, akkor egy autó amit sokan használnak naponta, kétlem hogy két tanuló közt a fontosabb kezelőszerveket áttörölnék legalább. Pár hét és kiderül a félelmem alaptalan volt e...

(#15005) xors


xors
senior tag

Úgy néz ki a Közlekedés Hatóság is leállította a vizsgázást...
Nem tudom, hogy ez most mit értint, elmélet vagy gyakorlat, de sejtem, hogy mindent...
[link]

(#15006) nitro16 válasza Sanyaaa26 (#15004) üzenetére


nitro16
senior tag

Jól tetted. Én azért vállaltam be mert már csak ez volt hátra illetve akkor meg nem volt annyira gáz a helyzet. De most már folyamatosan szigorodik minden, illetve most már nem is tanácsos sehova menni.

(#15007) GeneraL_XTX válasza xors (#15005) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Fu de jo hogy hetfőn még sikeresen levizsgáztam :Y

(#15008) David891 válasza GeneraL_XTX (#15007) üzenetére


David891
csendes tag

De jó 20.óránál szólt ma az oktató vizsgák offolva határozatlan időre...igy egyenlőre a maradék 10et lese toljuk addig.szerintetek meddig lesz?

(#15009) jerry311 válasza David891 (#15008) üzenetére


jerry311
nagyúr

A végtelenségig, addig amíg hatékony oltást nem adnak vagy kihal mindenki, aki túl gyenge a vírushoz.
Oké, hogy én alapvetően mindig a rosszabbik lehetőségre készülök, de még ha a kevésbé rosszat nézem az is legalább 1 hónap, de inkább 2.

(#15010) Sanyaaa26 válasza David891 (#15008) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én a helyedben nem tolnám le most a maradékot, én is szüneteltetem, majd ha lesz már vizsga előtte érdemes friss legyen a gyakorlat.

(#15011) David891 válasza Sanyaaa26 (#15010) üzenetére


David891
csendes tag

Igen így beszéltük meg.

(#15012) David891


David891
csendes tag

Mondjuk arra kíváncsi leszek ezaz egész után,a bemaradott vizsgák plusz az újjal mennyi idő lesz

[ Szerkesztve ]

(#15013) nitro16


nitro16
senior tag

Kedden voltam ugye még igényelni a jogsit, mert ha valami van akkor tudjak már én is menni.
Ma pedig már hozta is a postás. Szóval kemény 2 nap volt, bár akkor azt mondták 2 hét lesz.

(#15014) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Én is szeretném letenni a B-s jogsit. A vírusos helyzetre való tekintettel, megvettem a KRESZ könyvet (elméleti részt). El is kezdtem olvasni. 2 diplomám is van, tudom mi az hogy tanulni, de ez sztem rengeteg. Millió fogalom...huh. Ez mind kell? Szóról szóra?

Na most mikor megvettem a könyvem, és ezt elmeséltem, többen jelezték hogy felesleges, mert sok időm megy el vele. Csináljam meg az e-learning tanfolyamot + teszt kérdések és ennyi.

Na most ez nekem ellentmondás egy kicsit. A könyv betanulása simán hetek kérdése, úgy hogy én nekem keményen jó szorgalmam van. Közben meg olvasom hogy az e-learning az hetekbe sem kerül gyakorlással együtt. Na most akkor ez hogy van? Valaki világosítson fel köszönöm! :R

Vagy csináljam azt, hogy míg vissza nem áll a helyzet és betudok iratkozni valahova, addig olvasgassama könyvet, aztán majd onnan go e-learning?

Nem szerezhetőek meg valahogy a vizsga KRESZ kérdések valahonnan? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15015) solena válasza Carasc0 (#15014) üzenetére


solena
tag

Szia!

Ahogy meg van fogalmazva a KRESZ-könyv, az tényleg nettó agyérgörcs, az e-learning alapvetően ezt teszi emészthetővé azzal, hogy vizuálisan mutatja, esetenként animációkkal, videókkal. És az online anyag erősen épít az ismétlésre, így folyamatosan vannak részkérdések, próbavizsgák, stb.

Jelenleg itt érhetőek el a vizsgakérdések: link.

Mivel megvetted a könyvet, ne érezd úgy, hogy hiábavaló, lapozgasd, nézegesd és értelmezd az ábrákat, helyzeteket, közben pörgesd a linket, a kettő együtt hasznos lehet.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15016) Carasc0 válasza solena (#15015) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen a segítséget.

