Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) aaadicsek válasza ratobi (#14550) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Sajnos nem, az elméleti tanfolyamot is végig kell seggelni újra, hiába van csak minimális eltérés, jobban mondva kiegészítés benne.

(#14552) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem azokhoz szól, akik nemrég (egy-két hónapja) igényelték az első jogosítványukat. Hány nap alatt kaptátok meg? Itt le lehet követni, hogy milyen státuszban van éppen az igényelt jogosítvány. Ez az öt státusz van tudtommal:

1. feldolgozás folyamatban van
2. kiállítás jelenleg folyamatban van
3. elkészült és továbbításra került
4. okmány átvehető
5. okmány átvételre került

Nekem jelenleg hétfő délután óta a 2. státuszban van. Nektek mennyi idő telt el a különböző állapotok között?
Szerintetek van rá esély, hogy még a héten átvehessem? (Kormányablakban veszem át) Ott azt mondták, hogy 8 nap a határidő. Van, hogy ez kevesebb egyáltán?

Bocsi a sok kérdésért de már nagyon izgatott vagyok :U :D

S9+

(#14553) pockhome válasza aaadicsek (#14549) üzenetére


pockhome
senior tag

...és B125-re is igaz ez?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#14554) pockhome válasza Yasuo (#14552) üzenetére


pockhome
senior tag

Hétfőn mentem be, pénteken vehettem át habár már szerdán kész volt (a nyomkövető oldal szerint) csak nem vitték át majd csak pénteken az okmányirodába ahol átvehettem.
Nekem 2 hetet mondtak határidőnek egyébként.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#14555) Yasuo válasza pockhome (#14554) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Nekem ma váltott át "elkészült és továbbításra került" státuszra. Remélem ma vagy holnap mehetek érte. :)
Te valami vidéki kisebb kormányablakba kérted, hogy annyi ideig tartott a szállítás?

S9+

(#14556) pockhome válasza Yasuo (#14555) üzenetére


pockhome
senior tag

Baross utcaiba... nem ezért, csak ültek rajta pár napot

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#14557) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Megyek végre vezetni és gondoltam átnézem a kreszt hiszen 2,5 hónapja volt már a vizsgám. Mégis egy kis frissítés nem ártana , nem akarnék beégni az első órán :N Felmentem az E-titánra és nem tudom megnyitni a tananyagot. Még csak opcióm sincsen rá pedig 8 napom még hátra van és több mint 30 óra tanulási időm is van.

Valaki tud bármit erről ?
Ha valakinek van megoldása rá ne tartsa magában holnap reggelig kéne az infó.

Köszi ! :R

(#14558) haromegesz14 válasza Rick3D (#14557) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

2 hét alatt készültél fel a KRESZ vizsgára? Tudtommal E-titánon alapjáraton 90 nap hozzáférést kapsz, ehhez társul X óra (20-30?) amit magával a B kategóriás anyag tanulmányozásával tölthetsz. Nem lehet, hogy az előbbi lejárt?

Szerk.: ha nem, mindenképp írj az info@-ra, ha már ki lett fizetve ... :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14559) Rick3D válasza haromegesz14 (#14558) üzenetére


Rick3D
senior tag

2 hét alatt sem .. 12 nap alatt megvolt az anyag csak 2hét extra a vizsgára való várakozás ... Egyértelműen minden ki van fizetve és nem kitaláció ....

m1 majd ma rákérdezek , nem fogok emailozgatni feleslegesen. De azért köszi.
Még arra gondoltam mert megvolt már a sikeres vizsga... csak a logikát nem látom benne , miért lenne baj ha az ember még sikeres vizsgát követően is ha mást nem átfut pár dolgot ... Ja bocs Ma... :D

(#14560) Cicero válasza haromegesz14 (#14558) üzenetére


Cicero
őstag

3 nap alatt át lehet menni az anyagon, utána meg egy hónap várakozás a vizsgára.

protip: érdemes minél hamarabb végigmenni a leckéken, hogy kérhess időpontot, és utána a vizsga előtt megint nekiesni a tananyagnak, akkor már értően.

