Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Ha megvágnak a vizsgán tényleg van kötelező plusz óra?

(#14202) HoaryFox válasza pvt.peter (#14200) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem, hiszen arra folytatódik az út

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14203) HoaryFox válasza fausto (#14201) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ilyet még nem nagyon hallottam, de szerintem erősen ajánlott.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14204) fausto válasza HoaryFox (#14203) üzenetére


fausto
addikt

Hát én 4 órát vettem volna, de az oktatóm azt mondta, hogy ilyenkor 6 a kötelező :F De én is úgy tudom, hogy nincs ilyen előírás.

(#14205) pvt.peter válasza HoaryFox (#14202) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14206) kory24 válasza fausto (#14201) üzenetére


kory24
őstag

Szerződés függő.
Van amelyik iskola bele csempészi szerződésbe, mint ahogy pl az iskola váltáskori adminisztrációs díjat is :)

(#14207) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

kresz kérdés.
Srácok? ;]

(#14208) NeoPampalini válasza rumos XIII (#14207) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem egy nagy wasistdas... Jelzőlámpa van, akkor az a mérvadó, hisz' "erősebb, mint a tábla, vagy az útburkolati jelzések", azaz nem számít a kanyarodó főútvonal sem. :DDD A személyautónak van elsőbbsége, mert nem kanyarodik.

(#14209) kicsako


kicsako
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy ilyen kereszteződés valszeg nem is létezik.

(#14210) kreszjogsi válasza NeoPampalini (#14208) üzenetére


kreszjogsi
újonc

Mielőtt bárkiben kétely merülne fel...

Közlekedési szakértő vélemény szerint:

Azt meg kell hagyni, hogy szakmai szempontból nem túl szerencsés ez a forgalomszervezés, nem is beszélve az alkalmazott útburkolati jelek szakmaiságáról. Viszont nyilván előfordulhat ilyen helyzet a gyakorlati életben, ahol a járművezetőnek biztonságosan - és a hatályos jogszabályoknak megfelelően - kell a kialakult szituációt megoldania, annak ellenére, hogy egyértelműen érezhető a forgalomszervezési harmónia hiánya. Összességében tehát az alkalmazott jelzések alapján az elsőbbség a személygépkocsié, tekintettel arra, hogy noha a forgalomirányító fényjelző készülék jelzése mindkét jármű részére szabad áthaladási lehetőséget biztosít, viszont a kanyarodási szabály alapján az egyenesen haladót illeti meg az elsőbbség. Mindennek a jogi alapját a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (a továbbiakban: KRESZ) 9. § (9) bekezdésében leírtak jelentik, mely szerint ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, akkor a "Főútvonal" jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadóak. Még egyszer hangsúlyozom, hogy az ábrázolt forgalomszervezési megoldás nem szerencsés, messze nem szolgálja a közúti közlekedés biztonságát, többek között azért sem, mert nehezen képzelhető el az a forgalmi igény, amely indokolná, hogy a főútvonal forgalmát és jogi státuszát alá kellene rendelni - vagy egyenértékűvé tenni - az alárendelt út helyzetének. Mert amennyiben ez az igény fennállna, akkor teljes mértékben indokolatlan a kanyarodó főútvonal ábrázolt kialakítása. Ez a forgalmi rend kialakítás - ide értve az egyéb jelzések alkalmazásának anomáliáit is - nélkülözi a forgalmi szakmai indokoltságot.

(#14211) kiszi07 válasza rumos XIII (#14207) üzenetére


kiszi07
senior tag

Ez komoly kérdés ? :F Én előírnám 4-5 évente a kötelező kresz-vizsgát...
(#14201) fausto nincs ilyen, ajánlott van, mi volt a baj ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14212) fausto válasza kiszi07 (#14211) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, mind1, két alkalmat akartam menni, három lesz, emiatt nem fogok problémázni. Aztán az is lehet, hogy tényleg a szerződésbe volt benne, most nincs előttem.
Nem sikerült a parkolás, rossz helyet választottam és nem fértem be (párhuzamos hátra) :(