A weboldalt gyorsan megnéztem, de lehet böngésző hiba, de nekem csak a kérdés jelenik meg, a válaszlehetőségek nem. Hófehér az ablak belseje. :DDD

Ezen az oldalon amit megadtál, ezen az összes B-s KRESZ vizsgakérdések találhatóak meg? Vagy ez is DEMO.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15017) solena válasza Carasc0 (#15016) üzenetére


solena
tag

Szívesen:)

Ezek szerint tényleg megszűnt már a korábbi lehetőség (a "45 éves a KRESZ" program keretében sokáig elérhetőek voltak a vizsgakérdések és válaszok), most már csak a kérdések nyilvánosak. Körülbelül 1000 kérdés van (de simán lehet, hogy több), de ahogy elnézem, mindig csak 55-t jelenít meg (nem demo, csak nem mutatja meg az összeset egyszerre). Mivel most nincs időkorlát, ezért lehet vele úgy haladni, hogy kiírod a kérdést, és átlapozva a könyvet, válaszolsz rá (feltéve, ha fekszik neked ez a módszer), vagy betippelsz magadnak valamit, és később megkeresed a könyvben (ha kompetitív alkat vagy, akkor ez utóbbi jobb módszer lehet, önmagaddal versenyezve, hogy mindig több és több helyes válaszod legyen).

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15018) Carasc0 válasza solena (#15017) üzenetére


Carasc0
őstag

1000 kérdés uram atyám....

Mondjuk nem tudom a Kotra féle KRESZ teszt könyv egy az egyben a Vizsga kérdéseket takarja-e. Az valami 1300 kérdés körül van.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15019) solena válasza Carasc0 (#15018) üzenetére


solena
tag

Eszedbe ne jusson biflázni, az a lehető legrosszabb. Próbálj meg logikát keresni benne, mert a KRESZ tele van vele. Ugyan nem vagyok egy KRESZ-zseni, de megfigyeléseim alapján néhány alaphelyzetből majdnem "leszármaztatható" az összes szabály. Logikus. Egyébként, a tesztkönyv 1966 kérdést tartalmaz a leirata szerint:DDD link

Meg, mivel két diplomád van, nem vagy mai csirke -> csak közlekedtél az elmúlt cirka 30 évben, és nem vakon, nem?;) Nem kell betojni. Járj nyitott szemmel, értelmezd a táblákat. Ha autóban utas vagy, figyeld, hogyan vezet a sofőr, ha meg vevő rá, kérdezz tőle:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15020) NeoPampalini válasza Carasc0 (#15014) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nyilván a fogalmakat kell tudni, illetve a kérdések megfogalmazását is jó, ha megszokod, így nem hasalsz el a vizsgán azért, mert nem jól értelmezed a kérdést, esetleg elsiklottál egy "nem" szócska felett, és hasonlók. :)

Kiegészítésként csak ajánlani tudom a KreszTV youtube csatornát, nekem ugyan már nem releváns, de végigpörgettem a "kresz professzor" összes videóját, nagyon érthetően van elmagyarázva minden. :)

katt

(#15021) Sanyaaa26 válasza Carasc0 (#15018) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én úgy olvastam 10000 kérdésből válogat össze vizsgán, a régi kresz volt talán 1500 kérdés túl könnyen be lehetett állítólag magolni.

(#15022) NeoPampalini válasza Sanyaaa26 (#15021) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez lehet, de a kérdések ugyanarra a témakörre kb. 500 féle megfogalmazásban léteznek, esetleg tök ugyanaz a kérdés/jármű felállás, csak hozzá az útkereszteződés képe van elforgatva 90 fokkal. :D

Szerencsére nem a kérdéseket kell bemagolni, hanem az előforduló szituációkat, az meg azért nem olyan sok...

(#15023) sugarforce válasza Carasc0 (#15014) üzenetére


sugarforce
őstag

E learning meg a kotra fele kresz teszt(fizetos, de a kerdesek 1:1 megjelennek a vizsgan is) androidos app egyutt tok eleg, a konyv szvsz felesleges es meg frusztralo is, amilyen szarul van szerkesztve.

[ Szerkesztve ]

(#15024) Carasc0 válasza sugarforce (#15023) üzenetére


Carasc0
őstag

Amíg nem tudok beiratkozni... Addig olvasgatom a könyvet. Ártani nem árt. Utána jöhet az E-learning.

