Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,
PAV I. engedélye van valakinek?

(#13202) Gyula84


Gyula84
veterán

elsősegély tanfolyam megvolt, hát kb mindent kérni fognak volt két bukott is velünk az oktatónő azt mondta hogy ő mikor vizsgáztató akkor sokan megbuknak.. nem szereti ha viccnek van véve és akár élet múlhat ezeken a döntéseken

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13203) atila4


atila4
senior tag

Ahh 2 hónapot ki kell hagynom a vezetésből. Nagyon ki fogok esni a gyakorlatból? :(

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13204) BRIKLY válasza atila4 (#13203) üzenetére


BRIKLY
veterán

Szerintem nem. Én 11 óra vezetés után hagytam ki több,mint 2 hónapot,az oktatóm meglepődött,hogy nem felejtettem el semmit :D Azt hitte sokkal rosszabbul fog menni.

(#13205) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok. Van közületek valaki, aki motoros jogsit (A2) tesz le éppen? Ugyan olyan lassú procedúra mint a B jogsi, vagy azért gyorsabban mennek a dolgok?:) Budán érdekelne elsősorban valamilyen motoros iskola, ha van esetleg tapasztalatotok. Csigavér kizárva :D

Sic Parvis Magna

(#13206) sqpp válasza g4mer (#13205) üzenetére


sqpp
őstag

Én most kezdem :D Persze vezetés indul már, hiszen maga a KRESZ megvolt még tél előtt.

(#13207) g4mer válasza sqpp (#13206) üzenetére


g4mer
senior tag

És hol kezded, ha szabad kérdeznem? :)

Sic Parvis Magna

(#13208) sqpp válasza g4mer (#13207) üzenetére


sqpp
őstag

Balassagyarmat, de szeretnék majd feljutni vezetéskor Pestre is, hogy azért jobban megszokjam a stresszhelyzetet. Nem akarom azt, mint más, hogy bemegy és azt se tudja mit hogy... :K

(#13209) jerry311 válasza sqpp (#13208) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell parázni Budapesttől. :))
Ezen átmenni sem volt bonyolult, pedig így felülről annak látszik.

(#13210) sqpp válasza jerry311 (#13209) üzenetére


sqpp
őstag

Haha, nem a tábláktól tartok, inkább attól, hogy sok a kocsi és azért úgy parásabb. De tudom, hogy ez inkább csak most izgulós, utána semmi probléma nem lesz, főleg, hogy mocival szimplán elmegyek mellettük. (Persze csak dugóba, meg ahol lehet.)

(#13211) freeknight válasza sqpp (#13210) üzenetére


freeknight
őstag

És mi a baj Budapesttel?
Parkolóhelyet találni belvárosban kínszenvedés, drága, és ha sikerül is, lehet, hogy rohadt messze van a céltól, illetve néha lehetne dugók, amiben ha nem haladsz megy fel a pumpa rendesen :D . Igazából ez a két dolog van.
Nem értem, mi ez a nagy félelem a budapesti közlekedéstől a vidéki sofőrök részéről.
(Mondom úgy, hogy én is vidéki vagyok, és Miskolcon tanultam vezetni. De több száz kilométert levezettem már pesten belül is mindenféle probléma nélkül.)

[ Szerkesztve ]

(#13212) sqpp válasza freeknight (#13211) üzenetére


sqpp
őstag

Én nem mondtam, hogy para nagyon, csak még vezetni se vezettem és félek az ismeretlentől, ami szerintem nem gáz. De majd meglátjuk, lehet full egyszerű lesz az egész.

(#13213) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv!

Lenne egy kis problémám a csigavér iskolával (Budapest) és nem igazán tudom mitévő legyek, tanács kéne.

Még 2014 decemberében szerződtem az iskolával, abban a hónapban be is fizettem és le is ment a tanfolyam, az okés. Befizettem a vizsgadíjam, és mivel pont 2015 elején változtatták meg a KRESZ vizsgát teljesen (én abban a hülye helyzetben voltam, hogy még a régi rendszerben tanítottak, de már az újban kellett vizsgáznom) kicsit elhúztam, és 2015 májusában tettem csak le a sikeres vizsgát (elsőre hálisten :D).