(#14213) kiszi07 válasza fausto (#14212) üzenetére


kiszi07
senior tag

Viszont a pótóra az drágább lesz, ezt minden sulinál más és más. Nálunk 4000 Ft helyett 4500 Ft volt.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14214) fausto válasza kiszi07 (#14213) üzenetére


fausto
addikt

Nálunk a pótóra ugyan annyi, mint a normál, de nekem egyébként is drágább, mert átjelentkeztem, 4500,- Ft/óra. Bár én úgy láttam, hogy a korrektebb autósiskoláknál nem szokták felverni a pótóra díját.

(#14215) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Egy fontos kérdés! Még létezik a egyéni gyakorló program amivel lehet gyakorolni kresz vizsgára? 2017-ben létezik ilyen? hol lehet azt megvenni ha lehet és mennyibe kerül! köszönöm előre is a válaszokat!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14216) rumos XIII válasza zolokas (#14215) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Cia!
ez itten jó cucc! Nekem elég volt a 12 óra is, kb hatot használtam fel belőle, és 73 ponttal sikerült, 100%-ban megegyeztek a kérdések

(#14217) kiszi07 válasza zolokas (#14215) üzenetére


kiszi07
senior tag

Ha etitan-on(neten tanulsz) keresztül csinálod, akkor jár mellé a gyakorló program.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14218) marakuja válasza rumos XIII (#14207) üzenetére


marakuja
csendes tag

Ez egy komoly kérdés Rumlika! Aki ezt nem tudja,az inkább ne is menjen az utakra! Tudom,hogy te már megtanultad a kanyarodó főútvonal szabályait :-*

:)

(#14219) pvt.peter válasza marakuja (#14218) üzenetére


pvt.peter
őstag

Pedig az emberek 3/4 -e elvérzett rajta.
Bár elsőre én is rávágtam, hogy a busznak van elsőbbsége...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14220) zolokas válasza kiszi07 (#14217) üzenetére


zolokas
aktív tag

igen etitan lesz, akkor jolvan ha van benne ami a vizsga napján kell csinálni!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14221) kiszi07 válasza zolokas (#14220) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem kell izgulni, bőven lesz időd gyakorolni! (30 óra van rá, de az átlag 15-20 óra alatt kész van) Közben az adott témát tudod gyakorolni, ahol tartasz, a végén pedig az egészet egyben. Nekem pozitív benyomásom van róla. (1x-1x fagyott csak le, ami állami cuccnál jó :U :DD )

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14222) gergo5991


gergo5991
őstag

Oktatók nálatok mennyire spurisak? megy ilyen melegben a klíma vagy lehúzott ablak a "divat" ? :D
ma voltam vezetni forgalomba utána még bólyák között a vizsgagyakorlatokat próbálgattam, mellettem 5en vizsgáztak a rendőrnél, hát fele annyi idő alatt megcsináltam a vizsgagyakorlatot mint az ott vizsgázók. (10 perced van rá vagy nem enged át a rendőr).

(#14223) zolokas válasza kiszi07 (#14221) üzenetére


zolokas
aktív tag

oké jól van :)

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14224) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdv mindenkinek !

Szeretnék jogosítványt szerezni és arra gondoltam itt elindulok , ha megvagyok és készen állok a vizsgára hogyan tudok jelentkezni és hol ? Mi a menete ?
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#14225) dellfanboy válasza Rick3D (#14224) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az első lépés hogy beiratkozol egy iskolába

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#14226) Rick3D válasza dellfanboy (#14225) üzenetére


Rick3D
senior tag

E-titánon keresztül fogom az elméleti részt csinálni. Már találtam egy oldalt ami kezdőknek is jól leír mindent részletesen. Vannak olyan "sulik" ahol elvégezhetem külön az elméletet ... majd a gyakorlatinál keresek egyet a közelben.
Elég alaposan utánajártam azért baromira nem mindegy melyikbe iratkozol be. Vannak furcsa dolgok főleg ár téren ;)

(#14227) fausto válasza Rick3D (#14226) üzenetére


fausto
addikt

Én azt tanácsolom, hogy már az elméletre is azt a sulid válaszd, ahol vezetni szeretnél. Az átjelentkező diákoknak általában drágább a gyakorlati óradíj.

