Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Buster17 válasza thEndeR (#11000) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor az sem lehet több

(#11002) Bati0501 válasza Buster17 (#10999) üzenetére


Bati0501
őstag

Jól gondoltam,h több,mint 40 óra: [link] Itt 46.ot ír.

(#11003) thEndeR válasza Bati0501 (#11002) üzenetére


thEndeR
tag

Itt is szinte ugyanígy van, bár pár órával rövidebb a dolog.

közlekedési ismeretek 14 óra
· járművezetés elmélete 4 óra
· szerkezeti és üzemeltetési ismeretek 4 óra

(#11004) Buster17 válasza Bati0501 (#11002) üzenetére


Buster17
addikt

A vezetés érdekelt ami csak 28 óra. 18 óra csak az elmélet.
Már hirtelen azt hittem, hogy csak a vezetés 46 óra :Y

(#11005) Bati0501


Bati0501
őstag

Bocs a beparáztatásért,elnéztem-nem olvastam el rendesen. :D

(#11006) harry válasza Bati0501 (#11002) üzenetére


harry
veterán

Hogy jönnek ki ezek az óraszámok? :F [link]
Pl:
Járművezetés elmélet: összesen 18 tanóra
- Közlekedési ismeretek : 16
- Vezetés elmélet: 8
- Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek: 4

18 = 16+8+4? Az inkább 28...

Járművezetési gyakorlat: 28vezetési óra
- Alapoktatás: 6 rutin+ 1 vizsgaóra
- Főoktatás: 8 városi + 2 országúti + 1 vizsgaóra

Ez meg inkább 18... (vizsgaórával együtt).

Gondolom csak fel lett cserélve, vagyis akkor 18 a vezetés. Mondjuk így is meglep, hogy az elmélet hosszabb, de hát az egy dolog. Vagy elnéztem valamit?
Csiga is azt írja, hogy csak 16 óra a gyakorlat (+2 vizsga = 18, ami így stimmel). [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11007) Buster17 válasza harry (#11006) üzenetére


Buster17
addikt

Hát ez még nekem sem tűnt fel :B

(#11008) harry válasza Buster17 (#11007) üzenetére


harry
veterán

Az meg úgy 7 alkalom + 2 vizsga, amit én továbbra is meglepően kevésnek tartok, de nem értek hozzá (nem tudom, más követelmény van-e, pl. másik A-s vagy B-s vizsga...).
Mindenesetre így nem tűnik vészesnek a dolog, de mondom, a legegyszerűbb, ha felhívsz egy (néhány) irodát, és megkérded, mi a szokás, lehet vannak olyan dolgok, amikre így nincs rálátásunk (tanpálya mikor szabad, hány oktató van, egyáltalán mi a bevett szokás, mennyit lehet menni egy héten, stb - jó, hogy nem ott mész majd, de akkor is ad egyfajta képet a dolgok menetéről).
Gondolom azt mondja, hogy adott esetben minden nap mehetsz, akár kétszer is, és akkor így gyakorlatilag megvan a napi 4 óra, vagyis egy hét alatt lenyomható, csak gondolom egy hétre előre úgysem kapsz vizsgaidőpontot, szóval fölösleges ennyire sűríteni (+ ha közbejön valami neked / oktatónak, akkor ne az legyen, hogy még nem vezetted le, vagy egyszerűen nem sikerült megtanulni, de már kéne vizsgázni).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11009) Buster17 válasza harry (#11008) üzenetére


Buster17
addikt

Végül is ha minden jól megy és nem vagyok lusta és minél hamarabb már beiratkozok akkor a szezon végére ami 2 hónap, annyi idő alatt csak megvan az egész.

Még azért van még időm ezen agyalni, de hamar itt lesz.

(#11010) Carlo009


Carlo009
tag

Ha valaki jelentkezik kismotor vagy A1 vagy B után B125-ös motortanfolyamra, akkor gyakorolni és vizsgázni lehet vinni saját vagy egy havertól kölcsönkért motort? Vagy nem lehet csak az ottani motorokkal lehet gyakorolni?
Ha megengedik a külsős mocit, akkor ezzel olcsóbb a tanfolyamdíj valamennyivel? :F
Mindenképp jobb lenne saját motor, mert ezzel otthon vagy a betonplaccon lehetne külön még gyakorolni.