Rá egy két hétre voltam bent személyesen, és bejelentkeztem autóra. Namost akkor ért az első kellemtelen meglepetés, azt mondták a sok tanuló miatt szeptember-október környékén lesz csak szabad autó. Mondtam mind1 ez van, feliratkoztam, azt mondták majd hívnak.

És azóta is hívnak... :((( Én elkezdtem egy másik OKJ sulit szeptembertől, arra koncentráltam így nem nagyon tűnt fel, de lassan közeledek a 2 éves határidőből az 1 évhez, gondoltam bemegyek most már és megkérdezem tőlük mi van az autóval. Azt gondoltam majd elnézést kérnek és felraknak a lista tetejére, hát csalódnom kellett :(

Az adminisztrátor azt mondta hogy a 900+ várakozóból még mindig a 100+ helyen vagyok a listán, holott már közel egy éve várok a kocsira. Ott volt velem haverom is, aki idén kezdte el náluk és most fizette be a vizsgadíjat, ő rákérdezett, hogy neki is ennyit kell-e majd várni, amire azt a választ kapta hogy nem, mert ő idén kezdett :Y

Megkértem, hogy ismételje el, mert azthiszem nem jól hallottam. :U De a hölgy azt tanácsolta, hogy a ha netán úgy gondolom, és kifizetném az idei (2016-os) díjakat előbbre kerülnék a listán és jutna nekem is autó!! Tehát ezekszerint az utóbbi évben minden jött ment, aki már magasabb díjakat fizet az elém került a listában... :((( :((( :(((

Kaptam egy vezetőségi e-mail címet, hogy írjak nekik az ügyben, de nem tudom mit csináljak....fizessem ki a magasabb óradíjakat? Mert nem kevés, közel 20ezer forintnyi különbségről beszélünk.

De ha kiverem emiatt a balhét lehet soha nem fogok levizsgázni náluk, mert az oktatók simán szemétkedhetnek velem, időpont egyeztetéseknél is gondolom mindig az utolsó szempont leszek én, aki a legkevesebbet fizeti :(

Csak másik sulinál ahogy néztem meg még az emelt óradíjnál is jóval több lenne.....

szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#13214) g4mer válasza GeneraL_XTX (#13213) üzenetére


g4mer
senior tag

http://gamepod.hu/tema/jogsik_tanuljunk_vezetni/hsz_12404-12404.html

:DDD

Én váltottam, átmentem egy kis autós-suliba, ott rendesen tudtam járni (heti 3x), igaz drágábban.

Csigavérnél ez bevett szokás, gyorsan lezavarják a kresz tanfolyamot, ott felveszik a tandíj 1/3-át, aztán kalap kabát. Hiéna iskola sajnos.

Sic Parvis Magna

(#13215) SimS válasza GeneraL_XTX (#13213) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Én a helyedben átmennék egy másik sulihoz. Még van egy éved, amíg érvényes a KRESZ vizsgád, belefér.

A csiga már 2-3 éve nem ajánlott iskola - legjobb tudomásom szerint. Az elmúlt 2 évben eljött tőlük nagyon sok oktató. Pár komám csinálta náluk a jogsit, még a felfutó időszakukban, 5-6 éve, akkor flottul ment minden. Nekem már eszem ágában sem volt hozzájuk menni (én is most csinálom, heti 2-3x járok, volt autópálya, esti vezetés is rendesen).

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#13216) GeneraL_XTX válasza SimS (#13215) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

És mit ajánlotok hova lenne érdemes átmenni?

(#13217) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Ápr. 13-án megyek vizsgázni KRESZ-ből (A2 upgrade A-ra). Több, mint 2 éve vizsgáztam utoljára, azóta teljesen elfelejtettem, hogy mi a teendő, ha sikerült. Kell valamit kapjak, amit beviszek az iskolába, hogy készen állok a gyakorlatra? Vagy nekem nem kell csinálnom semmit, automatice megy tovább a történet?

Kereséssel nem találtam semmi hasznosat.

:R

[ Szerkesztve ]

(#13218) Mela Kehes válasza tboldi (#13217) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Az autósiskola intézi majd a kartonodat és mehetsz vezetni. Szólj nekik ha megvan a vizsga, megmondják az oktatód számát és hívhatod időpontot egyeztetni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13219) tboldi válasza Mela Kehes (#13218) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszönöm!