(#14228) kiszi07 válasza Rick3D (#14226) üzenetére


kiszi07
senior tag

Így akarsz 5-10 ezer Forintot spórolni? (szerintem nettó fszság) Annélkül nem is engednek kresz-vizsgára, ha nem vagy iskolánál. Miért ne lenne mindegy? Az oktatón kell izgulni, hogy inkább ismerős legyen, aki rendesen megtanít vezetni, nem balfszkodni csak. Na és milyen furcsa dolgokat találtál?

(#14227) fausto igen a kisbetűs szerződést is át kell olvasni elég részletesen...

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14229) Rick3D válasza fausto (#14227) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm a tanácsot ezt nem tudtam :) Az első valamire való értelmes hsz ...

(#14228) kiszi07 Az általam említett összeg 17k és 25k között mozog. Ekkora az árdifi és igen megspórolnám ezt az összeg annak tudatában ugyan azt az anyagot kapom meg egyetlen különbséggel 60 helyett 48 órán keresztül használhatom. (átlagosan 15-25óra alatt csinálták meg a diákok)Eddig csak pozitív visszajelzéseket olvastam az e-learningel kapcsolatban. Annak azért remélem tudatában vagy hogy amit néztem az is egy iskola ... e-titant addig nem is tudom használni míg a regisztráció előtte be nem iratkozol...

Ezen a ponton javasolnám hogy baromi gyorsan vegyél vissza a tempóból , talán a hozzátartozóid és a haverjaid elviselik ezt a stílust viszont nálam nem pálya. Ha érdemben nem tudsz hozzájárulni a témához akkor nyugodtan másik topicban is gyűjtheted a hozászolásokat a kötekedő stílusoddal ...
Javaslom következőre csak akkor rakj ki a profilodra Angol szöveggel idézetet/ki írást ha tudod is hogy mit jelent - dettó az a szívónál amit te produkáltál csak hogy lásd ...
All in all a leglényegesebb pontokra már saját magam megkerestem a választ ... Kritikán aluli az elmúlt időszakban PH-n a színvonal köszönhetően az ilyen kiszi07 fajta emberkéknek. Fausto volt az egyedüli aki hasznos hsz-t írt.

[ Szerkesztve ]

(#14230) kiszi07 válasza Rick3D (#14229) üzenetére


kiszi07
senior tag

Szerintem Te vegyél vissza az arcodból, ha ilyen okos és ügyes vagy, hogy mindent jobban tudsz, mint bárki más, akkor ne is gyere ide. Ez a topic nem arról szól, hogy te milyen faszagyerek vagy, hogy spórolsz 17-25 ezer Forintot, mert senkit sem érdekel. Sajnálom, hogy te szellemileg picit visszamaradt vagy és így próbálsz érvényesülni. Ezt az utolsó előtti mondatod én is tudnám ismételni. Picit régebb óta vagyok a topicban, mint Te. Én tisztában vagyok vele, hogy mit írtam ki a profilomra. Továbbiakban vagy visszaveszel az arcodból vagy elmész innen.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14231) kreszjogsi