(#11011) harry válasza Carlo009 (#11010) üzenetére


harry
veterán

Nem teljesen értem a logikát - ha van motorod, akkor gyakorolj 'otthon', de miért jó, hogy ezt viszed tanulni is? És akkor még tankolhatod is (ha viszont olcsóbb így, megérheti).
De csak azért, hogy ismerős legyen a motor, szerintem mindegy... a jogsi egységes, ha tudsz egyik motorral menni, fogsz tudni a másikkal is (kategóriájában).
De, felhívsz egy irodát, és kiderül fél perc alatt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11012) Bati0501 válasza Carlo009 (#11010) üzenetére


Bati0501
őstag

Sztem lehet,mert általában azt írják,h ha saját motorral mész,akkor x-el olcsóbb.

(#11013) Carlo009 válasza harry (#11011) üzenetére


Carlo009
tag

Nincs sajnos még semmilyen motorom. Van egy-két havernek motorja, már mentem is velük és ők is azt mondták, hogy minden motor más és más. Lehet, hogy azonos típus mindkettő (bár, nem tudom autós sulinál milyen kismoci van), de pl. a kuplungbeállítás is lehet különböző és a fék is.
Ezért gondoltam erre, hogy csak jobb megszokottabb motorral menni, gyakorolni és vizsgázni, mint hirtelen egy vadidegen motorra ráülni és azzal elindulni, kuplungfelengedésre rájönni és a többi technikát, gázfogantyút megszokni.

(#11016) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Üdv, elsősegély, kresz megvolt elsőre. Máj 29-én töltöm a 17-et utána mehetek vizsgára. Oktatóm állandóan mondja hogy majd majd, és egy hónap alatt nála nem lehet levezetni 30 órát, volt egy csaj aki ugyanígy hívogatta mint én és egy hónap alatt 6 órát vezettek összesen. Ha át akarok menni másik oktatóhoz akkor mit kell elkérnem?

Iphone 7

(#11017) Mikso válasza FET-MEN (#11016) üzenetére


Mikso
tag

Szia!

Ha jól emlékszem be kell menned abba az iskolába ahol volt az elméleti oktatásod, vagy ahol az oktatód van, és ott kell lerendezni az ügyet. Azt a könyvet amibe vezetni kell hogy hányadik órád, mikor, meddig stb.., azt el kell kérned az oktatódtól.

(#11018) FET-MEN válasza Mikso (#11017) üzenetére


FET-MEN
veterán

szia. közben felhívtam az új oktatót és ezeket mondta ő is :) hétfőn kapom meg a papírjaim, és kedden kezdhetek is. A réginek azóta sem volt ideje vezetni. Az új helyen meg 5 autó van 5 oktatóval :U :R

Iphone 7

(#11019) kmisi99


kmisi99
addikt

El se hiszem de pozitívan csalódtam. Kemény 4 nap alatt megjött a jogsi. Pénteken bementem igényelni hétfőn legyártották kedden feladták a postára ma pedig megkaptam. Nem semmi.

(#11020) Killing válasza kmisi99 (#11019) üzenetére


Killing
addikt

Jó tudni hogy van ilyen is...
Nekem napra pontosan 30 nap volt. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11021) kmisi99 válasza Killing (#11020) üzenetére


kmisi99
addikt

Én is arra számítottam. Pedig még csak megyeszékhelyen se lakom. Egy kisvárosi okmányirodába mentem. Elég fura, hogy van akinek 1 hó van akinek pár nap. Lehet mindig bevárnak X igénylést és utána gyártanak le többet és küldenek ki én meg lehet épp befértem.

Egyébként már nem adnak hozzá ilyen kék papírtokot? Nekem már csak a rózsaszín plasztikkártyát küldték azt a kék színű tájékoztatót amiben alapból van olyat nem kaptam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11022) Bati0501 válasza kmisi99 (#11021) üzenetére


Bati0501
őstag

Kis helyeken az is jó lehet,h nem kell heteket várni időpontra.
Én fél éve még kaptam kis kék papírkát. :D

(#11023) Killing válasza kmisi99 (#11021) üzenetére


Killing
addikt

Nekem még a régi jogsim van (tavalyi, amiben nem A2 van) , ahhoz kaptam tokot, mint ahogy eddig az összeshez (M, A1, B). Hozzátenném én megyeszékhelyen igényeltem (Szeged) és úgy volt 30 nap.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11024) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Üdv. Nem voltam rutinpályán egy percet sem :DDD , kivitt egy sima lakott területen kívüli útra, ott mentem, be faluba ki a faluból, utána be a városba mélyvíz lvl 99, megmondom levert a víz jót röhögött rajta, de háll istennek minden ment :)

Iphone 7

(#11025) kmisi99 válasza FET-MEN (#11024) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem kb 3km vezetés után azonnal Debrecenben kellett vezetnem. Hát nem sokszor féltem még annyira.Gyakorlatilag elindulni váltani és megállni tudtam azt se túl fényesen.