(#13220) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok ma volt a vizsgán forgalom sajna nem sikerált egyirányúbol rosszul kanyarodtam ballra mentünk volna és jobbról kanyarodtam kinek hányadjára sikerült a vezetés??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13221) HoaryFox válasza takessz (#13220) üzenetére


HoaryFox
őstag

Elsőre minden :B Forgalmi az hibapont nélkül plusz 2 pótórával.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13222) freeknight válasza takessz (#13220) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem is minden megvolt elsőre :)
Egyébként az egyirányúból kanyarodást nekem is sokat kellett valamiért gyakorolni, pedig teljesen egyértelmű a dolog.
Hajrá, menni fog az legközelebb!

necsak: hibapont nélkül? :Y Az igen, gratulálok! Nekem még úgy is sikerült 4 hibapontot összeautózni, hogy érzésre nagyon jól vezettem :D

[ Szerkesztve ]

(#13223) HoaryFox válasza freeknight (#13222) üzenetére


HoaryFox
őstag

Pedig az oktatóm kiemelte, hogy elég szigorú lesz a vizsgabiztos, de nem kötött bele semmibe. Lehet a vérben van vagy mi :o

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13224) F_Gergely válasza takessz (#13220) üzenetére


F_Gergely
őstag

Anno mindenbol atmentem elsore, hibapont nelkul, a kresz is majdnem hibapont nelkuli lett de vegul egy kerdest bebuktam (valami olyasmi volt mennyivel loghat tul a kocsin a szallitott cucc - piros rongy a vegere).

Ez az egyiranyu kanyarodas netto baromsag... ha nincs ket kulon sav ki nem szarja le akkor is csak egy sav van.
Ez kb olyan hogy bukast jelent ha jobbkez szabalynal balra is nezel mert ez azt jelenti nem tudod mi az a jobbkez szabaly.
En ezt ugy vedtem ki vizsgan hogy mikor jobbkezeshez ertunk mondtam hangosan:
Itt a jobbkez szabaly ervenyes, tisztaban vagyok vele hogy ez egy jobbkezes keresztezodes de mivel kurvara nem akarom hogy osszetorje valaki a kocsit aki velem ellentetben nem tudja hogy itt jobbkez van, ezert a sajat es az utasok vedelmeben balra is nezek, hogy ha balrol erkezo jarmu van megadja e az elsobbseget vagy fekeznem kell.
Vizsgabiztos nem mert szolni semmit. De biztos ott verem agyon ha beszol. Marha sok baromsag van amiert buktatnak es semmi mas celja nincs hogy megjobban lehuzzak a delikvenst penzzel...

[ Szerkesztve ]

(#13225) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13224) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Szerintem ez hülyeség. Már miért buknál meg, amikor egy egyenrangúnál benézel balra is. Soha nem megyek be úgy egy ilyen kereszteződésbe, hogy csak jobbra nézek.
Ha zöld a lámpa és áthajtok egy kereszteződésen, akkor is kell jobbra-balra nézni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13226) takessz válasza F_Gergely (#13224) üzenetére


takessz
senior tag

Sajna igaz ez két sávos dolog mindegy kövire tutira belém vésődőt a dolog főleg hogy kövi pótvizsgával meg + órákkal együtt 250 be lesz a mutatványom eddig! mindegy is kár rágodnom rajta kövire csak meg lesz!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13227) F_Gergely válasza Mela Kehes (#13225) üzenetére


F_Gergely
őstag

Persze hogy hulyeseg de szolt az oktato hogy ezert bukas jar, mert nem vagy tisztaban a jobbkezzel. Mert jobbkeznel csak jobbra kell nezni balra nem, mivel balrol neked elsobbseged van, tehat ha balra nezel nem vagy tisztaban azzal hogy ott elaobbseged van. Jobbkeznel csak jobbra szabad nezni.
Szerintem is baromsag mert tokmindegy milyen keresztezodes van akkor is nezek jobbra is balra is foleg pesten. De vizsgan ugyan olyan buktato mint hogy egyiranyubol hogy kanyarodsz.
Ugyan ekkora hulyeseg hogy nem lehet tukorbol tolatni. Ugyanis ha megtanulsz tukorbol tolat barhol barmilywn korulmeny kozott tudsz tolatni. Namost ha ugy tanulsz meg tolatni hogy hatranezel, hogy tolatsz ha nem tudsz hatra nezni (pl dobozos)? Feltettem a kerdest vizsgan is de csak pofakat vagott az oktato...

