Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) takessz válasza jerry311 (#13498) üzenetére


takessz
senior tag

2 vizsgabiztos már megszűnt 2 éve mondta a régi oktatóm hát igen én is úgy akarom addig amíg az oktató nem mondja nem megyek el mert biza nem akarok pávot csinálni :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13502) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Vasuti atjaroban valo athaladaskor van valami sebessegkorlat vagy atmehetek akar 50el is?

(#13503) jerry311 válasza F_Gergely (#13502) üzenetére


jerry311
nagyúr

Régen volt, ma már nincs külön korlát.
Annyi van amennyi mindig is benne volt a KRESZben: az út és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel kell megközelíteni. Ebbe az is beletartozik, hogy ha a terepviszonyok miatt nem lehet belátni rendesen a vasúti átjárót, akkor olyan sebességre kell lassíts, hogy amikor már megláthatod, hogy jön a vonat, akkor is meg tudj állni az átjáró előtt.

(#13504) Gyula84 válasza F_Gergely (#13502) üzenetére


Gyula84
veterán

a minimum meg van szabva
A vasúti átjárón csak folyamatosan - megállás nélkül - legalább 5 km/óra átlagsebességgel szabad áthaladni.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13505) F_Gergely válasza jerry311 (#13503) üzenetére


F_Gergely
őstag

Akkor valoban en tudtam rosszul... ma ledudaltak, majd letoltak, mondvan miert lassitottam le 20 km/h sebessegre, mert nincs sebesseghatar es minek lassitok... :(
Mostmar akkor ezt is tudom, de a futomuvet akkor sem teszem tonkre.

(#13506) tzimash


tzimash
őstag

A friss (9 napos) jogsimmal gyakran járok erre.
Ha tényleg úgy közelíteném meg, ahogyan a kreszben írják, kb 10-zel kellene áthajtanom rajta. 40-es tábla van előtte, az első 1-2 alkalommal még betartottam. Mára már 60-70-nel megyek át rajta, de még így is a lassítók táborát gyarapítom :)

(#13507) Mela Kehes válasza tzimash (#13506) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Miért kell 10-zel átmenned ha 40-es tábla van kitéve?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13508) marsu. válasza Mela Kehes (#13507) üzenetére


marsu.
senior tag

Gondolom mert elég rosszul belátható, bármerről is jössz.

(#13509) Mela Kehes válasza marsu. (#13508) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Akkor mi a fenének megy 60-70-el?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13510) jerry311 válasza Mela Kehes (#13509) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert mindenki más is annyival megy.

(#13511) marsu. válasza Mela Kehes (#13509) üzenetére


marsu.
senior tag

Ez gondolom költői kérdés volt. :B
Én személy szerint tuti nem mennék át 70-el. Semennyire nem látod be + az út se tűnik a legjobbnak/legszélesebbnek. Attól, hogy valami okos tol hátulról...

(#13512) F_Gergely válasza marsu. (#13511) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem ezert van vonohorog csak mindig sajnalom a sajat autom pedig az kene egyszer kuplung vissza ketto es fek, hatulrol belemjon, es fizethet a biztositoja. Nem fekeztem hirtelen, nincs feknyom, ezert kovetesi tavolsag be nem tartasa miatt fizethet.

(#13513) jerry311 válasza F_Gergely (#13512) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyon "okos" döntés, ami egyáltalán nem kockázatmentes.
Ha valami aranyos kis két tonnás SUV-val mennek mögötted akkor le van rólad is a gond. Ha másért nem, akkor azért mert olyat lendül a fejed hátra, hogy nyaktól lebénulsz vagy csak simán kilök az útról egy fának, oszlopnak, be az árokba, stb.
De hát jobb esetben a világ nagy része jól jár: egyet fizet kettő megy a levesbe.

(#13514) Mela Kehes válasza marsu. (#13511) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ő írta, hogy annyival megy

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13515) F_Gergely válasza jerry311 (#13513) üzenetére


F_Gergely
őstag

Azert az en autom is kozel 2 tonna. Azert egy kis berlingotol nem fogok beszarni ha hatulrol megtol.