E-learning amúgy végigveszi majd az összes tesztkérdést ami a vizsgán lehet?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15025) Gyula84 válasza Carasc0 (#15024) üzenetére


Gyula84
veterán

ha megtanulod rendesen a kreszt akkor tudni fogod az összes választ :D E-learning is meg lehet tanulni mindent

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15026) nitro16 válasza Carasc0 (#15024) üzenetére


nitro16
senior tag

Igen de mivel sok kérdés van, ezért van hogy ugyan azt teszi fel másképpen. Az e-learning anyag legvégén van az a nagy teszt ami egy az egyben ugyan az mint a vizsgán. Sokan csak ezt begyakorolják és kész, meg is van a vizsga. A képes, videos részek általában mind 3 pontosak ezekre kell figyelni, hogy ne szúrja el az ember, mert a sima kérdés az csak 1 pont.

Kresz vizsga is nagyon könnyű, én kb 4 perc alatt végeztem, másodikként jöttem ki a 20 fős csoportból. Asszem 2 pontot veszítettem. Szóval nem kell parázni.

Soknak tűnik az anyag, de sok minden nem is kell. Csak azért van benne, hogy legyen egy általános tudása szerteágazóan annak aki tanulja.

(#15027) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Akit érdekel fullos teszt gyakorló progi, keressen privátban!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#15028) sugarforce válasza Carasc0 (#15024) üzenetére


sugarforce
őstag

Valogat, mert nagyon sok kombinacio van, ezert is ajanlottam az androidos appot, ott gyorsan cegig tudsz menni sok kerdesen, egyuttal teszteled a tudasod is.

(#15029) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki vizsgákkal mi a helyzet? Továbbra is fel vannak függesztve?

(#15030) sugarforce válasza Sanyaaa26 (#15029) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen.

(#15031) Okean válasza Sanyaaa26 (#15029) üzenetére


Okean
tag

Május 3-ra várják a tetőzést. Június előtt szerintem nem lesz itt vizsgáztatás.

(#15032) Sanyaaa26 válasza Okean (#15031) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ezeket az előrejelzéseket hagyjuk inkább, nem tudom a vírus tud róla hogy akkor kell tetőznie? :D

(#15033) Okean válasza Sanyaaa26 (#15032) üzenetére


Okean
tag

Plusz, mínusz pár nap. A jogosítványod szempontjából teljesen lényegtelen. A briteknél június közepéig nincs vizsgáztatás, a korlátozások enyhítése szempontjából mintának tartott Németországban ma derül ki, hogy ki, hogy április 27-én - tehát egy hónappal a tetőzés után - egyáltalán újraindul-e a gyakorlati óraadás, ami nálunk egyébként továbbra sincs tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#15034) Sanyaaa26 válasza Okean (#15033) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Tavaly év végén kezdtem így azért nem mindegy, illetve még vezetnem is kell amit persze csak akkor ha van vizsgáztatás is. Az eddig beleölt közel 30 óra meg kopik, nem ültem volánnál egy hónapja.

(#15035) jerry311 válasza Okean (#15033) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tetőzés??
Hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy tetőzés.
Májusban majd hirtelen kevésbé lesz fertőző? Vagy addigra többen átesnek, mint ahányan még nem kapták el?
Abban a pillanatban, amikor feloldják a korlátozásokat, meg fog ugrani az új fertőzöttek száma, mert biztos, hogy lesznek még betegek, vagy legalább fertőzőképes állapotban lévők.

Szvsz, akkor beszélhetünk tetőzésről, ha van hatásos kezelés vagy oltás.

[ Szerkesztve ]

(#15036) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Szépen tanulgatom a könyvet. Lassan az összes KRESZ szabályt tudom és közben pörgetem a Kotra TESZT könyvet is. No de azért valami szelekció nem ártana, mert egyre több számomra sallanggal találkozok. PL. Mikor kell a figyelmeztető jelzést használó járműnek bekapcsolnia a lámpát. Van vagy 12 féle feladatkör... Meg ez is sallang, hogy egy gyalogosnak mire kell figyelnie... :F Naneehogy már hogy ezt is tudni kell... Nincs ehhez valami segítség hogy szelektáljam mi kell és mi nem tutira?

Ahol most tartok:
Alapfogalmak full + táblák, útb. jelek FULL + lámpák+rendőr FULL + közlekedési szabályok FULL.... Most az egyéb szabályoknál járok.

Amúgy aki nem rég KRESZ vizsgázott. Azt vágom hogy 55 kérdés. De ez témákként hogy oszlik meg? Tehát hány kérdés a KRESZ+vez elm. + műszaki?

Mert ha 5 kérdés a műszaki teszem azt... akkor megint 50 oldalt hadd ne kelljen benyalnom vacak 5 kérdés miatt... Erre kéne valami trükk nekem.

Köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15037) eami válasza Carasc0 (#15036) üzenetére


eami
addikt

van egy tuti trükk, tanuld meg az egészet és akkor nem lesz (kellemetlen) meglepetés ;)

(#15038) sugarforce válasza Carasc0 (#15036) üzenetére


sugarforce
őstag

Kotra fele kresz teszt program androidra pl. eleg tuti

(#15039) Carasc0 válasza sugarforce (#15038) üzenetére


Carasc0
őstag

Az nem a kotra-féle TESZT könyv digitális változata?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15040) Carasc0 válasza eami (#15037) üzenetére


Carasc0
őstag

255 oldalt? :Y

Erre még jó lenne választ kapnom: Amúgy aki nem rég KRESZ vizsgázott. Azt vágom hogy 55 kérdés. De ez témákként hogy oszlik meg? Tehát hány kérdés a KRESZ+vez elm. + műszaki?

ja, azért van, hogy ismerd. nyilván sok minden nem lesz aktívan a fejedben, de ha már eleve leszukited, akkor meg annyi sem.

Azt ugye nem akarod nekem bemesélni, hogy azok az általam ismert trógerek akik tanulni nem tudnak (tanár vagyok és tudom hogy van aki analóg órát nem tud olvasni de jogsija van) és megvan a KRESZ vizsgájuk azok megtanultak 255 oldalt? Lassan másfél hónapja tolom és csak a 124. oldalnál járok. És még ez a fele :Y Egyetemi feelingje van komolyan... Kizárt hogy a trógerek ezt így megtanulták. Ez kamu....

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15041) eami válasza Carasc0 (#15040) üzenetére


eami
addikt

ja, azért van, hogy ismerd. nyilván sok minden nem lesz aktívan a fejedben, de ha már eleve leszukited, akkor meg annyi sem.

(#15042) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Kíváncsi vagyok vidéken újraindul-e a vizsgáztatás, most hogy hivatalosan már nincs kijárási korlátozás :U

(#15043) sugarforce válasza Carasc0 (#15039) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem tudom, az biztos, hogy 1:1-ben ezek a kerdesek es valaszok vannak vizsgan is.

(#15044) jerry311 válasza Carasc0 (#15040) üzenetére


jerry311
nagyúr

Alapvetően nem kell mindent tudni.
Olvasd el, hogy legyen róla fogalmad, told a teszteket. Ami kérdést elrontasz, olvasd végig a hozzá tartozó fejezetet újra.
Illetve az elsőbbségi szabályok olyanok, mint a matematikai műveleti sorrend: készségszinten tudni kell, különben semmi sem fog menni.

(#15045) Carasc0 válasza jerry311 (#15044) üzenetére


Carasc0
őstag

Pont az út kereszteződés amit a leghamarabb megértettem és megjegyeztem. Szoktam gyakorolni. Az tetszik.
Amúgy itt lett emlegetve mozgóképes kérdések... Ott is vannak nyilak a kereszteződésben? Vagy az mitől másabb mint a snassz kép?

sugarforce: Közben megnéztem, hogy sanszos hogy a könyv kérdései vannak digitalizálva. Nem baj. Kotra teszt könyv csak elég.

GeneraL_XTX: Győrben pl. ahova én szeretnék járni, ott májusra semmi jelentkezési dátum nincs megadva. :( BÁr online jelentkezés van. Gondolom az az eljárós tanfolyamra vonatkozik vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15046) N0S


N0S
csendes tag

Ha valakit még érintene rajtam kívül, én ezt a választ kaptam az iskolától:

Vizsgaközpont tájékoztatója alapján a következőkről informálunk benneteket:

1. Vizsgáztatás május hónapban egyáltalán nem várható!
2. Utána is csak fokozatosan (valószínűleg kategóriánként) indul be, hogy a hirtelen jelentkező dömpinget le tudják kezelni.

(#15047) GeneraL_XTX válasza Carasc0 (#15045) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

engem igazából az elsősegély vizsga érdekelne, már csak az kéne, a fene egye meg. Forgalmi vizsga letudva, azóta kocsit is vettem, csak az a fránya kártya hiányzik :DDD :W

(#15048) sugarforce válasza Carasc0 (#15045) üzenetére


sugarforce
őstag

Vannak, csak menet kozben is merulhetnek fel informaciok, amik a dontest befolyasoljak.

(#15049) N0S válasza N0S (#15046) üzenetére


N0S
csendes tag

Vidéken újraindul a közlekedési vizsgáztatás
[link]

(#15050) Okean válasza N0S (#15049) üzenetére


Okean
tag

Kíváncsi leszek hány hetes várakozási idővel lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.