Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Gyula84 válasza odrif (#13700) üzenetére


Gyula84
veterán

az orvosi vizsgálat +10év lesz én szerintem legalábbis

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13702) Gyula84 válasza Gyula84 (#13701) üzenetére


Gyula84
veterán

kicsit hülyén írtam az orvosi számít nekem így van, a jogsit egy évre rá kaptam meg mint az orvosi meglett volna. 2016ban lett meg a jogsi (munka miatt hagytam ki ennyit) 2015ben már megvolt az orvosi és a lejárat 2025 február van rajta tehát az orvosi vizsgálat után 10év és megint menni kell hosszabbítani

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13703) sityupityu válasza odrif (#13700) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem kel megvárni amíg lejár (elméletileg nem is szabad), és az orvosi vizsgálattól számítva 10 év.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13704) jerry311 válasza odrif (#13700) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mehetsz a háziorvoshoz is, de ha kevésbé alapos vizsgálatra vágysz, akkor a lakó- vagy munkahelyedhez közeli autósiskolától megkérded mikor megy oda a doktor. Odamész, fizetsz, kapod az igazolást.
A 10 év az orvosi alkalmasságin szereplő dátumtól ketyeg.

(#13705) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

10+ éve szereztem B kategóriás jogsit. Azóta gyakorlatilag semmit nem vezettem, most viszont szükségem lesz rá.

Ezzel kapcsolatban felmerült néhány kérdés. Légy szíves, segítsetek megválaszolni!

- Amikor jogosítványom lett, szemüveges voltam, ezt tartalmazza is az azóta megújított vezetői engedélyem. Kb. 5 éve lézeres szemműtétem volt, azóta nem hordok szemüveget. Át kell-e vezetni ezt a változást a jogsiba is, és ha igen, mi ennek a módja?

- Milyen könyvekből tanulnak azok, akik KRESZ vizsgára készülnek? Van esetleg szoftver vagy online segédanyag, amivel a teszteket lehet gyakorolni?

- Érdemes-e autósiskolánál órákat venni, hogy felfrissítsem a tudásom?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#13706) SUPREME7 válasza Apollo17hu (#13705) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha a jogsidban az van, akkor szemüvegben kell vezetned, szóval el kell menned a háziorvoshoz, mintha most csinálnád a jogsit, kifizetni az orvosit, és azzal menni az okmányirodába új jogsit csináltatni.

Van egy pár autósiskola akik hivatalosan is vállalnak oktatást "újrakezdőknek", de biztos olcsóbban kijössz ha megkeresel egy oktatót, és nemhivatalosan veszel pár órát.

(#13707) Apollo17hu válasza SUPREME7 (#13706) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez érdekes, mert amikor megújítottam a jogsimat tavaly(előtt?) nyáron, akkor a házidoki elküldött mindenféle vizsgálatra. Akkor azért ki kellett volna derülnie, hogy már nem vagyok szemüveges. Jövő héten felkeresem, hogy minél hamarabb cserélni lehessen az okmányt.

(#13708) jerry311 válasza Apollo17hu (#13707) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz ezért külön szólni kellett volna, mert a biorobotok nem sokat gondolkodnak az okmányirodában.

(#13709) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

E-titánon tanulom a B kreszt.
Amivel végeztem és sikeres gyakorló vizsgát tettem, amelyről képzési igazolást is kiállított a rendszer.

Ilyenkor hogyan tovább?

Hogy mehetek kresz vizsgára?

Köszi

(#13710) Alexios válasza kory24 (#13709) üzenetére


Alexios
veterán

Etitan főoldalán az e-learning alatt van egy vizsga menupont, ha befizetted ott tudsz jelentkezni. Arra számíts, hogy a legkorábbi időpont is kb 1 hónap múlva lesz

(#13711) kory24 válasza Alexios (#13710) üzenetére


kory24
őstag

Melyik oldalon?

nem találom :(

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Szerződésben ilyet találtam:

Vizsgára bocsátható:aki— a tanfolyam elméleti részét elvégezte (Tanfolyamigazolást letöltötte), —megfelel az egészségügyi feltételeknek, —az előírt életkornál ( 17 év) legfeljebb 3 hónappal fiatalabb,—az alapfokú végzettségéről nyilatkozott.

Az elméleti vizsgára jelentkezni a jelentkezési lap kitöltését követő 9 hónapon belül kell, sikeres elméleti vizsgát ugyan ezen időpontot követő 12 hónapon belül kell tenni! A határidők elmulasztása esetén új elméleti tanfolyam elvégzése kötelező!