(#13516) updog válasza tzimash (#13506) üzenetére


updog
senior tag

Felnyitott sorompónál hajtott át a vonat Zamárdinál "a helyiek szerint nem ez volt az első eset".

Én többet nem is mondanék, mindenki vonja le magának a megfelelő következtetéseket :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13517) Gyula84 válasza updog (#13516) üzenetére


Gyula84
veterán

attól még hogy nyitva van körül kell nézni

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13518) tzimash válasza updog (#13516) üzenetére


tzimash
őstag

ott a pont... durva.

(#13519) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok mai vizsgám 5. volt nagy volt a tét de sikerült úgy hogy végre ez is megvan
Aki meg elötte ál annak üzenem ne adjátok fel semmi féle képpen sem! :D

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13520) SUPREME7 válasza takessz (#13519) üzenetére


SUPREME7
őstag

Grat :) Hogy ment? Gondolom 5-re volt para? :D

(#13521) takessz válasza SUPREME7 (#13520) üzenetére


takessz
senior tag

Pont ez a vicc hogy volt de nem annyi mint a többin 3 hibám lett mind alibi hibák jól ment szerintem :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13522) updog válasza takessz (#13519) üzenetére


updog
senior tag

Gratula :C

Nekem meg szabin van az oktatóm, úgyhogy még jó egy hónapig tuti nem lesz vizsgaidőpontom... LOL

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13523) takessz válasza updog (#13522) üzenetére


takessz
senior tag

Köszönöm :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13524) Gyula84 válasza takessz (#13519) üzenetére


Gyula84
veterán

na csak meglett :D :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13525) takessz válasza Gyula84 (#13524) üzenetére


takessz
senior tag

Jaja és még pestre se kellett mennem hála az égnek lassan a jogsi is ideér ha minden igaz még a héten :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13526) valikund


valikund
csendes tag

Sziasztok!

Én most tanulok vezetni letoltam vagy 30 órát, de most rádöbbentem hogy az oktatóm húzza az időt, nem hagy kilométereket csinálni, én meg emiatt váltanék oktatót
Tud valaki ajánlani jó oktatót/iskolát Kőbánya körnéykén?

(#13527) updog válasza valikund (#13526) üzenetére


updog
senior tag

Beszéltél erről vele is? Lehet hogy elmondaná az okát. Ha nem, neadjisten még neki áll feljebb, legalább jogosan hagyod faképnél :)

Szerintem ha nagyjából azért elégedett voltál eddig vele, próbáld megbeszélni a dolgot, máshol rosszabbhoz is kerülhetsz (ha x időn belül bevállal egyáltalán valaki, oktatóhiány van sok helyen).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13528) kiszi07


kiszi07
senior tag

Na hogy haladtok? Nekem most 3 hét kihagyásom volt, így megcsúsztam. Most vagyok 20-22 óra környékén, hamarosan vizsga :) Néhány órát vennem kell majd.
takessz, hány órát vezettél összesen? Grat, sokat szenvedtél :DD 

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13529) takessz válasza kiszi07 (#13528) üzenetére


takessz
senior tag

Huha hát szerintem 70 et biztos meg közel egy 1300 km :) és elégé jól megy egyedül is :) Hát igen nagyon sokat de végre meg van :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13530) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, mivel megcsúszott a kreszvizsgám a nyár elején, idő hiányában most jutottam el oda, hogy akkor vezetés. Mik a reális óradíjak Budapesten ami nem csaliár aztán lehúzás, de nem is horror? Közelemben van egy suli, azt mondták azonnal mehetnék vezetni, de 4500Ft-os óradíj, ami kicsit soknak tűnik nekem így elsőre, főleg ha kevés lenne a 30 óra. Családi vállalkozásos autóssuli, azt gondolom, hogy ezek azért talán korrektebbek, fontosabb nekik az elégedett tanuló. De a fene tudja. Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#13531) updog válasza SUPREME7 (#13530) üzenetére