kreszjogsi
újonc

Sziasztok!
Olvasva a fórumot ismét szeretnék pár infót, helyre tenni, mert páran látszólag sok infóval rendelkeztek, azonban nem minden esetben helyesen.
http://kreszteszt.webjogsi.hu/ oldalon található termékek !!! Tantermi tanfolyamhoz és utánképzéshez!!! van!! Mit jelent ez? Beiratkoztál egy tantermi tanfolyamra végig ülted és elvégezted, akkor a vizsgára felkészüléshez ad tesztelési lehetőséget. Oda is van írva, csak el kell olvasni. A tesztet többféle hozzáférési idővel tudod megvenni: 12/30 és 24/45 óra. A 48/60 órás csomag tartalmazza a tesztet, ez eü-t és a tananyagot is. A tananyagot azért kérheted mellé ha valami nem világos akkor bele tudsz „nézni mint egy tankönyvbe”. Ha ezt veszed meg akkor hatósági vizsgára ezzel nem jelentkezhetsz, mivel nem ad képzési igazolást. Sok oka van, nem írnám le…de ezzel nem vizsgázhatsz… Na jó pl egyet: Nincs kötött haladási sorrend így szabadon ugrálhatsz a tananyagban. A hatósági képzésben kötött haladási sorrend van, így garantálják, hogy minden oldalt megnéztél. Na ez csak egy volt de van még sok de lényegtelen nektek.
Ha jogsit akarsz és még nem iratkoztál be egyetlen suliba se akkor választhatod az e-learninget.
e-titán= képzés adminisztrációs rendszered ahol a képzésedet tudod menedzselni
edukresz= e-learning tananyag neve amit tanulsz
Nexius= innét indítod a tananyagot, ez maga a lejátszó
Magát az edukresz tananyagot szinte minden autósiskolánál meg tudod venni személyesen illetve egy iskolában online is tudsz jelentkezni. Ez a webjogsi aminek két része van, egyik a tantermi és utánképzéses tanulóknak szól: http://kreszteszt.webjogsi.hu/ A másik pedig az autósiskolai oldal: http://webjogsi.hu/ Mondom ez is egy autósiskola, csak itt mindent online intézel…képzési szerződéssel stb….Itt pl a B kat elmélet 20 000 Ft (180/75 órás hozzá féréssel amihez megkapod az EÜ-t is). Gyakorlati oktatást is tudsz itt. Mindent a weben intézel mint egy webshopban. Tananyagot más sulikban általában 90/60 hozzáférést adnak EÜ nélkül és drágábban. Miért? Többet akar keresni a suli. Megsúgom 60 óra bőven elég B kat elvégzéséhez…mindenki döntse el kinek mi éri meg jobban. Többet kevesebbért?
A gyakorlati oktatáson ki mennyit akar spórolni és megéri-e az a pár ezer Ft mindenki döntse el. Korábban már egyszer leírtam. Mennyibe kerül a telefonod ami a kezedben van? Mennyit spórolnál a jogsiddal? Na látod, a telefonodat 1-2-3 évig használod a jogsidat meg egy életen át, és nem mindegy hogy tanulsz meg vezetni. Baleset mentesen vagy sem. Érdemes a minőséget választani, mert egy életre tanulsz meg jól vagy rosszul vezetni. Ja is persze KRESZ-vizsga után mindenki szeretne egyből autóra ülni. Naná…fene akar 3-4-6-12 hónapot várni arra hogy vezethessen….bár mondjuk ez Bp-n fordul elő zömmel…Minden esetre érdemes ezt is megkérdezni az iskolába, mielőtt beiratkozol vhová. Ja és egy érdekes dolog amit jó hat tudok. Az, hogy KRESZ tanfolyam után és forgalmi vizsgára több hetet kell várni, nem az autósiskola hibája. Vizsgaidőpontot minden esetben a kormányhivatal ad! Ezt az iskola nem tudja befolyásolni, ne őket szidjátok, hanem az kormányhivatalt. Remélem tudtam segíteni és pár dolog helyre került :)

(#14232) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Idézet:
Az, hogy KRESZ tanfolyam után és forgalmi vizsgára több hetet kell várni, nem az autósiskola hibája. Vizsgaidőpontot minden esetben a kormányhivatal ad! Ezt az iskola nem tudja befolyásolni, ne őket szidjátok, hanem az kormányhivatalt.

Pontosan. Ezen kívül az még a rákfenéje a dolognak, hogy az elméleti KRESZ vizsgára sincs minden bokorban központ, Bp-n talán kettő van (Vas Gereben u. és Petzvál u.), ott sincs sok hely, egy körben kb. 20 ember fér el (azt nem tudom, hogy naponta mennyi vizsga van, de gondolom, nem sok...). Pedig ez nem is igényel nagy erőforrást, mert csak 1 fő felügyelő ember ül be a vizsgázók közé, oszt' jónapot.