(#13712) SUPREME7 válasza kory24 (#13711) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pénzügyeknél fizesd be a vizsgadíjat és utána ahogy kolléga írta, a vizsga menüpontban kell jelentkezned. Én kb 1 hetet vártam mire lett vizsgaidőpont, 1,5 hónappal későbbre... (Budapest), talán már nem lesz ilyen sok, már lement a szezon.
Ha megvan a vizsgaidőpont kapsz róla értesítést.

Ja, látszik, hogy autósiskolával csinálja, akkor a sulid jelent be vizsgára. Hívd fel a sulit, valószínűleg be kell menned a vizsgadíjat befizetni, és ők intézik.

[ Szerkesztve ]

(#13713) Alexios válasza kory24 (#13711) üzenetére


Alexios
veterán

Gondolom akkor nem a webjogsin keresztül csináltad etitanon, hanem autosiskolan at, akkor ott kéne jelentkezni szerintem. Nekem legalábbis így néz ki, webjogsinal: [kép]

(#13714) kory24 válasza Alexios (#13713) üzenetére


kory24
őstag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

Igen autósiskolán keresztül csináltam.

Akkor majd holnap felhívom őket.

(#13715) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Amennyiben közúti ellenőrzéskor nem tartom magamnál a papírjaimat (jogosítvány, személyi és lakcímkártya), mekkora büntetésre számíthatok?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#13716) sityupityu válasza kuyarashi (#13715) üzenetére


sityupityu
veterán

Én kb 5-6 éve (vagy valamivel régebben) ezt megúsztam a minimális 5 ezer forintos büntetéssel. Rá egy évre ugyanez, csak itt már kifogtam egy igazi gyökeret akitől a maximális 15 ezres (akkor) büntetést, plusz három büntetőpontot kaptam. Rendőrfüggő dolog nagyon. Egyébként mind a két eset városon belül (vidék), a lakóhelyem történt.
A "tarifák" gondolom azóta csak nőttek.

szerk: Bocsánat, most jobban visszaemlékezve be sem voltam köve egyik esetnél sem. Az elsőnél ettől eltekintett a rendőr a másodiknál viszont már nem. Akkor a büntetőpontokat ennek köszönhettem. De szerintem lehet, hogy most már simán csak a papírok hiánya miatt is lehet ilyen büntetést kapni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13717) kuyarashi válasza sityupityu (#13716) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oké, köszi.

Még mielőtt valaki belinkelné, ezt megtaláltam. Minden benne van, csak az nem, ami nekem kell. Történetesen, hogy rendelkezem érvényes jogosítvánnyal, csak éppen nincs nálam. (A rendőr ilyenkor lekérdezi az adataimat a központból, megbizonyosodik róla, hogy én én vagyok és jogom van vezetni.)

Mondjuk ilyen is ezerből egyszer fordul elő. :D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#13718) kuyarashi válasza kuyarashi (#13717) üzenetére


kuyarashi
őstag

Most látom a kommentek között, hogy 2008-ban 5.000 Ft-ra és 3 hibapontra büntették meg az egyik srácot.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#13719) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Tudna valaki linket dobni, hogy most mi az aktuális Kresz-könyv, amiből az elméletet el lehet sajátítani? Köszönöm!

(#13720) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Korábban volt külön műszaki vizsga. Az most hogyan épül be? Mikor és milyen formában kell megtenni?

(#13721) Gyula84 válasza nOvOp (#13720) üzenetére


Gyula84
veterán

Szerintem mikor a vizsga elején átnézed az autót abban merül ki nem sok minden engem kb nem is nézett mikor átvizsgáltam az autót, de pl haverba belekötött, hogy nem nézte meg a rendszámot, hogy törött-e vagy sérült.. lámpákat, gumit, féket át kell vizsgálni

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13722) nOvOp válasza Gyula84 (#13721) üzenetére


nOvOp
senior tag

Értem, köszi

(#13723) Because


Because
őstag

nem tudom ti hogy vagytok vele, de én most szembesültem ezzel az 580km-es határozattal... legszívesebben megkérdezném az oktatómat, hogy akkor miért nem km pénzt fizetek, miért óradíjat!? annyira nem élvezem a két órás foglalkozás alkalmával megtett 20 kilométereket...

(#13724) SUPREME7 válasza Because (#13723) üzenetére


SUPREME7
őstag

Teljesen mindegy mennyit vezetsz, ha pesti vagy akkor sokkal több nem is fér bele, főleg ha sok technikai rész van, 30-as övezet, parkolások stb, azzal nem sokra mennél ha főúton mész 2 órán keresztül. Bár én sokat köpködtem az oktatót, hogy sokat elkummantott, és én se örültem a 15km-es óráknak, de visszagondolva rengeteg technikai részt csináltunk amik most, hogy lassan 1 hónapja vezetek nagyon jól jön, főúton egyenesen mindenki tud közlekedni - kivéve néhány köcsög akikkel már ennyi idő is elég volt, hogy megismerkedjek a forgalomban. Az oktatód a vizsgára készít fel, nem fog veled ezerkilómétereket autókázni.