updog
senior tag

Csigavérnél (sokkal) olcsóbb, de az olyan amilyen (mondom úgy, hogy én náluk tanulok). Kis iskoláknál is lehet gyökér az oktató, mint ahogy a csigánál is vannak normálisak (csak itt többen vannak össz., így nagyobb a szórás).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13532) aaadicsek válasza SUPREME7 (#13530) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Én 3500Ft-os óradíjjal csináltam S.O.S. Jogsinál, 40órában (az oktatóm komolyan vette az 580 kilómétert) benne lett volna ha nem bukok egyszer.

(#13533) SUPREME7 válasza updog (#13531) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azért írtam, hogy a csaliárakat hagyjuk, ott lehet, hogy még többe lesz a végén mint egy korrekt, de drágább suli.

aaadicsek: Én is azt számolgatom, hogy bár nem vagyok ügyetlen, de azért ha számolok 40 órával +vizsgadíjjal, akkor elég nagy a különbség mondjuk 3500-3800Ft-os óradíj és a 4500-as között.

[ Szerkesztve ]

(#13534) updog válasza SUPREME7 (#13533) üzenetére


updog
senior tag

no offense de mit értesz csaliár alatt? mint írtam, náluk csináltam végig a vezetést, tényleg sokkal olcsóbbak.

az ügyintézés, az összes tanfolyam, az oktatóm, mind teljesen korrektek voltak

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13535) SUPREME7 válasza updog (#13534) üzenetére


SUPREME7
őstag

És mennyit vezettél egy héten? Mert jó lenne nem januárban vizsgázni :) Most beszéltem egy oktatóval aki olcsóbb, jelenleg teltházas, de egyébként is max heti 2x2 órát tudnék menni, az meg szerintem karcsú. Heti 3x2 jobb lenne.

(#13536) updog válasza SUPREME7 (#13535) üzenetére


updog
senior tag

Másfél éve kezdtem, és most pénteken megyek (n.-edjére, fentebb már leírtam :) ) vizsgázni. Na jó, leesett hogy saját magamnál keményebb cáfolatot nem is kaphatnék :DDD

De nem ezen múlt, mivel nem napi 8 óra a munkarendem, +van éjszakai ügyeletem, +lakásfelújítok elég régóta stb. Ha lett volna időm, max. fél év alatt lezavartam volna még a brutál túlterhelt oktatómmal is.

Irónia nélkül sok sikert hozzá, hogy meglegyen nem-januárig, kemény világ van most (pl Zuglóban heti 2 nap van egyáltalán vizsgáztatás, az meg már iskolától független, ja és bukó esetén minimum 1 hónap az új időpont...)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13537) SUPREME7 válasza updog (#13536) üzenetére


SUPREME7
őstag

:DDD valami hasonlót szeretnék elkerülni,júniusban kresz vizsgáztam, direkt annyira nem is erőltettem az oktatókeresést, mert lehet, hogy találtam volna, aztán két hónap alatt vezetek 3x...

Lehet jobban járok ha kifizetem a drágább sulit ami közel is van, ott fixen mehetnék hetente 3x, ezzel október elején már elvileg vizsgázhatok.

Ja most így visszaolvasva emlékszem a sztoridra, én bízok benne, hogy egy vagy max két vizsga elég lesz, nem vagyok izgulós, idegeskedős fajta, és már egyszer majdnem kipörgettem a jogsit, és akkor jól ment,szóval talán elég lesz a 30 óra.

[ Szerkesztve ]

(#13538) aaadicsek válasza SUPREME7 (#13537) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Ugye leginkább oktatótól függ, meg a te szabadidődtől, hogy mennyit tudsz menni. Viszont egyes sulik szerződésében vannak olyan kacifántos dolgok, mint pl sikertelen vizsga esetén kötelező x pótórát venned így hiába nagyon olcsó a képzés esetleg, itt visszanyerik, meg ilyenek. El kell olvasni. Nemtudom pontosan melyik iskola dolgozik így, talán a 18. mk. de nembiztos - oda kell erre figyelni.