Aztán ott van még a forgalmi vizsga vs. vizsgabiztosok kérdése. Az oktatóm elmondása alapján belőlük - akárcsak az autós oktatókból - évről évre kevesebb van, emiatt borzasztó hosszú az átfutása a vizsgára kerülésnek. Naponta itt sincs "sok" vizsga (nézőpont kérdése, kinek mi a sok), letudnak napi 5-6 vizsgázót, el lehet képzelni, mekkora a torlódás. Ha ne adj isten beteg vagy, és emiatt nem tudsz menni forgalmi vizsgára (nekem volt szerencsém), az azt jelenti, hogy a következő időpontot kb. 3 héttel későbbre kapod meg. Vagy később.

Tiszta szívás ez az egész, ahogy van, és ezen, ahogy látom, az e-learning sem sokat segít, max picit olcsóbbá teszi valamelyest, de mivel minden másra a hatóságok fogaskerekei miatt hetekig kell várni, időben ugyanott van az ember.

A párom most ősszel tervezi - ha lesz ideje - hogy nekiáll a jogsinak, kíváncsi vagyok, hogy "vidéken" (Bp-től 30 km-re) ez hogyan fog működni...

(#14233) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ma sikeres forgalmi vizsgát tettem.

Mi a következő teendő jogsiért?

Az eü vizsga már megvolt.
Az iskolába 2016.08 iratkoztam be és 2016.11 csináltam KRESZ vizsga.

Most okmanyirodaba kell mennem vagy közlekedési hatósághoz? Mit kell magammal vinnem és kb mikor?

(#14234) SUPREME7 válasza kory24 (#14233) üzenetére


SUPREME7
őstag

Grat. Nem kapkodtad el :D Oktató vizsga után nem mondta el? NKH-ba kb 3 munkanap múlva mehetsz minden papíroddal vizsgaigazolásért, azzal meg azonnal az okmányirodába / kormányablakba.

[ Szerkesztve ]

(#14235) kory24 válasza SUPREME7 (#14234) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.
Nemigazán került szóba :)

Minden papírom az mi? Kell iskolai bizonyítvány, orvosi alkalmassági, eü vizsga. Más valami?

Ja és pénzbe kerül még vmi? :)

[ Szerkesztve ]

(#14236) SUPREME7 válasza kory24 (#14235) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát én vittem magammal minden jogsis papírt + iskolai bizonyítványt, az a biztos ha ott van. De egyébként igen, bizonyítvány, eü igazolás, személyi.

Nem. Első jogsi ingyenes. Nem fizettél még eleget? :D

[ Szerkesztve ]

(#14237) kory24 válasza SUPREME7 (#14236) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.
És ha okmanyirodaba is végeztem utána postázzák ugye?
Mennyi idő alatt kapom meg?

(#14238) SUPREME7 válasza kory24 (#14237) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elvileg néhány munkanap.

(#14239) kiszi07 válasza kory24 (#14237) üzenetére


kiszi07
senior tag

En 8 munkanap alatt kaptam meg Gyorbe, ha okmanyirodaba kered, akkor picit gyorsabb.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14240) NeoPampalini válasza kiszi07 (#14239) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ja. De amúgy ezt külön jelezni kell, mert nem kérdezik meg, legalábbis tőlem a kutya nem kérdezte, hogy postán vagy személyesen szeretném, hogy kiküldjék (végül postán jött)...