Szóval a vizsga legyen meg, értsd a kreszt, vezetni meg úgyis kb csak saját autóval fogsz igazán megtanulni. Olcsóbb is magadnak tankolni az autót mint az oktatóét.

(#13725) Because válasza SUPREME7 (#13724) üzenetére


Because
őstag

42. óra 450km, 50 órát kifizettem ezek vannak idáig 200000ft-ban. Az a baj, hogy a vizsgakövetelmények köszönő viszonyban sincsenek a hétköznapi helyzetekkel, a technikát csak sok sok vezetéssel fogod saját magad elsajátítani. Néha azt érzem le lenne fojtva a km óra ebben a kocsiban :D, főleg ha arra gondolok, hogy amikor futni járok 7km-ert 30-40 perc alatt megteszek. Vidéki vagyok egyébként.

(#13726) SUPREME7 válasza Because (#13725) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azért ez erős túlzás. Melyik feladattal nem találkozol hétköznapi helyzetben? Jobbkezes utcák, egyirányú utca, stop tábla, vasúti átjáró? Parkolás? Ha ezeket jól megtanulod és nem esel kétségbe a vizsgabiztostól és alapvetően tudod kezelni az autót akkor nagy baj nem lehet a vizsgán.

50 perces vizsga alatt ezeket mind kell tudnod, tehát feleannyi idő alatt kell mindent megcsinálnod, mint amikor gyakoroltok egy dupla órán. Baromira nem az a lényeg, hogy X kilométert levezess, aki ezt kitalálta az idióta

[ Szerkesztve ]

(#13727) Because válasza SUPREME7 (#13726) üzenetére


Because
őstag

itt azt értettem, hogy a tényleges közlekedés mást takar... pont a tegnapi órámon jött szembe az egyirányúban egy autó, a jobbkezeseket rendszerint a "rutinosak" nem tudják kezelni.. előzés szempontjából hányan lépik át a záróvonalat? zebra mellett szobrozhatnék órákig ha nem lennék bátor, mert jó ha szökőévente átengednének. legutóbb egy balra bekanyarodó autó ütött el és még úgy érezte elsőbbsége van ha nincs zebra. a forgalommal szembe parkolnak, tükörből tolatnak.
ez mind a rutin és az amit a hétköznapokon használsz

[ Szerkesztve ]

(#13728) SUPREME7 válasza Because (#13727) üzenetére


SUPREME7
őstag

Neked is csak 50 percig kell teljesen szabályosnak lenned, utána nyilván kicsit átalakulnak a dolgok, bár ezzel a "ha a többiek trógerek, én miért legyek szabályos" gondolkodással eleve rosszul közelíted meg a dolgot. Úgy adod elő mintha az oktatódnak úgy kéne téged megtanítani vezetni, hogy ha nem muszáj ne lassíts jobb kezes utcáknál, a gyalogos ráér a zebránál stb... Csak ha nagyon lazára veszed akkor egyszer ráfaragsz.

(#13729) Because válasza SUPREME7 (#13728) üzenetére


Because
őstag

igazából gyűlölök vezetni, de munka miatt jól jöhet a B kategória, így könnyen ez is közre játszhat, na meg az, hogy 32 vagyok és annyira nem érdekel van e a seggem alatt autó... de így mindennel együtt a negyed misin túl már nem hagyom abba :U

[ Szerkesztve ]

(#13730) updog válasza Because (#13729) üzenetére


updog
senior tag

"igazából gyűlölök vezetni, de munka miatt jól jöhet a B kategória" Mivel már beleöltél ennyi energiát és pénzt, gondolom az rossz tanács hogy el se kellett volna kezdeni :) Saját tapasztalat, hogy nekem is félig-meddig kényszer volt hogy legyen már jogsim, és én sem élveztem a vezetést amikor ott ült mellettem az oktató, markoltam a kormányt, levegőt se mertem venni, annyira befeszültem másfél órára, nehogy egy szabályt is megszegjek (én is 30 vagyok, most lett meg, tudom hogy hiába mondják, "vedd könnyedén a dolgot").
Aztán végre túl voltam az egészen, és most hogy már nincs lámpaláz/vizsgadrukk, baromira élvezem. Sajnos a saját autó még kicsit messze van, de amikor tudom, elkérem a szüleim Puntoját, és tolom neki :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13731) Because válasza updog (#13730) üzenetére


Because
őstag

ezaz... már én is bánom, de jól fog jönni ha sikerül majd a munkához :K
normális autót én se tudok venni, valami lepukkant vacakra pedig nincs szükségem

(#13732) jerry311 válasza Because (#13725) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért az a ~10 km/h átlagsebesség elég gyenge. Nekem a sokévi átlag (reggeli forgalom melóba + esti forgalom haza) 28 km/h átlagot mutatott Budapesten.
Hol vezetsz te ahol ekkora a forgalom?