Amúgy nekem ez az e-titán rendszer nagyon nem jött be, sokszor kerültem vezetés alatt olyan szituációba, ami nem volt a leckék között - illetve nem realizáltam a szituációt. Ezzel azt akarom mondani, hogy vannak dolgok, amikhez kell egy tanár, lehet kérdezni stb. ami a jogsira szerintem pont érvényes.

(#14561) chungee


chungee
addikt

Napot!

A következőt nem értem :(

1
2

Meglátásom szerint a fehér és a zöld suzuki között van elsőbbségi viszony. Mivel a zöldnek kell elsőbbséget adnia a fehérnek, mert jobbra van tőle.

(#14562) SUPREME7 válasza chungee (#14561) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem mert nem keresztezik egymás útját, gondolj bele élesben ha te vagy a zöld suzukival, igaz jobbról jön, de ha arra kanyarodsz akkor nem várod meg míg ő befordul vagy egyenesen megy tovább.

Elsőbbsége van, de ez ebben a helyzetben mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#14563) chungee


chungee
addikt

Na jól van ha ez a kérdés lesz akkor -1 pont :D

(#14564) SUPREME7 válasza chungee (#14563) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az a baj élesben ezekre nem lesz 1perced átgondolni :) Persze mindenkinek idő mire élesben is egyből átlátja a bonyolultabb szitukat is, főleg ha keveset találkozik egy-egy helyzettel.

(#14565) .DLL válasza SUPREME7 (#14562) üzenetére


.DLL
veterán

A próbakérdések között ennél szivatósabb megfolamazással is találkoztam: Vegyük úgy, hogy
"fehér" = A
"zöld" = B
"szürke" = C
Így szólt a kérdés: "Áthaladhat-e a kereszteződésen az A és B jelű jármű egyszerre?"

Gondoltam a C úgyis megáll, akkor igen. Aztán bumm, a nagy lóft!
Ha a C irányváltoztatás nélkül szeretne továbbhaladni, akkor az A-nak addig ott kell állnia ameddig a C-nek meg nem adta az elsőbbséget. Ha egy végeláthatatlan autósor kanyarodik kis ívben a jelzett helyen, akkor technikailag ő is megszívta (hacsak a C le nem mond erről és elengedi)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14566) chungee


chungee
addikt

Másik kérdésem: hogy július 05-én lesz a vizsga. Visszaígényelhető a vizsgadíj igaz:F Feltéve ha sikeres lesz. Kinek kell szólni ez ügyben:F

(#14567) Cicero válasza chungee (#14566) üzenetére


Cicero
őstag

[link]

Ezek szerint igen. Poén, nem tudtam róla! :Y

(#14568) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Olyat kérdeznék aki már volt vezetni. A kresz oktatáson tanult napi első elindulás előtti ellenőrzéseket mennyire fogja nézni az oktató? Egyáltalán foglalkoznak ezzel hogy tanvezetésen ellenőrzöd e?

(#14569) kory24 válasza Baga1983 (#14568) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Csak a vizsga előtti utolsó 1-2 órán :)

Ugyanis vizsgán kötelező így indítani.
Van olyan biztos aki emiatt is buktat, és van amelyik nem is kéri.

[ Szerkesztve ]

(#14570) Rick3D válasza Baga1983 (#14568) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem :N Viszont a táblákra keményen feküdj rá , nagyon gyorsan kell felismerned és akár mondanod is neki. (1~2mp) Én a második órámon már éles forgalomba vezettem. Nem volt rutinpálya :DDD Uccu neki, 3. órámon rossz irányba kanyarodtam és behajtottam a körforgalomba. Én arra számítottam hogy rutinpálya + kocsi kezelés stb.. ugye amit neten is láttam és olvastam, ehelyett mély víz instant. Ne lepődj majd meg :D Sok sikert ;)

(#14571) sugarforce válasza Baga1983 (#14568) üzenetére


sugarforce
őstag

Vizsgan feladat, igy nem art tudni, de kb 2 perc az egesz.