(#14241) kiszi07 válasza NeoPampalini (#14240) üzenetére


kiszi07
senior tag

Tolem kerdeztek, de en soron kivul jutottam be. (fater szolt bent az, mert ismert nehany ugyintezot) Amugy en is postan kertem, mert nem tudtam, hogy itthon leszek-e.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#14242) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Ma volt vizsga, úgy kezdte a vb, hogy nem vizsgázhatok, mert nem tisztelem őt annyival, hogy kiöltöztem volna. :DDD Mielött indultunk volna, savazott végig, hogy hagyjam ott az egyetemet, az a legrosszabb, ott tejfölért adják a diplomát. Vissza kérdeztem volna, hogy miért hol végeztél?
Mind1, ami a legnagyobb para, az öreg végig aludta a vizsgát.. Nemhittem el, néha fel-fel nézett, azt vissza aludt, ami persze nekem jó volt, volt egy helyzet, ahol bukó lett volna, de hát aludt... :W :C

Végén mondta, átengedem, itt a minősítési lap, elkezdem nézni, és rámolt az öreg, hogy ne nézzem, random behúzott 5 hibavonalat, ez nemtükrözi a vezetésem. :D

[ Szerkesztve ]

(#14243) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Tegnap sikeresen levizsgáztam forgalomból :) Gondolom megosztom itt tapasztalataimat, mert suli választás előtt én is gondban voltam, hogy hova menjek. Amit tudni érdemes, hogy nekem már évek óta volt A kategóriás jogosítványom, ezért EÜ meg orvosi alkalmassági nem kellett, meg hát volt némi forgalmi rutinom.
Szóval a kresz-t tavaly kezdtem el, a Webjogsi autós suliban csináltam online e-learninges tanfolyamot, egy nyári akcióban sikerült beiratkozni. Ezt majdnem egy évembe került elvégezni, de ez nem a platform, hanem az én hibám volt („áhhh, majd holnap, majd jövő héten elkezdem…” :D ), de egyébként jó kis program volt. Egyedül azt hiányoltam belőle, hogy Flash kellett hozzá, ezért tableten/mobilon elég körülményes volt a használata, de mire elvégeztem kapott android támogatást, úgyhogy már ez is megoldott.
Viszont miután sikerült a kresz vizsga, nem igazán találtam megfelelő oktatót. Azért fontos volt, hogy elérhető közelségben legyen és ne kelljen órákat oda-vissza utaznom, meg hogy ne kelljen hónapokat várnom, mire mehetek vezetni. Egy pár szerződött oktatóval fel is vettem a kapcsolatot, de nem sikerült szimpatikust találnom, úgyhogy sulit váltottam.
A Dekmár autósiskolába mentem, az Örs vezér terénél. Miután sikerült az átjelentkezés, elég gyorsan kaptam időpontot a vezetésre, kb. 2 héttel később és rendszeresen tudtam menni vezetni. Heti 1-2 alkalom megvolt, de volt hogy mehettem volna gyakrabban is, csak nem tudtam meló mellett megoldani. Május közepén volt az első órám és július végén már mehettem is vizsgázni, megvolt a megfelelő óraszám, kilométer és a tudás is, azaz nem voltam „beleerőltetve” a vizsgába. Az már más kérdés, hogy az első próbálkozásra nem sikerült, minden jól ment, de a parkolást elbénáztam…
Összefoglalva: a webjogsi kresz oktatása elég jó, egyedül annak érdemes utána nézni, hogy az iskolánál van-e megfelelő oktató. A legtöbb iskolánál az átjelentkező diákoknál magasabb a gyakorlati díj azokhoz képest, akik ott kezdik az elméletet is. A Dekmár autós iskolát a gyakorlati órák alapján ajánlom, gyorsan tudtam menni vezetni és nem kellett hetekig várnom 2 alkalom között. Érdemes jól megfontolni a suliválasztást, mert az átjelentkezés ráfizetéses lehet!

Végül pár kérdésem is lenne: ugye írtam, hogy van A-s jogsim. Most nekem a B-s fizetős lesz? Az első jogsi ingyenes, de ezt kategóriánként kell érteni vagy úgy általában? UPDATE: közben megtaláltam a szabályt, fizetős lesz :(
Honnan tudom, hogy bemehetek a NKH-hoz? 3-5 munkanapot mondtak, de nem akarok pl. a harmadik napon feleslegesen bemenni, ha csak az ötödikre készül el.
Illetve a jogsit nem lehet valahogy ügyfélkapun keresztül intézni?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#14244) Sang66


Sang66
csendes tag

Megvolt az első forgalmi vizsgám, sajnos nem sikerült.