(#13228) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13227) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Erről még nem hallottam, hogy ha balra nézel az bukó. Lehet ez csak helyi dolog lehet, nálunk nincs ilyen. Vagy egy vibi miatt van csak az egész.

A tükörből tolatás nekem is fura volt, de azért kell hátra nézni, hogy nehogy ott mászkáljon egy gyalogos. Pár éve volt egy ilyen baleset, hogy a garázsból kiállva a saját gyerekét ütötte el valaki. Azért van, hogy ott is nézz hátra ahol tudod hogy nem jön senki, hogy beléd rögzüljön a dolog. Ez pont olyan, mint a holttér. Azt is nézni kell mindig, a puszta közepén is amikor bekanyarodsz egy kietlen utcába.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13229) F_Gergely válasza Mela Kehes (#13228) üzenetére


F_Gergely
őstag

Es ha nem tudsz hatra nezni, akkor hogyan tolatsz?
Tesom emiatt a hulyeseg miatt pl nem vezet egyaltalan ha nincs kozepso tukor (pl tele van pakolva az auto es nem.latsz ki hatul) oldasokkal nem tud mit kezdeni, tolatni egyaltalan nem.tud csak ha hatranez... Engem nem zavar, ha van kozepso tukor hasznalom ha nincs akkor ket oldalso. De tolatasnal 10bol egyszer ha hatranezek, mindig tukorbol tolatok.
Pesten a 18.-ba vizsgaztam.
Dobozos autokon nincs kozepso tukor es nem tudsz hatra nezni. Ezert kene tanitani a nepet tukorbol tolatni, mert ha tudsz tukorbol akkor meg mindig hatranezhetsz ha kell es van ra mod, forditott esetben viszont nem fogsz tudni tolatni mert nem tanultal meg.

[ Szerkesztve ]

(#13230) jerry311 válasza Mela Kehes (#13228) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hiába nézel hátra, ha nem látszik ki az akadály a kocsi mögül, mert olyan alacsony.
Na így lehet gyereket, kutyát, macskát, és minden egyebet a kocsi alá gyűrni.

(#13231) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13229) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Félreértettél. Tudok tükörből tolatni, szerintem ez alap kéne hogy legyen. Csak azt mondom, vizsgán azért kérik hogy nézz hátra hátha ott megy egy gyalogos. Egy öreg bácsika épp elment az egyik tükröd mellett, a másikhoz meg még nem ért. Akkor a kocsi háta mögött van. Persze zárt kisteherkocsinál ez ugyanúgy probléma, akkor fokozott figyelemmel kell vezetni.

jerry311: Igen, gyereket nem lehet észrevenni, vizsgán mégis így kérik. Ha elindul hátra az autó és csak utána nézel hátra, akkor megbuktál. Volt olyan tanuló, aki a régi rendszerben még rutin vizsgázott és a 20 méteres tolatásnál egyszer sem nézett hátra, hanem tükörből nyomta. Meg is bukott.
Igazából ez úgy lenne, hogy hátrafelé nézve tolatsz, a tükörben csak ellenőrzöl.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13232) F_Gergely válasza Mela Kehes (#13231) üzenetére


F_Gergely
őstag

"Igazából ez úgy lenne, hogy hátrafelé nézve tolatsz, a tükörben csak ellenőrzöl."

Igen, de mivel fenn áll annak a lehetősége hogy nincsen tükör így értelmetlen. Ez akkor működne ha nem létezne olyan jármű ahol nem látsz ki. Mivel tilos tükörből tolatni meg sem tanítják a tanuló vezetőt arra hogyan kell tükörből tolatni. És ez a nagy baj!
Legyen két tolatás egy tükörből egy meg úgy hogy hátranéz. De az hogy csak úgy tanítjuk meg vezetni hogy hátra kell nézzen baromság...