(#14572) Baga1983


Baga1983
senior tag

Köszi mindenkinek, hétfőn kezdem a vezetést, gondoltam rákérdezek, nehogy hülyén jöjjön ki már az indulás is... :D :D :D A táblákkal nem lesz gond, viszont még nem vezettem, szóval teljesen laikusként fogok beülni. Remélem így is elég lesz a 30 óra majd.

(#14573) sugarforce válasza Baga1983 (#14572) üzenetére


sugarforce
őstag

Elsősorban Te azért mész oda, hogy tanulj. Ezt egy rendes oktató elmagyarázza és megmutatja, hogy érdemes. Ha tényleg normális az oktató, akkor nem jöhet ki hülyén az indulás is.

(#14574) Rick3D válasza Baga1983 (#14572) üzenetére


Rick3D
senior tag

Pontosan , nagyon jól írja sugarforce. Én is úgy mentem oda ahogy te is fogsz menni , első órán az autó kezelőszerveit elmagyarázza - szépen körülírja stb... Biztosan megkérdezi hogy ültél-e vagy vezettél-e már valaha autót. Mész 1 kört és kb ennyi az első óra. A 30 óra nem csak az oktatón múlik hanem a tanulón is. 580km-t szinte lehetetlen teljesíteni egy normális oktatónál aki nem csak hajtatja veled a kocsit. Nálam úgy van hogy ad elméleti anyagot. Pl : első óra után megkaptam a kocsi ellenőrzését és nem olyan rég a parkolások menetét stb... Ő maga is elmondta ha ezt nem neki kell teljesen elmagyaráznia sokkal gyorsabban haladhatunk. Igaza is lett mert nagyjából megjegyeztem ami volt a papíron és gyakorlatban már csak mellé magyarázott. Ettől függetlenül nem szeretek parkolni :DDD Eleinte meglepődtem a tempón de már örülök neki hogy több időm van szokni az éles szitukat.

(#14575) Rick3D válasza Rick3D (#14574) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ja igen és egy tévhitet is eloszlatnék. Ha jó az oktatód és érted a váltás mechanikáját ( azaz miért történik akkor és miért úgy kell csinálni) nem fogsz lefulladni. Az idióta autósoktól jobban kell tartanod mint ettől. A váltóra nekem fogásokat mutatott , szuper gyorsan megtanultam ha 1-2 kell akkor így ha 3-4 akkor úgy , ha tolatunk akkor meg amúgy fogom és nem kell odanéznem már rég óta.

[ Szerkesztve ]

(#14576) kicsako válasza Rick3D (#14575) üzenetére


kicsako
őstag

Ezt nem ertem. Hova nem kell nezned regota?

(#14577) kory24 válasza Rick3D (#14575) üzenetére


kory24
őstag

Természetes, hogy nem szabad menet közben váltóra nézni, hiszen akkor ki nézi az utat? :)

Ha nem jó sebességben vagy úgy is észreveszed kocsi mozgásából, hangjából vagy fordulatszám mérő mutatójáról.
És amikor nyúlsz váltani egyből érzed hanyasba van.

Ez a váltó nézése max az elején szokott lenni, utána kialakul magától, mint pl kuplung vagy kézifék használata.