(#13539) SUPREME7 válasza aaadicsek (#13538) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most felhívtam egy másik sulit is amiről jókat hallottam, itt is 4500-at mondtak. Lehet, hogy elcsesztem, hogy az etitánon keresztül csináltam a kreszt, és így,hogy csak gyakorlatra mennék másik sulihoz,így ráfizetek.. :((( De itt is megígérték, hogy mehetek heti 3x.

(#13540) aaadicsek válasza SUPREME7 (#13539) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Az ígéret szép dolog, de akkor is a választott oktatótól függ. Ha sok tanulót visz akkor kevesebb idő jut mindre. Én heti 2x 2 órákat voltam javarészt. De volt amikor csak 1x2-őt és volt hogy 3szor is mentem egy héten.
Mondjuk én nem görcsöltem ezen, a cél az volt, hogy meglegyen. Február közepén kezdtem az egészet, julius 29. én vizsgáztam forgalomból másodjára sikeresen. Valahol 150 és 200ezer közötti pénzben van de direkt nem számolom. Elsősegély még hátra van de nincs most nagyon időm rá.

(#13541) SUPREME7 válasza aaadicsek (#13540) üzenetére


SUPREME7
őstag

4500Ft-os óradíjért ne csak ígérgessenek :) Annyiban szerencsém van, hogy lazább a melóm, tudok szinte bármilyen napszakban menni vezetni, szeptembertől iskolaidőben megüresednek a helyek talán.

(#13542) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

B-s jogsim van kb. 10 éve. Ha le akarnám tenni A-ra és/vagy C-re, akkor:
A: elmélet+gyakorlat+eü viszga?
B: elm+gyak?
C: csak gyak?

B-re tippelés a nyerő? :R

(#13543) kiszi07 válasza Krogoth (#13542) üzenetére


kiszi07
senior tag

Igen, de ez teljesen logikus.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13544) sityupityu válasza Krogoth (#13542) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van ahogy előttem írták, valóban egyértelmű. :)
Viszont ha a C kategóriát ha komolyan gondolod és dolgozni is szeretnél vele akkor a jogsin kívül van még mit tenni. Az egyik a GKI kártya (a régebbi belföldi és a nemzetközi árufuvarozói engedély egybevonva) megszerzése, minimum PÁV 3-as alkalmassági vizsgálat/vizsga, és nem utolsó sorban új orvosi alkalmassági vizsgálat kell( 101 helyett 102-es), hogy munkát vállalhassál. Nem olyan egyszerű belecsöppenni a hivatásosok világába. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13545) updog


updog
senior tag

Hatodjára az igazi, de végre meglett :DDD Már csak az a szerencsétlen elsősegély vizsga kéne :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13546) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Grat :) :C Hogy ment? Ilyenkor már 2 VB van? Az elsősegély az már pite, bár ennyi idő alatt már megcsinálhattad volna ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#13547) updog válasza SUPREME7 (#13546) üzenetére


updog
senior tag

Köszi! Szerintem nem ment se jobban se rosszabbul mint bármikor, a vizsgabiztossal se volt semmi extra, aznap két bukás-2 megfelelt volt a vizsgalapján (én voltam a 2 :DDD).

A végén mondta hogy látja hogy szeretek, és tudok is vezetni, figyeljek oda, és ne kapkodjak, kb. ennyi.

Remélem hogy az elsősegély pite lesz mert 4 hét múlva lejár a kreszem érvényessége, úgyhogy addig meg kell lennie :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13548) Gyula84 válasza updog (#13545) üzenetére


Gyula84
veterán

grat :C

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13549) kiszi07


kiszi07
senior tag

Én most egy ideig nem tudok vezetni, mert eltört az ujjam :( Pedig vizsgáznék már... :(((

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13550) sityupityu válasza updog (#13547) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt hittem, hogy ilyen csak papíron létezik, hogy valaki 2 évig rak le egy jogsit. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.