[ Szerkesztve ]

(#11026) jerry311 válasza kmisi99 (#11025) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sosem értettem az ilyen oktatókat.
Mondjuk én faluhelyen megtanultam vezetni tizenévesen, aztán már nem volt gáz a forgalomban.
DE
Ettől függetlenül az oktató nem vitt be forgalomba, amíg meg nem győződött róla, hogy tényleg megy a dolog, meg ki nem alakult egyfajta bizalom benne, hogy nem csak nagy a pofám mint minden kezdőnek, hanem tényleg képes vagyok kezelni a járművet, csak max. szoknom kell a forgalmat.

(#11027) zenke válasza jerry311 (#11026) üzenetére


zenke
aktív tag

Amíg az első 10 órá nincs meg, hivatalosan ki se lehetne menni forgalomba.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#11028) jerry311 válasza zenke (#11027) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hivatalosan nem vezethettem volna autót, amikor éppen elérte a lábam a pedálokat. :U
Sőt, lopni sem szabad...

Maradjunk inkább a valóságnál. :))

(#11029) zenke válasza jerry311 (#11028) üzenetére


zenke
aktív tag

Csak esetleg ha igazoltat a rendőr és jól megb@ssza az oktatót akkor is ezt mond.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#11030) jerry311 válasza zenke (#11029) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az oktató vitt ki a forgalomba, jogilag az oktató az autó vezetője, én csak ott ülök és végrehajtom az utasításokat. Ha ezért megb...k az oktató, az nem az én problémám.

(#11031) máyköl válasza zenke (#11029) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD :W

(#11032) FET-MEN válasza kmisi99 (#11025) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hallod, én is sík ideg voltam. Kb 10km-et lecsavartunk az utakon, utána be a városba /sopron/ hát mitmondjak, ennyire még sose figyeltem oda semmire :D, de minden ment mert én már tudtam vezetni úgy mentem oda :)

Iphone 7

(#11033) jerry311 válasza FET-MEN (#11032) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a lényeg, hogy ne legyél ideges. Vedd be a leszarom tablettát és csináld legjobb tudásod szerint.
Ha elbaszod, akkor ott az oktató, hogy megoldja. Ha nem tudja megoldani, akkor is az ő autója, biztosítása, jogosítványa, megélhetése. ;]
Sokkal jobban figyel ő, mint amennyire mutatja. :K

(Mondjuk az már másik kérdés, hogy a fentieket szemét módon ki is használtam néha. :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#11034) FET-MEN válasza jerry311 (#11033) üzenetére


FET-MEN
veterán

jaja figyel az öreg :DD , leginkább az zavarta hogy jobbra tartottam nagyon, és mondta mindíg a felező mellett menjek :D meg levágtam a kanyarocskákat

Iphone 7

(#11035) jerry311 válasza FET-MEN (#11034) üzenetére


jerry311
nagyúr

Általában jobb oldalon az út szélén vannak a nagyobb úthibák. Minél inkább a jobb szélen mész, annál hamarabb érzed majd azt a szervizköltségen.

(#11036) FET-MEN válasza jerry311 (#11035) üzenetére


FET-MEN
veterán

nekem aztmondta hogy ott a sok szemét az úton, ha defektet kapunk, ő ugyanúgy fog bennt ülni annyi különbésggel hogy én kerékcserét végzek majd kinnt :DDD

Iphone 7

(#11037) jerry311 válasza FET-MEN (#11036) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, ez is igaz. Úthibák, szemét, kosz... Nem hiányzik az senkinek.
A teherautósoknak sem, csak hát ők nem érnek el máshogy.

(#11038) FET-MEN válasza jerry311 (#11037) üzenetére


FET-MEN
veterán

hát, de jöttek szemből, nem fogok annyira középen menni :)

Iphone 7

(#11039) Mikso


Mikso
tag

Az én oktatómnál az első volt az hogy ki a forgalomba, úgy ahogy van a tanuló.
Vezettem előtte autót, de forgalomban?! Egyből Pécs belvárosába, Árkád stb..
Az a bizonyos 2 óra volt életem legparázósabb órái..