(#14578) Rick3D válasza kory24 (#14577) üzenetére


Rick3D
senior tag

Jaja , pontosan. Mielőtt nekikezdtem volna a gyakorlati óráimnak sok helyen olvastam ezeket a dolgokat és csak azért írtam le mert van rá jó módszer amivel szinte azonnal berögzül.
Na azért ne essünk félre értésbe , én csak jó szándékkal írtam le hogy egy jó oktatónál minden prímán megy nem kell tartani semmitől. Amit neten lehet olvasgatni pedig a nagy része baromság. Uram bocsá ha azért lennék balfasz mert az első 2 órámon rámertem nézni a váltóra a parkolóban utána a megfelelő fogással prímán megy ;)

Volt pár példa ahol éles forgalomban a csajszi még a váltott nézegette , közbe pörgött a forgalom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14579) sugarforce válasza Rick3D (#14574) üzenetére


sugarforce
őstag

A 30 óra nem csak az oktatón múlik hanem a tanulón is.
Teljesen igazad van, vagyis inkább a tanulón múlik, lélekben is ott kell lenni, figyelni kell meg gondolkozni és akkor rendben lesz minden.

580km-t szinte lehetetlen teljesíteni egy normális oktatónál aki nem csak hajtatja veled a kocsit.
Normális oktató kivisz autópályára is (egyrészt, hogy láss ilyet is), azzal azért pörög a kilóméter is.

De igazából ha 40 órából van meg a jogsi, az se gáz, max csak anyagilag húzósabb kicsit.

(#14580) Rick3D válasza sugarforce (#14579) üzenetére


Rick3D
senior tag

Itt nálunk szórják a tanulókat. Nem arra megy a játék hogy 1 tanuló leperkáljon +5+10+15 órát hanem hogy minél gyorsabban megtanulja és elsőre sikerüljön a vizsga. Ugyanis olyan túljelentkezés van hogy az hihetetlen.Még nem voltam autópályán bár még csak az alap oktatási szakaszba vagyok. Esélyes hogy kivisz a későbbiekben. Az ő részéről és ismerősök részéről is panaszkodtak a km-re. 10x4500 bónusz azért jobb ha kevesebb vagy semennyi :)

(#14581) sugarforce válasza Rick3D (#14580) üzenetére


sugarforce
őstag

Sajnos az egész országban oktató hiány van, nagyon sokan otthagyták a szakmát, de évekkel ezelőtt sem volt jobb a helyzet. Az, hogy nem arra megy ki a játék, hogy minél több pénzt kisajtoljanak a diákból, az tök pozitív dolog.
Persze kiadás szempontjából nem mindegy az, hogy mennyi az annyi, csak annyit akartam mondani azzal, hogy nem szégyen a plusz óra sem, a lényeg az, hogy menjen rendesen.

(#14582) Rick3D válasza sugarforce (#14581) üzenetére


Rick3D
senior tag

Sajnos ez tényleg így van. Helyben , a vizsgáztatók közül négyen nyugdíjba mentek tavaly.A helyükre felvettek kettő vizsgabiztost. Leadja a vizsgahelyre a kérelmet és kb egy vagy másfél hónap a várakozási idő. Azért a sajtolós story nem mindenhol van így , külön szerencsés helyzetben vannak az itteniek kisváros lévén.

(#14583) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
A 12. órámat vezettem le tegnap. Szóval, Szolnokon vezetek, a lényeg annyi lenne, hogy láttam mi számít azonnal bukásnak, ugyebár ha az oktató vizsga közben segít.
Na most, az én oktatóm sokszor belenyúl a kormányba, rengetegszer teljesen hasztalanul. Szerintetek hogy kéne mondanom neki hogy megleszek?
Pedállal még csak egyszer kellett belenyúlni, éppen tegnap. Bár az vicces volt, viszonylag messze voltunk a zebrától, láttam hogy a gyalogos ott áll ezért motorfékkel kezdtem a lassulást. Aztán amikor már épp meg kellett volna állnom, a gyalogos (értsd idős férfi legalább 70) gondolt egyet és visszafordult :U (zebrának háttal volt és távolodott).
Az oktató majdhogynem kuplung-satuval állította meg az autót. Azt mondta ilyenkor megkellene állni.
Kérdem én, ez már nem gyalogos becsalogatása lenne!??!
Egyébként vannak akik Szolnokon tanultak/tanulnak? Érdekelne a véleményük!
Főleg az Index-ről, mert barátnőm ott van és lassan végez a KRESZ-el. Csak nemtudja melyik oktató lenne a legjobb.