Egyébként én ezt úgy oldanám meg, vizsgabiztos úr tessék a jármű, dobozos autó,ha tükörből tolat megbukott, mert tilos, tehát nézzen ki hátra. Jaaaaaa hogy nem lehet kilátni? Hát sajnos a szabály az hogy hátra kell nézni tökmindegy kilát vagy sem, mert tükörből csak ellenőrizni lehet, szóval forduljon szépen hátra, bámulja a rakteret és tolasson...

[ Szerkesztve ]

(#13233) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13232) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Egyébként a tanulók zöme is tükörből tolat, csak azért néz néha hátra, hogy a vizsgabiztos ne szóljon.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13234) jerry311 válasza F_Gergely (#13232) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vicces dolog ez a tilos tükörből tolatni.
B-nél magasabb kategóriában nincs is más lehetőség.

(#13235) F_Gergely válasza jerry311 (#13234) üzenetére


F_Gergely
őstag

B-nél is számos olyan helyzet van amikor nem tudsz hátranézni... Ezért hülyeség hogy nem tanítanak meg tükörből tolatni. Tesomat is nekem kellett tanítani mert nem tudott tolatni...

(#13233) Mela Kehes:
nekem még derékból hátra kellett fordulni, nem nézhettem előre, így kellett tolatni vizsgán is. Ha előre fordultam volna az bukó. Tolatás megkezdése előtt két oldalsó tükörbe pillantás (nem nézés) majd törzsből hátra fordulva kormányt két kézzel fogva hátranézve kellett a tolatást megkezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#13236) jerry311 válasza F_Gergely (#13235) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sok mindent kellene megtanítani, ami segítené a vezetést...
Volt olyan ismerős, akit január elsején másnaposan tanítottam motorfék használatra, 10 centis hóban, Szilvásváradról hazafelé. Nem volt unalmas út.
Az oktatója nagyvonalúan kihagyta a motorfék használatot. :(((

(#13237) F_Gergely válasza jerry311 (#13236) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ne is mondd...
Tesom mindig mondja hogy dolgozik az ABS, persze mert tesom állandóan a fékbe tapos, meg fékez beteszi üresbe és úgy áll meg. Engem meg kiidegel vele, hiába pofázom neki hogy üresbe nem tesszük az autót menet közben, főleg nem fékezésnél!
Én mindig mindenhol motorféket használok, télen pl nagyon hasznos, másnál darál az ABS én meg simán megállok. Csak ugye ezeket nem oktatják...

(#13238) jerry311 válasza F_Gergely (#13237) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha dolgozik az ABS, akkor ott vagy ki kell nyomni a kuplungot vagy üresbe rakni.
Dolgozó ABS-nél már blokkol a kerék, tehát a motor sem foroghat amíg megvan a kapcsolat a motor és kerekek közt. Illetve álló motornál nincs ABS. Ezt csak úgy lehet megoldani, ha kuplungol az ember vagy üresben a váltó.

(#13239) F_Gergely válasza jerry311 (#13238) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha dolgozik az ABS akkor fel kell engedni a féket, nem kell annyira taposni, valamint kell motorfékezni.
Váltót meg soha nem rakjuk üresbe guruló autónál :)

(#13240) jerry311 válasza F_Gergely (#13239) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, ha dolgozik az ABS, akkor hagyni kell dolgozni. Legalapvetőbb vezetői hiba, hogy amikor ABS elkezd dolgozni akkor a sofőr hirtelen fékerő csökkentéssel reagál. Ezzel csak növelni tudja a fékutat.
Egyáltalán el sem kellene jutni odáig, hogy az ABS dolgozni kezdjen.

(#13241) F_Gergely válasza jerry311 (#13240) üzenetére


F_Gergely
őstag

Persze, azzal egyet ertek hogy regen rossz ha abs dolgozik. Viszont ha dolgozik megno a fekut, mig ha nem, es nem blokkolod a kereket de eroteljesen fekezel rovidebb tavon allsz meg. Erre a legjobb pelda telen havas uton. Mesz 30al ha beletaposol a fekbe abs dolgozik es gurulsz tovabb. Ellenben ha szepen eroteljesen de adagolva fekezel siman megallsz.
Szaraz uton ugyan ez, ha abs dolgozik, motorfek es fek kicsit fel.
Mondjuk nalam egy evben egyszer ha dolgozik, motorfekkel baromi gyorsan meg lehet allni. Telen kifejezetten hulyeseg az abs csak sajnos nem lehet kikapcsolni.