(#13733) Because válasza jerry311 (#13732) üzenetére


Because
őstag

Tatabánya nincs dugó vagy hasonló én se értem... persze csináljuk a rutinfeladatokat is közben, de akkor is fura, pedig nézem a km számlálót...

(#13734) jerry311 válasza Because (#13733) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk a rutin feladatok azért elég könnyen visszafogják a kilométereket, de meglepő hogy ennyire.

(#13735) Because válasza jerry311 (#13734) üzenetére


Because
őstag

ma felmentünk autópályára így meglett a 28km...

(#13736) thEndeR


thEndeR
tag

Ma voltam PAV vizsgan, ez sikerult, most arra varok hogy mikor indul a tanfolyam. Szerintem lesz 3 honap mire meglesz a C+E jogsim.

(#13737) sityupityu válasza thEndeR (#13736) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem inkább több! Eszt úgy mondom, hogy akkor meg sem buksz semmiből.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13738) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Barátnőm lassan 10 éve megszerezte "B" kategóriás jogsiját, de szinte egyáltalán nem vezetett azóta, de most szeretné újra elkezdeni. Tudnátok ajánlani Bpen vagy Galgahévíz, Gödöllő környékén oktatót, akvel tudna venni pár órát átismételni az alapokat? És ha már újra "biztonságosan" vezet, akkor mellettem is vezethetne. :)

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#13739) sityupityu válasza dni (#13738) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha te vezetsz akkor ezt szerintem te is megteheted, nem kell ehhez oktató.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13740) dni válasza sityupityu (#13739) üzenetére


dni
őstag

Csak féltem a kocsit az elején :D nem igazán tudok belenyúni ha "gáz" van.

(#13741) jerry311 válasza dni (#13740) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell olyan helyre menni az elején ahol gáz lehet.
Elindulást, megállást, kanyarodást olyan helyeken is lehet (kell) gyakorolni, ahol kézifékkel simán megfogható bármi.

(#13742) dni válasza jerry311 (#13741) üzenetére


dni
őstag

Sajnos a Priusban nincs ilyen opció, hogy kézifékezzek a jobbegyből, mert a bal lábnál van a rögzítőfék, de majd a két ünnep között és januárban mikor üresek a bevásárló központok parkolói akkor ott fogunk gyakorolni és megpróbálok pár bólyát szerezni. Relatíve közel van hozzánk egy tanpálya az írott kő térnél a XIV. kerületben az M3as felüljáró alatt, oda valyon be lehet menni úgy is, ha nem vagyok részese autóvezető tanfolyamnak? Vagy pl Újpeten az autoklubnak is van valamilyen tanpályálya.

(#13743) updog válasza dni (#13742) üzenetére


updog
senior tag

Írottkőnél hivatalosan nem engednek be (ott tanultam és az oktatóm mondta), más kérdés hogy nincs ott senki aki elhajtson (max az oktatók).

Viszont napközben elég sok full kezdő tanulgat ott, én nem mernék bemenni saját autóval ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13744) jerry311 válasza dni (#13742) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jaaa, hogy automata, akkor az annyira nem bonyolult, ott inkább csak a forgalomra kell koncentrálni. :))

Ez egy parkoló ami mindig üres, lehet még egy-két bólyát is hagyott ott valamelyik oktató.

[ Szerkesztve ]

(#13745) dni válasza jerry311 (#13744) üzenetére


dni
őstag

Igen, nem egy nagy dolog :)

Köszi az ajánlást.

(#13746) Because válasza jerry311 (#13744) üzenetére


Because
őstag

bárcsak elterjedtebb lenne az automata váltó és azon tanulhattam volna, de itt vidéken semmi ilyen lehetőség :(

(#13747) sityupityu válasza Because (#13746) üzenetére


sityupityu
veterán

Örülj neki, hogy "rendes" autón tanultál meg vezetni és így legalább tudsz is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13748) Because válasza sityupityu (#13747) üzenetére


Because
őstag

még nincs meg a jogsi, de ha tehettem volna tényleg automata váltó és női oktató :B

[ Szerkesztve ]

(#13749) Gyula84 válasza Because (#13748) üzenetére


Gyula84
veterán

és ha véletlen be kell ülni egy kézi váltósba akkor mi van? fuldoklás

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13750) Because válasza Gyula84 (#13749) üzenetére


Because
őstag

hát ha elkapnak bünti, mert olyat nem vezethetnék, de így az 50. órán is le tudom fullasztani hiába tanulok rajta :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.