Csak 20-25 percet mentem, parkolásig el se jutottam, amiért külön paráztam, mert nem mindig megy jól.

A bukó egy zebránál történt, ahol állt egy ember a járdán, mint a cövek, és természetesen esze ágában sem volt átmenni. Full egyenes főút, mindenki megy 60-al, lámpa nincs. Nem vettem észre, én is elmentem előtte. Azonnal jött az "álljunk meg".

A vb ezen kívül azt is mondta h főúton ne menjek 40-el 3-asban, "gyorsan felejtsem el ezt a stílust, és az ilyen alibi vezetést". Ezt ugyanúgy behúzta a buktató indokoknál (forgalom akadályozása mert túl lassan megy), mint a zebrás esetet. Ezen azért lepődtem meg kicsit, mert oktatóm sosem mondta, hogy ez bukó indok lenne. Mentünk már vagy 50 órát, mondta párszor h gyorsítsak fel, de azt nem, hogy ezért meg fogok bukni. Végülis mindegy mert a gyalogos miatt úgyis buktam, de azért... kíváncsi vagyok van-e még ilyen, amit nem tudok...

Amúgy eléggé elkenődtem emiatt, sokan mondták h legközelebb csengessek, ha át akarok menni. Igazság szerint már eléggé elegem van, a sok pénz, amit eddig kiadtam, most akkor megint 5-6 pótóra, megint vizsgadíj, ésatöbbi... csomó idő, idegeskedés és pénz, és lehet, megint megbukok 10 perc után. Mondjuk oktató vagy vb által egy mondat utalás sem hangzott el sosem plusz pénzről, így meg nem tudom, rá lehet-e kérdezni. Persze nem akarok ÍGY átmenni, csak belegondolva, ami még előttem van... :(

Persze vannak még bizonytalanságaim, de veszélyes már nem vagyok szerintem. És tudom magamról, hogy nem az a típus vagyok, aki, ha megvan a jogsi, azonnal zúz 150-el az utakon. Nekem inkább ott kezdődne az igazi gyakorlás, de végre nyugodtabban, az elején szigorúan egy vezetni tudó mellett, és nem súlyos tízezreket fizetve a 45 percekért...

Szóval egyelőre még nemtom hogy folytatom. Mit gondoltok?

(#14245) NeoPampalini válasza Sang66 (#14244) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Háááát, nem tudom... Abból, amit leírtál, nekem úgy tűnik, az oktatód nem a legjobb, sőt... Persze, most már késő bánat, abból kell főzni, ami van.

Nekem sokat segített az, hogy - mint valami meditáció - jónéhányszor "végigjártam" gondolatban az összes utat, amin tanultam, plusz a street view is sokat segít a rázós helyekre való felkészülésben, hol mire kell figyelni, hogyan kell az adott ponton áthaladni, gyalogos átkelők, satöbbi. Ilyen agykontrollos izé lehet, nem tudom, nekem bevált. :) Talán ágyúval verébre esete, de egy próbát megérhet.
Igaz, magával a közlekedéssel/vezetéssel sosem volt problémám, inkább ilyen apróságok, mint hogy nem jeleztem időben a parkolási szándékomat, és hasonlók jöttek elő a vizsgán.

Bullshit szöveg, de meg kell próbálni nem parázni az egésztől.

Max. annyit tudok javasolni, hogy a további órákon próbáld meg megbeszélni az oktatóval, hogy minden szakaszon kb. a megengedett max. sebességgel menjetek, bár nem tudom, ez mennyire kavarna meg a köv. vizsgáig.

Abból baj nem lehet, ha megállsz a zebra előtt, max. nem megy át az illető, nekem is volt ilyen egy rakás.