Press "F" to pay respects.

(#14584) Cicero válasza Imilenni (#14583) üzenetére


Cicero
őstag

Egyelőre nem szólnék, mivel a 12 óra még nem sok. Inkább figyeld meg, hogy miért nyúl bele, mit igazít az autón, lehet hogy nem középen mész stb. A vizsgára belejössz és ott amúgy is türtőztetik magukat.

A gyalogos/zebra témát én is utáltam, ez ilyen. Ha látod, hogy mellette áll, akkor az ő értelmezésükben meg kell állni, fölösleges vitázni is, mert csak ideges lesz és végtére neked akar jót, mert egy ilyenért a vizsgán azonnal jön hátulról a csodamondat, hogy: "...akkor a vizsga most véget ért, kérem húzódjon félre."

Gyalogos lecsalogatása amúgy akkor van, ha egyébként nem léphetne az úttestre és te megállsz neki, meg integetsz hogy mehet. Amúgy ez valóban veszélyes tud lenni, mert a mögötted lévő nem biztos, hogy látja, miért álltál meg, türelmetlen, kielőz egy bő gázzal és el is csapja az előtted már elhaladó gyalogost; vagy a szemből érkező nem látja és akkor ő csapja el.

(#14585) Imilenni válasza Cicero (#14584) üzenetére


Imilenni
addikt

Igen, gondolom hogy csak segíteni akar mert elég fiatalos, és rendes a tanulóival, elég nyugodt is.
Azt mondta az úttartásommal pl nincs probléma, lehet ezért furcsálom hogy néha besegít.
Jólvan, igazából Ő is azt mondta, ha áll a zebránál akár háttal álljak meg, mert kiszámíthatatlanul viselkednek a gyalogosok.

Press "F" to pay respects.

(#14586) .DLL


.DLL
veterán

Kresz vizsgára mit kell vinni?
E-learning képzést végeztem, ennek az igazolását kell kinyomtatni? Pénzt vinni kell vizsgadíjra?

(P.H.)

(#14587) SUPREME7 válasza .DLL (#14586) üzenetére


SUPREME7
őstag

A vizsgadíjat előre kell fizetni mikor jelentkezel a vizsgára. Ha a sulid intézte az elearninget akkor a suliban kell jelezned, hogy végeztél vele és kérjenek neked időpontot. Vizsgára csak személyi kell, a sulid igazolja, hogy elvégezted a képzést.

(#14588) sugarforce válasza .DLL (#14586) üzenetére


sugarforce
őstag

Szemelyi lakcimkartya meg magadat.

(#14589) .DLL válasza SUPREME7 (#14587) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! Az időpont már egy ideje megvan, holnap lesz. :) Akkor az iskola már kifizette, jó!

(#14588) sugarforce: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14590) sugarforce válasza .DLL (#14589) üzenetére


sugarforce
őstag

sok sikert ;)

(#14591) .DLL válasza sugarforce (#14590) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm, meg is volt!

Két pontot buktam:
az egyik a lassú járműből és vontatmányból álló járműszerelvény maximális megengedett sebessége (20km/h, 30km/h, 25km/h) itt a 20-ra nyomtam.
a másik a gyermekeket szállító táblával jelölt autóbuszra 4 irányjelző működtetése mellett épp szállnak fel a gyerekek, párh. közl. alklamas úton, mögé érve mit kell csinálni? Arra nyomtam, hogy meg kell állni, úgy emlékeztem, hogy ilyenkor nem lehet megelőzni. :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14592) sugarforce válasza .DLL (#14591) üzenetére


sugarforce
őstag

gratula. Ja hát igen, ilyen kérdéseken én is buktam pár pontot, meg vannak ilyen szívatósabb kérdések, de ugye a párhuzamos közlekedésű úton nem kell megállni a busz miatt.