Visszatérve a jogosítvány megjövetelére:
Nekem 29. napra jött meg a jogsi, március közepén.
Az ismerősömnek 5 nap volt...
Ezt nem értem :)) :D

(#11040) FET-MEN válasza Mikso (#11039) üzenetére


FET-MEN
veterán

:DDD velem is ez volt, vezetté má? ja, akkor jóvan nó rutinpálya :DDD én is paráztam, de hétfőn beülök buszvégen a volánhoz és ki fogom taposni a merci lelkét :D

Iphone 7

(#11041) Carlo009


Carlo009
tag

Váltós, kétütemű, 50cm3-es Simsonnal mentem B51-el. Placcon kipróbáltam a váltásokat. Az első indulásnál lefulladt. Utána, meg kell keresni az ürest, megint berúgni… elindulni, nagyon égő volt, szégyenkezés… mert négyen voltunk ott, két haver hozott motort, ők már nagyon tudnak motorozni, a másik motor az nagyon jó volt, automatás robogó. Azt is kipróbáltam, az simábban ment, azon nem volt baloldalon semmilyen váltókar lent.

(#11042) máyköl


máyköl
veterán

Nem lesz abból probléma, hogy az elsősegély csekk befizetése után kb. 3 héttel hívom majd őket vizsgaidőpontot kérni?

(#11043) harry válasza máyköl (#11042) üzenetére


harry
veterán

Nekem nem rémlik, hogy lenne erre határidő, de
- felhívod, és ezt megkérded
- felhívod, és kérsz időpontot három héttel későbbre

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11044) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Július 8-án leszek 18 éves, viszont holnap muszáj lenne kimennem Aradra kocsival. Nem szoktam tilosban járni sohase de most tényleg muszáj...
A nagylaki határon visszafordíthat a határőr, vagy ezzel nem foglalkoznak?
Kocsival nincs tapasztalatom csak motorral, párszor voltam kint 125 ccm-es motorral (A1 jogsival) külföldön, Romániában 1x, de nem kérték el a jogosítványt. Szerbiában voltam 2x, itt egyszer elkérték a jogsit de utána mehettem tovább a nagyvilágba :)

Mire számíthatok holnap?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11045) FET-MEN válasza Killing (#11044) üzenetére


FET-MEN
veterán

csak a magyar büntet meg szerintem, a külföldi határőr nem fog ezzel foglalkozni szerintem. viszont amikor jösz vissza, megfog a magyar akkor beleköthet eléggé :(((
Nekem nyáron mindennap ki kéne menni autóval dolgozni ausztriába, még nem tudom hogy lesz, ugyebár kontroll nincs mert itt nem állítják meg az embert.
Más: 6-án lesz a forgalmi vizsgám :)

Iphone 7

(#11046) Killing válasza FET-MEN (#11045) üzenetére


Killing
addikt

Végül átengedtek mindenféle probléma nélkül, kint meg sem állított a rendőr, visszafele se volt probléma. :D
De ahogy ezek a Románok vezetnek...
Kamionos pótkocsival rámelőz simán ha 100 alatt megyek, bevágnak elém a kereszteződésbe a kanyarodósávban, belvárosban (Arad) 70-80-al előznek. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11047) jerry311 válasza Killing (#11046) üzenetére


jerry311
nagyúr

En meg Budapest belvarosaban megyek 70-80-nal. Eeees? Ott ugysincs hova leallni merni. :DDD

(#11048) Carlo009


Carlo009
tag

Manuális sebességváltós autónál vagy motornál biztos, hogy van motorfék. Amikor mentem az 50ccm-s motorral 2. fokozatban és húztam a gázfogantyút, kipróbáltam úgy, hogy nem váltottam 3. fokozatba, hanem visszaengedtem a fogantyút és érezhetően lassította magát a motor, fékpedál benyomása nélkül, akkor gondolom ez a motorfék.
Automata mocinál vagy kocsinál, ugyanígy van motorfék?

[ Szerkesztve ]

(#11049) jerry311 válasza Carlo009 (#11048) üzenetére


jerry311
nagyúr

Konstrukciotol fugg.

(#11050) Liberator24


Liberator24
tag

Sziasztok!
Megcsináltam a C kategóriát, és szeretném kiváltani a jogsit. Kategória bővítésnél milyen iratokat fognak kérni az okmányirodában? (ha van érvényes B-s engedélyem) Mert valahol írják, hogy kell orvosi igazolás, valahol nem... Valakinek esetleg pontos infója?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.