A borítékos módszert szerintem oktatója és vizsgabiztosa válogatja, hogy "felajánlják-e", nálam felmerült, de szintén anyagi okokból nem éltem vele. :)

(#14246) Sang66 válasza NeoPampalini (#14245) üzenetére


Sang66
csendes tag

Köszi NeoPampalini a választ. A StreetView-t én is használtam már párszor :) Meg néztem persze youtube vidiket, stb, de ezeken már túl vagyok.

Mindig van bennem egy kis feszültség, amikor vezetek, de ebben benne van az is, hogy "valaki figyel", meg ugye a vizsgahelyzet még rátesz erre. Szabályokat oda-vissza tudom, de az izgalomban hajlamos vagyok elkapkodni valamit, vagy mint most, hogy észre se veszem a zebra mellett állót (illetve ösztönösen úgy megyek, mint a többiek, és nem állok meg). Valahol azt írta valaki, hogy ha a gyalogos 10 méterre van a zebrától, és közelít, vizsgán akkor is állj meg. Gondolom ez is igaz.

Amúgy 70-es táblánál akkor minimum olyan 60-nal menni kellene? És mellékutcában? 40? Teljesen szűk, épphogy elférős utcában? Gondolom ha fekvőrendőrök is vannak egymás után (van ilyen szakasz is), ott nem baj, ha 20 körül mész. De már tényleg nem tudom, mert a vizsga előtti 5-6 órán se volt sose baj, hogy "túl lassan mész".

Ezért is kérdeztem a boritékra, mert a tanórákon már nem tudom, merre tudok még fejlődni, ahol mindig ugyanazokat az utakat járjuk, és persze bármibe bele lehet majd kötni vizsgán. Borítékostul is jobban jönnék ki, mintha újra meg újra lenyomom ugyanazt a folyamatot, és egyre elkeseredettebb/stresszesebb leszek.. :(

(#14247) SUPREME7 válasza Sang66 (#14246) üzenetére


SUPREME7
őstag

Főútvonalon (ahol lehet) fel kell váltani 4-esbe és felvenni a forgalom ritmusát, ha eddig az oktató sose szólt, hogy főútovonalon ahol lehet menni, ne szüttyögj 3-asba 40-el, akkor az kb a direkt szivatás kategória, szóval esélyed se volt átmenni. :(

(#14248) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv B kategóriára még lehet venni gyakorló cd-t? jogsit szeretnek.hu-n csak ugy tudnék regisztrálni ha szerzek serial számot ! A autós iskola ahol vagyok csak edu kreszt adott de lemezt nem!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14249) pvt.peter válasza Sang66 (#14246) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nekem meg mostanság az a legnagyobb bajom, hogy nem merek "vaktában" elindulni jobbkezes utcában ha jobbról nem jön senki se.
Itt ugye az van, hogy elsőbbségem lenne ha már jobbról nem jön semmi, de még így is szinte "keresem" a bal oldalról jövő autó(ka)t.
Vmiért nem bízok a többi autósban ... :D
Bár mondjuk van is alapja ...

Valahol azt írta valaki, hogy ha a gyalogos 10 méterre van a zebrától, és közelít, vizsgán akkor is állj meg.
> Pontosan.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14250) kory24 válasza pvt.peter (#14249) üzenetére


kory24
őstag

Ha gyalogos távol van a zebrától (10m az nagyon az) és te megállsz, megvárod míg odaér és átmegy az hiba! Legalábbis az én oktatóm azt mondta ez gyalogos csalogató, ezzel ráadásul a forgalmat is feltartod. A zebrán csak annak a gyalogosnak van elsőbbsége aki ott várakozik, vagy akkor ér oda, amikor te még fék távolságon belül vagy. De ha látod közeledni zebrához te attól nyugodtan menj, mire ő odaér te már túl mentél zebrán, egyáltalán nem zavartad, nem akadályoztad őt a közlekedésben.

Remélem érthető.

Nekem is volt ez a rossz szokás eleinte sokáig hogy aki csak közeledik zebrához gyalogos megálltam és megvártam, de leszoktatott róla oktató.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.