Mikor kezded a vezetést?

(#14593) S.J.


S.J.
tag

sziasztok :)

szeretnék érdeklődni hogy van -e valakinek tapasztalata, hol lehet a leggyorsabban megszerezni a jogsit. Ár kevésbé számít. Külföldről mennék haza, és szeretném minél előbb letudni. :R

(#14594) SUPREME7 válasza S.J. (#14593) üzenetére


SUPREME7
őstag

A kresz részét nem nagyon tudod "megkerülni", ilyenkor szezonban csak az vagy 2 hónap lesz, mert hiába tudod le gyorsan az oktatást, vizsgaidőpontot nem kapsz egyhamar valószínűleg, bár attól is függ hol csinálod. A vezetés részt se nagyon lehet, ennél kevesebből, oktató heti 3x2 óránál többet nem nagyon fog veled vezettetni, így a 30 óra is 5 hét + mire vizsgaidőpontot kapsz arra is, és ez az optimális eset amikor minden elsőre megvan.

(#14595) sugarforce válasza S.J. (#14593) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat eleve ha mindened megvan, kresz, eü es forgalmi vizsgaidopontokat is 2-3 hetre kapsz.
Az oktatok terheltseget tekintve pedig heti 2x2 orat tudsz vezetni maximum. Vannak sulik ahol vannak gyorsitott tanfolyamok, esetleg arra keress ra.

(#14596) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

A2 jogosítványt szeretnék csinálni, nem szeretném sokáig húzni...

Helyileg a legjobb ha 5., 6., 7., 8., 9., 13.ker, 2.ker, 3.ker -ben lenne.

Van ajánlatos iskola?

(#14597) mattmiller44


mattmiller44
csendes tag

Sziasztok,

Van M-es jogsim, de nem használtam már jó ideje ezért nem is figyeltem rá hogy lejárt 2 éve.

Múlt héten kezdtem el a B-s tanfolyamot és az lenne a kérdésem, hogy érdemes most meghosszabbítanom a lejárt M-es jogsimat, vagy várjam meg amíg végzek az egésszel és a B-vel együtt váltom majd ki a jogsit? Az elsősegély vizsgát semmi esetre sem kell így újra megcsinálnom, ha már ez megvolt korábban ugye?

Motort nem fogok vezetni addig úgyhogy ez nem szempont.

Nem tudtam beszélni még az iskolával, hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.

(#14598) #02013952


#02013952
törölt tag

Sziasztok,

Mosz szeretnem kezdeni a jogsi szerzest.Budapesti vagyok, 9. keruletben lakom. Ki mit ajanl?
Az E-Learning mennyire jo?

Koszi elore is!

Udv,
Tuan

(#14599) .DLL válasza #02013952 (#14598) üzenetére


.DLL
veterán

Én nagyon meg vagyok elégedve az e-learning képzéssel, de volt pár pont ahol szívesen elbeszélgettem volna az oktatóval a tárgyalt részről, de végülis google és fórumok segítettek tisztázni a kérdéseket, aztán még ott a gyakorlati oktató is (aki most szabin van esetemben. . . )

(P.H.)

(#14600) #02013952 válasza .DLL (#14599) üzenetére


#02013952
törölt tag

Szia,

Az e-learning mellett vagyok en is!

Melysik suliba jarsz? :)
Budapesten szeretnek jarni, ha barkinek van tapasztalata a 9. kerulet kozeleben jo iskolavalaz kerem ne tartsa magaba. :)
Olvastam kulonbozo "Legjobb autosiskola" osszefoglalokat, de jellemzoen videki iskolakat emeltek ki, legalabbis a Vizsga Sikeresség Mutató alapján. :)

Nekem elsore a csigajogsi jutott eszembe, esetleg mas opciot tudtok ajanlani?
Még ezt talaltam: [link]

koszi elore is :)

Udv,
Tuan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.