(#13242) jerry311 válasza F_Gergely (#13241) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez igaz, de ezt a sofőrök 99%-a képtelen megcsinálni, főleg ha olyan sürgősen kellene megállni, hogy már az ABS is dolgozik. Egy átlagos sofőrnél jobb fékutat ér el az ABS. Sok gyakorlással persze legyőzhető, de hogy ez vészfékezés közben is menjen, ahhoz már tényleg nagyon sokat kell gyakorolni.
Érdemes megnézni, hogy Fomra-1-es pilóták hányszor fékezik állóra a kereket, pedig csak kicsit vissza kell engedni a pedált. ;]

(#13243) F_Gergely válasza jerry311 (#13242) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hazudnek ha nem jartam volna ugy veszfekezesnel, hogy dolgozott az abs bar nagyon minimalis volt. Eddig ket esetre emlekszem, az egyiknel keson vettem eszre a zabranal varakozo nemit, mogottem nem jott semki en satuztam meg a zebra elott megalltam vagy ket meterrel de ugye az elsobbseget meg kell adni. Mehettem volna tovabb is de na...
Masik eset mikor egy macska rohant at elottem az uton ott is satu volt, de annyit tudtam hogy kuplung be es fek meg sebessegbol se tettem uresbe nem volt ra idom. Mai napig nem ertem hogy uszta meg azt hittem elutottem de aztan rohant tovabb. De forgalomban ha hirtelen kell megallni egybol kuplung fek, vissza kettesbe kuplung fel es fek tovabb. Igazabol telen nagyon jo. Sajnos jartam egyszer ugy, lampahoz csorogtam kettes alapjarat, lepek a fekre abs dolgozik en meg megyek tovabb. Elkezdtem villogni az elottem levonek az vette a lapot es picit elorebb gurult igy nem mentem bele hatulrol. Ez meg akkor volt mikor kezdtem vezetni, ha akkor motorfekezek siman megallok. Akkor megfogadtam erre nagyon figyelek azota pedig szinte reflex a motorfek :)

(#13244) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

ABS höhö :D Vezetéstechnikai tréningre mentem (igazából csak poénból) még decemberben egy samarával :D volt még egy corsás gyerek aki a felénél otthagyta az egészet mert szerintem elszédült (nekinnem volt abs-e még rajtam kívül) a pörgéstől, nekem hasonló fékutam volt mint az abs es kocsiknak :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13245) F_Gergely válasza VegyesTamás (#13244) üzenetére


F_Gergely
őstag

én télen, vagy ha csúszik az út szoktam magamnak ilyen vezetéstechnikai tréningeket tartani :DDD
adott helyzetben meg sebességben hogy reagál az autó. Hasznos dolog ha tudja az ember mit tud és hogyan reagál az autója.
Volt a totalcar-nak tavaly ilyen tréningje akkor pont szervizben volt az autó, de idén ha lesz szeretnék menni, csak 8 ezer huf volt.

(#13246) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13245) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Motorosoknak szokott lenni? Ha igen mikor, hol és mennyiért?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13247) F_Gergely válasza Mela Kehes (#13246) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez csak autósoknak volt, de van egyébként külön motorosoknak tréning, meg vezetéstechnikai tanfolyam, azok általában 25-60 ezer között vannak és több szint szokott lenni.
én ezt az egyet ismerem ami motoros vezetéstechnikai tréningeket tart.
[link]

(#13248) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13247) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem gondoltam, hogy ilyen drága.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#13249) F_Gergely válasza Mela Kehes (#13248) üzenetére


F_Gergely
őstag

és ez még nem is számít drágának, vannak tanfolyamok amik 100-200 ezresek és szintén 1-2 naposak. Bár lehet az más, többet tanulsz, vagy mutatnak stb. Nem voltam egyiken sem.

(#13250) Mela Kehes válasza F_Gergely (#13249) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez nagyon furcsa. Azt gondoltam ők fognak örülni ha elmegyek gyakorolni, mert így ügyesebb leszek a forgalomban és jobban el tudom kerülni a baleseteket. Na jó ez kicsit sarkítva van, de azért van benne némi igazság még ha nekik pénzben van egy ilyen pálya. Uniós pénzből, pályázatból biztos lehetne ilyesmit csinálni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.